Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Állatkínzás!?


  • Please log in to reply
1317 válasz a témához

#161 csutihubi

csutihubi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 236 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 4. - 16:46

Hümmm!Ezek szerint mégiscsak jól gondoltam a tanulatlanságnak köze nincs a taplósághoz.Szent Habakukk!Felértékeltem ezt a, eeezt aaa, a (nem is találok szavakat rá,hogy mit) egy gombafajtához.Kiakasztó!Képtelen vagyok nem tajtékozni a dolog miatt.Miért nem figyelnek az emberek?Miért csak pletyka szintig ütik bele az orrukat az eseményekbe?Miért nem lépnek idõben?Én simán elhoztam volna Õket inkább,minthogy éhen haljanak.Nem gondolkoztam volna a következményeken.Pedig tuti elõvettek volna lopásért.Az Önkormányzat pedig csak bambult tétlenül!Mert mindannyian tudjuk nem 1-2 nap amíg halálra soványodnak(trágyavisszaevés mellett).Lenne kedvem a szerveket is felelõsségre vonni.Csak nincs jogom hozzá.Hát tényleg a legjobb törvénynek sincs értelme,ha nem lehet betartatni.

#162 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 5. - 9:37

Hát, szegénykén elég jól lehet tanulmányozni a ló anatómiáját! Posted Image Bocs...De már sokkal jobb! És 100%, hogy jól érzi magát!Te és Éva Posted Image -ok vagytok!

#163 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 5. - 11:17

Édes Istenem! Én ilyen leromlott állapotú lovat még nem is láttam :eek: De jó, hogy megmentettétek! Végre jobb élete lesz. :cool:

#164 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 5. - 11:34

Le a kalappal elõttetek! Posted Image

#165 Bubus

Bubus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 330 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 5. - 13:58

Hosszúhomlok!Nem semmi amit ezért a lóért megtesztek.

#166 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 5. - 17:27

Csak azt tudom mondani, mint Zapolya!Le a kalappal!! Posted Image Nem tudom mennyi idõ alatt lehet szegényt felhízlalni normális súlyra, de én kb. 1 évre saccolom!! (Bár a cigánykupeceknek biztos gyorsabban menne...)Szerintetek?

#167 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 5. - 17:46

Szerintem nem kell neki 1 év.Amikor átvettük a tanyát Pannika úgy nézett ki, hogy nem nagyon hittem, hogy megéli a nyarat.A többi is brutálisan vékony és elhanyagolt volt.Nálunk 2 hónap után már nagyon látványos javulás volt. Bár az is igaz, hogy mi nyomtuk beléjük a vitamint,tápot, meg mindenféle roburáló dolgot.Ha valakit érdekel, hogy mi mutatkozott leghatékonyabbnak, szivesen segítek.Szorítok nektek, így tovább! ;) Posted Image Posted Image

#168 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 6. - 12:22

forrás: mai lap, 2003. 09. 06., szombat.A lovakat le sem kell lõni, ugye?! Megdöglenek azok maguktól is. Legalábbis Dömsödön, az egykori Pegazus kempingben. Laptársunk híradása szerint Kovács Attila egykori MLSZ-elnök birtokán tartott nyolc lóból négy kimúlt. Szegény párák naphosszat a karámban álltak, nem engedték ki õket a legelõre, így éhen pusztultak.Nos, Kovács Attila, volt MLSZ-elnök is olvasta a lovairól szóló cikket, de az általa valótlannak ítélt megállapítások ellenére nem akar belebonyolódni az ügybe.- Nem hiányzik nekem a perskedés - kezdte Kovács Attila. - Így is van elég bajom. Az újságban megjelent fotót nem tudom, hol készítették, egy bizonyos, nem az én lovastanyámon. Mert a Pegazus kempinget öt hónappal ezelõtt eladtam. Azóta vettem egy másik ingatlant a lovaimnak, ott még versenyeket is rendezünk. Szóval mindegyik él és virul. Szeretem a lovaimat, nem tûrném, hogy bajuk essen. A volt Pegazus tanyán most mindössze egy szürke bika van, de annak sincs semmi baja.Meglátogattuk a dömsödi tanyát, s lám, az említett bika - legalábbis távolról - tényleg egészségesnek látszott. azonban hiába kiabáltunk, nem nyílt a kapu. Mégis bejutottunk, de az érkezésünkre elõsietõ három hölgy nem sok információval szolgált. Inkább kérdõre vontak és fenyegetõztek, s megtiltották, hogy fényképezzünk. Különösen az üres karám elõl terelgettek el, s azt hajtogatták, hogy egy ló nem sok, annyi sem volt soha abban az istállóban.- Hozd a telefont, hívd Kovács urat - adta ki feltehetõleg a lányainak az ukázt az idõsebb hölgy, és felháborodottan, de határozottan kitessékelt bennünket a szebb napokat látott kempingbõl.Hiába, lóból is megárt a sokk!Dr. Siket Péter állatorvos nincs tisztában a pillanatnyi tulajdonviszonyokkal. Abban azonban biztos, hogy néhány hete még Kovácsé vlt a kemping. Sõt, az állatvédelmi eljárást még Kovács Attila ellen indította az önkormányzat. Függetlenül attól, hogy azóta a négy életben maradt ló már új gazdára talált.

#169 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 7. - 8:41

Hmmm!Mit is mondott az idõsb hölgy?Kit is hívjon a fiatalabb?Csak nem Kovács"urat" :mad: ?Minek,ha már nem is övé a tanya :eek: ?Én eztet nem értem!

#170 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 7. - 9:29

Én sajnos értem. És azt is tudom, hogy nem a kolléganõm hazudik. És nem hazudik a fotoriporterünk sem. Az állásuk múlna rajta. Eddig is megvolt a véleményem Kovács úrról és a citált bulvárlapról. Továbbra is fenntartom.

#171 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 8. - 20:21

prfh: szerintem a blikk munkatársai sem hazudnak, olvasd csak végig a cikket. nekem kovács-ellenesnek tûnik.szóval ne hibáztasd õket Posted Image

#172 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 9. - 9:55

Csuti-Csermely! Posted Image Megkaptam az íveket,nagggyon köszi,eljuttatom az illetékeseknek. Posted Image

#173 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 9. - 9:58

Mi is köszi PP! Posted Image

#174 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 18. - 17:06

Összvissz közel 700(!) aláírást vittem be,úgyhogy nekem ne mondják,hogy nem gyûlt össze elég! Posted Image :D Persze ez nem mind az én érdemem,csak hozzám futottak össze a szálak.Innen a már okkal felmagasztalt Csuti és Csermely Posted Image ,de más fórumról(vadászgörényes) is segítettek páran.Most már menni fog!

#175 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 18. - 20:44

Pszichopata!Olvasd el amit [url="http://"http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/lovas/paciforum/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=3;t=000049;p=2"]itt[/url] írtam.kb. 100.000. aláírás gyûlt össze, és a törvényetrvezetet is el tudod ott olvasni..

#176 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 19. - 9:53

Köszi Ilusta!Jók voltunk!Amikor AZT írtam,még nem voltam az új infók birtokában,csak mindenki aggódott az eredményért. Posted Image

#177 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 19. - 13:44

Zöldmagazin:"Véget ért az az aláírásgyûjtés, melyet a Tolna Megyei Állat- és Természetvédõ Alapítvány kezdeményezett annak érdekében, hogy az Országgyûlés módosítsa a Büntetõ Törvénykönyvrõl szóló 1978. évi IV. törvényt, hogy az állatkínzás bûncselekménynek minõsüljön. Az összegyûlt aláírásokat még a mai nap folyamán átadják az Országos Választási Bizottságnak. Az aláírások összesítése egész éjjel folyt. Sok aláírás volt érvénytelen a formai okok, vagy amiatt, hogy nem teljes adatokat, illetve személyi szám helyett személyigazolvány számot adtak meg az aláírók. Az eredmmény azonban jóval túlszárnyalta a tervezett és szükséges 50 ezret.Összesen 351 081 aláírás gyûlt össze, melybõl érvényes: 308 624! " Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#178 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 19. - 14:12

Juhéééé!!Ez igen!! Posted Image Most már reméljük meg is szavazzák...ha, nem, elmehet mindegyik a búsba.... :mad:

#179 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 19. - 14:38

Magyar Nemzet: Negyedmillió aláírás az állatokért Sokan érkeztek az ország különféle településein kitöltött ívekkel2003. szeptember 19. 8:14 Kétszázötvenezer aláírás gyûlt össze azért, hogy az Országgyûlés nyilvánítsa bûncselekménynek az állatkínzást. Magyarországon jelenleg az ilyen tettekért legfeljebb szabálysértési bírság róható ki.Több százan csatlakoztak a kezdeményezéshez tegnap - az aláírásgyûjtés utolsó napján - egy Andrássy úti kávéházban, neves mûvészek és tévés személyiségek társaságában. Sokan érkeztek az ország egyes településein kitöltött ívekkel, mások csak azért utaztak a fõvárosba, hogy maguk is nevüket adják a kezdeményezéshez. Legalább ötvenezer aláírás szükséges ahhoz, hogy az Országgyûlés napirendre tûzze az ügyet. A tervek szerint az állatkínzás mellett bûncselekménnyé válna mindennemû állatviadal szervezése és az orvvadászat is: a tetteseket szabadságvesztéssel is büntethetnék. Az akciót egy országos felháborodást kiváltó eset után civil szervezetek indították. Júniusban a Tolna megyei Fadd-Domboriban három biztonsági õr autója mögött vonszolva halálra kínzott egy kutyát. G. Juhász Judit

#180 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 22. - 8:31

Posted Image Posted Image Posted Image Remélem, lesz valami pozitív hatása is! Posted Image

#181 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 16. - 16:25

Hûbasszus. Azért én remélem, hogy nem ez volt a kutya útra kerülésének története :( Posted Image

#182 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 16. - 18:34

Jaj szegény kutyus. :( A legeslegeslegjobban utálom azt a magát embernek nevezõ kétlábonjáró "izét", aki így, ehez hasonló módon v ennél rosszabbul bánik az állatokkal. Sajnos sok ilyen van...

#183 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 16. - 18:36

De azért annak örülök, h ilyen példával is van néha módon találkozni, mint Hosszúhomlok. Posted Image Én is hasonlóképpen tettem volna.

#184 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 16. - 19:05

Hosszúhomlok!Jó lenne, ha minden ember úgy viselkedne ahogy most Te!Szegény kutyának igy volt a legjobb!A gazdájának meg ugyanolyanokat kívánok, amit õ tett a kutyájával! :mad: [ Október 16, 2003, 19:05: Az üzenetet átszerkesztette: Ilusta ]

#185 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 17. - 8:17

Szegény kis tacsi! :( Nálunk a lovarda tele van kidobott és egyéb módon a gazdája által lepasszolt kutyákkal. A legújabb a Gyuszi már le is ellett 4 kölyköt, így összesen 11 :eek: kutya van. Ebbõl 6 nagytestû!Gõzöm sincs miért dobták ki Gyuszit például, mert nagyon okos! A melsõ lábaival felváltva tud pacsit adni! :D Szatírt több évvel ezelõtt találtuk. Az anyukájával(gyönyörû malamut volt!) a trágyadombon melegedtek a novemberi hidegben!Mackót pedig a gazdája a dokinál "felejtette" egy mûtét után. Az õrzõ-védõ kutyát egy rablásnál melkason lõtték! Õ kaukázusi.Kedvencem Zeusz(dog-doberman) és Bundi(utcai vegyes). Ezenkívül van 2 kuvaszféle.Bocsánat az offért!

#186 mókuska

mókuska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 186 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 17. - 11:21

Szerintem nincs szívük azoknak az "embernek nem nevezhetõ egyéneknek", akik csak azért dobják ki kutyájukat, macskájukat stb, mert betegek. Annál jobban kellene gondjukat viselni!Én biztos nem tudnék ilyet tenni. Annak a kis állatnak bármi jobb, mint az út széle! :( Teljesen elkeserít, hogy ilyenek is vannak!

#187 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 17. - 13:54

[url="http://"http://www.zoldmagazin.com/belso/premarin.html"]Üröm az örömben, vagy fordítva?[/url] :(

#188 vgigi

vgigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.746 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 17. - 14:48

Ez szörnyû. Szerintem, amíg a tacsi élt, addig sem lehetett valami fényes az élete ilyen gazdákkal. Hogy teheti???? Úgy pusztult el az a szerencsétlen, hogy ekkorát csalódott a gazdájában, aki nyilván számára mindent jelentett.Bár, amikor minden nap kidobnak, vagy megfojtanak egy újszülött kisbabát...mocsok egy faj az ember. :mad:

#189 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 17. - 14:50

Szegény kutyus,az ilyen felelötlen embert jól el kéne verni!Sajnos én is találtam már sok kidobot kutyát,a leg lehetetlenebb körülmények közt.Pl:zsákba kidobot kiskutyák,de mind életben maradt,gazdirá találtak.De nem is csak ezért írok.Vissza térek a lovakhoz.Hogy megértsétek felháborodáspmat,Budaöraön lakom.Pár éve elkeztem lovagolni járni,itt a hegyen egy lányhoz.Volt neki pár lova,én naiv nem nagyon értettem a a ló tartáshoz.Azt hittem jól csinálja.Nem kellett sok idõ hogy rá jöjjek ez igy nem jó.Tavaszra 9 lova lett,takarmányra nem futotta,ló az még kellett,eddigre már vólt kb:10 Kutyája is különbözõ fákhoz ki kötve.Amig hozzá jártam egy csikó pusztúlt el a szemem látára,kitörte a nyakát.Ja a lovak is télen nyáron fákhoz voltak kikötve,elképesztõ körülmények közt.Sajna egy ideig elõtudta adni magát hogy õ mennyire szerencsétlen.Enni inni akkor adott a lovaknak amikor eszébe jutott,meg ha volt.Én tõle hoztam el a lovamat,anatómiailag lehetett tanulmányozni a csontozatát,szörnyen nézett ki.100kg biztos hiányzott róla.Õ egy sárga herélt,nyereghelyen van sütve,a papírjait nem sikerült meg szerezni,igy csak sejtéseim vannak,hogy talán Gidrán lehet kb:15éves.Mostmár hála égnek jól néz ki.Azóta ennek a hölgynek még 4 lova pusztult el,nyaktörés,bélcsavarodás,..stb.A szomorú az hogy mindez itt Budaörsön történt,nem egy kis tanyán a világ háta mögött.Álatvédõk? Sz..tak bele az egészbe.Még õk is vittek neki kutyákat,bár enni vitek nekik.Ma már nincsenek itt a lovai,kinöttek mellette a paloták.Három év kellett ahoz,hogy tegyenek valamit.Sajnos õ maga vihette el a maradék lovát.Most innen kb:20km-rel odébb,hasonlo körülmények közt vannak,ha jók az értesüléseim. Kíváncsi volnék,hol vannak ilyenkor az állatvédõk,és miért tart állatot az aki nem tud róluk gondoskodni?És még õ állitja azt magáról hogy szereti a lovakat.Ez nem szeretet ez állatkinzás.

#190 vgigi

vgigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.746 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 20. - 18:24

Fridi: A szólás szabadsága címû mûsorában megszólalt a fadd-dombori kutyakínzó férfi. Láttátok? Összesen, ha jól emlékszem, 150.000 Ft-ra bûntetik, amibõl 20.000 a kínzás, a többi egyéb jogszabály-sértés! :mad: Valószínûleg kizárják a kamarából. Valaki felvetette, hogy aki ilyen agresszív, az embert is tudna kínozni, amire õ megsértõdött, hogy ez túlzás. Kicsit sajnáltatta is magát, hogy milyen nehéz neki, hogy most nincs állása. Azt állította, hogy még egyszer nem követné el.

#191 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 23. - 16:50

Iszákos paripaÁnizspálinkával és burgonyszirommal kényezteti a lovát egy török férfi, és a füstölnivalót sem sajnálva kedvencétõl, akit úgyszólván családtagnak tekint - közölte a Magyar Távirati Iroda.A negyvennégy éves Mustafa Derin szívesen sétalovagol Ceylanon, és együtt nézegeti vele a kirakatokat Kütahya belvárosában. Este együtt isszák a rakit, mert a gazda szerint négylábú társa kedveli az erõs italokat. Mint mondja, Ceylant családtagnak tekinti, még cigarettát is ad neki, mindezt csupa szeretetbõl. Mustafa nõs és két gyermek apja - írta az AFP francia hírügynökség. [ Október 23, 2003, 16:58: Az üzenetet átszerkesztette: Porfelhõ ]

#192 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 23. - 16:58

idézet:
Eredeti szerzõ: Porfelhõ: [B]Iszákos paripa[B]Ánizspálinkával és burgonyszirommal kényezteti a lovát egy török férfi, és a füstölnivalót sem sajnálva kedvencétõl, akit úgyszólván családtagnak tekint - közölte a Magyar Távirati Iroda.A negyvennégy éves Mustafa Derin szívesen sétalovagol Ceylanon, és együtt nézegeti vele a kirakatokat Kütahya belvárosában. Este együtt isszák a rakit, mert a gazda szerint négylábú társa kedveli az erõs italokat. Mint mondja, Ceylant családtagnak tekinti, még cigarettát is ad neki, mindezt csupa szeretetbõl. Mustafa nõs és két gyermek apja - írta az AFP francia hírügynökség. [/QUOTE]Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image :mad: :mad: :mad:

#193 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 23. - 17:24

Jó kis szeretet, ezt én is olvastam...aztán majd csodálkozik, ha szegény ló feldobja a patáit! :mad: :mad:

#194 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 23. - 18:53

Sajnos nem csak a törökök "szeretik" így, vagy hasonlóan a lovat. Nálunk sem kell messze menni, és az ember elképed, hogy micsoda bunkók élnek kis hazánkban. Régebben jártam Békés-megyében egy tanyára, és ott azzal büszkélkedett az egyik lovász, hogy addig ütötte a lovat, míg az térdre nem rogyott, utánna meg azért ütötte, mert nem volt hajlandó a paci felállni. És erre még büszke is volt az idióta.

#195 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 23. - 19:09

Köcsög!Ezt megcsináltam vola vele is, egy jó nagy baseboll ütõvel!!

#196 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 23. - 19:15

Szerintem ebben nincs semmi kivetnivaló. Ha nem viselkedik az az állat, hát majd ért a szívlapátból. És utána miért ne lehetne büszke rá?

#197 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 23. - 19:27

:mad: A lóval semmi baj nem volt. Egy másfél éves kiváncsi csikóról van szó (ill. volt), aki bújt mindenkihez, míg ez a szemét puszta hobbiból félholtra nem verte!!! Azóta ez az ember sitten ül, mert nem csak lovakat bántott...Jobb lett volna, ha nem csak lesittelik, hanem felfüggesztik...10 percre egy kötélen. Az ilyen nem érdemelne mást.

#198 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 23. - 19:48

Te Méz, félreértettél! Én Ilusta módszerében nem találtam kivetnivalót. Helyettesítsd be az alany helyére a lovász szót és mindjárt másként fest a mondat! :D

#199 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 23. - 20:15

Jaaaaaaaa! :D Már kezdtem megijedni, hogy itt szadisták is vannak, de akkor megnyugodtam, minden OK Posted Image

#200 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 23. - 21:16

:D :D :D