Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Bertalan Zsolt lóakupunktúra- masszázs- ostheopathia tanfolyamai/ kurzusai


  • Please log in to reply
589 válasz a témához

#481 Qkesz

Qkesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.535 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 1. - 17:01

A regisztrálás pusztán formalitás. Igazából csak azt szeretnénk tudni,hogy kb. mennyi ember tisztel meg minket a figyelmével! Úgyis annyi ember jön el amennyinek ott kell lennie! :D Szóval: Mindenkit várunk szeretettel!



Így van bölcs barátom! :)

Viszont én meg várom az e-mailemre a válaszod! ;)


#482 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 1. - 17:09

Meg a fele úgysem megy el, legfeljebb a harmadik fele meg hozzájön. :) Én is írtam emailt.

#483 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 1. - 18:26


Így van bölcs barátom! :)

Viszont én meg várom az e-mailemre a válaszod! ;)



Válaszoltam! Lehet,hogy eltévedt? :rolleyes: Tévedtem. Pótoltam.

Ernest! Olvastam. Várlak szeretettel! :D

Edited by LANDGRAF, 2011 november 1. - 18:34.


#484 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 2. - 8:35

Köszönöm!

#485 Qkesz

Qkesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.535 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 2. - 17:27

Válaszoltam! Lehet,hogy eltévedt? :rolleyes: Tévedtem. Pótoltam.

Ernest! Olvastam. Várlak szeretettel! :D



Semmi gond! Hogy ne csak mindig te emlegess Keleti bölcsek mondását, most én mondok egyet amit már itt Afganisztánban az elsõ napokban megtanultam:

"A Nyugatiaknak órájuk van, nekünk meg idõnk!"

Egyébként megkaptam a választ és köszönöm! Igaz írtam is rá egy kiadós választ, amire viszonválaszt várok! ;) :kv:

A hétvégi programhoz pedig sok sikert kívánok innen Afganisztánból! Remélem mihamarabb majd Magyarországon találkozhatunk!!! :kocc:

Edited by Qkesz, 2011 november 2. - 17:27.


#486 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 2. - 17:37

Sajni én nem tudok menni :( .

#487 Viri

Viri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 66 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 2. - 20:16

Sajni én nem tudok menni :( .



Mi?????

Akkor én sem :hupp:

#488 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 3. - 8:16

Mi?????

Akkor én sem :hupp:



Egy kis kedvcsináló...ilyenek és ehhez hasonló témák lesznek. :) (ez egy másik fórumról kimásolt írásom, ezért lehetnek benne személyesebb bejegyzések.)

A különbözõ jármódok sajátosságai a kiképzésben


A napokban szóba került a különbözõ jármódokban történõ idomítás. Gyula barátom etológiai alapokon próbálta magyarázni azt,hogy Õ mit miért és hogyan csinál a lovakkal. Phillipe Karl, az ismert lovaglótanár és korunk legnagyobb lovas gondolkodója, könyvében találtam egy írást a különbözõ jármódokról és azok sajátosságairól. Gondolatai érdekesek és megfontolandóak. Mellé írtam kiegészítésképpen, dõlt betûvel, a saját tapasztalataimat és tanulmányaim során szerzett ismereteimet. Lehetnek benne megosztó gondolatok...osszátok meg velem a Tieiteket is! :D

Lépés:

A lépés egy szimmetrikus, lebegõ fázis nélküli, négyütemû jármód, amelyben a ló nagyon stabil (azaz egyensúlyban van). Ebben igen fontos szerepet játszik az állat nyaka, amely ilyenkor egy egyensúlyozó rúd szerepét tölti be.

Ez a stabil,nyugodt jármód lehetõséget ad lónak és lovasnak egyaránt a segítségadások pontos menetével és hatásaival való megismerkedésre, illetve lépésben lehet a lovat legegyszerûbben oldottá tenni és az engedetlenségeket javítani. Ugyanakkor ez korántsem egy egyszerû feladat, hiszen a folyamatos alátámasztás miatt ( 2-3 láb mindig a talajon van), a lovasnak, csak kevés lehetõsége van a ló egyensúlyi helyzetére hatást gyakorolni, nem zavarva a lépés ütemét és fenntartva a lendületét .

Aki a kiképzést erre a jármódra alapozza, az folyamatosan kockáztatja a lendület elvesztését!

Az osteopatha kiegészítése:

Az alátámasztási fázisok miatt a ló has és hátizmait nem tudjuk megfelelõen edzeni, ebben a jármódban. A ló a nyakát elõre és lefelé nyújtja ezzel segíti lendületes elõre haladást. Amint ezt megakadályozzuk (akár azzal, hogy a fejet felfelé illetve a nyakat erõteljes meghajlításra kényszerítjük), akkor a mozgási energia az elülsõ patákon keresztül jut a talajra és ez még jobban az elejére „buktatja” a lovat, aminek következtében a patahenger nagyobb nyomás alá kerül. A nyak mozgásának következtében az ágyéki szakasz megfeszül és a végtagok hátraállítottak lesznek és nem tudnak a súly alá lépni, illetve a hátizmok is megfeszülnek és a végtagok mozgása „lateralizálodik” (párhuzamos lesz),azaz passzban jár a ló.

Ügetés:

Az ügetés egy szimmetrikus átlós jármód két lebegõfázissal. A mozgás lendülete a hátsó lábakról indul (innen „rúgja” el magát a talajról és mozdítja az ellentétes oldali elülsõ lábat) és ezzel egy instabil, emellett dinamikus egyensúlyba kerül, amibe a lovas nagyon hatékonyan tud beavatkozni. Továbbá az ügetés az egyetlen jármód, ahol a nyak és fej nem játszik aktív szerepet az egyensúlyozásban (relatív nyugodtan van, sõt szinte mozdulatlan). Ezen a sajátossága miatt ez a jármód a legalkalmasabb a ló szárra ( kézre) állítására úgy, hogy a legkevésbé áll fent a lendület csökkenésének veszélye.

Ezenkívül három egyszerû megfigyelés az ügetésrõl:

nem csak az ügetésnek, hanem minden jármódnak van egy diagonális (átlós) alátámasztási fázisa

a hátralépés lábsorrendje megegyezik az ügetésével

bármilyen hatás éri a lovat, ami kizökkenti vagy éppenséggel „felzaklatja”, a ló automatikusan elkezdi a diagonális lábait emelgetni...azaz elkezd piaffozni.

A ló ezen természetes viselkedése mutatja, hogy a ló ebben a jármódban találja meg leginkább az egyensúlyát.

Az osteopatha kiegészítése:

A lendület fejlesztéséhez elengedhetetlen a törzsstabilitás, melyet az erõs has és ágyékizmok adnak. Ebben a jármódban a nyak kevesebbet mozog ezért az egész felsõvonal stabilabb, mely tovább segíti a hasizmok edzését. Ügetésben lehet a legkímélõbben fejleszteni a has és ágyékizmokat. Meg van a kellõ lendület az oldaljárásokhoz, tudunk tempót váltani ( nyújtott és rövid ügetés) és ez által a csípõt (amit a has és ágyékizmok mozgatnak) képesek vagyunk még jobban tornáztatni. A diagonális mozgás miatt a végtagokat szimmetrikusan terheljük, a terhelés eloszlása pedig csökkenti az ízületek elhasználódását.


Vágta:

A vágta egy háromütemû jármód lebegési fázissal, ahol a mozgás ugrásszerû elõrehaladásból áll. Egyensúlyozó rúdként ebben a jármódban játssza a nyak a legnagyobb szerepet. Elõre nyúlik és lefelé billen ,miközben a ló a hátulsó végtagjaival mozgatja a testet elõre. Vágtában ugyan a szárra ( kézre) állítás nem nagyon tudjuk alkalmazni, ugyanakkor mindenképpen hasznos, mert a nyúlás és a rövidülés következtében, az egész felsõvonalat a függõleges irányba dolgoztatni tudjuk.

Ugyanakkor vágtában néhány probléma is felmerül:

az alátámasztás és az egyensúly a mozgás 2/3-ában nagyon folyamatos és ezért nehéz beavatkozni

a mozgás intenzitása miatt hamar elfárad a ló

a nem szimmetrikus mozgás miatt erõsödik a ferdeség és csökken a hajlékonyság

Ezen okok miatt a vágtára úgy kell tekinteni, hogy a lépésben és ügetésben elért eredményeket ebben a jármódban teszteljük le.

Az osteopatha kiegészítése:

Ebben a jármódban tudjuk a has és ágyékizmokat edzeni. A csípõ ebben a jármódban a legaktívabb. A hátránya, hogy az egyoldali támasztó fázis következtében az adott oldali elülsõ végtag igen erõsen terhelõdik.Ezért és a gyors elfáradás miatt nem javaslom a sok vágtában idomítást.


A jármódok sajátosságai alapján kijelenthetjük, hogy lépésben bevezetjük a segítségeket, ügetésben dolgozunk és finomítjuk azokat, majd a vágtában letesztelhetjük addigi munkánk eredményét.

#489 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 3. - 12:16

Lehet, hogy nem gondoltál bele a megosztásosba... :D A lépés szimmetrikusnak tekintése azért nagyon laza hozzáállás. Van ugyan szimmetria, de a másik jármódokban definiált elemi mozgásfázisokból (mondjuk, talpak a földön) van egymás után négy, alapvetõen különbözõ, a szimmetria "egyik oldalán". Ezek: háromszög (2 hátsó lábbal) - átló - háromszög (két elsõ lábbal) - egyoldali támasztás. Az egyoldali támasztásból kifolyólag van azért magában nem stabil fázis is. Átló valóban van minden jármódban, de mielõtt a legkevésbé stabil fázis következik (lépésben és vágtában), azelõtt van egy háromszög, méghozzá háromszög (két elsõ lábbal). Az egyedi végtagok igénybevételére nézvén nem beszéltem lovakkal, de az oxigénfogyasztást tekintve mindegyik jármódban van egy optimum, aminél az oxigénfogyasztás az nagyjából ugyanannyi (! miközben a sebesség meg egészen más). Egyrészt. Másrészt meg a földön levés idõtartama kisebb (igénybevétel akkor lehet igazán)*, és az aszimmetria egyesek szerint meg csak jó, mert az egyik dolgozik, a másik meg majdnemhogy pihen. Vágtában a külsõ elsõ terhelõdik legjobban, emelésben mintegy 30%-al többre, mint a többi három. Tolásban mind a négy egyformán terhelõdik, de a külsõ elsõ és a külsõ hátsó elõre, a másik kettõ meg fékezésben. (Egy-két éve én is akartam a lómozgásról lapot nyitni, de eléggé ellustultam.) *Mondjuk sebes ügetés ciklusban 44%, míg azonos idõtartamú vágta-ciklusban 25 és 35% között változik

#490 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 3. - 13:28

de az oxigénfogyasztást tekintve mindegyik jármódban van egy optimum, aminél az oxigénfogyasztás az nagyjából ugyanannyi

:confused:

#491 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 3. - 14:06

Hát ez ilyen. Minden jármódban van egy sebesség, amiben az oxigénfogyasztás a minimum, és ezek a minimumok szinte tökéletesen azonosak. Utólag: ja, már tudom, mi okozhatja a töprengõ smileyt. Tehát részletesebben: Természetesen a sebesség növelésével az oxigénfogyasztás nõ. Az egységnyi helyváltoztatásra esõ oxigénfogyasztásnak van minimuma minden jármódban, és ezek a minimumok nagyjából azonosak. (Ennek a lovazás szempontjából az a gyakorlati jelentõsége van, hogy a lónak jármódonként van egy tempója, amit azért szeret, mert neki, mint érzõ lénynek, az okoz a legkevesebb kényelmetlenséget. Azért is vált ösztökélésre egy idõ után a szaporázásból jármódot, stb. A végtag- és a súlypont mozgások ugyanis az okosok szerint ingával jellemezhetõek, és más elmélkedés nékül is belátható, hogy van, amikor az inga mondhatni magától jár, csak a veszteségeket kell pótolni, és van, amikor erõltetnénk.) (A lépkedõs mozgás energiaszükséglete igen furi dolog a szokásos mozgásos és energiás szemléletünk alapján. Az ugrálós meg inkább egy bonyolult része ennek.) Embernél is van egyébként ilyen, 2,5 m/s körül van egy váltás, ezen sebesség alatt gyalogolni energiahatékonyabb, felette meg futni.

Edited by Ernest, 2011 november 3. - 14:56.


#492 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 3. - 15:00

Az egységnyi helyváltoztatásra esõ oxigénfogyasztásnak van minimuma minden jármódban, és ezek a minimumok nagyjából azonosak.

Ja hogy így. :)
A többit olvastam a Budianszky könyvben. Bár néha elgondolkodok, amikor elõttünk mindenki boldogan vágtázik, mi meg még zsiráfommal mindig csak nyújtogatunk ügetésben, hogy ez biztosan jobb neki így? :confused:

#493 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 3. - 15:09

Hát... vele sem beszéltem még. :) Ja, Budiansky jó ugródeszka. Hanem én most jövök rá, ki kell töröltetnem az egészet, mert Landgraf a saját gondolatok közzé tételére buzdított, nekem meg olyan e témában egy sincs. :D Én csak végigugráltam az elérhetõ forrásokon.

Edited by Ernest, 2011 november 3. - 15:10.


#494 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 3. - 20:13

Ki ne törõld, mert érdemes volt elolvasni! Az emberi futásról tunék órákat írni, de csak azt szoktam mondani olyan mint a matematika. Minden embernek van egy tempója amit hosszú ideig bír, bírna ha csinálná :) . Tehát maradjunk abban, hogy - bír - itt is van egy olyan fázis amikor kezdünk fáradni és akkor jön a légszomj, ilyenkor sokan megállnak és lehajólva lihegnek, na kérem, ha e helyett lépünk és légzõgyakorlatokat végzünk, rövid idõn belûl újra képesek vagyunk a saját tempónkban futni tovább. S bármilyen hihetetlen, minden edzés nélkül 3-4 km le tudunk futni elsõre. Aki pedig ezután kedvet kap, annak ajánlom nézzen utánna a futás dinamikájának. 3 hét alatt fel lehet készûlni így a Cooper tesztre és a megadott paramétereken belül le is lehet futni.

#495 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 3. - 21:31

Lehet, hogy nem gondoltál bele a megosztásosba... :D beleszoktam gondolni! :D Azonkívül ez egy másik fórumon zajló beszélgetésre íródott magyarázat. Így kiragadva lehet,hogy kicsit érthetetlen...bár szerintem nem az! :D

A lépés szimmetrikusnak tekintése azért nagyon laza hozzáállás. Van ugyan szimmetria, Szóval van szimmetria. ;) de a másik jármódokban definiált elemi mozgásfázisokból (mondjuk, talpak a földön) van egymás után négy, alapvetõen különbözõ, a szimmetria "egyik oldalán". Ezek: háromszög (2 hátsó lábbal) - átló - háromszög (két elsõ lábbal) - egyoldali támasztás.
Az egyoldali támasztásból kifolyólag van azért magában nem stabil fázis is. Aha...szerintem az elég stabil ( érdemes elolvasni Endrõdy: Adj esélyt a lovadnak c. remekébõl a lépésre íródott fejezetet.)

Átló valóban van minden jármódban, de mielõtt a legkevésbé stabil fázis következik (lépésben és vágtában), azelõtt van egy háromszög, méghozzá háromszög (két elsõ lábbal). Szerinted miért pont a piaffe a magasiskola alapja? 1.35-én piaffe-hátralépés-megindulás elõre -piaffe-vágta

Az egyedi végtagok igénybevételére nézvén nem beszéltem lovakkal, de az oxigénfogyasztást tekintve mindegyik jármódban van egy optimum, aminél az oxigénfogyasztás az nagyjából ugyanannyi (! miközben a sebesség meg egészen más). Hogy jön az izmok mûködéséhez szükséges oxigén szükséglet a lábtõ kis ízületeinek elhasználódásához?! Az egyiknek (izom) 36 óra a reg.ideje a másiknak(izület) 72. Az egyikben zajlik anyagcsere a másikban nem. Az egyik bableves a másik túros tészta. Egyrészt. Másrészt meg a földön levés idõtartama kisebb (igénybevétel akkor lehet igazán naja...550 kg+ mozgási energia egy lábon+ a vágtaugrás magasságától függõen a nehézségi gyorsulás. Szerintem az egy végtagra éppen elég terhelés.)*, és az aszimmetria egyesek szerint meg csak jó, mert az egyik dolgozik, a másik meg majdnemhogy pihen. Tévednek. Elõfordul. Olyan ez,mint a bordában meghajlítom a lovat...hülyeség.
Vágtában a külsõ elsõ terhelõdik legjobban, emelésben mintegy 30%-al többre, mint a többi három. Tolásban mind a négy egyformán terhelõdik, de a külsõ elsõ és a külsõ hátsó elõre, a másik kettõ meg fékezésben. Most ugyan arról beszélsz,mint én.

(Egy-két éve én is akartam a lómozgásról lapot nyitni, de eléggé ellustultam.)
*Mondjuk sebes ügetés ciklusban 44% , míg azonos idõtartamú vágta-ciklusban 25 és 35% között változik
Melyik az életszerûbb, hogy valaki 20 percet sebes üget vagy 20 percet vágtázik?! tudod ez olyan,mint az 1000kg a Funniculus nuchea-n. Azt se hitted elsõre...oszt mondtam,hogy számolj utána! ;)



A lényeg,hogy Mindenkit Szeretettel várunk és NEM KELL velünk (velem) egyetérteni (opcionális ;) )! :D

Edited by LANDGRAF, 2011 november 3. - 21:42.


#496 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 3. - 21:44

Biztos nagyon jó kis elõadás lesz, mi lenne ha felvennétek?! Naaaa, légyszi, légyszi!

#497 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 7. - 19:41

Ha engem el bírna vinni valaki kis otthonomból, (vagy fehérvárról,) szívesen mennék, és felvenném, ha szabad.

#498 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 7. - 23:25

Ha engem el bírna vinni valaki kis otthonomból, (vagy fehérvárról,) szívesen mennék, és felvenném, ha szabad.




Gyõzõ! Holnap hívlak!

#499 Vigasz

Vigasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 712 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 8. - 7:45

Sziasztok. Lemennék én is, ha van még lehetõség rá, valamint az autómban van hely, ha valaki csatlakozna Pesten. :)

#500 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 9. - 21:26

Kedves Résztvevõk! Szeretnénk a szombati elõadással kapcsolatban egy két információt és kérést megosztani! A legfontosabb a megközelítés: Budapest felõl az M7 121-es kijárata (Balatonföldvár, Bálványos) Az elsõ körforgalomba érve az elsõ kijáraton (Balatonföldvár, Szántód) kell kihajtani, majd ismét egy körforgalomba érünk, ahol a 3. kijáraton kell kihajtani, Kaposvár felé, itt már jobb kézre látszik a ménes és Marócpuszta. Budapest felõl a 7-es számú fõútról Szántódig megyünk, majd Kõröshegy felé kanyarodunk és megyünk tovább Kaposvár felé, majd a Völgyhíd alatt behajtunk egy körforgalomba, ahol szintén Kaposvár felé megyünk tovább, de a körforgalomból kihajtva már látszani fog jobb kézre Marócpuszta. Értelemszerûen akik a másik irányból érkeznek azoknak is ugyanezen lehajtónál ill. keresztezõdésnél kell elkanyarodni! :D Étkezés: Van (lesz) lehetõség ebédet rendelni. Ára: 1500ft. Választani lehet: Cigánypecseny, cordon-bleu, rántott szelet valamint a köretek közül hasábburgonya és rizibizi között. A rendelés módja: aki ebédet szeretne az beérkezés után megrendeli (feliratkozásos módszer) a kívánt ebédet és azt kiszállítják. Fizetni a rendeléskor kell. Természetesen mindenki hozhat magával elemózsiát vagy valamelyik környékbeli éttermet is igénybe veheti! :) Fénykép, videó és hanganyag készítés: Az elõadáson és a gyakorlati bemutatón csak a felkért személyek (Mráz Edina és Merle István) készíthetnek bárminemû felvételt! Kérünk Mindenkit,hogy ezt tartsa tiszteletben! Természetesen miután az elkészült felvételek átnéztük és engedélyeztük,akkor lesz lehetõség rendelni belõlük a készítõktõl. Méneslátogatás: Természetesen lesz rá lehetõség,de a baleset védelem és a lovak nyugalma érdekében ez csak meghatározott idõben és vezetõ felügyelete mellett! Parkolás: Az arra kijelölt parkolóban. Várunk Mindenkit szeretettel! Üdvözlettel: a Szervezõk.

#501 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 10. - 20:30

Az érdeklõdésre való tekintettel az elméleti elõadás is a fedelesben lesz,ahol nincs fûtés. Mindenkit kérek,hogy ennek megfelelõen öltözzön!

#502 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 10. - 21:24

Az érdeklõdésre való tekintettel az elméleti elõadás is a fedelesben lesz,ahol nincs fûtés. Mindenkit kérek,hogy ennek megfelelõen öltözzön!


Küldtem neked mélt jahúú-ra, megkaptad-e?

#503 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 11. - 9:09

Az érdeklõdésre való tekintettel az elméleti elõadás is a fedelesben lesz,ahol nincs fûtés. Mindenkit kérek,hogy ennek megfelelõen öltözzön!


Ez úgy fog kinézni, hogy te középen beszélsz, mi meg körbeállunk?
Mint Jézust a tanítványai? :D

Edited by Franke, 2011 november 11. - 9:51.


#504 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 11. - 12:14

Isszuk a bort, meg esszük a kenyeret. :D :D

#505 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 11. - 12:50

Isszuk a bort, meg esszük a kenyeret. :D :D


Nem jó, kocsival leszek. :D :D

#506 Vigasz

Vigasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 712 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 11. - 17:37

az én lemenetelem ugrott, mégis munka van holnap...

#507 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 11. - 20:58

Ez úgy fog kinézni, hogy te középen beszélsz, mi meg körbeállunk?
Mint Jézust a tanítványai? :D




Úgy... :D :D :D és lesz zenekar,aki nyomatja...nektek tapsolni kell és énekelni...finanszírozásnak a szokásos tized megfelel! :D :D

Gyõzõ! Meg. Köszönöm! :)



MINDENKI ÖLTÖZZÖN MELEGEN!!!

Edited by LANDGRAF, 2011 november 11. - 21:00.


#508 Spanishereit

Spanishereit

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 259 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 13. - 11:14

Landgraf! (és Edit és minden szervezõ és vendéglátó!) 6 fõs kis csapatunk üzeni: KÖSZÖNJÜK! Ma közös DVD-nézéssel folytatódik a szeánsz :) És várjuk a következõ alkalmat, hogy ott lehessünk! UI: "Egyenes"

#509 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 15. - 13:52

Filmezés is volt, vagy csak fotózás?? (nem figyeltem... :cool: )

#510 hubertus

hubertus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.809 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 15. - 15:17

Azt hiszem nem volt, de Dé szuperül sikerült képeit már nézegetheted face-n. ;)

#511 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 15. - 15:34

Azt hiszem nem volt, de Dé szuperül sikerült képeit már nézegetheted face-n. ;)


Köszi, este megteszem! :)

#512 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 11. - 20:13

Dr. Heuschmann Magyarországon! 2012. Július 7-8 Simontornya(német). Július 9(angol)

#513 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 12. - 9:23

Nem is fordít senki?

#514 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 12. - 9:49

Nem is fordít senki?


Jogos! :yeah:

#515 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 12. - 12:08

Nem is fordít senki?

Posted Image

Edited by Pendemonium, 2011 december 12. - 12:09.


#516 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 12. - 13:06

Posted Image


:D

#517 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 12. - 20:22

Posted Image


:D :D

#518 Qkesz

Qkesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.535 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 13. - 5:55

Egy sima-egy fordít OTT! Mint a kötõszakkörben! :kir:

#519 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 13. - 7:59

:D :D :D :D Landgraf mikor lesz vas megyében szakkör?

#520 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 24. - 17:19

Tanulságos... :gm: