Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kaposvári Egyetem


  • Please log in to reply
187 válasz a témához

#121 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 29. - 18:14

Sziasztok! Tanacsot szeretnek kerni toletek. 2005-ben erettsegiztem, es fel is vettek a KE-ATK-ra. De mindjart halasztottam egy evet, hogy ki tudjak jonni Angliaba. Most azon gondolkodom,hogy ha lehetseges meg egy evet halasztok. Elvileg az egyetem koteles 2 evet elengedni, de van, aki nem biztat ilyesmivel. Es ha nem engednenek el meg egy evet, akkor mondhatom, hogy megis megyek? Szoval nem jelenti azt, h mar vissza se vesznek?  :confused: Mi a velemenyetek errol?Elore is koszi, Kitti

Hozzászólás megtekintése

Hívd fel a tanulmányi osztályt,az biztosan hiteles lesz.Én úgy tudom 2 év az engedélyezett egyébként.

#122 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 29. - 18:16

Na igen,régi szép idõk,állatnemesítés...Beugró kérdések...Képletek... Posted Image

#123 chestnut

chestnut

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.357 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 29. - 19:21

Kidolgozott tételek...uv-k.... :dev:

#124 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 29. - 21:38

Új tételsor a vizsgán...uv-k... :dev:

#125 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 30. - 7:37

vizsgahalasztás. Az összetört lábam miatt.Úgy látom mindenkinek "szép" emlékei vannak.

#126 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 30. - 8:14

Az állatnemesítést imádtam, a Lengyel Attila tartotta, õt is szerettem. :) Ellenben mikrobi...... a tantárggyal nem volt bajom, de amilyen szivatás azon a vizsgán ment! Amikor túlestem rajta el sem hittem, hogy sikerült! Így utólag már szép emlékek, akkoriban jó nagy stressz volt! :D

#127 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 30. - 8:42

Minket kedvelt Charlie. :D Az én nevemet elsõre kitalálta:olvasta a névsort és rám nézett: biztos Te vagy az felkiáltással. :huh: Pedig nem ismert...Aztán egy másik srác génjeit mindig az enyémekkel akarta összeereszteni.Meg azt is bírtam, amikor a nyakába akasztott egy génláncot és felállt az asztalra, hogy mindenki jobban lássa. :DMondjuk én stréber voltam (a többiek szerint), a mai napig jóban vagyunk Házassal, Steflerrel, Kalmárral és Vermessel. Minden évben megyünk együtt vitorlázni.

Edited by agrobe, 2006 március 30. - 8:44.


#128 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 30. - 13:41

Engem is hívtak vitorlázni.Hívtak fiúkat is amúgy?... :gm:

#129 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 30. - 13:48

Persze.Van fiúkból is álló visuzonylag állandó banda, õk segítenek tavasszal vízre tenni a hajókat.DE sajna már nem lesz egyetemei vitorlázás, mert az egyteme eladta a hajóját. Így már csak a tanárok saját hajóival lehet menni, de gondolom, hogy ez már meghívásos jellegû lesz.De szerencsére (barátnõmmel) állandó legénységet alkotunk a CSingán.

#130 Kutyus

Kutyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 357 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 30. - 16:11

Nekünk is Lengyel Attila és mi is imádjuk. Milyen a vizsgán?

#131 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 30. - 16:18

Szerintem nagyon rendes.A beugrón túl kell esni egyedül, de a tételben ha nem megy, próbál segíteni. Ha meg tudod az anyagot, akkor tök lelkes is lesz! :D

#132 Kutyus

Kutyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 357 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 30. - 16:25

Kedvenc témája?

#133 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 30. - 16:36

Régen volt, ennyire részletesen már nem emlékszem rá. De mintha a különbözõ tenyésztési eljárásoknál idõztünk volna többet.Az tuti, hogy a kidolgozott nemesítés tételeim megvannak, ha kell, elküldöm.Azon kevés tárgyak egyike volt, amibõl 5-ösre szigorlatoztam. :D

#134 Kutyus

Kutyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 357 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 30. - 16:41

Jegyzetet adtál, abba ki van dolgozva, de ha van digitalizált formája is annak is örülnék.

#135 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 30. - 18:58

Kedvenc témája?

Hozzászólás megtekintése

Az állatnemesítés. :D (Rá volt kattanva a képletekre nálunk.A beugrót komolyan veszi,de a többit nem.Nagyon rendes ember egyébként,én bírtam.)

#136 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 31. - 6:55

Szerintem is rendes, de azért tudni kell az anyagot.

#137 Kutyus

Kutyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 357 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 31. - 18:19

Azért köszi a jó tanécsokat, kicsit be vagyok szarva a vizsgáktól. FQleg a biokémtQl, a mikrobitól, állattenyésztéstQl és a mqszakitól. Egyszóval mindentQl. De sebaj! Lessz ez még igy se!

Edited by Kutyus, 2006 március 31. - 18:19.


#138 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 3. - 7:41

biokémia=CSapó?mert ha igen, akkor készülj fel jól...

#139 Kutyus

Kutyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 357 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 12. - 14:02

biokémia=CSapó?mert ha igen, akkor készülj fel jól...

Hozzászólás megtekintése

Az, és már km-erekrõl terjeng a híre.

#140 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 14. - 7:10

A beugróra készüljetek.És nem árt tudni a képleteket, minden aminosavét oda-vissza.És dícsérjéteket a tejet és tejtermékeket. ;) Õ volt a konzulensem, jól össze is vesztünk...

#141 moma

moma

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 92 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 14. - 15:37

Sziasztok! tudna nekem valaki pontosabb információt adni az állítólagos "nyári svájci ösztöndíjas munkáról"?? létezik egyéltalán, ha igen, mi a feltétel..nem menni akarok, csak utánajárni pár dolognak.fontos lenne minden kis infó.....moma

#142 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 18. - 7:17

Én voltam is 2000-ben.Ha konkrét kérdéseid vannak keress meg magánban.Egyébként pedig a német nyelvi tanszéken kell érdeklõdni Kaposváron.

#143 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 2. - 21:13

:kir: Remélem fel vesznek, majd az állattenyésztõire...

#144 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2006 november 14. - 13:03

mi van? kihalt az egyetem? :D

#145 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 14. - 13:19

Jaja, kihaltunk az egyetemrõl :dev:

#146 Zsofisz17

Zsofisz17

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 853 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 15. - 19:52

Nagyon jó volt végigolvasni ezt a topicot így néhány hónappal a felvételi lapok kitöltése elõtt. Arra lennék kíváncsi,hogy volt-e valaki közületek,aki levelezõn végezte el az egyetemet? Ha Kaposvárra esne a választásom,mindenképp csak levelezõn tudnám csinálni. Úgy gondolom,így nehezebb lehet,mint ha minden órát végigül,végighallgat,végigjegyztel az ember,legalábbis nekem biztos nehezebb így. Vagy tévedek?

#147 Leon01

Leon01

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 27. - 16:22

Sziasztok!Tudom már elég régen írtam,de mostani hozzászólássommal mindenkit szeretettel invitálnék egy lovas programra.Lóetológiai bemutatóHelyszín:Kaposvári Egyetem, Egészségtudományi Centrum, LovasakadémiaIdõpont:2006.11.29. (szerda) 11:00-14:00Elõadó:Mészáros GyulaVendég: Bottyán Equus Öreg, Beteg, Sérült Lovak Alapítvány



#148 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 30. - 18:09

...

Edited by chyki, 2007 január 16. - 18:04.


#149 GabiPeti

GabiPeti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 286 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 19. - 15:35

Kedves lovardatulajdonosok, lovasok!!!JELENLEG EGY LOVARDAKALAUZ ELKÉSZÍTÉSÉN DOLGOZOK, MELYBE SZERETNÉM ÖSSZEGYÛJTENI MAGARORSZÁG ÖSSZES LOVARDÁJÁT, LOVASPANZIÓJÁT, ÉS AZ EGYÉB LOVAS KOMPLEXUMOKAT. eHHEZ KÉRNÉM A SEGÍTSÉGETEKET, HOGY LOVARDÁTOKRÓL, KEDVENC LOVAS HELYETEKRÕL BEMUTATÓKAT KÜLDJETEK NEKEM.RÉSZLETES LEÍRÁST A http://www.nyihaha.tuti.hu/ oldalon találhattok!Üdv: Gábor Péter!!!

#150 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 22. - 17:12

Nagyon jó volt végigolvasni ezt a topicot így néhány hónappal a felvételi lapok kitöltése elõtt. Arra lennék kíváncsi,hogy volt-e valaki közületek,aki levelezõn végezte el az egyetemet? Ha Kaposvárra esne a választásom,mindenképp csak levelezõn tudnám csinálni. Úgy gondolom,így nehezebb lehet,mint ha minden órát végigül,végighallgat,végigjegyztel az ember,legalábbis nekem biztos nehezebb így. Vagy tévedek?

Igen.Levelezõn alapképzésben egyetemet nem végezhetsz.Csak kiegészítõn.Ha elvégzed elõtte a fõiskolát-azt lehet akár levelezõn is,4 év akkor-,utána mehetsz kiegészítõ egyetemi képzésre,3 évig.Én is ezt csinálom most,és már csak fél évem van hátra (de jól esik kimondani. :D )(a kiegészítõ egyetemi képzés levelezõ tagozaton már nem nehéz.Elõtte a fõiskola nappalin kicsit az volt.)

Edited by Chilly, 2006 december 22. - 17:14.


#151 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 8. - 21:07

Sziasztok!Chestnut!Ha erre jársz akkor töröld légyszives a postafiókodat, börni szeretett volna üzenni neked, de nem tudott :) én meg nem tudtam továbbítani...Üdv:Calypsoo

#152 chestnut

chestnut

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.357 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 9. - 8:42

Köszi, Calypsoo! Ha van itt új hozzászólás, mindig benézek ide. Töröltem üzeneteket! :)

#153 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 16. - 18:09

...

Edited by chyki, 2007 április 3. - 13:56.


#154 Guest_Dzsenna_*

Guest_Dzsenna_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 21. - 16:58

Sziasztok!Segítsetek kérlek!!! A Lapapusztárol, ha hallot valaki könyörgöm ide vagy az e-mail címemre : hebobe@freemail.hu -ra írjon! A kedvenc lovamat el vitték oda, egy könnyü lerázos dumával, hogy legelhessen, de ezt szerintem senki nem hiszi el, hogy egy miliomos helyrõl csak azért utaztatják200 km-t hogy legeljen.... KÉRLEK ÍRJATOK!!!!!!!!!!!Elõre is köszi szépen, bármit is írtok! :( :( :(

#155 Kislovas

Kislovas

    Csikó

  • Fórumtag
  • 255 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 7. - 19:13

sziasztok!! Kérdésem lenne hozzátok. Nem az egyetemrõl, hanem a középsuliról, ami Kaposváron van. Tudtok nekem mondani róla valamit?? Jót, rosszat? Lehet ott úgy érettségizni, h közben valami lovas szakmát is tanuljak? Vagy érettségi aztán + 1-2 év a szakma?? Nem tudjátok hogy van ez ott?? Elõre is köszi: Kislovas

#156 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 7. - 20:21

Sziasztok!
Segítsetek kérlek!!! A Lapapusztárol, ha hallot valaki könyörgöm ide vagy az e-mail címemre : hebobe@freemail.hu -ra írjon! A kedvenc lovamat el vitték oda, egy könnyü lerázos dumával, hogy legelhessen, de ezt szerintem senki nem hiszi el, hogy egy miliomos helyrõl csak azért utaztatják200 km-t hogy legeljen.... KÉRLEK ÍRJATOK!!!!!!!!!!!

Elõre is köszi szépen, bármit is írtok!
:( :( :(


Nem tudom mit mondtak neked Lapáról,de azért nem akkora tragédia az a hely.Sõt.
Itt a weboldaluk: www.rainbow-valley-ranch.com
A tulaj,Viktor Fröschl jelenleg Broncon található javarészt,talán õ bõvebb felvilágosítást tud adni a helyrõl. ;)

#157 ruffryder

ruffryder

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 938 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 5. - 17:42

Hi! Jelenleg negyedikes vagyok és 98% hogy a Kaposvári Egyetemre megyek, az állattenyésztésre... Valaki legyen szíves fényezze egy kicsit ezt a kart és mondja a hátrányokat is. Pl. van olyan aki pécsi vagy kb. 60-70 km-re lakik Kaposvártól és busszal jár be, vagy az ilyen inkább koleszos?? El lehet vele helyezkedni itthon? És ez a diploma elfogadott külföldön, Ny-Eu-ban? És van valamilyen lótenyésztõi kurzus vagy mi a szösz ami asszem 4 félév és másoddiplomás dolog, ugye? Elõre is köszi

#158 ruffryder

ruffryder

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 938 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 12. - 14:47

Hi! Bezárt a KE vagy mi?? :eek: :(

#159 ruffryder

ruffryder

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 938 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 12. - 16:11

Szia Cica22! áh de jó, már megijedtem :) . Írtam privát üzit. kösz hogy írtál... :) üdv

#160 ruffryder

ruffryder

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 938 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 12. - 17:57

Szia Cica22! áááááááááá Már harmadszor írom meg :( . Privátban nem jelzi hogy bármit is elküldtem volna, de lehet, h elment, na mind1 beírom ide... szóval, engem az állattenyésztési kar érdekel a KE-n, majd utána azt hiszem van egy másoddiploma-szerûség, ami lótenyésztõ szakmérnöki és asszem 2 éves, tudsz errõl valamit? A másik dolog,ami érdekel, hogy a diplomák vagy a képesítések vagy mik.. :dev: , amiket a KE-ad vagy éppen amiket a Lovasakadémián lehet megszerezni, azokkal ki lehet menni külföldre, vagy azzal, amit te tanulsz? Elmondanád néhány szóban, hogy mirõl szól az amin te vagy és mire leszel alkalmas, ha végzel? Szal a lényeg, h ki lehet-e menni külfödre ezekkel, és egyáltalán van-e rá kereslet, gondolom, azért nagyobb, mint itthon... elõre is köszi, üdv ruffryder