Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Macskák


  • Please log in to reply
4979 válasz a témához

#121 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 7. - 21:44

Ligie!Szerintem ne erõltesd az ölbeülést!Ha erõlteted, csak még jobban fog ellenkezni.Ha tetszik neki, úgyis fog ölbe menni, ha, nem azt se bánd!Az én macsekjaim, sem ölbeülõsek, mégis velem alszanak, az egyik néha rajtam, néha nem, mikor milyen kedve van. Hagyd, hogy õ tegye meg az elsõ lépést, úgysem lehet a macskákra erõszakolni semmit.Korlátozd ezt csak a szemcseppentésre, szegény úgyis úgy kapcsolja össze a kettõt, hogy ölbevesznek-rossz fog történni.Ráadásul még normálisan hozzád sem szokhatott, nagyon kicsi még. Majd megjön irántad a bizalma, csak ne kényszeríts rá semmit!

#122 ligie

ligie

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 14 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 8. - 9:19

Szia Ilusta!Ne félj,nem vagyok eröltetõs gazdi.Nem az a gondom,hogy nem akar az ölemben lenni.Sõõõt!Akkor érzi jól magát,ha foglalkoznak vele.Vagy legyen ember,aki ráfigyel;vagy játszhasson a másik brumival!Azzal van gondom,hogy természetesen a szokásos kint élõ kismacska-betegségek (fülatka,kötõhártyagyulladás,macskanátha,talán férgesség is)nála is megvannak és emiatt ugye sajnos naponta háromszor kezelnem kell,gyógyszert beadni,szembe cseppenteni,stb.És annyira hisztike,hogy ezt semmi áron nem akarja engedni.Nekem eddig ilyen gondom nem volt,mert velem minden cirmim "együttmûködõ" volt,ha az orvosokkal nem is...Beszéltem errõl az állatorvosunkkal,õ jár ki a menhelyre,ahonnan a picit hoztam;és megnyugtatott,hogy valószínû,egyszerûen szokatlan neki ölben,mert ott azért arra nincs lehetõség,hogy mindegyiküket ölben tartsák.De amúgy meg imád az ölemben aludni,most is itt dorombol;szóval kislány cica ízig-vérig,nem vitás.Nekem eddig csak fiú állataim voltak,egy anyacicát kivéve.Meg kell szoknom.De azért köszönöm.(Amúgy én soha nem neveltem az állataim,én így tartottam jónak;mégis nagyon okosak+elfogadják,ha valamit nem engedek meg.)

#123 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 8. - 11:18

Nekem meg még soha nem volt kandúrom, csak lány macskáim, persze ivartalanítva.De a legközelebbi, lehet, hogy fiúmacsek lesz, majd meglátjuk.Amúgy semmilyen állat nem szereti a kezelést, lehet, hogy fáj is neki, ezért hisztizik.

#124 ligie

ligie

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 14 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 8. - 14:50

Szia Ilusta!De jó így írkálni!Dehát a többi macskaõrült meg hol marad?Már nem is szeretitek a macskákat?Hááát,lehet hogy tényleg ilyen meghatározó az ivaruk?Ez a kis vacak olyan kis kényeske,hisztikézik+sír,ha nem figyelnek rá,meg a pofácskája is olyan lány.De azért imádnivaló,még ahogy szirénázik,az is.Tényleg fura,mert egyik macsekom sem volt ilyen.Szegénykém!Remélem,nem okozok neki fájdalmat;de muszáj lekezelnem,mert nem akarom,hogy komoly baja legyen.Jó volna,ha már tudnék felrakni fotót.Persze mindenkinek a saját "kölyköcskéje" a legszebb...

#125 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 11. - 16:51

Szia ligie!Köszi szépen a tanácsot,a szirupot/kat majd beszerzem.A cicvarek kapott doxiciklint tíz napon át,de sajna nem jó. :(

#126 ligie

ligie

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 14 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 12. - 18:33

Szia hihi!Képzeld,annyira aktuális lett a dolog;hogy szegény maccsom (akinek van az akut betegsége)nagyon megbetegedett.Láza volt+rázta a hideg+nem volt hangja...Szerencsére már jobban van!Remélem,a te cirmid is hamarosan meggyógyul!!!És képzeljétek,nagyon fura dolog történt.Gyászol a cicám,a meghalt társát.Nagyon fura volt,pár napig úgy kellett fecskendõbõl+kézbõl etetni;az én kis életvidám,virgonc cirmikém pár nap alatt (már másfél héttel a társa halála után) búskomorrá lett,egész nap csak ült a meghalt cicám helyén,és nézett maga elé.Az állatorvoshoz elvittem,beszélgettünk róla,és szerencsére szervi baja nincsen,de olyan szomorú nézni,hogy szó szerint depressziós.Nem baj,megmondtam a cirmimnek,hogyha most "megkomolyodik",én így is fogom szeretni.Nektek van hasonló tapasztalatotok?Olyan fura ez az egész.Az egész lényüket befedi...Valaki tud nekem segíteni,hogy képet ide hogy lehet beszúrni?Úgy értem,nem "http:"oldalon,mert azt nem tudok szerkeszteni,csak lemezen vannak képeim,és fel szeretném ide rakni.Hogy kell ezt??????

#127 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 14. - 12:13

Szia Ligie!Képet csak úgy illeszthetsz be, ha az valahol fent van már a neten, különben mi mit néznénk, ha kikapcsolod a géped. Posted Image De van sok ingyenes tárhely, ahova nagyon egyszerûen fel tudod tenni a képeidet, errõl [url="http://"http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=5;t=000016;p=2#000061"]itt olvashatsz bõvebben[/url]. Ha valami nem világos, ott kérdezhetsz tovább. ;) Addig is itt egy cicmák csak nektek. Posted Image Posted Image [ 14 Október 2002, 12:19: Az üzenetet átszerkesztette: Zsuzska ]

#128 Boglárka

Boglárka

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 18. - 9:19

Kedves-tisztelt profi macskatartók! Segítségeteket, tanácsotokat kérném. Nagyon szeretnék egy cicát, de több okból félek belevágni. 1. Nem állatkínzás-e macskát tartani lakásban? (még kb. 3 hónapig garzonban lakom, utána 2 szobásba költözöm) 2. He nem milyen macskát válasszak erre a célra (amit ki is tudok fizetni) 2.1 Jó e a házimacska? 3. Én egyedül élek jelenleg, csak hétvégén van nálam a barátom. Tanár vagyok, otthon tudok lenni néha már elég korán. Szabad e így cicát tartanom, illetve, mennyi ideig szabad õt magárahagyni? Egyelõre ennyi. Köszönöm annak akinek jut ideje írni nekem. Minden jót. Boglárka

#129 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 18. - 9:45

Szia, nekem egy klasszikus sziámim van, aki az elsõ négy évét lakásban töltötte, meggyõzõdésem, hogy boldogan. Ha fajtatiszta cicát szeretnél, a keleti típusúak nagyon ragaszkodóak, temperamentumosak, egészen különleges kapcsolatot lehet velük kialakítani, de természetesen egy házicica is ugyanolyan szeretnivaló lehet. Ha megfogadod a tanácsomat, lakásba inkább talán lánycicát fogadj be, és õt is érdemes ivartalaníttatni, hogy megelõzd a baleseteket. Tapasztalatom szerint egy tüzelõ macskát képtelenség a lakásban bennt tartani, mert a legkisebb résen is kiszökik ilyenkor. Egyébként egy cica tökéletes lakótárs, nyugodtan vágj bele. Posted Image Ja, fontos még az is, hogy a kiscica 8-10 hetes koráig feltétlenül maradjon az anyja mellett, csak ezután kerüljön az új családjába. Ez kell ahhoz, hogy a további életében kiegyensúlyozott, nyugodt, "jól szocializált" cica legyen belõle.Üdvözlettel: Adrienn

#130 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 18. - 11:04

Hello!Szerintem sem állatkínzás macskát lakásban tartani! A macska amúgy is a nap jó részét alvással tölti.Nekem 15 évig volt (anyámnál) cicám lakásban a 6. emeleten és semmi baja nem volt. Igaz frászt kaptam mindig, amikor az erkély peremén sétálgatott, hála, egyszer sem esett le!Na szóval, most is van lakásban 2 macskám, az egyik már 13 éves, a másik 6., ezek is sima mezei házicicák.Szerintem 2 macska az ideális, mert, ha nem vagy otthon, nem unatkoznak.Nekem eddig ivartalanított lánymacskáim voltak, az elsõ tüzelés után mûtettem meg õket. Azóta sincs semmi bajuk.Szerintem, ha befogadnál menhelyrõl kiscicákat, ugyanolyan aranyosak, mintha több pénzt költenél rájuk. Pláne, ha nem akarod tenyészteni õket!Csak kell egy cicavécé, kaparófa, kaja, pia és sok játék, szeretet. Ennyi! ;) Azért ne gondold, hogy ugyanolyan lesz az életed! Posted Image Az én egyik macskám a régi lakásban csak az ülõgarnitúrát volt hajlandó kaparásra használni, most húzattuk át! Posted Image Most, hogy nagyobb lakásba költöztünk, vettem nekik egy padlótól-plafonig érõ cicabútort, amire felmászhatnak, játszhatnak, és kaparhatnak. Hála mindkettõ ezt használja!Bocs, hogy ilyen hosszú voltam.... Posted Image

#131 ligie

ligie

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 14 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 26. - 10:09

Szia Boglárka!Nekem szintén lakásban vannak macskáim évek óta,és bár az én fejemben is sokszor megfordult,hogy boldogok-e így;de azt hiszem,annál biztosan boldogabbak,mintha egy küzdelmekkel+veszélyekkel teli,és valószínûleg szeretetben kevés életet élnének,nem?(Persze igaz ez a menhelyi,vagy csavargó cirmikre...Nekem a háromból kettõ ilyen.)Kapcsolódva Ilustához,ha nem akarsz sok pénzt költeni rá,szerintem is nyugodtan fogadj örökbe egy picurt valahonnan;illetve,ha nem sokat vagy otthon,én is kettõ morcikát javasolnék,mert könnyebben megemésztik a hiányodat társaságban.(Egyébként én imádom a fajtatiszta cirmiket is;de sajna a saját tapasztalatom+az isnerõseimé is azt mondja,hogy nagyon sok fajtatiszta cirminek van valami öröklõdõ betegsége+nem olyan erõs a szervezetük.)A kötelezõ szurikra+szokásos kismacska-betegségekre úgyis kell költened+célszerû ivartalanításra is,majd késõbb;az független attól,hogy milyen cirmi.Apropó Ilusta!Az erkély-korláton mászkálós sztori nekünk is megvolt;de az én macskám ezt kamasz korában,remegõ,instabil lábakkal produkálta;úgyhogy rakattunk egy szúnyogháló rácsot az erkélyre,még mielõtt baj lenne.A bútorhuzat+nálunk is jól megjárta,+a tapéta,+az ajtók is,mert az én macskáimnak nem felel meg semmilyen kaparófa,úgyhogy muszáj volt rájuk hagyni.Mit tudtok arról,hogy a száraz kaja mennyire árt a májuknak?Mert most annyi helyrõl hallom ezt,és nem tudom,hogy most egyenek,vagy ne egyenek ilyet?!Sok sikert neked Boglárka!Remélem,úgy döntesz,hogy lesz maccsod+nagyon sok örömöd lesz benne,vagy bennük!!!

#132 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 26. - 13:22

Szia Ligie!Az én macskáim szinte csak száraztápot kapnak.(igaz a legdrágábbat, mert a többit nem hajlandóak megenni Posted Image )Na jó, néha egy kis pulykahusicafat.Most a Royal Canin Senior 28-at eszik, mert az öreg már elmúlt 10 éves. (Ez most a reklám helye volt! Posted Image )A fiatalabbnak nem kellene ezt enni, de mégis ezt eszi, mindegy. Posted Image Szóval májkárosodásról én még nem hallottam,( attól még lehet), de vesekárosodásról igen.Az embernél is a májkárosodás különbözõ dolgoktól lehet: ital, zsíros ételek, mérgek.A száraz tápot evõ cicák elõtt MINDIG kell lenni (lehetõleg friss)VÍZ-nek!Amúgy ezek a kaják úgy vannak kitalálva, hogy életkor, szõrminõség, mozgás stb. szerint.Az idõs macskák kajája totál vesekímélõ, más arányban vannak a tápanyagok benne, mint egy középkorú, vagy fiatal macskának.Egyes források szerint ezeket a kajákat ezerszer tisztább körülmények között állítják elõ, mint mondjuk egy embernek való konzervet. (leglábbis az orosz és egyéb halkonzervek, de a magyar konzervek sem a legtisztábbak, találtak már bennük ezt+azt! Posted Image )Én is megkostóltam (többször is) egy kutyáknak való csokitablettát, isteni volt, bajom sem lett.. Posted Image Az én öreg cicám biztos, hogy veseelégtelenségben fog elpusztulni, de ezzel a kajával talán jóval tovább (több évvel is!)meg tudom hosszabbítani az életét.Az alkatán kívûl (kicsit látszik rajta a vesebaj, horpadt a horpasza, sokat iszik, stb.), senki meg nem mondaná a viselkedése alapján, hogy majd 14 éves! Úgy fut, játszik a másikkal, mint egy 5 éves! Remélem sokáig köztünk marad!Ami a tapétát illeti, nekünk azt hála nem bántották, azt nálunk a nyúl rágta le!Úgyhogy tapétázni is kellett!! Posted Image [ 26 Október 2002, 13:25: Az üzenetet átszerkesztette: Ilusta ]

#133 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 28. - 17:00

Sziasztok.Boglárka, az én macsom is szárazat eszik kezdettõl fogva, néha már azt hiszem, hogy nem is tudja, hogy a normál kaját hogy is kell enni, annyira nem mozdul rá. Kézbõl, feldarabolva esetleg egy-egy falatot. Meg egy kanálka kefír, nagyobb kanálka meggyes gyümölcsjoghurt és a fõ kedvenc a paradicsomos halkonzerv szósza!Ami a száraztápnál nagyon fontos, az a minõség, és éppen a vesebaj kivédése miatt. Az én cicám is a Royal Canin tápokat kapja, kezdetben a kölyköknek valót - ennek kisebb a mérete is - ma már két három félét veszek és azt adom felváltva, vagy keverve. Ez, és még néhány, hasonló minõségû táp eleve úgy készül, hogy a gyártók ügyelnek arra is, hogy az emésztés során a kiválasztott vizelet megfelelõ kémhatású legyen. Ezeket a tápokat nem hirdetik, tehát a macskák nem ezt vennék, de Te a jobb állateledel boltokban megkapod. Az ára lehet, hogy kicsit több, mint a "fûrészporból" készülteké, de ebbõl - mivel koncentrált tápanyagot tartalmaz - kevesebbet is eszik a cica egyszerre. A tápokról ennyit, szánd el magad mielõbb, aki már elõre töpreng a cicája boldogságán, az biztosan jó macskagazdi lesz.

#134 vau

vau

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 177 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 31. - 18:04

Ha már száraztáp téma:Tudom, sokan nem értenek velem egyet, mindenesetre minden állatos fórumon hangsúlyozom, hogy a száraz táp soha nem lehet ideális! Persze, a jobb tápok biztos nagyon jók meg minden, de nem természetesek (legalábbis a természetben nem található száraztáp).A normál kajáltatásnak is vannak hátrányai, szerintem kevesebb. Abba érdemes belegondolni: mit ennél szívesebben? A normál kaját, vagy egy ízesített mûizét, ami állítólag mindent tartalmaz, amitõl egészséges leszel. Én a normál kaja mellett vagyok. Ok, a ragadozók nem kívánják annyira a változatosságot, mint az emberek, de azért minden táp íze ugyan az.Természetesen vannak egyéni szokások. Nálunk se a kutya, se a macskák nem eszik hosszú távon a tápokat. Egyszerûen otthagyják és kész. Van, akinél meg csak a tápokat eszik.Ami miatt igazán utálom a tápokat az az, hogy nincs biztosíték arra, hogy nem árt (pl. a veseproblémákról Ti is írtatok, vagyis van benne valami). Az emberi kajáknál sem lehet tudni, mi hogyan hat. A "házikoszt" legalább bizonyítottan jó az állatoknak.

#135 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 31. - 18:59

Na persze, igazad van Vau, de az én macskám nem eszik mást. A topicban már sok helyen írtam, hogy bármit adok neki, egy kis nasitól eltekintve nem eszik normál kaját. Az elsõ idõben próbáltam átszoktatni, de miután több napig sem evett az elé rakott isteni illatú konzervcsodákból, feladtam, és azóta szárazat eszik. A múlt héten fordult elõ, hog elfogyott a száraztáp, és elõvettem egy vésztartalék, ajándékba kapott alutasakos konzervet. Azt írták rá, hogy négy zacsi egy napi adag. Nálunk másfél napig kitartott az egy tasak!! Akkor már inkább a száraz, az ott van elõtte egész nap, akkor és annyit eszik belõle, amennyit akar.

#136 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 1. - 20:00

Sziasztok!Az szerintem nem igaz, hogy a száraztáp ártalmas, és az sem, hogy ugyanolyan ízû mindegyik.Akkor, hogy, hogy az én finnyás macskáim csak 1 fajtát hajlandók megenni?Amúgy a veseproblémák, ami fõleg a vesekövesség és húgykövesség, azért alakul ki, mert a gazdák nem adnak elegendõ vizet a száraztáp mellé!Amúgy az sem biztos, hogy a normális kaja jobb az állatoknak. Ott van a sok rovarírtószer, a haszonállatok gyors hízlalása különbözõ hormonokkal és egyéb fehérjékkel!Ezekbõl lett a kerge-marhakór, a birkák tömeges megbetegedése, a kínai csirkék mérgezése stb.!Max. a tenyésztett egerek lehetnek, mint természetes táplálék, meg a fû.De egy városi lakásban élõ macskát nem lehet csak ezzel táplálni. Akkor egérfarmot is csinálhatnánk.

#137 vau

vau

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 177 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 2. - 10:27

Ilusta,Az igaz, hogy a házi kajában is megtalálhatóak korunk ártalmai. Csak azt is érdemes meggondolni, hogy a tápok (nálam nem csak a száraz, de minden mesterséges táp feketelistán van) komoly élelmiszervegyészeti úton, de ugyanabból az alapból jönnek létre. Vagyis korunk ártalmai (permet, hormon, antibiotikum, ólom, akár a kergemarhakór stb.) simán bennemaradhatnak úgy, hogy még esetleges plusz mérgek kerülhetnek bele (tartósítószerek, mesterséges aromák, adalékanyagok). Fontos, hogy az én oldalamról ezek csak feltételezések, de az biztos, hogy van olyan mûtáp, ami nagyon ártalmas (és van olyan is, ami jó).Csak egy példa: a kergemarhakór a birkáknál már régóta ismert betegség. A marhákba úgy került át, hogy mesterséges tápokat adtak a marháknak, amibe többek között kergebirkák, majd a késõbbiekben kergemarhák maradványait dolgozták fel (ez még etikai probléma is, mivel a növényevõ húst kapott!). Látszólag jót tett a marháknak, mivel gyorsabban nõttek, és erõsebbek lettek. A pechesebbnek meg szétment az idegrendszere...A jelenlegi tudás szerint még az embereknek sem tudják összeállítani az ideális kajákat. Olyan sok mindent nem tudunk az ételekrõl, azok hasznosításáról. Plusz óriási egyéni eltérések is léteznek az igényekben.Más:Új játékot találtunk ki. Többször panaszkodtam itt a fórumon, hogy a macskák belemásznak a kutyám kajájába. Próbáltam elüldözni a macskákat, erre a kutya lett lelkibeteg (minek üldözi el a gazda a játszópajtásokat?). Elõször is a kaját a kert közepén kapja most a kutya, ahol nincs búvóhely a macskáknak. Így a belemászó macskák száma 3-ról 2-re csökkent, mert csak ezek mernek a kutya orra elõtt lejönni. Plusz a kutya csak a maradékot hagyja a macskáknak, viszont nyugodtan belemászhatnak a maradékba, ha nem vagyok ott.Ha megjelenek, a kutya lelkesen elkezdi kergetni a macskákat, ha véletlenül nem teszi, egy "fogd meg" felszólítással rájuk küldöm. Az eredmény: a macskák valamennyit lecsípnek a maradékból, én nem kapok idegbajt (sõt örülök, hogy a macskáknak nem olyan egyszerû), a kutya élvezi az üldözést (és nem bántja a macskákat), a macskák futnak egy kicsit, és mindenki jól járt.

#138 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 2. - 21:24

Szia Vau!Szerinted a macskák is élvezik az új játékot? :D

#139 vau

vau

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 177 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 3. - 0:25

Szerintem igen :)Mindenesetre jobban járnak, mint elõtte.

#140 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 30. - 11:38

Sziasztok Posted Image Lenne egy kérdésem, bár nem tudom, miért csak most teszem fel... Posted Image :rolleyes: Szóval ugye nekünk két cicánk van, mindkettõ ivartalanítva, az egyik láyn, a másik fiú volt. Arról már hallottam, hogy a herélt kandúrok meghíznak, iletve picit testesebbek lesznek, ez eddig oké..De szerintetek csak az én cicám ilyen, vagy a többi lánycicánál is ez van, hogy akit ivartalanítottak, az viszont csontsovány? :eek: Nem azt mondom, hogy kilátszanaka bordái, isten ments, de a Tomi, aki nyom vagy' 6 kg-t, addig a Panka meg ha 3 kg, akkor az már "jó".Van itt vki, aki ért hozzá?És egy kis vidámabb rész: ti szoktatok "beszélgetni" a cicátokkal? Mi a Tomival ezt rendszeresen elõadjuk. Kimegyek pl. a konyhába, ahol már pl. órák óta óbégat -egy sziréna hozzá képest néma egér...- , és akkor ránézek, megkérdezem, hogy namivan, mi kéne? Eree visszanyávog. De nem egyszer, hanem akár hányszor kimegyek hozzá, elejt egy makogást. Mert hogy nem hosszan nyávog, hanem csak rövideket. Eszméletlen az a dög. :D

#141 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 2. - 16:23

Szia!A két macskád közötti súlykülönbség normális, pláne, ha a kandúr még kövérebb is az átlagnál.Ami az ivartalanított nõsténymacskák gebeségét illeti, a környezetemben, akik lakásban élnek, mind ilyenek. Az enyémek is (2 ilyen nõstény)nem valami elhízottak. Igaz sokat rohangálnak, játszanak!Viszont az ismerõsöm ivartalanított nõsténycicája ki-be járkál a lakásba és a szabadba, nos õ nyáron vékony, viszont ilyenkor télen jól felhízik. Posted Image Ha, nem beteg, ne aggódj..mit adsz neki kaját?Ami a "beszélgetést" illeti, szerintem minden macskabolond beszélget a macskáival...én "murrogni" szoktam nekik, ami a kölyökmacskáknak hívást jelent, na ezek jönnek is dörgölõzni, szóval a cicák is imádnivalóak! Posted Image

#142 Asztrum

Asztrum

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 9 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 7. - 21:08

Sziasztok !Örülök hogy valahol végre macskapártiakkal találkozhatom. Én minden állatot szeretek,imádom a lovakat,és a macskákat. Nekem egy 4 éves Európai rövidszõrû cicám van.Nagyon szép cica,vörös színe van,mely a lábai felé fokozatosan megy át krémszínbe,a hasa viszont fehéres-vörös,tele nagy sötétvörös pötyökkel.A szeme meg olyan,mintha szemceruzával lenne kihúzva.Szóval eszméletlen édes.Sok érdekes sztorim van vele kapcsolatban.Elég ijedõs cica (bár sose bántotta senki).Elmentem nyaralni két hétre,és barátnõmre bíztam a cicámat.A cica ismerte a barátnõmet,de két hétig bújkált elõle,szóval csak onnan lehetett tudni hogy nincs komolyabb baja,hogy a kajáját mindig eltüntette! Van még egy tipikus jellemzõje a cicámnak: ha odadobok elé egy gépsonka-szeletet, mint az õrült rohan kifelé.Pedig nem szokásom semmivel dobálni,szóval nem maga a dobómozdulattól félt... Ki látott még ilyen macskát???Üdv mindenkinek!

#143 Kitty

Kitty

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 105 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 22. - 23:50

Én abszolút állatbuz. vagyok, így macskából is van épp elég a háznál! Pontosabban 12! mind házimacska! Nagyon régóta figyelem életüket generációról generációra!Viszont tavaly kaptam egy sziámi kislányt, akit imádok, és ez kölcsönös! A macska összekevert a mamájával, és máig abban a tudatban él, hogy én vagyok az õ anyukája, beszélgetni is szokott velem/bár tudnám mit mesél/! Viszont, mint aggódó szülõ, egyvalami nagyon aggaszt :Egy idõ után a macska megállt a fejlõdésben/bár lehet, hogy a sziámi cicák picik/, nem lehet a táplálkozására hivatkozni, hiszen mindent megkapott a kiegészítõ vitaminokkal együtt!Nagyon sokat eszik /annyit, mintha én naponta megenném a testsúlyom felét!!!/, ám mégis iszonyatosan gebe Vivi! Gondoltunk arra, hogy talán férges, dehát kapott féregtelenítõt,+ én megfigyeltem a dolgokat, de férgeket nem találtam!Most fogom elvinni állatorvoshoz, de addig is szívesen veszek minden hozzászólást! Erõs nemi vágyakkal rendelkezik, lehet talán hormontúltengés is, bár az elég egyszerû magyarázat lenne!

#144 vau

vau

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 177 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 2. - 10:44

Rohadt kandúrok!Van 2 kandúr meg egy nõstény macskánk. Most, hogy a párzási idõszak beindult, minden reggel arra ébredek, hogy kibírhatatlan macskaszag van a szobámban. Arra már eddig is rájöttem, hogy valahova a bejárati ajtóhoz jelölnek, de eddig nem láttam, hova. Ma találtam egy pisifoltot közvetlenül a küszöb elõtt. A légáramlat az ajtó alatt meg szépen behozza a szagot.

#145 misi western bakony

misi western bakony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.182 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 2. - 11:20

Vau, nálunk ez ugy müködik, hogy a két kutyám a höszigetelö az ajtó elött. Kóborkandurszag kizárva, mivel csak a saját macskáinkat viselik el. A kandurunkat ivartalanitottuk, a leányzó meg eldönti, kivel álljon le a kérök közül. A lakásban azóta megszünt a kellemetlen macskaszag. :D

#146 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 7. - 1:51

Sziasztok macskások!Tud valaki segíteni?A macskánk sima 3 éves kandúr, egy ideje szuszogva szedi a levegõt, és mintha náthás lenne, a szemkörnyéke is fura kinézetû. Nem hiszem, hogy megfázott, mert naphosszat a gázkazánon pöffeszkedik, szóval mindíg melegen van. Bár néha elkóricál, de ha fázik csak visszajön, nem? Mi lehet a baja? Mit adjak neki?

#147 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 7. - 15:39

Kitty, nekem is sziámi macskám van, lassan hét éves, ivartalanított. A sziámi a keleti fajták közé tartozik, ennek megfelelõen temperamentumos, beszédes és karcsú fajta. Nem csak a te cicád beszél hozzád, mindegyik sziámi beszél a gazdijához. Ezek a macskák egy normál házi cica mellett tényleg kicsinek tûnnek, de ez fajtajelleg, természetes. Ugyanígy a keleti fajták sajátja az is, hogy a megszokottnál hangosabban és gyakrabban, hevesebben tüzelnek, sõt korábban válnak ivaréretté is. Ez fõleg a sziámik erõs hangja miatt néha már-már elviselhetetlen. Javasolom az ivartalanítást, nálunk nagyon bevált, azóta problémamentes az együttélésünk, a macska makk egészséges, a mûtétet két nap alatt kiheverte.

#148 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 14. - 20:44

Sziasztok!Én ma lettem cicatulajdonos, bár már terveztük egy ideje. Egy menhelyrõl hoztunk el egy 8 hónapos ivartalanított cicalányt. Koromfekete, kis perzsa beütéssel. Még kicsit bizalmatlan, de hálás és kedves, remélem jól megleszünk. Azt is remélem, hogy a nyuszimmal is kijön valahogy, mivel nem szeretném elzárni õket egymástól. Szerintetek hogyan ismertessem/szoktassam össze õket? Már látták, szagolták egymást, nem látszott rajtuk gyûlölet, de nagy rajongás sem. Ha valaki sikeresen tartja együtt ezt a kétféle állatot, szívesen fogadnék néhány ötletet! Köszi! Posted Image

#149 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 14. - 22:10

Szia!Valahol már írtam, hogy nekem mindkettõ van.(Lehet, hogy a nyuszis topicba)Leírtam, hogy nálunk a hol a macska kergeti a nyulat, hol fordítva. Nagy-nagy rumlit szoktak csinálni, úgyhogy a nyúl egy nagy ketrecben van, a macskák szabadon. Aztán naponta pár órát szaladgálnak felügyelet mellett.... Posted Image Neked is ezt ajánlom, ráadásul a ketrec úgymond. megvédi mindkettõjüket, mégis lehet ismerkedni.

#150 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 14. - 22:23

A nyuszit most becsuktam a ketrecébe, de nem szeretném, hogy csak pár órát lehessen kint, mivel eddig az övé volt az elõszoba. Szóval én nagyon bízom abban, hogy összeszoknak és szabadon lehetnek. Éjszakára még becsukva marad, de holnap "összehozom" õket. :D Az elõszobában nem tudnak olyan nagy rumlit csinálni, eddig is mindent elraktunk a nyusz miatt. Ja, a nyusz nálam is bak, a macs pedig ivartalanított lány, szóval ki tudja mi lesz....

#151 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 14. - 22:53

attól függ melyik mennyire bátor! :D

#152 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 15. - 12:41

Éjszaka még bezárva volt a nyuszi, de reggel, evés után összeengedtem õket. Kicsit furcsán néztek egymásra, de nyúl elég bátornak tûnt, közeledett, rohangált, szaglászott. A macska nem akarta megtámadni, de amikor túl közel ment hozzá Szem (nyúl) akkor lekevert neki egyet..kettõt...kb ötöt. Ez nem nagyon viselte meg a kis bátort, szóval most nem tudom ki van elõnyben. Mindkettõ imádta ha simogatom, egyik kézzel az egyiket, másikkal a másikat. (szigorúan kartávolságnyira). Késõbb a nyúl elkezdett körülöttem rohangálni, körbe és nyolcasba a lábamnál, mintha csak azt mondaná, ez az én gazdám. (legalábbis remélem ezt mondta) Macsek csak figyelt.Ezután nyúl birtokba vette az alomtálat, jól bele is piszkított. Hát remélem azért a macsek is fogja használni.Ja, elõtte nyuszi elejtett egy két bogyót a földre, pedig ilyet nem szokott!, de mintha bûntudata lenne, megette :eek: azokat. Most kicsit visszacsuktam a ketrecbe, mivel nem tudok egyfolytában figyelni rájuk, de még összeeresztem õket.Milyenek az esélyek?

#153 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 17. - 17:33

Kedves cicósok!Nagyon köszönöm az érdeklõdést, amit feljebb megfogalmazott kérdésemmel kiváltottam! A kandúr is köszöni, már jól van, de azt üzente, hogy ne találkozon a cicóitokkal! :mad:

#154 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 17. - 18:24

Szia Fec, örülök, hogy már jól van a kandúrod. Bocs, hogy figyelmetlenek voltunk. ;) Ha legközelebb lesz valami baj, amit komolyabbnak ítélsz, kérdezz meg egy állatorvost, de szemproblémára egy kamillás áttörlés sosem árthat.Én pl. azért nem válaszoltam, mert az én cicám szerencsére sosem volt még beteg (hét éves lesz), így e téren a gyakorlati tapasztalatom nulla.Üdv: Adrienn

#155 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 17. - 19:38

Szia Adrienn!Nincs semmi gond, én is a kamillát "vetettem be", szépen rendbejött. Azt hittem a megszólítás miatt orrol a nyautársadalom. Én is értékelem a macsokat, mindíg volta háznál egy vagy kettõ, de nem viszem túlzásba a pátyolgatásukat. Engedem, hogy méltóságtelesek maradjanak. Nem hiszem hogy jobb társak lehetnénk, mint a szomszéd, meg az utca macskái. Posted Image Persze a bolhairtás rendszeres. [ 17 Február 2003, 18:40: Az üzenetet átszerkesztette: Fec ]

#156 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 17. - 20:23

Hát igen a macskáknál már csak úgy van, hogy néha (az enyém szerencsére elég gyakran) megengedi, hogy a társa lehess. Én pont ezért szeretem, így sosem vagyunk egymás terhére. ;)

#157 miau

miau

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 6 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 19. - 11:54

Sziasztok! Nekem is van két imádnivaló, ízig-vérig cicám. Kérdeznék:tud valaki olyan bolhaírtót ami teljesen hatásos? A cicáim bentlakók, de a bolhagond mindig elõbukkan.(Talán a kutyusunk miatt.)

#158 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 19. - 13:27

Nálunk egyszer adódott ilyen probléma, de egy mezei, mindenhol kapható bolhanyakörvvel pillanatok alatt megoldódott.

#159 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 19. - 15:07

:confused: Hogy néz ki egy rendes KANDÚR nyakörvvel?! Rajta röhögne az összes szomszéd macs. meg a kutyatársadalom is! Marad a porozás, bár azt kesztûs kézzel kell megoldani.

#160 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 22. - 19:26

Sziasztok!A [url="http://"http://macska.lap.hu"]macska.lap.hu[/url] - ra próbáltam feltetetni egy cicás oldal címét, de sajna hiába írkálok már 2 hónapja a lap karbantartójának, nem kerül fel a link. Pedig látom, hogy került fel már azóta új cím.Ezt csak azért írtam hátha olvassa itt. Ami a lényeg , ha valaki esetleg abesszin kiscicákra vágyik, - a sógornõm tenyésztõje ennek a fajtának, - az forduljon hozzá bizalommal.Az oldalának a címe: [url="http://"http://www.abesszin.hu"]www.abesszin.hu[/url] Fajta tiszta, díjnyertes szülõktõl, kiscica elõjegyezhetõ. [ 22 Február 2003, 18:27: Az üzenetet átszerkesztette: Angi ]