Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Költözés (szerver, nem ló, mókus)


  • Please log in to reply
12 válasz a témához

#1 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2023 október 26. - 10:08

Lehet, hogy érzékeltétek, remélhetőleg nem, átköltöztettük a fórumot egy másik szerverre, mert a meglévőn nem voltak elég kooperatívak, és nem tudott volna működni tovább a fórum a jelenlegi formájában. Elképzelhető, hogy itt is át kell alakítani, és mondjuk PHPBB-re átállni, az egy másik fórummotor, szóval alapjaiban megváltozna a kezelés, kinézet, ha nem muszáj, nem szeretnénk. 

Anno ugye megvásároltuk drága pénzér' ezt a fórummotort, ÖRÖKÖS licenszszel, hát az nem volt örökös, és most havi szinten olyan pénzeket kérnének érte amit nem tudunk és nem is akarunk kifizetni, ezért nincs frissítve, és a régi motor nem megy új verziós PHP-vel. Az új szolgáltató támogatja még a régi, 5-ös PHP-t, amíg ez így van, addig nem lesz gond, ha kivezetik, akkor majd kitalálunk valamit. 

 

Más, a költözéssel az emailek is átköltöztek, még nem működik megfelelően, de elvileg a megszokott módon lehet majd őket használni, már akit ez érint. Ha gond van, írjatok nekem.  


  • calypsoo kedvelte

#2 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.577 hozzászólás

Közzétéve 2023 október 27. - 10:32

A postás mókusok még nem vették fel a munkát az új helyükön. Talán a fülbojt igazítás nem sikerült. Vagy bezárták a hivatalt.

(Üzenetközpont, Értesítések)



#3 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.577 hozzászólás

Közzétéve 2023 október 28. - 10:49

Az értesítő mókus egyszer már dolgozott.



#4 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2023 október 28. - 23:14

Az értesítő mókus egyszer már dolgozott.

 

Remélem már jó minden, jónak kéne lennie. :D (legalábbis ami a fórumot és az emailezést illeti) 



#5 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.577 hozzászólás

Közzétéve 2023 október 29. - 7:28

Az értesítő mókus és a üzenő mókusok még homokoznak



#6 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.577 hozzászólás

Közzétéve 2023 október 29. - 7:32

Sőt!

Összefogtak és betűkirakóst játszanak.

A klaviatúrán felcserélődtek a betűk, több ismétlődik, néhány hiányzik.

Ezt is Word-ben írtam.

 



#7 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.577 hozzászólás

Közzétéve 2023 október 29. - 7:45

A profilban frissítettem és most működik.

Hiányzott egy kis becézés a mókusoknak.

 

img_6565.jpg



#8 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.577 hozzászólás

Közzétéve 2023 október 29. - 8:12

Most megint lazsálnak.



#9 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2023 október 30. - 10:16

Most megint lazsálnak.

 

Érdekesen történnek a dolgok akkor nálad. :D Próbáltál sütitörlést meg ilyeneket? Teszteltem az üzenetküldést is, jön az értesítő is emailben, az összekeveredő betűket nem tudom, olyat még sose produkált nekem. :/ 



#10 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.577 hozzászólás

Közzétéve 2023 október 30. - 12:25

Töröltem a sütiket. Utána megint keverte a betűket. Az üzenetek és az értesítések a felső sor ikonjainál csak homokozik, a felhasználó legördülőben az üzenetek működik. A fórumok oldalon a felhasználóra húzott mutató esetén a felugró ablak felugrik feliratok nélkül, majd vonallá zsugorodik.

Ki --be kapcs.

Utána a betűk a helyükön, a többi változatlan. A fórumon belül egy topic-ban rendesen feljönnek a tagok adatai.



#11 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2023 november 9. - 12:13

Caaav, az email ha eddig működött és csak ma mondja hogy "authentication failed" az valami átmeneti hiba lehet vagy át kéne állítsak valamit? :D



#12 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2023 november 10. - 0:48

Caaav, az email ha eddig működött és csak ma mondja hogy "authentication failed" az valami átmeneti hiba lehet vagy át kéne állítsak valamit? :D

 

Nem tudom, hogy mi van beállítva neked, de ha nem az ami kéne, akkor lehet, hogy át kell állítani. :D Elvileg jónak kéne lennie mindennek. 

A levelezőszerver mail pont paci pont hu ssl/tls normál jelsző, 995 port  (elvileg sima paci.hu is jó) 

A levélküldésre smtp ugyanaz minden csak 465-ös port. 

Vagy belépsz weben a webmail pont paci pont hu alatt próbálni. 

 

Jameg törölj régi leveleket, 25MB a mailbox, most 78%-on van, de attól még működnie kell. 



#13 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2023 november 10. - 10:15

Köszi, még a nextserver-es pop3 volt :D