Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Eutanázia


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
77 válasz a témához

#1 Odin

Odin

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 16. - 9:59

Ne offoljuk tovább a [url="http://"http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000567"]Ló(halálban)[/url] topikot.Akik nem akarják azt végigolvasni, a vita valhol itt indult:Odinikácska, teremburaKik vagytok Ti, hogy mertek dönteni élet és halál kérdésében?????????????????Azóta kaptam néhány ledorongolást.AngiTényleg nem láttam még ilyet. Szerencsére.Te holdokoltál már, hogy tudod az õ érzéseit, gondolatait?azzal tökéletesen egyetértünk, hogy csökkentsük a szenvedéseit. De NE öljük meg!!!! Ne vegyél el olyat amit nem adhatsz neki! Fõleg, hogy még abban sem lehetsz biztos, hogy õ akarja.Tudom, hogy jog szerint ma dönthetek az állatom életérõl. De ez itt most nem errõl szól, hanem pont a lelki elszámolásról.Itt most nem a halálról vitázunk, hanem a szándékos ölésrõl! Bármilyen indokból is! :( AnikoHa már barátnál, társnál tartottunk, akkor miért ne keverhetném bele az emberi eutanáziát? Vagy akkor õk mégiscsak alacsonyabb rendûek??

#2 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 16. - 11:03

Odin!Ez asszem tényleg meddõ vita. Ha nem láttál haldokolni senkit akit szerettél, nem is tudsz érdemben hozzá szólni. Nem kívánom, hogy részed legyen benne. De azt, hogy itt többen mirõl beszélünk, csak akkor fogod tudni ha átélted.Addig minden egyébb csak szócséplés..Azt, hogy mit gondol a haldokló csak akkor tudod meg ha majd ott leszel. (remélem minnél késöbb)De, ha fájdalmak közt haldokolnék, és tudnám, hogy remény sincs a felépülésemre, én bizony inkább a halált választanám a szenvedés helyett.És részemrõl itt téma lezárva!

#3 Menches

Menches

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 798 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 16. - 11:39

Sziasztok!Múlt szerdán elutaztam,szombat este értem haza.Feleségem azzal fogadott,hogy kedvenc kutyám teljesen megbolondult.Problémás volt világ életében,én úgy fogtam be,harahudott a világra,mindenre.Csak engem és a családomat türte el.De eljutott odáig,hogy a lányomra is morgott.Tartása eddig is nehéz volt de ezzek után lehetetlen.Megkértem 1 vadász barátomat,löje le.Azótta is szenvedek,de azt hiszem jól döntöttem.Lövettem már le lovat is,csak hogy megnentsem a szenvedéstõl.És akkor is jól döntöttem.Lehet beszélni a jogokról,érzelmekrõl vagy bármirõl, van olyan eset amikor ez a megoldás.Üdv!

#4 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 16. - 15:44

Igazad is volt Menches.Én is sok állatot és embert is láttam haldokolni.Nemrég veszítettem el az Apukámat.Rákos volt.2 hónapig nem tudott még csak felülni sem.A combja vékonyabb volt mint az én csuklóm és a tüdejébol.egy cso lógott ki,ami egy gépre kapcsolódva szívta a vizet róla.Durva,de a végén már azt kívántam,hogy ha meg kell halnia,hát gyorsan!Akkor szeretsz,ha képes vagy elengedni és nem csak birtokolni. [ 16 Szeptember 2002, 15:47: Az üzenetet átszerkesztette: Szami ]

#5 Odin

Odin

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 16. - 16:13

szamiHogy jön ide az elengedés, birtoklás?Szó sincs arról, hogy énmesterségesen meg akarnám hosszabbítani bárki életét/szenvedését.De megrövidíteni sem!

#6 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 16. - 16:21

Bocs,soha nem voltam jó vitatkozós,de tudod mit Odin?Tégy belátásod szerint hasonló helyzetben és beszéld majd meg a tukorrel reggelente.Jól teszed,hogy az életet véded...és nem kívánom Neked,hogy egyszer rájojj mirol beszélunk.Udv.

#7 Gerzson

Gerzson

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 6 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 16. - 16:23

A felelõsségrõl szól ez az egész. Ha valaki felvállal egy lovat, a szó igazi értelmében, gondozza, és fõképp szereti, akkor megeshet, hogy egyszer majd meg kell hoznia a döntést a haláláról is. Ez valószínûleg a legnehezebb döntés, de aki nem vállalja fel, vagy elodázza, akár azzal az indokkal, hogy nincs joga elvenni egy életet, az inkább csak kibújik a felelõsség alól. Felelõsség és szeretet. Ha valaki szereti a lovát, az nem hagyja fölöslegesen szenvedni. Ennyi.

#8 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 16. - 16:49

Volt egy nápolyi masztiffom... Egyszer úgy 7 hónapos korában kezdett el felpuffadni a hasa... Megnézettük a dokinkkal, õ azt javasolta, vigyük el ultrahangos vizshálatra. Másnap a kutya annyira rosszul volt, hogy csak a kerítés mellett gubbasztott, szegényke. Apukám meg én fölpakoltuk a 42 kilós kutyát a kocsiba és elautóztunk a város tulsó felébe. Ott nem láttak semmit, még a torkán bevezetett szondával vagy mivel sem, úgyhogy fel kellett vágni. Ja, és elõtte ultrahangon kiderült hogy valami miatt a 2 veséje 1 oldalra nyomódott. Nos, miután felvágták a hasát, úgy 5kg (!) emésztetlen tápot pakoltak ki szegénybõl. Kiderült hogy nem tud rendesen emészteni. Utána hazavittük, másnap kellett volna visszavinnünk, h tovább toldozzák foltozzák, de elgondolkodtunk, hogy mi is legyen hiszen csak húslevessel lehetett volna kiskanállal etetni. Nos azt hiszem el tudjátok képzelni hogy nézett volna ki szegény... Végül úgy döntöttünk, elaltatjuk... Láttam a szemében hogy szenved. Akkor nagyon sírtam, de utána rájöttem jobb így neki, mint csonsoványan szenvednie...Szerintem jobb elaltatni, mint szenvedni hagyni...

#9 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 16. - 21:12

Volt egy 86 éves idõs néni, akinek nem volt senkije (se gyerek, se férj, se senki). Én voltam aki idõnként ránézett. Egyszer csak valami agyvérzés szerût kapott. Fekvõbeteg lett, de olyan, hogy nyelni sem tudott, meg beszélni se. 10 napig orrszondán keresztül táplálták, majd egy sipolyt ültettek a gyomrába. Ezen keresztül táplálták (kaja-turmix-fecskendõ). Nem tudott semmit kommunikálni a környezettel, csak a szemét forgatta. Kórházban volt, de hihetetlenül egyedül. Kb. 200 km-re vidéken. Kéthetente tudtam látogatni és mindíg örült, ugyanakkor láttam, hogy nagyon szégyenli az állapotát. Javulásra semmi esélye nem volt. Három hónapig élt teljesen tiszta tudattal. Halála elõtt egy héttel láttam, hogy valamit nagyon szeretne mondani. Egyenként kibarkópáztuk a betûket. Egy kérdése volt: mikor halok meg? Én temettem el. Senkim se volt, de tudom, hogy szeretett.Aki egy ilyen állapotban lévõ embert átsegít a megváltó halálba, az emberhez méltóan cselekszik. Amirõl Te, kedves Odin beszélsz, az egy baromság. Azt hiszem álhumánum. Az emberhez (állathoz méltatlan állapot fenntartása a keresztény hiten alapul (nem akarom senki vallásos érzelmét megsérteni!), ez hozta magával azt a teljesen téves gondolatot, hogy az életet minden körülmény között meg kell menteni. Mi lesz a végeredmény? elkorcsosulás. Nem szeretném, ha lovam, a szeretteim, vagy én magam, át kellene, hogy éljem a fenti esetet, vagy egy ahhoz hasonlót. Gondolkozz el egy kicsit, Te akarod?

#10 Odin

Odin

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 17. - 13:57

idézet:
Eredeti szerzõ: terembura:10 napig orrszondán keresztül táplálták, majd egy sipolyt ültettek a gyomrába. Ezen keresztül táplálták (kaja-turmix-fecskendõ). [/QUOTE]Már megint másról beszélünk! Az elõbb is írtam, hogy nem értek egyet az ilyen emberhez méltatlan élet erõltetésével.

#11 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 17. - 14:04

Helló Odin!Most már tényleg kíváncsi lennék rá, ki is vagy te.Nem hozol fel érveket, csak vagdalkozol, kijelentesz ezt-azt gondolkodás nélkül...Ha valódi érveid lennének, érdemes lenne talán vitatkozni, de így nincs.

#12 Odin

Odin

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 17. - 14:20

idézet:
Eredeti szerzõ: Aniko:Helló Odin!Most már tényleg kíváncsi lennék rá, ki is vagy te.Nem hozol fel érveket, csak vagdalkozol, kijelentesz ezt-azt gondolkodás nélkül...Ha valódi érveid lennének, érdemes lenne talán vitatkozni, de így nincs.[/QUOTE]Vallásról, hitrõl, filozófiáról érvekkel akarsz vitatkozni?

#13 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 17. - 14:36

Vallásról,hitrol akarsz vitatkozni?/Na jó!Filózófiában ki-ki az általa elfogadottról megteheti/Azt hiszem feleslegesen nyílt ez a topic.Sem Te,sem én nem vagyxunk senkik,hogy életet adjunk,vagy elvegyunk,de gondolom mindenkinek megvan a véleménye,ha Te szemrebbenés nélkul nézed a számodra legfontosabb élolény szenvedését,haldoklását.Ha pedig mégsem nézed...minek vitatkozunk?

#14 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 17. - 14:38

Esetleg csak figyelmet szeretnél kapni?Másképp is megteheted.Tudomásul vettuk a véleményed....Hova tovább?Te is tartsd tiszteletben a tobbségét.(Bocs tobbség,hogy a szájatokkal írok)

#15 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 17. - 15:54

Szamival abszolút egyetértek.Semmi másra nem jó ez a topic, mint hogy felhívd magadra a figyelmet, Odin...De nem alakítasz ki magadról túl pozitív képet ezekkel a semmitmondó, buta hozzászólásokkal...

#16 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 17. - 15:57

Koszi a támogatást Anikó!Gyorsan meg is néztelek és nagyon tetszik a kép rólad és a paciról... Posted Image Posted Image

#17 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 17. - 16:08

Ti nem tudjátok, hogy Odin foglalkozása FÕISTEN?Én már sajnálom. Nem tud számára kedvezõ módon kikecmeregni, és még tovább küzdene. :mad:

#18 Odin

Odin

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 17. - 16:24

idézet:
Eredeti szerzõ: terembura:Ti nem tudjátok, hogy Odin foglalkozása FÕISTEN?Én már sajnálom. Nem tud számára kedvezõ módon kikecmeregni, és még tovább küzdene. :mad: [/QUOTE]Miért kellene ebbõl bárhogyan kimásszak?Nekem is van véleményem a dolgokról, nektek is. Ti már döntöttetek néhány helyzetben és talán fogtok is még. Lehet, hogy én is.Attól, hogy nem tudlak Titeket meggyõzni és fordítva, még nem lesz semmi bajunk.

#19 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 17. - 16:30

Szami! Ô az a ló a fotón mellettem, akit nagyon szeretnék megvásárolni, de egyelôre nem tudok...Róla írtam a [url="http://"http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000567"]Ló(halálában)[/url] topicban.

#20 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 17. - 16:31

Tényleg?Ez sok mindenre magyarázatot ad...Elgondolkodtató...Hmmm...Szinte már én is sajnálom...ennek sehogy nem lesz jó vége és én nem nézem senki szenvedését,tehát üdv máshol.

#21 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 17. - 16:35

Bocs Anikó,ez Odinnak szólt.Nagyon aranyos ló...remélem sikerulni fog valahogy,csak NE ADD FEL!Én egyszer megtettem...azaz lehet,hogy nem tettem meg mindent...nem tudom.Már 7 éve,de nem lesz megegy ló az életemben,aki annyi,mint O.Kitartás és ha segíthetek valahogy szólj!Majd tudasd a kovetkezményeket!

#22 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 17. - 16:44

Én is szorítok, Aniko. Sok sikert! Amúgy hol van a kép? Lehet h csek én vagyok ilyen vaksi de nem találom...

#23 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 17. - 16:48

Saby!A kép Anikó reg.-lapjánál van,amit az uzenetei felett nézhetsz meg,ha ráklikkelsz arra a kis figurára...Vagy valami ilyesmi... Posted Image [ 17 Szeptember 2002, 16:49: Az üzenetet átszerkesztette: Szami ]

#24 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 17. - 16:54

Oh, köszke...

#25 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 17. - 19:17

idézet:
ikácska, teremburaKik vagytok Ti, hogy mertek dönteni élet és halál kérdésében????????????????? [/QUOTE]Odin!Talán azzal kezdeném, hogy mint látod, Ikácska vagyok, Terembura meg Terembura, a többiek meg a többiek. Ha bõvebbet szeretnél tudni, vedd a fáradtságot, és nézd meg a topicokat, mindenkirõl megtudhatsz mindent. És mielõtt felteszel egy ilyen jellegû kérdést, talán kezdenéd azzal, hogy Te magad bemutatkozol, és akkor talán várhatsz választ is. Egyszerûen nem találok szavakat, annyira felháborított az egész. Szami és Terembura hozzászólása miért nem tartozik ide? Mert emberekrõl szól, nem lovakról? Ezek szerint a lovat nem nézed annyiba, mint az embert (pedig eddig úgy érveltél). Vagy csak azért nem fogadod el, mert õk helyesen érveltek, és ezzel Te nem tudtál mit kezdeni, nem ismered el a esztést?Akárhogy is legyen, Te csak ne ítélkezz felettem! Én sem tettem azt eddig. Tudod, nincs jogod hozzá, hogy beleszólj, és megmond nekem, mi a helyes, vagy sem. Mert semmi közöd hozzá. Ez az én dolgom, és ha mással is megosztom, nem azért teszem, hogy ítélkezzen felettem. Ha normálisan reagálsz a dolgokra, és egy kicsit is belegondolsz abba, hogy mit érzek (Te erre nem vagy képes, mert a szenvedõ helyébe sem tudod képzelni magad), akkor rájöttél volna, hogy bármit teszek, lelkiismeret-furdalásom van. Ezt nem lehet helyesen, vagy helytelenül tenni! Dönteni kell, és ez nehéz. És kicsit sem hiányzik az, hogy egy ilyen megrögzött, fanatikus teremtmény, mint Te, kioktasson.Talán ha elõbb szépen bemutatkoztál volna, és nem így letámadod az embert, másképp fogadtuk volna a véleményedet. Így csak felbosszantottam vele magam, de átnézek rajta. Olyan embertõl származik, aki arra nem képes, hogy 2 szót mondjon magáról. Akkor pedig ne is várd, hogy a véleményedet elfogadjuk. Jó lenne, ha a bántó, és b***ó stílusodon változtatnál, és akkor a fórum is befogadna. Majd ha lesz 1-2 értelmes hozzászólásod is. Senkit nem ettek még meg a fórumon, az új tagok tudnak alkalmazkodni, és alaptalanul nem hurrognak le senkit. Ha erre rájössz, talán még "barátok" is lehetünk (bár efelõl erõs kételyeim vannak), de addig nem nézlek semminek, és senkinek.Ha észre vetted volna, a kérdés pont magadra is vonatkozik:Ki vagy Te, hogy mersz dönteni élet és halál között?!

#26 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 17. - 22:10

idézet:
Eredeti szerzõ: Odin:Már megint másról beszélünk! Az elõbb is írtam, hogy nem értek egyet az ilyen emberhez méltatlan élet erõltetésével.[/QUOTE]Ez ugyan miért lenne más?? Most magadnak ellent mondasz.Vagy ahogy írtad, nem idézek mert nincs kedvem megkeresni:"gyenge vagy hogy nem mered végig nézni??"Valami ilyesmit vágtál a fejünkhöz.Most akkor mi is van?? Kezdem elveszíteni a fonalat.

#27 Odin

Odin

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 18. - 11:01

ikácskaÉn nem itélkezem feletted. Csak elmondtam, hogy szerintem nem helyesen döntöttél. És próbáltam rávilágítani arra, hogy miért ez a véleményem. Mint ahogy Te is...Errõl szól egy vita. Minek ebbe indulatokat keverni?AngiItt szerintem két dolog keveredett.1. Szándékosan megrövidíteni valakinek a természetes (bár fájdalmas) életét.2. Kikapcsolni azokat a nem természetes eszközöket (eljárásokat) amelyek életben tartanak valakit.Az elsõvel nem értek egyet. A másodikkal pedig igen, ha azzal egy emberhez-állathoz méltatlan élet ér véget.

#28 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 18. - 11:10

Odin!Szerintem a kettõ közt egyáltalán nincs különbség.Vagy szerinted a fájdalmak közt haldokló az emberhez méltó?? Nem más mint eszközökkel megszüntetni a fájdalmat annak ellenére, hogy az élete attól nem lesz hosszabb vagy minõségben jobb, sõt esetleg a minõsége nagyfokban csökken. Ez is emberhez méltatlan, meg elnézni ahogy valaki fájdalmak közt küszködik és a halált várja.Mint említettem már, ami nem lényegtelen ebben a vitában. Ha lehet annak nevezni..Amíg nem láttál rákos embert fájdalmak közt a halált várni (itt nincs eszköz vagy közbe avatkozás), avagy állatot hasonló mód kínlódni amíg a halálra vár, ebben a témában fölösleges nyilatkoznod. Mert nincs mire alapozd azt. Van egy elmélet a fejedben, de ez abban a pillanatban dölne össze kártyavárként amint átkellene élned azt, amit mi már megtettünk.És Ikácska!Nagyon jól döntöttél!!!!!!!!! Ehhez kell bátorság!

#29 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 19. - 9:28

Látod Odin?Csak osszejott Neked amit akartál...mindenki kiváncsi Rád!Várjuk az ismerkedés topicban a kis onéletrajzod!

#30 Odin

Odin

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 19. - 10:13

idézet:
Eredeti szerzõ: Szami:Látod Odin?Csak osszejott Neked amit akartál...mindenki kiváncsi Rád!Várjuk az ismerkedés topicban a kis onéletrajzod![/QUOTE]Mér gondolod, hogy egy főistent érdekel, hogy ki kiváncsi rá? Posted Image Engem csak az alvás érdelek... :D

#31 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 19. - 10:47

Azt hiszem nálam ez volt a véged... :(

#32 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 19. - 18:49

Nálam is.Odin!Nem kértelek meg rá, hogy megmond, helyesen döntöttem-e. Nem tud izgatni, hogy mit gondolsz erről. Mások véleménye viszont számít nekem, mint például az Angié , akinek köszönöm szépen a megerősítést, és azt, hogy már eddig is annyit segített nekem.Te viszont Odin össze-vissza írsz. Teljesen átsiklassz a hozzászólások fölött. Gondolom azért teszed, mert nem tudsz rá értelmes választ adni. Csak sajnálni tudlak. Részemről a téma lezárva. Lehet, hogy felfigyeltek rád, de hogy senki nem veszi érdemlegesnek a hozzászólásaidat, az biztos. Pláne én nem. És nem is fogok soha semmibe venni egy olyan valakit, aki magát főistennek nevezi, és még az adatai között is ezt adja meg foglalkozásaként. Remélem, kiélted magad, és engem ezennel elkerülsz, és nem emlegeted többet a nevemet egy hozzászólásodban sem. Mert az értelmetlen vitákat nagyon utálom. :mad:

#33 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 19. - 18:59

idézet:
ikácskaÉn nem itélkezem feletted. Csak elmondtam, hogy szerintem nem helyesen döntöttél. És próbáltam rávilágítani arra, hogy miért ez a véleményem. Mint ahogy Te is...Errõl szól egy vita. Minek ebbe indulatokat keverni? [/QUOTE]Már hogyne kevernék bele indulatokat!1. Nem kértelek, hogy megmond helyes volt-e a cselekedetem.2. Egy állatot ha úgy tetszik meg kellett öletnem. Azért, mert így tartottam helyesnek, mert nem akartam, hogy szenvedjen. Azért, mert vállaltam a felelősséget, és azt akartam, hogy neki a legjobb legyen. És jössz te, akit nem is kérdeztem, és ítélkezel. És azt mondod: Te hülye, hogy tehetted ezt a barátoddal, ez nem volt helyes, ehhez nincs jogod, elvetted az életét, nem sajnálod?Mikor én a legjobbat akartam neki. De benned nincs érzés.Na, csak ezért kevertem bele indulatokat.És ha visszacsinálhatnám, akkor is ezt tenném, mert hiszem, hogy neki így volt jó.

#34 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 19. - 19:04

Ahogyan az ofőm mondaná, fehér bárányból könnyen lesz fekete, de feketéből nehezen lesz újra fehér...

#35 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 19. - 19:40

A francba! Ha tudom, hogy itt ilyen jó kis vita folyik, már rég összevesztem volna mindenkivel. kár, hogy csak most tévedtem ide. Már késő.

#36 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 19. - 20:05

Igazad van sheriff!Odinra és az ő butaságaira kár szót vesztegetni, én hülye, mégis ezt teszem. Posted Image Hogy mér? Mert igaza van ikácskának:
idézet:
Te viszont Odin össze-vissza írsz. Teljesen átsiklasz a hozzászólások fölött. Gondolom azért teszed, mert nem tudsz rá értelmes választ adni. Csak sajnálni tudlak. Részemről a téma lezárva. [/QUOTE]Csatlakozom ikácskához. Eddig kb. 3-4-szer kértelek, hogy mutatkozz be, ha lehet. Nem tetted, te csak butaságokat mondasz, átsiklasz a személyesen feléd irányuló kérdések felett... Így mi a fenének foglalkozzunk veled?! Posted Image

#37 Andika001

Andika001

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 95 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 19. - 22:12

Szijasztok!Én egy 17 éves lány vagyok ugyhogy joggal mondhatnátok mit is tudok én erről.de azthiszem hogy ha egy társunk szenved és tudjuk hogy nincs esélye,akkor én is amellett voksolok hogy vagy altassuk el vagy lőjjük le.Mert annál szörnyübb nincs mint látni hogy a szerettünk szenved.Azt hiszem igaza van annak aki azt irta hogy el kell tudnunk engedni magunktol!Muszáj elengednünk,hogy Ő ne szenvedjen ha ugysincs esélye.Én amikor egy kedves ismerősöm (ember) tudtam hogy megfog halni,akkor este lekapcsoltam a lámpát és elgondolkoztam hogy mi lenne neki a legjobb és arra jutottam hogy el kell tudnom engedni,el kell...ekkor felidéződtek bennem a emlékek és magam elé képzelve elköszöntem tőlle.pár napra rá meghalt...azt hiszem jobb volt igy.és ezt nem csak emberre értem hanem az állatokra is.Sajnos lo elpusztulásában is volt már részem.egyszer egy kanca nagyon sulyosan bekolikázott és az edző nem volt ott..a lovászok nem figyeltek ránk 14-15 éves gyerekekre.fél ora után észrevették hogy tébnyleg kolikás..2ora mulva megérkezett az állatorvos.5-6orát sétáltattuk a lovat,körönként kapott injekciokat és sokszor csak ugy lehetett felállitani hogy pálcával csaptuk ill ostorral.volt hogy jobban lett,de aztán megint összeesett...éjfélkor bejött az edzőm aki már ott volt egy ideje(minket bekültek amikor naGYON ROSSZUL VOLT MÁR)és ondta hogy még él.Kérdeztem miért nem altatják el,mire azt mondta hogy van 1%.-ék esély.Reggelre elpusztult a lo.Szerintem 1%.-ért nem érdemes hagyni hogy egy lo du 2.-től éjjel 3 ig szenvedjen,és könyörögve nézzen rád és közben csak meneteljen mint egy gép,mert látszott hogy már nem tudja hol van és mit csinál,szerintebb jobb lett volna megszabaditani a szenvedéseitől...Andi Irjatok véleményt esetleg hogy ti mit tettetek volna... redface.gif

#38 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 19. - 22:26

Andi!Hasonlóan történt Ramóna kólikája is.Azzal a különbséggel, hogy rögtön észrevettük, rögtön kapott injekciót és az orvos is perceken belül érkezett. Kapott beöntést, injekciót, meg még valami rettenetes "levegő-lecsapolást" is csináltak vele, ami úgy nézett ki, hogy 4 férfi próbálta oldalról nyomni neki az állás falának, a doki pedig benyomott egy injekciós tűt az oldalába, gondolom azért, hogy ott távozhasson a fölösleges levegő, ami összegyűlt a beleiben.Nem tudom pontosan, akkor én már teljesen kész voltam... nagyon megviselt a látvány. Utána sétáltattuk (vagy előtte? - télleg nem tudom, mert kivoltam), és amikor nem javult, vitték a kórházba, és egy műtéttel megmentették az életét.Én a ti helyetekben kórházba vittem volna a lovat...

#39 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 20. - 6:22

idézet:
Eredeti szerzõ: sheriff:A francba! Ha tudom, hogy itt ilyen jó kis vita folyik, már rég összevesztem volna mindenkivel. kár, hogy csak most tévedtem ide. Már késő.[/QUOTE]Hát igen, ilyen az, ha az ember elfogultan csak a saját topicjait olvassa. :D Gondolkoztam is rajta, hogy Odin nem a legalkalmasabbal kezdett ki, mert Veled, vagy Tüncicsávóval jobban járt volna, illetve Odin inkább rosszabbul. Posted Image

#40 Odin

Odin

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 20. - 10:00

Sztem is jobban jártam volna a két vitamesterrel, mert ok észzel és nem indulatból vitáznak... Posted Image Na akkor most megpróbálom megvilágítani az egész gondolkodásom hátterét.Bizonyos, általam elfogadott "vallások" szerint az ember és az állatok nem csak ebbol a gyarló porhüvelybol állnak, hanem van lelkük is. És "sajnos" ez a lélek nem szunik meg a halál után, hanem újra és újra születik, amíg el nem éri azt a szintet, hogy ebbol kilépjen.Hogy mitol éri ezt el? Attól, hogy az életben eloforduló megpróbáltatásokat elviseli, a döntéshelyzetekben jól dönt, szóval fejlodik!Ebbe igenis beletartozik a fájdalom, szenvedés elviselése is!Ekkor jöttök Ti, és ebbe "belekontárkodtok"! Ezzel a lélek nem lesz túl a próbán, csak elveszítí a fizikai valóját. Majd egyszer újra visszakerül és kezdheti elorol az egészet! Lehet, hogy csak annyit, hogy megszületik csikóként a prérin és széttépik a farkasok az elso hajnalon... És majd utána léphet felsobb szintre!Egyébként, ugyanez igaz lehet az életmentésre is! Nem véletlen, hogy a kínaiak szerint, ha valakinek egyszer megmented az életét, akkor azontúl felelos vagy érte! (kötelezo olvasmány: Pillangó Posted Image )Talán így kicsit világosabb az véleményem. Ezért mondtam, hogy ezen kár vitatkozni, mert se Ti sem én nem tudjuk az igazi választ. :( KundK Posted Image [ 29 Szeptember 2002, 18:53: Az üzenetet átszerkesztette: Odin ]