Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Csigák, fõképp a nagyobbak


  • Please log in to reply
1071 válasz a témához

#961 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 5. - 17:56

Megmondom õszintén, nem sok hasznuk volt. Max. szépek. :dev:

#962 Loona

Loona

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 42 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 9. - 9:23

Az aranyhalak biztos megeszik õket, sajna azt kell mondjam. Nekem ugyan nem volt aranyhalam, amikor az almacsigáim hasonlóra vetemedtek, de volt 5 gyönyörû, 20 centis harcsám. Hát sajna nem sok esélyük volt a csigáknak... mire észbe kaptam, nem voltak ott =(Szerintem annyit tudsz csinálni, hogy ha szerencséd van, épp a közelben vagy, mikor kikelnek, és akkor gyorsan átköltözteted õket máshova. (arról, hogy hogyan, még én is gondolkozom, elvégre olyan picik, nem hiszem, hogy kibírná a házuk mindenféle emberi ujj fogdosását...) A salátát õk is nagyon szeretik, és gyorsan nõnek tõle, ha a víz tetejére úsztatsz egy levelet, biztos nagy sikered lesz ;)Nálunk a helyzet végre nagyot válzotott: tegnap megjött a babus új háza :) már tûkön ültem, hogy mikor készül el, mert egyre kisebb lett a régi ház, de mivel azt mondták, 1-2 hét, úgy döntöttem én hülye, hogy addig nem kap nagyobbat. Most nagyon örül, alvás helyett egész nap rohangál a terráriumban, még a kaja se nagyon érdekli :)Apropó, kedvet kaptam ismét az almacsigákhoz, lehet, beszerzek kettõt. Legalább 8-10 éve annak, hogy utoljára volt almacsigám (az idõközben jól megnõtt harcsák mellé inkább nem vettem újat - olyan is azóta az akvárium... zöld :P )Mit mondtok, kitõl/honnan érdemes? Szívesebben kezdenék kisebbel, mint kifejlettel. Lehet, megvárom a petéket ;)

#963 Loona

Loona

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 42 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 9. - 9:52

Meg tudjátok, min gondolkozom most? Maláj tornyos csigán :) olyan kis arinak tûnnek, és az akvarista.hu fórumán százával ajánlják ingyen õket. Valakinek nincs róluk tapasztalata itt? Akváriumba nem tudnám õket tenni (a fent említett harcsa miatt), mekkora hely kell vajon nekik? Meg mennyire szaporpdnak...

#964 Loona

Loona

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 42 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 13. - 21:40

Ferkog, te, csínján azzal a szilvával! Tegnap adtam a picimnek; az egy dolog, hogy jóízûen megette, de utána jól el is csapta vele a gyomrát! Kuporgott meg vonaglott szegénykém, mint akinek fáj a hasa, aztán meg földet evett, gondolom méregtelenítés céljából (úgy tudom, az állatok csinálnak néha ilyet - földet, agyagot iszapot esznek gyomorproblémákra).Anyu utána még mondta is, hogy a szilva puffaszt - legalábbis minket. Lehet, hogy õket is...

#965 Ferkog

Ferkog

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 134 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 15. - 10:50

Nem tudom, az enyémnek nem volt semmi baja. A puffadást illetõen pedig csak azt tudom mondani, hogy azt mondják hogy minden "K" betûs zöldség puffaszt - azt mégis adjuk neki! Tehát a káposzta, karalábé.

#966 Ferkog

Ferkog

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 134 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 16. - 15:35

Szeretném a Csigukat beköltöztetni a koliba - nem tom, hogy fog menni. Kaka lesz felszállni a buszra a teróval!

#967 Norka

Norka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 17. - 13:48

Sziasztok csigások!Most érkeztem haza egy német terrarista börzérõl. Láttam sokféle csigákat, számomra meglehetõsen idegenül hangzó latin nevekre hallgattak. Csak egy fajt vettem, Achatina achatinából egy dobozzal. Gyanusan ugyanúgy néznek ki, mint az általunk fulicának kikiáltott barna típus, de majd meglátjuk mi lesz belõlük. A többi faj is szép volt, de nem adtam 6 €-t darabjáért... Sajnos az õket áruló nõ nem beszélt csak angolul, így nem tudtam kifaggatni a csigákról. Viszont az asztalán volt egy megüresedett A. achatina ház, ami úgy saccolom jó 20-25 cm hosszú lehetett. :)

#968 Orca

Orca

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 22 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 17. - 14:17

Hmm.. hát szerintem itt mindenki kíváncsian várja h mi lesz a picikbõl:) majd képes közvetítés is kérhetünk?:)

#969 Ferkog

Ferkog

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 134 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 17. - 14:47

Ism.nek az ismerõsének (tudom elég hihetetlenül hangzik így, de nem tudom a nevét a gyereknek) van 3 fajta csiguja - azt mondta az egyik olyan amilyen sokunknak, elevenszülõje + azt állítja, hogy A. achantinája. Megpróbálok valahogy kunyizni tõle :)Ma nagyba takarítottam a csiguk helyét, hogy majd hozom a koliba - épp amit raktak petecsomót abba markoltam bele - hát mitmondjak nem sok minden maradt belõle. De ha egyszre raktak úgyis raknak többször - nem?Norka? Hol volt az a német terrarista (csigás) kiállítás?Amúgy sikeresen megérkeztek a csigák a célhelyhez - tök állat volt, amikor kicsit zötyögött a busz a szemük is lengedezett. Sztem nem is néztek hülyének, amikor látták hogy a packra nézek és vigyorgok rajta. :)

#970 Norka

Norka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 17. - 16:12

Hamm-ban voltunk (Dortmund mellett).Hogyha kell valakinek Achatina achatina, akkor szóljatok, aztán majd keresek (hozatok kintrõl), szinte minden hétvégén van nyugaton valahol börze, szerintem nem lesz olyan, ahová valamelyik ismerõs ne menne ki. Aztán ott majd kiderül, hogy van-e, vagy nincs. De fogalmam sincs, hogy mennyibe kerül majd, bár nem egy egetrengetõ összeg, ez volt a legolcsóbb faj. (most pl. 1 és 5 € között volt az egyes helyeken, kisebbek, nagyobbak négy-ötössével). Hogyha valaki kér, akkor mindenképpen 100%-ig legyen biztos benne, hogy tényleg kell, mert ha behozatom, és kifizetem, akkor nem szeretném ha rajtam ragadna. Van már elég. Meg aztán nem szeretném hetekig-hónapokig tárolni õket, mire elõkeveredik, aki kérte... Ha kell más faj azt is lehet, de hogy mit és mennyiért sajnos nem tudom.Lényeg, szívesen segítek, akinek kell sikítson.Kíváncsi vagyok egyébként, hogy jövõ hétvégén mi lesz az itthoni börzén, mármint csiga fronton. Majd kiderül. Tavaly csak fulicácat láttam.

Edited by Norka, 2006 szeptember 17. - 16:13.


#971 Ferkog

Ferkog

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 134 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 18. - 6:40

Norka!És itthon hol lesz? Honnan vagy ilyen értesült ilyen dolgokról? Van valami honlap?

#972 Norka

Norka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 18. - 8:44

Sok haverom hüllõzik (kígyókat tenyészt, vagy teknõsöket), aztán egyszerûen hallom. Nekem csak három levelibékám (nem magyar, ausztrál) , két gekkóm, egy madárpókom, meg ugye a csigáim vannak a 20 csincsilla mellett, szóval én nem foglalkozom komolyan a terrarisztikával, inkább a csincsillatenyésztés a fõ profil (nem prém, társállat!). :)A börze 23-án, szombaton lesz 10.00 - 15.00-ig, a Budapesti Vásárközpont 24-es pavilonjában (2-es kapu). Megközelíthetõ az Örs vezér terérõl az Expo busszal. :cool:

#973 Guest_Xerxe_*

Guest_Xerxe_*
  • Guests

Közzétéve 2006 szeptember 18. - 10:33

Sziasztok!Már régen voltam itt fent. A 18. kerületben lakom Budapesten és van egy felnõtt csigum. Asszem fulicia, de nem biztos. Kéne nekem mellé társ, mert szegény egyedül maradt. Akivel érkezett, kb. egy héten belül meghalt. Most meg unatkozik egyedül. Kb. 6 óra körül bárhol ott tudok lenni a városban esténként, hogy személyesen átvegyek egy vagy kettõ jövevényt, ha van valakinek felesleges csiguja. Természetesen nem leszek hálátlan. Kérhettek cserébe valamit. Kérlek írjatok: opra_edina@freemail.hu Elõre is köszönöm!

#974 Guest_evee__*

Guest_evee__*
  • Guests

Közzétéve 2006 szeptember 21. - 19:55

Sziasztok!Már régen voltam itt fent. A 18. kerületben lakom Budapesten és van egy felnõtt csigum. Asszem fulicia, de nem biztos. Kéne nekem mellé társ, mert szegény egyedül maradt. Akivel érkezett, kb. egy héten belül meghalt. Most meg unatkozik egyedül. Kb. 6 óra körül bárhol ott tudok lenni a városban esténként, hogy személyesen átvegyek egy vagy kettõ jövevényt, ha van valakinek felesleges csiguja. Természetesen nem leszek hálátlan. Kérhettek cserébe valamit. Kérlek írjatok: opra_edina@freemail.hu Elõre is köszönöm!

Sziasztok, Xerxe nekem van még kicsi csigum, ha kell neked.....Norka, egyébként nem tudod mennyi a beugró? Próbáltam rákeresni, de nincs infó a kiállításról gondolom valamiféle vásár is lesz vagy ilyesmi.....

#975 Norka

Norka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 21. - 22:55

Hát mint írtam nem kiállítás lesz, hanem börze (= csak vásár). Itt a link a hirdtésükkel Ezen az oldalon böngészgetve egyéb infokat is találsz/találtok.

#976 Guest_evee__*

Guest_evee__*
  • Guests

Közzétéve 2006 szeptember 22. - 7:35

Hát mint írtam nem kiállítás lesz, hanem börze (= csak vásár). Itt a link a hirdtésükkel Ezen az oldalon böngészgetve egyéb infokat is találsz/találtok.

Norka Kööszi :ang: vagy. Szerintem megpróbálunk kinézni, hogy mik lesznek.

#977 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 22. - 8:04

Amúgy sikeresen megérkeztek a csigák a célhelyhez - tök állat volt, amikor kicsit zötyögött a busz a szemük is lengedezett. Sztem nem is néztek hülyének, amikor látták hogy a packra nézek és vigyorgok rajta. :)

:D :kir: :D

#978 Loona

Loona

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 42 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 27. - 20:15

Húha, engem az az állítólagos Achatina achatina érdekelne, amelyiknek fekete a teste. Nomármost ez vagy nem létezik, vagy nem ebben a formában, azaz nem ez a neve... én csak képen láttam, élõben még sose - sõt, olyat se ismerek, aki látott már...(simán lehet, hogy a kép volt félrevezetõ, vagy nem azt ábrázolta, amit állítólag...)Norka, ilyen csigura nem emlékszel? :)Apropó, van valaki köztünk, aki konkrétan tudja, mi is az A.achatina és az A.fulica között a különbség? Mert számomra eddig mindig az derült ki, hogy kb ugyanaz a kettõ, ami pedig nem lehet, hacsak nem hiszik az egyiket a másiknak...Pl. nézzétek meg ezt az oldalt:http://www.freewebs....ails-portugues/(Elõrebocsátom, hogy a szövegbõl egy mukkot se értek, mert egész más nyelvekre vagyok specializálódva, és lusta voltam felkeresni a bábelhalat - de ugyebár a kép a lényeg a szöveg alatt, meg az állítólagos megnevezések. Miért hiszem azt, hogy egyre inkább semmi se biztos? - no jó, az én csigum biztos iradeli, de a többi...?!)

#979 Orca

Orca

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 22 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 28. - 5:38

Apropó, van valaki köztünk, aki konkrétan tudja, mi is az A.achatina és az A.fulica között a különbség? Mert számomra eddig mindig az derült ki, hogy kb ugyanaz a kettő, ami pedig nem lehet, hacsak nem hiszik az egyiket a másiknak...

Az túlzás, hogy tudom.. de megvan hol lehet olvasni róla:)http://www.petsnails...tina.html#startItt leír elég egyértelmű különbségeket (Identification rész).. lényegében itt is a V alakú dudor a legjellemzőbb ami megkülönbözteti a fulicától.. igaz, hogy ilyen van a marginata-nak is.. de elvileg az könnyen megülönböztethető az A.achatina-tól..jajdenagyon reggel van még... úgyhogy nem is írok most többet.. majd délután ha valami nem érthető (és tudok rá választ) :)

Edited by Orca, 2006 november 19. - 20:24.


#980 Guest_evee__*

Guest_evee__*
  • Guests

Közzétéve 2006 október 3. - 10:06

Szerintem talán itt van a legtöbb infó: http://achatina.ru/index-En.htm a pasi megszállott. :yeah:

#981 Loona

Loona

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 42 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 7. - 16:21

Bokorugró, barna vagy sárga almacsigáid vannak? Mert ha barnák, akkor lehet, hogy vevõ lennék egy-kettõre :)A múlt héten kaptam két kis sárga árvát, és azt kell, hogy mondjam, nagyon jól érzik magukat, iszonyú jópofák, és nõnek, mint a gomba :) Viszont kezd túl sárga lenni az asztalom, mert a Nyunyóka (azt hiszem, ez rá fog ragadni... szóval az iredalei csiguszom) is sárga ugyebár :D

#982 Norka

Norka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 11. - 19:50

Sziasztok!Lenne egy kicsit furi kérdésem. Nincsen valamelyik boldog (vagy régen volt) almacsiga tulajnak megüresedett csigaháza ? Olyan baracknyi, vagy nagyobb kellene. Kaptam ugyanis ajándékba egy remeterákot, és neki kellene egy új otthon, mert a jelenlegi "otthona" sajnos eltört, és így már kicsi neki. Igazából bármilyen csigaház jó lenne, nem csak almacsiga házikó, csak nekem elsõre az ugrott be. Elõre is örök hála (a rákocska nevében is)!

#983 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 12. - 18:58

A baracknyi nagyon nagy.Nekem az almacsigáim olyan diónyira nõttek csak meg, mikor valamiért elpusztultak, talán kiöregedtek.A házukat sajna kidobtam.Olyan nagy rákod van, hogy baracknyi kell neki?Küldenél magánban, vagy mail-ben képet a remetérõl?Köszi.

#984 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 12. - 19:09

Posted Image Rég jártam erre...:D Jövõ hét szerdán vsz. átvesz tõlem egy közeli ált. iskola pár csigut. Van egy terráriumuk, és abban fog lakni a folyosón. Íg talán lesz remény arra, hogy a többi csigának is lesz gazdája. (Bár a mai gyerekeket nem az állatok érdeklik leginkább... :rolleyes: ) Amióta megszülettek, naponta pelenkázom õket. (Még émindig 158 db.!) Napi egy ki fej sajátát, fél kígyóuborkát, heti két db. jó kövér szépiát, egy csõ fõttkukoricát, 2-3 fõt tojást megzabáltak. Szóval gondolkozom, akarok-e megtartani kettõ (azaz kettõ) darabot :confused: :kv:

#985 Norka

Norka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 13. - 15:29

Sziasztok!Hát "sajnos" a rákocska ekkora, ilyan nagy csigaház kellene, vagy hát igazából több hasonló méretû (kisebb és nagyobb is), hogy tudjon válogatni, melyik a legkomfortosabb a számára. :) Még tippem sincs, hogy honnan szerezzek, de majd csak kitalálok valamit! :cool: Na jó, azért tippjeim vannak. Pl.: tenger mellett nyaralt ismerõsöktõl kunyarálás, lakásdekoros boltok felkeresése...Én gonosz voltam a kiscsigákkal, még borsónyi korukban odaadtam egyben mindet a teknõsös ismerõsömnek. :gm:

#986 Loona

Loona

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 42 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 17. - 11:40

Jáááj, embörök, nyugtassatok meg, hogy csak túlreagálom a helyzetet, de nem tudok kibékülni a mostani állapotokkal, és nem tudom, kit kéne megkérdezni, aki szakértõ és tudja, mirõl lehet szó. :( :( :(Szóval, a denevérke (ez a mostani ragadványneve a Nyunyónak, mert folyton a terrárium tetejérõl csüng) furcsán viselkedik mostanság. Pár napja kajálás után mászkálás helyett áll és lóbálja a szemeit, mint mikor mi a zenére a kezünket egyszerre lóbáljuk. Néha csak egész picit, a szarvacskái tetejét - kettõt ugyanarra, néha viszont az egész szarvát, nagyon, volt, hogy egymásba is ütköztek...Anyu szerint fölöslegesen vagyok kiakadva, mert csak így szórakozik. Az igaz, hogy tényleg egy csudapofi csiga, és ez mind nagyon szépen meg jól hangzik, azzal a bökkenõvel, hogy biológiai szempontból nem nagyon hangzik számomra hihetõnek, sem értelmesnek, hogy egy csiga a szemei lóbálásával szórakoztassa magát. Én meg, õszintén szólva, nehezen tudom elképzelni, hogy élvezi, hogy másodpercenként mást lát - nem szédül? Eddig sosem csinált ilyet, és most félek, hogy valami a kajában lehetett, és beteg...Ti tapasztaltatok már ilyet? Nyugtassatok meg, hogy fölöslegesen aggódom...

#987 Orca

Orca

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 22 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 18. - 0:50

Hmm.. ha jól emlékszem akkor az enyémek is csináltak hasonlót.. de azóta is élnek és virulnak:)pár új kép azoknak akiket érdekel:http://www.pano360.hu/other/csiguk/(a 24. az első új kép, de dátum alapján is látszik)a "talaj" mappában a holnap alájuk kerülő kókuszrost látható két meglehetősen különböző formájában:) (igen abban a vödörben egy olyan téglányi cucc van + 4 liter víz:) )

Edited by Orca, 2006 október 19. - 20:21.


#988 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 18. - 8:38

Én gonosz voltam a kiscsigákkal, még borsónyi korukban odaadtam egyben mindet a teknõsös ismerõsömnek. :gm:

Nem-nem, te csináltad jól! Én még mindig az elajándékozás fázisában vagyok ezzel a 158 "süldõvel" :D Egy hete "kényszerelaltatás" történt. Még talán nem mentek volna maguktól aludni, de valamit már ki kellett találnom... Tehát spricc-kaja-pia befejezve, a "pelenkázóból" áttelepítve a teróba, jó sok homok, oszt mennyetek szunyálni!!! :kv: Be is aludtak. Mind befúrta magát. Már csak az a kérdés, hogyan kelti fel így a biosz-tanár a gyerekek érdeklõdését... :rolleyes: Nagyon jók a képek, Orca! :yeah: Ez a kókuszos izé mennyibe került? Loona, ne hogy azt hidd, nem vettem komolyan a problémádat, de mindeközben a röhögéstõl majd' meg szakadtam (ahogy leírtad.... :yeah: :kir:)

#989 Orca

Orca

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 22 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 18. - 13:10

Brico-ban 400 Ft volt egy tömb.. de jóval kezelhetőbbnek tűnik mint a sima virágföld.. most kezdem a takarítást/talajcserét.. majd utána is beszámolok.. :)jah.. mondjuk van egy érdekes szaga a vízben oldott dolognak.. ez nemtom mennyire fog megmaradni..

Edited by Orca, 2006 október 18. - 13:11.


#990 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 18. - 16:19

... Pár napja kajálás után mászkálás helyett áll és lóbálja a szemeit, mint mikor mi a zenére a kezünket egyszerre lóbáljuk. Néha csak egész picit, a szarvacskái tetejét - kettõt ugyanarra, néha viszont az egész szarvát, nagyon, volt, hogy egymásba is ütköztek...

Loona, ezt nem tudnád videora venni? :kir: Lehet, hogy narkotikus hatású a kaja, amit adsz neki.(bocs, de annyira röhögtem, hogy leestem a székrõl.)

#991 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 18. - 16:22

Én meg nem mertem hülyeséget írni rá, mert hátha mégis valami baja van szegény csigunak... :D

#992 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 18. - 18:19

Biztos a Megatáncra gyakorol...vagy csak koncentre csápolni. :D

#993 Loona

Loona

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 42 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 19. - 19:50

Hááát... csak remélni tudom, hogy ez nem valami betegség vagy neurotikus dolog. Már csak azért se tudom mire vélni, mert az elmúlt két hétben fölöttébb egyhangúan csak salátát kapott, tehát az se jöhet szóba, hogy valami új kajában volt valami rossz.Csak azért fura, mert Teargaske sose csinált ilyet :( tudom, nem Õ a mérvadó, de más csiga esetében sem láttam hasonlót, momentán még sose - különben nem lennék így besz*rva (elnézést a szóért, de tényleg...) :confused: Mondanám, hogy a sok hülye metál zenémre (fuj, nem is hallgatok metált. szóval olyan fekete zenék :D ) rázza a szemecskéit, de sajna nem tudom ilyen pozitavín felfogni a dolgot. Pláne, hogy a csiguk elvben süketek...-------------------------------------De hogy valami jobbal is szolgáljak: az almacsigáim úúúúúúúgy nõnek, mint a gomba! Alig több, mint 2 hete vannak itt, és 3x akkorák, ha nem többször! A babus is gyorsan nõtt, node ezek!Õket viszont legalább sikerült elneveznem: az egyikük (a kisebb, aki annak idején úgy rám hozta a frászt) Viisi, a nagyobbik pedig Kuusi.Igen tudom, ehhez magyarázat kell. Szóval viisi finnül ötöt, kuusi hatot jelent. (nem tudom, említettem-e már, de finn szakos egyetemista vagyok, úgyhogy erre jár az agyam :kir: ) Eleinte Yksi-re meg Kaksi-ra gondoltam (egy-kettõ), de diszkriminációnak és kivételezésnek tartottam volna, ha bármelyiküket egyesnek nevezem el, mert mégiscsak az a szám az elsõ, így Viisi és Kuusi lettek. Már csak azért is, mert vízi csigák, és ugyebár kúsznak. (na most lehet röhögni :rolleyes: ) Jah, a kuusi fenyõt is jelent, de hogy annak a csigukhoz mi köze, azt tényleg nem tudom :D

Edited by Loona, 2006 október 19. - 19:52.


#994 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 19. - 19:58

Az én kamasz-tömegemet úgy tûnik, sikerült tartósan bealtatni!!! :yeah: Az almacsigáim tavaly óta szinte semmit nem nõttek...:( (A párja el is pusztult, még az akváriumban, de ezt a maradékot már kivettem egy külön üvegbe, ott látom el mindenféle jóval.) A halak állandóan macerálták õket. Alig, hogy kidugta valamelyik azt a szép, hosszú bajuszát, azonnal ott volt egy halacska, és már csipkedte is. Egyszerûen éhenhalt szerintem, mert nem tudott jönni-menni, táplálkozni. Ez a maradék ez most elvan jól. De csak olyan jó diónyi. Gondolom nem is fog nagyobbra nõni. (Ez nem afrikai óriás! :D)

Edited by Ágimam, 2006 október 19. - 19:59.


#995 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 20. - 11:25

Az oké, hogy bealtattad õket, de egyszer csak felébrednek... :dev: :D

#996 Ferkog

Ferkog

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 134 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 20. - 15:37

Üdv. mindenkinek!Nekem meg épp az a gondom, hogy nem szeretném ha bealudnának - de "bealszanak", ha így halad. Bevittem a koliba a csigákat. Addig jó is volt míg a hõmérséklet 20sokat vert. Most már cudar idõ van kint is + bent is. Fûteni még nem nagyon akarnak takarossági okok miatt - ..... jó nem?!?!? Ez persze nem csak a csigáknak rossz ..... Megfázhatnak? Vagy strapabíróbbak?

#997 Loona

Loona

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 42 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 20. - 15:51

Tényleg, ha már altatás, mikor kell majd aludni küldeni az achátokat?

#998 Norka

Norka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 28. - 11:35

Sziasztok!Végre valahára találtam egy üres éticsigaházat, ami kellõen nagy volt a ráknak. Már azt hittem sose sikerül...

#999 Orca

Orca

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 22 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 2. - 0:05

Üdv!Ha érdekel vkit írtam ide egy kis szösszenetet a csigákról :)http://blog.haszprus....hatina-fulica/Ha van valami javítanivaló szerintetek szóljatok :)

Sziasztok!Végre valahára találtam egy üres éticsigaházat, ami kellően nagy volt a ráknak. Már azt hittem sose sikerül...

Nem tudsz róla képeket csinálni?:) én kíváncsi lennék rá :)

Edited by Orca, 2006 november 12. - 11:33.


#1000 Ferkog

Ferkog

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 134 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 3. - 17:23

Norka!Ha jól emlékszem, akkor te mondtad hogy tudtál venni a. achantina csigát - az lett belõle?