Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovasíjászat


  • Please log in to reply
965 válasz a témához

#841 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 17. - 20:40

Jah, nem lovasijjász könyv, hanem lovas könyv. De ez most egy tíz pontos kérés! Utánna nézek, mert rémlik mi a címe meg olvastam is, de msot nem jut eszembe és nem találom a polcon!

#842 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 17. - 20:41

Pendül az ideg. :D :gm:

#843 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 17. - 20:44

http://www.nagylovas...i...=73&id=2631 - itten is vala!

#844 prüntyi.

prüntyi.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 31 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 1. - 17:25

Én 2 évig 'lovasíjászkodtam', hagyományt õröztem :) Bemutatóztunk minden vasárnap. Valami félelmetes megtapasztalni azt az erõt ami valamikor döntõ lehetett egy csatában. Most nem erre a szép lassú vágtában kilõtt millió vesszõre gondolok, hanem amikor a ló alattad, mindent beleadva vágtat, és te úgy lõsz/ kopjázol/szablyázol ésatöbbi...hát emberek, ezt érezni kell. :huh: Nem vagyok profi, sõõt :D,de az a két év intenzív és marhajó volt:D Sajnos abbamaradt ez a dolog. :/ Persze voltak buktatók, meg nehézségek...de olyan élményekkel, tapasztalatokkal lettem gazdagabb, amiért örökre hálás leszek. Sajnos abbamaradt ez a dolog. Magyarnak érzed magad ízig vérig. Félelmetes. Az ilyen mellét döngetõs, szája jár-keze pihen, látszat embereknek kéne kipróbálni, és ott értenék meg igazán h milyen is igazából megtapasztalni a magyarság tudatot.

#845 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 1. - 18:08

"mellét döngetõs, szája jár-keze pihen, látszat emberek" E topic hozzászólói közül valakik?

#846 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 1. - 18:20

Nincs lovam, madzagolt íves botom, vesszõm- ergó- nem lehetek Magyar.

#847 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.321 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 1. - 20:54

- És mi lehet az elsõ hozzászólás? ( Bocs, megtaláltam!)

Edited by N.C., 2010 november 1. - 20:57.


#848 prüntyi.

prüntyi.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 31 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 2. - 9:48

Bocsánat rosszul fogalmaztam. Dehogyis a hozzászólókról van szó, és nem is arról hogy nem vagy magyar. Én csak azt írtam h nekem milyen volt megtapasztalni. Itt azokra gondoltam akik mondjuk Kárpátia koncertrõl kifelé, megrugdosnak mert nem fehérfûzõs surranó van rajtad, és leüvöltenek h mit keresek itt...nem ettõl lesz magyar... Szóval az ilyenekre gondoltam. Semmi rosszat nem akartam ezzel mondani :rolleyes: És nem is akarok elindítani ilyesmi vitát. Szóval még 1x bocs.

#849 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 2. - 10:26

Látszik, hogy kezdõ fórumos vagy. :) Ez még nem volt vita. :D

#850 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 2. - 11:04

Vers. A kérdés így költői, nem kell válaszolni rá. :D Ki a magyar hát, cimbora? Te, vagy én? Vagy a harmadik? Nosza döntsük el szaporán, míg el nem süllyed a ladik! Ragadjunk hát lapátot, csákányt, evezõt! Ebura fakó! Így csináljuk már ezer éve, ez hát nekünk való! Aztán , ha majd holt tetemünket kiveti a víz a partra: magyar leszel Te is, én is, a harmadik is, mind, mind, kit halva, bevert fejjel, némán, gyászban fektethetünk a ravatalra. De mielőtt félreértetek, és utólag kell magyarázkodnom, kiegészítem. :) Zenészfórumon írta a minap valaki, hogy Petőfi a korának Tankcsapdája volt. :D Kicsit ilyen érzésem van Wass Alberttel, mostanában divat lett imádni, meg fikázni is, főleg mióta különböző szervezetek a zászlajukra tűzték. De azért írt jókat, és érthetően a 'paraszt' számára is. (ergó, én is megértem) De azt is értem, amit Prüntyi írt, és ő pont nem azt mondta (szerintem) hogy a külsőségektől lenne magyar valaki, hanem mert annak érzi magát. És igen, felülsz egy lóra, és azt csinálod, amit az őseink csinálhattak, ez megmutatja az embernek, hogy vannak gyökerei, valahova tartozik még akkor is, ha nem tudja visszavezetni a családfáját Árpádig, és egyébként nem jár ősmagyar felszerelésben dolgozni, és lakik jurtában. :)

#851 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.321 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 2. - 15:58

:)

#852 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 2. - 16:03

és tessék mondani, ha én még soha senkit nem akartam lenyilazni, attól még lehetek magyar? :rolleyes: pedig már ültem lóháton eleget...

#853 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 2. - 17:30

Szegény Prüntyit kiüldözitek a világból... Nem, mintha én nem szoktam volna ilyeneket csinálni, de pongyola fogalmazás esetén mesehõsök között jár még egy esély... (Én is csak úgy vagyok magyar, hogy mint bárki más... Dolgoztam Pécsett, második szülõvárosomban egy nagyvállalatnál, ahol egyszer a pool gépjármûvek heti elosztásán én hívtam fel a figyelmét mindenkinek, hogy 4 kolléga megy valahová egy autóban, s mindnégynek a neve -ics végû volt... Mostanában volt, hogy évvégi jókívánságokat cserélve azt mondja egyik srác, hogy: nektek. Mire a másik: hogyhogy??? Felvilágosítottam: tudod, az orthodox szerbek... Vajon Szentendrére kellett 1973-ban útlevél? :D Na már a sok németesen hangzó névrõl ne is beszéljünk.)

Edited by Ernest, 2010 november 2. - 17:31.


#854 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.321 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 2. - 17:44

:)

#855 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 2. - 20:35

és tessék mondani, ha én még soha senkit nem akartam lenyilazni, attól még lehetek magyar? :rolleyes: pedig már ültem lóháton eleget...

Nem.

#856 prüntyi.

prüntyi.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 31 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 2. - 21:09

Ne tessék már agyon bántani :$ :hupp: Elbujdosok Rodostóba... Köszönöm Ernest.:)

Edited by prüntyi., 2010 november 2. - 21:11.


#857 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 2. - 22:11

Ne tessék már agyon bántani :$ :hupp:
Elbujdosok Rodostóba...

Köszönöm Ernest.:)


Remélem nem úgy jött le, hogy bántanék, éppenhogy egyetérteni akartam. Hajrá lovasíjászok! :)

#858 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 3. - 7:34

Cav mindenkivel egyetért aki, nem töltötte be a harmincat és derékig ér a haja! :dev: :D :D :D

#859 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 3. - 8:09

Én meg Cavval értek egyet. :D

#860 réka_d

réka_d

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.338 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 3. - 8:42

"Nemzet azon emberek összessége, akik sajátos összetartozástudattal, többnyire közös eredetmítosszal stb. rendelkeznek, egy etnikumhoz tartoztak és azonos nyelvet beszéltek." ez a nemzet meghatározása kb... attól mert valaki nem hagyományõrzõ, még magyar. Ha nem vallja magát magyarnak, akkor nem magyar. Közös kultúra, közös nyelv, hogy közös eredetmítosz... szerintem a legutolsó picit elavult, de ez saját vélemény. S attól mert a barátom akivel mondjuk akár együtt lovasíjászkodom, azt gondolja, hogy õ a sumérektõl származik, én meg azt gondolom, hogy több a közünk a finnekhez, mint az belsõázsiai népekhez, ettõl még mindketten magyarok vagyunk...

#861 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 3. - 9:33

Cav mindenkivel egyetért aki, nem töltötte be a harmincat és derékig ér a haja! :dev: :D :D :D


Húúú, ez nagyon nem igaz, de ez már tényleg nem ennek a topiknak a témája. :D

#862 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 3. - 10:09

Csak azt ne mondd Cav, hogy a rövidhajú vénasszonyokra buksz :D :dev:

#863 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 3. - 10:25

Csak azt ne mondd Cav, hogy a rövidhajú vénasszonyokra buksz :D :dev:


Jajjmán, hát van azoknak a halmaza akikkel egyetértek, meg van akit megdöntenék. Igaz, hogy van metszete a halmazoknak, de nincsenek teljes fedésben korántsem. :D Egyébként vannak hosszúhajú csávók is, azokra sem bukok, pedig lehet, hogy adott témában egyetértünk. :P

#864 prüntyi.

prüntyi.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 31 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 3. - 12:21

Nem úgy jött le h bántasz:D Visszatérve a témához, abbamaradt a lovasíjászkodásom :)

#865 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 3. - 12:40

Nem úgy jött le h bántasz:D
Visszatérve a témához, abbamaradt a lovasíjászkodásom :)


És mered magad magyarnak mondani? :D

#866 prüntyi.

prüntyi.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 31 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 3. - 12:58

És mered magad magyarnak mondani? :D


Merem hát :gm:

#867 prüntyi.

prüntyi.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 31 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 3. - 20:24

Te vagy é a Lúdas Matyi, és ha nem, mered e tagadni ? :kir:

#868 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 3. - 21:41

Most már én azt hiszem meghasonlok, és elhúzok. Németországban készült angol nyeregben lovagolok, sose lovasíjászkodtam, de nem is vonz a dolog (a lándzsa, vagy a láncos buzogány az inkább :D ) a lovam magyar félvér, de a csikója már félig selle francais. Azért magyarnak érzem magam, külföldön pár hónap alatt honvágyam lett, és azt hiszem, nem tudnék máshol élni. :)

#869 Stardust

Stardust

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 8. - 11:39

Sziasztok! Bocsi, hogy beleszolok,én mostanság kacérkodom a gondolattal, hogy elkezdek lovasijászkodni. Elöször csak ugy a foldröl, azután ha már jól megy, akkor a ló hátáról(több mint 20 év lovas múlttal azt hiszem ez utobbi lesz egyszerübb,feltéve, ha rátalálok a megfelelö, alkalmas lovacskára.) Tudnátok tanácsot adni,milyen tipusú ijat válasszak?Ebben a témában teljesen ujonc vagyok, igy jöhetnek az ötletek, pro és kontra is! ;) Elõre is köszi!Üdv mindenkinek, és Boldog Új Évet!

#870 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 8. - 15:05

Szia! Az íjválasztásnál két fontos dolog van szerintem: - Ne fogadj el senkitõl olyan véleményt, hogy csakis ezt-vagy azt a gyártót vedd, mert a többi semmit sem ér, mert ez hülyeség. Erre nincs objektív válasz. - Íjat magadhoz vegyél. Vedd kézbe, húzd ki. Ha úgy érzed nem az igazi tedd vissza. Ha megtaláltad az íjad, tudni fogod. Ha lóról is szeretnél lõni, akkor azért pár hasznos tanácsot érdemes összeszedni, ebben talán kapsz itt majd segítséget többektõl is. Ezekben is lesznek ellentmondások, mert "mindenki másképp csinálja", de ez nem baj, iránymutatásnak jó. :) És most az én véleményem: Ha kezdõ vagy az íjászat terén és fõleg a lovasíjászat a cél, akkor nem érdemes elõször nagyméretû és erõs íjat venned. Nem tudom mennyire vagy erõs testalkatú, de ha nem, akkor bõven elég lehet kezdésnek egy 28-32 font köri íj is (28#-on mérve, pl. Grózer íjak, vagy Kassai esetében 32-35 font körül van ugyan ez, mert õ 31-32#-on méri, nem tudom pontosan). Ha kicsit erõsebb vagy, akkor lehet menni feljebb is, de nem érdemes túlságosan. Normál esetben lóra 40#-nál erõsebb íj nemigen kell. Típusra inkább a rövidebb íjak jók kezdõknek, könnyebb megszokni lovon a kezelésüket, mint egy nagydarab, netán aszimmetrikus íj esetében. Ezek az íjak is jók a célra, de inkább haladóbb szintre. Amennyiben kisebb termetû vagy, érdemes a szkíta, arab, török íjtípusokat is megnézni, de ha inkább középtermetû, vagy magasabb vagy, akkor ezek túl rövidek lesznek, akkor inkább a magyar-hun-mongol vonalban gondolkodni. Ami még fontos az erõsségnél, hogy ne vegyél olyan íjat, amit erõsnek találsz több kihúzás után amiatt, hogy "majd hozzá erõsödök". Sok kárt tudsz okozni magadnak vele és nem csak fizikailag értve. Nagyon el tudja venni a kedvet egy alkalmatlan íj. A piacon sok olcsó íj is van, értem ez alatt a 5-15 ezer közti darabokat. Ezek között sok olyan is van, ami nem sokat ér, gyerek íjak, játék íjak (mást nemigen tudok rájuk mondani), de azért érdemes lehet megnézni õket, ha még nem tudom, hogy akarod-e komolyan csinálni. Van köztük használható darab is, jó párral volt már dolgom. Ezeknél fokozottan igaz az, ami egyébként minden íjra fontos, hogy rendszeresen ellenõrizni kell õket, minden használat elõtt. Az olcsó kategóriában gyakori, hogy megcsavarodnak akár álló helyzetben is, ha rosszul tárolod, és így veszélyessé válhat. Az elmúlt 2 évben több íjat is ki kellett vonnom a forgalomból emiatt. Drágább íjak esetében ez ritkább, de a tárolásra ott is oda kell azért figyelni. (Én a sajátomat közel sem ideális módon tárolom - nincs rá lehetõségem - , de így is bírja több, mint 10 éve, pedig nem high-end kategóriás, csak egy Grózer magyar alap. Ha esetleg a leírtakkal kapcsolatban van kérdésed, írd meg nyugodtan. Remélem mások is írnak majd bõvebben rá, egy vélemény elvégre nem vélemény. :) Sok sikert az íjvásárláshoz és a gyakorlásokhoz!

#871 Nogajijasz

Nogajijasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 374 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 8. - 22:51

Artin,végre hogy ide kerültél és témába vágó és jó tanácsokat adsz! :D Tudom,hogy az eddigi hozzászólások többnyire poénosak próbáltak lenni.2011 van és még mindig óriási a zûrzavar a fejekben a lovasíjászat megítélése körül.Jómagam minden elért teljesítménynek örülök,bármilyen íjjal történt is az.Ez a ki a magyar és ki nem olyan parttalan vita mint a Don tavasszal... :gm: Ja hát izé,az eredetünkre itt ezen a fórumon nem fogunk választ adni,de mivel foglalkoztam régészettel privátban bárkit tájékoztatok errõl... :rolleyes: üdv!

Edited by Nogajijasz, 2011 január 8. - 22:55.


#872 Stardust

Stardust

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 9. - 9:59

Sziasztok! Köszönöm a hozzászólásokat, de remélem lesznek még. :) Artin!Köszönöm,a bõ tájékoztatást! Esetleg még tudnátok néhány üzlet nevével, cimével böviteni,az infokat? Üdv

#873 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 9. - 10:31

Itten vagyon sok okosság
http://ijasz.lap.hu/

#874 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 9. - 13:10

Ha BP-i vagy, akkor például a Csodaszarvast (http://csodaszarvas.eu/), vagy a Kerecsent (http://www.kerecsenijasz.hu/) tudom ajánlani, de igazából mindegy hol veszed. Arra figyelj oda, hogy csak olyan helyen vegyél, ahol elõtte ki is próbálhatsz akár több íjat is (általában erre van lehetõség a legtöbb helyen és segítõkészek is).

#875 Stardust

Stardust

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 14. - 17:55

Köszönöm az infokat! Aztán majd ha meg lesz a szerszám, majd beszámolok! Minden jót mindenkinek!Jó lovazast, ijaszkodást! :kocc:

#876 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 14. - 18:10

Ópusztaszerre a szezonra, lovasíjász bemutatókhoz keresnek egy fõt. Magánban adok telefonszámot, ha érdekel valakit.

#877 Tiga

Tiga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 133 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 18. - 9:25

Jó hír: Kilencedik szakág lehet a lovasíjászat 2011. január 8-án Kassai Lajos kaposmérõi birtokán gyûltek össze a Magyar Lovas Szövetség és a TF képviselõi, ahol bejelentették, hogy mind a Magyar Lovas Szövetségnél, mind a Nemzetközi Lovas Szövetségnél elõ fogják terjeszteni, a lovasíjászat hivatalos szakágként való felvételét.

#878 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 25. - 13:59

Egyfelõl remélem, hogy az elõterjesztések sikerrel fognak járni és kilép a sportág az árnyékból, másrészt aggódom is, hiszen nem mindegy milyen vezetés alá kerül a szakág. Sajnos olyan forgatókönyvet valószínûsítek, ami még inkább egy irányba fogja terelni az eseményeket. Remélem tévedek és egy jól szabályozott versenysporti szakág mellett meghagynak egy lélegzetvételnyi helyet a kis és/vagy hobby egyesületek részére is, hogy élhessék jelenlegi szabad világukat. Nem akarom, hogy itt is elõjöjjenek azok a gondok, hogy elnyomják az amatõröket azért, hogy a szakághoz és a szakági költségek kifizetéséhez tereljék õket. Ha ez megtörténik, akkor attól félek el fognak nyomni egy kis eret a magyar hagyományok véráramában, hogy tovább élhessen egy épített, mûvi világ. Hiszem, hogy a kettõ a sportvilág még inkább szabályozott mederbe terelése mellett is együtt élhet majd, csak nem mindegy, hogy odafent a földönfutó emberek felett is majd így gondolják-e. A lényeg, hogy reménykedve, de félelemmel is telve várom a fejleményeket. Az idõ majd megmondja, hogy a fenti hír valóban "jó hír"-e.

#879 mateo911

mateo911

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 9 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 25. - 22:00

Sziasztok! Rég írtam a fórumra de ez mégiscsak fontos hír. Hogy jó e vagy rossz nem tudom szerintem annak aki nem a kassai féle lovasíjászatot ûzi leginkább semleges. A kassai iskola már jó ideje egy modern sportot épít, nem a hagyományokra fekteti a hangsúlyt. Gondoljunk csak az alumínium majd késõbb carbon vesszõkre, a völgyben felállított otromba acélszerkezetekre vagy a fotocellás idõmérésre. Szerintem a lovasíjászat mint szakág egy modern lovas sport lesz ami már csak kevéssé kötõdik a hagyományokhoz. Ezzel nincs is semmi probléma, jó dolog ha van egy nomád eredetû de erõsen modernizált szakág is. Egy dolgot nem szabad elkövetni, összemosni ezt a sportot a hagyományokkal, az õsi harci fortéllyal. Ami a lovasíjász hagyományõrzõket illeti, szerintem nyugodtan mûködhetnek tovább mint hagyományõrzõ egyesületek (annak semmi köze a sporthoz). Ezek az egyesületek pedig tarthatnak hagyományõrzõ viadalokat (versenyeket) is, ami nem tartozik a hivatalos sporthoz, nem is kell állandó pontosan rögzített szabályrendszer ami a modern sportoknál alapkövetelmény (hiszen õseink se építetek minden csatamezõre ugyanolyan pályát :gm: ). Szóval a lényeg, hogy akik a kassai féle lovasíjászat képviselõi, esetleg versenyeznek is azoknak mindenképpen jó hír, akik ettõl függetlenül lovasíjászkodnak azoknak egy jó hír, ami nem sok hatással lesz arra amit csinálnak.

#880 Nogajijasz

Nogajijasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 374 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 28. - 0:43

Sziasztok! Kassai tagként elmondhatom,hogy amikor a csapataink bemutatóznak,egész más lovasíjászatot csinálunk mint egy hivatalos "versenyen".Nem kell itt felhozni,hogy mi a modern és mi nem.Van fa vesszõm is,bemutatóra. A karbonnal lehet több százat lõni a fával,nos ennyire jól nem állok anyagilag. Az elmúlt években a kurultájon 3 Kassai törzs jelent meg.szerintem nem voltunk ott "modernek". üdv!