Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lógyógyítás


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
171 válasz a témához

#41 ando

ando

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 180 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 29. - 11:14

Kedves Ultimo,(Vagy bárki aki már tapasztalt ilyet)Mégpedig a kérdésem az lenne, hogy a már régebbi, "beállt" vadhússal lehet-e még valamit csinálni?Történt ugyanis, hogy a csikó kötélbe lépett és ahogy rángatózva próbált szabadulni a kötél teljesen ledarálta - leégette a bõrt-húst csüdben. Kb. 1,5 éve történt, nagyon nehezen és csúnyán gyógyult, most pedig egy nagy - azt hiszem (de nem tudom pontosan) - behámosodott vadhúsképzõdmény van a lábán. A mozgásban nem zavarja stb. csak eléggé csúnya. Érdemes-e ezt megpróbálni eltüntetni, vagy amíg az esztétikai élményen kívül mást nem befolyásol inkább hagyni úgy ahogy van?Köszönöm

#42 Bubus

Bubus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 330 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 23. - 10:46

Sziasztok!Valaki találkozott már sipollyal? Sajnos a lovamnak az van. Egyenlőre most az antibiotikumok hatására "nyugalomban" van és azt tanácsolták addig ne bolygassuk. De ha ismét aktív lesz akkor ki kell húzni a ló fogát ami egy elég kegyetlen műtét a ló szempontjából. Nagyon szeretném megúszni. Ha valakinek esetleg hallott már ilyet akkor válaszoljon. Köszi

#43 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 23. - 23:19

Szerintetek szitálás ellen hasznos az, hogy a ló első lábait összekötik nappalra a boxban? (Nincs karámozás.)Ezt egy lovas ember mondta.Tudom, hogy vannak más megoldások (legyen legelőn, stb.) de most azt vessük el.

#44 Guest_Oez_*

Guest_Oez_*
  • Guests

Közzétéve 2002 szeptember 23. - 23:40

Elég állatkínzás-szagúnak tűnik a dolog. Én elvinném onnan a lovamat. (pláne annyira nem tudod összekötni hogy lépni tudjon /kajához, itatóhoz, stb/, szitálni meg ne. Szerintem.)

#45 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 23. - 23:59

Anikó!Szerintem ezt nem lovas ember mondta.Legfeljebb van vagy volt lova de ez még nem ugyanaz.Küldtem Neked magánüzenetet. [ 24 Szeptember 2002, 00:04: Az üzenetet átszerkesztette: realcowboy ]

#46 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 24. - 9:02

Szitálás: én olyat láttam, hogy a ló állásában a lóval szemben függőleges, párhuzamos csíkokat festettek fel, állítólag a ló elszédül, ha szitálás közben azt nézi, ezért leszokik a szitálásról. Azt nem tudom, hogy mennyire vált be. :D De azt remélem, hogy ez a lábösszekötözés csak egy rossz vicc volt! :mad:

#47 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 24. - 11:34

Zapolya!Ez a lovas humorban is előkellő helyen lehetne. Elképzelem, amint elszédülve kitámolyog a boxból és azt mondja, na tovább én se szitálok. :D

#48 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 26. - 9:46

Oez: én nem vinném el a lovamat, mert most vittem oda.Ezt csak javasolta az ember, én nem mondtam, hogy megfogadom a tanácsát... nekem jó így szitálósan is a paci. ;) Amúgy régen szitál már. A csíkok felfestését én is olvastam már, de azt azért nem érdemes, mert nem a falat nézi, ha nézelôdik, hanem azt, amit a boxból kihajolva lát. Pl. az istálló udvarát. Azt meg csak nem festhetem csíkosra. Meg a szemben álló lovakat! :D Még azt hiszik, zebrák! :rolleyes:

#49 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 26. - 12:10

Szitálás.Az én lovam is ezt csinálja, de csak akkor, ha ideges...amikor boxban van és jön a kaja, vagy én, vagy nincs türelme kivárni, míg kiviszik a boxból. (egyszer kis is "ugrott" a kis ablakon, mai napig nem tudjuk hogy csinálta.. Posted Image )Õ is az ablakon "kifelé" szitál, közben idegesen körbejár hozzá..Most átkerült egy másik boxba, melynek rács van az ablakán, most már "csak" körbetoporzékol és döngeti az ajtót...A sok mozgás segít valamit.

#50 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 13. - 11:19

Tudom, hogy ezt nem lehet gyógyítani, csak nem akartam új topicot. Szóval a barátom lovat akar venni. Meg is néztük, lenne olcsón egy gyönyörû, nyereghelyen bélyegzett Furioso. Aranyos is nagyon. A gond a lábával van, elsõsorban az elsõkkel, legfõképp a jobbal. Egy 3 éves lóról van szó. A lába nem egyenes, hanem lábtõtõl egy kicsit behajlított. Tehát olyan, mintha kicsit meg lenne rogyva, nem tudja teljesen kiegyenesíteni. Az anyját is láttuk, neki is ilyen. Megnéztem egy könyvet, ahol ezt a lábállást rokkantállású lónak hívják. És annyit ír róla, hogy az ilyen ló könnyebben botlik. Az anyját láttuk nyereg alatt, szuperül ment, nem botladozott, 10 éves. A csikójának mintha csúnyább lenne kicsit, õ még nyers, így csak szabadon láttuk mozogni, nem volt vele baj. Az anyja versenyzik is ugróban. Én vinnék hozzá egy állatorvost, de a barátom nem akar. Valaki meg tudja mondani, hogy érdemes-e egy ilyen lovat megvenni? A csikója lehet, hogy már korrekt lábállású lenne, nem?Ultimótól is szívesen venném a választ a foglalkozása, hozzáértése miatt.Segítsetek!

#51 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 13. - 13:58

Hello!Ikácska!Én úgy tudom, hogy jelentõsen csökkenti a használhatóságát egy lónak ha meg van rogyva a lába...Én egy 3 éves atv-t láttam a gazdája 600ezer ft-ért vette, de 3 lábával van vmi. Az egyik eleje nagyon rozoga, nem tudja kinyújtani teljesen (jobb eleje). A bal hátulján egy csúnya seb van a lábszárán és vhogy nem mozog azzal a lábával tisztán (darabosan mozog). A bal elejével sincs minden rendben. Ráadásul (vagy épp ezek miatt) kicsit lapátoló mozgása van és a patkóját állandólelépi... Tudod én csak azon gondolkodtam amikor megláttam, hogy mivel Dióspusztán vette az illetõ, ha ez nem öröklõdne, vagy nem lenne olyan rossz állapotban akkor már tenyészkanca lenne mert jó származású...(hát akkor miért nem az?!). Egyébként az ilyen megrogyott láb lehet öröklött is, ha jól tudom. De ha "szét hajtották" , túlterhelték akkor jelentkezik ilyen, vagy baleset után.... Hiába olcsó, szerintem nem szabadna megvenni, mert késõbb ha esetleg gyógykezelni kell akkor az sokkal többe kerülhet mint amennyiért a barátod megveszi (az ilyen láb sérülékenyebb is). Vágtában elõfordulhat, hogy keresztezik, vagy a gyengébb lába miatt fel is bukhat, a botladozás meg ha egyenes talajon nem is, akkor egyenetlen talajon biztosan jelentkezik. Ugrani ilyen paccal meg szerintem életveszély, mert egy magasabb akadályról (1m), már nem érkezik le jól, fõleg ha félti is a lábát, mert nem kellemes olyan lábakkal ugrálni - egyszóval balesetveszélyes.Másrészt megszereti a lovat és késõbb nem viszi rá a szive, hogy esetleg elaltattassa, mert ez az állapot rosszabodik, még hobbi-terhelésnél is....sajnos. Írtad, hogy nyers... hát a kiképzés folyamán ugye újból egyensúlyba kell hozni a lovat, addig az elejét terheli jobban!! Csak késõbb kerül egyensúlyba, ha a hátuljával jobban alálép... addig az elején van.Én inkább lebeszélném róla... ha lehet.Üdv: Calypsoo [ 13 Október 2002, 14:02: Az üzenetet átszerkesztette: calypsoo ]

#52 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 13. - 14:53

Calypsoo!Köszi a segítségét, meg hogy ilyen jó hosszan leírtad a véleményed. Sajna szerintem meg fogja venni. És az árán sincs mit titkolni, 200.000 Ft-ra sikerült lealkudni. Szerintem ez nem rossz egy Furiosoért. Ráadásul valóban gyönyörû, csak a lába... Én sem venném meg, de a barátom azt mondja, legfeljebb eladja. Õ dolga, én nem vennék "kétesélyû" lovat. De nekem amúgy is itt van a drágám.Szóval szerintem öröklött, mert az anyjának is ilyen, és ez a csikó még nyers, nem hiszem, hogy le lett volna hajtva. Az anyja nem botladozott nyereg alatt, és pont ugróban versenyzett, meg még néha most is. Az apja is valami hírsebb Furioso (én sajnos ebben a fajtában nem vagyok jártas), azt mondja a tulaj, hogy 1,40-es pályán megy az apja. Ja, és az anyját 4 éve vették az Aranyági ménesbõl, ott volt tenyészkanca ezzel a lábával. Ezért vannak az emberben kételyek, hogy mi van, ha mégis...Én nem merném megvenni, az tuti. De nem is én veszem meg. De be van sózva.

#53 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 13. - 20:42

Más téma, de lógyógyítás: vadhúsos nyílt sebre a Vulcetan kenõcs nagyon jónak bizonyul.Harmadik hónapja küzdünk Mafla lábsebével, elõször simán csak Mikuliccal kenegettük, amitõl alakult is egy darabig, de akkor még nyár volt amikor a seb keletkezett a lábán. A legyek piszkálták, bele-belelépett a másik lábával a sebbe, a doki szerint rágta is a lábsebét (azt mondta, nagyon kevés ilyen ló van, aki rágja a sebét) így azt javasolta, kössük be, és kenjük Mikuliccal a seb szélét, a közepére pedig tegyünk Vulcetant.Nagyon lassan, de úgy néz ki, gyógyul!!

#54 Lear

Lear

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 677 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 13. - 21:55

Posted Image

#55 Lear

Lear

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 677 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 13. - 21:57

Sziasztok!Az elõzõ képhez:Régebben Anikó említette valamelyik topikban, hogy van egy betegen született csikó, akinek még mindig küzdenek az életéért. A csikó most múlt 2 hónapos és úgy néz ki, hogy megmarad, bár nem szeretném elkiabálni, de nagyon szeretnénk, ha így volna. Betegen született, mindkét elsõ lába el volt deformálódva. Az elsõ hónapot sínben töltötte, majd próbálkoztak emelõgéppel, amivel óránként felcsörlõzték, hogy egyáltalán tudja, mire valók a lábai. Majd kapott járókeretet, mivel felkelni nem tudott, valaki folyamatosan éjjel-nappal mellette volt, hogy etesse és vigyázzon rá. Mára a csikó lábra tud állni, naponta sétáltatják, hogy erõsödjenek a lábai és az izomzata. Minden tiszteletem a csikó gazdájáé, aki nem sajnálja a rengeteg idõt, energiát és nem utolsó sorban tömérdek pénzt. Itt egy kép a csikóról, neve Jakab, a gipszes lábai miatt lett Gipsz JakabJ, aki így tud csak felállni, hogy elõbb így felül és ebbõl a tartásból egy lendületet véve „szökken” talpra.

#56 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 14. - 8:37

Kedves Lear!Ha jól értettem amit írtál, meg ami a fényképen van, akkor ennek a csikónak 1 igen gyakori betegsége van, sajnos már elég sok ilyen kiscsikót láttam. Viszont jó hír: ha idõben begipszelték a lábát, és nem hagyták, hogy az izülete kisebesedjen (mert azon áll), akkor kivétel nélkül mindíg rendbe jött a csikó, és soha többet nem volt vele gond, nem látszott a már felnõtt lovon, hogy valami baja volt kiskorában. Úgyhogy: Hajrá Jakab, biztosan rendbe jössz! [ 14 Október 2002, 08:38: Az üzenetet átszerkesztette: mandula ]

#57 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 14. - 9:21

Tiszteletem a kitartásért!

#58 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 14. - 9:37

Hadd mondjam el a két ember nevét, aki ennyit tesz a csikóért: Matók István és Matók Andrea. Na és persze Gubis János, az állatorvosunk.És még sok-sok lóimádó leányzó és fiú, akik bevállaltak nagyon sok átvirrasztott éjszakát a csikó mellett.A lovászok is mindent megtesznek azért, hogy a csikó jól érezze magát.

#59 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 14. - 12:06

Én is gratulálok a kitartáshoz, nem sok ember tette volna ugyanezt.Nagyon aranyos, remélem minden rendben lesz vele.Majd késõbb tegyél fel még képet és írd meg mi lett vele.

#60 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 14. - 12:12

Hínnyeanemjóját, tünemény a kis packó, ahogy a szalmában ül! Posted Image Gratulálnék neki a törõdõ gazdikhoz és kívánom, hogy mielõbb teljesen meggyógyuljon!

#61 ultimo

ultimo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 114 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 14. - 14:35

Hello Ikácska!10 napig nem voltam itthon ezért nem tudtam válaszolni. Így messzirõl látatlanba nehéz bármit is mondani. Én magamnak biztosan nem venném meg. Az a probléma az ilyen dolgokkal hogy ha a láb tengelyében "törés" van az késõbb valószínûleg ízületi problémát fog okozni mert a terhelés nem egyenletesen oszlik el. Ha mégis megveszi az ismerõsöd a paccot akkor soxerencsét hozzá! Posted Image ultimo

#62 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 14. - 16:16

Ultimo!Nagyon szépen köszönöm a választ, tanácsot. De sajna csak meg akarja venni, nincs beleszólásom, de Neked nagyon köszönöm a választ. Posted Image

#63 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 15. - 11:22

Az a baj Ikácska, hogy a barátod úgy fog járni ahogy én!Pedig mi nem is láttuk, hogy baja volt a csikónak!(lehet, hogy akkor még nem is volt)Lényeg, hogy annyira bele fog szeretni, hogy, ha nem fogja már tudni használni, (mert ilyen lábakkal, lehet, hogy hamar eljön ez)úgy fog kínlódni vele, ahogy én az enyémmel.(tudod a csípõbajos ló)Csak öli bele a pénzt imádatból és nem megy vele semmire.De, ha nem ilyen szentimentális, akkor lehet, hogy hamarabb megszabadul tõle!Szóval próbáld inkább lebeszélni a barátodat róla!Tényleg, miért ragaszkodik ehhez a lóhóz annyira, hogy meg akarja venni?

#64 gugu20

gugu20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 85 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 15. - 16:39

Na egy kicsit eltértünk a témától de nem akartam új topicot nyitni!Mostanában elég sokat hallani a humán gyógyászatban a természetes gyógyítási módszerekrõl!Meg a gyógynövények használatáról!Kérdem én hogy milyen eséllyel alkalmazhatók a a gyógynövények a lovaknál!Pl a sebek ,hegek eltûntetésére sztem kiválóan alkalmas a körömvirágkrém!(ezt magamon tapasztaltam, nem is akármekkora hegen!)És sztm a hámosodást is elõsegíti!Tud valaki errõl valamit?Másik:Van egy állami hidegvérû tenyészmény a faluban (pókaszepetk a számát nemtom)és a lába teli van sömörrel!Csüdsömör ha jól tudom!azt is tudom hogy mindennnel próbálták már kezelni a legjobb dokik is de semmi eredmény!A dolog mostanra addig fajult hogy a ló lába állandóan váladékozik és vérzik!Olvastam hogy a sömör kezelésére kiválóan alkalmazható a mezei zsurló fõzete!(sõt nehezen gyógyuló sebeknél elõsegíti a gyógyulást!)Ezzel a fõzettel kéne borogatni!Meg persze tiszta száraz helyen tartani!Mi a véleményetek errõl és az összes többi gyógynövény alkalmazásáról a lógyógyászatban!Légyszi az állatorvosok meg ne kövezzenek!! :( pl-nak említhetném hogy a lókupecek-(fõleg a kissebbség)remélem nem sértek senkit-még ma is sikeresen alkalmaznak néhány növényt a lovaknál!Ideig óráig megszüntethetõk a kehesség tünetei, bódító növények fõzetével nyugodtabbá tehetõ a ló...stb stb..Várom a véleményeket!De a sebekre(nem a nyílt sebbe)tudom ajánlani a körömvirágot!Még heget is eltünteti!üdv mindenkinek!! Posted Image

#65 Orsi

Orsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 859 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 15. - 17:21

Szia Gugu!A sömörre jó a Lassari paszta, csodákat tesz, próbáld ki, minden gyógyszertárban kapható.A sömör néha a ló lábának beszürõdésével jár, ezért sokat kell mozgatni, és mozgatás után bekenni Lassari-val.A kehessérõl: van egy jó receptem gyógynövényekbõl, amivel egy darabig szinten lehet tartani úgy egy lovat, hogy versenyzel is vele. A sok gyógynövény miatt az ára elég húzós, egy adag 5000.-Ft ba kerül.Nekem is van egy 5 éves lovam, aki köhög néha, idõsebb korábban valószínûleg kehes lesz.Mikor felhívtam az öreget, hogy mondja meg, mit csináljak, a legjobb lovam, a legtehetségesebb, de néha köhög.Azt mondta: "Cica, tudom, hogy most elfoglak keseríteni, és hidd el miattad teszem, hogy megvédjelek a késõbbi csalódásoktól.A lóval akármilyen tehetséges, nem érdemes foglalkozni. Elversenyzel vele max. 2 évet, és a tüdeje felmondja a szolgálatot, az állatorvosok nem tudnak rajta segíteni.Inkább más lóval foglalkozzál, ha kevésbbé tehetséges is. Látod ez a sors iróniája."És aztán panaszkodtam neki, hogy a ló nehezen szárad vissza, hiába sétálok vele kb 1 órát.Erre azt mondta, hogy ez is a kehes ló kialakulásának egy tipikus jele, és lovaglás után, ha tudom engedjem el, hogy feküdjön bele a homokba, mert a homok kiszívja a vizet és elõbb megszárad. Azonkívül locsoljam a szénáját.Azóta ezt teszem, és a ló hála Istennek még egészséges, és nyert már egy jócsomó szallagot nekem.Az öreg különben a fertõtlenítésre Hypperolt használ, fél kisvödör vízbe tesz 2-4 db-ot.

#66 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 17. - 1:42

A körömvirág nagyon jó - gyulladáscsökkent, hámosít, valamelyes antibakteriális hatása is van.Zúzódásra, törés gyógyulását segíteni a feketenadálytõ (kenõcs, tinktúra, stb) príma, magamon is tapasztaltam - olyan fájdalomcsillapító hatása van, hogy csak pislogtam belé. (nyáron sikeresen bordán rúgattam magam, aznap elkezdett napi 3Xi feketenadálytõ-kenõcsözésre a negyedik napon már nyomásra se fájt, bekékülni meg eszébe se jutott) Csökkenti a csonthártya-reakciót is, tehát mondjuk megrúgott ló (vagy ember- Posted Image )lábon, ha idõben elkezded kenegetni, nem fog csontpukli nõni. Amire nagyon oda kell figyelni, hogy ez nyílt sebbe, nyálkahártyára, stb, szóval akárhova ahonnan felszívódhat a keringésbe, nem kerülhet, mert mérgezõ.Ultimo?...

#67 ultimo

ultimo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 114 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 17. - 8:48

Saját tapasztalatom még nincs vele de ha tényleg ilyen jó akkor kipróbálom. Majd beszámolok az eredményrõl. ultimo

#68 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 17. - 13:57

A mi családunk is jónak tapasztalta a feketenadálytõt, de lovon még sosem próbáltuk.

#69 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 17. - 22:55

Nálunk van egy természetgyógyász a famíliában, de a nadálytõrõl nem tõle, hanem Vér Imrétõl hallottam elõször; õ régóta használja a lovaira.

#70 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 17. - 23:23

A feketenadálytõ krémet nagyon régen használom, tényleg nagyon jó.Lórúgásra, rándulásra, kék-zöld foltokra, amiket jó nagy esésekkel lehet összegyûjteni... ;) Lovon még nem használtam, de ha emberre jó, akkor lóra miért ne lenne az?Most láttam a gyógyszertárban egy Varázsdió krémet , kíváncsi vagyok, próbálta-e már valaki. Azt mondják róla, hogy nehezen gyógyuló sebekre jól hat, hámosító hatása van.Tapasztalat?

#71 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 18. - 13:02

Nálunk is van egy természetgyógyász a családban és legelõször pont õ ajánlotta a feketenadályt. :D A varázsdiót én még nem használtam, de a természetgyógyász keresztanyám ezt is ajánlotta már Apumnak. Csak én úgy tudtam, hogy inkább olyasmi dolgokra jó, mint pl. a visszér.

#72 Playng

Playng

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 74 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 18. - 19:05

Sziasztok!Végsõ elkeseredésemben irok ide, és kérlek titeket (tapasztat lovasokat) hogy segítsetek.Van egy 8 éves telivér kancám, kötött állásban tartom, de mindennap kijá a legelõre. Egy vájú mögé van kötve, és valami oknál fogva mindig összeveri a lábát a vájúba. Ez mára már olyan mértékig fokozódott, hogy a bal mellsõ lába kb. 2-szer akkora mint a jobb, csüdtõl egészen a térdéig teljesen bedagadva. Egyszerûen nemtudom mit kezdjek vele, bármit teszek, reménytelen. Az biztos, hogy kap egy boxot, de nemtudom, ez elég lessz-e. Kérlek titeket, hogy ha tudtok valamit javasolni, irjatok a playng@freemail.hu címre. Nagyon fontos lenne. Köszönöm..

#73 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 19. - 13:56

Mivel próbálkoztál?Nem lehetne a vályu oldalát kibélelni szivaccsal vagy hungarocellel, és azt valamibe bevonni (nejlon, erõs anyag...)? Nem hinném hogy tartós dolog, de a semminél csak jobb... :(

#74 Playng

Playng

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 74 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 21. - 18:29

Szerencsére kapott boxot, és óránként vizesborogatást rakunk rá, hogy a megdagadás lemenjen. Már elég sokat javult, remélem rendbejön. Sokat sétálok vele, már nem is sántít annyira. Kapott tetanuszt is, ugyhogy midnne remény megvan rá, hogy meggyógyuljon. De köszi Posted Image

#75 Lear

Lear

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 677 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 21. - 18:48

Létezik még BUROFIX? Mert ha igen, az tapasztalataim szerint igen jó az ilyen dagadt lábak borogatására, bár vagy 4 éve nem kellett használjam. Én úgy szoktam borogatni, hogy egy felmosórongyot tekerek a ló sérült lábára, azt rögzítem istállófáslival, majd bekeverek egy vödör BUROFIXet és egy bögrébõl folyamatosan locsolom, a fáslit elemelve a lábtól öntöm a rongyra a vizes oldatot, hogy folyamatosan tocsogós-csöpögõs maradjon.

#76 Tatteros

Tatteros

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 170 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 24. - 22:59

Hali! A csüdsömörre ajánlotta egy doki a következõ keveréket:1 rész Vermonton gél1 rész Chlorocid H kenõcs1 rész Phenylbutazon kenõcs1 rész Lidokain kenõcsezzel kell kenegetniA rugásokra,zúzodásokra,csonttörésekre van egy homeopata szer, az Árnika.Ez kicsi bogyó, többféle erõsségü (9,100,500,1000) de szedéshez érdemes természetgyógyással konzultálni.Nekem nagyon bejött, mikor a vállamba tették be, meg szerelték ki a szögeket.Meg az ujjamba,- ból.Az Árnikának van egy kenõcsös változata, sebekre, meg zúzodásokra, csonthártya gyulladásra, a neve:TRAUMEEL. Ez is homeopata szer.Üdv Tatteros [ 28 Október 2002, 12:13: Az üzenetet átszerkesztette: Tatteros ]

#77 Baka

Baka

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 26. - 22:33

Sziasztok !A segítségeteket ( tanácsotokat) szeretném kérni, a felállás a következõ: a korábbi lovászok - akik már az új munkahelyüket keresik - alaposan leharcolták a lovakat ott, ahol én most a kezdõ lépéseimet teszem lovazás tárgyában. A tulaj vérképvizsgálatot kért, a takarmányt is bevizsgáltatta, az állatorvos szerint "mindössze" alapos kondíciójavitásra van szükség. Tudtok olyan lehetõséget a gyári és sajnos nagyon költséges készítményeken felül, elsõsorban megfizethetõ kiegészítõkre gondolok, amivel ez elérhetõ ? ( Pl. cukorrépaszelet, stb)Bocs, ha esetleg sületlenséget írtam, vegyétek figyelembe, hogy abszolút kezdõ vagyok, de nagyon szeretnék segíteni ....

#78 Lear

Lear

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 677 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 26. - 23:54

Baka!Gondoltál az abrankan használt takarmány pelyhesitésére?Itt a fórumon jelezte valaki, hogy ismer ilyen lehetõséget, szerintem ez is egy megoldás, nem kerül sokkal többe és jobban emészthetõ.

#79 Baka

Baka

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 27. - 16:21

Lear: Hogyan történik a pelyhesítés, mi kell hozzá ? Elnézést, hogy nem olvasom át az összes topicot, de nálam 9600 bps a sebesség, sokáig tartana...Mi a helyzet a kukoricával: csak felfúj vagy az izomtömeget is növeli?Remélem nem baj, hogy itt próbálom meg kitárgyalni, de valahol ez is lógyógyítás lenne nem ?

#80 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 28. - 7:33

A kondíciójavítás nem egyelnõ a zabáltatással. Takarmányozás+mozgatás kell ilyenkor. Megfelelõ tápértékû és minõségû takarmány, ésehhez mérten elõször kevesebb, majd több mozgatás, ugyanígy a takarmány mennyiségét is növelni lehet idõvel. A lényeg, hogy nem hízlalni kell a lovat, nem vágóra megy. Remélem. Posted Image Cav