Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Nimfa


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
440 válasz a témához

#121 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 24. - 20:25

agimam nagyon szep kis papagajod van nekem is volt  ijen es nagyon hasonlitott ra de mar aprilisban meghalt. azota vettem masik kettot es igazan nagyon aranyosak ezek is ugy hivjak oket hogy pipi es koki.sajnos en fenykepet meg nem tudok kuldeni .

Hozzászólás megtekintése

Köszönöm, leila, és köszöntelek körünkben. :) Én is gondolkodtam azon, hogy vagy egy másik nimfát, vagy egy hullámos papagájt veszek Kiwi mellé. S mostanában bizony megerõsödött bennem: társ kéne neki. Az történt ugyanis, hogy már megint "elszaladt velem a ló" azzel a "legyen a tiéd az egész lakás"-ötlettel. Az volt a legkevesebb, hogy a nap 24 órájában madárkakikákat szedegettem mindenhonnan. :kir: De Kiwi egyszercsak betelt a lakásfelfedezéssel, mint mókás idõtöltéssel, s ettõl kezdve tényleg nem volt hajlandó megválni a fülbevalóimtól, hajamtól, stb. Amikor fõztem, egyszer majdnem a forró zsírba pottyant, másszor meg a forró levesesfazék szélére szállt, onnan aztán visítva távozott, nem gyõztem hideg vízbe mártogatni a lábacskáit... Ráadásul nem olyan finoman eszi a fülemet, ahogy Bóbita tette régen, hanem néha már véraláfutásosra rágicsálja, mert mindig a fülbevalóval kezdi, de a fülem jobban izlik neki... :rolleyes: Aztán nekem itt a sz.gépnél mindig gyertyák égnek. (Az elektroszmog és egyebek miatt.) Az utóbbi idõkben Kiwinek kedvenc idõtöltése (a billentyüzeten és a ceruzáimon kívül) a gyertyával incselkeés... A frászt hozza rám mindig. Már úgy tûnt, megtanulta, hogy az ebédlõasztal (és a felette levõ lámpa) szigorúan tilos terület. Aztán egy hétvégén, mikor Fecó éppen békésen kanalazni kezdte a vasárnapi levest, bemutatkozott, mennyire elszemtelenedett. Berágtam, nem tagadom. :( Az nem állapot - mondtam - hogy ne lehessen egy ebédet nyugodtan megenni... Kimentem a hatalmas (és sztem randa) kalitkájáért, szépen betettem. Hû, volt ám nemtetszés-nyilvánítás... :kir: De muszáj volt kitalálni valamit, mert az azért mégiscsak túlzás, hogy Kiwi diktálja a tempót...Bóbita az elsõ hetekben csak kalitkában volt. Amíg meg nem szokta, hogy az az õ kis helye. Aztán egyre több idõre engedtem ki, de õ továbbra is a kalitját tartotta az otthonának (szobájának, konyhájának, stb.), és szépen bement enni, aludni magától. Sõt, napközbeni szunyókálásához is ezt a helyet választotta. Kedvére kijöhetett, amikor akart.Kiwi nyüzsibb, s mivel nem volt elég ideig (már az elején) a kalitkában, nem találta a helyét, túl nagy volt neki az 50 m2 szabad terület, igazából nem volt egy megszokott zuga, ahol láttam volna, hogy békésen elvan. Szinte minden éjjel más helyen aludt.Aztán bekerültek a szobanövények a teraszról. A felét a kicsi hálószobába kellett költöztetnem, hogy ne semmisítse meg õket. :mad: A többi is megrágicsálva, lekakilva...Most szokja a kalitkát. (Csak ne lenne olyan ronda kék mûanyagból az alja... :rolleyes: ) Úgy tûnik, kezd belenyugodni, hogy ott eszik, ott alszik, s a nap egy bizonyos részében bizony bent kell lennie. (Fõleg, amikor mi eszünk!)De arra gondoltam, talán lehiggadna, ha lenne egy párja. Nem tudom, jó ötlet-e, és nem is döntöttem még el véglegesen, miféle is legyen ez a társa. Majd gondolkodom még.Jaaj, ma akkorát fürdött a mosogatónál!!! Langyosra, és egészen vékony sugárra állítottam a vizsugarat. Odatipegett, és olyan tusolásba kezdett... Teljesen szétterpesztette a szárnyait, aládugta a fejét, aztán lükverzbe tette magát, és úgy tolatott a víz alá... azt hittem, megeszem, olyan aranyos volt. A szó szoros értelmében bõrig áztatta magát. Aztán volt ám törölközés-tollrendezgetés-rázás....száritkozás. :ang:

Edited by Ágimam, 2005 november 24. - 20:30.


#122 Arodoet

Arodoet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.769 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 24. - 21:00

Na látod, ezért van, hogy nálunk csak felügyelettel jöhet ki.

Most szokja a kalitkát. (Csak ne lenne olyan ronda kék mûanyagból az alja... :rolleyes: )

A mienké is kék, de legalább illik a lakáshoz :D Ma kint volt, miközben terítettünk a vacsorához. Bementem a fürdõbe, és azalatt elrepült. Már nagyban vacsoráztunk, mikor hugom csak úgy melleselg megemlítette, hogy a madár ott van az asztal fölötti lámpánál, a virágok között, ahol még az életben nem volt por törölve... A kérdésemre, hogy miért nem szedték le, mikor odarepült, azt felelte, hogy elfelejtették. :grrrrrrr:

#123 leila

leila

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 64 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 25. - 18:42

Kedves Agimam. Nagyon orolok hogy ilyen hosszu levelet irtal, es ojan jol irod le, olyan mulatsagosan. Az en kicsikeim is orommel ejtegetnek amikor a valamon vannak foleg akkor amikor mar feloltoztem szep tiszta ruhaba. A fulbe valot rendszeresen le kontrolajak ha nincs akkor a fulem is jo. A Koki nagyon szelid, meg a kis hasikajat is meglehet puszilni. A vacsoranal az asztalon mindig nagy ferfordulas van mindenbe bele dugjak a csoruket, en nagyon vigyazok hogy nehogy a .meleg fazekba repuljenek es ezert mar fel szereltem egy fuggonyt a sparhelt ele, igy mikor eszun nemtudnak oda szallni csak a tanyeromba. A furdetes egy kolon tanyerba zajlik le , langyos vizbe, de utanna a hajszaritogepet hasznalom (ezt ajanlom neked is) mert a kis papik nagyon erzekenyek van mar tapasztalatom , mivel az elozo papik tudogyulladasba pusztultak el es ha egy kismadar megfazik nagyon nehez meg gyogyitani. nem regiben a kis Kokim megbetegedett es az orvos azt monda hogy vigyazni kell hogy ne legyenek huzatba. Antibiotikumot kellett a kis csorebe adni egy heten keresztul remegtem hogy ne haljon meg. Meleg hejen 35 fokos hejen kellett tartanom es tobbszor szinte orankent eroltetni az etetest itatast, ezt megtudtam csinalni vele mert nagyon szelid, sajnos a regiekkel nem mert alig tudtam hozzajuk nyulni.

#124 Arodoet

Arodoet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.769 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 26. - 17:33

Szia leila, látom a te madaraid is olyan kotnyelesek, mit Larry :) Nincs kedved esetleg bemutatkozni ? Biztos szívesen megismernének azok is, akik nem olvassák a nimfás topicot. :)

#125 leila

leila

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 64 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 27. - 10:32

Szia leila, látom a te madaraid is olyan kotnyelesek, mit Larry :) Nincs kedved esetleg bemutatkozni ? Biztos szívesen megismernének azok is, akik nem olvassák a nimfás topicot. :)

Hozzászólás megtekintése

Kedves Arodoet most latom hogy a te kis papid olyan mint az en ket kis huncutom de jobban hasonlit a Kokira :)

#126 leila

leila

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 64 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 29. - 22:42

Kedves Arodoret sajnos nincs idom irni sokat de kulonben a kis papik jol vannak tegnap leultem potyogtetni a zongoramon es a kis Koki probalt kiserni olyan szepen cifrazta orom volt hallgatni szerintem a Koki fiu. A Pipike meg kislany. O nem futyul hanem eszik , csak azt nem tudom hogy hova teszi azt a sok magot.Itt nalunk Svajcban Luganoban mar hideg van es ho is esett a napokban. :) Agimam teged is udvozolek . Az utolso leveledet olvasva eszembe jutott hogy mit akartam meg irni. Szerintem vegyel meg egy nimfat ne mas fajta madarat.A Kiwi kepeit nezegetve szerintem o lany, de nem cak azert mert a foltocskaja halvany hanem azert is mert a farka cifras a fiuknak altalaban sima egyszinu. Szrintem kellene neki egy tars mert ha nincs akkor teged nez annak es nem tudsz tolle csinalni semmit mert folyton rajtad fog logni es sirni ha nem vagy vele. Tudom igy tobb kakit kell szedegetni de ha akarod hogy egy boldog papid legyen vegyel neki egy szep fiucskat. Minnel elobb! Ha lehet egy idos legyen a Kiwivel, vagy fiatalabb, mert ha mar tul leptek az egy evet nehez oket megszeliditeni, sziasztok :)

#127 leila

leila

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 64 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 29. - 23:07

Agimam meg elfelejtettem irni az elobb hogy a disznovenyek nem minden fajtajat ehetik mert van ami merget tartalmaz amit nem tud ledolgozni a szervezete. Ne haragudj hogy ekezet nelkul irok de az itteni irogep mas fajta , nem reg vettem es nem vagyok jartas meg a dolgokban. 1997 ota nem irtam levelet magyarul azota amiota szuleim meghaltak, igy meg a szavak keresese is nehezebb.szia :)

#128 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 30. - 9:01

Szia, leila, semmi gond, köszönöm a sok infót. Igen, közben konzultáltam egy "madaras-lovas-fórumos" brátommal, õ is azt ajánlotta, nimfa-társa legyen Kiwinek. Ez pontosan így van, ahogy írod. Sikerült úgy megszelidítenem, hogy már a vöcöre sem tudok nélküle menni... :D Ha kimegyek a lovakhoz, vagy elmegyek vásárolni, visít utánam, keres. Most, hogy elmegyünk két napra Pestre (megnézzük az Apassionata-t, meg az egyik kis lovunkat, aki ott van oskolában :)), tele vagyok aggódással, mi lesz vele.Nehéz dolog az ivarmeghatározás a papiknál. Az ivarérettség elõtt szinte lehetetlen. De én is affelé hajlok, hogy tojó. És igen, mihamarabb szeretnék neki egy kis társat. És tényleg legjobb, ha õ is nimfa lesz. Bár épp azt beszélgettük madártenyésztõ barátommal, hogy lutri lesz, hogy milyen ivarú. Nem baj, az a lényeg, hogy ketten legyenek. Jól gondoltam: Kiwi t.képpen örül a kalitkának. Már magától bemegy enni-aludni. És megelégszik azzal, hogy csak fél-háromnegyed napot van kint. Akkor kiröpködi, ki- örömködi magát velem, de szemmel láthatóan a kalitkát tartja otthonának. Örülök, hogy idõben döntöttem. (Úgy látszik, nekem több bajom volt ezzel a hatalmas, ormótlan, ronda-kék mûa. aljú kalitkával, mint neki... :guny: :D )

#129 leila

leila

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 64 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 30. - 13:00

Agimam koszi a valaszra . A wc -re en is vittem eggyutt nyomtunk ha ha ha :kir: .. Ez volt egy honapig es aztan ugy dontottem hogy vagy egy masik tars vagy egy sem.En nem birtam ki mert folyton rajtam logott nem tudtam csinalni tole semmit amig meg nem vettem a Kokit , ket het kellett hogy ossze szokjanak de most mar sokkal nyugisabb a hejzet.Vegre tudok mozogni a lakasban nelkuluk, mert most egymassal jatszadozgatnak tollaszkodnak utanozzak egymast. Na persze ha engem meglatnak elkezdodik a vetelkedes ki kap tobb puszit, a Koki elelmesebb o tobbet tud kicsalni mert egyaltalan nem csipos. A Pipit ritkabban es rovidebb ideig tudom kenyeztetni. Szia

#130 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 30. - 18:51

Megerõsíttted bennem, hogy kell egy társ Kiwinek. Nagyon jó, ha szelídek, ha keresik a társságodat, jó érezni, hogy ragaszkodnak hozzád, de a jóból is megárt a sok... Ráadásul mi túlnyomórészt kettesben vagyunk itthon. Az a függõség, ami kezdett benne kialakulni, nem hiszem, hogy az õ javát szolgálná. (Utazás, ha beteg vagyok, és zavar, stb.) Már szóltam is annak a fórumos barátnõmnek, aki révén Kiwi idekerült, lehet, hogy van még ebbõl a fészekbõl egy maradék testvérke, jövõ héten kiderül.

#131 leila

leila

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 64 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 1. - 12:36

Megerõsíttted bennem, hogy kell egy társ Kiwinek. Nagyon jó, ha szelídek, ha keresik a társságodat, jó érezni, hogy ragaszkodnak hozzád, de a jóból is megárt a sok...  Ráadásul mi túlnyomórészt  kettesben vagyunk itthon. Az a függõség, ami kezdett benne kialakulni, nem hiszem, hogy az õ javát szolgálná. (Utazás, ha beteg vagyok, és zavar, stb.) Már szóltam is annak a fórumos barátnõmnek, aki révén Kiwi idekerült, lehet, hogy van még ebbõl a fészekbõl egy maradék testvérke, jövõ héten kiderül.

Hozzászólás megtekintése

Szia Agimam.Itt kuldok egy olasznyelvu papagaj forumot ahol megtudod nezni a kis videon a calopsitik (nimfak) viselkedeseit. A cim htt://www.calopsite.too.it/ :) Azt lathatod az elson hogy udvarol a fiu hogy szeretkeznek a kis fiokat hogy etetik stb.. Remelem sikerulni fog megnezi. Szia A videora kattintsal

#132 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 1. - 14:40

Megnézem, köszi, csak kicsit késõbb. Majd beszámolók róla, ha sikerült. Hurrá, képzeljétek, lesz másik kismadaraaaaam! :kir: :yeah: Calypsoo beszélt azzal a lánnyal, akitõl Kiwi is származik. És éppen tegnap jöttek ki a következõ fészek fiókái! Ezt az idõzítést! :) Nagyon boldog vagyok, hogy így sikerült, és hogy épp mostanra érett meg bennem, hogy lépjek, és hogy lesz Kiwinek tesó-barátja... :) És fiatal, pici, pelyhes, amilyen Kiwi volt), szinte olyan ekkor még, mint egy kis "tökösgalamb" :D Mondtam, teljesen mindegy, milyen ivarú, mert úgyis képtelenség megállapítani még ilyen kicsi korban. A lényeg, hogy ketten lesznek nemsokára!

#133 Chanello

Chanello

    Csikó

  • Fórumtag
  • 473 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 2. - 18:11

Tök jó

#134 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 2. - 22:13

hali!Bocs, hogy így beszólok :)A barátnõmnek van még egy eladó kis nimfája, meg egy fészekalj hullámos papagáj.Csak jó helyre, szeretõ gazdinak adja oda õket. Nagyjából kézhez vannak szoktatva a madárkák, persze foglalkozni kell még velük.Három nimfa volt, de egy Ágimamáé lesz, egy meg az enyém, mert Pepike is várja már a barátnõjét :DÉrd: Francia Eszter30-542-30-31

#135 leila

leila

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 64 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 5. - 20:48

Ssia Agimam nagyon varom mar hogy irjal. Hogy alakulnak a dolgok? Megtudtad nezni a videot?

#136 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 5. - 22:48

Ssia Agimam nagyon varom mar hogy irjal. Hogy alakulnak a dolgok? Megtudtad nezni a videot?

Hozzászólás megtekintése

Sajnos hiába írom be a gugliba, nem ad ki semmit. Nem tudnád belinkelni?Csütörtökön, megérkezik az új kis jövevény, vagy aznap, vagy másnap megírom, hogy fogadta Kiwi, hogy viselik egymást, fotozok is, mindent elkövetek, hogy megosszam veletek az élményt! :yeah: :)

#137 Arodoet

Arodoet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.769 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 6. - 21:09

Nagyon helyes! :) :akispofátlan:

#138 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 8. - 17:24

Jelentem, ketten vagyunk. VAgyis hárman. Mármint két papagáj, meg én ... :D Ma reggel megérkezett a kicsi. Õ is ugyanolyan "éppenhogykirepültem-jaaj, holazanyukám" korú, mint amilyen Kiwi volt, amikor hozzám került. Kis "tökös galamb". Még nem mindenhol van tolla, úgy néz ki, mint egy kis ázott veréb... :kir: A jövevényt betettük a nagy kalitba, Kiwi meg bemutatta neki a mélyrepüléses, hyper-super-landolásos tudományát. A kicsi csak nyújtogatta a nyakát a kalitból.Aztán eljött az evés ideje, és betettem Kiwit az új társ mellé. Nehéz szavakkal leírni, milyen aranyosak voltak. Agyonra bügyürészték egymást. :) :ang: Aztán kimentünk lovazni, utána vittem Cal-t a buszhoz, aztán elmentem vásárolni, szóval fél 5-kor értem haza, de nagy egyetértésben ültek egy ágon, mikor beléptem.Majd csinálok képeket.

#139 Join Up

Join Up

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.329 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 8. - 18:39

Jajj, de drágák lehetnek!! Grat a manóhoz. Neve van már?Várjuk a képeket! :yeah:

* kicsi Join  :wink: 


#140 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 8. - 19:32

Jajj, de drágák lehetnek!! Grat a manóhoz. Neve van már?Várjuk a képeket! :yeah:

Hozzászólás megtekintése

Most, hogy írod, lehet, h. MANÓ lesz a neve... :kir: Már csak a jövõ héten lesznek képek, meg minden más is (beszámolók), azt hiszem. :)

#141 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 9. - 12:25

Na, így legalább túlleszek egy ígéretemen. (Fecó csinált gyorsan néhány képet. :) )Ketten 1Ketten 2.Ketten 3.Ketten 4.Kiwi eleinte elég "kíméletlenül" vizitálta a kicsit, aki tipikus "haggyálbékén" csippantásokkal adta tudtára, hogy egy kicsit kisebb hévvel is elég lenne... :rolleyes: :) De egyre kevésbé tolakodó, és amit leila írt már be is jött, sokkal kevesebbet lóg a nyakamon, szemmel láthatóan el lesznek foglalva egymssal.

#142 leila

leila

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 64 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 9. - 14:48

Kedves Agimam. Gratulalok, es kivanok sok minden jot hosszu eletet a kis pottomkenek. Csak a negyedik kepet nezve ismertem ra mert ott a kis tollak meg nem allnak olyan szepen mint a Kiwin.Igy olyan kis (pankos vagy pinkes) nemtudom hogy mondjak, de kulonben nagyon hasonlitanak egymasra.Agimam meglatod hogy milyen jol tetted hogy vettel kis tarsat Kiwinek. En nem is hittem el regebben hogy a kis madarak milyen oromot tudnak szerezni amig meg nem vettem a kis Kokiekat,meg iras kozben is rajuk gondolva mosolyogva potyogtetek es minden gondot merget veluk konnyebben lehet athidalni szallni.Milyen a kicsi csipos vagy szelid? egymas kozeleben alszanak mar?Szia jo nevelest kivanok. :D

#143 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 9. - 16:49

Jaj, hát ez a pici ez egy igazi kis gyanútlan, bizalommal teli, kedves kis madár-bébi. Még nincsenek rossz emlékei. (Nem is lesznek, amíg rajtam múlik+ :yeah: ) Egyáltalán nem csipkelõdik, és úgy lehet simogatni a hasát-fejét-hátát, hogy még bújik is az ujjad alá... :ang: Igen, és már egymás mellé bújva alszanak. (Az elsõ éjszaka már így telt.) A nyitott kalitkaajtóban üldögélnek, ott büngyürgézik egymást :kir: . A kicsi tegnap már megkóstólta az ablakot, de nem lett semmi baja, és ezzel vége is a veszélynek. Többet nem fog próbálkozni. Most, hogy ez már a negyedik nimfám tavasz óta, van egy kevés tapasztalatom a madárkák személyiségjegyeit illetõen. Az elsõ, Bóbita,genetikailag valami fantasztikusan jó beszélõkével (hangutánzó készséggel és képességgel) volt megáldva. Pepe, (aki most Calypsoo Évát boldogítja) egy stressz-csõd volt. Sem hangokat utánozni, sem barátkozni, sem repdesni nem volt hajlandó. (Õ idõsebb volt, és valami mocsok-nagy ijedelem érhette, és depresszióssá vált. :( ). Kiwi kedves, aranyos, de soha nem fog "beszélni". Ebben a piciben bizakodok, mert már most délután adott valami "csicsa", v. valami ilyesmi hangot. :kir: Még keveset tyutyorog, de azt árnyaltan, és nem úgy visong, mint Kiwi. Bár érdekes, mióta itt van a kicsi, Kiwi is mintha árnyaltabban, szinesebben hadoválna... :yeah:

#144 leila

leila

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 64 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 9. - 21:40

Szerintem ha egymast bobizzak es szorosan egymas mellett alszanak akkor a nemuk kulonbozo es mar van a szerelem elso pillanatra csak meg kicsik az is majd idovel kialakul.Sajnos nalam ez nem igy van. Nem bobizzak egymast es nem alszanak szorosan egymas mellett. A bobizast dedelgetest fejsimogatast en vegzem a nagy feltekenykedes kozben. Foleg a Koki nembirja elviselni hogyha a Pipire kerul a sor.

#145 Le Roy Soleil

Le Roy Soleil

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 28 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 13. - 0:56

Sziasztok!Jöttem erõsíteni a nimfások táborát. :kocc: Párommal kb. egy hete vettünk egy kis nimfafiút, Bobit. Az Árkádban sétálgatva betévedtem a kisállatkereskedésbe. Már egy ideje fontolgattam a papagájvásárlást, de nem érett meg bennem eléggé a gondolat. Régebben volt már hullámospapagájom, elõször abban is gondolkoztam,de akkor kb. másfél hete megláttam Bobit, és azonnal beleszerettem. Többedmagával volt bezárva egy kalitkába, de míg a társai elvoltak egymással, õ állt a kalitka alján,és nézett kifelé(a kalitka eleje üveglappal volt leválasztva,nem ráccsal). Idõnként ide-oda totyogott az üveg elõtt,keresve a kijáratot. Odahajoltam hozzá,láthatõan nem félt,csak méginkább ki akart jönni. Elhatároztam,hogy én majd "kiszabadítom". Alaposan megnéztem a jegyeit,hogy legközelebb felismerjem.Nem kellett sokáig gondolkoznom rajta,hogy melyik lehet Õ, mikor 2 nap múlva visszamentem, mert akkor is ott állt a a kalitka alján, az üveg elõtt, kifele bámulva. Mikor hazamentem megbeszéltem a párommal, és másnap már mentünk is érte. Kiderült, hogy 3 hónaposak a madárkák, és kézzel neveltek. Mikor az eladó kérdezte, melyik legyen, én rögtön ráböktem(akkor épp' nem állt az üveg elõtt,de azonnal megismertem,õ volt a legvilágosabb színû). Nagyon örültem,hogy õt nem vitték el,mert a nimfák száma eléggé megcsappant, és másikat nem szerettem volna,annyira beleszerettem Bobiba. Az egyik eladó azt mondta,hogy õ volt a nevelõjének a kedvence, de lehet,hogy akármelyikre ezt mondta volna. :gm: A lényeg , hogy megvettük, szegényt egy dobozkában szállítottuk, amibõl kíváncsian kandikált ki. Otthon volt nekem egy nagy kalitkám,vettünk neki tükröt,meg egy mindenféle színû mászókát, etetõt, stb. Amikor a dobozból betettem a kalitkába, számítottam rá,hogy rémülten fog ide-oda repkedni.De nem! Csak felült a rúdra,mintha már rég ott lakott volna. az elsõ pár napon nagyon kis bágyadtka volt,sokat aludt. Meg is ilyedtünk, hogy valami baja lehet. Viszont rendesen evett,ivott,kakilt... De ahogy kezdte megszokni az új helyét, úgy lett egyre élénkebb.Azért azt nem mondhatom,hogy valami nagy rosszaság... Alig van hangja, és nem is túl mozgékony. De neki ilyen a természete.Csak akkor csipog,ha valami nem tetszik õkelmének, vagy ha fütyülök neki, és csend van, akkor válaszol. Néha a madaraknak is fütyül egy keveset. Amúgy máskor nem. Egész reggel néma csendben üldögél,eszeget, de ahogy felkelünk,rögtön lemászik a kalitka aljára és ugyanúgy totyog ide-oda oldalazva,mint a kisállatkereskedésben.Addig csinálja, míg ki nem engedem. Természetesen ha otthon vagyunk,mindig kiengedjük, le se lehet vakarni. :D Meg lehet fogni,símogatni(azt nem mondom,hogy szereti,de hagyja). Viszont a játékai nem nagyon érdeklik.Bezzeg a karkötõm,gyûrûm, meg a fülbevalóm! :D Azokkal órákig el tud bogarászni. Esténként,amíg fûrdök,beviszem magammal és ráültetem a törölközötartóra. A tenyerembe szoktam tenni egy kis langyosvizet és a hátára folyatom.Nagyon élvezi a kis"kacsa",majd lefordul a rúdról,úgy nyújtogatja magát.(A szárnyát szétterpesztve,lóg fejjel lefelé, mikor már nagyon belemelegszik.) :) Volt olyan is,hogy célbavette a kádat és zuhanórepülésben belevetette magát a vízbe.Úgy kellett utánakapnom,hogy el ne sûllyedjen.Van nekünk egy 13 éves cicánk is,aki fél a hörcsögtõl,és most kiderült,hogy a papagájtól is. :guny: Nem is csoda mert ahogy megérkezett a vérengzõ macskaevõ madár, rögtön bele is csípett Frici orrába. De azért nem hagyjuk õket kettesben.(Nehogy Bobi széttépje a szegény cicát...) :dev: Bocsi a regényért,be is fejezem egyelõre... Majd teszek fel képeket, ha lesz idõm. Addig is mindenkinek jó,és örömteli papagájozást kívánok! :yeah:

#146 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 13. - 8:02

Szia, L.R.S.! Nagyon örülök neked. Hisz minden egyes madárka-gazdival nemcsak bõvül a topiclakók száma, de a tapasztalatunk is. Hisz ahány papagáj, annyiféle személyiségû, és soha nem tudhatjuk, melyikünk tapasztalata segít éppen a másikon, ha valamilyen probléma adódik. (Azért tudom, hogy te "naagy lovas" is vagy ám! :kir: ) Szóval, amikor a leveled elsõ negyedénél tartottam, azt gondoltam, a vége az lesz, hogy nem hagyja magát megközelíteni sem ez a kis Bobi. Én eléggé elitélõ beállítódású vagyok ugyanis a kereskedésben vásárolt madarakkal. De õ valóban kézzel nevelt, és tényleg annyi idõs lehet, amennyinek mondta a kereskedõ, szerencséd van! :) A cicával nagyon vigyázz! Ha olvastad az én Bóbitám történetét, megérted, miért írom. :( Gratulálok a Bobihoz, s kívánom, hogy teljen minél több örömötök benne! :yeah:

#147 Le Roy Soleil

Le Roy Soleil

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 28 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 13. - 21:52

Köszönöm szépen a jókívánságokat! Remélem,Bobi öregkoráig édesíti a napjainkat. :) Én sem vagyok híve az állatkereskedéseknek,de az Árkádban lévõ elég színvonalas,nekem eddig úgy tûnt, odafigyelnek az állatokra.Beteget eddig nem láttam ott. A nimfákon pedig látszott,hogy tényleg fiatalok. Ami elsõnek szokatlan volt Bobinál,hogy olyan kis nyugodt,és nagyon szelíd.Tényleg látszott rajta,hogy kézhez van szokva. Anno a hullámospapagájomat,Pepét tenyésztõtõl vettem, 4 hónaposan, és sokat foglalkoztam vele,mégsem lett olyan szelíd, mint Bobi. Ráadásul annyira tele volt élõsködõkkel,hogy alig bírtam kiírtani õket. Mikor beléptem a tenyésztõ lakásába,már megcsapott a bûz,ami csak fokozódott,mikor a papagájos szobához értem.Olyan kosz volt benn,hogy nem is értem,hogy lehet olyan környezetben madarat tartani.Pláne olyan sokat!A földtõl plafonig tele volt kalitkákkal az a kicsi szoba.Úgyhogy egy tenyésztõ is lehet lelkiismeretlen... :( Olvastam Bóbita történetét,nagyon sajnálom szegénykét.Való igaz,hogy egy macskában sosem lehet 100%-ig megbízni,mert hát az ösztönök erõsebbek... Én sem bízom Friciben,bár állítom,hogy a vadászösztönbõl nem sok van benne,viszont félelembõl, féltékenységbõl bánthatja Bobit. Úgyhogy sosem hagyjuk õket kettesben. Viszont érdekes,hogy a hörcsög már több mint egy éve él velünk,és olyan helyen van a kis vacka,ahol a cica könnyen elérheti,mégsem próbálta soha elkapni.Amikor kiengedjük a kis Pockot,komolyan mondom,hogy Frici kimenekül a szobából,és még akkor is alig mer visszajönni,amikor a höri már rég nincs szabadlábon.Bobi elõl is menekült már ki.Ilyen macska nem sok van... :D Amúgy miért írtad,hogy tudod,"nagy lovas" vagyok? Nem egészen értem... :rolleyes: Persze lovas vagyok,az igaz, azért is vagyok itt... :D Most jutott eszembe,hogy a párom tett fel képeket Bobiról a www.papagajonline.hu címre.A képtárban lehet megnézni. És mi újság van a tieiddel,Ágimam? (Én azért nem szeretnék egyelõre Bobi mellé párt, mert félek, hogy akkor nem foglalkozna velünk.) Beszélni így fognak, hogy párban vannak? Én eddig úgy tudtam,hogy csak akkor utánozzák az embert a papagájok,ha nincs mellettük fajtárs. Lehet, hogy rosszul tudtam? :confused: Még egy kérdés: amikor Bobi tollászkodik,rengeteg kis fehér szemcse hullik belõle,a kis tollak mellett. Olyan mintha korpa lenne. Természetes dolog ez, vagy valami nincs rendben? A hullámosomnál, nem emlékszem,hogy ilyen lett volna... :huh:

#148 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 14. - 13:53

Na, mostmár biztos, jó ellesznek. Tegnap este csináltam néhány fotót is, azt hiszem, nemsokára eskevõ lesz... :yeah: MEGJÖTTEM!JÉ, EZ EGY MÁSIK PAPI...AKKÓMOST KETTEN LESZÜNK?EGÉSZ SZEMREVALÓ KIS TEREMTÉS!DE JÓ ILLATOD VAN...MESÉJJ, HONNAN JÖTTÉL?!NE FÉLJ, NEM BÁNTALAK!NEM CSINÁLOK VELE SEMMI ROSSZAT!TÉLLEG NEMBÁNTÓÓM, NAAA!CSAK ABBA A SZÉP SZEMIBE......EBBE BELENYALOK KICSIT...MEG MEGBÜNGYÜRGÉZEM, NA!JÓ ILLATÚ VAGY, JÓ ÍZÛ VAGY, SZEMREVALÓ VAGY... HÁT MEGKÉREM A KEZED! :yeah: ...Lehet, hogy nemsokára odút kell építenem? :eek: L.R.S.! A hangutánzó készség egyénenként teljesen változó. Igaz ugyan, hogy a tenyésztõi tapasztalatok alapjn a hímet tartják e tekintetben a legügyesebbnek, de nem ritka, hogy a tojók is szépen megtanulják a hangunkat utánozni. És igen, az is elterjedt, hogy párban kevésbbé "beszédesek" lesznek. Ez is attól függ, mennyit foglalkozol velük, és milyen genetikai adottsága van az adott papiknak. Bobó 4 hónapos korára 5-6 szót megtanult, (10-11 hét alatt!) és a kertben hallható összes madárhangot a megtévesztésig tudta utánozni. Kiwi - már most tudom, soha nem fog "beszélni". A kicsi (Még mindig nincs neve... :rolleyes: :) )talán ügyesebb lesz ilyen tekintetben, mert már a csippantásai is árnyaltabbak, színesebbek. Én erre már nem fektetek nagy hangsúlyt. Csak azt akarom látni, hogy boldogok, jól érzik magukat a bõrükben (tollukban :D ). Az általad említett "korpaszerû", fehér szemcsés valami Bóbitánál is volt. (makkegészséges volt!) Valamelyik papagájos honlapon mintha említették volna, majd megkeresem.Képzeld, Leila válaszolni akart neked, írt is egy csomó mindent, már épp el akarta küldeni, amikor áramszünet volt náluk (Olasz ország! :) ), és elveszett az egész üzije...Ja, és honnan tudom, hogy "naagy lovas vagy"? Ja, kérem, aki lóval megy a csömöri felvonulásra... :yeah:

#149 leila

leila

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 64 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 14. - 23:33

Szia Agimam nagyon orulok hogy megvetted a kicsit orom nezni oket a fenykepen. A kis Kiwin lathato a boldogsaga csak ugy ragyognak a szemei. Ugye mennyi oromot tudnak szerezni ezek a kis aprocskak :) Szia :kocc: R.S.L. igen en irtam neked egy hosszu levelet es amikor ugy volt hogy kesz az aram megszunt. Roviden megprobalom leirni most . Tudod en mindig szeretek tanacsokat adni. De miert?? Mert nekem is az iden tavaszal meghalt mar ket kis papagajom amit igen csak megsirattunk a lanyommal (Susanna)egyutt. tudo gyulladasuk vaolt es mar az antibiotikum sem hasznalt, meghalt a Papa Wojtila es elvitte oket magaval , ok mar negy evesek voltak. Az alatorvos azt mondta hogy lnem szabad huzatos helyen tartani es a furdetesnel is vigyazni kell hogy meleg helyen szaradjon meg a tollazatuk.En a hajszaritoval szoktam oket megszaritani, persze tavol tartva tolluk,es utanna repkedes a szobaban. Nyaron persze remelem nem kell. Aztan amikor elsirattuk oket arra gondoltunk hogy csak egyet veszunk kezbol neveltet, igy meglett a PIPI, de o egyedul nemtudott meglenni igy folyton rajtam logott keptelen voltam nelkule csinalni valamit, minden hova kellett vinnem ot magammal, mert ha nem sirt .Ezt a helyzetet egy honapig birtam es aztan meglett a KOKI. Sajnos nalam meg mindig nem alakult ki az a szoros kapcsolat mint az Agimam papieknal.Szerintem nekem ket tojosom van, tojnak is jobbra balra . Azert meg vannak egymassal de a dedelgetest stb.. inkabb tollem varjak es irigykednek foleg a Koki, ki kap tobb puszit a tollacskajara. A lenyeg hogy vigyazz a furdetesnel a fozesnel es vegyel Bobinak egy kis tarsat. Kulonben o is nagyon szep es jol all neki az arany nyaklanc :D Nezd hogy ragyognak a kis szemei a Kiwinek.!!!Neharagudj hogy ekezetek nelkul irok .

#150 Le Roy Soleil

Le Roy Soleil

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 28 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 14. - 23:37

Nagyon édesek a kis szerelmesek! :kocc: Esküvõre meghívni ám minket! ;) Köszönöm a felvilágosítást!Amúgy engem sem érdekel, hogy fog-e beszélni Bobi vagy sem. Így is, úgy is kíváló társ, nagyon szeretem. Õ csak akkor ad ki hangot,ha pl.veszekszik.Ma az ujjammal harcolt.Olyan édes volt ahogy felháborodva csipkedett(de érdekes módon csak finoman-játékosan) és közben rekedt csippantásokat erõltetett ki a torkán. :D Szegény Leila!Azért remélem,fog még írni...

#151 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 15. - 9:19

L.R.S.! Szerintem tegnap "egyszerre nyomtatok" Leilával... :kir: (Én tudtam, hogy fog írni... :P )Hát igen, sok örömet tudnak adni ezek a kis szárnyasok. De sok múlik rajtunk is, nagyon nagy a felelõsségünk (mint minden állat tartásánál), és borzasztó érzés, ha tudjuk, hibásak voltunk. :( Bogarásztam a neten papis fórumokban, és v.hol azt írta egy gazdi, hogy ez a korpás-fehéres hullás a vedlés természetes velejárója. Ne aggódj! :) Gyerekek, el nem tudom mondani, milyen fennséges látvány, érzés, amikor a két madárka egyszerre végzi a "reggeli tornát". Elõször nyújtózkodnak, (egyik láb, másik láb, elõre, oldalra, hátra, közben a szárnyakat teljesen kinyújtják, rá a lábaikra, utána felfelé, teljesen kinyitva...) utána magas- és mélyrepülés a nappaliban. Mi összenyitottunk két 25 m2-es helyiséget, ekkora most a nappalink, és olyan repüléseket levágnak... Nagyon jó nézni! :yeah: A kicsi még nem mindig tud úgy landolni, ahogyan elképzelte, ezért van orraesés, lepottyanás a földre (és ott csak úgy kattognak a kis lábai a padlón... :kir: ), de napról napra jobban ki tudja számítani, hogy a nyirfa valamelyik ágára rászálljon.Annak is örülök, hogy vissza"üzemeltem" a kalitkát, mert egyértelmû, hogy kell egy hely, amit a házikójuknak, nyugvóhelyüknek tekintenek. És olyan jó, hogy Kiwi már nem kéreckedik olyan nagy elánnal kifelé, nyugodtan megvárja reggel, míg beteszem a reggelit, vizet cserélek, s ha nyitva is hagyom az ajtót, akkor is elõbb kényelmesen megreggeliznek, s csak utána repülnek ki. És napközben sokszor elõfordul, hogy visszamennek, csipegetnek, vagy csak üldögélnek a bambuszágon.Mostmár nincs az a rossz érzésem, hogy "bezárva érzik magukat" arra a rövidke idõre. Leila! Azt mondod, hogy akkor Kiwiék ellenkezõ ivarúak lehetnek? És mit csinálok, ha lesznek fiókák? :huh: Rendben, hogy jó nagy a nappali, de azért a papi-kaki összeszedése így se semmi... :rolleyes:

#152 leila

leila

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 64 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 15. - 13:22

Kedves Agimam ha nem raksz fel nekik egy helyet ahol tudnanak tojasokat melengetni (a legg jobb egy fa doboz amit biztos keszen is lehet kapni) akkor hiaba gyugyorognek nem lesz tojas ugyhogy te rajtad fog mulni akarsz e majd kicsiket, ezen a teren kulonben nincs tapasztalatom de igy mondtak nekem. A tegnapi levelnel meg azt elfelejtettem irni hogy oktober vegen a Koki megbetegedett .Azert is vagyok olyan felos mostanaban. Ugy kezdodott hogy a vacsoranal nem evett csak ugy csinalt mintha csipegetne ezt kb ket napig igy lattam arra gondoltam hogy azert nem eszi a finomsagokat mert mar jolakott elotte a kis naprafogo stb.... szemekkel. Aztan egyik naprol a masikra csend lett a lakasba nem volt a szokasos csiripeles (ugy ahogy tortent az elozo papikkal) ugyan ugy ok is csendben uldogeltek csak a Pipi szalldogalt neha hozzam a divanyra. Latva ezt a viselkedest rogton elvittem az orvoshoz ahol cseppeket irt fel, Reggel kettot es este kellett a kis csorebe becseppenteni mar nagyon le volt gyengulve meg repulni se tudott. Egy hetig szerencsere szabadsagon voltam es tudtam ra vigyazni szinte minden oraban probalgattam etetni es hogy megtudtam ot menteni ez azert sikerult mert szelid es hagyta magat megfogni mig az elozo kis papiknal ezt nemtudtam megcsinalni mert ok felosek voltak. Mind a ketto a kezembe halt meg kepzelheted hogy sirtam utannuk. Kulonben az orvos nem hitt a szemenek mikor vissza vittem Kokit ot nap utan egy masik kontrolra mert azt hitte hogy elfog pusztulni mivel a kis madarakat nagyon nehez meggyogyitani ha megbetegednek, az orvos gratulalt is nekem. Hat igen egy heten keresztul a tenyeremen hordozgattam a meleg takaro alatt etetgettem es a Pipi is segitett benne mert mikor evesrol volt szo muttatta a Kokinak itt van egyel igy kell enni ott aszisztalt mindig a Koki mellett . Szerintem tudta hogy beteg . Sokszor Pipi annyit evett hogy a vegen kihanyta .Azt hittem hogy o is megbetegedett kepzelheted ezek utan milyen lelkiismeret furdalasom volt ki tudja hogy hol tevedtem a nevelesben ? Pedig huzat nincs ahol vannak a furdetesnel is vigyazok. Hat ezt akartam meg ilyen roviden leirni tegnap csak aztan mar nagyon keso volt most szia sziasztok. :P Sajnalom hogy ilyen szomoru dolgokat kellett leirnom, de most minden renben van ok is nyujtozkodnak reggel :P Zabalni valok!

#153 Le Roy Soleil

Le Roy Soleil

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 28 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 15. - 22:29

Szóval igen, tegnap együtt nyomtuk. :D Akartam is még írni,de már olyan késõ volt, inkább elmentem aludni...Ígérem,nagyon vigyázok Bobira.Nem is fogom gyakran fürdetni. Igaz,nálunk jó meleg van a lakásban,dehát jobb az óvatosság.Leila:sajnálom a papijaidat... :( Remélem Bobi nem lesz beteg...Ágimam:igazad van,hogy szörnyû érzés elveszteni egy állatkát,úgy,hogy tudod,hibás vagy valamennyire.Nekem Pepém(a hullámosom) halt meg,azért mert miután a volt barátommal szakítottunk,anyu nem engedte, hogy hazavigyem a madarat.A volt barátom nem foglalkozott vele(bár állítólag enni,inni kapott) és meghalt a szakításunk után pár héttel vagy talán egy hónappal. Míg együtt voltunk én sokat foglalkoztam vele,és csak én,lehet,hogy kedélybeteggé vált miután elmentem és azért halt meg...(?) :hupp: Most már tudom,hogy harcolnom kellett volna érte.Na de elég a búslakodásból, már itt vannak nekünk Koki,Pipi,Kiwi a kis Anonimus :P ,és Bobi. :) Nekik kell bebizonyítanunk,hogy mennyire szeretjük õket.

#154 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 16. - 7:44

L.R.S.! :ang: De hová tûnt Arodoet? :confused:

#155 Arodoet

Arodoet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.769 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 18. - 10:01

Itt vagyok, jelen vagyok, csak a suli kezd kikészíteni. A sok lecke mellett alig van idõm feljönni. :(Larrybõl is folyamatosan hullik a fehér por. Nekem valami olyasmi rémlik, hogy egyes papagájfajták ezzel tartják tisztán magukat... Vagy valami ilyesmi. A lényeg, hogy nem betegség :)Larry tépkedi a tollát. Szerintem még szeptemberben kezdte, mikor elkezdõdött a suli, és megint fél napokra egyedül maradt. Nem tudok vele mit kezdeni, nincs ötletem, hogy szoktassam le. :confused: Egyébként jól van, mostanában olyan kis bújós lett :)

#156 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 18. - 19:37

Szia, Arodoet, már hiányoztál! Ezt találtam a neten a tolltépkedésre:"Miért kopasztja meg a madaram saját tollazatát?A tolltépés vagy magatartási probléma, vagy egészségügyi oka van. Állatorvos segítségével ajánlatos kizárni az egészségügyi okokat, gyakoribb azonban, hogy magatartásbeli probléma az ok. Ez könnyen megszokássá válhat, ami ha egyszer kialakult, nehéz megszüntetni.Íme néhány tanács, ahogy megpróbálhatod megakadályozni a tolltépkedést:A papagájaidnak legyen mindig csípnivalójuk! Erre kiválóan alkalmas egy kis faág a kertbõl. Különösen megfelel a fûzfa, alma és a körteág. A kisállat szaküzletekben is számos játék kapható, ilyen például a hinta. Megfelelõ táplálékot kell biztosítani a madárnak, különösen fontos a kielégítõ kalciumellátás. Kiváló kalciumforrás a szépia. Rendszeresen fürdesd a madarad! Próbáld megvédeni a fizikai behatásoktól és amennyire lehetséges, próbálj stresszmentes környezetet biztosítani madaradnak. Biztosíts megfelelõ pihenési lehetõséget. A tolltépés oka talán a zsúfolt, zajos, túlságosan aktív környezet, ami miatt madarad nem tud eleget pihenni. És ha már nimfás topic: :) Miért ad nimfa papagájom a csõrével csikorgó hangot?Néhány madár - mint például az afrikai szürke papagáj és a nimfa papagáj - köszörûszerû hangot ad a csõrével, amikor pihen vagy elégedett. Ez gyakran elalvás elõtt történik, jelezve, hogy a madár nyugodt és pihen.(Érdekes, hogy Pepe, aki (s ezt Calypsoo Évával közösen állapítottuk meg) egy depressziós, felengedni képtelen madárka , teli rossz emlékkel, rendszeresen "reszelt" a csõrével. Gondolom ezt azóta is így csinálja Évánál. :kv: )

#157 Arodoet

Arodoet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.769 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 18. - 21:58

Köszi Ágimam, bár ezt már én is tudtam ;)Faág mindig van benn neki. Illetve ilyenkor télen nem igazán tudok neki vagdosni, mert minden fagyott, de még bent van a múltkori, ha nagyon akarná, azt rághatná. Valamint van fajátéka is, szóval rágcsálnivalóval nincs gond. Szépia is éjjel-nappal a kalitban, soha nem veszem ki, csak mikor elfogy és cserélni kell. Pihenési lehetõsége is van, lévén napközben senki nincs itthon általában. Szerintem pont ez a baja, de ezen sajnos nem tudunk segíteni. :( Fürdetni csak nyáron szoktam, ilyenkor félek, hogy megfázik.Szürkepapagáj=jákó, igaz? Ismerek egy jákót (tudod, Joeyt, meséltem már róla), de õ soha nem csinálja. Larry viszont igen, általában a vállamon ülve, félig behunyt szemmel :)Ma láttam egy nimfát az állatkereskedésben. Sötétszürke volt, mint Kiwi, a farktollain keresztbe vékony sárga csíkok, a szárnytollain meg fehér foltok, ahogy egyre közelebb vannak a testéhez, úgy egyre több. A szeme élénken csillogott, a tollai finoman simultak a testéhez, nem úgy, mint a többi nimfáé, akik eléggé csapzottak voltak. Õ nem. Õ szép volt. Egész megtetszett. :)Anyuék ma voltak vásárolni. Állítólag voltak állatkereskedésben is, és vettek Larrynek karácsonyi ajándékot. Kérdeztem mit, de azt mondták, hogy Larry hallgatózik. Pedig szegény olyan lelkesen visítozott, hogy õ ugyan nem! :D

#158 ménesgazda

ménesgazda

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 11 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 19. - 12:46

Arodoet! Most megint nem tudom, melyik honlapon, de szintén olvastam, hogy az egyedül hagyott papagájok jobban viselik a magányt, és kevésbbé unatkoznak, ha halkan bekapcsolva hagyjuk a rádiót. Próbáld meg."...Ma láttam egy nimfát az állatkereskedésben. Sötétszürke volt, mint Kiwi, a farktollain keresztbe vékony sárga csíkok, a szárnytollain meg fehér foltok, ahogy egyre közelebb vannak a testéhez, úgy egyre több. A szeme élénken csillogott, a tollai finoman simultak a testéhez, nem úgy, mint a többi nimfáé, akik eléggé csapzottak voltak. Õ nem. Õ szép volt. Egész megtetszett...."Nana! Gyanús nekem ez a "megtetszés"! :yeah: :kir: Azért majd mesélj, mit kapott karira Larry! :)[Bakker... ezénvótam, Ágimam. Csak most megint jobban kell figyelni, mert ménesgazda mától szabin van, és még a végén télleg összehozom neki a "törzsvendég"-megtisztelõ címet... :rolleyes: ]

Edited by ménesgazda, 2005 december 19. - 12:47.


#159 Arodoet

Arodoet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.769 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 19. - 16:23

Persze, mjad mesélek. :)Ma adtam neki fõtt rizst meg sajtot a tálkájába. A kalit tetejérõl leste egy darabig, aztán lemászott, és megpróbált beleenni, persze a kalit külsõ felérõl. Nem járt sikerrel, pedig elég sokáig próbálkozott.... :D(Elõször csodálkoztam is, hogy hogy kerül ide ménesgazda, még soha nem láttam itt, de aztán rájöttem, hogy te vagy az :rolleyes: )

#160 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 21. - 13:57

Hali!

Néhány madár - mint például az afrikai szürke papagáj és a nimfa papagáj - köszörûszerû hangot ad a csõrével, amikor pihen vagy elégedett. Ez gyakran elalvás elõtt történik, jelezve, hogy a madár nyugodt és pihen.(Érdekes, hogy Pepe, aki (s ezt Calypsoo Évával közösen állapítottuk meg) egy depressziós, felengedni képtelen madárka , teli rossz emlékkel, rendszeresen "reszelt" a csõrével. Gondolom ezt azóta is így csinálja Évánál.  :kv: )

Hozzászólás megtekintése

Mostanában már kevésbé csinálja... össze tettem õket Kökénnyel egy kalitkába. Köki aranyos érdeklõdõ... Pepi meg fostos...a saját árnyékától is megijed...és akkor mintha a világból akarna kiszállni, ide-oda tipeg...hintázik az ágon.Köki meg csak nézi, hogy:" ennek meg mi a frász baja van?"De azt a rohangálást sem csinálja már túlzottan, viszont Kökit tépkedte, aztán megbeszéltem vele hogy megsütöm, ha bántja a kicsit. (Erre abbahagyta :D )Hétvégén ki szoktam engedni õket, Pepi akkor felül a szekrényre és ott nézeget vagy 2 órán át, amíg betessékelem a helyére. Köki meg nem nyugszik, körülnéz, megnézeget mindent. (amúgy lehet, hogy mind a kettõ madárka fiú... majd kiderül)Üdv: CalypsooCsinálok róluk képeket! majd 7 végén. :gm: