Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

A társas lovaglás (arany) szabályai!


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
644 válasz a témához

#1 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 10. - 0:41

Arra gondoltam, hogy gyûjtsük össze a társas lovaglás közbeni elvárható viselkedést mind a résztvevõk, mind pedig a lovaglást vezetõk elvárásai szerint, lehetõleg mindenre kiterjedõen.Mert itt is tudni illik, hogy mit illik! :D

Edited by realcowboy, 2006 október 20. - 23:06.


#2 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2003 április 10. - 8:00

RC!Ez egy igen hosszú topic lesz.Tekintve, hogy nem egyöntetû a dolog.Függ a társaságtól, függ a lovaktól, függ a túra céljától, meg még sok mindentõl, ami most nem jut eszembe.Mire godolok?Voltam olyan társasággal, ahol vigyáztunk a másik minden mozdulatára, meg olyannal is, ahol arra törekedtünk, hogy a másikat kitaszítsuk valahogy a nyeregbõl (lovasbirkó, rúgatás, miegyebek)Ez volt a tökön-paszulyon vágtás hülye túra.Hogy nem volt illõ? Dehogynem! Mindenkinek tetszett.Szerintem nehéz ezt összefoglalni, mi illik, mi nem.De az fontos, hogy soha ne csináljunk olyat, ami zavarhatja a másikat.Szerintem.

#3 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2003 április 10. - 8:13

Visszaolvastam mit írtam.Nagyon Szalacsisra sikerült. Posted Image

#4 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 10. - 9:07

Szerintem az elsõ és legfontosabb a biztonság, a "leggyengébb láncszem"-hez való igazodás. Ez lehet akár a lovas, akár a ló. Fontos: nem kilõni hátulról, magaddal húzva a többieket (persze ezt is ki kéne próbálni egyszer Posted Image ).

#5 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 10. - 10:29

idézet:
Eredeti szerzõ: Mongol: Visszaolvastam mit írtam.Nagyon Szalacsisra sikerült. Posted Image [/QUOTE]Szalacsi? Az Árpi? Az jó munkásember. A nõvérével, a Malvinnal együtt jártam oskolába.

#6 olaj

olaj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 421 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 10. - 10:54

idézet:
Eredeti szerzõ: sheriff:Szalacsi? Az Árpi? Az jó munkásember. A nõvérével, a Malvinnal együtt jártam oskolába. [/QUOTE]Nem, a Sanyi! Szalacsi Árpi a fehérgyarmati erdészet igazgatója...de jó munkásember!

#7 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 10. - 12:05

Aranyszabályok Gumilovas módra:- Mindig legyen góré. Egy alfa hím (vagy nõstény) A társas lovaglás szórakozás ugyan, de nem játék. Veszélyes. Az iramot az útvonalat a vezér diktálja, egyeztetés, módosítás ugyan közben is lehet, de ne százan százfelé akarjunk menni.- Nem illik és nem szabad "kilõni". A fegyelmezettség nagyon fontos. A lovakat egyébként is külsõ ingerek érik, kár lenne még arra is figyelnie, hogy az egyik ló épp elõzi, esetleg odakap vagy odarúg vágtája közben.- Nem minden esetben ismerik egymást a lovak. A biztonságos távolság is fontos.- Ne kurjásszunk össze-vissza. Idegesíti a lovat is, lovast is. Ha valaki ordítva dübörög a hátunk mögött nem feltétlenül tesz jót az idegeinknek.- Ne piszkáljuk a másik lovát. Ne bögdössük jópofaságból pálcával, lábbal. Mert estleg a másik ló megijed és a földön landolunk. Ne csináljunk kaszkadõr trükköket, hogy most átülök mögéd vagy rácsimpaszkodom a nyergedre. - Minden esetben figyeljünk egymásra. Ha valaki ugyan lovagolgat, a vad hajszát, eszement vágtázást esetleg nem értékeli, vagy fél tõle. Szóljunk, hogy leválunk és fullozunk egyet, aki nem akar, az utánunk poroszkál, bevárjuk. Vágta közben nehezebb is figyelni a társainkra, nem lenne jó, ha a szomszéd faluban jönnénk rá, hogy valakit elhagytunk, már rég leesett és mi meg csak rohantunk, mint a vadbarom. - Biztonságot és megnyugvást jelent, ha a gyengébb lovasoknak egy-két jótanács is futja a profibbaktól. Érzik, hogy figyelnek rájuk és valljuk be, mindig lehet valami újat tanulni másoktól. Nem illõ "fikázni" a másik lovastudását. Szívfájdító tud lenni, ha lefitymálják a teljesítményedet. Míg egyik ember ránõtt a lovára, a másik örül, hogy eljut egy-egy túrára. Mindenki maga vállalja a kockázatot, de akkor sem lehet minden lovast egy szinen mérni.- Én dohányzom ugyan, de nem szívesen látom, hogy lóháton dohányoznak. Bármitõl megijedhet a ló, még a legnyugodtabb is, és nagyon kellemetlen egy csomó homokkal a füledben tovább lovagolni.- És végül. Nem vagyunk egyformák. Erõnlétünk sem ugyanolyan. Figyeljünk a gyengéb lovasokra és ha úgy látjuk, kivannak, tartsunk egy kis pihenõt. Már 5-10 perc is elég az újjáéledéshez.Legyünk lovasok, ne valami vad horda, hogy mindenki kellemes élményekkel távozhasson.

#8 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 10. - 12:15

Hátulról másik társaságba nem beleveágtázni.Ismeretlenek mellett vagy szembõl lépésben (esetleg ügetésben?) elmenni.

#9 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 10. - 12:42

idézet:
Eredeti szerzõ: Gumilovas: Aranyszabályok Gumilovas módra:[/QUOTE]Sirály, valami hasonló a saját értékrendem is. De kiegészíteném egy - két saját meglátással.Kilovagláskor a sorrenben nem árt, ha a ménes beli rangsort is figyelembe vesszük. Egy összeszokott csapatban az idegen lónak hátul a helye, ahogy a rúgós lovaknak is.A követési és oldal távolságot rettentõ fontosnak tartom. Én nagyon szeretek hátul menni, mert így tudom, ha lepottyannék(ami azért nem olyan egyszerûen megy), nem gyalogol át rajtam egy másik ló.Ha gyengébb lovasok vannak a csapatban, a vezetõ nem tud örökké hátra pislogni, így a sor végét nem árt ha egy jobb lovas zárja. Figyelni tud a kevésbé ügyesekre és szól ha kell.Nyílt terepen való vágtázást, széjjel nyílva kezdõ lovasokkal hanyagoljuk, hiszen gyakran kitör a verseny szellem a lovakból, ha egymás mellett nyargalnak.Ha egy ló elszaladna a lovasával, a többiek kérés nélkül álljanak meg, egy összeszokott csapatban úgysem mennek egymástól messzire a lovak.Hasonló a helyzet ha egy társunk leesik.Ha kezdõkkel lovagolunk ki, a kanyarokban mindig vegyük vissza a tempót, ez fõleg a vágtára érvényes. Õk még könnyen kibillennek, leeshetnek, és a kanyar után sosem tudjuk mi vár ránk.És egy utolsó, de fontos dolog. A lovak bizony menetközben is megállnak pislantani, ilyenkor álljunk meg, és várjunk, amíg elvégzi a dolgát, ne kelljen full vágtában utolérnie a többieket.

#10 P 2000 lovasboltos Kati

P 2000 lovasboltos Kati

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 959 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 10. - 16:15

Ez egy nagyon jó téma.Egy túra elõtt egyeztessük, ki milyen szinten van, és figyelmeztessük a csapatot, milyen lesz a tempó, a többi lovas tudása. Ha valaki ezek ismeretében sokat gondolva magáról nekivág, és útközben bevágja a hisztit, vessen magára, ha nem veszik jónéven. Viszont, ha csak úgy kimegy egy csapat, mindenestben a legrosszabb lovashoz illene alkalmazkodni. Ez néha nehéz, és idegi munka lovas és ló részére is, de nagyon fontos szerintem, fõleg a biztonság szempontjából.Amennyiben lehetõség van rá, ne tegyünk kárt semmiben, (vetés, gabona, stb), ne szemeteljünk, ne köpködjünk, ne villogjunk, csak maradjunk emberek.Ha imeretlen lovasokkal találkozunk, köszönjünk egymásnak. Sajnos találkoztam jó pár sporttársal, aki nagy elõkelõségében megfeletkezett errõl. Lehetõség szerint öltözetünkkel adjuk meg a tiszteletet egymásnak.Ne menjünk ki koszos lóval, még a pályára se. Remélem nem tértem el a témától. Ezek a saját gondolataim, de nem vállalok értük felelõsséget, bántani értük nem szabad, mert szegény pici lelkem nem bírja a kritikát :D

#11 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 10. - 16:27

Nekem még az jut eszembe a témáról, amikor egyik barátnõm panaszkodott, hogy nem szívesen indul ki terepre a ménjével, ugyanis elég nagy feléjük a lovassûrûség, és rendszeresen botlik olyanokba (vagy ez csak egy személy, nem tudom), aki egy lovat lovagol, a másikat meg szabadon engedve hozza ki magukkal. Az illetõ másik, sokszor sárló kanca révén néha igen megfeküdte kedves barátnõm gyomrát... ez is elég nagy felelõtlenség szerintem.A budaörsi hegyekben meg egy lány a szabadon engedett méncsikójával járt ki terepre, 2-3 éves korában is, ami szintén nem túl szerencsés, bármilyen nemû másik egyeddel is talákozzanak össze...

#12 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 10. - 17:18

Amikor elõször voltam Bazsnál terepen megijedtem, ugyanis a régi helyemen más szabályok voltak...- Mindig egy adott ló volt a vezérkanca, csak õ mehetett elöl, ha õ akár a második volt, hisztizett (Porfelhõ :D )- A sorrend nagyjából ugyanaz volt mindig, a 3-3 összeszokott (egy helyen tartott) ló egymás után, utána olyan ló, amelyikre nem rúg, vagy olyan az elsõ csapatból, amelyik nem rúg. Aztán késõbb a Milli rakoncátlan volt, második helyen jobban viselkedett, ott ment, meg sokszor volt, hogy õ volt az elsõ...- Egymás mellé soha sem mehettünk, csak lépésben, akkor is csak olyan lovakkal, amelyek nem bántották egymást- Mikor kiértünk terepre, mindenki meghúzza a hevedert mégegyszer, nehogy törés legyen, vagy elmozduljon a nyereg!!!- Az elsõ lovas kézjellel, és hanggal adja a többi tudtára, hogy milyen jármód következik - Elõre elterveztük az útvonalat- Ha valami baj van, leesett valaki, vagy görcsöt kapott (ilyen is sokszor volt), azonnal megálltunk, vagy legalább lépésbe visszavettük a lovakat- Ha külön vágtáztunk, egy ló soha sem maradt egyedül, mindig legalább 2 ló együtt volt- Minden jármódban legalább egy ló távolságot tartottunk, volt, hogy többet is.- Patak mellett lassabban mentünk, figyelmesebben- Ha jött valaki szemben, lépésbe felvettük a lovakat, természetesen köszöntünk, és megköszöntük egymásnak, hogy helyet adott.És ilyenek...De Bazsnál terepen vágtánál egymás mellé mehetünk, nem igazán versenyeznek a lovak, és nekem tök furcsa volt az, és egy vágtatempó és kétszer gyorsabb volt, mint a régi helyen...A régi helyen egyik terep alkalmával láttunk másik két lovast az erdõben... Egyszer csak láttunk egy vágtázó szürke lovat, lovas nélkül... Utána ügetett a másik szürke ló két lovassal... a lány leesett, a ló hazament... szívás.. :rolleyes:

#13 Haflingi

Haflingi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 717 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 10. - 17:39

Szerintem az aranyszabályok elejére sorolandó a hogyan vigyázzunk a lovainkra címû fejezet.Ha vannak a csapatban kevésbé tapasztalt túra és tereplovasok, akkor a társaság tapasztaltabb felének kell õket úgy terelgetnie, hogy ne bántsuk és zrikáljuk halálra szerencsétlen kezdõt, amikor örül, hogy a sok élmény közepette fennmarad, de:- a hevedert mindenki húzza meg és figyeljen a felszerelésre, ne törhessen fel a ló, ne vérezzen a szája...- emelkedõn könnyítsen ki a lovas és ne terhelje túl a ló hátát,- ne menjünk olyan helyre ahol a ló lába könnyen sérülhet (pl. gidres-gödrös kemény talajon vágtázgatás, mélyszántásba befordulás...), de ha valaki már megy ne teremtsen olyan szituációt, hogy a többinek is vele kelljen tartani,- különben se menjünk rá olyan magánterületre, amelyben a lovak kárt okozhatnak, mert akkor csodálkozhatunk, hogy Jé! még egy földet bekerítettek, lezártak, stb.,- igazodjunk a lovak kondijához is és persze itt is a leggyengébbhez,- ha négylábú barátunk végigcipelt egy jófej túrán, akkor legalább sétáltassuk le és ne küldjük még meg egyszer a túra emlékére a kapu elõtt,- hosszabb túrán rendszeresen figyeljünk arra, hogy a ló vízhez és kajához jusson, legyen alkalma kicsit legelni,- amíg mi ebédelünk és nyújtózunk õ is nyújtózhasson egyet nyereg nélkül, nem olyan nagy kunszt újra rárakni,- ha nyeregtáskát és egyéb cuccokat is viszünk, úgy helyezzük el, hogy ne bántsák, ne irritálják a lovat (ne kössük a sátrat a veséjébe pattogósra),- túra elõtt nézzük meg, hogy patkolása, körmölése, stb. rendben van-e és ha közben történne valami, legalább törekedjünk arra, hogy a rendelkezéseinkre álló módszerekkel csökkentsük a bajt (ha leesett a bal elsõ, vegyük le a jobbost is, ha megsérült a ló ne erõltessük végig, hogy az utolsó 20 km-t még csak kibírja valahogy...)Ez most csak az a néhány, ami elsõre eszembe jutott...

#14 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 10. - 17:41

idézet:
Eredeti szerzõ: Zsubaba: De Bazsnál terepen vágtánál egymás mellé mehetünk, nem igazán versenyeznek a lovak, és nekem tök furcsa volt az, és egy vágtatempó és kétszer gyorsabb volt, mint a régi helyen...[/QUOTE]Na, ez pl. teljesen ló-függõ... A régi helyeden azért mentetek egymás mögött a lovak, mert félõ volt, hogy balhé lesz belõle... De ez szerintem máshol is így van. Nekünk szerencsénk van azzal a pár lóval, akikkel ki tudunk menni terepre. Gondolom, te is emlékszel rá, amikor a télen kimentünk abban a nagy hóban, és Dóri ült Babán, én meg Carmenen. Ott is csak azért alakult ki a verseny, mert mi döntöttünk így Bazzsal. Vagy legalábbis megláttam õket magam mellett, és megkérdzete, hogy na, mivan nincs verseny? :D Szerintem az alapszabályok a következõk:-Nincs az, hogy mindenki másfelé akar menni, és vita alakul ki, vagy megkérdõjelezik a vezetõ felelõsségtudatát (ha nincs rá ok, és csak hisztibõl akar a másik másmerre menni)--Figyelünk a másikra, ami annyiban merül ki, hogy nem sorítjuk le szánt szándékkal az útról, nem piszkáljuk a másik lovát.-Fontos, hogy ha gyengébb, vagy kezdõ van a csapatban, a profibbak ha úgy látják, szükség van rá, akkor menjenek oda, és segítsenek, vagy adjanak tanácsot, de ne kioktató stílusban.-Ha másik emberrel összetalálkozunk (futó, kocsis, gyalogos, stb), mindig vegyünk vissze legalább ügetésbe, de a legjobb és legbiztonságosabb a lépés.Van még nagyon sok, de ezeket tartom a legfontosabbaknak.

#15 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 10. - 17:50

Meg Davosnak, és Szandrának, volt versenyzõi múltja, és azért õk tudnak rohanni.. Davos ráadásul ATV!!! Szal vele nem rohannék ki a világból...de múltkor a Millivel meg a Dianával egymás mellett vágtáztunk a patakparton, de az sem közelítette meg azt a tempót, amit Carmennék tudnak menni! Pedig Diana teljes erõbõl "futott" úgy éreztem... :eek:

#16 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2003 április 11. - 7:59

Csak hogy mindenki értse: [url="http://"http://www.teccikerteni.hu"]www.teccikerteni.hu[/url]OFFOFF

#17 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 11. - 15:31

idézet:
Eredeti szerzõ: Zsuzska:Nekem még az jut eszembe a témáról, amikor egyik barátnõm panaszkodott, hogy nem szívesen indul ki terepre a ménjével, ugyanis elég nagy feléjük a lovassûrûség, és rendszeresen botlik olyanokba (vagy ez csak egy személy, nem tudom), aki egy lovat lovagol, a másikat meg szabadon engedve hozza ki magukkal. [/QUOTE]Akkor még szerencséje volt, hogy csak 1 elengedett lóval került szembe.Nálunk elõfordult (direkt nem mondok helyszínt), hogy egy lovastársam egyedül volt kinn terepen és egy egész tucat szabadon "sétáltatott" lóval futott össze, akik szépen elkezdtek körülötte körbe-körbe vágtázgatni. Gondolhatjátok, hogy nem lehetett egy kellemes élmény. Fõleg egy olyan lóval, aki nem mindig csípi az idegeneket.Ez egy olyan eset ami szerintem nem fér bele a lovas etikettbe.
idézet:
eredeti szerzõ: EvaFontos: nem kilõni hátulról, magaddal húzva a többieket (persze ezt is ki kéne próbálni egyszer ). [/QUOTE]Hidd el nagyon jó! Csak ajánlani tudom. Azzal a elengedhetetlen feltétellel, hogy elõtte szólj, hogy indulsz. Amúgy a világ legjobb dolga így indítani egy versenyt! :D Amit még hozzáfûznék a témához, hogy szerintem fontos lenni hozzászokni terepen ahhoz, hogy ha összefutunk valakikkel és netán más ritmusunkkal akadályozzuk õket, akkor lehetõségeinkhez mérten próbáljuk meg õket elengedni, vagy kikerülni. ez sajnos még nem mindig mûködik.

#18 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2003 április 11. - 16:04

Amikor még a kezdet kezdetén (mintha ma lenne)futószáron lógtam, még csak az ügetést gyakorolgattam, egy lovas parádézott nem messze tõlem. Egy idõ mulva néhány méterre elvágtázott mellettem. A ló megijedt, ágaskodott alattam.Az nõi felmenõjét még sikerült a számra vennem, de azt hiszem õ követte el a durvább dolgot.Azóta, ha nem kap el a hév, mindig a leggyengébbhez igazodunk.Zapolya! Most pszt!(jó kis muzslai hosszúvágták)

#19 sellõ

sellõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 243 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 11. - 18:32

A megnyitott téma nagyon "teccik"!Csak az merült fel bennem gondolatként, hogy ha kellõen sok okos aranyszabály íródott össze, talán jó lenne a "Lóvastúrák és találkozók" témához kitenni gyûjteményes formában. Így bárki (akár régi tag, vagy új fórumos) tudhatja, mit értünk a túrák alatt, illetve milyen elképzeléseink vannak egy túrán való viselkedésrõl. ???

#20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 11. - 18:44

Teljesen egyetértek minden eddig elhangzottal!.. Nincs is sok hozzáfûzni valóm, de egy-két emlék felderengett bennem... Posted Image Nem csak a lovak épsége miatt érdemes a távolságot tartani, hanem a lovasoké miatt is! És itt nem csak a térdenrúgásra gondolok... Egyszer mentünk terepen egymás mellett a barátnõmmel, lovaink amúgy elmentek mindig egymás mellett szépen, de az övé, amíg lehajolt egy fûcsomóért, mi elé kerültünk, mert õk ugye megálltak, mi meg nem. Na a drága pacc, az rögtön rendre akarta utasítani az enyémet és kitátotta a száját... Csak azon múlt, hogy nem engem harapott telibe seggbe, hanem a nyeregkápát, hogy épp ránéztem és gyorsan odébbtettem magunkat!.. Nagyon fájt volna, asszem... Posted Image Ja, és akkor se versenyezzetek, ha épp zuhog az esõ! Nekem már volt halálfélelmem, mert a vezetõn rajta volt a "mostmutasdmeg", aztán végigrotyóztatott minket a csúszós mezõn a szakadó esõben!!! Amikor hat ló galoppozik, próbáld már meg visszafogni a tiedet... Hál'Istennek nem történt baj, de ez csak a szerencsén múlt... Ja, meg ha már évek óta viszel ki terepet és ismered a talajt, ne vágtáztass olyan helyen, ahoil máskor csak lépni lehet, mert valszeg megvan annak az oka és akkor nem bukik fel senki... Ezt a hibát nem én követtem el, de én is ott voltam... Ja és ne dobáld a másikat különbözõ termésekkel, mert zavaró lehet... Posted Image (ez sem én voltam, csak a célpont) Az ilyen kissé rebellis terepek amúgy a legjobb hangulatúak, feltéve, ha nem történik baj, de utólag reálisan belegondolva néha kicsit veszedelmesek... De megvan a fílingjük, az tuti! Posted Image Alapvetõen a lovak és a lovasok kell, hogy meghatározzák, mit szabad és mit nem egy terepen vagy túrán. Ez az aranyszabály leegyszerûsített változata. :D

#21 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 11. - 19:11

De sok jó dolgot írtatok! Posted Image Lenne még más is. A vezetõ.Fontos, hogy õ is figyeljen a mögötte baktatókra.Ok, nem megfordulva kell lovagolni, csak tekintettel lenni a többiekre. Voltam már kinn úgy, hogy minden profi volt, csak épp a vezetõ nem szólt soha, hogy milyen jármód következik. Így néha az elõttem lévõ popsijában kötöttem ki, mikor úgy gondoltam, biztos vágta lesz, máskor meg úgy kellett utánuk spuriznom, mert nem esett le, hogy nem csak szaporáznak, hanem vágtáznak. Ugyanez a lassítások jelzésével, marha aranyos kis torlódásokat láttam már. Posted Image -Ha új lovas van a csapatban, célszerû az irányok jelzése is (fõként gyorsabb iramnál)-Kezdõbb lovassal is meg lehet ereszteni a vágtát, ha tényleg megy neki, csak nem rögtön elõszörre, hanem szép fokozatosan kell gyorsítani.- Szóval kézjelzések rulez!És én azt is kedves dolognak tartom, hogy ha bámészkodó emberekkel találkozunk, csinálunk nekik egy tiszteletkört (persze kissé távolabb, nehogy gond legyen), hadd örüljön a nép, hogy "Hûûû, lóóó, és úgy megy, mint a filmben!"Szabadonengedett lovakról annyit, hogy egyszer barátnõmmel le akartuk járatni a két sárló kancát egy húzósabb osztály után egy kis sétálós, 15 perces kiruccanással. Teperõs vágtában jöttünk vissza, menekülve a felénk tartó kisebb ménes elõl. Ráadásul akkor még kezdõbb is voltam. ( még ennél is :D )

#22 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 11. - 20:52

idézet:
Eredeti szerzõ: Dé: Ja és ne dobáld a másikat különbözõ termésekkel, mert zavaró lehet... Posted Image (ez sem én voltam, csak a célpont) [/QUOTE]Hógolyóval lehet? :D Mi lóháton hógolyóztunk egyik terepen Apple-lel :D Posted Image Posted Image

#23 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 11. - 21:17

A lóhátról hógolyózást már én iskipróbáltam! Idén februárban egy Silveradós túrán. Akkora volt a hó, hogy a ló hátáról - nehezen ugyan, de - el lehetett érni ;) De a másik nyakába rázzuk a havat a fáról, az jobb poén! Persze csak olyanokkal akiket ismersz és tudod hogy nem megsértõdnek hanem .... visszaadják Posted Image :D

#24 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 11. - 21:19

Igen, azt is próbáltam, de a fákon nem sok hó volt, mikor mi kimentünk Posted Image De lóhátról elértük a havat, és azzal dobáltam a csajt... erre õ hozzám meg Tökhöz vágott egy félkilós tömböt... kössz! :eek: :D :rolleyes:

#25 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 11. - 21:33

Erre mondtam azt hogy "visszadják" ...Mert ugye aki másnak vermet ás ... :rolleyes:

#26 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 11. - 23:23

Kíváncsi volnék a lovas hölgyek véleményeire a következõ kérdésekben:Mi a véleményetek arról, hogy illik e egy átlagos tereplovaglás alkalmával a pasiknak félmeztelenül lovagolni.Hogy van az, hogy gyakrabban kell megállni pisilni pasik miatt,mint nõk kérésére?Vagy így van e ez egyáltalán?Ismerõs nektek a tünet, hogy a közös lovaglás során sokkal hamarabb kezdenek el a férfiak a szekszualitással kapcsolatos vicceket egyebeket szóba hozni, mint más társas összejövetelen?Villognak e a lovon a férfiak látványosan? (akkor is ha nincs mire) Udvariasabbak e a pasik lóháton a nõkkel, mint lent a földön, vagy a lovon nem nagyon tesznek veletek különbséget.Zavar e benneteket ha a pasitok lóháton több fizikális jelét adja az összetartozásotoknak, mint egy buszon tenné? Nem arra gondolok, hogy letép egy virágot a fáról és átadja hanem ha állandóan puszikát kér vagy fogócskázni akar pl. folyamatosan.A kérdéseket persze nem a közelmúltban gyûjtöttem kizárólag. :D [ Április 11, 2003, 23:25: Az üzenetet átszerkesztette: realcowboy ]

#27 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 11. - 23:36

[QUOTE]Eredeti szerzõ: realcowboy: Mi a véleményetek arról, hogy illik e egy átlagos tereplovaglás alkalmával a pasiknak félmeztelenül lovagolni.Szerintem ez semmilyen körülmények közt nem illik, max. ha szõrén viszed úsztatni a lovat, de lehet, hogy én túl konzervatív vagyok. Posted Image Én ujjatlan pólóban sem lovagolok soha, egyrészt mert ezt írja elõ a "lovas etikett", másrészt terepen fõleg a felesleges sérülések elkerülése végett nem ajánlott.Villognak e a lovon a férfiak látványosan? (akkor is ha nincs mire) Igen! De ez alapvetõen a természetükbõl, társadalmi szerepükbõl adódik szerintem. Plusz aki egyébként is szeret villogni, nagytudásúnak lenni, az lovon is azt képzeli, hogy mindent pontosan úgy kell csinálni, ahogy õ a gondolja, hiába próbálod meggyõzni akár szemléltetve is az ellenkezõjérõl.Zavar e benneteket ha a pasitok lóháton több fizikális jelét adja az összetartozásotoknak, mint egy buszon tenné? Nem arra gondolok, hogy letép egy virágot a fáról és átadja hanem ha állandóan puszikát kér vagy fogócskázni akar pl. folyamatosan.Ez minden körülmények közt zavarna. :eek:

#28 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 11. - 23:56

Mi a véleményetek arról, hogy illik e egy átlagos tereplovaglás alkalmával a pasiknak félmeztelenül lovagolni. Alapvetõen konzervatív beállítottságú vagyok, de engem ez speciel nem zavarna, persze ha a látvány megfelel az "elvárásaimnak" :rolleyes: (Sõt én szoktam ujjatlan pólóban lovagolni)De sok hátránya van persze, a sérülések amit Zsuzska is említett ill. a leégés (mármint a nap sugarai miatt!)Képzeljük csak el, egy jó pasi, szõrén, mezítláb és félmeztelenül lovagol a naplementében .... Hogy van az, hogy gyakrabban kell megállni pisilni pasik miatt,mint nõk kérésére? Ez igaz lenne? Villognak e a lovon a férfiak látványosan? (akkor is ha nincs mire) Itt teljesen egyet kell értsek Zsuzska véleményével ;) Udvariasabbak e a pasik lóháton a nõkkel, mint lent a földön, vagy a lovon nem nagyon tesznek veletek különbséget. Talán igen. Szerintem ez abba nyilvánulhat meg, hogy jobban odafigyelnek a szebbik nem képviselõire, mert õk egyben a (fizikailag) gyengébbik nem is. Gondolok itt arra a "szabályra", hogy a túra alatt figyeljünk oda a nálunk "gyengébbekre". Hisz mindannyian jól tudjuk, néha bizony elkél a fizikai erõ is a lovaglások alkalmával ;) De ez lehet hogy kapcsolatban áll az elõzõ kérdéssel, ti. hogy villognak ... Zavar e benneteket ha a pasitok lóháton több fizikális jelét adja az összetartozásotoknak, mint egy buszon tenné? Igen, ráadásul az veszélyesebb is mint a buszon, szerintem ...Üdv, Sac

#29 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 12. - 0:05

Zsuzska!A félmeztelenségre férfiak tekintében nálunk (PKN.ranch) azért van kivétel.Túrák során elõfordul, hogy félmeztelenek vagyunk. Igaz ez az öltözékünkel amit hordunk némiképp harmonizál. A túra felszerelésünk között mindig ott van nyáron a fürdõruha (legalább alsó, hogy a hölgyek ne legyenek kirekesztve. Persze mindig van felsõ is vagy az ennek megfelelõ top.De nem álszentségbõl mondom, hogy engem is zavar ha egy nõ olyan ujjatlan pólót hord amiben simán látom a köldökét.Is.Ezt ugyanis lovon nem lehet úgy viselni,mint a földön. És gyakran volt ilyen. De mondok mást is. Járt hozzám egy fiatal 25 és 28 körüli pár lovagolni. Egyébként simán belefértek a csapatba rendben voltak.A lány egy jó csaj is volt minden tekintetben.Egyszer egy téli lovaglás alatt felmerült a bokszer alsó kérdése és simán közölték, hogy õk mindig bugyi illetve alsónadrág nélkül lovagolnak. Mit mondjak, engem zavart a dolog pedig elég laza vagyok. :D

#30 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 12. - 0:26

Egy túra alkalmával 50 fokban meg tudom érteni, ha valaki ujjatlanban lovagol vagy férfi leveszi a pólóját, de ettõl függetlenül én a helyében mégsem tenném. Szóval azért nem fordulok vissza, ha valaki ilyet tesz a társaságomban. :D Azt hiszem, ez tényleg egyéni ízlés kérdése, mint ahogyan te is írtad a példáidban.Sac, engem nem villanyozott fel a szõrõs férfiláb gondolata a naplementében, de erre is csak a közmondást tudnám idézni... :D Ja, azért azt mondom, ha csak egy szimpla tereplovaglást nézünk, és nem délre idõzítjük 50 fokban, azért ki lehet bírni pólóban is. De ez a társaság szokásaitól is függhet. [ Április 12, 2003, 00:28: Az üzenetet átszerkesztette: Zsuzska ]

#31 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 12. - 0:37

idézet:
Eredeti szerzõ: Sac: Képzeljük csak el, egy jó pasi, szõrén, mezítláb és félmeztelenül lovagol a naplementében ...[/QUOTE]Ki gondolta volna, hogy az ezer féle dolog helyett elég egy gatya és egy pár otthon hagyott surranó, póló és máris tetszhetünk? Posted Image Hiába ha százötven évig élnénk az is kevés volna, hogy eligazodjunk a nõkön! :D

#32 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 12. - 9:42

RC, lehet, hogy ezentúl engem nevezel Sárkánynak és nem a lovadat, de Sac mondatában a lényeg a jó pasi volt. Posted Image :D Ami pedig a gyakori megállási kényszert illeti, szerintem az elfogyasztott söröcske mennyiségével áll arányban. ;) A klasszikus lovas etikett szerint nem illendõ pucér felsõtesttel lovagolni, ezt én is osztom, de ahogy a klasszikus illemszabályok is oldódtak, ez alól is el tudok képzelni kivételt.A meleg önmagában nem tûnik elegendõ indoknak, egy vászoning v. pamutpóló 50 fokban is elviselhetõ. A kivétel (ami erõsíti a szabályt): összeszokott baráti társaság, megfelelõ testforma, nem angol stílus! Egy angolos adjon a formákra ebben is. tongue.gif (RC, neked tehát lehet!)A többi felvetett kérdésre a válaszom:Lovon férfinak, nõnek egyaránt nyitott könyv a jelleme. Hogy ált. a pasik villognak? Nem véletlen tongue.gif Figyelnek-e a társakra, segítenek-e? Aki a földön is, az a lovon is.Fogócska, puszika stb. Nevelési hiba. Én konzervatív vagyok, zavarba hoz, ha kényszerûen tanúja vagyok annak, ami nem másokra tartozik.

#33 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 12. - 10:10

Nos, én nem láttam még (jó) fickót félmeztelenül lovagolni! (a fene! :D )Viszont ismerek egy csajt (nem rossz)aki nyáron felül egy szál fördõruhafelsõben virít. (Szerintem csak azért, hogy megnézzék... :D )Szerintem mindenki maga dolga, hogy érzi jól magát a lovon (ha egyedül van), viszont, ha társas kilovaglásra megy, azért kicsit igazodnia kellene a többiekhez. Szerintem nem egy lovastereptúrán kell ki élni az exchibicionizmust.(jól írtam???, Moly!)Nekem (most már) fontos a terepen a megbízhatóság. Mind ló, mind társak, mind vezetõ személyében.Nagyon sok negatív tapasztalatom van ezügyben.Olyan helyeken voltam eddig, ahol sem a lovak nem voltak teljes mértékben kontrollálhatók (sajna az enyém sem) sem az embertársak.Mindig volt 1-2 "renitens" (HÍMNEMÛEK!)akik mint RC írta, majd én megmutatom tipusúak. De ezek mind saját lóval rendelkeztek. [ Április 12, 2003, 10:13: Az üzenetet átszerkesztette: Ilusta ]

#34 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 12. - 10:17

Még valami:Szerintem ne a leggyávább ló menjen leghátúl!Megijed, elõrerobog és kész az idegbajos vágta! :D

#35 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 12. - 10:44

idézet:
Eredeti szerzõ: Ilusta: exchibicionizmust(jól írtam???, Moly!) [/QUOTE]Exhibicionizmus = magamutogatás Posted Image x után nincs c :D (Molytalanul :D Posted Image )

#36 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 12. - 10:46

Köszi molyosZsu! :D

#37 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 12. - 10:54

Posted Image -esen! :D :rolleyes:

#38 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 12. - 11:23

Cav féle szabályok: Az van amit mondok, visszapofázás nincs. A demokráciát próbáltuk, nem vált be. Posted Image HA... nagyritkán viszek valakit terepre, akkor ez van, de azért aktívan figyelek rá, és csak úgy fokozom a terhelést, hogy bírja. Viszont általában nem szólok, ha gyorsítok, lassítok, az életösztön és a probléma átlátó és megoldóképesség hamar felülkerekedik, és elkezd figyelni az ember. Ez elvonja a figyelmet amúgy az egyéb ide nem illő témákról is. Posted Image Általában viszont egyedül, vagy 1-2 emberrel megyünk terepre, és nem vendégekkel, szóval ismerjük egymást, jól megvagyunk etikett nélkül. " Kivancsi volnek a lovas holgyek velemenyeire a kovetkezo kerdesekben: "Nem vagyok lány, illetve részben, tudat alatt. Mint mindenki. De azért írok pár gondolatot. :)" Mi a velemenyetek arrol, hogy illik e egy atlagos tereplovaglas alkalmaval a pasiknak felmeztelenul lovagolni. " Nem vagyok lány, de valahogy engem is zavar, ha jó, ha nem jó pasi. Nem irigység kérdése. tongue.gif (pszichológus megközelítés: a rejtett homoszexualitást jelzi, ugyanis még magamnak sem vallom be, hogy tudat alatt izgat a meztelen férfi felsőtest látványa. Tudat alatt pedig ott motoszkál. Úristen, b..i volnék??? :D )" Hogy van az, hogy gyakrabban kell megallni pisilni pasik miatt,mint nok keresere?Vagy igy van e ez egyaltalan? " Lányoknak macerásabb, inkább visszatartják. :)" Ismeros nektek a tunet, hogy a kozos lovaglas soran sokkal hamarabb kezdenek el a ferfiak a szekszualitassal kapcsolatos vicceket egyebeket szoba hozni, mint mas tarsas osszejovetelen? " Na, ezt nem tudom, nem is nagyon szoktam férfiakkal lovazni, én meg szolidabb vagyok annál, hogy ilyesmire tereljem a szót. Amúgy sem pofázzuk végig a lovaglást. Posted Image "Villognak e a lovon a ferfiak latvanyosan? (akkor is ha nincs mire) " 2 kiindulópontja lehet ennek a fajta villogásnak.. Az egyik a férfi egóból következik, szexuális eredetű, "párzási tánc" jelleggel. A másik talán egy komplexusból ered, amikoris önmagának akarja bizonyítani a tag, hogy valójában jó pasi. Ilyenkor van az, hogy a környezetéből érkező visszajelzéseket bármilyenek is legyenek, pozitívnak érzékel. Illetve talán e kettő keverékéből adódik. " Udvariasabbak e a pasik lohaton a nokkel, mint lent a foldon, vagy a lovon nem nagyon tesznek veletek kulonbseget. " Nem teszek különbséget. A földön SEM vagyok udvarias. :D Cav

#39 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 12. - 11:56

idézet:
Eredeti szerzõ: Cavalier: Cav féle szabályok: [/QUOTE]Most nagyon meghazutoltad magad! :D Posted Image Posted Image Posted Image

#40 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 12. - 12:53

idézet:
Eredeti szerzo: Zsubaba:
idézet:
Eredeti szerzo: Cavalier: Cav féle szabályok: [/QUOTE]Most nagyon meghazutoltad magad! :D Posted Image Posted Image Posted Image
[/QUOTE]Mostmé? Kötekedsz, leharapom az orrod! Posted Image