Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Tükör által homályosan


  • Please log in to reply
3214 válasz a témához

#3121 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 16. - 21:48

Ez a kéz használata a lovaglásban, ez valami rettenetes atavizmus, az õsidõktõl létezik, kiírthatatlan, és a klasszikus iskolák alapítói, ill. az azokat fölélesztõ, újraértelmezõ lovasguruk (pl. Karl Philippe-ünk) valamiért alapvetõ fontosságúnak tartják. Anno, mikor lovacskázni kezdtem, bármerre néztem közvetlen környezetemben mindenki "kézzel" lovagolt. És az volt az Istenkirály köztük, akinek a keze a jókénál is jobb volt. Volt egypár legendás arc, Balogh Dzsozi, Somi Zoli, Ákos Ajtony, Szemerecsababácsi, Göttler Vili. Tõlük lestem-loptam, amit lehetett. Késõbb, mikor már gond nélkül ellovagoltam bármilyen problémás lovat, közölték velem, (mások!), hogy nem tudok lovagolni, mert nincs ülésem, mindent csak kézzel csinálok és félig a kengyelben állva gyakorlatilag kikönnyítve lovagolok. Ezen olyannyira megbántódtam, hogy éveket áldoztam arra, hogy tisztességesen ülni, tanügetni és kéz nélkül, egyensúllyal lovagolni képes legyek a német iskola elvárt elõírásai szellemében. Erre most azt kell olvasnom egy szagtekintélytõl, hogy a kéznek döntõ szerepe van :D Kész szerencse, hogy a kezem még nem dobtam ki. (Általában semmit se dobok ki, megvannak a kezdet kezdetétõl a zabláim, üreges, olív csikózablák, D zablák, pálcásak és a többi fünfundcvancig - hátha még egyszer valamikor lyók lesznek valamire :gm: )

Edited by Alatriste commandante, 2012 február 16. - 21:50.


#3122 Atti

Atti

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 17 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 16. - 22:39

Atti :yeah: - úgy látom az idén is kell egyet lovaznunk együtt!




Szia Csikasz! :yeah:


Ha nem jöttök mi megyünk! :D

(Nyugodtan veheted fenyegetésnek :dev: ) :yeah:

Atti

#3123 Hosszúhomlok

Hosszúhomlok

    A multimédium

  • Támogató
  • 1.895 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 16. - 23:12

Örülnénk nektek! :yeah: :kocc:

#3124 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 17. - 11:45

Húúúú az nagyon jó lenne, igaz erre sík a terep, de a világból ki lehet menni, lovat adok olyat amilyet akarsz, azt nem kell húzigatni!

#3125 Atti

Atti

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 17 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 17. - 23:35

Köszönöm, megtiszteltetés! :yeah: :kocc: Atti

#3126 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 22. - 22:00

Kétféle lovas van: az egyik egy-két (max. nehány) rosszabb esetben csakis a saját lován szerzett tapasztalatból extrapolálva képez szigorú álláspontot - a ló ilyen, és így kell vele bánni, lovagolni. A másik: rengeteg lovat lovagol, gondoz, tanulmányoz, rettentõ széles a tapasztalati spektruma és pontos képe van arról, MILYEN a ló. Azok pedig, végtelen számban, akik az egyik csoportba sem sorolhatók egyértelmûen, azok a kettõ közé illesztendõek :D Mért mondom mindezt? (Túl a szófosó szószaporítás iránti szavakba sem önzhetõ vonzódásomon :rolleyes: ) Mert volt szerencsém alaposan áttatnulmányozni a Lókiképzés - Nézetkülönbségek c. korszakos munkát, s mivel fölkelté érdeklõdésemet, az olvasottakat (elmélet) azonmód megpróbáltam próbakõ gyanánt (gyakorlat) Hogy mire jutottam? Errõl majd legközelébb ;) (must visszautasíthatatlan ajánlatot kaptam egy nõtõl :D )

#3127 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 23. - 13:50

Nos! Szóval arra jutottam, hogy minden ló másféleképp ugyanolyan :D Van egy jól képzett, rutinos középkorú lovam, az pölö merev, feszítõzablával szebben-könnyebben reagál a szájszögletre ható alsó állakpocs ellazító mozdulatokra. Csikózablával is "veszi a lapot" de nem olyan kifejezetten és nem olyan könnyeden. Eleddig a spanom lovagolta csikózablával én a feszítõvel, és azt gondoltam, nem a zabla az, aminek okán különbség mutatkozik, hanem a lovasok rutinja, képzettsége, kezének finomsága. Vagy talán mégis csak?!? És nem lesz különbség a lovasok váltása után ha ugyanazt a zablát használják? Ma tehát próbát tettünk, és a következõ eredménnyel zárult: Feszítõvel a kevésbé képzett lovas is eredményesebb volt, amint a megfelelõ instrukciókat megkapta a kezeléséhez. Van a dolognak még egy másik vetülete is. Mi a helyzet akkor, ha van egy idõsabb-képzetteb ló és egy fiatalbb képzetlenebb? Ugyanazt a szájszögletre ható, alsó állkapocs ellazítását célzó gyakorlatot végezzük el mindkettõn, minkét zablaféleséggel. Tapasztalat: a nyersebb-fiatalabb ló jobban reagál a csikózablára, kevésbé könnyedén és jól a feszítõre. A másik ló vice versa :D

#3128 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 23. - 20:45

Hát evvel az utolsó elmélkedéssel én is találkoztam! Nálam is ezen az eredmény!

Edited by Csikasz, 2012 február 23. - 20:45.


#3129 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 23. - 21:30

Ebbõl akkor, ha kellõ számú adat gyûlik össze, akár elméleti tézis is fölállítható :D

#3130 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 15. - 11:05

A tudásnak két szintje van alapvetõ megközelítésben. Vegyük pölö az alábbi gyakorlati kérdést példaként: Hogyan kell beverni egy szöget? A mester válasza: Így! - s szeget-kalapácsot ragadván azon melegiben demonstrál. Ezzel megadja a korrekt segítséget, de semmit se könnyít a "tanítvány" helyzetén, akinek a szemléltetést le köll fordítani saját értelmezésére, a maga számára. Ami megfelelõ alaptudás, értelmi képességek, bizonyos elõgyakorlat (rutin) nélkül szinte megoldhatatlan. Csõd, zsákutca! A másik metódus, (ha a mester nincs helyben): a "távoktatás", szöveges, fogalmi körülírás. Ezzel meg az a probléma, hogy a fogalmak ismerete föltételezett az interpretáló részrõl, de a kommunikációban részvevõ fogadó fél részérõl semmi se garantálja az azonos "hullámhosszt". Na és, ugyebár, a két módszer hibridjei, az illusztrációk, a filmek, bemutatók, etc. Ha a tanítvány igényesebb-kukacosabb, sikerorientált-célratörõ, akkor persze egy kérdés nem elég, hisz a hogyan kell beverni-így! válaszára a demonstráció megtekintése után azonnal következhet a: Hogyan is csinálta?!? firtatása. A bõvebb, elemzõ magyarázat, a fogalmi szint beiktatása ergo kvázi megkerülhetetlen! Mégis: oly ritka az olyan lovas szakkiadvány, amelyik a használt fogalmakat világosan, egyértelmûen definiálja, vagy legalább hivatkozna rá, hogy milyen értelemben használja. Az meg, hogy egy oktató az oktatás során a használt fogalmakat, kifejezéseket világosan értelmezve, meghatározva használja...nonszensz.

Edited by Alatriste commandante, 2012 március 15. - 11:49.


#3131 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 15. - 12:28

Kicsit a témához hozzászólva: - minden szakkönyvben a 3-4-5 ívû kígyóvonak S kanyarokkal van rajzolva...nekem ez nem gáz, mert értem, hogy állítani kék a lovat, nem hurkokat lovadolni... DE az iskolában (szakiskola, nem lovasiskola) a kollégám csak hurkokat enged lovagolni a diákságnak, mondván azt úgy kell....egyszer még a a Komjáthy Györgyöt is felhívtam neki az óra kellõs közepén, hogy értse már meg....Gyuri kihangosított telón készségesen elmondta miért úgy rajzolják, de igen a ló egyenesen megy közben, némi állítással....kollégám válasza a diákok felé, igaza van K.Gy-nek és a Tanárnõnek is, mert mindkét féleképp lovagolható....NO COMMENT! (ui: tehát a szakkönyvek a gyengébbek kedvéért leírhatnák pontos szöveggele már az ilyen egyszerû dolgokat) ui2: én még ugyan csak egy halandó vagyok a lovas társadalomban, de K. Gy. szerintem nem Vélemény?

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#3132 axa

axa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 76 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 20. - 9:05

Szerintem ez jó cikk:
http://lomania.hu/Va...yomfigurak.html

#3133 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.321 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 20. - 11:56

- :)

#3134 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 3. - 12:54

A lovaglás csodálatosan izgalmas és hallatlanul megdöbbentõ helyzeteket produkáló sport! Imádom! :D Ma reggel fülpattantam hû hátasom nyergébe, akit hetente 2x részesítek abban a kegyben, hogy tudását, használati értékét, mentális és fizikai kondícióját karbantartandó egy órácskát dolgoztatok a terepen, hogy tulajdonosa számára a kívánatos és elvárt színtû teljesítményt produkálja a hét egyéb napjain. Már vagy jó félórája pacigoltunk a terepen, túl több ijedezésen, megpördülésen, elrohanási kísérleten, otromba (nem generált!) ritmusváltásokon, mikor elégedetlen lettem a nyereg stabilitásával. Mintha kissé lazábban illeszkedne és nem olyan feszt stabilan állna, mint máskor! Tán meghúzom a hevedert, tán elfeledte a lovasa a szokott csatolást, más bibi van...Akkurátusan lenyúlok a fölrántóhoz, megragadom és ujjam keresei a hevedercsatot. NEM találom! Esmég próbálom! Esmételten heába! HÛ! Kutyafékomadta! Ennek fele se tréfa! Lenézek..éééés, NINCS csat, nincs heveder!!!! Oldalrébb hajlok, hogy jobban belássak a ló alá és ott van! Otta lóga a heveder, a csattok a porban koccolódnak. :D Mit vót mit tenni, mi mást is tehettem vón'? Fülhajtottam a hecdert a ló marjára és megfordultam, hazakocorásztam. Nyugisan, pihentetõen, közepes tempóban, egy kisebb õzrudli az erdõbõl elém az útra vágva rohangászását és 2 traktort szembejõve (pótkocsival mûtrágyás zsák, ill. boronahúzva) leszámítva eseménytelenül. A faluban a kukáskocsit, ami a kukákat sziszegve csattogva borogatja emelgetés közben és a pattogó, vasakkal rakott pótkocsival crossozó személyautót már nem is említem. Azzal a jó érzéssel szálltam, le az istállóudvarban, hogy az ülésem elfogadható :D

#3135 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 3. - 13:04

Akkor gyakorlatilag patracban lovagoltál :D , azaz felértél a csikósok szintjére :dev: . Még klasszabb lenne, ha az õzek és traktorok nem jelentenének eseményt a terepen. :rolleyes:

#3136 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 3. - 13:06

ENNEK a lónak jelentenek esemény, nem nekem ;)

Edited by Alatriste commandante, 2012 április 3. - 13:11.


#3137 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 3. - 13:32

Úgy értettem én is. Ha jól olvastam, nem saját kaszkadõrló, a te lovaglásod célja hogy:

tudását, használati értékét, mentális és fizikai kondícióját

karbantartsd.
Milyen mentális állapotot tükröz az, ha minden szartól megrebben, sõt megpördül. elrohan?

Edited by ori, 2012 április 3. - 13:32.


#3138 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 3. - 20:35

A tulajdonosáét :gm: Heti 2 alkalommal 1-1 órácskában nem lehet csodát tenni, különösen akkor nem, ha a tulajdonos ígénye a következõ: ne menjünk arra, ott õzek(nyulak, kutyák etc) szoktak lennei/lehetnek... Ne menjünk túl közel az úthoz, Ne menjünk arra, ott az az apró pötty mozog, az traktor is lehet! Forduljunk meg, valami sárga látszik a horizonton, biztos Volán busz ésa többi, és a többi :D Azért alattam nem pördül meg, és nem rohan el, csak megretten és megpróbálja ;)

#3139 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 1. - 10:16

Ajánlás: Sheriffnek, r.c.-nek, Réndzsörsznek :) Mért lyó a szar ló? Lyó-é a szar ló? Kinek/minek lyó a szar ló? LYÓ!!! :yeah: a szar ló...nekem, challenge, virtus, teszt, kontroll, fejlõdés, sikerélmény S miért? azért mert üldögél rajt a gazdéja, lovas etc. és betlizik véle. Azután dúlva-fúlva, szidva, mint a bokrot duzogva le, s el...ekkor lehet szolídan közbeiktatni egy ilyes közjátékot-dialogot: - nono! nem is OLYAN szar az.. -dedededede!!! :dev: -de nem! -de igen! - de nem, ha megengeded be is bizonyítom :ang: -tessék! :dev: :gm: :guny: -.....(fölülés, 1-2 perc munka, és álomló :kir: ) - :confused: utójáték.."hogy csináltad?" - "hja! lovagolni tudni köll! ha meg nem tucc, legalább legyen érzéked huzzá (avagy e kettõ ugyanaz????)

#3140 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 4. - 9:54

"hja! lovagolni tudni köll! ha meg nem tucc, legalább legyen érzéked pénzed huzzá (avagy e kettõ ugyanaz????)



#3141 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 4. - 13:28

S mi van, ha a a tulajdonos megszégyenítése :dev: nem vezet arra a célra, hogy meglovagoltassa a hátasát azzal, aki bebizonyította neki, hogy nem a ló a szar, hanem a kedvesgazdi - hanem épp ellenkezõleg, kedvesgazdi truccból 'na-majd-megmutatja' vagy elkönyvelve lovaglás ellen beoltott személynek, azon lendülettel szabadulni próbál a lovaglásnak még a gondolatától is - persze a kellékeket sem feledve :-) Igy lehet olcsón lovat venni :D :dev:

#3142 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 4. - 13:45

Na ja! EZ az én egyéni katasztrófám....Giordano Bruno a példaképem és nem Galileo Galilei :rolleyes: ((((..azért a momentumért, hugy megmutatom HOGY köll, azért füláldozok mindent...profitot, szimpátiát, sikert, elfogadást, megértés..mithagytamki? ))))

#3143 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 4. - 14:38

Egy ideje igyekszem úgy lovagolni, hogy az nekem ne fájjon. Nem részletezem aki akarja ugyis megkérdi. A lovaim még az én meglepetésemre is haladnak. Ma az egyik arab kanca " Babus" volt soron. Az elmúlt idõszakban akadt némi problémám vele, nem tudtam felvarázsolni a futóra, így mondtam neki, babám akkor dolgozni kell, javítani a kettõnk közti összhangot, egyetértést, munkamorált . Most szépen kikerekedett, láthatóan jól érzi magát. A mai napon megint bementünk kicsit a körkarámba. Igen jó kedvel rótta a köröket, de olyan stoppokat nyomot amikor kértem, hogy engem is meglepett. Eddig naggyából észre sem vett, max, ha elé léptem nyomta meg a gombot. Miután minden jelzésre ész veszettül fékezett és beállt mellém, így felkapaszkodtam a hátára és elkezdtünk hajlításokat csinálni. Sajnos õ lédísége olyan merev arab létére mint a bot. Ma egész hamar kezdett engedni. A nagy köröket kicsik, azokat állítások követték. Miután jól meghajtogattam, már a féloldalazás is sikerült néhány lépésen át, sõt a megállások is szabályosak voltak, nem lépett bele, nem ficergett. Kezdi elhagyni a fejfelkapkodást is. Átmenve ügetésbe, néhány kör után feladta a hátát és leengedte a fejét, nagyon lazává vált, már hosszú száron is szépen engedett. Többször megismételtem a feladatot és alaposan megdicsértem. Levezetés képen néhány kör vágtát engedélyeztem neki. Viszont ez még korai, mert a vállára esik és el akar sietni ( nem vinni) csak sodródik, na meg bakolással indul, amit betudok a féktelen nagy segginek. Elégedett vagyok a mai teljesítményével. :yeah:

#3144 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 5. - 9:08

Elégedett vagyok a mai teljesítményével. :yeah:

Gratuláció és jobbulást! :kocc:

#3145 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 5. - 12:34

Aki RÉGÓTA és professzionálisan lovagol, annak mindenképp fáj VALAMIJE :D :yeah:

#3146 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 5. - 15:50

Na de ennyi mindene :kv: . No nincs panasz mert lovaglás közben semmim nem fáj :D .

#3147 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.591 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 5. - 16:40

Na de ennyi mindene :kv: . No nincs panasz mert lovaglás közben semmim nem fáj :D .

Ha valamire figyelsz, az elnyomja a fájdalmakat. Ha negyven felett (tudom, Rád ez nem vonatkozik) úgy ébredsz, hogy nem fáj semmid, akkor már Belzebub rázta a csengõt. 17 felett azért néha már érzi az ember gyereke a különbözõ alkatrészeit. Ilyenkor lehet rájönni, mennyi apróságot pakoltak belénk.

#3148 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 18. - 13:53

Mélázva törpölök, töprengve mélázom: átadható-é a tudás vajjon?!? ..avagy csak megszerezhetõ-é??? :eek: tegnap terepre vittem tanítványomat, elõször, miután vagy 10 órát vett tõlem pályán (lovardai iskolaképzés) bármi porblemája volt, alapos, részletes, konkrtét de rövid (pár szavas) instrukció nyomán tökéletesen kezelte a lovat. namármust! akkor õ mán tud??? :confused: lovagolni??? AZT tán még nem! - DE! a helyes technikák alapját már elsajátította, és megfelelõ isntruálás után korrektül-eredményesen képes végrehajtani. EZ mán tudás? - az tán még nem, de a kezelési útmutató, használati utasítás szintjén alkalmas lovaglásra. mikor beszélhetünk tudásról? akkor, ha egy föladatot kap és annak kivitelezéséhez fölismeri, kiválasztja és helyesen alkalmazza a megfelelõ algoritmust :D namármust, ha erre képes lesz, akkor ÉN tanítottam meg lovagolni? õ tanult meg a lovamtól?? õ jött rá magától a hogyan mikéntjére ??? :gm: ..nagy kérdései ezek az Életnek :rolleyes:

#3149 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 22. - 8:22

A szimpla, fix kikötés jobb, mint a nyugtalan, értelmetlen, diszfunkcionális mozgású kéz. A nyugodt, fixen a ló marján tartott kéz, jobb, mint a levegõben kalimpáló, lovat összezavaró vitustáncos-kéz. A korrektül, megfelelõ dinamikával használt (mozgatott) kéz, jobb, mint a fix. kéz, a fix lekötés-kikötés. Az alig használt, szuperfinom, leheletérzékeny kéz mindennél jobb. NE a kézzel egyensúlyozd ki magad a lovon,(miközben a szár is kezedben hat a lóra!) ha a ló mozgása kibillent egyensúlyodból. A kezeddel (a szár közvetítésével!) egyensúlyozd ki a lovad, hogy ne kelljen tested a ló mozgása miatti egyensúlyvesztését kézzel korrigálnod.

#3150 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 22. - 9:08

A szimpla, fix kikötés jobb, mint a nyugtalan, értelmetlen, diszfunkcionális mozgású kéz.

A nyugodt, fixen a ló marján tartott kéz, jobb, mint a levegõben kalimpáló, lovat összezavaró vitustáncos-kéz.

A korrektül, megfelelõ dinamikával használt (mozgatott) kéz, jobb, mint a fix. kéz, a fix lekötés-kikötés.

Az alig használt, szuperfinom, leheletérzékeny kéz mindennél jobb.

NE a kézzel egyensúlyozd ki magad a lovon,(miközben a szár is kezedben hat a lóra!) ha a ló mozgása kibillent egyensúlyodból.

A kezeddel (a szár közvetítésével!) egyensúlyozd ki a lovad, hogy ne kelljen tested a ló mozgása miatti egyensúlyvesztését kézzel korrigálnod.



ennél azért több várható Tõled :) ... mert például,

1, mintha azt mondanám, definiálnám :) , hogy a finom wc papir jobb, mint a smirgli :)
2, mintha azt mondanám, definiálnám, hogy jobb a budiba, mint mellé ) hamár a mellék helyiségnél tartok :D ecet era ecet era.

A 4. meghatározás... meg hát.....tényleg :D :D :D
az 5. is 6+6 megállapítás :)
az uccsót meg nem értem :D mija tök akar az lenni?

..azért kéne aszárral a lovat ki egyensúlyoznoooom ????????? , hogy ne kelljen a gyönyörû testem egyensúlyát elveszítenie, a ló m o z g á s a miatt ????
há bakker ammá régen rossz, ha valaki libikókázik a ló hátán ) és ha nincs rajta szár? akkor? kapaszkoggyak a szakállamba? :D

csapkodom a fejem az asztalba :D

#3151 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 22. - 11:09

..oldd meg a poblemáid - ha vannak, ahugy tudod - :P ...és gondolj, a kínai bölcsekre, meg íbuddhára, akik ettõl sokkal orbitálisabbakat tudnak..a cél az út..meg has on LÓ k :gm: van a dolognak konkrét háttere: tanítok must valakit, aki sehugyse tud túljutni azon, hugy nincs általános, abszolút, mindenkor érvényes alapszabály a lovon, alóháton, a nyergebn, lovagláskor, csakis ilyes hablatyookk, mint mailyest föntebb kiFEJtETTEM :guny: a/ szitu: tartsd lenn a kezed, fix támaszkodásban a ló marján... b/ szitu: mozgasd a kezed, vedd el a ló marjáról.... MOST AKKOR MELYIKET????? :eek: ...mikor-hogy... :rolleyes: hehhhhe :D :gm: a 6. pontot azért méltóztatok lef(j)ordítani neked, nehugymá' mijjatttamm hajjj + hüjjjÉN!!! :yeah: ÚGY HASZNÁLD A KEZEDET, HUGY NE KELLJEN HASZNÁLNI A KEZEDET! :P :kocc:

#3152 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 25. - 7:33

Balázs József, aki Bazsi néven ismert a díjlovas és póniklubos világban (is), na õ is egy nagy név a futószárazók között. Pár éve Sóskúton tartott futószáras edzõtáborokat is.

#3153 zulejka

zulejka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.066 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 4. - 10:23

Miért van az a sejtésem, hogy kicsit túl lett odakinn reagálva a lovak állapota?

http://index.hu/kulf..._svedorszagban/

#3154 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 4. - 10:49

te láttál dokumentumértékû fotót a tényszerû állapotukról? :eek:

#3155 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 4. - 10:50

Én láttam. ;) * mint tudjuk a média, az média; a negatív reklám is reklám, stb.

Edited by Sütyi, 2012 július 4. - 10:51.


#3156 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 4. - 10:58

Miért van az a sejtésem, hogy kicsit túl lett odakinn reagálva a lovak állapota?

http://index.hu/kulf..._svedorszagban/


Árulja el már valaki, hogy milyen az a hólyagos pata??? :mad: :mad: :mad:

(Egyébként a negatív reklám sajnos inkább negatív, mint reklám... Nagy kár, hogy pozitív hírverés nem nagyon van, a hülységre meg rögtön ugranak. )

#3157 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 4. - 11:17

Én láttam. ;)
* mint tudjuk a média, az média; a negatív reklám is reklám, stb.


mutasdmá' :yeah: minket is érdekel!!!!

a tények az érdekesek,nem a szubjektív vélemények!

fotót! :D

#3158 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.321 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 4. - 11:37

- A /valamelyik/ híradóban láttam a kecskeméti "fegyverletétel"-ügyet. Hogy a huszár-hagyományõrzõ egyesület tagjai díszõrséget (?) álltak volna, de csak úgy lehettek volna jelen, ha fegyvereiket - a kardot is!- lerakják. Hát persze hazamentek... Én is mentem volna, csak lehet, hogy hangosabb véleménynyilvánítással.

#3159 Pipsy

Pipsy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 301 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 4. - 11:41

Talán ez...
http://www.nyhetspre...se/2054110.html

Na meg talán ez:
http://hd.se/inrikes...llna-under-sin/

#3160 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 4. - 12:11

Árulja el már valaki, hogy milyen az a hólyagos pata??? :mad: :mad: :mad:

(Egyébként a negatív reklám sajnos inkább negatív, mint reklám... Nagy kár, hogy pozitív hírverés nem nagyon van, a hülységre meg rögtön ugranak. )


Milyen a hólyagos pata egy patkolt ló lábán?

Van azért pozitív hírverés, mindenképpen több, mint az eddigi utak során. Útközben - nyilván - fõleg külföldön, de az indulás elõtt azért szép számmal lehetett a magyar médiában is találni ilyet.
Egy ekkora vállalkozásról sosem lesz egybehangzó a vélemény. Míg a kazak túrán az õ lótartási technikájuk volt az "állatbarát", addig nyugaton ez a kép megfordul. Ez nem meglepõ. Szinte az a meglepõ, hogy megtettek cirka 3000 km-t állatvédelmi bejelentés nélkül. :) Úgy gondolom - bár sosem voltam svéd lótartó - ,hogy ott egészen mások az elképzelések egy lóról, lovasa túráról.

(képet majd akkor, ha "engedélyt" kapok rá. :) )