Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Napló...


  • Please log in to reply
3277 válasz a témához

#121

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 15. - 23:31

Apple! Boldog szülinapot, ne legyen fikusz kedved, az élet szép, mégha jól titkolja is!..Cav! Szerintem az elõbbi (=sokat iszol). Fõleg asör, az aztán vízhajtó! ;)

#122 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 16. - 0:10

idézet:
Eredeti szerzõ: Dé: Cav! Szerintem az elõbbi (=sokat iszol). Fõleg asör, az aztán vízhajtó! ;) [/QUOTE]Trauma van! Elfogyott itthonról mindenféle sör! :eek: Igyak vizet??? :eek: Dé, inkább mesélj ide valamit, hogy mennek a napjaid? Posted Image

#123

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 16. - 0:16

Ajajajajjjjaaaaj Posted Image Most mi lesz? ;) Én ásványvizet iszom, az legalább szénsavas! :D Ó, kedvesem, mit meséljek neked?.. Jól, bár halálra matekozom magamat mostanában (hehehe - tanulok a zh-ra), amikor meg éppen nem a számológépemmel randizok, akkor szétzötyögöm az agyamat és a gyomortartalmamat a lovamon, mert már megint szõrén nyomom, mert miért ne, mert lusta voltam a héten nyerget rakni rá... Ja, képzeld, felavattam magunkat a szõrén-kötõfékkel lovaglásban! ;) De vágta még nem volt, azt majd inkább terepen...

#124 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 16. - 1:35

Heheee, találtam ásványvizet én is, bár az van ráírva, hogy bubmentes, azért van benne kicsi. tongue.gif Matek az sux. Legalább valami finom analízises függvényes integrálos marhaság? Posted Image Kajálás után szoktál lovazni? Az úgy nem olyan jó ám, de éhgyomorra sem, ha sokat ittál az a legrosszabb. Nem csak alkoholt, bármit. Posted Image A héten? Tudod én már mióta lusta vagyok nyergelni? Kantározni is. Viszont legalább mindig csilivilire pucolom. Mikor avatod fel az új nyergedet? Kötöfékkel a legjobb lovazni, nehogy rászokj te is! Posted Image A lú meghálálja, hogy nem raksz vasat a szájába, Mirage legalábbis ilyen okos kis tündéri ló. Posted Image

#125 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 19. - 7:20

OSH!Becsúszott egy-két egyes :( És úgy vélik, csak így vagyok hajlandó javítani...

#126 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 19. - 18:37

idézet:
Eredeti szerzõ: Apple: És már újabb fikaszar hangulat születésnap elõtt egy nappal, valamint szobafogság, idõbeli behatároltság nélküli ló-, és Silveradoelvonás. [/QUOTE]Nagyon fogsz utálni, de elfér rajtam: tartok tõle, hogy a szüleid rájöttek, ezzel az egy dologgal tudnak ösztönözni.

#127 Flóra_1

Flóra_1

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 108 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 19. - 18:41

idézet:
Eredeti szerzõ: Apple: Naplóbejegyzés:fikasz@r kedvem van. [/QUOTE]Nekem is. Posted Image

#128 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 20. - 16:15

Aniko!Nem, ez nem így van, így csak mégnagyobb kedvtelenséggel ülök neki az egésznek. Érdekes módon azt nem nagyon akarják észrevenni, hogy azóta mennyit javítottam. És ez sajnos nem ösztönzés, hanem zsarolás. Én legalábbis így hívom. Érdekes, öcsémet csak azzal büntetik, hogy eltiltják a számítógéptõl. Mert mivel csak azt csinálja, csak attól tilthatják el. de könyörgöm, most tegyek úgy, mintha a szövés lenne az életcélom, és akkor majd attól eltiltanak, közben pedig vígan lovagolhatok?! :(

#129 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 20. - 16:33

Drága Almácska!Az én szüleim épp ugyanezt a lelki terrort alkalmazták az iskolaévek alatt. Tudták jól, hogy csak Dínóval tudnak sarokba szorítani. :( Az egyetlen amit tehettem, hogy egy idõre meghúztam magam és úgy tettem mintha belátóan tanulnék. Ezzel le tudtam redukálni általában az általuk megszabott lómentes napok számát. :rolleyes: Kitartás! Posted Image

#130 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 20. - 16:34

Drága Apple! Tudod, hogy szeretlek, de nem értek egyet veled. Miért kell eltiltani ahhoz, hogy javítsál? Itt az ellentmondás abban, amit írtál... Húzzál bele. Ha nagyon látványos lesz a javulás, biztosan visszavonják az eltiltást. De ha rám hallgatsz, nem jutsz el odáig, hogy tiltsanak. Hiszen tanulni kell... én sem szerettem, mégis túljutottam a középiskolán.

#131 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 20. - 16:36

HH, Lombik: ez nagyon egyszerre sikerült! Posted Image

#132 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 20. - 17:10

Alma, a szövõlány! :D Ez jó!Viszont szõni is idõigényes, az alatt az idõ alatt akár meg is tanulhatod a sok izét és nem lesz ilyen porblémád. Kitartás Epöl! ;) [ Április 20, 2004, 17:11: Az üzenetet átszerkesztette: Old Shatterhand ]

#133 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 20. - 17:58

Apááám! De hisz engem itten sokan szerettek!!!!! :eek: Posted Image Posted Image Posted Image Na, már nem is olyan fikaszar a kedvem, ez most nagyon-nagyon jólesett! Posted Image Ja, és közben Adrienn pótanyu is megkeresett magánban, hogy kitartás Posted Image Ezt most így mindenkinek küldöm: Posted Image Posted Image

#134

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 20. - 20:45

Apple, a szülõk általában viszonylag hamar kiengesztelhetõk ;) Minden ok lesz, meglátod. Én is csatlakozom a kitartást kívánókhoz.PS: ma túlestem a matek zh-mon, nagyon jó túllenni rajta, egész tavaszi szünetem meg az utóbbi napjaim rámentek... De egész pofás lett.

#135 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 21. - 15:54

Dé! Gratu a zh-hoz Posted Image

#136 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 21. - 18:30

Kedves Epöl!Csupa-csupa jó szándékkal és szeretetbõl írom, amit írok: ha jól emlékszem akkor jártál te már ilyen cipõben ... és nem tanultál belõle, ez a legnagyobb hibád!!! Nem is olyan rég a matekkal voltak gondjaid, de összeszedted magad és megoldottad és most jobb vagy matekból (legalábbis legutóbb még ez volt a helyzet)! Nem olyan nagy kunszt az a tanulás!!! "Nem nekem tanulsz, magadnak tanulsz!", tudom fellengzõsen hangzik, de így van!Nosza, tanulj szépen és elengednek Cipihez, sõt talán le is mennek veled! Csak hétközben dolgozz rendesen és meg lesz a gyümölcse, mind a szülõk, mind a szabadidõ terén!Ám ha mindig csak akkor tanulsz ha el vagy tiltva, akkor ez mindig így fog maradni, magától sosem változik meg!!!!Kitartás és FOLYAMATOS TANULÁS! Ez lesz a jelszó!Puszi: Saci (néni), aki úgy beszél, mint egy anyuka, pedig még csak egy nagyra nõtt gyerek ... ;)

#137 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 21. - 19:28

Én tudom, hogy amikor ilyeneket írogattok, az nem agymosás, de tényleg!Csak egyszerûen megint elengedtem magam (jó, meg is van az eredménye). Soha nem voltam olyan tanuló, aki minden nap több órára leült tanulni, minden péntek délután megírtam a hétvégi házifeladatokat. És valószínüleg soha nem is lesz így, mert én nem tudom erre magam rávenni. Most megint meghúztam magam, de eztán már nem lesz lazítás, hiszen ha jól zárom az évet, akkor jön a klassz nyár. Utána pedig az érettségi éve. Azt tényleg nem akarom elszúrni, és nem is fogom.Csak most baromi nehéz, mert jön a gyönyörû idõ, itt szaporodnak a beszámolók, a túrahirdetések, sms-k, hogy éppen mi a helyzet Silveradon, Cipi kapott patkó, stb... Én meg csak nézek ki a fejembõl, és legszívesebben kifutnék a világból... :(

#138 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 21. - 19:42

Kedves Almácska!Ne aggódj "Lesz ez még így se!" ...Megértelek! Kitartás!

#139

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 21. - 20:58

Apple! Köszi. Posted Image Egyébként pl én sem vagyok az a seggelõs típus, oszt mégis túléltem a gimit. Nem kell sok tényleg! Csak nem az utsó pillanatban kell észbekapni... Akkor nem is lesz rá szükség, h seggelni kelljen... Oké, most fõsulin már más a szitu; fél éven át lógatom a lábam, aztán zh-k meg vizsgaidõszak elõtt/közben gyakran fél napokat töltök a tanulással... Posted Image És többet is lehetne, csak azért nem vagyok ennyire eminens ;) Szóval nem kell sok, csak egy kis elhatározás kérdése az egész! Ahogy Sac is írta.

#140 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 21. - 23:12

Az élet apró örömei: miután kisétáltam a Központi Antikváriumból Fehér Dezsõ: Kincsem, a csodakanca c. könyvével a kezemben, és beültem a kocsiba, látom, valami cetli van az ablaktörlõ alatt. Kipattanok: Epöl drága írta Zsuzska drágának (ez én vagyok, igen :D ), hogy meglátta a kocsim és gondolta üdvözöl! Jólesett. Posted Image Tanulás: én is rájöttem, hogy sokkal jobban megy, ha fél napot lovazok, és csak másik felet tanulok. Ugyanis ha nem lovazok, akkor is egyszerûen képtelen vagyok egész nap otthon szenvedni, és akkor sem tanulok többet, sõt. De: ehhez abban a maradék fél napban tényleg tanulni kell (=elhatározás)! Nem a frissen készített képeket csodálni, vagdalni, pakolni, nevezgetni. Max. a még lószagú tenyér szaglászása megengedett. ;) A másik baj ezzel, hogy középiskola mellett nemigen lehet kivitelezni, hiszen ott fél nap eleve a suli... de ha legalább a hétvége mindkét napján betartja az ember, az is jó.Abba meg már nem is akarok belemenni, mekkora gáz, hogy a többség ezt csak addigra tanulja meg (ha ugyan), mire félig kezében a diploma, holott már az általános iskolában azzal kéne kezdeni, hogy megtanítsák a gyerekeket tanulni...

#141 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 22. - 15:29

Nekem is van ám "apró" örömöm a mai napra! Feleltem 5-re töribõl! :D Ezt eddig lehetetlennek hittem, a tanár ugyanis nem tart az egyik kedvencének sem, és még egyszer se adott feleletre 5-öt. Bevallom, nem tudtam, hogy ma feleltetni fog, így csak annyit foglalkoztam tegnap az anyaggal, hogy átírtam az újat a füzetbe papírról, óra elõtt meg kétszer átolvastam. És ment! Posted Image Egyébként sokszor észrevettem már, hogy akkor megy simábban a felelés, ha csak elõtte nézem át... :eek:

#142 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 22. - 20:58

A rövidtávú memória csodákra képes :D

#143

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 22. - 21:16

A lovazás valóban sokat segít! Én is azt szoktam tanulás közben, hogy amikor már érzem, hogy telítõdök, lemegyek csak egy fél óára, ha felülni nincs is idõm, de lepucolom, tutujgatom, vagy elmegyek kurtyátsétáltatni, ilyesmi...Apple! Wow, gratula! ;) Egyébként az nekem is sokszor sokat segített, hogy nem leültem magolni, hanem leírtam mégegyszer az anyagot!.. Ma is így tanultam a közgáz egy részét. Biosz záróvizsga elõtt meg minden telefirkáltam a fül meg az orr meg a szív anatómiai rajzaival, olyan volt a szobám mint egy pszichopatának Posted Image Szóval nem egy rossz módszer, ha van az embernek kedve írogatni!..

#144 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 22. - 21:34

... és ha úgy mûködik az agya, hogy jó neki ez a módszer.Én pl. igen vizuális vagyok, én is mindig átírom szépen az olvashatatlan jegyzetem, rendszerezem, kihuzigálom, aztán vázlat, szintén kihuzigálva, és puska/mini vázlat... de az egyetemen hallottam errõl mint módszerrõl elõször, valami eldugott szakszemináriumon, holott ezeket már általános iskolában meg kellene taníttatni a gyerekekkel.

#145

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 22. - 22:14

Úgy veszem észre, bejött nála ;) Az emberek döntõ hányada vizuális típus amúgy is...

#146 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 22. - 22:15

Sziasztok! Most olvasgattam bele ebbe a topicba, és arra gondoltam, hogy írok én is néhány sort. A lovak és a lovaglás (ez utóbbi különössen) jó hatással vannak rám. Nálam régebben kimutattak, hogy diszlexiás vagyok. Ezért nekem általánosban nem volt egyszerü dolgom. Amikor jártam lovagolni észrevettük, hogy jobban tanulok. Amikor több helyen is hallottuk, hogy a lovaglás erre a dologra kifelyezetten jó hatással van, egyre jobban engedtek lovagolni. Mára lehet, hogy kinõttem, mert állítólag ezt is lehet, és csodák csodájára (egy gyengébb, de ugyanakkor jó suliban) a jobb tanulók közé tartozom az osztályomban. Ma pl.: megkaptam egy irodalom dogát, ami 4es lett.Amúgy én is mindent kiírok, amikor készülök dogára, mert átláthatóbb.

#147

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 22. - 22:18

Jucc! :D

#148 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 22. - 22:30

Dé! Ez mi? :D :confused:

#149

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 22. - 22:38

Vigyorgó fej... Posted Image Klb annak szólt, hogy örülök a sikertörténetednek! ;) Afféle gratuláció akart lenni... :rolleyes:

#150 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 22. - 22:50

Aha! Köszönöm. Tegnap töribõl is kaptam egy 4est. Ez így évvége felett, harmadikban nem is rossz. Kellenek a pontok, amiket csak így szerezhetek.Akik fõsulisok, egyetemisták, ill. már dolgoznak! Ti hogyan döntöttétek el érettségi elött, hogy hol tanultok tovább, és mit fogtok dolgozni? Ez számomra most egy hatalmas gond. Bármennyire jó a kedvem, ez kissé nyomaszt.

#151 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 22. - 23:33

Ezt már inkább az [url="http://"http://www.paci.hu/cgi-bin/lovas/paciforum/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=2;t=000139;p=2"]Érettségizünk...[/url] topicba írom be.

#152

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 22. - 23:35

hupsz, igaz [ Április 22, 2004, 23:35: Az üzenetet átszerkesztette: Dé ]

#153 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 23. - 0:11

Átmentünk vele, köszönöm az eddigi és további segítségeket.

#154 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 23. - 7:56

Én már pontosan tudom, hogy ha dogánál valami nem jut eszembe, nem úgy gondolkozom, hogy na, most télleg mi is lehetett ekkor, hanem magam elé képzelem a vázlatomat, és már elõre tudom, hogy a papír melyik részén volt errõl szó. És lám-lám, egybõk látom magam elõtt azt is, hogy mi van odaírva Posted Image Szóval, enyhén szólva én is vizuál vagyok :D

#155 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 23. - 21:21

Én is vizuális vagyok, de ami azt illeti nekem minden eszembe jut a vázlatomról, az ami elötte ill utána volt, de az ami kéne, ott egy nagy fehér folt található. Posted Image :mad: Posted Image De jobbesetbe eszembejut.

#156 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 26. - 16:14

Fene egye meg, úgy látszik, mégiscsak beválik ez a hülye büntetés...Nem ismerek magamra. Ma egy 4-es matekdoga, múlt héten meg kb. 5 db 5-ös, meg egy hármas...

#157 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 26. - 16:55

Posted Image

#158 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 26. - 16:57

Bárcsak én hoznék haza ilyen jegyeket... Nem azért, mert nem hozok ilyeneket, hanem nem ennyit és nem ennyire egyszerre.

#159 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 26. - 17:38

jucuus: recept: elõtte hozzál haza egy vagon 1-est, és ne mondd el a szüleidnek... :(

#160 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 29. - 15:42

Na, kicsit leült a topik, hát firkálok bele egyet.Jó, hogy végre itt a jóidõ, bár már sokfelõl hallottam, hogy hétvégén esni fog.Ez még mindig nem abban zavar majd (sajnos), hogy akkor nem tudok menni lovagolni, mert azt még mindig nem engedik, hanem akkor még biciklizni meg fotózni se fogok tudni... Tegnap, meg ma Jóska-napok vannak a suliban. Tegnap egy EU-s vetélkedõ ment, szvsz elég nagy sznobságra utal a diritõl, hogy ilyet vezetett most be a suliba, de mindegy. Végülis volt. 12 osztálynak (a végzõsök kérték, hogy hadd maradjanak ki ebbõl) kisorsoltak 1-1 országot (nekünk 2-t...), ami EU-hoz csatlakozott, és azt az országot kell vhogy szimbolizálni a saját teremben. Mi Finn-, és Svédországot kaptuk. Kedden du. még úgy hagytam ott a termet (csak két tanúróát adott meg az ofõ díszítésre....), hogy mi fogunk a legnagyobbat égni dizájn szempontjából. Valamint vetélkedõt kellett szervezni a minden osztályból beállító 20 fõ részére. Adtunk nekik Finn és Svédo.-ról teszteket, puzzle, bónuszkérdés, miegymás. (Bónuszként a plafonnál a sarokba raktunk egy izzót, és ki kellett találni, hogy az a sarki fény :D ). Amikor tegnap reggel bementem a terembe, leesett az állam, hogy milyen jó lett. Én a zászlók, meg vatta/hópelyhek plafonraszerelésénél voltam ott, de még a padokat is lefedték zászlókkal, stb. Nagyon jó lett.Ma meg nem mentem suliba, mert sportnap van, de semmire nem neveztem be. (miazhogylovaglásnincsenaprogramban??? Posted Image )Holnap meg eleve nem lesz suli, mert ledolgoztuk múlt szombaton.Nem tudom, mikor szívhatok újra silveradoi levegõt, de már nagyon hiányzik onnan minden. Idén még nem is láttam zölden a fákat, nagyon gáz :( Addig se csüggedek, most max. úgy élem napjaimat, mint mielõtt még elkezdtem volna lovagolni...Megjegyzem, nem is értem, hogy tudtam addig lovak nélkül élni. :(