Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Koraszülött csikó-Kérlek Segítsetek


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
48 válasz a témához

#1 flint

flint

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 636 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 26. - 14:34

Sziasztok!Szerda reggel született egy csikónk, és sajnos koraszülött lett. Nagyon gyenge szegény, és sajnos ma kólikázott is. Az orvosok nem tudnak vele mit csinálni, annyira gyenge. aki tud valamit amivel erõsíteni lehetne szegényt, légyszives írjon!Nagyon szeretem õt, és nem akarom elveszíteni. :(

#2 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 26. - 14:46

mennyi idõre született?

#3 flint

flint

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 636 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 26. - 15:57

Nem tudjuk sajnos, mert mikor megvettük a kancát, nem mondták el, hogy vemhes, és késõn vettük észre.Most voltam lent nála, már egy kicsit jobban van, szopott is egy kicsit, de elég nehéz volt felkelteni. :(

#4 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 26. - 16:11

Szerintem kellene szakértõi (állatorvosi) jótanács. Biztosan van valamilyen táp, vagy ilyesmi, amivel lehet erõsíteni a szervezetét.

#5 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 26. - 16:43

Esetleg kancatej pótló cumisüvegbõl.... ha nem nagyon akar szopni természetes úton..... :rolleyes:

#6 flint

flint

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 636 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 26. - 17:06

Mi is gondoltunk a tápra, de sajnos mivel még olyan pici, nem kaphat tápot, csak tejet. Most cumisüvegbõl kapja a tejet szegény. :(

#7 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 26. - 17:38

De most állatorvos megnézte, és azt mondta hogy nem tud mit csinálni, és ennyi? Nem is tanácsolt semmit, nem írt fel semmit?

#8 flint

flint

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 636 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 26. - 18:36

Nézte állatorvos, kettõ is. A kólikájára kapott fájdalomcsillapítót, és közölte, hogy negyed óránként fel kell kelteni, meg szoptatni, mert különben annyira lelassul minden életjelensége, hogy a végén meghal.és ennyi.Szegénynek már legalább nem folyik a szemébõl a könyy. :(

#9 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 26. - 20:42

Flint!Ezt a kiscsikót csak hatalmas erõfeszítések árán lehet életben tartani. Tehát: éjjel-nappal mellette kell lenni a nap 24 órájában, felállítani, odavezetni az anyjához hogy szopjon, masszírozgatni (óvatosan!) és nagyon szeretni. :)Nálunk jónéhány csikó volt már, aki így túljutott a nehezén. Tavaly (vagy idén?) tavasszal születtek sorban úgy a csikók, hogy õrületes hasmenésük volt, ettõl legyengültek stb.Az állatorvosunk és a barátnõje éjjel-nappal felügyelték õket felváltva, infúzió, valami baromi drága német gyógyszer ami jó volt a hasmenésükre... és mind megmaradt.A kedvencünk Jakab volt, itt olvashatsz róla.Hamarosan csinálok egy fotót Jakabról, hogy most hogy néz ki. :)

#10 flint

flint

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 636 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 26. - 22:20

Szegény, nagyon rosszul van, kezdek minden reményt elveszíteni. :hupp: Iszonyatosan fel van fújódva szegény, és nem akar szopni.Az annyának sincs sajnos teje, de hál' istennek van más csikós kanca a lovardában, és tõle tudtunk fejni, de nem issza meg semmi áron a csikó.Köszi a segítséget mindenkinek, nagyon rendesek vagytok. :) Mellette vagyok szinte mindig, csak most feljöttem enni valamit ,mert nagyon régóta nem ettem, meg az állatorvos is azt mondta, hogy hagyjuk most egy kicsit pihenni.

#11 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 27. - 11:35

Nem egyszerû egy csikót cumisüveghez szoktatni, abból szoptatni, sok türelem kell hozzá.Vannak sajnos olyan, születési rendellenességek, (pl. neonatal maladjusment szindroma) amikor a csikó (nem kell, hogy koraszülött legyen) nem tud szopni, és nagyon gyenge - ilyenkor érdemes õt, amig meg nem erõsödik szondát át etetni + gyógyszeresen kezelni - de ehhez mindenképpen állatorvos kell.Kitartás :) :kir: nem tudok írni...

Edited by lisawica, 2005 november 27. - 11:45.


#12 Muki

Muki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.078 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 27. - 17:10

Szeklete volt?ha nem szopot idejeben a belszurok nem tavozik el,elzarja a beleket ,ez okozhatja a felfujodast valamint a kolikat.Ha ez a gond akkor beontessel kell probalkozni(langyos szapanos vizzel),ugyanakor szukseg lenne allando perfuzios kezelesre hogy potolja a tapanyagveszteseget ami a szopas hianya miatt keletkezik

#13 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 28. - 17:50

Flint, van javulás?

#14 Amazon

Amazon

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 30. - 14:54

Hogy van a csikó?

#15 flint

flint

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 636 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 1. - 14:13

Sziasztok!köszönöm, hogy ilyen sokan izgultok Pöcökért! :D Volt egy idõszak, mikor hol jobban volt, hol rosszabbul.De most úgy tûnik már sokkal erõsebb, és jobb kedve van, remélem nem romlik vissza. Már nézelõdik, és már magától fel tud állni! :D :D :D Most kap vizezett tejet, meg tápszert.Most mikor hazaértem suliból rögtön rohantam hozzá, és ma már meg is rugott. :D Mégegyszer köszi mindenkinek.

#16 Andi81

Andi81

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 134 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 1. - 14:37

Örülök, hogy már jobban van, szorítok érte. Ha tudsz tehetnél fel képet róla, ha már ilyen nagy fiú hogy ugrál :)

#17 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 1. - 15:44

Örülök, hogy jobban van a tökmag...

#18 flint

flint

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 636 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 2. - 22:39

Sziasztok!A csikót elneveztem Pöcöknek! :D Szerencsére jobban van, és amint tudok, teszek fel róla képet.Köszönöm mindenkinek, hogy így szorít érte. :D

#19 flint

flint

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 636 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 4. - 22:10

Sajnos Pöcök ismét nagyon rosszul van! :hupp: A sebei megdagadtak és sajnos sántít a bal lábaira, mind a kettõre.Tele van szegény antibiotikummal, meg lótápszert is kap, de nincs szopási ingere, és tiszta közelharc belenyomni 10 ml tápszert. :hupp: És ugy néz ki, hogy rengeteg szerve nincs kifejlõdve rendesen, és iszonyú gyenge az immunrendszere, nincs semmi védekezõ képessége. :hupp: :hupp:

#20 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 5. - 9:06

Szorítunk.Lehet, hogy a mágneses vihar miatt lett rosszabbul, ami tegnap érte el a Földet.Azt mondták, hogy a beteg emberek rosszabbul lehetnek, akkor lehet, hogy a beteg lovak is... :(

#21 Roxy17

Roxy17

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 23 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 6. - 15:36

Hogy van Pöcök???Mond meg neki a nevemben h siessen a gyógyulással,és legyen szép,nagy,erõs, egészséges paci!! ;) :ang:

#22 flint

flint

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 636 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 11. - 12:33

Köszi mindenkinek, és átadom!Bocsi, hogy nem írtam mostanában, csak nagyon el vagyok foglalva Pöcökkel. :D Már Hála Istennek jobban van! :D :D :D Volt egy kritikus idõszak, amikor ment a hasa, meg nem tudott járni, annyira fájtak a lábai, de már bakolgat is!!!Nagyon szépen köszönjük, hogy ennyire angódtok Pöcökért! :D

#23 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 11. - 14:10

Gratulálok és örülök!Remélem, mostmár többé-kevésbbé zökkenõmentes élet vár rá... :)

#24 flint

flint

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 636 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 11. - 17:59

Hát én is, de még kap rengeteg antibiotikumot, meg hasfogót, stb-t, ugyhogy nem tudjuk, hogy mi lesz ha felhagyunk ezekkel...De azért köszi! :D

#25 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 11. - 18:04

Gyógyulgassatok, mindketten. Aggódtunk...

#26 flint

flint

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 636 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 11. - 20:07

Köszike! :D

#27 flint

flint

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 636 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 12. - 12:12

Persze, hogy vigyázok! :) Csikasz rengeteget használt a segítséged! :D Millió köszönet! :D

#28 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 12. - 12:15

Melyik kancáé?

#29 flint

flint

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 636 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 12. - 18:43

Nem tudom, hogy ismered-e Lepkének hívják.Egy szürke kanca, vele vannak a dámás képek is, amiket küldtem. :D

#30 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 13. - 9:07

És a picike milyen színû???

#31 flint

flint

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 636 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 13. - 18:09

most még fekete, de sanyi bá azt mondja, h szürke lesz.

#32 Roxy17

Roxy17

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 23 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 13. - 21:47

Örülök h mostmár minden rendbe jött!!!! :ang: Ha lesz Pöcökrõl kép,majd szólj,én kíváncsi vok rá(ha nem gond) :D

#33 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 14. - 8:40

Igen-igen! Ha lehetséges (és te is felgyógyultál már), kérnénk szépen képet is! :D

#34 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 14. - 10:48

Jaja! Mosmár annyit aggódtam, hogy ideje lenne látnom a gyógyult aggodalmitárgyat. :)

#35 flint

flint

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 636 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 14. - 19:50

Persze, hogy csinálok képet, holnap, csak még nem jutottam el odáig.Bocsi :o

#36 flint

flint

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 636 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 19. - 21:27

Sziasztok!Ha elküldöm valakinek a képeket Pöcökrõl, fel rakja?Mert az én gépem nem engedi. :(

#37 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 19. - 21:49

küldd (miriam.tilli@yahoo.it) :)hol van a csikó? a héten még megyek miskóciába.

#38 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 20. - 8:12

Akkor engem-minket is meglátogathatnál Uni...

#39 flint

flint

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 636 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 20. - 20:19

ok, elküldöm.Balogh -Ligetben, szirmabesenyõnél a hegyen. A tesconál tovább kell jönni szirmabesenyõ felé, és ott van egy benzinkút, ott fel kell fordulni, és onnan ki van táblázva. :)

#40 flint

flint

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 636 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 21. - 20:25

:DIgazad van , Csikasz! :D