Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Gyöngyös környéke


  • Please log in to reply
285 válasz a témához

#201 Iker Kristáy

Iker Kristáy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 94 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 27. - 20:59

Helyes kis lovacska, ennyi idõsen kaptam én is életem elsõ lovát, egy ügetõfélvér csikót. :)
Merre vagytok helyileg? Egyedül tartod vagy van mellette más ló?
Amikor hazaköltöztem a lovam még egyedül volt, de nekik szükségük van társra, végül én is egy örökbefogadott csikóval egészítettem ki az egyfõs ménest. ;)



Szia!Hatvani vagyok,van mellet másik ló is.

Mr úgy várom a nyarat,jó lenne valami túrát szervezni nyárra,és akkor egyben találkozhatnánk is,meg a lovaik is.
Sztem.

#202 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 27. - 22:46

Nem is vagy akkor messze, jó másfél óra terep a gáton a város szívébe. Errefelé gyönyörû a terep, de Hatvan felé is vannak klassz helyek, pláne a gát... Összefuthatunk, túrában is benne vagyok, szoktam járni is, szervezni is, spontán is, ha van kedved összeszervezhetünk vmit.

Edited by chyki, 2010 január 27. - 22:49.


#203 zdenka

zdenka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 29. - 12:43

Sziasztok! Üdv chyki!Sajnos mi messzebb esünk tõletek :( .Felénk(Nagykáta,Jászberény,Hajta-vidéke)nem voltál még túrázni lóháton?Erre van a bicskei csata is áprilisban.

#204 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 29. - 13:37

Szia, talán járnék arrafelé májusban pünkösd környékén. Tervezek egy túrát, Kecskeméttõl fel a Mátráig és ha volna arrafelé szálláshely magunknak, lovaknak, lehet szívesen eltévelyegnénk arra is... az utat meg kell néznem és tudnék arra tervezni... A bicskei csata is érdekes lehet, nem lehetetlen hogy arra is letévednék, amúgy dolgozni itt dolgozom a közelben, Jászfényszarun.

#205 Iker Kristáy

Iker Kristáy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 94 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 30. - 6:06

Boldogon meg lesz a szokásos boldogi-csata!Oda ki jön? Én is mennék messzebbre is,csak lenne valahol helyünk.Mondjuk tervezzük nyáron a Mátrát de csak úgy mint a filmekbe úgy lenne helyünk a szabad ég alatt a lovakkal egy tábortûz mellet! :) Ha neked másfél óra akkor nekem NAGYON max.1óra!! :) De majd össze hozunk valamit!

Edited by Iker Kristáy, 2010 január 30. - 6:09.


#206 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 30. - 18:47

Biztos vagy benne? :gm: :dev:

Távlovas versenyen 60km ;)

Csináltam már nagyobb túrákat, 2 napos túrákat Kvárról Bükkösdre rendszeresen, 3 és 5 napos túrákat is. Nagy vágyam lett volna egy 2 hetes, el is kezdtem szervezni a Tarpa-Tenkest, de végül én nem tudtam elmenni, de páran végigmentek.

Idén is biztosan fogok menni és hidd el nekem, habár sátor nélkül nagyobb túrára nem érdemes elindulni, de amellett hogy a lovaknak a szállása és ellátását meg kell oldani, azért jó ha van hol megfürdeni, enni.
Volt olyan túra, hogy egy templomkertben aludtak a lovaink mi meg a parókián mert ott ért bennünket az éj...szénát, lucernát és zabot is tudtunk szerezni, de biztosabb ha jól választasz távot, és szálláshelyet. Az is egy jó megoldás, hogy elõtte kihelyezel takarmányt de azt õzek, vaddisznók megdézsmálhatják kint.

Mindamellett a felszerelés is nagyon fontos, egy jó nyeregalátét, nyeregtáska elengedhetetlen (na meg egy jó nyereg)...

Gondolkodom megint csinálok olyat mint tavaly, akkor Mátracserpusztára mentem, de Mátraalmásnál tovább elsõ nap nem jutottam, ott sikerült szállást és szénát is szerezni ( a kempingben tartózkodó gyerekek nagy örömére). Mert a dombos vidék 60km-re nem egyenlõ a Mátra 60km-vel, kb, napi 35-40km teljesíthetõ (persze több is, de hosszabb túra esetén spórolni kell a ló erejével) és sok helyen bizony örülsz, hogy a ló legalább a cuccot cipeli, mert le kell szállni olykor.

Ha érdekel, itt van pár kép túráról, ha gondolod, egszer összefutunk pl. a pálinkafõzde (vagy a Kisgombosi pihenõ) környékén vagy a Zagyva parton.

Még valami a GP-eSzem nélkül Mátrába nem megyek fel, mert könnyû eltévedni, van már 1-2 jó útvonal amin végigmentem, meg szép helyek.

Nem pihenünk már???
Bezzeg te bemehetsz a kocsmába.... (kólázni...)
Azért nem kell általánosítani ... még 2008ban Pécs-Kecskemét túrán
Valahol Szekszárd alatt

Edited by chyki, 2010 január 30. - 19:07.


#207 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 31. - 1:09

Szia Zdenka! Megnéztem az útvonalat és ha tudnál ajánlani szállást lovaknak, magunknak Nagykáta környékén, kérlek írj egy magánt! Elvileg Pünkösd elõtti szombaton indulunk, de valószínû hogy ha sikerülne Nagykátán találni szállást, akkor úgy nézne ki a program, hogy Silverádó szombat, vasárnap átlovagolnánk Csemõre a Sántaõz tanyára, de másnap is ottmaradnánk, laza lovaglás, pihenõs nap, és kedden jönnénk Nagykátára, esetleg ha olyan hely, lovarda, közösség, ahol szívesen is látnak minket, azt is szívesen vesszük ha elénk jönnek vagy elkísérnek. :) Valszínû ketten mennénk, két nyugodt lóval. Az egyik egy hannoveri kanca, a másik az én arabom, õ mén. Õneki vagy box vagy külön karám, de ha egyik sem megoldható de van egy rész ahol kipányvázhatom, az is megfelel. Nekik kellene abrak, széna illetve szállás mindannyiunknak. Tudnál segíteni? :) Köszönöm. Esetleg Ikerkristály bár vannak hatvani ismerõseim, de ott is érdekelne szállás lovakkal együtt. Egyébként nálunk valószínû lesz sátor, így akár egy lovarda is megfelelne, csak fürdési lehetõség legyen (na meg ne túl hideg éjszakák....) :D

Edited by chyki, 2010 január 31. - 1:24.


#208 Iker Kristáy

Iker Kristáy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 94 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 31. - 12:23

Hát találkozhatunk,mi mennék 3-4en,Zagyvaparton ott vagyunk sitty-sutty! TEgnap befogtam a szán elé a lovamat és áá annyira tetszett neki,csak néha érezni lehetett hogy bekatannt egy egy kanyar után de sikerült lelassítani!:) És most megint esik!:)

#209 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 31. - 17:29

Itt van két hafi a faluban, jövõ télen már szeretnék õket szánkó elé befogni. Illetve a kancát, a csikót meg csak mellé, van egy gyönyörû lovasszán is. Jó móka az biztos. :)

#210 LeGrand

LeGrand

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 69 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 31. - 22:37

Sziasztok!

Láttam nemrégiben szóba került a Gyöngyösön épült lovarda. Íme néhány kép róla, igaz már régiek, azóta sokat fejlõdött a hely, hiszen még mindig folyamatosan épülõben van :)

http://gallery.site....-1/DSC01129.jpg
http://gallery.site....-1/DSC09448.JPG
http://gallery.site....-1/DSC09450.JPG
http://gallery.site....-1/DSC01134.jpg
http://gallery.site....5-2/DSC1130.jpg

Ha valaki szeretne több infót tudni a loviról, szívesen válaszolok :)

és ha már képek, linkelek be a paciaimról...remélem nem gond :D

Aranyági Tüske:
http://gallery.site....1/tuske_001.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

Replika:
http://gallery.site....-1/DSC08237.JPG
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

Üdv.: Szintia :)

#211 zdenka

zdenka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 1. - 15:28

Szia Zdenka!

Megnéztem az útvonalat és ha tudnál ajánlani szállást lovaknak, magunknak Nagykáta környékén, kérlek írj egy magánt! Elvileg Pünkösd elõtti szombaton indulunk, de valószínû hogy ha sikerülne Nagykátán találni szállást, akkor úgy nézne ki a program, hogy Silverádó szombat, vasárnap átlovagolnánk Csemõre a Sántaõz tanyára, de másnap is ottmaradnánk, laza lovaglás, pihenõs nap, és kedden jönnénk Nagykátára, esetleg ha olyan hely, lovarda, közösség, ahol szívesen is látnak minket, azt is szívesen vesszük ha elénk jönnek vagy elkísérnek. :) Valszínû ketten mennénk, két nyugodt lóval. Az egyik egy hannoveri kanca, a másik az én arabom, õ mén. Õneki vagy box vagy külön karám, de ha egyik sem megoldható de van egy rész ahol kipányvázhatom, az is megfelel. Nekik kellene abrak, széna illetve szállás mindannyiunknak. Tudnál segíteni? :)

Köszönöm.

Esetleg Ikerkristály bár vannak hatvani ismerõseim, de ott is érdekelne szállás lovakkal együtt.

Egyébként nálunk valószínû lesz sátor, így akár egy lovarda is megfelelne, csak fürdési lehetõség legyen (na meg ne túl hideg éjszakák....) :D

Szia chyki!
Utána nézek a szállás lehetõségeknek.
Volt egy jó kis ranch,ahol lovak,emberek megszállhattak,de sajnos tönkre ment :(
Ha jól értem Kecskemét felõl indultok a Mátra felé.Nagykáta után már a cél állomás jönne?
Ha találok valami lehetõséget,mi az az összeg ami reális és elfogadható?

Üdv.: zdenka

#212 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 1. - 16:28

Igazán nekünk megfelel ha van a környéken egy lovarda is, esetleg nem messze panzió vmi (gyalog megközelíthetõ szállás) vagy magánlótartó is aki bevállalná. Érdekel minden lehetõség, szívesen ismernénk meg lovasokat, a tavalyi túránk is errõl szólt. Az is lehet hogy 3-an lennénk de ez a max létszám.

#213 bejci

bejci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 1. - 20:15

A boldogi csatába mi is megyünk minden évben, jó kis túra tõlünk!
Meg ha nem baj egy pár nyári túrázós kép, hogy melengessen minket most! ;)
http://static.fotoal...0572_205155.JPGPosted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image

Edited by bejci, 2010 február 1. - 20:42.


#214 bejci

bejci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 1. - 20:43

Bocs a a szerkesztésért , de még gyakorolnom kell! :ang:

#215 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 1. - 22:23

Jók a képek Bejci... mennék már felétek is, de mostanában inkább fordítva vagyon... :D Remélem az idei év kevésbé lesz balszerencsés és több helyre eljutok ahova terveztem... a legelsõ kép hol készült?

#216 bejci

bejci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 1. - 22:30

Az elsõ kép az ecsédi tónál van! A nyáron többször lovagoltunk arra és ott piknikeztünk! Nagyon szép hely ,de zárt , csak engedéllyel lehet bemenni! Remélem idén már velünk tartasz Boldogra!

#217 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 2. - 8:53

Szerintem lehetséges. Mikor is volna pontosan? Most azon vagyok hogy beszerezzek egy Wintec 500-as nyerget, könnyû, légpárnás a nagyobb túrákra.

#218 Szimpátia

Szimpátia

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 2. - 11:49

Sziasztok!

Láttam nemrégiben szóba került a Gyöngyösön épült lovarda.
Ha valaki szeretne több infót tudni a loviról, szívesen válaszolok :)


Üdv mindenkinek!
Engem érdekelne a dolog, vagy legalább is úgy általában a lótartási lehetõségek Gyöngyösön.
Most májusban érettségizem, és utána nem kizárt, hogy Gyöngyösön tanulnék tovább gazdaság - és társadalomtudományi szakon, ellenben a lovamat mindenképpen szeretném vinni magammal.
Tekintve, hogy nem igazán vagyok ismerõs azon a környéken, gyakorlatilag fogalmam sincs, hogy hol érdemes (vagy egyáltalán, hol lehet) lovat tartani.
Tudna nekem valaki segíteni egy kicsit? Az érdekelne, hogy van-e Gyöngyösön olyan lovarda, farm, vagy esetleg magánszemély, ahol vállalják saját ló bértartást? Személy szerint jobban örülnék egy kisebb, családiasabb hangulatú helynek, de nem leszek válogatós. :)

Ó, és tudnátok nekem esetleg valami (akár csak megközelítõleges) árat mondani? Mennyi átlagosan a bértartás egy hónapra ott a környéken?


(Még valami: több egyetemet is jelölök a gyöngyösi mellett, és nem mind pesti, úgyhogy ez a lovarda-kérdés érvényes lenne Eger, Gyõr, Szeged, Kaposvár és Veszprém környékére is. Aki ismerõs arrafelé, szóljon bátran!)

#219 LeGrand

LeGrand

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 69 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 2. - 20:51

Szimpátia: Gyöngyösön az általam említett Zsákai lovardán kívül van még 1 hely, közvetlenül a város szélén. Ott általában szokott hely lenni, a bértartás ára ha jól tudom 25 E/hó. Ha aktuális a dolog akkor meg kell nézni, ha kell telefonszámot is tudok adni. A Zsákai lovardában jelenleg nincs hely, de azért mondok róla néhány infót: Az istállóban 18 box és 4 állás van. Hideg/meleg vizes patamosó(+ a kinti pályánál 1 hideg vizes), nyerges, abrakos, szerszámos helyiségek és a bértartóknak külön, zárható nyerges szekrények. Angol boxok kiépítése folyamatban, jelenleg 4 áll használhatóan rendelkezésre. Mozgatásra fedett lovarda, kinti homokos pálya, karámok vannak komplett akadályparkkal. Jártatógép félkész állapotban. Lovasoknak kulturált öltözõk. ( és jelenleg olyan tündér lovászunk van, hogy süt-fõz nekünk úgyhogy lassan állandó menza is van :D :D :D ) A bértartás mellett( aminek az ára 30+ÁFA és télen ha kéred a fedeles használatot akkor +10 E ) van lovasoktatás, fedeles alkarom szerû használata "idegeneknek" és 3 állami fedezõmén is várja a kancákat(1 sportló, 1 hidegvérû és 1 nóniusz). Üdv.: Szintia

#220 Szimpátia

Szimpátia

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 3. - 20:48

Szimpátia:

Gyöngyösön az általam említett Zsákai lovardán kívül van még 1 hely, közvetlenül a város szélén. Ott általában szokott hely lenni, a bértartás ára ha jól tudom 25 E/hó. Ha aktuális a dolog akkor meg kell nézni, ha kell telefonszámot is tudok adni.

(...)

Üdv.: Szintia


Szia Szintia!

Köszönöm szépen az infót, mindenképpen utána nézek. :) Még nem olyan sürgõs, hiszen a májusi érettségikig mindenképpen van idõm, és csak június-július környékén derül ki, hogy kit hová vesznek fel egyetemre, csak hát egy lovardánál sosem lehet tudni, hogy mikor és meddig van szabad férõhely, ezért gondoltam, hogy jobb, ha minél elõbb elkezdek érdeklõdni, nehogy aztán hoppon maradjunk a végén.

Talán addigra elkészül a többi box is a Zsákai lovardában, és esetleg az az istálló is szóba jöhet. :)

Ez a másik hely árban nagyon jól hangzik, hiszen a havi bértartás költsége alacsony - csak nehogy a színvonal is hasonlóan alacsony legyen... Mindenképpen utána fogok érdeklõdni, hogyha tényleg Gyöngyösre vesznek, és akkor esetleg a telefonszámukkal is zaklatnálak, ha nem bánod. :) De egyelõre nem sürgõs. :)

Még egyszer köszönöm szépen a segítséget. :)

#221 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 3. - 23:12

Gyöngyöspatán is van egy szép hely, a Tóth-tanya, legelõ, tágas boxok, nem tudom õk hogyan vállalnak vagy vállalnak e bértartást, de ha gondolod, utána lehet kérdezni.

#222 Iker Kristáy

Iker Kristáy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 94 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 10. - 1:31

Sziasztok!Ezt tudom nem ide kellene de akörnyékbõl szeretném és nem a világ végérõl!!Ha esetleg valakit tudtok aki éppen szeretné eladni western nyergét a környéken és érdekelné angol lovas feszerelések ill. nyereg az írjon már rám!!!! Nagyon fontos lenne!!! elõre is köszi!!

#223 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 14. - 20:54

Sziasztok! Légyszíves nézzetek be a Rég láttam, keresem topicba az apróknál. Keresek ugyanis 3 lovat,és gyöngyösi kupeceknek lett eladva.( Tass-pustáról) Ha valaki esetleg ismeri a kupeceket, látta a lovakat, vagy bármilyen infója van, kérem írjon nekem. Tudok küldeni mindegyikrõl képet is.Nagyon szeretném megtalálni õket...

"Qei me amat, amat et canem meum."


#224 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 14. - 20:57

Szerintem tegyél fel fotókat ... ;)

#225 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 14. - 21:42

Akkor közkívánatra, hátha rájuk ismer valaki.
Amál: ATV kanca, HA 92 sütés
Posted Image
Sanyika, 2,5 éves mén csikó
Posted Image
Tündér
Posted Image

Edited by Zuzu, 2010 február 14. - 21:44.

"Qei me amat, amat et canem meum."


#226 Iker Kristáy

Iker Kristáy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 94 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 18. - 4:48

http://www.paci.hu/f...showtopic=11250

Valaki jön innen??????(ide)

#227 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 18. - 9:25

Elgondolkodtató... :)

#228 szomjas szamár

szomjas szamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.905 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 12. - 20:13

szeretném megköszöni attilának és bejcinek, hogy ezen a hétvégén újra elviseltek minket és csináltak egy f@sza szombatot nekünk. kár, hogy nem hatvan kõrnyékén lakunk....ezt elcseszték, mert ez elõre vetíti a sötét árnyékát, a legközelebbi látogatásnak is :yeah: :kocc:

#229 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 14. - 11:19

Remélem jártok errefelé s jó lenne veletek összefutni (hacsak Bejciék elviselnek éngömöt is) :D

#230 szomjas szamár

szomjas szamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.905 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 14. - 11:26

mennénk mi szívesen, de a szállító sem saját, az autóm is hajaz a nickemre, meg válság is van és a 250 km sem habosbabos. a Kese úgy jött ki a dobozból, mintha kimosták volna.... :) talán csak úgy szólóban, ha lesz alám való paci. :yeah: :kocc:

#231 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 6. - 18:02

Hoztam egy-két fotót, ha erre téved valaki:

Kocsiban a hafik

Zseri

Arabsom

#232 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2011 február 26. - 17:42

Nagyon el van laposodva a topik, jó lenne ha egy kis életet lehelnénk bele. Engem érdekelne mi van veletek, meg olvasnék történeteket is, kicsit visszaolvasgattam a topikot, és rá kellett jönnöm, nem is lennénk kevesen környékbeliek, csak valahogy hiányzik az hogy ismerjük egymást. De ezen mondjuk könnyü segiteni.. ;)

#233 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 9. - 13:08

Szia chyki! Látom lett idõközben új lovad :) Teljesen megdöbbentem, mikor nem a sárga arabbal láttalak egy képen. Azonnal keresnikezdtem hozzá a sztorit :D Ugyan megkésve, de GRATULA!!!!! Hogy -hogy örökbe fogadott csikó? Mi volt vele? És hogy viselia méned a méncsikót? Vagy herélt már az arabod?

#234 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 10. - 21:43

Szia, köszönjük az érdeklõdést, Zserbó herélt immár lassan egy hete, az arabs ellen ilyen merényletet nem követnék el, de a békesség érdekében a csikónál jobbnak láttam így (meg egyébként is). :) A csikó tényleg örökbefogadott, a gazdái úgy döntöttek, hogy szeretnének a további sorsáról is tudni, ezért nem az eladás mellett döntöttek. Mostmár több mint egy éve érkezett meg hozzám, azóta pedig hatalmasat nõtt és alaposan belémoltotta (ismét) az óriások iránti szeretetet... Teljesen ég és föld a két ló, de nagyon jól kijönnek egymással. :kocc: Igazából Attayr pont olyan csikó-agyú, szivesen játszik a gyerekkel, sõt, néha õ piszkálja, hogy játsszunk már...

#235 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 11. - 13:31

:D Akkor most boldog az Attayr, hogy van haver...! Szép csikód lett, jó is úgy, hogy nagyon ellentétesek, legalább több féle dolgot megtanulhatsz, megtapasztalhatsz :) Nem is volt csikója az Attayrnak?

#236 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 11. - 15:05

Nem, legalábbis nem tudok róla. Veletek mizujs Vas megyében? :)

#237 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 11. - 15:24

Hááááát, ha a fórumot nézzük, akkor balhé (is). A szükebb környezetemben viszont csak várjuk a csikókat, hintózunk, én meg a ménemmel foglalkozok, meg a hintóba tanítgatom az egyik kancámat. Szóval sok minden van, és még a TAVASZ is megjött!!!! :D Így aztán minden csodaszép. Hááát ott? :) Eljutottál végül Kuncsikékhoz nosztalgia-lovazni?

Edited by Panni, 2011 március 11. - 15:25.


#238 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 12. - 19:11

Szia, azóta sem jutottam el, mindig van más, fontosabb, de elõbb-utóbb erre is sort kerítek. Ma én is kocsikáztam, illetve csak utaztam, meg segítettem befogni, de csuda élvezem, majd már annyiszor tervezgetem hogy kellene kicsit a kocsiban megdolgoztatni a hafikat, hajtani õket, csak sosincs szivem elkérni a hajtószárat az Öregtõl, neki ez nagy öröm. :) Szépen mennek a forgalomban már a lovak, de hát lehetne mondjuk dolgozni rajtuk, viszont heti 1x ha be vannak fogva, meg a kanca még 2x megy nyereg alatt, inkább akkor dolgozom vele, meg idén a csikót is be kell majd késõ nyáron lovagolni. Az enyémek is ott vannak, a csikó két éves, néha kellene futószárazgatni, Atissal is kellene már dolgozgatni. Plusz majd karámot megcsinálni, meg a helyükön gondolkodom hogyan kellene megoldani... Szóval itt a tereprendezés és egyéb munkák idõszaka. Egy pár fotót berakhatnál a lovaidról. :)

Edited by chyki, 2011 március 12. - 19:12.


#239 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 12. - 20:23

Holnap, ha nem felejtem már megint el, csinálok új képeket a lovaimról, és akkor azokat felteszem itt is. Akkor jó nagy munkában vagytok... Ma mi is voltunk hintózni. Nagyon fújt a szél de hideg nem volt, így nagyon élveztük. Még egy potya utasunk is lett, egy kisfiú, a szülei megkérdezték , jöhetne-e.... Szegény, kapaszkodott a sapijába rendesen :) Meg a Káplárral is voltunk futószárazni. Nekünk még nagyon szoknunk kell az autókat, ezért út mellett fuószárazom. Képzeld, mikor fényszóróval jön egy autó felénk, és rávetül a Káplár árnyéka egy közeli házfalra, elkezd nyeríteni, meg táncol, mutogatja magát. Pedig AMÚGY nagyon okos ló! Tééééényleg! :gm:

#240 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 16. - 12:27

Jópofa lovacska lehet :) Mi most felvonuláson voltunk, egész jól viselte Atisom, bár azért kissé feszes volt, de élveztük nagyon. Nagyon jó volt ez a 4 napos - szép idõs- lovazós "szabadság", jó volt kizökkeni kicsit a munkás hétköznapokból... Képek? ;)