Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Hullámos papagájok


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
101 válasz a témához

#1 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 17. - 18:27

Sziasztok! Nem láttam, hogy lett volna ilyen topic, de ha van, akkor sorry! Nálam a harmadik emeleten nem sok állat érzi jól magát! 6 éves korom óta van hullámosom, sajnos már kezd kiöregedni, és ezt egyre rosszabbul viselem. Nagyon szeretem, és nem tudom mi lesz velem, ha már nem azzel kelek reggel, hogy megkocogtatom az etetõjét! Rizsa nélkül: nagyon szeretem õket! Remélem nem csak én gondolom így!!!!!!

#2 Arodoet

Arodoet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.769 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 17. - 18:44

Nem csak te vagy vele így, bár én inkább a nimfákért rajongok, hiszen nekem ilyen madaram van Posted Image Szerencsére õ még a 6 hónapjával nem igazán mondható öregnek :D

#3 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 17. - 19:01

Nimfa- és hullámos papagájok jelképes összegért elvihetõk. Érdeklõdni: 06/70/380-1213 (ne engem keressetek!)

#4 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 17. - 20:28

Arodoet, a nimfa is szép, de szívemben a házimadarak helyén a hullámos az elsõ - hu de nyálasra sikerült redface.gif ! Olyan rossz nézni, ahogy leamortizálódik! Fiatalítószer nincs valahol jelképes összegért ( vagy akár többér)???????????

#5 Paris

Paris

    Csikó

  • Fórumtag
  • 602 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 27. - 12:13

Zserbo!Nálunk is van 2 zöld hullámos papagáj, nemrég raktak fészket (1 éves együttlét után :D ), kikeltek a tojások és Szenteste kibújt a fészekbõl az egyik pici! Zöld, mint a szülei és Micimackó a neve. [ December 28, 2004, 10:59: Az üzenetet átszerkesztette: Paris ]

#6 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 28. - 16:03

Paris, hatalmas mázlista vagy!!!! Ma reggel anyámmal dokihoz akartam küldeni elaltatni az enyémet. Az egyik lába nem mozog rendesen, nem tud enni, állandóan leesik... én ezt már nem birom, anyu + nem hajlandó elvinni, se megnézetni, se altatni. Pont karácsonyra kaptam 8-9 éve... ha így folytatom kiáznak a szemeim a sírástól.

#7 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 5. - 9:25

Van 1 pár hullámosom, a fészkükben meg öt kicsi. Szerintem heten már sokan lennének, ha valaki nem bírja tovább papagáj nélkül... Szóval nem mindenáron, meg még úgyis csak kezdenek tollasodni, de ha valakinek kéne majd, én idejében szóltam :). (nem pénzért, de nem szeretném, ha kereskedõkhöz kerülnének, miután tõlem elvitték õket)

#8 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 11. - 6:41

Tegnap este kijött az elsõ bátor kismadár a kalitkába. 4 kék és egy zöld fióka van :kocc:.

#9 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 17. - 12:31

Gratu a picikhez! :kocc: Én még harcolok magammal, hogy mennyire lenne idõm rá.

#10 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 17. - 14:07

Nekem is nimfám van. Azért csatlakozhatok?

#11 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 17. - 14:42

Már 3 totyog a kalitka alján, és imádnak a rácson mászkálni, Bár az csak a kalitka elején van. 2 kis kék madárka van még a fészekben, nekik nem akaródzik kijönni. Van 1-2 kép is, de még nincsenek a gépen. Majd egyszer felrakom õket a netre :)

#12 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 21. - 10:09

Egy papagáj idõközben visszament az odúba, de ma kipakoltunk mindenkit. Hatalmas rikácsolás lett a kalitkában és iszonyú röpködések. Már megnyugodtak a kedélyek. Mindenki rúdon csücsül vagy totyorászik valahol vagy megmássza a kalitka rácsát. Olyan is van, hogy az egyik fióka a másik hátán landol a repülés után, a másik meg még zokon sem veszi. Itt van pár kép, nem sokkal a kilakoltatás után.

#13 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 26. - 16:30

Az utólsó képen a legvilágosabb kék is fióka? Amúgy :ang: az összes! :)

#14 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 26. - 17:30

Az utólsó képen a legvilágosabb kék is fióka? Amúgy :ang: az összes! :)

Hozzászólás megtekintése

A türkizkék a mama, a zöld a papa. Most is itt dumálnak a fülembe, fõleg az apák gyöngye, és nem tudok tanulni miattuk. :D

#15 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 26. - 19:02

:D Nem jó kifogás :) . Az enyém festékhiányos volt /vagy valami ilyesmi/, vagyis tiszta sárga icipici zöld folttal, az is a szárnyai alatt :kir: . A kék tojó, mikor elkezdett fészket rakni, semmi elõjel nélkül elpusztult, és a tarka /kék-sárga/ pedig meglógott :( .

#16 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 27. - 15:10

Aranyosan figyelt a lámápról :)Már mindegyik a normál, magasabban lévõ ágakon van, mindegyik szépen repül. Tegnap este (hajnali 1/2 3-kor) hisztisek lettek, eszementül repültek, fel kellett kapcsolnom a lámpát. Még a végén ki kell enkik találni valami nagyon gyenge, de állandó világítást? Vagy benõ a fejük lágya? A két szülõvel soha nem volt ez, szerintem valamelyik kicsi kezdte. Szeretnek egymáson landolni, csak ezt az alul lévõ nem csípi, és ilyenkor jön az õrült repülés. Most éppen mindegyik fióka tollászkodik :D. Van, amelyik vagányul, egy lábon állva :P. Csípem a fejüket, el is férnek kényelmesen a kalitkában, de kicsit sokan vannak heten... Egyre különbözõbb a mintájuk.Én akkor néztem nagyot, amikor átraktuk az utolsó 3 fiókát a kalitkába, és az egyik, amelyik még soha nem repült, nem volt még kint az odúból, fogta magát, kimászott a kezembõl és elrepült. Olyan gyönyörûen, mintha napok óta ezt csinálta volna, simán meg lehetett fogni utána. Félek õket simán kézzel megfogni, de van már egy tuti módszerem, bejött a nimfa fiókáknál is: Könnyû huzat kell, pl. párnahuzat, finoman ráteríteni, hátrafelé húzni, így a szárnya sem akad be sehova, nem tud csapkodni sem, és oda leeht tenni, ahova akarod. Akiket így raktunk át, ugyanolyanok maradtak, mint elõtte, nem lettek félõsebbek.

#17 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 26. - 19:22

Nedu! Milyenek lettek a picik? Megtartjátok õket?

#18 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 30. - 10:32

Picik édesek, aranyosak, fiúk, lányok, három lett sötétkék, egy zöld, egy világosabb kék. Tündériek, be nem áll a szájuk :D. Volt már olyan, hogy telefonáltam, és meg is kérdezték, hogy madarad van? A következõ ilyen csivitelõs telefonnál úgy szólok majd bele, hogy "Tessék! Kisállatkereskedés" :DÁllatkereskedésbe nem szívesen vinném, másnak meg nem igazán kell. Ha valaki jelzi, hogy szeretne 1 vagy 2 vagy 3 vagy... 5 picit, az viheti, ha eljön érte. Azt ugyan nem tudom, hogy halásznám ki a kalitkából az emberevõ szárnyasokat, de van 1-2 szelíd módszer rá.Ha meg nem jön senki, marad a hét papagáj a kalitkában, van hely bõven, elférnek. Már üres is lenne nélkülük.Nem kell Zserbo? ;)

Edited by Neduddki, 2005 augusztus 30. - 10:33.


#19 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 1. - 17:52

Nem tudom, még mindig töröm magam rajta. Keveset vagyok itthon...

#20 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 5. - 9:56

Sziasztok!Már régóta vannak hullámosaink, de idén elõször tojt az egyik :eek: 4 tojáson ücsörög.... remélem lesz belõle valami mert már vagy 5 éves a mama...Volt egy öreg zöld madaram-Gyurika, neki vettünk egy kékes lilás párt-Lilit. Az öreg madár elpusztult, de nem sokára vettünk Lili mellé egy kis fiatal kék madarat (természetesen szülinapi ajándéknak álcázva, õ lett Ede). Semmi sem történt egészen addig amíg "bértartásba nem érkezett" a hugom barátjának két madara (sajnos az egyik váratlanul elpusztult, megmaradt Herceg aki lehet hogy lány :) ), összeköltöztettük a három madarat. Majd jött hozzájuk egy ajándékba kapott kis kék fiú-Pötyi. Az Ede azonnal kinézte magának Herceget és veszettül udvarolni kezdett neki :) Nem sok sikerrel... Akkor változott a helyzet amikor Lili minden elõjel nélkül lerakott 2 tojást (sajnos az egyik eltört, a másikat otthagyta). Na ekkor Ede már neki udvarolt. Most vn 4 tojás... úgy látom hogy a kismama szorgalmasan ül rajtuk, nagyon izgatott vagyok hogy mi lesz ebbõl :confused: Eközben a másik két madár is egymásra talált....õk még nem költenek mert nincs mégegy odu.Calypsoo

#21 tunde

tunde

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 28 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 5. - 10:06

Sziasztok!Nekem is van 2 zöld hullámos papagájom.Õk egy pár.Normális hogy eléggé hullik a tolluk?

#22 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 5. - 14:24

Hát ha csak most kezdett el hullani akkor sztem vedlenek...

#23 tunde

tunde

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 28 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 5. - 14:29

Igen 1 hete kezdett el hullani a tolluk.Köszi az infót akkor nem aggódok.

#24 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 14. - 19:53

Ezt azért írom, hátha találkozott már valaki ilyennel. A tojómnak néha "vérzik" az orra (nem is tudom, vérzik-e, de az egyik orrluka be van pirosodva erõsen), akkor kicsit gubbaszt, aztán elmúlik nála nyomtalanul. Ez tavaly nyár óta van, és egyre rövidebb idõ alatt fut le a dolog, nem rendszeresen (két hónapnál nem gyakrabban). Mi lehet ez?! :confused:

#25 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 17. - 8:00

Nekem is van egy hullámosom, egyszerûen imádnivaló. Igazi kis egyéniség. Egyedül lakik,ugyanis beszédórákat tartok neki, s már kezdi kimondani a nevét... Emellett pedig igazi zeneõrült, ha valami ska zene vagy Greenday szól, nekiáll táncolni... :yeah: Nem lehet nem szeretni. Még anyám is megkedvelte, pedig amikor elõször meglátta, azt mondta: Hát, ez nagyon ronda. Ha már papagájt vettél, szebbet nem tudtál volna választani? :dev:

#26 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 18. - 18:54

Na végre valaki a hullámosoknál... :) A Sors fintora, hogy a kettõvel fentebbi hozzászólásomkor még három papagóm volt, most meg már csak az az egy van meg, amelyik beteg volt... A másik kettõ makk-egészséges hullámosom váratlanul elhunyt, ismeretlen és érthetetlen okból. :( De a kislánynak már nem vérzik az orra, és egyedül is megvan, és a világ legédesebb, legcsendesebb és legszerényebb kismadara. Imádom! :ang:

#27 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 19. - 7:59

Fura, hogy egy hullámos csendes is lehet... :ang:

#28 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 19. - 14:47

Õ (Dirké) nagyon csendes! Annyit alszik, amennyit muszáj. Ha gazdi (én) reggel jön haza szolgálatból, és lefekszik aludni, Dirkusz bár egész éjjel aludt, még egy napot átalszik csendesen... :ang: Nagyon ritkán van hangja, és csak azon igen ritka esetekben ordít, ha nem figyelek a kajájára, és az eltömõdik, és õ éhes. :D Egy figyelmeztetés a hullámos-tartóknak. Éppen most rágtam be nagyon! Vettem egy Vogelpick márkájú hullámos-eleséget (magkeveréket), és kiderült, hogy az nem hullámos eleség! Van benne napraforgó (töretlen), kukorica :eek: (egész szem), meg olyan nagy hosszú, mint a malactáp szokott lenni! :mad: Ráadásul 1 kilos! :mad:

#29 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 19. - 22:06

Hát, nem tudom, hogy irigykedjek-e vagy sem. Papaja (a sasmadaram :D ) imádja a hangját. Beszélgetni szoktunk, ha épp olyanja van. Nekiáll csipogni, én válaszolok, mire õ ismét csipog, majd csendben hallgatja a válaszomat... (mint két elmebeteg). Reggelente meg hangosan köszönti a napot. Ez vizsgaidõszakban a legrosszabb, amikor is reggel 7kor Papaja nekiáll kiabálni, hogy õ felkelt, s épp itt az ideje kiengedni õkelmét repülni.Köszi a figylmeztetést. Bár én Prestige-t etetek.

#30 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 27. - 21:08

Dirkusz nem repül. :( Régebben kijött a többivel együtt, de mivel nem tud repülni, csak szerencsétlenkedett meg majd' összetörte magát. A korábbi papagájaim megismertettek a hajnali ébredés örömeivel, ezért tudom értékelni Dirké csendességét! :) Némelyik nem ám 7 órakor, hanem 4-kor üdvözölte az új napot. Jó hangosan, hogy más is örüljön neki. :kv:

Edited by Repülõrajt, 2006 augusztus 27. - 21:10.


#31 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 2. - 20:50

Dirkusz nem repül. :( Régebben kijött a többivel együtt, de mivel nem tud repülni, csak szerencsétlenkedett meg majd' összetörte magát. A korábbi papagájaim megismertettek a hajnali ébredés örömeivel, ezért tudom értékelni Dirké csendességét! :) Némelyik nem ám 7 órakor, hanem 4-kor üdvözölte az új napot. Jó hangosan, hogy más is örüljön neki. :kv:

Hogyhogy nem tud repülni? :eek: Papaja egy megszállott, bár szegénykém néha rosszul méri fel a távot, s csak milimétereken múlik, hogy nem száguld neki a fejemnek.Ó, nálam este tök sötét van, amíg fel nem kelek. Sötétben meg még az én kis idiótám se üvöltözik. Bezzeg egész nap... Az a legviccesebb, amikor "nyikorog". :rolleyes:

#32 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 3. - 11:11

Hát nem tudom, hogy miért nem tud repülni, szárnyhibás lehet. Szegénykém egy kicsit selejtes, az egyik körme is rossz irányba nõ, és két lábujja hiányzik (már így vettem). Szerencsére amúgy jól van. És gyönyörû sárga színû, fehér "díszítéssel". A tiéd milyen színû?Nálam is teljesen sötét van a redõnynek köszönhetõen, de valahogy mégis tudták a régebbi tyukik, hogy reggel 4-5 óra lett... :rolleyes: És õket aztán nem érdekelte, hogy egyébként sötét van-e, vagy világos! :D

#33 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 4. - 17:23

Szegény. Akkor jól bevásároltál. Bár nálam se volt egyszerû, mert állatbörzén vettem egy ismerõssel a papagájt. Együtt akartunk venni, mert neki meg tojó kellett, s párban olcsóbban odaadták a madarakat. Csak hát amilyen színt én akartam, az nem volt hím. Úgyhogy végül egy fehér alapon halványkék hímet választottam, az ismerõsömnek meg egy olyat, amilyet én akartam. Mikor visszamentünk a standunkhoz, a mellettünk áruló bácsi odajött megcsodálni az új szerzeményeket, mert régen hullámosokat tenyésztett. Õ pedig közölte, hogy fordítva vannak a nemek.Inkábhb neki hittünk, mint az enyhén kapatos eladónak, s cseréltünk madarat. Így lett egy hím sárgászöld (nem a vad zöld színû, de nem is sima sárga, hanem a kettõ keveréke) papagájom. :D Papaja szerencsére rám hasonlít, szeret aludni. Ha sötét van alszik. S ha reggel 4-kor v 5-kor felkelek és felkapcsolom a villanyt, akkor olyan lesújtóan néz rám. Szerintem ilyenkor ha szemmel ölni lehetne, akkor már nem élnék.

#34 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 4. - 20:01

Azt a lesújtó tekintetet én is ismerem :D Bár én még le is takarom õnagyságát, és a takarót csak késõbb veszem le róla, mint ahogy a redõnyt felhúzom. Dirké a hintán szeret aludni. :) Mikor leveszem a takarót, még ott ül a hintán, és elkezdi nyújtóztatni a szárnyait.Hiába sérült szegénykém, egyáltalán nem bántam meg, hogy anno õt választottam, annyira aranyos!Már sok hullámosom volt. A legelsõ egy befogadott kóbor-madár volt! Egyszer úgy jártam meg a színnel, hogy vettem egy fiatal, gyönyörû világoskék hímet. Aztán mikor levedlette az elsõ tollát, kiderült, hogy zöld! :eek: Megfestették a tojást, és kékként adták el! Én is vásároltam egyszer állatbörzén, sajnálatból! Ugyanis olyan borzasztó hideg volt (kabát, sapka, sál rajtunk, a madárkák meg vacogtak a focipályán kirakodva), meg akartam menteni az egyiket a tüdõgyulladástól. (Évekkel késõbb saját hibámból pusztult el: itthon vágtuk mindig a csõrét meg a körmét, és apám véletlenül levágta a csõre nagy részét, és nem tudott enni többé... :( :hupp: Soha többet itthoni csõrvágást!)Szerintem egyébként a szín teljesen mindegy, csak értelmes, aranyos (és lehetõleg csendes :ang: ) madár legyen. Ja, értelemrõl jut eszembe: szerintem a tojók sokkal értelmesebbek, mint a hímek! A sok év alatt és sok madár mellett ezt a következtetést biztosra veszem.

Edited by Repülõrajt, 2006 szeptember 4. - 20:05.


#35 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 9. - 8:45

Jaj, elég ciki, hogy megfestik a tojást.Papaja is a hintán alszik. De nem ott, ahol normálisan gondolná az ember, hanem felkapaszkodik a kalitka tetejéhez a hinta rögzitõjén, s ott. Elég viccesen néz ki. (:Én csak a körmüket vágom itthon. Azt is óvatosan. Papajánál új módszer van, mert nagyon nem szereti, ha megfogom, utána 2 napig a közelemben se hajlandó megmaradni, úgy megsértõdik. Ezért mikor kiengedem, s elücsörög az ujjamon, úgy vágok a körmébõl. Persze nagyon óvatosan, h ha mégis elrepül, ne legyen baj. De már megszokta. Elsõ alkalommal fél órás rábeszélés és szoktatás kellett.Nemtudom, eddig csak hím madaram volt. S a rosszaságért nem kell a szomszédba mennie.

#36 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 9. - 9:52

Azért lehet otthon csőrt vágni, csak ne a felét! :dev: Szegény!

#37 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 9. - 17:10

Véletlen volt... :( Állatorvossal vágattuk a csõrt és körmöt is azelõtt, aztán úgy döntöttünk, megspóroljuk az utaztatást, a vele járó stresszt, meg az (akkor) 500 Ft-ot is. Megmondom õszintén, azóta nem vágtunk csõrt. Ott a csõrkoptató, rágcsarúd, és répa (amit inkább szétrág, mint megeszik :rolleyes: ) Körmöt egy ideje szintén nem vágtam, mióta már csak Dirké van. Õ ugyanis annyira bestresszel, ha meg akarom fogni, hogy szerintem az élete van ilyenkor veszélyben! Úgyhogy nem kergetem! Vastag ülõfák vannak (magam vágtam õket), azon ülve, mocorogva kopik a körme annyira, hogy ne nõjön túl. Ezt másnak is javaslom!Pepszin! Nagyon jó a körömvágó módszered! Bár nálam is így lehetne, de egy madaram sem volt kézhez szoktatva, sajnos.

Edited by Repülõrajt, 2006 szeptember 9. - 17:11.


#38 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 9. - 19:27

És se vágatom a csõröket. Van mindeféle koptató, faág, szépia, stb. azért csak kopik neki. Majd 2 év múlva vágom én is, ha végeztem... (: Csak az a stressz, amit ilyenkor éri szegényt. Nem éri meg.Papaja is utálja a megfogást, de az ujjamra simán ráül. Ráadásul egyre inkább egy emberes kezd lenni. Ha a párom próbálja az ujjára ültetni, akkor inkább elrepül. Múltkor még meg is csípte, de az õ ujjára akkor se hajlandó ráülni! (fél éve még megtette...) :dev:

#39 Arodoet

Arodoet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.769 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 10. - 17:58

Ugyan nimfás vagyok, de azért itt egy körömkoptatási tipp: ha a sima faágon nem koik eléggé, akkor lehet az oldalára (a körmök magasságába) smirglipapírt ragasztani. A lényeg, hogy úgy ragasszátok oda, hogy ne tudja lerágni. Nekünk ez bevált, és érdekes, a normális méretûnél kisebbre nem koptatja. :rolleyes: Remélem segítettem :)

Edited by Arodoet, 2006 szeptember 10. - 17:58.


#40 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 11. - 6:21

Köszi a tippet! Csak azt mondd meg, hogy lehet odaragasztani valamit, úgy, hogy ne tudja lerágni? Szerintem olyan anyag még nem létezik, amit egy papagáj nem tud lerágni... :D Amúgy lehet kapni olyan ülõrúdra húzható "smirglipapírt", körömkoptató néven. Nekem régen volt olyanom, de csak fájt tõle a kis lába, úgyhogy inkább vágtam vastag ágakat, és az jobban bejön.