Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Emlékezés lovakra


  • Please log in to reply
416 válasz a témához

#161 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 6. - 17:53

Szombaton sajnos egy csikó lett autóbaleset áldozata. Félig-meddig a gazdája gondatlanságából. Rengetegszer kiszöktek a lovak a szomszédos szántókra, de állítólag most véletlen baleset volt a történet.

#162 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 19. - 22:50

Sziasztok! Sajnos megint ide írok. Tegnap reggel Elköltözött az örök legelõkre Vili. Õ egy magyar félvér herélt volt Sóskúton. Régebben iskolaló volt, aztán kehes lett. Egy nagyon kedves ember és a kislánya megvették a lovat, szerették, gondoskodtak róla, és mindent megtettek, hogy megkönnyítsék számára a betegségét. A lovon 4-5 éve még én is ültem. Akkoriban 2-3 szintû kehes lehetett. Rengeteg tûz és életerõ volt benne :) . Nagyon szerettem. Egyszer a barátnõmmel még egy Pas De Deuxot is megnyertünk vele. A világ egyik legbirkább, legmegbízhatóbb lova volt. Nagyon jó felépítésû, amolyan díjló forma volt. Szeretett tanulni, díjlovizni, ugratni, terepezni, de akkor se szólt semmit ha kisgyerek tanult rajta. Mindig figyelt a lovasára. Rengeteg emlékem fûzõdik hozzá. :hupp: . Az elmúlt 2-3 évben már csak karámba járt minden nap 2 társával együtt. Megszokott jelenség volt a lovardában. Tegnap elõtt (még most is látom és hallom) az egyik kis társát (a szerelmét :) ) bevitték az istállóba, õt meg kikötötték a korláthoz lepucolni, és nyerített. Akkor éreztem ebben a nyerítésben valami furcsát. Búcsú nyerítés volt. :hupp: A hirtelen jött nagy meleget nem bírta. Már nagyon gyenge volt és elkezdett fogyni. Aztán este lefeküdt és végleg elaludt. Nagyon hiányzik mindannyiunknak, fõleg a kis gazdájának és ló társainak. Bocsánat, hogy ennyit írtam, de nagyon szerettem és nagyon hiányzik. Még most sem hiszem el. :hupp: De ott fent már jobb neki, és nem küzd a levegõért sem. Isten legyen veled Vili. :ang:

#163 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 20. - 17:37

:hupp: Hány évig élt Vili?

#164 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 20. - 20:54

12 évet.

#165 pacifan96

pacifan96

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 856 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 21. - 15:32

szegény még mien fiatal volt...de nem is az a lényeg hogy mennyit él az ember (állat) hanem hogy amennyit él azt hogy.... és õ szerintem al egjobbakat kapta :) de nagyon sajnálom és eggyüttérzek :(

#166 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 21. - 21:54

Igen ebben igazad van, én is erre gondoltam és Hálás vagyok a gazdájuknak, hogy így megszépítették az életét. Minden ló ilyen életrõl álmodik. :)

#167 Lucas77

Lucas77

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 29. - 21:02

minden nyáron 1 héten lovagolok igazán szívvel lélekkel, amugy csak alkalomszerûen tudok, mert nincs rá pénzünk... itt szõrén lovagolunk, egy hatalmas tanyán, és nagyon szeretem... amugy már kiskorom óta mindig a lovak közelében akarok lenni, oviban gyûjtést rendeztem az ovónénik között lóra, és adakoztak is 10-20 Ft-tal... :) ebben a táborban volt egyszer egy Piros nevû ló.... nagyon szerettem, pedig szinte mindenki utálta, mert kicsit riszált ügetés közben, és senki nem tudta kiülni... én megtanultam... mindig rajta lovagoltam ki terepre 3 éven kerestül, és a tanya gazdája már elõre engem hívott oda Piroshoz, mert tudta, hogy más nem akar rajta menni.... már teljesen megtaláltuk az összhangot.... aztán egy évben már nem volt ott... eladták, mert nem volt jó színállománya a tenyésztéshez... azóta sok lovon lovagoltam, de õ volt a csúcs.... :)

#168 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 27. - 23:12

Pipacs kérésére teszem be ezeket a képeket, majd Õ ír a pacijáról.

Posted Image
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Posted Image
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Posted Image
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Posted Image
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Posted Image
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

#169 PIPACS

PIPACS

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 401 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 28. - 7:27

Nagyon köszönönöm,hogy feltetted hálás vagyok érte.Magyarfélvér 14 éves herélt imádott elsõ pacink 10.18-án örökre ithagyott minkett 2 és fél napott küzdöttünk vele a kólika kihozásából,sajnos eredménytelenül,nagyon sokan gyászoljuk sok-sok ember rajta tanulta meg az alapokat,igazi emberközpontú béke teremtõ paci volt a többi ló között is,a :( gyámoltalanokat védelmezte.Pici gyerektöl az idõsekig bárki foglalkozhatott vele.Nagyo-Nagyon hiányzik!!!!!

#170 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 28. - 7:31

Nagyon sajnálom a pacidat. :( A nevét is leirod?

#171 PIPACS

PIPACS

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 401 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 28. - 7:41

A neve Sanyi a Bakterházi filmbõl kapta,mert 10 éve mikor kupecektõl megvettük olyan sovány volt,hogy a szél elfújta ,de elsõ látásra megszerettem,csödör is volt sovány is de borzasztó jóakarat volt benne akkor is.

#172 gidrángirl

gidrángirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 28. - 19:12

Hihetetlen, mennyi ló kólikázik most... :rolleyes: Pipacs, nagyon sajnálom Sanyit! És Cute Foal lovát is :( Remélem, több ilyen hír már nem fog ide felkerülni mostanában... :(

#173 PIPACS

PIPACS

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 401 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 29. - 7:44

Leirom,hogy esetleg más jobban figyeljen ezekre a dolgokra amire én már csak késõbb a doki által figyeltem.Az én szeretett lovam nagyon-nagyon szerette a hasát,18 h-os legelõn tartjuk nappal õket van egy esõ beálló amit mi körbe raktunk nagy bálás szalmával szélfogónak na Sanyi nem legelt vagy a kirakott szénát eszegette hanem egész nap szalmázott,mivel hidegebb idõ volt ezért nem ivott elég mennyiségû vizet és beleragadt 6m-e a bélszakasz elejétõl,kapott beöntést,bélmozgatót,belenyúlt a doktor úr,de nem érte sajnos el az elzáródott bélszakaszt egy u alakú szakasz. :(

#174 Rontó

Rontó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 632 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 30. - 1:25

Jézus! Errõl tud valaki valamit? Szörnyen hangzik! Vigyázzon mindenki még sokkal, de sokkal jobban! (én lehet legközelebb ha nagy úton kelek át le fogok szállni és átvezetem)

http://www.blikk.hu/...reszten-2003150


(ja, és mielõtt megkapnám, hogy milyen ember vagyok, aki Blikket nézeget, közölém, hogy a hírkeresõn találtam a cikkre - elõre védekezés... de gáz)

Jajj ez így még rosszabb, itt részletesebb egy kicsit a hír... "megcsúszott..." ááá

http://www.delmagyar...eszten/2122716/

#175 kkinga

kkinga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 127 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 9. - 15:39

Másik fórumon olvastam a hírt, hogy Bakharoff (USA), a kiváló angol telivér mén elpusztult (öregség) :hupp: ! Nagyon sajnálom, remek mén volt, 2003-ban apamén champion volt Magyarországon. Többek között Tóbanjáró apja is volt.

Edited by kkinga, 2009 november 9. - 15:39.


#176 Dóryy

Dóryy

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 23 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 20. - 17:55

Sziasztok! Az én kedvenc lovam neve Áfa(L)!! Elsõ látásra szerelem volt, már amikor hozták az istállóba akkor is nagyon tettszett. De csak kb. 3hónappal késöbb ülhettem rá. Hát persze akkor fél évig csak rajta ültem utána. Mivel iskolaló volt ezért semmi garancia nem volt rá, hogy ujra rajta ülök, de mégis valahogy tudtam.. Aztán egyszer (épp terepre mentem) közölte az edzõm, hogy eladták az Áfát. Én azt hittem csak poénkodik és nem is hittem neki, de amikor láttam, hogy a gazdája nyergeli, akkor nagyon elszomorodtam. Azt hittem ott helyben elbõgöm magam, de valahogy visszafogtam magam. Aztán nem ültem rajta ugye egy csomó ideig, mivel a gazdija lovagolta, de egyik nap ugy mentem az istállóba, h mondta az dzõm, h az Áfa gazdája terhes... Hát nem kezdtem el sikitozni, de majdnem... Utána ujra beállították az iskolalovak közé, amig a gazdája nem tudta lovagolni. De valami megváltozott. Elõtte mindenkivel szemét volt, de velem soha semmit nem csinált, de azután terepre mentem vele elõször és le is dobott. 3 napig kórházban voltam. Nem ültem rajta többet. :(

#177 Würfelzucker

Würfelzucker

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 50 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 21. - 14:33

Jézus! Errõl tud valaki valamit? Szörnyen hangzik! Vigyázzon mindenki még sokkal, de sokkal jobban! (én lehet legközelebb ha nagy úton kelek át le fogok szállni és átvezetem)

http://www.blikk.hu/...reszten-2003150
(ja, és mielõtt megkapnám, hogy milyen ember vagyok, aki Blikket nézeget, közölém, hogy a hírkeresõn találtam a cikkre - elõre védekezés... de gáz)

Jajj ez így még rosszabb, itt részletesebb egy kicsit a hír... "megcsúszott..." ááá

http://www.delmagyar...eszten/2122716/


ismerõsöm jó barátja volt.

szürkületkor lovagolt ki a lány egy másik lovas társaságában. nem tudni, hogy a ló ugrott a busz elé, vagy az nem volt elég figyelmes, de az minden esetre biztos, hogy a ló beesett a busz alá, és az átment a fején, így nem sokat szenvedett. a lánynak agyalapi sérülései vannak, amikor beszéltem a "szócsõ" ismerõsömmel, nem sok reményt táplált afelé, hogy életben marad. egy ilyen sérülésnél ha életben marad, akkor is maradandó károsodásokat szenved...
azóta nem hallottam róla újabb infót, kérdezni pedig nem fogok semmit. azoknak, akik közel álltak/állnak hozzá, ez egy elég nagy fájó pont...

Edited by Würfelzucker, 2009 november 21. - 14:35.


#178 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 24. - 8:27

"Örökre megszakadt bennem valami. Megfogalmazhatatlan, leírhatatlan szomorúsággal kellett tudomásúl vennem, hogy megint csúnyán kihasználták a bennem rejlõ jóindulatot. Hogyan lett ilyenné az emberiség, nem érdemli meg, hogy Homo Sapiens-nek nevezze magát...gyalázat. Az álmaim lova, kit úgy szerettem s ki bízott bennem, de nem tutam olyan gazdája lenni mint amilyent megérdemelt. Találtam egy embert aki mimelve, szépelve, igérve megvette ( igen tudom, már az övé) . Aki sokszor felhívott milyen jó is Flash és milyen kedves, hogy vele éli le életét, de aljasúl becsapott, ma feltette az eladó lovak topikba, mint egy árucikket, egy tárgyat...totál kiakadtam, nem tudok mit mondani csak a dühtõl sírni... " ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- csak azért elmélkedem mert nyilvánosra lett rakva és van 5 percem :) ide illik, mert emlékezés. Az irást olvasva több dolog homájos. 1, álmaim lovát nem adom el. 2,álmaim lovát jó pénzért adom el. 3,mégsem álmaim lova és menjen. 4,álmaim lovát vissza vásárolom mert rádöbbentem, álmaim lova. 5,álmaim lova de nem tudom használni ezért-azért, de tartom mert álmaim lova. 6,az emberiséget nincs értelme hibáztatni, ha én sem különbözöm. 7,álmaim lovát én tettem elõször árucikké, miután eladtam. 8, másnak valószinüleg nem álmai lova. 9, álmaim lova eladásánál szerzõdést irok, hogy ha eladó lesz visszavásárolom mert álmaim lova csa épp pillanatnyilag nem. 10,lehetne még rágni a kakit de nincs értelme. :) jelzem nem ismerem a háttér munkát csak ami olvasható itt és következtethetõ a netes irásból. 11, lesz még sok' álmaim lova' fel a fejjel.

#179 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 24. - 9:23

+ Feri mennyi lovat tartasz? Mert lehet azért nem érted az illetõ problémáját. Nálam is van olyan ló, aki hú meg ha számomra, de nincs rá elég idõm és néha úgy érzem megérdemelne egy saját gazdát aki "csak" vele foglalkozna. Mondjuk én az elõzõ történethez hasonló dolgok miatt nem adnám oda másnak, de megértem azt, aki az ilyen lovának az érdekeit nézve eladja/odaadja másnak és a csalódásának az okát is megértem. Tudod van akinek a ló nem eszköz.

#180 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 24. - 9:29

tényleg nem értem a problémáját de te sem az írásomat :) ami nem baj. a beidézett írásal sincs baj csak jobban/másképp kellett volna megfogalmazni a gondolatokat. persze csak szerintem. van egy öt éve teljesen vak 19 éves lovam, négy éves korában vettem. sokszor kibaszott velem/lünk de sokszor jó volt vele. :D azon gondolkodok vigyem e vágóba. de valszeg nem viszem, megdöglik az magától is :D

Edited by PozitívFeri, 2009 november 24. - 9:35.


#181 DressageGirl

DressageGirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 25. - 19:20

tényleg nem értem a problémáját de te sem az írásomat :) ami nem baj. a beidézett írásal sincs baj csak jobban/másképp kellett volna megfogalmazni a gondolatokat. persze csak szerintem.

van egy öt éve teljesen vak 19 éves lovam, négy éves korában vettem. sokszor kibaszott velem/lünk de sokszor jó volt vele. :D azon gondolkodok vigyem e vágóba.

de valszeg nem viszem, megdöglik az magától is :D



Ez nagyon undórító kifejelés volt

#182 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 25. - 20:00

lesz még sok' álmaim lova' fel a fejjel.

+Feri! :kocc: :yeah:

#183 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 25. - 20:03

Ez nagyon undórító kifejelés volt


Azért mert nem ismered õt ;)

#184 katamese

katamese

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 50 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 25. - 22:08

Sziasztok! Kedves lovas ismerõsömnek pusztult el ama két lova egy balesetben. Nagyon sajnálom, és szeretnék itt megemlékezni róluk! Lippendél és Sheila...nyugodjatok békében!!!!!!!

#185 Fairytopia

Fairytopia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 53 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 26. - 8:02

Úristen! Mi történt??? :huh:

#186 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 26. - 9:36

offf

Azért mert nem ismered őt ;)



igaza van tötőnek, ez még semmi ahhoz képest, ahogy tudok undoritóskodni :D :D

onn :)

Edited by PozitívFeri, 2009 november 26. - 9:38.


#187 katamese

katamese

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 50 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 26. - 20:33

Kiszabadultak a lovak a karámból, vagy kiengedték õket..ez még nem tisztázott. És sajnos kijutottak egy fõútra...ahol elütötték õket...egy ló elpusztult rögtön, egyet pedig el kellett altatni. Egy harmadik pedig komoly sérüléseket szenvedett...még most sincs jól...kitartás a családnak!

#188 kkinga

kkinga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 127 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 26. - 23:27

Láttam az rtl-en. Õk voltak,ugye? :( Szegény párák...

#189 katamese

katamese

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 50 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 30. - 12:24

Igen kkinga..õk azok.

#190 Monsun

Monsun

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 5. - 13:20

Az én egyik szeretett lovam most ment el közülünk...Elsõ saját lovam elsõ csikója volt, saját tenyésztésû, saját nevelésû, saját belovaglású. Hatalmas ugróképesség, díjlovaglásban rendkívül idomított, úgy mozgott mint egy andalúz. Lady Star...Már másfél éve küzdöttünk bélsárpangással, ha jött a front õ rosszul volt. Nem tehettünk semmit, próbáltuk mindenfélével megelõzni. Én személy szerint tudtam egyszer ez lesz a veszte, de reménykedtünk...Eladni nem akartuk, versenyen keveset volt, mert ha jött a baj akkor mindig elveszítette a kondiját, és kezdhettem elölrõl a munkát mikor jobban lett. Másfél hónapja jött a rosszidõ, jött a bélsárpangás, csak sajnos most komolyabb lett. Bekerült az állatkórházba, súlyos vastagbél mûtéten esett át, de utána már nem akart helyre jönni. Nem evett, nem ivott, és folyamatos hasmenése volt. November 15-én el kellett altatni mert már nem tudott felállni...Senkinek nem kívánom hogy annyit lássa szenvedni azt az állatot akit annyira szeret mint én õt! A halál már megváltás volt neki, ott ahol van legalább nem fáj semmi...De az utolsó erejéig küzdött az életért, a kedvemért!Emléke szívemben örökké él!

#191 PIPACS

PIPACS

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 401 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 5. - 13:34

Nagyon sajnálom Monsun,az idõ enyhí :( teni fog a fájdalmadon.

#192 pacifan96

pacifan96

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 856 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 5. - 22:10

Nagyon sajnálom Monsun :(

#193 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 6. - 18:37

Imádlak Poziferke! Ez a ló pedig álmaim lova volt, de rengeteg de volt és igen, ha nem let volna, de, de, de, de...akkor még itten lenne! S igen Jankó is a szivem csücske vót ( jó nagy szivem van, sok jó ló fér bele) pedig egy napig sem volt az enyím ;) . S még mindíg tudom hol van, de nem mondom meg :gm: . Tipara - ne vedd komolyan Pozitívot, õ az írja amit gondol!

#194 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 6. - 18:52

Tündérnek szeretnék itt emléket állítani.Tegnap pusztult el.Kólika...

Az elsõ versenyemen vele indultam.Sok gyerek tanult rajta lovagolni,és sok örömteli percet szerzett.Nagyon jó ló volt.Nyugodj békében!

#195 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 6. - 19:07


Tipara - ne vedd komolyan Pozitívot, õ az írja amit gondol!


Nem mindig ám! Már rég kirugtak volna innen, ha ténylegesen leirom azt amit gondolok. :D Tehát csak részben van igazságod. Éééés boldog szülinapot a 29edikhez :)


Tipara Te egy ügyes , inteligens , szép, okos jó lovas hölgy vagy!
na??? :D :D :D :D :D

#196 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 23. - 13:04

Ismeretlenül is megsirattam:
Csillag

Dögölne meg a gazdája nagy kínok között! :mad: :mad:

#197 pacifan96

pacifan96

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 856 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 23. - 21:07

az én szemem sem maradt szárazon :(

#198 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 24. - 19:27

Legkedvesebb lóbarátom, a balatoni Charlie immár az örök legelõkön vágtat tovább. :(

#199 PIPACS

PIPACS

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 401 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 24. - 20:07

Öszinte részvétem,nagyon kedves paci igy képen keresztül is. :(

#200 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 24. - 20:46

Ismeretlenül is megsirattam:
Csillag

Dögölne meg a gazdája nagy kínok között! :mad: :mad:


Már találkoztam a sztorival az újságban, de a videót nézni sokkal rosszabb. Kadafalván nõttem fel, nem tudom ki követte ezt el, de akár pár száz méterre is történhetett tõlünk az eset és az állatorvosunkat is felismertem a képeken.
Brrr! :mad: :(

Goodbye Topsail Whiz
Tegnap elpusztult az utódai alapján legeredményesebb reining fedezõmén.