Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Itatás


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
61 válasz a témához

#41 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 19. - 19:15

Ágimam, már bocs, de miért nem lehet kint itatni õket? :huh: Slag, vödör, ilyesmi... Oké, amikor napközben is röpködnek a kemény mínuszok, a slag macerás lehet, node most?

:confused: De miért vödröznék-slagoznák, mikor ott a boxban a víztartály, felette a csap, csak meg kell nyitni. Ráadásul így állott (fél napos) vizet ihatnak. Rosikám, azzal az erõvel, amennyivel felszerelem a slagot, és töltöm a vödröket, beengedhetem õket inni, oszt ha szomj oltva van, hesskifelé! :D Mindezt mindhárom etetés elõtt lazán megtehetem, csak az volt a dilemmám, hogy nem kevés-e nekik a napi 3x-i itatás, ha addig ad libitum ihattak. :)

Még egy zárójeles tipp: ha napközben úgyis kint lehetnek, totál felesleges bealmolva tartani az istállót. Én reggel mindig átválogattam az almot, trágya/ázott rész a talicskába, a száraz szalma meg estig sarokba állítva, jó magasan felkupacolva. Ugyanígy csináltam ma már én is. És még így is csak etetés elõtt mehettek be, - kizárólag inni. Eddig úgy ment a dolog, hogy reggel kialmoz (átválogatásos móccerrel), utána alom visszaterít, ha ebéd után bent támad kedvük szundikálni-ádigálni, hát ne a betonon álljanak. Most azonban estére se raktam vissza a fal mellõl az almot. Ott van kint a vastagon felszalmázott rész, fedél alatt, szél se lebben, langyos idõ van, aludjanak ott!. :nem: Csak Mulatt nem megy ki éjszaka pisilni, és lehet, így több gondom lesz a beton padlóval, mintha az ázott szalmát válogatnám. :rolleyes: Majd meglátom. Lehet, holnap (próbaképp) iccakára is ki lesznek ebrudalva, az almot kihordom teljesen, és az a box (a kemény minuszokat és a nyári hõség idejét kivéve) kizárólag itatóhely lesz. (Meg ha sziveskednek végre lefogyni kicsit, zaboló-hely is, mert ott vannak a muslik.)A talaj is szellõzik, semmi ammóniaszag, és ha uram bocsá' mégis marad a benti vécéhasználat, könnyebb összevadászni a lócitromokat. (Azokat persze! De a beton nem szíja be a pössenetet... :hupp: Persze ha Mulának van annyi esze, hogy pár jól irányzott lábcsapással bealmoljon magának, akkor boccs. :D Nem, Mulának nem. De a másik kettõ ebben a cirkuszi mutatvány szintjét verdesi... :D

CIPELTEM LE REGGEL a vizet, majd két korty után kiborít. vittem újra vizet (szegény ló szomjas marad egész nap) újra kiborít. Nyáron, mikor meszeltük az istállójukat (egyszer boxot írok, egyszer istállót, egyszer box-istállót, de az a helyzet, hogy boxnak túl nagy, istállónak túl kicsi... :D ) szóval akkor vödörben itattam, de - mivel nem akartam a levegõben tartani, amíg folyik a hörpölés, letettem a földre. Õk is fociztak vele azonnal. ...szerintem bõven elég, ha átlagos napon 3 alkalommal megkínálja az ember a lovat. általában reggel 3/4, du 1 este 1/2 veder víz fogyott.

Köszönöm nektek a konzultációt, az elhatározás már megszületett bennem, nem lesz vizecske ad libitum. Csak evés elõtt, háromszor naponta. Persze etetésen, tisztázáson kívül is megyek hozzájuk, mert nap közben többször összeszedem a citronyokat (egyrészt így szoktuk mindig, másrészt kevesebb taligára való marad estére) és akkor is beengedem õket, ha akarnak, ihatnak. De utána sipirc kifelé! :)

Edited by Ágimam, 2007 január 19. - 19:18.


#42 Guest_Gyöngyi_*

Guest_Gyöngyi_*
  • Guests

Közzétéve 2007 január 19. - 21:00

Szia Ágimam!Ahogy olvastam Mula viselkedését, mintha az én Filumról írtál volna. ;) Hát persze, hogy õ sem megy ki az istállóból, ha dolga van, illetve ha kint tartózkodik a karámban, akkor szégyenlõsen elbújik a kisdolgokat elintézni. :gm: A citromokkal más a helyzet, de nem akarok offolni, ez az itatós topic.Tehát itatás... Nálunk nincs önitató, így marad a slag nyári idõszakban, egy babakádat teleengedek vízzel. Ez a karámban van, akkor isznak amikor akarnak. Nem szokták felborítani, csak ha már üres. Télen marad a vödör, ezeket az istállóba teszem, a jegesedés miatt. Igaz én még nem csuktam be õket, az istállóajtó nyitva van, és volt már, hogy a vödörbe befagyott a víz. Nem volt probléma, akkor rágcsálták a jeget, annak ellenére, hogy vittem ki friss vizet.A Filu nem iszik túl sokat, most napi 10-20 litert, a csacsi olyan 10-et. Attól is függ, hogy mennyire voltak rákattanva a sóra. :) Én áztatva adom az abrakot, arra nem szomjasak, de a szálas takarmány evése közben és után mindig isznak.

#43 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 19. - 21:53

Szia, Gyöngyi, ritkán látni téged. :)Hazaért a párom, és most jól összevitatkoztunk a lóvizen... :( Mer'hogy az az "igazi", ha akkor ihatnak, amikor megszomjaznak. Meg hogy képzeljem el, ha nem akkor ihatnék, mikor szomjas vagyok, hanem amikor adnak. (én is tudom! :rolleyes: vazze...!) Meg hogy gondolkodjak el azon, ha nagyon szomjasan, mohón isznak, majd jól bekólikáznak, stb. Mert széna-szálazgatás közben (egész nap) többször be szoktak menni inni, és mindig csak keveset ittak eddig. És hogy biztos eddig azért nem volt nálunk kólika, mert a szükségleteik szerint éltek-ettek-ittak, kedvükre. De most hejjzet van (by P.Feri ismét), és különben is, nem arról van szó, hogy szomjúhozniok kell, hanem arról, hogy most majd 3-4x ihatnak, 5-10 helyett. (Monnyuk még így leírni is hülye érzés, de mit csináljak, ha a boxban van az a nyamvadék víztartály... :confused:) Jó, lehet, nem is változtatok. Kitakarítom minden reggel, minden este a qva box-istállót. (csak 23 m2, de olyan virtsaftot rendeznek ott minden éjjel, a xar belerugdosva a pisis szalmába, stb., majd' egy óra szöszmötölés, mire szétválogatom.:()Az viszont szerintem mindenképp egy elõny, ha evés elõtt fognak inni ezentúl. És ez csak addig tartana, míg lovász-Gábor meg nem gyógyul... :hupp: [Émmeg aszittem, engem jobban félt Ménesgazda, mint a lovakat.... :hupp:]

#44 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 20. - 20:24

És ha szerzel egy babakádat (vagy bármiféle, legalább 30-50 literes víztartót), a "fedelesükbe", és beiktatsz egy slagot a csaptól odáig?... Egyébként a "csupasz" betonról seprûvel elég jól el lehet tüntetni a lóhugyot. Ha mégis maradsz annál, hogy hadd' járjanak be inni.

#45 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 20. - 20:37

És ha szerzel egy babakádat (vagy bármiféle, legalább 30-50 literes víztartót), a "fedelesükbe", és beiktatsz egy slagot a csaptól odáig?...

Valami ilyesmire gondoltam én is, csak az agyi kapacitásom nem tette lehetõvé, hogy érthetõen meg is fogalmazzam. :D Nálam egy nagy malterosláda van, vagy 4 éve vettem és bírja a gyûrõdést, egyszeri beruházásnak szuperjó volt. 80 lityó víz belefér, ütés-,vágás-,taposás- és fagyálló, könnyû tisztántartani és költöztetni (ami egy leselejtezett fürdõkádról már nem feltétlenül mondható el), ráadásul Trabi is feléri. :o

#46 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 20. - 20:47

Köszi, Õz, van babakád. Nyáron, amikor meszeltük az istállót abban az egy napban vödröztünk, babakádaztunk, mindennel fociztak - ivás helyett. Herceg (a legaktívabb, legkíváncsibb) pikk-pakk szétrepeszt a patájával akár tíz perc alatt három gyerekkádat is. Aztán szépen kötõfék, száron bevezet, iszik, - kifelé! Meg is látszik az istálló falán, hogy nem egészen hagytuk megszáradni, csak már végre bemehessenek. (Mert addig, míg nem volt meszelés, egyáltalán nem volt fontos bemenni... csak amikor ki voltak onnét zárva! :guny: :yeah: )Mivel most Fecó itthon van, õ látja el õket. Reggel azért ugyanúgy keltem, (egyrészt nem akarok mostmár kizökkenni ebbõl a normális ritmusból, másrészt meg akartam neki mutatni, hogyan s mint az a box-tisztázás), szóval én csináltam, õ nézte, meg tolta ki a teli talicskákat a trágyadombra.Aztán Fecó, mikor jött be ebédelni, meséli:A déli etetés elõtt szép sorjában - egyenként - beengedte inni õket, és Mulatt (mielõtt ivott volna) szépen széttárta a háccsó lábait, és akkora adagot odapössentett, hogy az ajtóig folyt kifelé, pedig a szembe-falnál kezdte... Aztán - hamá ottvót - gyorsan rittyentett is egy nagy adag lócetrancsot, (sztem alig várta, hogy bekerüljön egy percre, addig tartogatta! :yeah: ), úgyhogy szent a béke, belátta, hogy ez most kissé luxus, hogy wc-nek használják (akár az almozatlan betonpadlót is) ! Ráadásul ugye a betonról csak jó sok szalma-szénatörek összegyûjtésével, szétszórásával, többszöri cseréjével-tapicskolásával lehet (nagyjából) felitatni az EGYETLEN adag Mula-pisit is (hát még ha a másik kettõ is oda-odatéved, mert ez sem ritka, nappal sem, sokat "tanultak", mióta Mula a lakótársuk ), ezért aztán (most, hogy õ is látta a saját szemével, mi folyik) belátta, hogy ennek így semmi értelme. :gm: Napi háromszori itatás lesz. (Plusz, - ahányszor kimegyek összeszedni a napközbeni pottyintásokat - fel lesz kínálva az ivási lehetõség.) Tudom, hogy a legideálisabb az ad libitum itatás, de két másik elõny áll eggyel szemben. 1./ Közvetlenül evés elõtt - és nem utána isznak, 2./ Így könnyebb valamivel nekem a gondozásuk. Ha még itt vagy, Õz, hogyan is van akkor az az "evés után közvetlenül itatni tilos" ? (Lótenyésztõk kézikönyve.) Más cikkekben ugyanis legalább annyi helyen azt olvastam, "az ivást lehetõleg ad libitum kell biztosítani". Nem emlékszem pontosan, de az, hogy "az evés utáni közvetlen ivás a gyomortartalmat emésztetlenül átmossa a hátsó béltraktusba...." (vagy valami ilyesmi :rolleyes: ) gondolom csak az abrakra vonatkozik, széna utánra nem. (?)

Edited by Ágimam, 2007 január 20. - 20:49.


#47 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 20. - 20:54

Ágimam, a gyerekkád, lavór és társai lóközelben soha nem szoktak hosszú életûek lenni, hacsak nem párnázott talpú hintalovakról van szó. :)

#48 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 20. - 21:09

Tejjesen hejjesen TILOS EVÉS UTÁN ÉS KÖZVETLEN ELÕTTE itatni!!!Mivel a gyomor kicsi ezért a felvett itató mennyiségû vizben (nyáron) megerjed a takarmány a gyomorban és a gázoktól (CO2Mg4) kólika valószinû. teli has után pedig a bél/gyomor repedés következhet be a viztõl, fõleg hogy a takarmány szinte szétrepesztheti a beleket. Az adlibitum sem jó, mert a ló könnyen rászokik a vizre és 'vizhasú' lesz, igy nagyon kevés szénát tud enni, emiatt fogy.

#49 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 20. - 21:22

Még mindig jobb, mintha a pálinkára szokna rá, és vízfejû lenne. :dev:

#50 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 20. - 21:47

még egy kieg. a hideg viz nemjó a toroknak ezért érdemes langyosan inni.az anivetbe lehet kapni csiramentes ionizált vizet ami különösen jó a legyengült szervezetre. fontos, hogy ne legyen keverve 'sima' vizzel, mert akkor reakcioba lép egymással és elveszti hatását.

#51 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 20. - 22:17

még egy nagyon fontos! kb egy átlag ember 80kg és megiszik átlag 2L vizet. egy átlag ló kb 500kg. tehát kb 6,1 x ese a sulya az embernél. Ezért bõven elég a lónak egy nap 15-18L víz. Ha többet kap akkor az már káros, mert a rostszövetek felpuhulnak, vizesednek.

#52 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 20. - 22:18

az anivetbe lehet kapni csiramentes ionizált vizet ami különösen jó a legyengült szervezetre. fontos, hogy ne legyen keverve 'sima' vizzel, mert akkor reakcioba lép egymással és elveszti hatását.

Én is hallottam róla, de macerás, mert az optimális hatás érdekében használat elõtt ki kell vonni a ló szervezetében lévõ régi vizet... :(

Edited by Rosinante, 2007 január 20. - 22:21.


#53 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 20. - 22:25

Sõt a napokban beszéltem Kállay Proffal,( gödöllõi biol. vizi ásv.kutatás egyik résztvevõjével) érdekes dolgokat mondott. Mon,elég sok a kemény viz,ami huzamosabb ideig ivva vizkövet okoz.olyan mint a vesekõ pl. ezért szerinte érdemes lágyitani a vizet itatás elõtt.Erre jó!!(higgyétek el) a leforrázott,áztatott egyszerû calgon vizlágyitó! Semmi baja a lónak, viszont használ.

Én is hallottam róla, de macerás, mert az optimális hatás érdekében használat elõtt ki kell vonni a ló szervezetében lévõ régi vizet... :(

no problem, vizhajtót kell adni és kihugyozza magát a ló ,utánna rögtön lehet adni az ioncserélt vizet.

#54 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 20. - 22:29

Tényleg, ha télen túl sokat iszik a ló, akkor nem nagyobb a fagyásveszély a sejtekben pangó víz miatt?

#55 Guest_röganyó_*

Guest_röganyó_*
  • Guests

Közzétéve 2007 január 20. - 22:33

Ágimam! Nálunk az igen nagy lólétszám miatt elsõdleges szempont, hogy akinek szüksége van valamire, jöjjön érte.A helyébe annak visszük, akinek az ellátása másként nem oldható meg (beteg vagy az elhelyezése miatt).A nagy ménes lemegy a kúthoz inni, ahol hatalmas vasvályú és 3 db zománcos fürdõkád szolgál itatóul.A mûanyagok csak a kis csikóknak jók valamire, a nagyok jól szórakoznak a rúgdosásukkal. Csak mûanyagot ne látnék!Én a helyedben ilyen jó idõben kizárólag kint etetnék, itatnék, hogy minél kevesebb legyen vele és utána a munka. Kint lehet ún. pihenõdombon is etetni, oda kell egy jászolféle a szálasnak. Amit kihúznak, nem esznek meg, azon elfeküsznek. Én csak az abraketetésre engedném be õket, ha már a musli bent van és éjszakára. Abrakolásra is inkább kint kellene egy-egy abrakoló alkalmatosság.Az itató edényt úgy kell elhelyezni, hogy kevés slag kelljen, de a kifolyó nyílás a karámon kívülre folyjon, hogy sarat, jeget ne okozzon a kiengedett viz a lovak felségterületén és esetleg másnak sem.Nem tudom, a területed mekkora, de ha kint etetsz, itatsz és 1-2 napig nem bírod a trágyát kint összeszedni, nem dõl össze a világ.Nekünk a ménes elõtt mindig ott van a víz. Télen keveset isznak, a fagyok idején, ha ittak, mindig kiengedjük a vizet, hogy ne fagyjon bele. Amint indulnak inni, indítják a fiúk a szivattyút, a kútból 20 m mélyrõl megfelelõ hõmérsékletû víz jön és lassan isznak. Fontos, hogy só mindig legyen, mert ha kimarad a só és újra kapnak belõle, sokat sóznak és arra sokat kell inni. Én azzal nem értek egyet, hogy most hirtelen kint éjszakázzanak, mert ugyan meleg van, de nincsenek az éjszakai lehûléshez szokva. Nyár elejétõl nem kell õket beengedni éjszakára és akkor õsszel tovább kint éjszakázhatnak, jól be fognak szõrösödni, ahogy hûl az õsz. A mi lovaink szépen áttértek az istállózott tartásról a ridegtartásra, de évekig volt mindenkinek nyitott fészer, ahová kedvük szerint bemehettek. Bent etetettünk, hurcoltuk be a takarmányt, míg egyszer fáradtan azt mondtam, aki éhes, jöjjön ki, egye meg itt. És könnyebb a karámból takarítani, mint az istállóból. Évekig nyûglõdtünk az istállóban itatással, míg egyszer bepöccentem, hogy nincs rosszabb a fleslegesen elvégzett munkánál, ide a vizet a karám aljába, aki szomjas, jöjjön.Megfigyeltük, hogy télen a tiszta havat elõnyben részesítik a kútvízzel szemben. Komótosan nyaldossák a havat. A múltkor volt a Spektrumon az a vadlovas film, abban figyeltem fel rá, hogy a vadlovak is, ha van hó, nem mennek a forráshoz. Így megnyugodtam, hogy nem valami hiányosságunk miatt nyalják a havat. A pihenõdomb tetejérõl nem nyalják, mert az nem tiszta. Az esõ olyan szépen mossa õket, mint a babasampon. Pl. nyáron esõben szeretnek legjobban legelni. A lónak (nem a versenylovakról, hanem a ménesi és alig használt hobbilovakról beszélek) is büntetés az istálló, meg az embernek is. Munkából bejönni egyébként is leszáradt lóval illik.A kinti etetõhelyet úgy kellene elhelyezni, hogy a takarmány behordása és a kitalicskázás szempontjából is csökkentsd a terheidet.

#56 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 20. - 22:46

dehogynem, ezért iszik ösztönösen kevesebbet télen, mert fagypont alatt a viz az erekben jégkristályokká válnak és darabosak lesznek. ezért érezzûk néha télen sokkal keményebbnek a lovak bõrét, izmát mert kicsapódhatnak oda a kristályok.bizonyíték erre a ridegen tartott lovak. ki ne hallotta volna télen a lovak 'nyikorgását' amikor mozognak?? ezt a kicsapódott jégkristályok okozzák a végtagokban. egymásnak ütköznek, morzsolódnak ahogy a lábak recsegve,nyikorogva moudulnak. Ezért kell a bemelegités, hogy könnyebben használják a lábukat pl. mert akkor a kristályszemcsék felolvadnak.

#57 Guest_röganyó_*

Guest_röganyó_*
  • Guests

Közzétéve 2007 január 20. - 22:51

PozitívFeri!Ne hülyéskedj már, vannak tapasztalatlanok is, még ehiszik, amit írsz, olyan tudományossággal adod elõ.Hogy a jó égbe bírsz ilyeneket kitalálni?! A sületlenségek topikjában császár lennél vele, díjazlak is, de mérlegeld már, hogy vannak akik komolyan vesznek.Írd már le azt is, hogy ha a Te ereidben megfagy a vér, akkor már egyáltalán nem iszol, mert hulla vagy. Igaz, ez nem a víz fagypontján következik be, mert a vér, a Tied is, a lóé is, egy sós-cukros oldat, aminek a fagypontja alacsonyabb a vízénél.Télen az alacsonyabb hõmérséklet miatt kevesebbet párologtat a ló, ezért az csökkenti a vízszükségletét. De amelyik nyáron legel, az sok vegetációs vizet vesz fel a takarmányban, ami élettanilag hasznosabb, mint az ivóvíz, mert folyamatosan kerül a véráramba és folyamatosan terheli a keringését és a veséjét. Ez a vegetációs víz egy szénához képest csökkenti a vízszükségletet, de a melegben való legelés növeli.Abszolút értékekrõl nem lehet beszélni, csak tól-ig, ami 10-40-50 l/ nap is lehet.

#58 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 20. - 23:07

PozitívFeri! egy sós-cukros oldat, aminek a fagypontja alacsonyabb a vízénél.

Hát maximum a cukorbeteg lovaknál lehet, hogy mûködik. Én egy kis alkoholt keverek az itatóvizükbe mert köztudott annak más a fagyáspontja. Ezért jobb, mint a cukros-sós oldat. Ez ojan mint a kinai édessavanyú...tehát jobb a tiszta szesszel mértékkel keverni. 15L vizben 2dc szesz. lehet aromás is ,ugy szivesebben fogyasztják. a sós viznek meg az a hátránya, hogy nehezebben merülnek benne a vörös vértestek, mint a sima alk.oldatos vizben. Próbálj meg a tengerben lemerülni 5 métert, vagy a balatonban. Ugyehogy a sós vizben baromi nehéz? mert nagyobb a felhajtó ereje. Ezért jobb az alkviz.ott a hematomák simán eljutnak az érben mindenhova. A só pedig megköti a vizet és kiszáradáshoz vezethet.

#59 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 20. - 23:15

Próbálj meg a tengerben lemerülni 5 métert, vagy a balatonban. Ugyehogy a sós vizben baromi nehéz?

De még mindig könnyebb, mint a Balaton déli partjánál 5 métert merülni, úgyhogy kérünk másik példát. :P

#60 Guest_röganyó_*

Guest_röganyó_*
  • Guests

Közzétéve 2007 január 20. - 23:20

P.Feri! Most milyen az alkohol koncentrációd? Doppingszintû? Vagy ezek az elvonásos tünetek jelei, vagy kimerültség tünetei?Gondolom, a leírt itatóvizet elõször Magadon próbáltad ki és még mindig hatásos. Magadnak egy kis olajat vénádba? Próbáld ki és nem leszel szomjas, meg kristály gondjaid sem lesznek, legfeljebb néhány másodpercre szeretnél javas kristálygömbbõl jövõt látni.

#61 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 21. - 23:01

Röganyó! A válaszommal átmentem IDE, mert eléggé szerteágazóra sikeredett, és az már - szerintem - itt OFF lenne. :)

#62 Kiskanca

Kiskanca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 104 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 28. - 18:53

A mi lovunk reggel 5-7 l vizet iszik, utána kimegy dolgozni, utána kétszer 15 l vizet fogyaszt, aztán eszi a zabot, ezt 15 literrel öblíti le.

Késõbb még a nap folyamán max 2x15 litert iszik, este 4-5 után egy kortyot sem.

Összesen ez napi 80 liter. :hu:

Magyar sportló.

A szomszédunkban a lovak nem isznak ennyit.

Abrakolás után nem célszerû rögtön itatni, mert így idõ elõtt kimossuk a gyomorból a zabszemeket.