Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Gyöngyös környéke


  • Please log in to reply
285 válasz a témához

#241 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 16. - 14:53

Csináltam képeket és otthon is felejtettem õket. :gm: De holnap megint megpróbálom felpakolni ide. Én meg lemondtam mindkét felvonulást, ahova menni szoktunk. Idén elõször nem voltunk ott egyiken sem. De már nagy a pociuk a csajoknak és féltem õket. Majd talán jövõre, csikóstól.... :) Vagy már a Káplárral... :) Szóval vannak ám képek, és majd jönnek is!

#242 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 24. - 14:16

Káplár Úr:

http://gallery.site....-1/DSCF1069.JPG

Bodzazi Kisasszony:

http://gallery.site....-1/DSCF1078.JPG

Panni Cica:

http://gallery.site....-1/DSCF1067.JPG

#243 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 25. - 21:53

Szia, de szépek a lószágok! Káplár lipicai? Azok de gyönyörûek, a felvonuláson is volt félvér is, tiszta lipp is, de akciós mozgásuk van! Hogy haladsz vele? :) Én a csikót megint ki kellene vigyem hétvégén, ráférne egy kis plusz mozgás. Tegnap jót játszottam bent velük. :) De egymással is jókat ugrálnak, a 12 éves arab úgy nyomja mint egy csikó...

#244 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 29. - 15:08

Igazából mind lipicai, csak a Bodza, õ félvér, az anyukája hidegvérû volt. Az jó, hogy a méned így játszik a csikóval. Szegény Káplár is szeretne valakivel, de ugye a vemhes kanca nem gyorsvonat.....

#245 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 31. - 19:55

Eléggé pang ez a topik, nem hiszem hogy ne lennénk fórumozók innen a Mátra aljáról, Gyöngyös - Hatvan térségébõl vagy éppen Pásztó, Gy.pata és e négyszögbe foglalt falvakban... Ugyanis lovakat hellyel-közzel látok, jó pár lovast ismerek is, de annál többen vagyunk. Jó lenne a tereplovaglások során össze-össze futni más lovasokkal is. ;)

#246 windancer

windancer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 47 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 31. - 20:54

Békés,Boldog,Új,Esztendõt! Sok-sok,nagyon,szép.lovas.pillanatot,kívánok.Zsuzsa

#247 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 4. - 12:23

BUÉK és hasonló szépeket! :ang: Néha írhatnál mizujs felétek, lovacskák? :) Nálunk Zserbó idén 3 éves, tavasszal el szeretnék vele kezdeni egy lassú belovaglási folyamatot. Atisom herélt lett, vele szeretnék megint menni 1-2 nagyobb túrára tavasszal, nyáron. :)

Edited by chyki, 2012 január 4. - 12:27.


#248 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 12. - 13:29

Sziasztok Gyöngyös környékiek!! Rég jártam itt, ezt szégyellem is kicsit! De most már vagyok, és fel kéne éleszteni újra ezt a topikot, mert már nagyon meg van halva úgy látom!!! Üdv az újaknak!! Mindenkinek Nagyon boldog új esztendõt, és sok lovas élményt!! Írjatok! Kivel mi újság van? Nekem idén már 3 éves lesz a kis Vadvirág (a volt kiscsikó) mostmár lassan akkora mint az anyja. Majd teszek fel róla új képeket. Hova érdemes feltölteni a képeket mert ahol nekem régen voltak a kép.tar.hu ott már nincs semmi. A nagylovam, az Angyal, a kék szemû õ pedig már azóta túlvan pár díjugrató versenyen is. Tavaly csak 1 versenyre jutottunk el sajnos, Gombára, de tavaly elõtt viszont azt mondhatom sikeres évünk volt, mert sikerült szereznünk egy 3. helyezést B/O kategóriában, sõt a Jász megyei kezdõ lovas bajnokságon is indultunk és ott pedig 2. helyezést tudtunk elérni, aminek nagyon örültem!!! Errõl is vannak képek majd teszek fel errõl is!! Az idei évre is tervezem, hogy indulunk pár versenyen, szeretnék idén minõsülni B/2-be az Angyallal, és persze a csikót is el kell kezdeni tanítgatni futószáron. Ezen kívül van nálam egy új lovacska, egy furioso csikó, 4 éves, herélt, õ belovaglásra került hozzám tavaly õszön. Valamint mostmár tavaly óta tanítok lovagolni is, úgyhogy lesz feladat bõven, meg mellette dolgozok is. Ha lovas oktatás érdekel valakit, akkor állok rendelkezésre, aki szeretne lovagolni tanulni, az írjon nekem, akit érdekel a dolog! Na aztán írjatok mi újság felétek!! Chyki??? Panni??? Többiek???

#249 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 13. - 12:18

Tényleg jó lenne, ha kicsit feléledne ez a topik, nem hiszem el hogy nincsenek netezõs hajlamú lovasok a környékünkön! :) Zserike is 3 éves lesz, egy elefánt, legalábbis az arabs mellett. Olyan 175 cm körül lehet, de még mindig nõl. Majd egyszer fotózok róla, úgy hogy mellette állok. :) Már várom nagyon a jó idõt, mert bent rossz a talaj, ha kicsit jobb, akkor szabadon esténként meg szoktam õket mozgatni, de Atissal is csak hétvégén tudok érdemben foglalkozni. Atis ki lett heréltetve, semmi gond nem volt vele, szépen túl voltunk rajta. Mellettük meg ott van ismerõsék két hafija, õket kocsizzuk, meg a gyerekek lovagolnak az idõsebben, a 4 évest tavaly elkezdtem belovagolni, de a rendszeres munkával a jó idõt várom, mert hétköznap még esélytelen amig ilyen hamar sötét lesz, de nincs vele gond, voltunk már vele terepen is, meg tavaly szépen dolgozgatott velem. A kanca még dolgozik fõleg futószáron heti 1-2x, meg karámban, de õ májusban ellik. Én képet feltölteni a www.kepfeltoltes.hu -n vagy pedig a www.kepfeltolto.com -on szoktam.

#250 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 13. - 21:41

Oké, köszi az infot, majd akkor megpróbálok feltölteni 1-2 képet. Hát a talaj az nálunk is nagyon rossz most, jó lenne már egy kis enyhülés, hogy végre tudjak rendesen dolgozni a lovakkal!!

#251 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 17. - 21:24

Na úgy látom, még mindig nem jön a tavasz, mert egyre csak esik a hó sajnos!!!

#252 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 19. - 13:50

Ma meg már tocsogunk a sárban.... :( De gumicsizmát fel, irány lovazni :) (kis lelkesítés fõleg magamnak... ) :D

#253 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 20. - 13:32

Hát nálunk még hó van mindenhol, még mi nem tocsogunk a sárban. De ma már melegebb van úgy érzem, talán közeleg már a tavasz. A Vadvirág (a csikó) elkezdett vedleni, úgyhogy biztos jön a tavasz. Jönnek a nagyobb kiadások is mostmár. :( Féregtelenítés, oltás, vérvizsgálat, liszencek befizetése stb.. lesz kiadás most bõven. Csak emiatt rossz ez a február, március. De amúgy imádom, mert már jobb az ember kedve is amikor enyhül az idõ, na meg a lovaké is persze. A nagylovamnak, Angyalnak konkrétan tele van a segge nem kicsit, úgyhogy ideje is lesz mostmár ha tudunk dolgozni, hogy kicsit lefáradjon. Ja és kifelejtettem a fedeztetést, mert azt is be kell kalkulálni az idén március, áprilisra. Na megpróbálok új képet feltenni a csikóról, a Virágról. Remélem sikerül.



[Posted Image[/url]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


Posted Image
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Posted Image
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Na sikerült végre feltenni a csikóról újabb képeket. Õ a Veganum Vadvirág. Ha rámentek a linkre és letekeritek ott megnyitjátok a képek akkor lehet látni nagyban a képeket.

#254 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 21. - 12:16

Szép finom felépítésû lovacska, mekkora most? :) Már jön a tavasz, Zserbó is dobja a bundáját, én meg nyelem, de rengeteg van belõle, az arabsnak még szinte semmi, bár annak alig van különbség a téli - nyári szõr között. :) Márciusban nekünk is esedékes lesz a lódoki, féregtelenítést, kovács, patkók újra fel.. etcetera, et macera... :) A versenyekrõl írhatnál majd, kiváncsian olvasnám :) Zserit elnézegetve nekem is kezd kedvem támadni az ugrósporthoz, habár neki veleszületetten nagyobb tehetsége van, mint nekem valaha lesz. :)

#255 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 23. - 14:56

Hát igen, kis finom lovacska, meg pörög mint az állat, tiszta telivér amúgy természetében, mindig be van sózva! Még nem mértem meg pontosan de olyan 150 cm körül lehet, úgyhogy õ sem lesz nagy, úgy mint az anyja se, de ez annyira nem is baj, csak ugorjon! Õ is vedlik már, de még nem annyira nagyon. Az anyján meg ugye nem látni mert õ meg volt nyírva õsszel, és meglesz majd márciusban is. Én már a féreghajtást elintéztem, most jön az oltás, meg jön a kovács is, úgyhogy patkolunk is. Az idõ is kezd kikupálódni, de elég lassan. Majd aztán edzõt kell szerezni valami jót, és kezdõdhet majd az ugrálás is. Úgy tervezem hogy április környékén már szeretnék menni vele egy B/O-át, de még nincs semmi kiírva az idei versenynaptárba, csak a nagyversenyek vannak. Úgyhogy még addig én sem tudom mikor lesz az elsõ verseny a környéken. Idén ha az anyagiak engedik, akkor szeretnék minõsülni B/2-be vele. Egyenlõre ezek a hírek vannak. És te a Zserbóval akarsz ugrani? Õ milyen ló?

#256 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 23. - 21:51

Zseri mfv., sportló apától, 175 körüli herélt. Hát az ugrástól még messze vagyunk, de elgondolkodtam az eshetõségen, ehhez elõször is nekem kellene tanulnom. Még egyenlõre a belovaglása lesz a következõ lépés... :)

Edited by chyki, 2012 február 23. - 21:54.


#257 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 26. - 19:26

Ki az apukája neki? Szép magas ló lehet akkor, ha 175 körül van. Isteni idõ volt ma, már elég jó volt a talaj is, hihetetlen így február végén, de ez a nagy szélnek köszönhetõ ami mostanában fújdogál. Dolgoztam is ma a kis versenypacival, lovagoltunk egyet, tök jó volt. Hát sokat vesztettünk a kondiból, de itt az ideje, hogy visszaszedjük az izmokat. A csikóval, Virággal is dolgoztunk ma kicsit a körkarámban, ügyes volt, és el is fáradt.

#258 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 7. - 19:04

Irtam magánt :) Mostmár én is tudok lassan dolgozni az arabbal, hétköznaponként reggel hattól - hétig egy kis átmozgatás belefér meló elõtt, akkor nagyon jó idõ van erre. Hétvégén meg lehet terepezni.... :)

#259 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 1. - 17:11

Gyöngyös - Hatvan vonzáskörzetében nem kezdõ, könnyûkezû hobbilovasnak lehetõséget tudok biztositani lovaglásra 13 éves arab telivér lovamon elsõsorban. Fõleg hétvégeken közös terep, vagy akár megbeszélés szerint lovaglás, edzõvel is. Ami fontos, hogy a lovakkal szemben türelmes legyen, ismerje az alapvetõ igényeiket. Jelenleg két lovam van háznál tartva és csupán egyet van idõm lovagolni. Pénzt nem kérek cserébe, de egy kis segitség a lovak körül mindig jól jön. :)
Érdeklõdni csak magánban.

#260 Lasiodora

Lasiodora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 248 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 19. - 17:56

Sziasztok!!

Tisztában vagyok vele, hogy nem ide illõ téma, de találtam megfelelõ topic-ot, és szeretném minden kedves fórumos figyelmét felhívni!!!!!!

Minden Pest- és Heves megye környéki lótartó figyelmébe ajánlom, hogy a Heves megyei Tura nevû településrõl NE VEGYENEK TAKARMÁNYT. Egy idõsebb bácsinál van mindig nagy mennyiségben eladó széna, 4000 Ft-ért adja báláját ( legalábbis 2012-ben ). Most per pillanat van 2 nagy lova, és 4 pónija. Valamilyen József-nek hívják a bácsikát.

28 bála szénát vettük tõle, 1,5 hónap után 2 lovunk pusztult el mérgezésben, a 3. épphogy megmaradt. (és még mindig nem biztos, hogy meggyógyul). Mérgezõ növények voltak a szénában, csattanó maszlag és társai. Az ünnepekkor nem voltunk otthon, a lovakat a hozzá nem értõ növérem látta el, ezért nem tûnt fel neki, a széna furcsa menthol-os illata. Szakértõvel megvizsgáltattuk 4 féle mérgezõ növény volt benne, erõs menthol és fertõtlenítõ szaga volt a bálának. Utána jártunk tüzetesebben és kiderült, hogy a tavalyi évben (2011) egy másik ló is elpusztult ettõl a szénától!!!!!!!

Remélem ezzel a kíírással megelõzhetjük azt, hogy még több ló pusztuljon el, egy ember gondatlanságából!!!

Kérlek titeket, ne töröljétek ki, és osszátok meg minél több helyen!!

#261 padzsola

padzsola

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 12. - 16:54

Sziasztok!! Tudtok véletlenül ajánlani valahol bértartási lehetõséget Gyöngyös környékén?? Tudtommal a felhozatal elég gyér, de hátha csak rosszul vagyok tájékoztatva :) üdvözlettel: padzsola

#262 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 2. - 16:38

Sziasztok, két kommenttel elõbbi hirdetésem nem aktuális már, ma költöztünk Zseroval gyöngyösre a Zsákai lovardába, Attayrt pedig örökbeadtam, immár az új gazdinál van Debrecenben. :)

#263 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 30. - 18:11

Chyki! Na és milyen ott a Zsákai lovardában? Hogy látod a helyzetet?

#264 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 5. - 15:30

A társaság nagyon jó volt, de végül a ló szempontjait figyelembe véve egy tágasabb legelõs lovardába költöztünk, elvégre õ lakik ott 24 órában.

#265 Jackpot

Jackpot

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 37 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 15. - 20:23

Sziasztok! Még új vagyok a fórumon, bár egy ideje már olvasgatom, ha van némi szabad idõm. :) Ahhoz képest, hogy milyen kihalt ez a topic remélem találok még itt élõ lovasokat. Még, ha nem is "szép" dolog, de egy kérdéssel/kéréssel fordulnék hozzátok. Nem régiben megszûnt a munkaviszonyom és most újra állást kell keresnem. Mivel itthon tartott lovamról más nem tudna gondoskodni, ezért a környéken szeretnék találni valamit. Lõrinciben lakok, ennek a 30-40 km-es körzete lenne a legideálisabb. Még, ha ez nem is teljesen "Gyöngyös környéke". :D De nem volt ennél alkalmasabb hely. Tehát, ha hallottatok valami lovak, de legalább állatok körüli munkát (bármit, a józan ész határain belül :)) kérlek jelezzétek.

#266 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 19. - 17:45

A topik kihalt de azért lovasok, lótartók akadnak. :) Kicsit mesélhetnél a lovadról, otthontartásról, magadról etc. A munkakereséshez sok sikert és kitartást.

#267 Jackpot

Jackpot

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 37 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 19. - 18:17

Nos, az én lovam egy 3 éves magyar sportló csõdör. Színe szerint nyárifekete, természete alapján sötét mint az éjszaka. :D Na jó, ez egyáltalán nem igaz. Koránál fogva kicsit makacs, de nagyon tud ragaszkodni. Elég beszédes típus, éjjel nappal hangosan üdvözli okos,szép és legfõbbképpen szerény gazdáját. :P Õ életem elsõ saját lova, mondhatom, hogy amióta nálam van (03.27.) sok mindennel megkellett küzdenünk. Elég rossz körülmények közül, rossz kondival és apró élõsködõkkel került hozzám. Nagy nehezen mostmár leküzdöttük a tetveket és így bõ 100-150 kg-val teltebben vígan tölti napjait. (Már amíg nem kell "dolgoznia". Akkor aztán megy a hiszti az elsõ 5 percben.) Körülbelül 1 hónapja dolgozunk futószáron, alakul a kölyök. Lassan megakarom nézni mit reagál egy nyeregre és a hevederre. Rólam csak úgy röviden, 20 éves vagyok és Lõrinciben élek (jelenleg). 1,5 éve kezdtem el lovazni, ezt az idõt napi 10-12 órában lehet érteni. Mint az elõzõ írásomból sejteni lehet, jelenleg munkahely nélkül tengõdök. Te egyébként merre felé laksz? (Remélem nem gond, hogy letegeztelek.) Ha minden jól megy valamelyik nap rakok fel képet a tökösrõl, ha érdekel. Fejlemények közben vanna munka szempontjából is, próbálom beprotezsálni magam a Lázárékhoz. Csak mivel nincs semmi ilyesmi papírom, így az ismerettség kap hangsúlyt. :kir:

#268 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 19. - 20:20

Mi nem messze Nagygomboson lakunk, mármint a ló :) Négy évig nekem is otthon voltak a lovak Rózsában . Zseri dinó, méretben, agyban is... :D Majd tegyél fel képeket, kiváncsian várom :) És sok sikert a kiscsõdihez, apropó csõdör marad? Ha érdekel a véleményem, tapasztalatom magánban leirom pro és kontra. :)

#269 Jackpot

Jackpot

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 37 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 20. - 14:48

Igazából jelenleg azon a ponton állok, hogy szeretném meghagyni csõdörnek. Valahogy már utána még sem az a ló lenne akibe beleszerettem...Ha érted mire gondolok. Szívesen meghallgatom a tapasztalataidat. :) Már csak egy lovad van egyébként? Vagy félre értelmeztem?

#270 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 16. - 20:14

A lóállat újra itthon és a társbirkák :D
http://www.kepfeltol...eri-es-a-skacok
Hát ezek a tündéri kameruni törpebirkák az egyik legjobb döntésem volt, egy pillanatra le nem szakadnak a lóról, állandóan a közelében matatnak, és Zseri is nagyon kedveli õket már csak azért is mivel szénázhatnak mellette... csak kajaosztáskor van némi sunnyogás. :) Mindamellett lenyirják a füvet hátul és mulattatóak nagyon, bár kicsit félénkek. Azért a bértartásnak mindenképp megvan a maga pozitiv oldala, de valahogy itthonról már hiányzott a lószag (meg strapás vol a füvet nyini) :gm: Ha nagyon mély sár lesz a karámban mint tavaly, nem lehetetlen hogy a kritikus hónapokra visszaköltözne valamelyik lovardába, de ez még a jövõ zenéje.

#271 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 29. - 14:58

Sziasztok! Üdv Jackpot!

 

Mi újság van felétek? Esett már a hó valahol? Chyki! Nagyon jól néznek ki ezek a birkucik! Honnan szedted őket? És a másik lovaddal mi lett?



#272 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 29. - 22:39

Szia Csepebaba :) Veletek mizujs? 

 

A hó csak éppen mutatóban járt erre, ellenben hideg az van :)

A birkákat Bpről hoztam (elvégre nagyvárosból kell beszerezni falura a jószágot, nem?) Remélem tavasszal vagy ősszel lesz szaporulat :)

 

Attayrt örökbeadtam, egy fiatal egyetemista lánynak, akinek sokkal sokkal több ideje van nálam Rá, a két ló egymagamnak sok volt. Jól érzi magát az új helyen, szerintem boldog :) 

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

(fotó: Katona Szilvia)

 

Zserbóval edzővel dolgoztunk, alakul a nagyfiú, kezdem már megszokni hogy zsiráffal is lehet lovagolni :D Imádom, nagyon jófej, igyekszik és meg akar felelni, hihetetlen hogy 8 hónapos kora óta velem van és már ülök a hátán :)

 

Most komolyan megyünk valahová??

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

Pályán

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

 


Edited by chyki, 2013 november 29. - 22:48.


#273 Jackpot

Jackpot

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 37 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 29. - 23:16

Szia Csepe!

 

Nincs túl sok újdonság, dolgozunk a kölyökkel Chyki főnök asszony felügyelete alatt. :) Most már futószáron egész szépen megy, igyekszünk ledolgozni a pocakját.

Hó szálingózott egy kicsi, meg szépen 0 fok alá esett felénk is a hőmérséklet, de ma már újra szépen sütött, illetve világított a nap.:)

 

Feléd mi újság? Merre lovazol mostanság?



#274 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 30. - 15:50

Chyki! Értem. Nagyon tetszenek ezek a birkák! Majd a későbbiekben lehet én is beszerzek ilyet. :) Úgy látom jól halad a lovad! Most akkor otthon van és otthon lovagolod? Ki az edződ? És készültök valami versenyre is vagy csak hobbyból lovagolsz? 

 

Jackpot! Nekem két kisbérim van, bértartásban vannak. Mind a kettő kanca. Az idősebbikkel (Angyal a neve) versenyezgetek díjugratásban, amikor az anyagiak engedik, ő 12 éves, 7 hónapos kora óta nálam van, én neveltem és én is lovagoltam be, a másik lovam pedig neki a lánya aki most 4 éves, ( az ő neve pedig Vadvirág) nálam született ugye és most lovagolom be.  



#275 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 30. - 18:48

Hozhatnál képeket, kiváncsi vagyok a csikó mennyit fejlődött, tényleg mi lett a végleges magassága? :)

 

Jackpot, irhatnál mailt, hol tartotok, kiugrok mostmár tényleg valamikor megnézni hogyan alakultatok már futószáron. :)

 

Egyenlőre a cél a korrekt belovaglás, most télen csak igy magam lovagolom, amióta itthon vagyunk járt ki hozzánk edző, de tavasszal pedig folyt. köv. :) Először alakuljon az összeszedett vágta (nagy és kissé ügyetlen), utána meglátjuk lovas alatt hogyan ugrik, az edzőm szerint érdemes lenne megnézni, bár tavasszal szabadonugróban nem mutatott szép stilust, akkor megállapitást nyert, ugrani nem tud, ellenben bármin átmegy rendőrlónak éppen jó lenne. :D Engem érdekel a dijlovaglás is, még alakul merre indulunk el, egy pár versenyre szivesen elmennék, csak a cél kedvéért, de alapvetően ő egy hobbi-zsiráf :D

 

 

Jövőre remélem lesz szaporulat a birkáknál, ha érdekel ;)

 


Edited by chyki, 2013 november 30. - 19:09.


#276 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 1. - 13:51

Nos rendben, megpróbálok valahogy képeket feltenni a csikóról, meg majd a mamiról is teszek ha sikerül. Hát sajnos nem lett túl nagy a csikó, pedig úgy indult, de aztán kicsi maradt, olyan 155 cm körüli lehet még nem mértem pontosan. 

Az ugrásnál pedig igazából nem az számít, hogy milyen stílusban ugrik, hanem az, hogy mennyit tud mert a világkupákon is van pár olyan ló ami egyáltalán nem ugrik szép stílusban és mégis ott megy az 160-as pályákon!



#277 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 1. - 14:26

to43kmhdxy7uj0uokyrd.jpg



#278 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 1. - 14:29

x94fqud9ihfkkyjv4r4.jpg



#279 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 1. - 14:32

vhrhbuuogu3nanxhu7.jpg



#280 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 1. - 14:34

lqt4sfvd319mlp2l03jo.jpg