Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovasíjászat


  • Please log in to reply
965 válasz a témához

#121 Mítosz

Mítosz

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 2 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 22. - 10:25

Nem mondanám teljesnek azt a listát.Vagy tévedek?

#122 dzsigit

dzsigit

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 29 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 22. - 10:43

A szeptember 18-án indult versenyzõk listája.

#123 Süti

Süti

    Csikó

  • Fórumtag
  • 26 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 22. - 11:20

Egyetértek dzsigittel.menjetek el valahova,tan. meg, és otthon pedig gyakoroljátok

#124 Tyda

Tyda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 316 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 24. - 13:15

dzsigitNem ugy ertettem, hogy a lovasijaszatban korlatoz. 3 evig tanultam ott, majd az elmult nyaron lovak melle kerultem dolgozni. Es most ugy erzem, tobbet megtanultam a lovakrol az alatt a masfel honap alatt, mint az azt megelozo 3 evben. Ugy ertettem engem korlatoz, es nem ugy hogy mindenkit.A modszer jo, ha vki lovasijassza, igazan jo lovasijassza akar valni.De en ugy ereztem tobbre vagyom, es ekkor tortent meg, hogy szerintem korlatokba utkoztem. Es ez lehet az en hibambol is. De mar az elozo hozzaszolasomban is mondtam, hogy nem fikazni akarom a Kassai modszert, de ha mar beszelunk vmirol, ugy az igazan erdekes, ha vannak ellenvelemenyek is.Megegyszer bocs ha vkit megbantottam, mert felreerthetoen fogalmazok.

#125 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 24. - 16:26

idézet:
menjetek el valahova,tan. meg, és otthon pedig gyakoroljátok [/QUOTE]Hát reméltem, hogy van egyszerûbb módja is....Természetesen az az igazi amikor valaki fogja a kezünket, meg lehet beszélni a problémákat.A következõ kérés logikusan, tessék felsorolni azokat a helyeket ahol lovasíjászatot lehet tanulni ( akár egész évben, akár idényjelleggel ),ha lehet véleményeket is szívesen olvasnék.Kérlek benneteket csak olyat javasoljatok ahol már jártatok, és van az ott történtekrõl tapasztalat. Esetleg ha vannak olyan gyakorlatok amelyeket mégis le lehet írni és mûvelitek, szívesen próbálkoznék.

#126 dzsigit

dzsigit

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 29 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 24. - 23:00

Elmehetsz Kaposmérõre a Kassaihoz. Én nála még nem voltam, de a gondolom ez a legjobb forrás ha meg akarod tanulni a gyakorlatokat.Mi a Szentendrei szigeten vagyunk és elvileg minden szombaton délelõtt edzünk. Mostanában elég kevesen, de mi is meg tudjuk mutatni, hogy mit is érdemes gyakorolni.Révkomáromban Varga Sándornál már jártam, de edzésen ott sem vettem még részt viszont barátaim jártak ott és õk azt mondták nagyon jó. Róla többet Süti tud mondani.Jövõ év elején Pomázon is alakul egy hely ahol lehet tanulni.

#127 Süti

Süti

    Csikó

  • Fórumtag
  • 26 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 26. - 11:10

Hozzánk lehet jönni bár mikor.De klubnap szombaton van.A gyakorlatokat látni kell és aztán otthon gyakorolhatjátok.Persze a hibákat javítjuk,segítunk a tanulásban.

#128 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 26. - 18:33

Köszönöm szépen a tippeket, azt hiszem fogok vele élni.Ha magánban kaphatnék egy telefonos elérhetõséget mindkettõtöktõl az sokat dobna rajtam.Jön a rossz idõ, ilyenkor is van edzés?A Kassainál voltam lent (kora)tavasszal, nézelõdni nagyon hideg volt , de kitartottunk estig.A lovasíjászatnak azt hiszem az alapja, hogy az ember tudja kezelni az íjat és viszonylag biztosan üljön a nyeregbe, de van még egy nagyon fontos dolog, egy erre a célra kiképzett ló.Azt gondolom amelyik ló nem szokta, róla lövöldözni életveszélyes.Nos lehet-e írni, a ló kiképzése lovasíjászatra témakörben?Amit eddig láttam, az már kiképzett lovakon történt, de ahhoz hogy itthon gyakorolni tudjak elõször a lovamat kellene kiképezni, hozzá szoktatni.

#129 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 26. - 21:59

Na jó, csak kérdezzetek bátran! Posted Image Posted Image Posted Image P.

#130 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 29. - 12:46

Semmi reakció?- lókiképzés témakörben.

#131 Huby

Huby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 29. - 13:02

Lámpás!Én "csak" gyalogosan íjászom, így egy gonddal kevesebbem van :D Nem tudom, Kassai Lajos: Lovasíjászat c. könyvét olvastad-e, elég részletesen taglalja, hogyan szoktatható a ló a lövéshez, mind a hanghatás, mind a rajta végrehajtott "cselekvés" szempontjából.

#132 dzsigit

dzsigit

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 29 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 29. - 13:09

Gondoltam kérdezel, de akkor írok néhány dolgot. Olvastad a Kassai könyvét? Abban sokminden benne van.Ne a pályán mutasd meg neki az íjat.Elõször mellette kell lövöldözni, utána róla állásban, lépésben és végül vágtában. Ha ez mind megvan a pályán íj nélkül menj végig vele sokszor, hogy tudja mit kell csinálni. ha már elengedett szárral tudsz vágtázni vele a pályán akkor vehetsz fel íjat és már lõhetsz is. Figyelni kell az idõre, hogy milyen gyorsan mész végig, mert érdemes már az elején beállítani a kívánt sebességre.A folyamat hossza persze lótól függ. A lényeg, hogy soha ne legyen rossz élménye az íjjal.

#133 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 29. - 22:10

Lámpás:
idézet:
Semmi reakció?- lókiképzés témakörben. [/QUOTE]Dehogynem , éppen most írtam, hogy csak kérdezzetek Posted Image Sorry az offért !Nekem sajnos csak csigás íjam van, de a ló az elsõ pillanattól kedve nem fél ha a közelében lövöldözöm vele. Tegnap kölcsönkaptam egy Kassai féle állítólag 37'os agáríjat és áló ló hátáról már egész jól lövök és úgy sem zavarja a lövés. Vágtából még kicsit necces a dolog, mert nem tudok új vesszõt tenni az íjra, de tanulgatom.Lámpás ! Kipróbáltad a nyergem??? Milyen érzés lovagolni benne? Ugye megmondtam ;) Vettél már rá egy szebb birkabõrt ?Most készítek egy másikat, kifejezetten lovasíjászat céljára (éppen csak most kezdtem...) Felteszem a képeket róla a [url="http://"http://www.petyanyereg.fw.hu"]www.petyanyereg.fw.hu[/url] ra (ez nem a reklám, hanem az elérhetõség helye) és akkor megnézheted !P.

#134 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 30. - 20:22

Természetesen olvastam a Kassai könyvet, de azért mások tapasztalatait, tanácsait szívesen olvasom.Hát igen, vettem egy Petya nyerget, amit ma szerettem volna kipróbálni.Már a nyereg a lovon volt, amikor a birkaszõrt akartam ráhelyezni, a lovam olyan patáliát csapott, hogy inkább feladtam.- A fiam kipróbálta, nagyon tetszik neki!Mindig hangoztatom a fokozatosság elvét, csak sajnos néha mégse tartom be :confused: Az elengedett vágta -szár elengedése- az már megyeget, de a fenti példából okulva nagyon sok itt még a tanulni való.Mindig van a tarsolyban valami meglepi.Ti hogyan értétek el ill. éritek el, hogy a lovatok ne ijedezzen?Akár konkrét gyakorlatoktól se kíméljetek.

#135 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 31. - 0:29

Ne ijedezzen? Én pl. a kamionoktól ilyedõs lovat az út menti karámba tettem ahol megszokhatja õket úgy 20-25 méteres távolságból.Lámpás ! A birkaszõrt jól a fejed felett próbáltad lóbálni gondolom és mivel jó nagy és fehér megijedt tõle ! Sok ló a nájlonnal van így ! Kösd fel eleve a nyeregre és úgy tedd rá lassan. Elõtte azomban vidd be az egészet a boxába, tedd a sarokba, rajk rá egy csomó répát/almát és ülj ott vele egy fél órát és várd meg amíg megbarátkozik amyereggel és lassan feleszi a nyereg mellõl a répát. Ennyi !Petya

#136 vegeta

vegeta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 8. - 12:41

Sziasztok íjászokszeretnék némi információt gyûjteni íjakról. Egy német ismerõsöm a fejébe vette, hogy neki magyar íj kell én meg megígértem, hogy szerzek neki, de sajna semmi közöm a témához, és õ sem profi, tehát teljesen korrekt leírást nem tudott adni, azt mondta: legyen magyar nomád jellegû, hobbi-sport célokra. Ami neki tetszik, az Németországban 350-400 EUR, ennél õ jóval olcsóbban szeretne hozzájutni.Tudtok nekem segíteni, hogy hol találok ilyen íjakról képet+árat? Vagy van vm ötletetek, mit érdemes megvenni?köszi, vega

#137 Coachman

Coachman

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 198 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 8. - 13:34

vegeta!1 javaslat: [url="http://"http://w3.enternet.hu/kelemenl/index.htm"]http://w3.enternet.hu/kelemenl/index.htm[/url]Bár nem vagyok szakértõ, de ha jól tudom a Kassai-féle íjak is igen jók.Sok sikert!CM

#138 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 8. - 13:50

[url="http://"http://www.horsebackarchery.com/kassai.html"]http://www.horsebackarchery.com/kassai.html[/url] Ezek a Kassai íjai. Nekem is ilyen van, az a típus, ami a lapon agár névre hallgat. Nekem bevált, jó kis íj, lehet rajta hosszút húzni, és nem drága. [url="http://"http://www.grozerarchery.com"]http://www.grozerarchery.com[/url] Itt pedig a Grózer íjak vannak sûrû tömött sorokban. Õ egy fejlõdõképes tag, egyre jobb íjakat csinál. Rövidebb húzáshoszra a magyar íjai elég jók, a TRH laminált magyar íja pedig kifejezetten jó, de az már 390 EUR (illetve külföldre ennyiért árulja, ha itthon rendeled meg, akkor jóval olcsóbb). Hosszú húzásra a hosszúszarvú mongol íját ajánlanám, mert azt is lehet húzni ameddig bírod.Egy dolog szól Grózer ellen, hogy ha nincs raktáron az íj ami kell, akkor sokat kell rá várni. [ November 08, 2004, 12:54: Az üzenetet átszerkesztette: Barefoot ]

#139 Huby

Huby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 8. - 14:01

Szerintem a legjobb: [url="http://"http://www.ijasz.lap.hu"]http://www.ijasz.lap.hu[/url] ;)

#140 vegeta

vegeta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 8. - 16:29

köszi...de nagyon sokféle van, egyelõre átláthatatlan nekem a kínálat, nem tudom mi a különbség az egyes fajták között.Ha azt mondom, hogy 30-50e HUF körül kellene találnom, tudtok max 4-5 darabot, ami legalább közepesen minõségû és hobbi-sport célra alkalmas? Ezek, amiket az ajánlott site-okon találtam, sokkal drágábbak.Kellene küldenem neki egy fényképet és egy árat róluk, hogy össze tudja hasonlítani azzal, amit N.o-ban látott. A lényeg, hogy magyar legyen, olcsó, de nam gagyi. Tudnátok nekem ilyet javasolni? vagy esélytelen ennyi pénzért íjat venni?köszi

#141 dzsigit

dzsigit

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 29 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 8. - 17:04

Egyáltalán nem esélytelen. Én most vettem egy Kassai-féle sólymot 46e-ért. Ez lovasíjászatra tökéletes, de szerintem földre is jó.

#142 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 8. - 17:53

Amirõl én konkrét véleményt tudok mondani, az a Grózer "Magyar alap" íj. Most télen lesz 5 éve hogy használom, s ezalatt nem volt vele gondom. Lovasíjászatra kicsit talán elõnyösebb egy más markolatformájú íj, de földre fõleg kezdõ íjnak ideális lehet. Jelenlegi ára 25000-tõl.

#143 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 8. - 20:44

Vega! Ez itt a Grózer forintosított árlistája:[url="http://"http://www.turul.art.pl/ar/ar.htm"]http://www.turul.art.pl/ar/ar.htm[/url]Fele annyiért megkapod itthon az íjait. Pl a TRH laminált magyar íj 39K. Kassainál szintén ez a helyzet. Én 28-ért vettem az Agár fantázianevû íjamat nála (akkor még magyarIII-nak hítták), azóta sem hiszem hogy 35 fölé ment volna ez a típus.

#144 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 22. - 11:40

Hát lassan, nagyon lassan olvad a hó, ami könyvet lehetett elovastunk.Lassan lehet készülõdni a tavaszra, és az elsõ lövésre nyeregbõl.Na hogy telt a tél lovasíjászok?

#145 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 22. - 11:59

Na szép, két ilyen topic párhuzamosan. Posted Image Döntsünk valamelyik mellett!Sajnos a tél várakozással telt nálunk, pedig a lelkesedés meglenne, de a pálya egyenlõre használhatatlan a célra.. :( Viszont lehetõség szerint, ha épp nem esett semmi, azért földrõl gyûrtük olykor-olykor az ipart, hogy szinten maradjunk. Ezt általában csak a kezünk bánta, dehát ez van.

#146 Ortadon

Ortadon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 175 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 22. - 15:21

Szasztok!Artin!Mostmár tudom, hogy mirõl beszéltél.Valószínû, hogy áttelepülök ide, bár ez a topik is régen volt használva, ahogy elnézem.Üdv!

#147 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 22. - 16:03

idézet:
Eredeti szerzõ: Ortadon: Valószínû, hogy áttelepülök ide [/QUOTE]Ez esetben a másikból áthozom ide a válaszom én is.(egyben megkérdezném, hogy nem lehetne-e egy lakatot biggyeszteni valamelyikre, a kavarodás elkerülése végett? Köszi elõre is!)
idézet:
Eredeti szerzõ: Ortadon:Artin!Te hova való vagy?Netán Gyõr környéke?Nekem Grózer 35#-os Magyar íjam van.Egyelõre "Gyalogos"kodom.Vettem Gyõrben 3 S**r vesszõt 950/db-de nem vagyok velük megelégedve. Nekem kellett bandázsolni, hegyet visszaragasztani stb...Van még 5 saját készítésû, de árban majdnem veri a Szalóky vesszõket és hát minõségben pedig elmaradnak tõle. Sajna ami volt Szalókym az elveszett...A tollazó az érdekelne, fõleg ha tudnék "pálcát" is szerezni olcsón. [/QUOTE]Én fõvárosi illetõségû vagyok, dehát ha a világ méreteit nézzük, akkor mondhatjuk, hogy nem messze onnan tõletek! :D Én egy szintén Grózer magyar íjat gyûrök már vagy 5 éve. Eredetileg 40#-es volt, de szerintem azóta néhány #-ot gyengült, legalábbis más íjakkal összehasonlítva így érzem. Teljesen elégedett vagyok vele, bár lehetne kicsit gyorsabb (szemeznék is a tötök laminálttal, ha lenne pénzem rá)Vesszõben én általában azonos árban jövök ki az olcsó boltival (6-700 FT), bár nem tudom a mostani tollárakat. Testet ha jól emlékszem 200-ért adnak itt, a tollja meg 80-100 volt legutóbb. A hatalmas elõnye még a házinak, hogy én nem a boltokban általában kapható 3 tollasokat használom, mert praktikusabb lóra a 4 tollas. Lassabb kicsit, de stabilabb. Ha mindehez esetleg valaki alutestet rak, akkor viszont gyönyörû lesz a röpte és nem az a fás kacsázás. Én jelenleg dilemmában állok a kettõ között.Magának a tollzónak az árát így hirtelen nem tudom, de asszem 10 körül lehet már kapni használhatót.

#148 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 22. - 22:15

Az idén is lesz Utazás kiáll. és lovas bemutató.A programból:"Sárkánytánc" Kassai Lajos"Tûzlovas" Harangozó János .... a többi is érdekes, de ebben a topicban mégis....

#149 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 22. - 22:23

Miért érzem úgy, hogy semmi új nem lesz a programban? Ez a "Sárkánytánc" név ismerõs, bár még nem láttam, de nem is hiszem hogy fogom a közeljövõben (csak ezért nem megyek ki az Utazásra), a "Tûzlovas" esetében pedig feltenném a kérdést Maténak, hogy ennek van-e jöze a 2003-as Sóskúti esti bemutatóhoz?!

#150 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 23. - 9:12

Mert semmi (kevés) új nem lesz a programban.Azért ha még nem láttad a mûsort szerintem érdemes megnézni.

#151 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 23. - 9:18

Nem tudom találkoztatok -e már ezzel a lappal [url="http://"http://lovasijasz.vilaga.hu/"]Lovasíjász[/url] A letöltött képek videók nálam nagyon komoly építõ jelleggel bejöttek.

#152 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 23. - 19:49

Kozifru! Ugye ezek ti vagytok? Mármint a fenti link.

#153 sámán

sámán

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 23 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 23. - 22:47

Valakinek van még rajtam kívül Liskány íjja? Szerintem nagyon jók!

#154 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 23. - 22:58

Lõttem már Liskány íjjal, bár nem lórol, hanem csak földrõl. Most ebben nem vagyok biztos, de mintha egyik barátomnak is ilyen íja lenne, legalábbis így emlékszem. Az viszont biztos, hogy 2003-ban Sóskúton a kezembe adtak egyet kipróbálásra, lõttem is vele párat. Azt kell mondjam nagyon kényelmes íj volt az. Nekem kicsit nagy és erõs ahhoz, hogy lóról használhassam, de földrõl való használatra nagyon csábító darab volt. Az egy kicsit díszesebb darabnak tûnt, végig volt finom bõrrel fedve (ez engem kicsit zavart is, mert olybá tûnt, hogy kopásra érzékeny :rolleyes: ), az árára sajnos már nem emlékszem.Jó emlék minden esetre, jó vélemény alakult ki bennem akkor (és a késõbbi találkozásokkor is) a Liskány íjakról. Posted Image Neked milyen van? Nem tudsz róla képet berakni? Lóra hasnzálod?

#155 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 24. - 11:16

Hát nem egyszerû ismeretet szerezni az íjazásról vagy a lovasíjazásról, ám ez utóbbit a Kassai könyv elég jól bemutatja és ad ötleteket.A napokban kaptam azt a levelet amelybõl az idézet való.A könyvet megrendeltem és tegnap már meg is jött, szerintem a hétvégén átrágom magam rajta.
idézet:
Oktatáshoz igazából profi edzõ kellene, de ahol nincs ott nagy segitséglehet ez:Kovács József: Történelmi íjászat c. könyve (Mergen Bt., 2004)A hézagpótló kiadvány a "Csaba" Lovas - Íjász Kör vezetõje, Tárkányévtizedes versenyzõi, oktatói, edzõi, versenyszervezési tapasztalataibólszületett meg. A szerzõ célja, hogy a történelmi íjászok - és másérdeklõdõk - kezébe olyan kézikönyvet adjon, amely haszonnal forgathatókezdõ és haladó, hobbi és versenyzõ íjász számára, elméleti alapokat ad afejlõdéshez, elõsegíti a legfontosabbat: a célba találást.A szép magyar nyelven megírt könyvben az alcímhez - "oktatás és edzés" -méltóan olvashatunk a hazai történelmi íjászat versenyrendszerérõl, az íjászfelszerelésérõl, a történelmi íjakkal való korabeli lövésrõl, a történelmiíjászok edzésének pedagógiai alapjairól, az ösztönös lövés elsajátításánakfejlõdés - lélektani, fiziológiai problémáiról. Szemléletesen ír a szerzõ atörténelmi íj hangolásáról, a lövés mozgástechnikájáról, az edzésrõl, aversenyekre való felkészítésrõl, az eredményeket befolyásoló külsõtényezõkrõl.A függelékben hasznos segédletet kapunk a problémák feltárásának néhánymódszerérõl, az edzés elejének általános bemelegítõ gyakorlatairól, abemutatókról, az idegen szakkifejezések magyarra fordításáról. Ára: 1500 Ft + postakölstég A könyv az érdeklõdõk és a terjesztõk számára megrendelhetõa szerzõtõl, telefonon: 66/445-824,postán: 5600 Békéscsaba, Szabadság tér 20-22. II/11,valamint e-mailen: csaba.ijaszk@dpg.hu [/QUOTE]

#156 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 25. - 13:39

Hát a fent említett könyv elmaradt a várakozástól, de tekintve a kinálatot mégis érdemes megvásárolni vagy legalább elolvasni. Posted Image Más.......Dr Bakay Kornél régészprofesszor elõadást tart "A keleti lovasnépek hadmûvészete" címmel 2005. február 26-án, szombaton, este 18 órakor a Gazdagréti Közösségi Házban (Budapest XI. ker., Törökugrató u. 9.). Posted Image Belépõdíj a helyszínen 1000 FtOtt leszek, ha tehetitek gyertek ti is....

#157 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 25. - 14:35

Én is lehet hogy elmegyek az elõadásra.

#158 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 25. - 15:31

Gyere sok-sok íjásszal és lovasíjásszal találkozol majd, és pesrsze velem is. Posted Image

#159 sámán

sámán

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 23 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 26. - 11:45

Nekem egy 32 fontos az íjjam, de vannak ettõl erõsebb és gyengébb íjjak is amit csinál Liskány István. Mi ezeket használgatjuk lóról is, bár még kezdõk vagyunk.... A családban van több íjjunk is, van amelyik tényleg túl erõs a lóról való íjjászathoz. Sajnos képet most nem tudok róla feltenni, de majd iparkodok...

#160 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 26. - 23:54

Lámpás! Végül nem találkoztam veled. :( Elnézést, hogy nem vettem fel, ill nem hívtalak vissza a visszahívásod után, de már ment az elõadás és csak 10 után ért véget a beszélgetés a hallgatósággal, akkor meg már nem akartalak zavarni.Megvolt ez a mai elõadás, amirõl fentebb szó volt.Azt kell mondjam érdekes volt, bár amennyiben az itt fevetõdött érveléseket akarom elfogadni, akkor az eddigi "tudományom" 80%-át vastag tollal át kell húzni. Elég radikálisan szenben állt némely ponton a köztudattal, és a tudományosan jelenleg követettel. Nagyrész László Gyula nyomán járt az elõadó (mivel az õ tanítványa), de néhány részen azért eltért az újabb eredmények miatt. Részletesen ma nem szólnék és bõvebb véleményt sem mondanék, talán holnap. (utóbbit max magánban, mert egy-egy része nem feltétlen nyílvánosságbarát)Nem voltunk sokan amúgy, kb 15-18-an. Baráti hangulatú volt, mind a Professor Úrral, mind a többiekkel folytatott beszélgetést tekintve. Érdemes volt végighallgatni, sok újdonságot, érdekességet és részletet tudtam meg. Posted Image Az eseményrõl készûlt videófelvétel, amihez jobb esetben 2 héten belül hozzájutok! (azért merem ezt felírni, mert említettem ott, hogy másnak is szeretném éejátszani, és nem ellenkeztek Posted Image )