Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Takarmánykiegészítők, egyebek


  • Please log in to reply
1571 válasz a témához

#1481 naatha

naatha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 653 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 10. - 8:10

Én napi másfél kilót adtam, de kizárólag a vemhesség 2. harmadának végéig, utána már nem adtam csak vitamint és zabot! Ha túl sokáig adod ezeket az erõs tápokat nagyon nagy lesz a csikó bent és az ellés nehéz lesz, nálunk ez bevált és minden csikó szépen kibújik, kivéve akik már bent kalimpáltak és beakadtak, azoknak segítek lábikót nyújtani.

aha, és vitaminból melyiket? :) annyi féle van. tavaly pegavitot kaptak, de a többit nem nagyon próbáltuk még ált. vitaminos készítményekbõl.

#1482 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 10. - 12:05

Bocsánat, hogy belekotyogok. Amikor vettem a lovamat, nem tudtuk, hogy vemhes. Alapból kapta a Deukavallo Mineral-t. Nem is volt valami igazán jó kondiban. Szépen kerekedett, aztán kiderült, hogy vemhes is, márciusban ellett. Semmi gond nem volt, nem esett össze a kanca, tartotta a formáját. Az a tapasztalatom ezzel a kiegészítõvel, hogy nagyon jól segíti az egyéb táplálék hasznosulását is. A másik ló Pegavitot kapott, majd miután az elfogyott, adtuk neki is a Mineralt. Látványosan formásabb lett.

#1483 naatha

naatha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 653 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 10. - 17:16

koszi, ebben tenyleg minden benne van, tokjo! :) viszont hiaba klikkeltem a kapcsolat menupontra, vagy vegul akarmelyik masikra, error jelent meg. szoval ok hol talalhatoak, honnan lehet beszerezni? koszi

#1484 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 10. - 19:32

Tel. számot tudok adni: 20/555-99-33
Sajnos az úr nevét nem tudom, de jár mindenfelé az országban, szóval, akár házhoz is tudja vinni, vagy a közeli városba. De a posta sem egy egetverõ összeg. Keszthelyen szoktam venni, de akkora hasznot tesznek rá, hogy nem érte meg elmenni érte. A férfi pedig pár napon belül elhozta Zalaegerszegre.

Közben rájöttem a hibára. Vissza kell lépni a fõoldalra, és onnét már megnyitja a kapcsolatot.

Edited by Mackó, 2012 február 10. - 19:34.


#1485 naatha

naatha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 653 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 13. - 10:45

köszi :ang:

#1486 lovas437

lovas437

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 22 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 21. - 13:41

Sziasztok! Legelõn tartott 9 éves kancámnak szeretnék tápot, valaki esetleg tud ajánlani márkát vagy konkrét tápot vitamint ami már bevált? Kap szálastakarmányt meg abrakot is, tehát nem teljes ridegtartásban van. (hobbiló) Elõre is nagyon köszönöm!

#1487 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 21. - 13:53

Szerintem elég neki valami kiegészítõ, ha legelõn van, nem kell táp. Nekünk a Salvana Pferde Mineral-ja nagyon bevált ilyen célból. Mackó, ez a vödör mekkora kiszerelésû? Bocs, megvan, 8 kilós. :)

Edited by Chilly, 2012 május 21. - 13:55.


#1488 gazira

gazira

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 12. - 17:28

Vemhes/szoptatós kancának tudnátok ajánlani légzésre valamilyen kiegészítõt?

#1489 naatha

naatha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 653 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 12. - 18:13

Vemhes/szoptatós kancának tudnátok ajánlani légzésre valamilyen kiegészítõt?

en a loherbas cuccokat tudom ajanlani!

#1490 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 13. - 6:17

De beszélj elõtte ott valakivel, nem mindegyik adható vemhes/szoptatós kancának!!!

#1491 gazira

gazira

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 14. - 8:34

Eddig én is lóherbát adtam, ami nagyon szuperül bevált, de úgy tudom, hogy vemhes kancának nem ajánlatos adni, ezért nem akarok kockáztatni.

#1492 naatha

naatha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 653 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 14. - 9:22

Eddig én is lóherbát adtam, ami nagyon szuperül bevált, de úgy tudom, hogy vemhes kancának nem ajánlatos adni, ezért nem akarok kockáztatni.

szia!
en is konzultaltam elotte Zsofival, vedd fel vele a kapcsolatot! mi a Fitocavallo legzest adjuk, mondjuk vemhesseg alatt ezt nem kaphatta, de szoptatas alatt mar szabad! de emlitette zsofi, hogy vkinek mar allitott ossze hasonlo kevereket,amit lehetett adni vemhesnek is!

#1493 coelhophilip

coelhophilip

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 123 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 20. - 16:02

IMMUNERÕSÍTÉS LOVAKNAK. A GoldNaturalis egy hihetetlen immunerõsítõ készítmény lovak számára. A GoldNaturalis természetes növényi kivonat lovak részére.A GoldNaturalis növényi alapanyagokból mikrobiológiai fermentációval feltárt természetes kiegészítõ takarmány. A termék komplex biológiai hatással rendelkezik. Jelentõs a makro- és mikroelem-, vitamin-, aminosav- és telítetlen zsírsav-tartalma. Általános hatások - jelentõs immunstimuláló hatással bír - hatékonyabb a tápanyagok hasznosulása, a kondíció javul - javul a szervezet általános állapota, ezáltal kevesebb a megbetegedés - gyorsabb a gyógyulás - szaruképletek (szõr, pata) minõsége javul, a szõrváltás meggyorsul - elegáns küllem, jobb vitalitás - jótékony hatást gyakorol az immunrendszerre, így daganatos megbetegedések esetén is ajánlható - fokozza a teljesítményt - nincs dopping veszély! Tenyészkancák, tenyészmének - jobb vemhesülési arány - jobb ondóminõség Szopós illetve választott csikók - javítja az immunrendszer állapotát, ezáltal kevesebb az emésztõ- és légzõszervi megbetegedés - gyorsabb a gyógyulás, kevesebb recidíva Sportlovaknál - stressz érzékenység csökken, nyugodtabb viselkedés - nagyobb teljesítõképesség - mérsékeltebb izzadás - alacsonyabb tejsavszint - gyorsabb regeneráció Bekeverési arány Csikó: 10 g/nap/állat Ló: 500 kg alatt 15 g/nap/állat 500 kg fölött 20 g/nap/állat Beteg állatoknak 4 héten keresztül a fenti bekeverési arány kétszerese ajánlott. Alkalmazásával jelentõs mértékben csökkenthetõk a lótartás takarmány- és gyógyszerköltségei. A nagylétszámú ménesekben végzett vizsgálatok eredményei szerint a GoldNaturalis segíti a tenyésztõmunka gazdaságosságát, nagymértékben hozzájárul a csikók eredményes felneveléséhez és fokozza a versenylovak teljesítményét. 9000Ft/ 800g vödörben

#1494 mazso

mazso

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 19 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 21. - 17:00

Sziasztok,

Marton Zsófi vagyok, és véletlenül vettem észre, hogy a vemhes kancáknak való gyógynövényekrõl van itt szó. Még jó, hogy erre jártam... ;)

Csak speciálisan összeállitott gyógynövény-keveréket szabad adni vemheseknek, mert görcsöket, ellésmegindulást, netán vetélést okozhatnak egyes gyógynövények. terratogén hatásról nem hallottam eddig... A gyakorlatban néha elõfordul, hogy megszegjük a szabályt, azaz, hogy vemhesnek semmilyen vagy csak enyhe, méhre nem ható gyógynövényeket, de az ritka.

A Fitocavallo gyógynövény-keverékek közül a POCAK adható vemhes, kehes lovaknak.

Nem vemhes keheseknek vagy a LÉGZÉS vagy az erõsebb LÉGZÉS Plusz keveréket lehet adni, akár ezüst kolloid kiegészitéssel. Vagy speciális esetben kinai receptet állitok össze, de ahhoz kinai diagnózis kell (általában). Bertalan Zsoltot, Dr. Molnár Józsefet vagy Dr. Németh Józsefet tudom, akik ilyennel foglalkoznak.

Gyógynövényekrõl nyugodtan kérdezzetek tõlem a loherba@dzsar.hu emailen vagy itt a honlapon, privát üzenetben!

Üdvözlettel,

Marton Zsófia
a Lóherba, gyógynövények lovaknak c. könyv szerzõje
www.loherba.net

#1495 pacifan96

pacifan96

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 856 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 27. - 17:01

Sziasztok! Sovány a lovam,kb. egy hónapja van nálam,hízott valamennyit de nagyon lassan hízik.Egész nap van elõtte jó minõségû széna,kap abrakot is napi kétszer (árpa,kukorica (roppantva és áztatva) és búzakorpa trutyit :) ) de szeretnék neki valamit ami segítene neki a hízásban.Télire muszáj összekapnia magát :S jó pár bordája látszódik és a feneke sincs teljesen kitelve... szóval valaki tud jó takarmány kiegészítõtõ ami segítene? :)

#1496 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 27. - 20:20

Szerintem a lómüzli igen jó tömegnövelés céljára. A Marstall-nak van a Western-müzlije, ami állítólag kifejezetten jó hízlaló hatású.

#1497 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 29. - 11:01

csak óvatosan, eszi ám az utóbbi hetek, lassan hónapok nagy melege is a kevésbé jól raktározókat, fõleg ha még dolgozik is a melegben. nézesd meg elébb a fogait, rág-e rendesen, nincs-e túlnõve, én a magam helyében csak utána kezdenék 'turbózni'

#1498 Stuszi

Stuszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.045 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 29. - 12:14

csak óvatosan, eszi ám az utóbbi hetek, lassan hónapok nagy melege is a kevésbé jól raktározókat, fõleg ha még dolgozik is a melegben. nézesd meg elébb a fogait, rág-e rendesen, nincs-e túlnõve, én a magam helyében csak utána kezdenék 'turbózni'


Csatlakozom az elõttem szólóhoz, bár a meleg miatti fogyást én is némi plusszal (melaszos cukorrépapellet) állítottam meg.

#1499 pacifan96

pacifan96

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 856 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 29. - 12:31

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :) Fogai rendben vannak szerencsére,volt nézetve.Most lesz féreg hajtózva is (equimax) .Nem dolgoztatom,max hetente 1-2 alkalommal 10-15 perc futószár hogy átmozgassam.Karámban van tartva,beállóval,akkor biztos az idõ viseli meg :)

#1500 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 26. - 8:05

Ehet a ló birsalmát ?

#1501 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.321 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 26. - 12:38

- Hát, ha megeszi... A mieink amikor volt, megették, bajuk nem lett.(Csak kicsit ragadósak lettek.) Nagy mennyiségben elképzelhetõ valami hátránya, én még nem találkoztam vele.

#1502 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 29. - 20:15

Idõs lovamnak keresek vitaminos kiegészítõt, mely a bélrendszerre is jótékony hatással van. Az equimins veteránoknak való kiegészítõjét kaptam tippnek, azóta körbenéztem,de csak teljesítmény tápokat látok.

#1503 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 30. - 7:08

Sehol senkinek más ötlete?

#1504 canossa

canossa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 130 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 30. - 8:16

Sehol senkinek más ötlete?

Nekem van egy 23 és féléves lovam. Szénát kap, egy fangli abrakot kétnaponta, mert úgy járunk ki hozzá. Széna mindig van elõtte. Nyalósó és õsztõl, ahogy a cukorrépát meg tudom venni, abból kb 3 kg abrakkal együtt. Aki ismeri õt, tudja, hogy jó kondiban van. Igaz, hogy keveset dolgozik már, az unokám szokta lovagolgatni. Remélem sokáig velünk marad. Nem hiszem, hogy sokat tudtam segíteni, de gondolom lova válogatja a kaja igényt. Származása szerint ügetõ apától /Széptevõ/ és anyai ágon lipicai, arab, furioso anyától.

#1505 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.321 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 30. - 8:43

- Nekem csak "vidéki" ötletem van, a kiegészítõket nemigen ismerem. Az öreg ménem fiatalon se volt nagyevõ, húszon túl sokszor volt elég étvágytalan. Sok mindent kipróbálta - a cukros zabot meg sem szagolta :( - aztán a kukoricasiló/szilázs/ vált be kiegészítõnek. Két - három naponta mentem tejért egy tehenes gazdához, és hoztam egy vödör jó minõségû silót is. Reggel-este a zabjába kevertem fél fánglival, -annyit még hajlandó volt belõle megenni, mert nem nagyon szerette - észrevehetõen jobb általános állapota és étvágya volt tõle. A cukorrépával nekem is kiválóak a tapasztalataim. :) Meg persze próbáld végig, mit hajlandó jóízûen megenni: alma, sárgarépa, van aki szereti a tököt, rágni a csöves kukoricát... a ló szokta tudni, mire van szüksége.

#1506 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 31. - 12:32

Köszi szépen! Szerencsére az étvággyal nincs gond, a kondi is rendben, de úgy gondolom, egy idõs lónak már be kell segíteni, fõleg télen, amikor legelni sem tud.

#1507 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 5. - 14:25

Az equimins jó, használd bátran, hihi!

#1508 pacifan96

pacifan96

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 856 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 10. - 12:22

Sziasztok :)

Valakinek van tapasztalata ezzel a kiegészítõvel?

http://www.lotap.hu/...vallo_mash.html

elõre is köszi :)

#1509 szabivandor

szabivandor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 40 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 14. - 17:26

Sziasztok,

Minõségi angol lótápok, táplálék kiegészítõk, pataápolás, lóápolás, egyéb kiegészítõk, minden, ami LÓ elérhetõ, nagyon kedvezõ áron rendelhetõk a következõ gyártók termékeibõl:

EQUIMINS, SARACEN, BAILEYS, DENGIE, SPILLERS

A termék, amit szeretnél, ajánlottak, vagy interneten találtál nem kapható Magyarországon, vagy túl drága, kérj árajánlatot, érdeklõdj nálam!
Akár házhoz visszük :)
Hamarosan terméklistával, árakkal!


Equimins Garlic (fokhagyma) Granulátum 5 kg 13. 200.-Ft
3 kg (utántöltõ) 7. 200.-Ft
Saracen Livery Mix, Horse and Pony - 20 kg általános lótápok 4. 100.-Ft-tól,
Saracen Show Improver Mix,Fibre Mix,Re-Leve -20kg általános és verseny lótápok 5.250.-Ft-tól

Email: szabina.farago@gmail.com vagy a facebook-on (Szabina Farago)!

#1510 mazso

mazso

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 19 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 15. - 0:07

Sziasztok,

a fokhagymával kapcsolatban szeretnék egy észrevételt tenni. Valóban sok jótékony hatása van, de nem minden lónak való. Sok gyártó/forgalmazó reklámozza, és a lovasok jó része tömi a lóba a fokhagymát, de bizonyos lovaknak kimondottan ellenjavallt. Nemcsak a vérzékenységet fokozó vérhígító hatása, vagy a gyomorirritáció miatt probléma - bizonyos dózisban, arra érzékeny egyedeknél.

Például tipikusan az angolt telivér versenylovaknak, melyek nagy eséllyel gyomorfekélyesek, abszolút nem javallt a fokhagyma. Olyan lovaknak sem, amelyek agresszívek, hiperaktívak (pl. egyes fedmének). Sárláskor agresszív kancáknak sem való. Meg még néhány esetben.

A magyarázat nagyon hosszú és eléggé bonyolult lenne. Leegyszerûsítve: a kínai tradicionális gyógyászat, a nyugatitól eltérõ szempontok alapján diagnosztizál. A Hõség, illetve Többlet állapotokban (l. pl. fent felsorolt esetek) nem szabad fokhagymát adni a lónak, mert ront a ló állapotán: pörgõsebb, ingerültebb, nyugtalanabb, stb. lesz. (Yang-ot erõsít.).

Amúgy nagyon jó a fokhagyma, tényleg, de mielõtt bármilyen gyógynövényt adtok a lovatoknak, nézzetek utána, vagy kérdezzetek: www.loherba.net! Ingyen válaszolok... :ang:

Üdv,
Marton Zsófi
a Lóherba, Gyógynövények lovaknak c. könyv szerzõje


#1511 doorii

doorii

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 51 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 21. - 18:54

Sziasztok! Van egy kétéves csikóm, neki keresek tápot-ásványianyag kiegészítõt, hogy szép, egészséges legyen, és a lábaival se legyen gond a késõbbiekben. Tudnátok ajánlani valamit? (nem vagyok jártas a témában) Köszi!

#1512 Stuszi

Stuszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.045 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 22. - 13:22

Tápokat nem ismerem, de amit nekem mondtak tapasztaltabbak: amit tápra költenék, abból inkább vegyek hagyományos abraktakarmányt, mellé ásványi anyagokkal dúsított nyalósót, a maradékból pedig almát/répát. Mondjuk nem versenylovat nevelek, csak egy 8 hónapos hv csikót.

#1513 doorii

doorii

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 51 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 22. - 18:03

Köszi! Akkor egyelõre szerintem ezt fogja kapni :)

#1514 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 23. - 10:11

Sziasztok!

Van egy kétéves csikóm, neki keresek tápot-ásványianyag kiegészítõt, hogy szép, egészséges legyen, és a lábaival se legyen gond a késõbbiekben.

Tudnátok ajánlani valamit? (nem vagyok jártas a témában)

Köszi!


A mi lepusztult csikónkat a sima zab + Salvana Pferde Mineral tette rendbe. Ez egy kis mennyiségben adandó takarmánykiegészítõ. Amúgy tapasztalataink szerint is a klasszikus abrak + kiegészítõ a legjobb, nem a lótáp.
Vagy a speciális müzlik (mondjuk mi ezt is kevertük az abrakkal, tisztán nem kapták sosem).

#1515 doorii

doorii

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 51 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 23. - 11:00

Köszi! A Salvana Pferdemineralt már én is néztem, valószínû, hogy a takarmány mellett azt fog még kapni, csak ilyen téren még tapasztalatlan vagyok, és nem tudtam, hogy a lótáp jobb e, vagy a takarmánykiegészítõ.

#1516 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 23. - 11:40

Nem írtam, mert csak ismételni tudtam volna az elõttem szólókat, most is csak annyit, hogy ha közvetlenül a Salvana-tól rendeled, akkor olcsóbb, az itt megadott számok közül bármelyiket hívhatod, nagyon segítõkészek.
Meg még annyit, hogy a hagyományos szemes jó minõségû legyen, és mi sütõtököt is nyomunk, talán egy kicsit olcsóbb, mint a répa (meg nekünk terem is).

Edited by ori, 2012 november 23. - 11:41.


#1517 doorii

doorii

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 51 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 23. - 12:01

Nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

#1518 Vigasz

Vigasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 712 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 10. - 20:15

Sziasztok. Mondjatok lécci hízlalásra táp vagy egyéb ötleteket. (megfizethetõ áron) A paci 16 éves, abrakot, kukoricát, szénapelletet, bélflóra regenerálót kap épp, de nem nagyon látszik meg rajta. Heti 5ször végez közepes munkát. A fogai rendben vannak.

#1519 melodia91

melodia91

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 454 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 10. - 21:02

Sziasztok. Mondjatok lécci hízlalásra táp vagy egyéb ötleteket. (megfizethetõ áron) A paci 16 éves, abrakot, kukoricát, szénapelletet, bélflóra regenerálót kap épp, de nem nagyon látszik meg rajta. Heti 5ször végez közepes munkát. A fogai rendben vannak.


Fokhagyma - nem vicc.....
Kezdd egy kevés fokhagyma granulátummal az abrakjába, aztán ha beletörõdött, lehet rányomni a gerezdeket. Nálunk nagyon bevált.

#1520 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 11. - 14:40

Sziasztok. Mondjatok lécci hízlalásra táp vagy egyéb ötleteket. (megfizethetõ áron) A paci 16 éves, abrakot, kukoricát, szénapelletet, bélflóra regenerálót kap épp, de nem nagyon látszik meg rajta. Heti 5ször végez közepes munkát. A fogai rendben vannak.

Olaj.
A napraforgó megfizethetõ, én egyszer szûrtet használtam, abban minden vitamin, ez-az benne marad