Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Emlékezés lovakra


  • Please log in to reply
416 válasz a témához

#81 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 12. - 20:21

Ha eddig nem történt még meg, akkor az elkövetkezendõ órákban kell elbúcsúznunk Chicagotól, a kis öreg furioso méntõl. Amikor megismertem, öttusások lovagolták, majd átkerült hozzánk, nem is olyan régen még ugrottunk is vele. Nem látszott rajta az a 20 év, nagyon jól tartotta magát. Egy apró incidens miatt lesántult és karámba járt hónapok óta, szép hónapjai voltak öregkorára. Sajnos Üllõn kötött ki egy kólika miatt.Õ volt az (bocsi most nem linkelem):http://gportal.hu/pi...345882&index=14Emlékezni fogunk rá mindig...

Hozzászólás megtekintése

Jelentem Chicago jól van. Meglátogattuk ma és igaz, hogy koplal, de nem úgy néz ki a kiscsávó akitõl már búcsúzni kéne. Talán jólesne Neki, ha elmennél hozzá a bucsú helyett. Egy élõtõl az ember nem bucsúzkodik. :guny:

Edited by don quihote, 2005 október 13. - 8:18.


#82 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 12. - 20:58

Igggeeeeeeennnn csak a tegnap esti utolsó infom az volt h elaltatják! De már vonom is vissza, éljen még nagyon nagyon sokat!!! :) :) :)Igaz a dokinéni személyes véleménye hogy nem valószínû hogy rendbejön. :(De nem akarom festeni az ördögöt a falra (még inkább) úgyhogy reménykedjünk együtt, hogy meggyógyul!És köszi az infót, don! ;)

#83 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 13. - 8:21

Igggeeeeeeennnn csak a tegnap esti utolsó infom az volt h elaltatják! De már vonom is vissza, éljen még nagyon nagyon sokat!!! :) :) :)Igaz a dokinéni személyes véleménye hogy nem valószínû hogy rendbejön. :(De nem akarom festeni az ördögöt a falra (még inkább) úgyhogy reménykedjünk együtt, hogy meggyógyul!És köszi az infót, don! ;)

Hozzászólás megtekintése

Igérem, ma megint megnézem, úgyis megyek Maderonhoz és, ha Dr. Orsi ott lesz jól kifaggatom. Nagyon kedves lovacska ez a Chicagó. :yeah:

#84 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 13. - 8:47

Akit életében eltemetnek, az sokáig fog élni, így tartja a mondás. :) Don, telettél a hivatalos lólátogató?! :ang:

#85 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 13. - 9:15

Akit életében eltemetnek, az sokáig fog élni, így tartja a mondás. :) Don, telettél a hivatalos lólátogató?! :ang:

Hozzászólás megtekintése

Nagyon, nagyon szívesen vállalom ezt a tisztséget. :yeah: :yeah: :yeah: :)

#86 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 13. - 9:24

Hux, vagy nem tudom ki intézi, biztos beírná a neved alá ezt a státuszt. ;)

#87 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 13. - 17:16

Titok!Beszéltem egy üllõi orvossal és azt mondta, hogy Chicago jól van.Szó nincs most az elaltatásáról. Még nincs túl a veszélyen, de jól van, közérzete is rendben van!!!!

#88 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 13. - 18:38

Valóban Chicago eléggé jól érzi magát. Beszéltem én is a dokival és azt mondta jelenleg panasz mentes. Akár haza is mehet. Tudom, hogy nem akarnak költeni tovább a kezelésére, de abban az esetben, ha a vágóra akarnák küldeni, feltétltnûl szóljál. Nekem kell az a lovacska. Nagyon aranyos kedves lélek. Szombaton megint megnézem. Ma egyébbként már répát adhattunk neki. :yeah: :ang:Titok!Mikor akarod meglátogatni? Ha eljössz a boltig szívesen kiviszlek hozzá. :yeah:

Edited by don quihote, 2005 október 14. - 9:16.


#89 Varázsló

Varázsló

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 13. - 19:02

Akit életében eltemetnek, az sokáig fog élni, így tartja a mondás. :) Don, telettél a hivatalos lólátogató?! :ang:

Hozzászólás megtekintése

Nagyon, nagyon szívesen vállalom ezt a tisztséget. :yeah: :yeah: :yeah: :)

Hozzászólás megtekintése

Hux, vagy nem tudom ki intézi, biztos beírná a neved alá ezt a státuszt. ;)

Hozzászólás megtekintése

Szerintem a "nemes lovag" státusz illene oda jobban. :)

#90 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 13. - 19:51

Akit életében eltemetnek, az sokáig fog élni, így tartja a mondás. :) Don, telettél a hivatalos lólátogató?! :ang:

Hozzászólás megtekintése

Nagyon, nagyon szívesen vállalom ezt a tisztséget. :yeah: :yeah: :yeah: :)

Hozzászólás megtekintése

Hux, vagy nem tudom ki intézi, biztos beírná a neved alá ezt a státuszt. ;)

Hozzászólás megtekintése

Szerintem a "nemes lovag" státusz illene oda jobban. :)

Hozzászólás megtekintése

Azért ez túlzás. Egyszerûen szeretem az állatokat.

#91 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 14. - 20:46

Nagyon köszi a jó híreket. Sajnos arra lenne a legkevésbé idõm hogy Üllõre kimenjek... :( De nagyon drukkolok neki itthonról. Remélem helyrejön. Aki megy hozzá, simit küldenek a honvédosok! :)

#92 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 15. - 15:17

Nekem annyit mondtak, hogy akár haza is mehetne lassan. :) Ezért lehet és remélem, hogy nemsokára személyesen adhatjátok át neki a simit!

#93 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 15. - 15:46

Jelentem, a nagybeteg megérkezett! :) :) Simi átadva. :ang:

#94 Barbi

Barbi

    Csikó

  • Fórumtag
  • 207 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 15. - 18:35

hát én még mosse fogtam fel h egyszer mindenki meghal..............és hát én még most is sírok pedig már vagy 1 fél órája olvastam el!!! :( :hupp:bocsi pirkadat megemlékezését most olvastam el

Edited by Barbi, 2005 október 15. - 18:42.


#95 Tyda

Tyda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 316 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 15. - 19:29

Szeretnék elbúcsúzni egy csodás természetû lótól, akitõl nagyon sokat tanultam. Ma lépett át az örök legelõkre, de vagyunk páran akikben majd tovább él.Ég veled Sharon.

#96 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 15. - 20:19

Részvétem. :(

#97 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 15. - 20:21

Igen, igen Chicagó meggyógyult és már a mai napon hazamehetett. Kicsit sajnálom, hogy nem tudtam elbucsúzni tõle, de azért örültem amikór a portán mondták, hogy elment haza. Sebaj, a honvéd lovardában bármikór meglátogathatom. :ang: Titok!Ha esetleg bármikór meg akarnának válni tõle, kérlek szóljál nekem. Szívesen örökbe fogadnám, még némi anyagi áldozatot is hoznék érte.Sharont nagyon sajnálom.

Edited by don quihote, 2005 október 15. - 20:22.


#98 Csapos

Csapos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.544 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 15. - 20:41

Akit életében eltemetnek, az sokáig fog élni, így tartja a mondás. :) Don, telettél a hivatalos lólátogató?! :ang:

Hozzászólás megtekintése

Nagyon, nagyon szívesen vállalom ezt a tisztséget. :yeah: :yeah: :yeah: :)

Hozzászólás megtekintése

Hux, vagy nem tudom ki intézi, biztos beírná a neved alá ezt a státuszt. ;)

Hozzászólás megtekintése

Szerintem a "nemes lovag" státusz illene oda jobban. :)

Hozzászólás megtekintése

Azért ez túlzás. Egyszerûen szeretem az állatokat.

Hozzászólás megtekintése

Státuszt akkor írnak ha írsz valami cikket ami megjelenik. Ha jól tudom.

#99 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 15. - 20:42

Státuszt akkor írnak ha írsz valami cikket ami megjelenik. Ha jól tudom.

Hozzászólás megtekintése

De legalább valami maradandót kell alkotni a Paci.hu vonatkozásában. :)

#100 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 15. - 20:52

Státuszt akkor írnak ha írsz valami cikket ami megjelenik. Ha jól tudom.

Hozzászólás megtekintése

De legalább valami maradandót kell alkotni a Paci.hu vonatkozásában. :)

Hozzászólás megtekintése

Elvagyok én úgy, ahogy vagyok. Nekem az is elég, hogy a belûlrõl jövõ dolgaimat megteszem :) és ez örömet okoz a számomra.

Edited by don quihote, 2005 október 15. - 21:03.


#101 Csapos

Csapos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.544 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 15. - 20:53

Státuszt akkor írnak ha írsz valami cikket ami megjelenik. Ha jól tudom.

Hozzászólás megtekintése

De legalább valami maradandót kell alkotni a Paci.hu vonatkozásában. :)

Hozzászólás megtekintése

Bronzból szobor??

#102 ezustnyul

ezustnyul

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 104 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 15. - 18:46

Egy emlék, rövid történetünk. Érzelmes lesz, de jól esik leírni. :) (...)Volt egy barátom. Talán “birtokoltam a birtokolhatatlant”. És dühös vagyok, mert nem rajtam múlott, és nem rajta – hiszen “õ” “csak” egy ló. Ahogy olvastam az írásokat, elöntött a szomorúság és eszembe jutott hogy lassan egy háromnegyed éve nem láttam - nevezzük álnevén - a Szürkét. (...)(...)Azon a helyen nem kímélték a lovat, akkor sem, ha sánta volt vagy beteg. Jön a vendég – menni kell, nincs mese. De ültem rajta, amikor szenvedett. Borzalom volt. Együtt üvöltöttünk volna a fájdalomtól: õ a sajátjától, én az övétõl. (...)Minden hétvégén 160 km-t utaztam; péntek délután oda, vasárnap éjjel vissza. Minden szombaton várhattam a mondatot: ‘Egy hetet állt, próbáljuk ki. Sétáljatok ki terepre.’Minden szombaton sírni, üvölteni akartam. Gyûlöltem a nagybetûs Embert, amiért elrontja az õszinte dolgokat, amit addig kihasznált és most elromlott, elhasználódott (elrontott, elhasznált!) – le kell tehát selejtezni. De talán még azt sem kell – egyszer majd úgyse bírja tovább és csak a dögkútig kell elhúzni.Az egy hetes állástól és a lucernától minden szombatra megtelt energiával, robbanékony volt, csont és izom Szürke, mehetnéke volt.(...)Akkor 14 éves kanca, jelentõs angol telivér vérvonallal. (...) Bal hátulsó inával volt a gond. Annyira meg volt lazulva, hogy minden lépésnél, ahogy a pata a földet érés után pár fokkal még befelé fordul terhelés hatására, az egész lába maga alá fordult; mintha megcsúszott volna – szabályosan seggre ült, a bal oldalára. Ilyenkor hasított a szívembe valami nagy fájdalom, valami düh, amikor láttam a nyeregbõl elfordított nyakát az égbe emelni, hátha azzal felhúzhatja a hátulját; láttam keservesen szenvedõ fejét, szemeit a fájdalomtól rettegve és hallottam a borzalmas nyögést, amely már annyira ismerõs volt egy hónapja.Mindezt úgy, hogy pár pillanattal elõtte õ volt a legboldogabb lény a világon: végre ráültek, végre terepen mehetett, lehetett futni, rohanni, örömtõl vagy félelemtõl, satufékkel megállni az erdõ szélén, és hirtelen azért mégis észrevenni, hogy valaki még nem esett le a hátáról. Öntörvényû volt. Saját szabályai szerint játszott. Nemhogy az emberek nem értették a Szürkét; saját lótársai is idegenkedtek tõle. Az emberek verték, mert félt. Ha félt, futott. Ki a világból, ki az életbõl, az utolsó szuszig futott. (...) Megijedt, ha a nyári napsütésben lépésben szembejött vele a kis barna lepke.És mégis befogadott a világába. Nem ijedtünk meg a kis barna lepkétõl; együtt örültünk a lassú vágtának és együtt lendültünk egy fokkal gyorsabb galoppba; csak a jelzésemre várt és futott, futott a rét végéig, amíg csak akartuk. Tereptúrákat vezettünk, az ijedõs, borzalmas Szürke a sor elején!Érezni lehetett benne a visszafojtott energiákat, érezni lehetett a bizalmat, ami mégis átvitte a bozótos árkon, bármennyire ijesztõ volt is.Az utolsó szombatokon már nem léteztem számára. Csak galoppozni akart, ha csúszott, ha köves, ha gödrös volt az út. Akkor fordult hozzám segítségért, ha megint seggre ült és nem értette mivel érdemelte ezt ki: hogy három lábon ugráljon el hazáig.A “terepséta” után bekötöttem a helyére. Szalmát raktam alá, pedig tudtam hogy nem fekszik le – hiszen nem tudna fölállni. Utoljára vittem neki egy kevésbé fagyott fél cukorrépát és õ vidáman, bal hátulját pihentetve ropogtatta el azt. Ekkor már megint dõltek a könnyeim. Kimentem az istállóból, és azóta nem láttam a Szürkét.Nyár elejére még szerveztem egy tábort 30 km-re a telephelytõl. A Szürkét nem hozták le, egy másik lóval együtt otthon maradt. Akkor vitték le, amikor végleg otthagytam a lovardát. Nem tudom kiket ültettek a Szürkére – szeretném azt hinni, hogy nem is érdekel. De ez nem igaz.Azóta – 2005 június végétõl – nem voltam lennt, 160 km-re Budapesttõl. Nem beszéltem a tulajdonossal. Nem láttam a Szürkét. És nem tudom elfelejteni, mit tettek a lóval; mit tettek "velünk"… A dühöm a régi. A Szürke hiányzik. Nem változott semmi; csak még egy úgynevezett “lovasembertõl” van hányingerem. ezust

#103 Guest_Ezüstke_*

Guest_Ezüstke_*
  • Guests

Közzétéve 2006 szeptember 8. - 8:33

Kedves Enyúl!Elég régen írtad ezt, de én is írok valamit! Nekem is volt hasonló sztorim egy lovardában! X F. volt a lovi fõnöke az egyik lovának a neve Sebes és iskola ló volt. Imádtam és sajnos az volt a veszte, hogy egy ilyen g... ember volt a tulajdonosa. Én ezeket nem mondanám lovas embereknek inkább HÓHÉROKNAK!Azóta már meg békéltem, de soha nem fogom elfelejteni ezt a hóhért.A legjobb orvosság pedig egy saját ló, engem mai napig nagyon boldoggá tesz!

Edited by Ezüstke, 2007 december 5. - 15:57.


#104 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 10. - 8:15

Búcsúzom.Elengedek egy lelket, aki még meg sem kezdte földi életét, de máris az égi legelõkön vágtat tovább.48 órát töltöttem rettegésben, a legrosszabtól tartva.Az utolsó percig reméltem, könyörögtem, segítsenek, nem lehet, hogy már vége legyen, hisz még el sem kezdõdött.Jázmin 7 hónapos vemhes volt.Már visszafelé számoltam a napokat.Már nem volt sok hátra. Az elsõ tavaszi napsugarakkal együtt látta volna meg a napvilágot.Napsugár napján. De a sors úgy döntött, hogy nem születhet meg.Így ma reggel eltemettem egy kis testet, és vele együtt eltemettem egy álmot.Búcsúzom.Ég veled Napsugár! Legeld az égiek füvét, és nézz le rám néha, tudd, mennyire vártalak!

#105 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 10. - 8:53

Jaj, ne! Nagyon sajnálom. :hupp: Azt gondoltam, hogy már túl vagytok a nehezén.Jázmin, hogy van?

Edited by don quihote, 2006 november 10. - 10:07.


#106 chestnut

chestnut

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.357 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 10. - 9:24

Te jó ég! Ez nagyon rosszul esett.... Meglátni a topcinyitó személyét. :hupp: :( Méghozzá azért, mert aki ezt a topicot nyitotta....õ az én fogadott Apukám....volt. És idén nyáron sajnos az örök legelõkön lovagol már. Szóval ez a hozzászólás most 1 kicsit "Emlékezés Csabyra" Nagyon hiányzik.

Edited by chestnut, 2006 november 10. - 9:24.


#107 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 12. - 10:38

Az elsõ oldalt olvasgatva Csingiz Ajtmatov regénye,A versenyló halála jutott eszembe..a szegény kis Gülszári...Odaát a satöbbiben halottak napján nyitottam én is egy kissé hasonló topicot,Kedvenceink,akikért ma gyertyát gyújtunk címmel.És bár oda is beítam,meg még egy jópár helyre,de Babusom megérdemli,hogy ennyi nagyszerû kedvenc között az Õ neve is itt legyen.9évet töltöttünk együtt, Babusom egy szürke lipicai kanca volt,hihetetlen egyéniség,mindenki nagymamija(igen,az enyém is részben :) ),de nekem legjobb barát,anya,testvér,tanító,kedvenc és ki tudja még milyen megfoghatatlan csoda volt...Júliusban amint vége lett a sulinak mentem ki a tanyára(sajnos nem saját paci volt,ismerõsöké) és szeptemberben "lóhátról estem be a suliba".Ezalatt a 9nyár alatt én többet tanultam Tõle,mint bárki mástól. Törõdést,tolearnciát,odaadást,lépésbõl ügetést,majd vágtát és hogy hogy maradjak fenn( :D ),barátságot,szabadságot,játékot,a gondok leküzdését,féltést,de legfõképpen SZERETETET!!!Mellette lettem kisgyerekbõl felnõtt,Õ pedig felnõttbõl idõs hölgy.De lélekben egymás mellett mindkettem gyerkõcök maradtunk :ang: .....Babus idén lett volna 36 éves,de az utolsó 2 születésnapján már csak lélekben voltunk együtt.Álmomban nagyon sokszor találkozunk,és ha sokáig csak így is,de TALÁLKOZUNK és újra megölelgethetem és elmondhatom Neki mennyire szeretem!De a Szivárványon túl egyszer majd újra találkozunk :ang:és ahogy a Fekete Szépségben volt:az emlékeinket nem veheti el tõlünk senki...

Edited by Zsoci, 2006 november 12. - 10:42.


#108 Babszem

Babszem

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.972 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 13. - 22:53

Zsoci ez a videó most nagyon megríkatott. :( , köszönöm :)

#109 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 14. - 18:41

Zsoci ez a videó most nagyon megríkatott. :( , köszönöm :)

Ó,én minden egyes alkalommal tudok rajta pityeregni,de ez inkább olyan..édes-keserû...néha kell. :rolleyes:

#110 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 14. - 18:55

Na. A mai adag bõgés is megvolt.

#111 hubertus

hubertus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.809 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 21. - 21:10

Szultán emlékére:Az elsõ ló, olyan, mint az elsõ szerelem: sohasem felejted el. Mikor megvettük, szinte az összes lehetséges „kezdõlovas hibába” beleestünk. - Kezdõként vettünk kezdõ lovat- Amit túl fiatalon lovagoltak be (2,5 évesen)- Ráadásul mén is volt.Talán az volt a szerencsém, hogy bár a látszat nagyon csalt, mégis jó helyrõl jött. Imádták, jó nevelést kapott, ezer gyerek nyüzsgött, tevékenykedett körülötte. És persze Bambi csikó volt. Ez nem akármilyen fogalom , aki ismerte a kis szürkét, azt tudta, hogy ennek a kancának csak normális, jófejû csikói lehetnek. Igen nagy mázlim volt, hogy Szultán olyan volt, amilyen. Lehet, hogy a múlt szépítette meg emlékét, de soha egy rossz lépésére nem emlékszem. Minden bénázásom birka türelemmel tûrte, soha egy ellenszegülése, egy bakolása nem volt. Igaz nem volt egy feltûnõ jelenség, a párom csak papírlónak csúfolta, számomra mégis õ volt a nagy Õ. Ezen a héten történt 10 éve, hogy elment, itt hagyott.Szultán nem csak nyeregben volt megbízható, türelmes, fogatban ugyanolyan kellemes társ volt. Kicsi, arabos jellege miatt szépen mutatott a hintó elõtt az „igazi” arabbal. De ez utóbbi nem volt olyan kis nyugis, már nagyon mehetnékje volt, és nem bírta kivárni, míg felülünk a kocsira. Elindult, Szultánt magával ragadva szaladtak ki az utcára, majd kanyarodtak a fõútra. A kanyarnál az egyikük jobbra, a másik balra akart menni, így sodróttak át az út túlsó oldalán lévõ árokba. Mire zihálva utolértem õket, már láttam, hogy baj van. Szultán a combjával fennakadt egy kiálló vasdarabban. A kanca, aki egyébként a 7. hónapban volt vemhes az árok szélén feküdt, hihetetlen nyugalommal. Talán érezte, hogy most nem szabad ugrálnia…Õt ki tudtuk hamar szabadítani a kocsi, a rúd, és a hám fogságából, de már nem emlékszem, hogy ki volt az, aki a már összegyûlt tömegbõl kiugrott, és vállalkozott, hogy haza vezeti. (Neki nem lett baja, a 11. hónap elteltével szerencsésen megellett.) Szultán viszont nem mozdult. Olyan szerencsétlenül esett a vasba, hogy csak traktorral tudtuk leemelni róla. Azt hittem, hogy ott õrülök meg, de ahogy megszabadult fogvatartójától, lábra állt, és szépen eljött velem haza. Az elsõ dolgom az volt, hogy felhívjam az állatorvost. Minden perc egy órának tûnt, mire végre kiért. Összevarrta a tátongó sebet, beadta a szükséges szurikat, és ellátott mindenféle jó tanáccsal. De Szultán másnap már nem akart felkelni, csak feküdt a boxban, pedig nagy szüksége lett volna a mozgásra. Egyre gyûlt benne a víz, ödémásodott, a feneke már úgy nézett ki, mint egy lufi. Aztán nagy nehezen sikerült felállítanom, és sétáltunk, sétáltunk. De az ödéma nem húzódott vissza, a doki is tanácstalan volt. Sok sétát javasolt, amit próbáltam is betartani. Állandóan nyitva hagytam az angol boksz ajtaját, hogy kijöhessen, ha kedve tartja. A 4. napon Szultán a segítségem nélkül állt fel. Hamar rohantam édesanyámhoz, hogy Szultán jobban van! Kiment és tett egy kört az udvarban, aztán egyenként benézett a társaihoz. Õ akkor már érezte azt, amit én még nem tudhattam: búcsúzott. A rövid séta után visszament a helyére, narancssárga színû hab kezdett az orrából folyni. Hamar rohantam a telefonhoz (hol volt akkor még mobilkészülék!), hogy hívjam a dokit, mi lehet ez. Mire visszatértem az istállóba, már csak az összeesett, halott lovat találtam.Soha nem felejtem el, hogy mit éltem át akkor, és még napokkal utána. A fiam akkor volt 3 hónapos, egy nappal az eset után elapadt a tejem. Rengeteget sírtam, és dühös voltam a világ összes arab lovára. (Pedig nem a kanca volt a hibás.) És haragszom a mai napig magamra, mert pár ócska képen kívül nem maradt más kézzel fogható emlékem róla. Évekig kerestem, szerettem volna ismét egy Szultánt. Ma már tudom, hogy sok szeretetreméltó ló van, de Szultán csak egy volt.1992-ben

#112 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 1. - 12:25

A mai napon emlékezzünk azokra a barátainkra is, AKIK sokáig sok örömet és boldogságot okoztak nekünk. Nekem elsõre a kiskutyáim és a Maderon :ang: jut az eszembe.

#113 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 27. - 16:30

Szomorú nap a mai számomra és még pár ismerõsöm számára...
LEON
Akik kint voltak a Csömör kupa utolsóelõtti részén, Kis Béla lovardájában, láthatták Leon versenyezni ugrásban, gazdájával.
Szegény Leon sokat betegeskedett, de nyár közepe-vége fele már halkan kijelenthettük, hogy jól van. Tegnap meg már vígan, hangosan kijelenthettük volna, ha akartuk volna. Nagyon jó kedvû volt mindig, terepen ment mint a szél, elkezdett felhízni, úgy evett mint a gép. Egyszóval makk egészséges volt.
Vagy csak annak láttuk... Ugyanis ma hajnalban lefeküdt és örök álomra hajtotta a fejét. Semmi jel nem utalt rosszullétére, mint fentebb írtam már...
Sajátom ként szerettem és mindig szívemen viseltem a sorsát. Egyszerûen nem vagyok képes felfogni, hogy történhetett... Haza jöttem az iskolából és ez a hír fogadott... Leon már nincs velünk...
Még most, több órával késõbb is erõsen könnyes a szemem, ha eszembe jut, de úgy éreztem megérdemli, hogy emlékezzünk rá. Nagyszerû ló volt, mindenki szerette. Így nehéz és fájó szívvel gondolunk rá.
Vágtass hát az égi legelõn Leon!
Posted Image
Posted Image
Posted Image


Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#114 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 27. - 16:36

Aludj jól Leon! :(

#115 Guest_Regina_*

Guest_Regina_*
  • Guests

Közzétéve 2007 november 27. - 16:59

Szomorú nap a mai számomra és még pár ismerõsöm számára...


Sajnos meg kell veled osztanom a bút mivel az én Szultánom a napokban távozott az örök vadászmezõkre.
A Csárdában csikósló volt, az a lovász aki használta sajnos õ kergette a másik oldalra, már régen a nyugdíjas életet kellett volna élnie de õ csak hajtotta, verte és állandóan mikor õ ült rá mindig leizzadt alatta tiszta depi volt.
Mikor mi ültünk rajta és nem a lovászgyerek semmi gond nem volt szépen dolgozott, megbízható lovacska volt, a szívem szakad meg érte, nagyon szerettem.

Úgyhogy sajnos 25 éves korában kólikában ment el, az állatorvos szerint a kólikát az állandó nyomás, stressz váltotta ki.

Szultánról a profilomon találtok fotót.

#116 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 29. - 10:23

Részvétem Regina! Biztos, hogy õ is nagyon jó ló volt. Kár érte, de õ legalább megért egy szép kort. :(

#117 Guest_Regina_*

Guest_Regina_*
  • Guests

Közzétéve 2007 november 29. - 14:49

Csak az bosszant, hogy élhetet volna még ha más foglalkozik vele de sajnos én nem tudtam mindig ott lenni. :( És emiatt rosszul is érzem magam,

#118 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 29. - 15:40

Bocs Erika, de sajnos nem tudom szó nélkül ezt megállni, lévén kellõen felhúztam magam tegnap a dolgon. A helyzet az, hogy Leon igen távol volt a makkegészséges és felhízott állapottól. 4-5 hete alig volt étvágya, megint fogyott, levert volt. Azért is meglep, hisz épp Mamád volt, aki szólt Berninek, hogy biztos minden rendben van-e Leonnal, lévén az esõben fekszik a karámban és csontsovány. Miután közöm hozzá semmi, nem érdeklõdtem meg nyáron, hogy egy csontsovány, vékonybélfekélybõl felgyógyult (???) lovat minek kell edzéseken györtörni, versenyekre cibálni, ugrajsztani. Aki pedig tudja mi a fekély, azt is tudja, nem lehet 100%-ra meggyógyítani, újra és újra kiújulhat. Pláne, ha nem is hagyunk idõt a regenerációra. Ezt tetézni streszhelyzettel (verseny) pláne hiba. Leonnak minimum egy fél évet pihennie kellett volna, nem versenyeznie. Mindezt megfelelõ tápkiegészítõkkel, melyekrõl nem tudok, mit kapott, kapott-e, hisz nem láttam. Csak azt véleményezem, amit láttam. A csömöri batu kán ópen versenyekrõl, edzésekrõl remegõ inakkal az istállóba érkezõ lovat. Az elmúlt hetekben többször is volt az étkezésével probléma. Én azt hallottam, hogy párszor "koppon" is volt, mint kezelés - jóllehet ezt nem láttam. Viszont ha igaz, egy ulcerogén történésen átesett lónak nem adni enni elég konkrét hiba. Úgy tudom, boncolják. Õrülten meg leszek lepve, ha okként olyat állapítanak meg, ami nincs összefüggésben az elõzményekkel. Annál is inkább, mert Józsi elmesélte, hogyan "feküdt le". :-( Messze álljon tõlem , hogy fájdalmat akarjak okozni bárkinek is. Nem is Bernit hibáztatom, hisz volt edzõje, neki látnia kellett volna azt, amit írtam és amit rajtunk kívül más is észrevett a lovardában. Nem értettem aug-szeptemberben sem és most sem értem. Sajnos csak ismételni tudom azt, hogy ha valaki felelõsségteljes hobbit választ magának, kötelessége annak hátterét is megtanulnia, képeznie magát. Nemcsak annak technikája értendõ ezalatt, de egy ló esetén számtalan egyéb is, az anatómiától, a kórtanon át az edzéselméletig minden. És még így sem biztosít minket semmi arról, hogy nem történik valami a leggondosabb kezelés ellenére. Tanulni, tanulni, tanulni - mint az okos gondolkodó javasolta. Mindenkinek, akinek lova van! A ló érdekében.

#119 Guest_Ezüstke_*

Guest_Ezüstke_*
  • Guests

Közzétéve 2007 november 29. - 15:59

Az a helyzet, hogy egyet kell értenem Old Shatterhand-el! Lehet nem következett volna be a katasztrófa :( ha rendesen ki van vizsgálva az a volt gyönyörûség. Részvétem :(

#120 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 29. - 17:36

Bocs Erika, de sajnos nem tudom szó nélkül ezt megállni, lévén kellõen felhúztam magam tegnap a dolgon.
A helyzet az, hogy Leon igen távol volt a makkegészséges és felhízott állapottól. 4-5 hete alig volt étvágya, megint fogyott, levert volt. Azért is meglep, hisz épp Mamád volt, aki szólt Berninek, hogy biztos minden rendben van-e Leonnal, lévén az esõben fekszik a karámban és csontsovány.
Miután közöm hozzá semmi, nem érdeklõdtem meg nyáron, hogy egy csontsovány, vékonybélfekélybõl felgyógyult (???) lovat minek kell edzéseken györtörni, versenyekre cibálni, ugrajsztani. Aki pedig tudja mi a fekély, azt is tudja, nem lehet 100%-ra meggyógyítani, újra és újra kiújulhat. Pláne, ha nem is hagyunk idõt a regenerációra. Ezt tetézni streszhelyzettel (verseny) pláne hiba. Leonnak minimum egy fél évet pihennie kellett volna, nem versenyeznie. Mindezt megfelelõ tápkiegészítõkkel, melyekrõl nem tudok, mit kapott, kapott-e, hisz nem láttam. Csak azt véleményezem, amit láttam. A csömöri batu kán ópen versenyekrõl, edzésekrõl remegõ inakkal az istállóba érkezõ lovat.

Az elmúlt hetekben többször is volt az étkezésével probléma. Én azt hallottam, hogy párszor "koppon" is volt, mint kezelés - jóllehet ezt nem láttam. Viszont ha igaz, egy ulcerogén történésen átesett lónak nem adni enni elég konkrét hiba.
Úgy tudom, boncolják. Õrülten meg leszek lepve, ha okként olyat állapítanak meg, ami nincs összefüggésben az elõzményekkel. Annál is inkább, mert Józsi elmesélte, hogyan "feküdt le". :-(

Messze álljon tõlem , hogy fájdalmat akarjak okozni bárkinek is. Nem is Bernit hibáztatom, hisz volt edzõje, neki látnia kellett volna azt, amit írtam és amit rajtunk kívül más is észrevett a lovardában. Nem értettem aug-szeptemberben sem és most sem értem.

Sajnos csak ismételni tudom azt, hogy ha valaki felelõsségteljes hobbit választ magának, kötelessége annak hátterét is megtanulnia, képeznie magát. Nemcsak annak technikája értendõ ezalatt, de egy ló esetén számtalan egyéb is, az anatómiától, a kórtanon át az edzéselméletig minden. És még így sem biztosít minket semmi arról, hogy nem történik valami a leggondosabb kezelés ellenére.

Tanulni, tanulni, tanulni - mint az okos gondolkodó javasolta. Mindenkinek, akinek lova van! A ló érdekében.

Egyetértek veled Osh. Nem lett volna szabad versenyeztetni. Nem értettem miért teszik, de már nem is érdekel, hisz a baj megtörtént. Változtatni nem tudunk már sajnos rajta.
Bernivel beszélgettem mikor kint voltam, õ azt mondta nekem, hogy már rendesen eszik Leon és nincs gond az étvágyával, ezért írtam, hogy jól eszik. Ritkán tudtam kimenni a lovardába és nekem az elmúlt idõben úgy tûnt, hogy jókedvû volt. Mindig odajött hozzám, rágcsálta a kezem, viccelõdött, stb. Valamint Berni mesélte mindig, hogy milyen jó kedvûen ment terepen, és alig bírta fogni sokszor.
Errõl az esõben fekvõs történésrõl nem hallottam... :(
Valamint mikor haza jöttem az iskolából, nekem azt mondta el anyum, hogy a Józsi neki azt mondta, reggel nagy hangzavarra ébredt, a lovak dübörögtek, Leon pedig a földön feküdt és pár perccel rá "elaludt"... :hupp:
Örülök, hogy írtál amúgy, mert én például a fekélyérõl nem tudtam. Még valamikor a nyáron babesia-t állapítottak meg nála, azzal kezelték. Én azt hittem itt lezárult a történet.
A vitaminokat és különbözõ tápokat meg rendszeresen kapta.