Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Suttogás


  • Please log in to reply
6142 válasz a témához

#5041 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 30. - 7:36

Mi az a pöcörõ? :confused:

#5042 Széphajnal

Széphajnal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.862 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 30. - 7:59

Gondolom amit pöcörgetnek :D



#5043 melodia91

melodia91

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 454 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 30. - 10:20

Kátyus! Kistáltos!

Ha nekem macerálják a pöcörõmet, én bizony sehová sem futok :rolleyes: :yeah: :D



Nana... sztem az attól függ, ki macerálja.... :D

#5044 entiti2

entiti2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 48 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 1. - 19:28



1. Partnership
2. harmony
3. Refinement
4. Versatility
5. Unity
6. True Unity
7-9. Mastering True Unity
10. Ultimate Unity



11.Wedding


:yeah: :ang: :rolleyes: :cool:

#5045 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 3. - 16:18

Kátyus! Kistáltos!

Ha nekem macerálják a pöcörőmet, én bizony sehová sem futok :rolleyes: :yeah: :D

Lehet, az csak a csődörökre és a bikákra van hatással. Ergo, te egyik sem vagy. :D
Bocccsss... :D


Komolyra.

Olvasni kezdtem egy Monty-s könyvet. Bevalom, még egyet sem olvastam, némi dvd-félét már láttam ugyan, de a módszert nem tanulmányoztam kimeritően.

Szal: azt írja, ha egy ujjal nyomjuk a ló marját vagy nyakát, akkor az befeszül, ellenáll. OK. De miért? Mi a rac.magyarázata? Sajnos a könyvben ezt nem magyarázza, a többit - jójó efektus, meg szemkontaktus, izék - azt igen.
(ugyanakkor persze, tudom, ha elléptetni szeretnénk, ujjal nem nyomjuk, hanem finoman bökdössük, meg perszehogy a zablát, kötőféket sem húzzuk, mert akkor is ellenáll, hanem csak jelezgetünk, erre nem kell külön kitérni. De ha valaki segítene ezt megmagyarázni. Köszönöm. )

Edited by Kistáltos, 2011 január 3. - 16:19.


#5046 Csapos

Csapos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.544 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 3. - 17:28

Olyan ez, mint az oppozíciós reflex. :) Azt meg gondolom nem kell magyarázni. Én amúgy az elléptetést is nyomással tanítottam, nem bökdöséssel,mert akkor nem folyamatosan emelkedõ illetve azonnal megszûnõ az inger.

Edited by Csapos, 2011 január 3. - 17:30.


#5047 Hosszúhomlok

Hosszúhomlok

    A multimédium

  • Támogató
  • 1.895 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 3. - 17:51

Bökdöséssel hogyan lehet eljutni az érintés-mentes jelzésig? Folyamatos nyomással el tudok jutni eddig, bökdöséssel nem tudom elképzelni. Vagy mást és mást értünk bökdösésen. ;)

#5048 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 3. - 18:09

Miután ez "csak" egy könyv, akár félre is fordíthatták...

#5049 moli

moli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 141 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 3. - 22:34

Lehet, az csak a csõdörökre és a bikákra van hatással. Ergo, te egyik sem vagy. :D
Bocccsss... :D
Komolyra.

Olvasni kezdtem egy Monty-s könyvet. Bevalom, még egyet sem olvastam, némi dvd-félét már láttam ugyan, de a módszert nem tanulmányoztam kimeritõen.

Szal: azt írja, ha egy ujjal nyomjuk a ló marját vagy nyakát, akkor az befeszül, ellenáll. OK. De miért? Mi a rac.magyarázata? Sajnos a könyvben ezt nem magyarázza, a többit - jójó efektus, meg szemkontaktus, izék - azt igen.
(ugyanakkor persze, tudom, ha elléptetni szeretnénk, ujjal nem nyomjuk, hanem finoman bökdössük, meg perszehogy a zablát, kötõféket sem húzzuk, mert akkor is ellenáll, hanem csak jelezgetünk, erre nem kell külön kitérni. De ha valaki segítene ezt megmagyarázni. Köszönöm. )


Hali!

Melyiket olvasod?

#5050 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 4. - 6:21

Lehet, az csak a csõdörökre és a bikákra van hatással. Ergo, te egyik sem vagy. :D
Bocccsss... :D
Komolyra.

Olvasni kezdtem egy Monty-s könyvet. Bevalom, még egyet sem olvastam, némi dvd-félét már láttam ugyan, de a módszert nem tanulmányoztam kimeritõen.

Szal: azt írja, ha egy ujjal nyomjuk a ló marját vagy nyakát, akkor az befeszül, ellenáll. OK. De miért? Mi a rac.magyarázata? Sajnos a könyvben ezt nem magyarázza, a többit - jójó efektus, meg szemkontaktus, izék - azt igen.
(ugyanakkor persze, tudom, ha elléptetni szeretnénk, ujjal nem nyomjuk, hanem finoman bökdössük, meg perszehogy a zablát, kötõféket sem húzzuk, mert akkor is ellenáll, hanem csak jelezgetünk, erre nem kell külön kitérni. De ha valaki segítene ezt megmagyarázni. Köszönöm. )


Kistaltos,
Egyeztessunk, es mikor visszakapom a Miert Eppen Alaszka DVD-met, beszelgetunk kicsit ;)

#5051 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 4. - 6:46

Olyan ez, mint az oppozíciós reflex. :)
Azt meg gondolom nem kell magyarázni.

Én amúgy az elléptetést is nyomással tanítottam, nem bökdöséssel,mert akkor nem folyamatosan emelkedõ illetve azonnal megszûnõ az inger.



Ugyan nem Monty Roberts trenerektol tanultam :ang: ..
De mas hasonlo trenerektol.
Elleptetesre, hatraleptetesre , tobb modszerrel akar eleg hamar ,(attol IS fugg, milyen a lo es lovas kapcsolata) meglehet tanitani a lovakat erintesmentes jelzesre.
Az egyik ilyen modszer pl (ha letudom irni a sajat szavaimmal ahogyan en tanultam inglisul , de a testjelbeszed az nem inglis, hanem mutatas :dev: :D ):
Eloszor a kotofekkotel folyamatos , egyre erosodo , hatarozott oldal mozgatasaval, mikozben a mutatoujjadat fuggoleges helyzetben tartod. Majd az elso hatralepo mozdulatnal megallsz es megdicsered, jelzed ez az amit vartal.
Maj ujra megismetled, s aszerint erosited a kotofekkotel oldal mozgatasat, amig nincs a lotol hatralepo visszajelzes.
Persze ezt nem ugy kell elkepzelni, hogy kirangatod a karod, vallad , hanem csuklobol.
Amikor mar egy ido utan megteszi a hatralepeseket igy , kozben elkezded gyakorni ezt a kotofekkotel mozgatasa nelkul, csak a csuklod mozgatasa, mintha pajkosan leintenel valakit,
es igy tovabb.

Oldalleptetesre foldrol a rendszeres apro nyomasok es szajcuppogassal hasznalva, elobb utobb mar szinten ellehet hagyni az erintes hasznalatat, hiszen a loallat megtanulja, hogy amelyik oldalon allsz, onnan ellenkezo iranyba kell mozdulni amikor cuppogsz. :gm: (no persze ez mar nem ket napos gyakorlas)

En a kotofekkotel mozgatasos modszert, hatraleptetesre 20 perc alatt ertem el Willow-al az elso alkalommal, DE mint tudjuk , minden loval mas a helyzet. Persze ezutan mindig gyakorolni kell..
De ezen modszerek rendszeres hasznalatanak sikeressege , mint minden mas, berogzodik, es automatikus lesz.
Ugyanez a teljes nyitott tenyer hasznalata , hatraleptetesnel , vagy akik hasznalnak palcat stb.
:ang:

Hatha esetleg nem jol tok magyarazni, ez sajnos mar a kettosseg miatt van a fejemben :(
Majd rendet rakok mar benne ...
Elnezest :ang:

Edited by QuarterSister, 2011 január 4. - 6:57.


#5052 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 4. - 13:37

Köszönöm szépen a válaszokat, de végül a könyvet továbbolvasva jutottam el a magyarázatig. (kicsit szétszórt a könyv, de fejben összerakva a lényeget jó.)

Szóval azért feszül, ha a nyakán-testén-lágyékán folyamatos nyomást alkalmazunk, mert ezek a testfelületek a ragadozó állatok által támadott részek, ezért védi õket a ló, feszüléssel.
Ennyi volt a kérdésem válasza.
Igazából el tudom léptetni gyakorlatilag bármilyen módszerrel bármelyik lovamat. Ujjal, szóval, testbeszéddel, ultrahanggal. :)

De azért kösz.

Kistaltos,
Egyeztessunk, es mikor visszakapom a Miert Eppen Alaszka DVD-met, beszelgetunk kicsit ;)

Oké, íródik.

#5053 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 4. - 14:35

Nem mind feszül. A többség simán ellép. A nehezebb diók azok a lovak, akik elõször találkozva ezzel a fajta nyomással, "belefekszenek". Nem nagy varázslat egy lovat elléptetni, hátraléptetni. Egy alkalom és már csinálja is. Az eleje, és hátulja körüli, szabályos fordulat, az már munka. Soha nem jutottam el odáig. Egyrészt nem volt ki megmutassa, másrészt nem volt türelmem végig csinálni. Nincs moiívációm. Az én vevõimnek nem forgó ló kell, hanem hobbi lovaglásra a tökéleteset megközelítõ ló. Az meg forgás nélkül is meg van.

#5054 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 4. - 14:37

Kátyus, te is elmész a témától. :D Ha Monty-é feszül, akkor feszül. :D

#5055 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 4. - 15:50

Ja, ja a fokozatok. Nekem elég amit tudok. Nem akarok már sokat dolgozni. Még olyan fantazmagóri lennék, mint M, azt idehordaná mindenki a lovát. :D (azt is hallottam, hogy azé dõl bele, mert úgy kisebb kárt okoz benne a vadállat. szóval, ha már megharapta és nem beledõl a fogakba, hanem elkezd pucolni, ugye érthetõ, remélem látod a lelki szemeiddel, hogy nagyobb a kár, hiszen úgy kitéphet belõle egy jó nagy darab husit. amit nem értek, hogy a lovak többsége akik nem dõlnek bele, hanem ellépnek mér oly idióták, hogy ezt nem látják át? gondolom látják rajtam, hogy képtelen lennék a fél oldalukat leszakítani! vagy nem? :confused: de akkor azt is látják, hogy a nyitott tenyerem nem puma mancs. vagy nem? egyébiránt nem kell válaszolni, csupán úgy teszek mint mások, múlatom az idõt a nagy semmivel. :P ) és nem rád gondoltam, má nem kõ több haragos.

#5056 Hosszúhomlok

Hosszúhomlok

    A multimédium

  • Támogató
  • 1.895 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 4. - 18:28

Ez a vadállatos ez sültbutaság. Már csak azér is, mert amikor az ember nyomja, akkor egyik se rohangál sehova, alapban lassan történik minden, amikor meg az oroszlán/tigris/puma, akkor azért van némi dinamika. :) Sokkal inkább arról van szó, hogy némelyik ló egyszerûen lusta és minden lehetõséget kihasznál a lazsálásra. Nyomod az oldalam? De jó, akkor nem kell egyensúlyozni, csak rádõlni, oszt lehet egy jót rügyvedni... :P

#5057 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 4. - 18:31

:D Kátyus, próbálkozhatsz, nehéz engem haragosoddá tenni, ha nem akarom. :D Csak próbáltam megérteni, hogy kedvenc fakóm (akivel egyébként egész jól működnek a dolgok, nem tökéltes, de hát semmi sem az.. ) miért olyan feszülős, izgága pucolás közben, mikor a többi saját neveltem (Ő is az) nem olyan. De az nem lehet, hogy pumának nézne, ha a többi dolog csak működik vele. :rolleyes: Bizalom az van. Tegnap talán hajnalban valamelyik nagyobb ebem megharapta a hátsó lábát. Elég csúnyán vérzett, tiszta jeges vér volt a lába, persze mindez nagyon csendben történt, én csak reggel láttam meg. Ez a szegény ló biztos védekezhetett, de nagyon-nagyon sajnálom, hogy nem rúgta alaposan orrba a dögöt, a kutya kétszeri szerencséjére, mert akkor megtudtam volna, melyik volt az a görény (azt hiszem, jól megsuttogtam volna :o ) Lovam izgága, tűtől-mindentől félős, feszülve ugyan, de tűrte, míg belenyomom a nagyfecsi antibigyót, lenyirbálom a szőrt és lemosom a sebét, még a spay-tól sem mászott a falra, mint szokása, közben a fiatal kutyák ott szimatolták a hátsó lábát. na, gondoltam, most jól irányott felrúgás következik- mert fáj neki, mert kutya stb. - erre nem történt semmi. Ezt csak a teljes bizalomnak tudtam be, a ló tudja, (most érezte is) hogy az ebek ragadozók, mégsem idegeskedett, mert én ott voltam. Talán tudta, hogy megvédem? ebben az esetben ráhagytam volna, rúgjon, hisz az élete is múlhat rajta. HH, nem sültbutaság. Monty sem az ezer éve ember mellett dolgozó lovakról beszélt, hanem azokról, amelyekben még erősen él az ösztön. Te pedig olyanról, ahol a menekülő ösztönt már régesrég elnyomta az ember. Emellett vannak szenzitív lovak.

Edited by Kistáltos, 2011 január 4. - 19:01.


#5058 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 4. - 18:55

Ez a vadállatos ez sültbutaság. Már csak azér is, mert amikor az ember nyomja, akkor egyik se rohangál sehova, alapban lassan történik minden, amikor meg az oroszlán/tigris/puma, akkor azért van némi dinamika. :)

Sokkal inkább arról van szó, hogy némelyik ló egyszerûen lusta és minden lehetõséget kihasznál a lazsálásra. Nyomod az oldalam? De jó, akkor nem kell egyensúlyozni, csak rádõlni, oszt lehet egy jót rügyvedni... :P


viszkethet is... :P

#5059 moli

moli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 141 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 4. - 20:10

Ez a vadállatos ez sültbutaság.



No,no, ebben a formában én ezt nem jelenteném ki. El kell olvasni a pontos szöveg környezetben a gondolatot. Az olykor segíthet... ;)

#5060 Csapos

Csapos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.544 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 4. - 20:40

Én vagyok a vadló! Megtámadtál csúnya farkas?! Majd jól megfeszítem ahol harapsz és nem tudsz megharapni. bebebeeeeeee De, ha mégis sikerülni azzal a pár száz kilóponddal a rágófogaidon, akkor meg kicseszésbõl nem mozdulok és akkor nem tudsz belõlem harapni. :D :D :gm: :gm: ;)

#5061 Hosszúhomlok

Hosszúhomlok

    A multimédium

  • Támogató
  • 1.895 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 4. - 21:15

Megyek a vágócsigába nyomkodni. :gm: :gm:

#5062 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 4. - 23:23

A paraszt meg hümmög: Mi a rákér' tanuljak be egy (vagy egy másik, vagy harmadik) jelnyelvet, mikoris a ló tökéletesen érti az én paraszti testbeszédem (a suttogásom és az ordításom is) és milliószor bizonyította hogy respektálja.

#5063 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 5. - 12:36

Nagy nagy csend van körötte!?

#5064 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 6. - 11:36

mi érthetõ?

#5065 Beysha

Beysha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 199 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 29. - 12:59

http://www.youtube.c...ly?feature=mhum

Nos, 1 év után ilyen az eredmény.
Vélemény? :D :)

#5066 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 29. - 15:04

Amit csinálsz az nem rossz, de én ilyen szaros lovakat nem videóznék :) . Tessen kefét és kaparót ragadni és utánna fílmezni, ez így nagyon lehúzza számomra a dolgot.

#5067 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 29. - 22:53

Csikasz ne haragudj, de annyira kellett röhögnöm, de annyira! :kir: Nesze neked sutyorgás!

#5068 Ritmus

Ritmus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 157 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 31. - 15:16

Beysa Nagy eredmény amit elértél a lovaiddal. Mert ahogy a videon látom két lóval is dolgozol. Sok munkát idõt és kitartást fektettél bele, de megérte mert szépen okosodnak a pacik. :yeah: Az elõttem szólóknak meg csak annyit. Nektek is volt szürke lovatok és tudjátok hogy milyen nehéz tisztán tartani. Talán nem a ló kinézetével kellene foglalkoznotok hanem amit egy lovas barátunk elért! Mert az miatt vagyunk mi lovasok, lóbarátok TÖBBEK mint mások,van egy kapocs a LÓ,ebbõl ne engedjünk egy fikarcnyit sem! Ha lova van,vagy lóbarát annyira rossz ember nem lehet!!! Nem kellene mindjárt mindenbe belekötni !! Elvenni a kedvét.

Edited by Ritmus, 2011 január 31. - 15:18.


#5069 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 31. - 15:20

Ez szerintem nem "mindenbe belekötés", de gondolom számodra is ismerõsen cseng az "igényesség" kifejezés, ami elvileg a lovassport egyik fontos tényezõje kéne hogy legyen.....

Edited by Saby, 2011 január 31. - 15:25.


#5070 Kixi

Kixi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 39 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 31. - 15:37

jó nektek, ti nem ismeritek a videó elõzményeit... A látszat csal :) De nem akarok beleszólni!

#5071 Kispaci

Kispaci

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.078 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 31. - 15:45

Ha már elkezdted, nem fejezed be?

#5072 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 31. - 16:04

A látszat csal :)

Úgy néz ki, mintha koszos lenne, de mégsem? Vagy mégis mi? :D

#5073 Csapos

Csapos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.544 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 31. - 17:30

Beysa
Nagy eredmény amit elértél a lovaiddal. Mert ahogy a videon látom két lóval is dolgozol. Sok munkát idõt és kitartást fektettél bele, de megérte mert szépen okosodnak a pacik. :yeah:

Az elõttem szólóknak meg csak annyit. Nektek is volt szürke lovatok és tudjátok hogy milyen nehéz tisztán tartani. Talán nem a ló kinézetével kellene foglalkoznotok hanem amit egy lovas barátunk elért!
Mert az miatt vagyunk mi lovasok, lóbarátok TÖBBEK mint mások,van egy kapocs a LÓ,ebbõl ne engedjünk egy fikarcnyit sem! Ha lova van,vagy lóbarát annyira rossz ember nem lehet!!!
Nem kellene mindjárt mindenbe belekötni !!
Elvenni a kedvét.


Volt és még van is szürkéjük. Nekem is volt szürkém. De sosem volt fotózva filmezve koszosan, pláne nem ha azt másnak is meg fogom mutatni.
Ezzel a filmecskével ez volt a gond, nem a tartalma.
Koszosan bemutatni egy lovat?! :hu:
Ha már akkora lóbarátok vagyunk, ez felett nem lehet elsiklani.

#5074 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 31. - 18:10

Beysha nagyon aranyos, és nyilván értékelendõ, hogy ennyit fektet a lovakba. :ang: Ugyanakkor ezzel az energiával más dolgokat is meg lehetne tanítani a szürinek, amik nem ennyire látványosak, ellenben a ló számára sokkal hasznosabbak lennének. A képekbõl úgy tûnik, hogy kicsit gyengus a háta, így duplán fontos lenne, hogy megtanuljon elengedetten, feladott háttal közlekedni. A szõrézést minimalizálnám. Egy alapszintû idomítottság nem mutat olyan látványosan a videón, de szerintem több köze van a ló iránti tisztelethez és szeretethez, mint a spanyollépésnek meg az ágaskodásnak.* A szüriket tényleg nehéz tisztán tartani :D , becsülöm, aki képes rá. :yeah: *A kettõ nem zárja ki egymást, de nekem a videókból úgy tûnik, hogy csak ezekre a trükkökre fókuszál, lovas alatt a szüri elég nyersnek tûnik.

#5075 Kixi

Kixi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 39 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 31. - 18:37

Le lesz kb harapva a fejem, de mindegy, ez az én véleményem ^^ Ez a videó ügyesen össze lett vágva. Láttam korábbi videókat, és ott a ló nem akarta megcsinálni az "integetést" fórumbeli Beysha megütötte, vagy cska ráijesztett, nem lehet látni a ló meg ott rángatja õt métereken át. Ez a bizalom :yeah: Nem is lenne még nagy gondom, de mikor minden képe, videója alá odaírja, hogy mert NH meg ♥♥NH ♥♥ meg "minek szerszám ha enélkül is megy?!" és akkor betesz veiroteres, szájattépõs, sarkantyús képeket khm... Nincs semmi bajom a nyereggel-kantárral, de amit õ múvel egyáltalán nem NH ( vagy Suttogás). Elismerem, biztos sokat foglalkozott velük, hogy ilyen cirkuszi mutatványokra megtanítsa a lovat de ennyi. Az nálam nem bizalom, mikor fejbecsapom a lovat a pálcával hogy ágaskodjon, meg úgy irányítom, hogy a pálcával a fejét ütöm.... Mellesleg minden 2. képen szaros (már elnézést, de tényleg) a ló. Tudom õsz/tél van, megesik, de ha már híreszteli a videóját legalább ne ilyenekkel csinálja, vagy csutakolja le rendesen. De nem akarok beleszólni , mert már egy fórumot "tönkre tett" nem akarom, hogy itt is ez legyen :)

Edited by Kixi, 2011 január 31. - 18:43.


#5076 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 31. - 19:01

Kixi, nem lesz leharapva a fejed szerintem, de egy pár gondolatot engedj meg. Szerintem kár elítélni, mindenki indult valahonnan. Szerintem van benne kitartás és van benne tehetség is. Ahelyett hogy csak negatívan ítéljük meg, szerintem semmi értelme. Igen illene a tiszta ló, igen vannak hibái, én látom ezen a videón is, korábbiakon is. De ugyan kevesen vannak akik idáig is eljutottak vagy csak a feladatok mögé látnának. Mert valakinek a feneke alatt belovagolt ló van sokszázezrekért és edzõ dukál meg fedeles, van akinek ilyen nem jut, mert mondjuk nincs rá. Nekem sem mindig van, habár a lovaim nem szenvednek hiányt semmiben. Ám van akinek köszönhetem hogy ennél tovább jutottam, és õbenne is megvan, de ne felejtsétek el, nem kész ember, nem felnõtt és még akkor sem lenne kész lovas. Remélem a tetszések és kritikák arrafelé tolják hogy amit csinál ahhoz kell sokat tanuljon és rájöjjön mi mindent meg lehetne még csinálni, mennyivel finomabban és mennyivel kifinomultabban. És igen, megtanulni nem székülni, száron lovagolni. Basszus ennyi idõsen azt sem tudtam mi az mélyrelovaglás és mi fán eszik az igazítottságot. Hozzáteszem ma is csak fogalmaim vannak róla.

#5077 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 31. - 19:27

megtanulni nem székülni

Szõrén mindenki székül kicsit. ;)

Elítélésrõl szó sincs, jóindulattal írtam, kedvelem Beyshát. Csak az én magánvéleményem az, hogy miután a trükkökkel egészen magas szintre jutottak, esetleg a lovagoltság terén is le lehetne tenni az alapokat. Mert ez utóbbi a lónak fontosabb. Ez azért nem fedeles-függõ, és vagyonok sem kellenek hozzá.

Annak sincs feltétlen mindenki tudatában, hogy egy érzékeny hátú lónak kényelmetlen lehet a szõrézés. Én is szeretek így lovagolni, de a lovam érdekében ezt nem viszem túlzásba.

#5078 Kixi

Kixi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 39 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 31. - 19:31

Igen, ezért mondtam, hogy jó kis mutatványok ezek. De nem több. És amikor azt mondja, hogy mit érek én a nagy senki a szaros kis welsh pónimmal, és sose leszünk olyanok mint õ meg Parelli. Ezt így mondta nekem, nem ócsárolni akarom, csak nekem ez rosszulesett, hogy mindenkit lenéz, azthiszi õ a nagy Parelli, akinek nincs saját lova az meg egy nagy darab senki... (mint én...) És szerintem eléggé szánalmas ha összevissza anyáz, és ha mond neki valaki valami negatívat akkor már megy msn-en a háború, odahíva a csókosait, mint az alattvalóit. De tényleg nem akarok vitát. Nem láttam még õt élõben, lehet hogy a valóság más, mint amit a videók, képek, vagy az üzenetei mutatnak, lehet hogy nem ekkora egosita és önzõ. :rolleyes:

#5079 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 31. - 19:32

A pucoláshoz... Lehet, hogy valakinek nem alapvetõ, de tényleg az igényességet tükrözi. Bárhol is tanultam eddig, ezzel kezdõdött minden, és érdekes módon, az oktató, edzõ elsõ alkalommal elmagyarázta, hogy õk hogyan pucolnak lovat. Éppen úgy, ahogy utána a szerszámozást is megmutatta... Nekem is szürkém van, és minden pucolásnál eszembe jut, hogy tulajdonképpen én nem is akartam soha szürke lovat. :) De azt azért észre lehet venni, hogy meg van pucolva, vagy pedig sárcsimbókos az állat. :rolleyes: Vannak egyébként olyan lovasok, akik minden szívbaj nélkül felülnek a fülig sáros lovukra, és még a kantárt, nyerget is a sárra teszik rá.

#5080 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 31. - 20:29

Kixi, nem ismerem Beyshát igazán, és valóban nem szép ha leszól dolgokat. A trükköknek épp Parellihez vajmi kevés köze, de a módszer használatával könnyebb megtanítani alapvetõen mindent egy olyan lónak akinek bizalma van benned. Egyetértek az elõttem szólokkal, és remélem Beysha tanul a kritikákból. ;)