Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Tükör által homályosan


  • Please log in to reply
3214 válasz a témához

#161 estee

estee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 647 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 10. - 18:09

A csúszással kapcsolatban csak annyit, hogy nemcsak a qh-ok csinálják, hanem alkalomadtán 20 éves sütetlen fekete szépségek is.
Meg alkalomadtán megintcsak....

kicsit másképpen néz ki mint a sliding stop, nem látom hogy a csánkja a földet verdesné :D
és ahogy az első képen látom már épp perdül is jobbra

Edited by estee, 2008 szeptember 10. - 18:12.


#162 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 11. - 7:54

Tudtátok,hogy a tükörnek is vannak törvényei? ;) 1. Minden, ami másokban dühössé tesz, zavar, "én jobban csinálnám", megváltoztatnám stb. AZ ÖNMAGAMBAN VAN. Minden tehát, amit én kritizálok a másikban, ami ellen harcolok - bennem van. 2. Mindaz, amit a másik személy rajtam kritizál, harcol ellene, meg akar változtatni -, és ha ez engem sért, bánt, érint stb. - AZ NINCS FELDOLGOZVA BENNEM, NINCS MEGOLDVA BENNEM. Ilyenkor az EGO sérül, mert az EGO-m erõs. 3. Minden, amit a többiek kritizálnak bennem, harcolnak ellene, meg akarják változtatni, de ha ez engem nem érint, AKKOR AZ AZ Õ PROBLÉMÁJUK, FELDOLGOZATLANSÁGUK, tökéletlenségük, melyet kivetítenek rám, mert önmaguk nem tudnak, nem mernek szembenézni vele. 4. Minden, amit én a másikban szeretek, MAGAMBAN VAN MEG, magamban szeretem, mert felismerem magam a másik személyében, mivel az egylényegûségünk mutatkozik meg.

#163 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 11. - 7:59

..és a homály csökkene vala. :D

#164 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.591 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 11. - 8:06

Lehet, hogy nem is a tükör, csak a szem homályos?

#165 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 11. - 21:28

Tudtátok,hogy a tükörnek is vannak törvényei? ;)
1. Minden, ami másokban dühössé tesz, zavar, "én jobban csinálnám", megváltoztatnám stb. AZ ÖNMAGAMBAN VAN. Minden tehát, amit én kritizálok a másikban, ami ellen harcolok - bennem van.

2. Mindaz, amit a másik személy rajtam kritizál, harcol ellene, meg akar változtatni -, és ha ez engem sért, bánt, érint stb. - AZ NINCS FELDOLGOZVA BENNEM, NINCS MEGOLDVA BENNEM. Ilyenkor az EGO sérül, mert az EGO-m erõs.

3. Minden, amit a többiek kritizálnak bennem, harcolnak ellene, meg akarják változtatni, de ha ez engem nem érint, AKKOR AZ AZ Õ PROBLÉMÁJUK, FELDOLGOZATLANSÁGUK, tökéletlenségük, melyet kivetítenek rám, mert önmaguk nem tudnak, nem mernek szembenézni vele.

4. Minden, amit én a másikban szeretek, MAGAMBAN VAN MEG, magamban szeretem, mert felismerem magam a másik személyében, mivel az egylényegûségünk mutatkozik meg.

:yeah: Kellemes meglepetés volt ezt elolvasni... :kocc:

#166 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 11. - 23:23

Közel az egyetlen hozzászólás ebben a topicban, amit érdemes volt elolvasni.

#167 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 12. - 8:57

No igen. A kiskakas is a szemétdombból kapirgálta ki a gyémánt félkrajcárját. (ámbár a tükörnek akad még pár jellem(e)zõje :D )

#168 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 12. - 9:13

Ja, és ha kiskakas nem örült volna meg anyira, (végre kukorékolhat a tikoknak) talán megtalálná a többi félkrajcárokat is. :D

#169 szomjas szamár

szomjas szamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.905 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 12. - 18:30

ez aztán a jó tükõr, ha szembe állsz vele és figyelsz, egy idõ után már a foncsor is látszik.... :P :kocc:

#170 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 13. - 8:20

Én nem fikáztam senkit, csak annyit jegyeztem meg, hogy idõnként el szoktam gondolkodni? Te nem? :D :kocc:
A kérdés továbbra is kérdés és komoly: Miért nem követjük a magyar hagyományokat? Miért kobakban, zakóban, kalapban, rojtos szarságokban basztatjuk a lovainkat miért nem bõ gatyában, szõrén, patracon, cifra szûrben? He?


Részemrõl azért, mert másonkon ugyan elmegy, de nekem magamon nem teccik az általad felsorolt viselet. Sztem mindenki hadd válassza meg, hogy miben lovagol, és ne kényszeríts senkire semmit, és ne is szabd meg másoknak miben lovagoljanak. Milyen alapon teszed? :mad:
Mi az, hogy rojtos szarság? Te örülnél, ha a rajtad lévõ ruhákra valaki ilyeneket mondana?
Tolerancia!!! Csendben, kedvesen elfogadni azt, ami nem olyan, amilyennek Te szeretnéd! :yeah:

#171 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 13. - 9:10

...és ne felejts el toleránsan vicsorogni, ha már a tükör elõtt állsz... :rolleyes:

#172 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 13. - 11:32

és ne kényszeríts senkire semmit, és ne is szabd meg másoknak miben lovagoljanak. Milyen alapon teszed?


Azt javasonám neked kedves kátyus, hogy mielõtt reagálsz egy írásra, bizonyosodj meg róla, hogy megértetted-e amit olvastál. Biztosíthatlak, hogy abban az esetben nem írnál ilyen hülyeségeket....

#173 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 13. - 11:36

kicsit másképpen néz ki mint a sliding stop, nem látom hogy a csánkja a földet verdesné :D
és ahogy az elsõ képen látom már épp perdül is jobbra


Roll back. És? ;)

Edited by Chilly, 2008 szeptember 13. - 11:36.


#174 estee

estee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 647 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 13. - 14:32

Roll back. És? ;)

a roll back az 180fok? csak mert a back-bõl az lenne a logikus, a lovak meg azért annyit ritkán perdülnek maguktól, sztem 118,56879nél nem szoktak többet :D na jo, hagyjuk inkább az egészet a p.csába, ugyse lesz sosem egyetértés. a lényeg, hogy némelyek szerint igazából minden ló westernló, mert sliding stop-al áll meg, szlalomban közlekedik, tereli még a bogarakat is és rollback-ekkel tud csak irányt váltani :dev: ja és mindezt egy homályos tükör elõtt, hogy mire jön a rendkívül vonzó kalapos kávboj/görl már csak fel kelljen ülnie és menjen minden mint az ágybasz.rás :)

(bocs dolgoztam ma és fáradt vagyok)

#175 szomjas szamár

szomjas szamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.905 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 13. - 14:43

ez egy szép, felnöttes hsz. volt. télleg mindenkinek angolba kéne lovazni, az olyan magyaros.... :gm: ha kipihented magad, légyszi írj elõ még pár szabályt, nekünk, eccerû fórumozóknak! áldott legyen a neved és a stílusod, oh estee / eszti / :yeah: :kocc:

#176 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 13. - 14:50

a roll back az 180fok? csak mert a back-bõl az lenne a logikus, a lovak meg azért annyit ritkán perdülnek maguktól, sztem 118,56879nél nem szoktak többet :D na jo, hagyjuk inkább az egészet a p.csába, ugyse lesz sosem egyetértés. a lényeg, hogy némelyek szerint igazából minden ló westernló, mert sliding stop-al áll meg, szlalomban közlekedik, tereli még a bogarakat is és rollback-ekkel tud csak irányt váltani :dev: ja és mindezt egy homályos tükör elõtt, hogy mire jön a rendkívül vonzó kalapos kávboj/görl már csak fel kelljen ülnie és menjen minden mint az ágybasz.rás :)

(bocs dolgoztam ma és fáradt vagyok)


Szerintem te magad sem tudod hogy mi a bajod.
Nem lennék a párod helyében az fix.

#177 estee

estee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 647 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 13. - 15:29

ez egy szép, felnöttes hsz. volt. télleg mindenkinek angolba kéne lovazni, az olyan magyaros.... :gm:
ha kipihented magad, légyszi írj elő még pár szabályt, nekünk, eccerű fórumozóknak! áldott legyen a neved és a stílusod, oh estee / eszti / :yeah: :kocc:


azt szeretem a fórumban hogy ugy tesztek egy páran mintha felszólító módban irtunk volna valamit, és TI reagáltok felszóító módban ezekre (az előbb packának irt kátyus ugyanilyet, azért a többes szám)
nem jártatok be a nyelvtan órákra?
azon, hogy ti nem látjátok meg a lényeget ebben az egészben, nem tudok segíteni.
párom nincs, ezt se tudom, hogy honnan vette Zsó. feltételeztek dolgokat és tényként élitek meg, kezdem ezt hinni. mondhatni homályosak az elképzelések.

(amúgy meg nagy az Isten állatkertje, de legalább én vagyok benne a király, hogy egy kedves ismerősömet idézzem)

Edited by estee, 2008 szeptember 13. - 15:31.


#178 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 13. - 15:30

Igen, itt mindenki hülye, csak te vagy helikopter....

#179 estee

estee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 647 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 13. - 15:34

Igen, itt mindenki hülye, csak te vagy helikopter....

na végre valaki érti :D persze megint kikerültük azt a részt, hogy csak ezen az oldalon 2 példa támasztja alá az észrevételemet.sebaj. berregek tovább.

#180 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 13. - 15:51

azt szeretem a fórumban hogy ugy tesztek egy páran mintha felszólító módban irtunk volna valamit, és TI reagáltok felszóító módban ezekre (az előbb packának irt kátyus ugyanilyet, azért a többes szám)
nem jártatok be a nyelvtan órákra?
azon, hogy ti nem látjátok meg a lényeget ebben az egészben, nem tudok segíteni.
párom nincs, ezt se tudom, hogy honnan vette Zsó. feltételeztek dolgokat és tényként élitek meg, kezdem ezt hinni. mondhatni homályosak az elképzelések.

(amúgy meg nagy az Isten állatkertje, de legalább én vagyok benne a király, hogy egy kedves ismerősömet idézzem)


Mi nem jártunk nyelvtan órára, de te nem érted a mondatom átvitt értelmét..

Annyira rugózol ezen a rollback-en meg a sliding stop-on, de sorold már fel egy díjlovas verseny elemeit, (az alapjármódokon kívül) amit a ló magától is csinál a karámban... Alig várja hogy munka után levedd róla a kötőféket és oda passage-ozhasson a többiekhez nem?

na végre valaki érti :D persze megint kikerültük azt a részt, hogy csak ezen az oldalon 2 példa támasztja alá az észrevételemet.sebaj. berregek tovább.


Nem, állítottál valami hülyeséget, többen mondták -hozzáteszem olyanok akik több éve ezt csinálják- hogy nem igaz, de te kötöd az ebet a karóhoz. Jó berregést.

//hozzáteszem nem vagyok biztos benne hogy Méz hozzászólását sem értetted félre.//

Edited by tötõ Zsó, 2008 szeptember 13. - 15:51.


#181 estee

estee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 647 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 13. - 15:57

Mi nem jártunk nyelvtan órára, de te nem érted a mondatom átvitt értelmét..

Annyira rugózol ezen a rollback-en meg a sliding stop-on, de sorold már fel egy díjlovas verseny elemeit, (az alapjármódokon kívül) amit a ló magától is csinál a karámban... Alig várja hogy munka után levedd róla a kötőféket és oda passage-ozhasson a többiekhez nem?
Nem, állítottál valami hülyeséget, többen mondták -hozzáteszem olyanok akik több éve ezt csinálják- hogy nem igaz, de te kötöd az ebet a karóhoz. Jó berregést.

hátralépni szokot, ugrást váltani szokott. hátulja körül szokott perdülni, lépésben és vágtában is, eleje körüli fordulatot is csinál, .passageban is szokott, ha felspanolja magát, nézz meg egy kanos mént.a féloldalazások mint pn vállat be, farat be szintén hétköznapi dolgok, pl amikor a ló terepen vmi számára idegen dolog mellett halad el, olyankor szokta produkálni ezeket is. piaffe-ot is csinált már ló lovas nélkül. ha kiülsz egy karám mellé pár órára-napra, akkor mindegyiket észre fogod venni.

a mondatod átvitt értelméről meg annyit, hogy utólag mindent meg lehet magyarázni. a nem irigylem a párodban nincs átvitt értelem, mert ha arra célzol h biztos nincs, akkor minek ez a rizsa? felesleges, hacsak nem azért hogy legyen átvitt értelem.

persze bármikor belém köthetsz, hogy semmit sem értek, de akkor lehetne az eredménye egy szép sál, úgyis itt az ősz..

Edited by estee, 2008 szeptember 13. - 16:00.


#182 szomjas szamár

szomjas szamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.905 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 13. - 16:25

Istenem, visszajött CR...... :D

#183 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 13. - 16:26

Istenem, visszajött CR...... :D


Vazz, tényleg! :D

#184 szomjas szamár

szomjas szamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.905 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 13. - 16:27

idõvel az összes kizárt tag reinkarnálódik :dev:

#185 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 13. - 16:29

idõvel az összes kizárt tag reinkarnálódik :dev:


Á, valami akkor se klappol. CR sose keresett volna meg magánban, hogy legerinctelenezzen. :D Inkább hívott meg egy Long John-ra (pfujj). Osztán lehet hogy tévedek. Vagy ez valami félresikerült klón. :gm:

#186 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 13. - 16:36

hátralépni szokot, ugrást váltani szokott. hátulja körül szokott perdülni, lépésben és vágtában is, eleje körüli fordulatot is csinál, .passageban is szokott, ha felspanolja magát, nézz meg egy kanos mént.a féloldalazások mint pn vállat be, farat be szintén hétköznapi dolgok, pl amikor a ló terepen vmi számára idegen dolog mellett halad el, olyankor szokta produkálni ezeket is. piaffe-ot is csinált már ló lovas nélkül. ha kiülsz egy karám mellé pár órára-napra, akkor mindegyiket észre fogod venni.


Nah, oké, haladunk, akkor a következõ lépés már az, hogy hajlandó vagy beismerni hogy csúszva megállni, és rollback-elni is szokott. Nehéz volt mi -.-


a mondatod átvitt értelmérõl meg annyit, hogy utólag mindent meg lehet magyarázni. a nem irigylem a párodban nincs átvitt értelem, mert ha arra célzol h biztos nincs, akkor minek ez a rizsa? felesleges, hacsak nem azért hogy legyen átvitt értelem.


A nem irigylem a párod, egész egyszerûen annyira simán felfogható utalás lett volna, hogy hülyeségeket beszélsz meggyõzõdve róla hogy igazad van. De szerintem tán hagyjuk is.....

#187 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 13. - 17:48

Ez az uccsó két oldal tetszett. Komolyan. Bár nekem a havas volt a kedvenc topikom, lehet azért. Szóval kérnék még... :yeah: Sandokán, mondd, miben reménykedsz? Hisz három weszternes nem tud egyetérteni két dologban sem - bár ez kétlem, hogy újdonság lenne pont Neked. Akkor meg...? Szerintem inkább röhögjél. ;)

#188 estee

estee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 647 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 13. - 19:50

Nah, oké, haladunk, akkor a következő lépés már az, hogy hajlandó vagy beismerni hogy csúszva megállni, és rollback-elni is szokott. Nehéz volt mi -.-
A nem irigylem a párod, egész egyszerűen annyira simán felfogható utalás lett volna, hogy hülyeségeket beszélsz meggyőződve róla hogy igazad van. De szerintem tán hagyjuk is.....

nem irigylem a párod ~ hülyeségeket beszélsz azért meglehetősen távoli összefüggés, ugyhogy tényleg...
persze hogy elismerem sőt azt is, hogy az egyenes helyett szlalomban fog vágtázni, mert az izgi.... amugymeg nincs a környezetemben olyan ember, aki ugy vélekedne a lovaglásról, vagy inkább a westernről mint ti, ugyhogy egyáltalán nem téma ez. apró szarságokba sem szoktak belekötni, ezért én sem. és én is jól szórakozom, mert ha ezt valaki képes komolyan venni az tök hülye, aki nem, az meg értse már a tréfát.

Ez az uccsó két oldal tetszett. Komolyan.
Bár nekem a havas volt a kedvenc topikom, lehet azért.
Szóval kérnék még... :yeah:

Sandokán, mondd, miben reménykedsz? Hisz három weszternes nem tud egyetérteni két dologban sem - bár ez kétlem, hogy újdonság lenne pont Neked. Akkor meg...? Szerintem inkább röhögjél. ;)

ha a westernesek sem értenek egyet egymással, én mégis hogy értsek egyet westernessel? és melyikkel? és miért? ugye,hogy nem könnyü ez :dev:

Edited by estee, 2008 szeptember 13. - 19:49.


#189 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 13. - 20:12

HÍD A SZAKÁGAK KÖZÖTT - elõadássorozat ez meg itt a görbe tükör

#190 El Kormányzó

El Kormányzó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 421 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 14. - 22:35

Azért nem adom föl a reményt, mert tapasztalataim szerint az igazán nagyok között nincs helye ilyen stílusu vitáknak. Meg azért nem, mert az elmúlt 8 - 10 évben többször bebizonyosodott, hogy amit a fórumon nem lehet tisztázni, a való világban sokkal egyszerûbben lekezelhetõ. Illúzióim ugyan kevesen maradtak, de a lepényhal meg utoljára. És ha csak annyi lesz, hogy lószeretõ emberekkel megbeszéljük egy-két hangulatos estén, hogy a helyzet reménytelen; nos, eret akkor sem vágok magamon. Sokan vallják még: nincs Isten, de én vagyok a prófétája. Ebbe a hibába én is beleestem, de némi baráti segítséggel kijöttem belõle. Úgy tûnik másoknak is segítségre van szükségük. Barátira. Baromira. Boldogan mondhatom, ma már minden lovasszakágból ismerek olyanokat, akikre felnézek, elismerem tudásukat, tisztelem, szeretem õket, néhányukat a barátomnak tekinthetek. Más szakágakat ûznek, más lovakon, más stílusban, más segítségekkel lovagolnak. Na és?! Mind kitûnõ lovasemberek. Nem olyan nehéz ez. Csak idõ, türelem és megértés (megérteni vágyás) kérdése az egész. Ma már nem lehet ezen a fórumon úgy írni, barátkozni, viselkedni mint 8 éve. Ezt nehezen is, de tudomásul köll venni. Megszaporodtunk jócskán. Nézzük a jó oldalát: tanulhatnánk a hibáinkból. Nem tesszük; de legalább próbáljuk meg!

#191 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 14. - 22:45

és én is jól szórakozom, mert ha ezt valaki képes komolyan venni az tök hülye, aki nem, az meg értse már a tréfát.


Jah, hogy mostmeg csak vicc volt :D oké
(pffffff :D )

#192 Nyanya

Nyanya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.451 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 15. - 7:21


Ma már nem lehet ezen a fórumon úgy írni, barátkozni, viselkedni mint 8 éve.

Ez így van...sajnos. Én nem vagyok oly régóta itt a fórumon, de jó pár embert megismertem általa, akiket azóta is a barátomnak mondhatok. És nagy ívben nem érdekelt soha, hogy az illetõ angolosan, westernesen, vagy csak egy szál madzaggal a lova nyakában érzi jól magát. Nem ez számít, nekem legalábbis...
A fórumnak köszönhetek olyan élményeket, amik nélküle tán az életben nem hogy nem történnek meg, de valószínûleg eszembe sem jutnak.
És valóban lehetnénk kissé toleránsabbak a másikkal...de ez csak az én véleményem... :)

#193 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 15. - 7:52

...Vagy ez valami félresikerült klón. :gm:


Ja. Szerintem RC régi barátja és tisztelõje. :dev: :kir:

#194 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.591 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 15. - 8:47

Azért nem adom föl a reményt, mert tapasztalataim szerint az igazán nagyok között nincs helye ilyen stílusu vitáknak.
Meg azért nem, mert az elmúlt 8 - 10 évben többször bebizonyosodott, hogy amit a fórumon nem lehet tisztázni, a való világban sokkal egyszerûbben lekezelhetõ.
Illúzióim ugyan kevesen maradtak, de a lepényhal meg utoljára.
És ha csak annyi lesz, hogy lószeretõ emberekkel megbeszéljük egy-két hangulatos estén, hogy a helyzet reménytelen; nos, eret akkor sem vágok magamon.

Nézzük a jó oldalát: tanulhatnánk a hibáinkból.
Nem tesszük; de legalább próbáljuk meg!

Az elmúlt nem rövid idõszak hozzászólásait olvasva az az érzésem támadt, hogy a paci.hu tartalma szerint névváltoztatásra szorulna. A lóról és a lovazásról egyre kevesebb szó esik.
A magyar emberek kis részhalmaza, a LOVASOK is hozza a magyar népesség tulajdonságainak átlagát. Õseink a nagy csoportosulások bábeli forgatagában a tulajdonságok begyûjtésekor az EGO sorban nagyon nagy zsákot tartottak, amibe bõkezûen került tartalom is. (Tovább ezt nem részletezem, mert a paci.hu alapszabályai szerint nemkívánatos területre vezetne.) Magyarokat nem ismerõ külföldiekkel beszélgetve többször is elõkerültek szólás-mondások, melyeknek szinte mindenhol van párja. Egyet viszont nem értettek: Megdöglött a tehenem, dögöljön a szomszédé is. Ezt körbe írva is értetlenkedve fogadták.
Feljebb már írtam, szerintem a tudás ott kezdõdik, mikor az ember kezdi érezni, mi mindent nem tud az adott területen. Nekem ez olyan, mintha egy sok szobás várban az ajtót kinyitva bevilágítom és megismerem az addig sötét szobát, ahol újra és újra egyre több kinyitandó ajtót találok. Ezek az ajtók lehet, hogy félig a föld alatt, de lehet, hogy éppen egy lépcsõvel nem rendelkezõ bástya tetején találhatók. A Tudás Várának falait megmászni pedig nem mindig egyszerû. A felderített ajtók elõtt mindenkinek magának kell eldöntenie, elmegy elõtte, beles vagy alaposan felderíti a mögötte találhatóakat. Az ismeretek mai tempóval való bõvülését figyelembe véve polihisztorok nem léteznek (nem lehet minden ajtót kinyitni), mivel az ember ideje és kapacitása korlátozott (magamból kiindulva).
Valami könyvben olvastam: „Boldogok a lelki szegények: mert övék a mennyeknek országa.”
Valószínûleg meg sem próbálják felérni az ajtók kilincsét, pedig lehet, hogy csak be kellene lökni és egy lámpással bevilágítani. De õk boldogok a saját kis elõszobájukban és nem értik az izgága, kiváncsi „felderítõket”.

A ló a lovasoknak társa, a munka tárgya, a munka eszköze. Ebben a felgyorsult világban az elõny a specialistáké, amihez célszerszámokat kell használni. Egy sebész a dzsungelben szükség esetén akár egy bozótvágóval is tud vakbélmûtétet végezni, vagy a táskájában lévõ szikével bozótot irtani, de a ráfordítás és eredményesség csak a túlélésre elegendõ, versenyben az élre kerülni már kevésbé. Régebben említésre került, hogy egy jól képzett lovon (szakágat nem említek) már egy jóízût terepen vakarózni sem lehet, mert a ló a legkisebb rezdülésre is végrehajtja a „ kérést”. Viszont egy bérlovarda jó keresetet biztosító terepen automata lova az OB-n sem nagyon állná meg a helyét. De nem is az a feladata.

Lehet, hogy sokak szemében igénytelenség és szentségtörés, hogy a lovamon angol nyeregben nem zakóban, „cicanadrágban”, fényes csizmában kobakkal (cilinderrel) a fejemen, western nyeregben nem farmerban és nem feszítõvel és nem hegyes orrú csizmában, szõrén nem bõ gatyában, lajbiban és mezítláb ülök. (A lovagolni szót szándékosan kerülöm.) Ellenben örülök annak, mikor a kirakott hordók között szlalomozva lábat vált a lovam és érzem, hogy együtt kerülgetjük az akadályokat. Örülök annak, mikor valakit rá tudok vezetni a tanügetésre, ülése biztosabb, stabilabb lesz. Látom viszont magam elõtt a sok-sok még zárt ajtót, melyek java részét sohasem fogom tudni kinyitni, de szívesen invitálok be másokat az általam már bevilágítottakba.

Kívánom, hogy a paci.hu ingoványos lejtõre sodródott sárhajóját lovasabb vizekre Kormányozd El. Bár ehhez már bivalyok kellenek.

#195 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 15. - 11:24

Kívánom, hogy a paci.hu ingoványos lejtõre sodródott sárhajóját lovasabb vizekre Kormányozd El. Bár ehhez már bivalyok kellenek.

Ne aggódj Kormányzó miatt. ;) Ha másban nem is, de abban a tulajdonságban osztozik Sheriffel, hogy mindig a lehetetlent ostromolja. :D

#196 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 15. - 11:59

A dülöngélésrõl: Én nem írtam dülöngélésrõl. Kétféle testsúly segítségrõl írtam: 1. A nyereg egyik vagy másik felére terhelés. Ezt átülésnek említhettem, de ez csak túlzó megfogalmazás. Az esetek többségében ugyanis elegendõ az átterhelés. Most az Americana Futurity-n láttam látványos átüléseket az ugrásváltáskor, de ez nyilván a fiatal lovak kedvéért volt, hogy a testsúly segítség minél hangsúlyozottabb, a csikók számára minél egyértelmûbb legyen.) 2. A csípõ elfordítása a haladás irányába, hogy oda nézzek, ahova menni akarok. Ez egyik sem jár dülöngéléssel, a nyeregbõl való kidõléssel. A spin esetén pl. Marcus Schöpflernél láttam a Futurity-n, hogy hangsúlyozottan oldalra-maga mellé, szinte hátra nézett a spin indításakor. De ez sem járt azzal, hogy kidõlt volna oldalra. A kengyelbe terhelés nem úgy kell létrejöjjön, hogy az ember kilóg a ló oldalán vízszintesen. A kocogtatásról: Westernes körökben általánosan elfogadott idehaza, hogy a hajlítást a belsõ láb kocogtatása indítja. De Morey Fisk-tõl pl. az ember azt látja, hogy szemernyit sem kocogtat. Állítólag ez a kocogtatós technika ma már kissé avíttnak is számít a western nagyágyúk között. Fisk a belsõ lábát elveszi a ló oldalától (de nagyon, egészen a csípõtõl indulva, nem csak térdtõl), s a lovai úgy néznek az elmozduló láb által jelzett irányba, mintha egy kanos férfinak azt mondanák: Odanézz, milyen szép az a meztelen csaj ott balra! Ehhez a lábát egészen kifelé fordítja, így teljes hosszában el tudja emelni a ló oldalától. Tóth Lajos most tanulgatja ezt a technikát, de elmondása szerint ez nem egyszerû dolog. Nagyon kell tudni ülni a lovon, hogy a baromi nagy sebességnél is menjen ez a fokozott láb elvétel. Ebbõl is látszik, hogy nincs egyetlen, megkérdõjelezhetetlen igazság szinte semmiben. Én pl. mindig is csak a véleményemet mondtam el, s nem az igazságot. Legyen szó sportwesternrõl, szabadidõ lovaglásról, Monty Robertsõl, bármirõl. Mondjuk igyekeztem elérni azt, hogy ezt a kettõt egységben tudhassam, legalább szerintem egybeessen a véleményem az igazsággal, de soha nem vitattam el senkitõl a jogot arra, hogy más igazságot higgyen, mint én, más legyen a véleménye, mint nekem. Nem tudok mit kezdeni a fröcsögõ, rosszindulatú beszólásokkal, amiknek semmi köze a témához. Ami rólam szól ebben a topicban, azt nem én írtam bele. Én tanulásról, fejlõdésrõl, lovaglási technikákról írtam, s az ilyen tárgyú hozzászólásokkal tudok valamit kezdeni. Kevés ilyen volt. De volt hála Istennek! Amíg lesznek, addig reagálok rájuk. Ha nem lesznek, akkor csak magamnak írogatok ide. Teszek rá, hogy azt gondolják egyesek, hogy azért teszem, mert villogni akarok, azt szeretném, hogy csodáljanak, mert Istent akarok itt játszani. Aki ismer, az tudja, hogy egyszerûen csak kíváncsi vagyok dolgok miértjére, s szeretek ezekrõl a miértekrõl írásban elmélkedni. Nem akarok arról írni, hogy mások mit fejlõdnek, hogyan fejlõdnek lovaglásuk során, mert nem akarok senkit megbántani, a mondandómat patikamérlegen méregetni, nehogy valaki megsértõdjön. Inkább a saját példámon okulva, azt boncolgatva nézek a dolgok mögé. Amikor a saját érzéseimrõl, gondolataimról, élményeimrõl írok, akkor nem kell tekintettel lennem magamra. Én ugyanis egészen rendben vagyok, nem sértõdöm meg azon, hogy egykori önmagamat másnak látom, mint a mait. Sokan ujjongva ülnek tort a felett, hogy lám mást mondok ma, mint 5 éve. Nem tagadom. Sõt büszke vagyok bizonyos változásokra. Aki nem változik, az vagy hülye marad, vagy zseni volt a kezdetektõl. Eddig zsenit én még nem láttam lovas körökben. Hülyét már sokat.

#197 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 15. - 12:25

mit szarakodtok itt a stiluson... tavasszal militariztunk, nyáron betyárkodtunk a "puszták népén" (betyárruhában, amin volt némi rojt), huszárkodtunk Nagyvázsonyban, most westerneztünk egy picit Isaszegen ( bár "rojtos szarságunk" még nincs). aztán dijlovagoltunk Üllõn. nagyon tetszett mind!és azok is, akik nagyon jól müvelik a fent emlitett szakágakat! elismerésem mindenkinek. MERT AMIG ÉLÜNK, LOVAZUNK.

#198 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 15. - 13:13

Aki nem változik, az vagy hülye marad, vagy zseni volt a kezdetektõl. Eddig zsenit én még nem láttam lovas körökben. Hülyét már sokat.

Uff! :kir:

Még annyit: Igenis jó dolog hülyének lenni (azt beismerni), amikor tanul az ember. Szar dolog viszont, amikor hibázik. (Hiába nem tudta, mi lesz az eredménye annak amit csinál - az már nem mentség. :( )

#199 iBIza

iBIza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.273 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 15. - 15:32

mit szarakodtok itt a stiluson... tavasszal militariztunk, nyáron betyárkodtunk a "puszták népén" (betyárruhában, amin volt némi rojt), huszárkodtunk Nagyvázsonyban, most westerneztünk egy picit Isaszegen ( bár "rojtos szarságunk" még nincs). aztán dijlovagoltunk Üllõn. nagyon tetszett mind!és azok is, akik nagyon jól müvelik a fent emlitett szakágakat! elismerésem mindenkinek. MERT AMIG ÉLÜNK, LOVAZUNK.


Ez tetszett! Tényleg nem értem a stíluson marakodókat. Lovagoltam én is angol nyeregben (úgy tanultam), megülöm szõrén is a lovamat, van western nyergem (rojt nélküli "szarságom"), voltam huszárkisasszony egy hagyományõrzõ felvonuláson, próbáltam már Kassai féle íjjat. Tiszta keverék vagyok. (Ja, és semmit sem tudok tökéletesen.) És csodaálom azokat, akik valamilyen stílust - bármilyet - szinte a tökéletességig fejlesztenek.

#200 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 15. - 17:32

Nem is értem, hogy miért van szó már megint a stílusokról. Ennek a topicnak nem western kontra bármi más a témája. Az, hogy én nem értem miként, mitõl mûködik a hajlítás angol stílusban, az nem azt jelenti, hogy az angol stílus szar, a western meg frankó. Csak annyit jelent, hogy én nem értem. S ilyenkor nem az a teendõ, hogy leköcsögözzük a válaszra várót, hanem az, hogy pl. Estee megpróbálja elmagyarázni, Haf meg valóban el is magyarázza, hogyan mûködik. Ernest is hozzászól, Forest is. S esetleg az ember megért, megsejt valamit. Sok embernek azonban az okoz lelki örömet, hogy be(le)szól mindenbe, ha van értelme, ha nincs. Vélt vagy valós sérelmeit torolgatja, okoskodással bizonygatja okosságát, kivont karddal védi azt, amit nem is kell, stb.