Jump to content


Photo

Íjászat


  • Please log in to reply
308 replies to this topic

#161 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2,886 posts

Posted 2007 March 13. - 13:49

Megy ez a módszer ugyan úgy lóról is. Abban, hogy gyorsabb-lassabb nem vagyok mérvadó, mert ebben bõven van mit fejlõdnöm.

Amúgy, van kedvetek egy április 7.-i soproni Lõvér 3D-s versenyhez? Utána egy kis kékfrankossal öblíthetõ az izgalom... :kocc:

Jól hangzik! Mit lehet tudni a versenyrõl? Mennyire profik a résztvevõk? Remélem addig a kocsi is meggyógyúl, vagy sopronból mikor indul az utolsó gyors? :D (márcsak a kékfrankos miatt is lehet ezt kéne választani :rolleyes: )

#162 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Posted 2007 March 13. - 16:54

Jól hangzik! Mit lehet tudni a versenyrõl? Mennyire profik a résztvevõk? Remélem addig a kocsi is meggyógyúl, vagy sopronból mikor indul az utolsó gyors? :D (márcsak a kékfrankos miatt is lehet ezt kéne választani :rolleyes: )

A versenyrõl annyit kell tudni, hogy csodálatos erdõben rendezik, jó sokat kell gyalogolni dombra fel - dombról le, másnapi izomláz garantált :kir: . Gondoltam, megkönnyítem a saját dolgomat és belinkelem a SZIP-rõl, de még nem írnak semmit... :dev: Úgyhogy akkor a tavalyi tapasztalatok: két körös verseny, 3D-s célokkal. Állatfigurák, van közte mozgó is. Vannak izgi dolgok benne, pl. két faág között kell kilõni, de csak guggolva tudod megoldani :) , meg sziklafalról, kilátóról, ilyenek. 1+1 lövés (azaz ha elsõre nincs meg, lõsz még egyet). Olyan 10 körül indul, nem egyszerre, hanem 10 percenként indítják a csapatokat, amik helyben szervezõdnek. Bõven 5-1/2 6 volt tavaly, mire vége lett, úgyhogy addigra már rettentõ finom a gulyás :D. Tavaly kevesen voltunk csajok, úgyhogy nem indítottak nõi kategóriát 8a francba, pedig tökjól lõttem!!), tehát idén minimum öten kellünk. Viszont pasiból rengeteg volt, meg sok a csigás és vadászreflexes is. Kb. 80-an voltunk.Amúgy mi kocsival megyünk - bár azt még nem tudom, innen Bp-rõl-e, vagy Egerszegrõl. Ha Bp-rõl, akkor tudunk vinni potyautast, majd valaki nem iszik :( . A másik ilyen "kihagyhatatlan" verseny Szentgál, az majd május közepén lesz.

#163 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2,886 posts

Posted 2007 March 13. - 18:53

Közben nézegetem a SZIP-et, ez a verseny is megfontolandó:http://www.szip.hu/m...d...iew&eid=994Bár a kedvezményezett megváltozott azóta, de ez is fenn van a honlapon, gyakorlatilag megszûnés miatt egy hasonló szervezet.

#164 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2,886 posts

Posted 2007 March 13. - 19:43

Közben elõszedtem a netrõl a többek közt az íjra is vonatkozó Kormány rendeletet (175/2003 (X. 28.)) és elolvastam. Ez a közbiztonságra különösen veszélyes eszközökrõl szól, és ide tartozik az íj is. Ami le van benne írva teljesen korrekt és eddig is így tudtam/viselkedtem evvel kapcsolatba, egyetlen dolog lepett meg, amit talán érdemes tudni, mégha valószínûleg nem is ellenõrzik teljesen komolyan. Idézem:

4. § - (3) Gázspray, íj, számszeríj, szigonypuska csomagküldõ szolgálat, ügynöki tevékenység, házalás és az információs társadalommal összefüggõ szolgáltatás útján nem forgalmazható.

Ez alapján tehát ha jól értelmezem, nem szabad pl internetes fórumokon, online aukciókon íjat hirdetni.Igazából sok jelentõsége nincs, hisz tele van a net hirdetésekkel, de azért mint információt gondoltam érdemes tudni.A teljes jogszabály: 175/2003 (X. 28.) Korm. Rend.

#165 smoft

smoft

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,811 posts

Posted 2007 March 13. - 22:19

Na, nem volt idõm végigolvasgatni az összes hozzászólást, amit írtatok, mert hulla vagyok, de gyorsan válaszolok a hozzám intézett kérdésekre.Nem, nem váltunk fogást, majd lefényképezem, hogy hogy fogom meg a vesszõt töltés elõtt. Nagyon gyors módszer és csak egy kis gyakorlást igényel eleinte. Arra értettem az átfogást, hogy már az idegen vannak az ujjaim - valóban rosszul fogalmaztam. Mivel használom a mutatóujjam feszítésnél, engem nagyon zavarna, ha azt még külön a göb fölé kéne tennem (persze ha nem "tradi" Leokoplast göböm lenne). :kir:(Bocs, ha megint valami összevisszaságot írtam, de tényleg azt se tudom, fiú vagyok-e vagy lány.)

#166 smoft

smoft

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,811 posts

Posted 2007 March 16. - 10:06

Na, végül jön valaki holnap Ecserre? :)

#167 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2,886 posts

Posted 2007 March 16. - 18:12

Én végûl valószínûleg nem jutok le a fenntebb már írt okokból. :( Majd legközelebb!Jó versenyzést! :)

#168 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2,886 posts

Posted 2007 March 18. - 12:14

Smoft!No, milyen volt a verseny tegnap? Nagyon elfújta a második felét a szél?Sokan mentek el? Megérte elmenni?

#169 smoft

smoft

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,811 posts

Posted 2007 March 18. - 19:54

Jó volt nagyon, de annyira hideg szél fújt, hogy a vége elõtt három céllal feladtam és beültem az autóba. Trükkös, változatos és élvezetes célok voltak, bár én színvonalon alul teljesítettem még magamhoz képest is. Sokan voltak, sok régi és új ismerõs arcot láttam, örülök, hogy kimentünk. Igaz, majdnem fél napot átaludtunk utána a fáradtságtól, de tényleg jó volt. :) Jövõre gyertek!

#170 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2,647 posts

Posted 2007 March 23. - 18:47

Hátha vkit érdekel... vasárnap 9:05 Spektrum- Íjtörténet

#171 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2,886 posts

Posted 2007 March 23. - 19:09

Amúgy, van kedvetek egy április 7.-i soproni Lõvér 3D-s versenyhez? Utána egy kis kékfrankossal öblíthetõ az izgalom... :kocc:

Tudsz esetleg már valami közelebbit errõl a versenyrõl? A SZIP-en sajnos még mindig semmi részlet nincs róla, és így azért nem biztos, hogy szívesen buzdítanám fel ismerõseimet és indulnék neki magam is. Fõleg, hogy aznap Nyers Csabánál is van verseny (ott se voltam még, de hallottam jókat).Én szívesen megyek Sopronba is, ha megéri, fõleg hogy a lejutásom is megoldottnak tûnik.

#172 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Posted 2007 March 23. - 19:46

Tudsz esetleg már valami közelebbit errõl a versenyrõl?

A versenyrõl annyit kell tudni, hogy csodálatos erdõben rendezik, jó sokat kell gyalogolni dombra fel - dombról le, másnapi izomláz garantált :kir: . Gondoltam, megkönnyítem a saját dolgomat és belinkelem a SZIP-rõl, de még nem írnak semmit... :dev: Úgyhogy akkor a tavalyi tapasztalatok: két körös verseny, 3D-s célokkal. Állatfigurák, van közte mozgó is. Vannak izgi dolgok benne, pl. két faág között kell kilõni, de csak guggolva tudod megoldani :) , meg sziklafalról, kilátóról, ilyenek. 1+1 lövés (azaz ha elsõre nincs meg, lõsz még egyet). Olyan 10 körül indul, nem egyszerre, hanem 10 percenként indítják a csapatokat, amik helyben szervezõdnek. Bõven 5-1/2 6 volt tavaly, mire vége lett, úgyhogy addigra már rettentõ finom a gulyás :D. Tavaly kevesen voltunk csajok, úgyhogy nem indítottak nõi kategóriát 8a francba, pedig tökjól lõttem!!), tehát idén minimum öten kellünk. Viszont pasiból rengeteg volt, meg sok a csigás és vadászreflexes is. Kb. 80-an voltunk.Amúgy mi kocsival megyünk - bár azt még nem tudom, innen Bp-rõl-e, vagy Egerszegrõl. Ha Bp-rõl, akkor tudunk vinni potyautast, majd valaki nem iszik :( . A másik ilyen "kihagyhatatlan" verseny Szentgál, az majd május közepén lesz.

Artin, ezt írtam múltkor, talán elkerülte a figyelmedet. :) Azóta nem tudok új infókat, meg kell kérdeznem az egyesületnél, hogy hányan jönnek.Én még idén nem is lõttem, izgalmas lesz... :D

#173 smoft

smoft

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,811 posts

Posted 2007 March 23. - 20:32

8-án lesz egy verseny Ópusztaszeren is. Mi valószínûleg azt látogatjuk meg.Ópusztaszer - Hadak Útján 2007. I. Keleti típusú páncélzatok napja 9 ágon 9 madár történelmi íjászpróba 2007. április 7-8. napján tartjuk az I. Keleti típusú páncélzatok napja és 9 ágon 9 madár történelmi íjászpróba rendezvényünket az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark területén, melyre tisztelettel meghívunk.A rendezvény célja hazai páncélzat és fegyverzet készítõk bemutatkozása, elõdeink harci kultúrájának bemutatása szakmai elõadásokkal, gyakorlati tesztekkel, valamint íjász megmérettetés a pusztai hagyományok ápolóinak.Helyszín: Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark, Ópusztaszer, Szoborkert 68.Program:2007. április 7. 10.00- megnyitó 10.00-11.00 páncélzat- és fegyverzetkészítõk bemutatkozása 11.00-12.00 a sztyeppei közelharc (Hidán Csaba, Aranyszablya Vívóiskola) 12.00-13.00 a vas és az acél szerepe a honfoglalás-kori hadviselésben (Bene István)13.00-14.00 ebéd14.00-15.00 elõadás Ópusztaszer kora középkori történelmérõl és az ott élõ honfoglalók életmódjáról (Vályi Katalin, Móra Ferenc Múzeum)15.00-15.30 lovas harcmodor (ópusztaszeri Nomádok Dömös János vezetésével)15.30-16.30 páncélzati és fegyverzeti tesztek korhû, valódi eszközökkel (fegyverzet: íj, nyíl, lándzsa, kard – páncélzat: bõr, nemez, fém, szaru, pajzs)Kísérõ programok: kézmûves vásár, az Emlékpark és a Feszty-körkép megtekintése. A támogatókat, a bemutatkozó páncélzat- és fegyverzetkészítõket szívesen látjuk egy ebédre (evõkészlet szükséges). Szállás igényelhetõ a Szeri kempingben. Faházak, apartmanok, sátorhelyek, esti mulatság.2007. április 8. 08.30-09.30 íjászpróba nevezések leadása 10.00-10.30 megnyitó, beosztások ismertetése 10.30-15.30 9 ágon 9 madár történelmi íjászpróba15.30-16.30 magyar hangszerek eredete (Bajnóczi Sándor és fia Bajnóczi Dávid)16.30- eredményhirdetésKísérõ programok: kézmûves vásár; az Emlékpark és a Feszty-körkép megtekintése; népzene, tánc; õsi magyar ruházat kipróbálása, fényképezési lehetõség; helyszínen készülõ, készíthetõ huzal ékszerek.Nevezés: Kategóriák: harcos (férfi-nõ, 18- év), magyarka (fiú és lány 14-18 év) és ivadék (14 év alatti fiú-lány).Nevezési díj: elõnevezéssel 1500 Ft, kivéve az ivadék kategóriát, ahol 1000 Ft. Belépési díj az Emlékparkba 1100 Ft, mely tartalmazza minden létesítmény látogatását a Feszty-körkép megtekintésével együtt (1300 Ft kedvezmény!). Ehhez célszerû elõre bejelentkezni a csoportbeosztások miatt (62/275-133/103,104, csoportok: 30 percenként 120 fõ).Elõnevezni 2007. március 31-ig lehet e-mailben (név, kategória (évvel), csapat). Az elõnevezést elmulasztók nevezési díja 2000 Ft (harcos, magyarka), illetve 1500 Ft (ivadék)! Nevezni nem középlövõ szkíta és merevszarvú reflexíjakkal, favesszõkkel, természetes tollazással lehet (7 jelölt nyílvesszõ ajánlott). A részvételnek nem feltétele az íjhoz illõ korhû viselet. Az íjászat alatt az alkoholos állapot kizáró ok!Díjak: Kategóriánként az elsõ három helyezett ötvösmester által készített egyedi érmet kap. A támogatók által felajánlott több különdíj is kiosztásra kerül. A legtöbb érmet szerzett csoport kapja az Emlékpark Ezüst Plakettjét!Nevezés e-mailben a sasijaszok@sasijaszok.hu címen.Információ: www.sasijaszok.hu, Lele János, tel.: 30/239-3029 Támogatók: Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark2F Iskola Kft.Certop Kft.Rébeli János,Józsa Gábor,Szegedi SzittyákSólyomfi Nagy Zoltán Média támogató: Délmagyarország Kiadó Baráti üdvözlettel: Lele János Ketüd Ügek Sasíjászok Nomád Hagyományõrzõ Csoport(szip)

#174 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2,886 posts

Posted 2007 March 23. - 21:46

Artin, ezt írtam múltkor, talán elkerülte a figyelmedet. :) Azóta nem tudok új infókat, meg kell kérdeznem az egyesületnél, hogy hányan jönnek.Én még idén nem is lõttem, izgalmas lesz... :D

Olvastam ezt. :) Ehhez képest gondoltam újdonságot, aktualitást.Ti biztos mentek? Ugye ez is olyan baráti verseny és nem valami OB forduló? Nevezési mennyi volt tavaly?

#175 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Posted 2007 March 24. - 19:32

Olvastam ezt. :) Ehhez képest gondoltam újdonságot, aktualitást.Ti biztos mentek? Ugye ez is olyan baráti verseny és nem valami OB forduló? Nevezési mennyi volt tavaly?

Nem, új infóm nincs, de most írtam üzit az íjásztársaimnak, hogy hányan megyünk, várom a válaszukat.Amúgy abszolút baráti, "örömíjász" verseny. Alighanem 2000.- volt a felnõtteknek a nevezés.Na, beszéltem az egyesülettel, annyi hírem van, hogy mennek, azaz megyünk!!!! A létszámról is majd szólok, amint megtudom.

Edited by Zebrabara, 2007 March 25. - 11:52.


#176 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Posted 2007 March 27. - 7:36

Nos, egyelõre öten megyünk az Egyesülettõl. Ez a legújabb hírem. :cool:

#177 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2,886 posts

Posted 2007 March 27. - 22:24

Hmm, megvan a Soproni verseny részletes kiírása. (http://www.szip.hu/v...pron_kiiras.jpg)Igazából kicsit azt kaptam, amitõl féltem a név alapján. Ez nemigazán az amit én szeretek, így kiírás alapján nem tûnik egy "örömíjász" versenynek. Már a kategóriakiírásoknál elment a kedvem az egésztõl. Nem szeretem, ha valami úgy van megfogalmazva, hogy laikusnak nem érthetõ. Én példáúl csak sejtem, hogy PB-HB vagyok, csak azt nem tudom mit jelent... Meg ha nem lenne emelléírva, hogy pusztai, akkor lehet azt mondanám TR-valamelyik, de azokról sem tudom mik. Nem szeretem a kódjeleket na.Meg az egész kiírás valahogy nem jön be, pedig az 1+1-es rendszert kifejezetten szeretem és a távok sem nagyobbak a megszokottaknál.Még meghányom-vetem a társaimmal a dolgot, de lehet ezért nem utazom le Sopronba. :( Kicsit sajnálom, mert teljesen felspannoltam már magam egy versenyre, így lehet a hétvégén máshova azért elmegyek. Ha igen, akkor valószínûleg Nyers Csaba versenyére. Közelebb van, meg nemek valóbb a kiírás alapján. Emellett elgondolkozom a vasárnapi folytatáson Egerben. Bár magamat ismerve...

#178 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Posted 2007 March 28. - 7:43

Hmm, megvan a Soproni verseny részletes kiírása. Igazából kicsit azt kaptam, amitõl féltem a név alapján. Ez nemigazán az amit én szeretek, így kiírás alapján nem tûnik egy "örömíjász" versenynek. Már a kategóriakiírásoknál elment a kedvem az egésztõl. Nem szeretem, ha valami úgy van megfogalmazva, hogy laikusnak nem érthetõ.

Na, most néztem meg én is a kiírást, ha megnyugtat, én sem értem a kódokat Posted Image, csak azt tudom, hogy tavaly nagyon jól éreztük magunkat, remek hangulatú verseny volt.Hát, gondold át, aztán meglátod, mi elõnevezünk még a héten. :cool:

#179 rochelle

rochelle

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 413 posts

Posted 2007 March 28. - 18:56

Megvan életem elsõ íja. Végül is a Juhász lett, anyagi okokból :P Nagyon szép darab :) Tegnap lõttem is vele. Gyorsabb, mint a Grózer Szkíta (szerintem :D), és bár azt mondta a készítõ, hogy 32 font, én nem érzem erõsebbnek, mint a 28-as Grózert. Igaz, hogy nem húzok 30"-et, ahol be lett mérve :P Mondjuk az én véleményem az, hogy kényelmes legyen, és tök mindegy, hogy 20 vagy 50 font... Tegnap jól rávágott viszont a könyökömre (a vadiúj alkarvédõm szélénél :P), amit a Grózer sosem csinált. Pillanatok alatt megtanultam, hogy hogy is kell tartani a könyököm... A vesszõk viszont nagyon hosszúak.Április közepén lesz buliverseny Halásziban. Ha érdekel benneteket, megtudok róla többet! Én valószínûleg nem tudok menni, mert akkortájt van a szakdogám leadási határideje, é el leszek foglalva...

#180 smoft

smoft

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,811 posts

Posted 2007 March 28. - 19:01

Az íjproblémákról eszembe jutott valami furcsaság, amit az ecseri versenyen tapasztaltam: idõnként olyan, mintha nem érezném az íjamat. Olyan semmilyen vele lõni. Egyszer-kétszer tök jó érzés, tudom is, hogy találni fogok - másszor meg, mintha nem is lenne semmi a kezemben. Fogalmam sincs, mitõl lehet, de olyan lehangoló érzés.

#181 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2,886 posts

Posted 2007 March 28. - 19:51

Rochelle! Gratula! Ha esetleg van rá lehetõség le tudnád fotózni és felrakni valahova? Érdekelne, nemigen láttam még Juhász féle íjat (azt hiszem).Smoft!Érdekes amit írsz, hisz pont most így tavasszal kéne a legjobb érzésnek lennie a lövészetnek. :( Érdekes amiket írtok, valami lehet a levegõben. A minap lõttem majd két órán keresztül (kis szünettel) és nekem is volt furcsaság. Mégpedig, hogy nekem nem szokta megcsapni a karom az íjam. Szinte soha, illetve ha mégis, akkor azt már elõrre érzem oldás után, és tudom is mibõl fakad. Most viszont többször is elõfordult és nem is éreztem elõre. Ami viszont jobban zavart, hogy a kis szünetet a csuklóm miatt kellett tartanom, mert az viszont keményen belefájdult a végére. Arra gondolok, hogy a hosszú téli kihagyás után nem tarthattam tökéletesen az íjat, de akkor is fura. Minden esetre örültem a keddi napsütésnek, mert végre lehetett egy normálisat edzeni.

#182 rochelle

rochelle

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 413 posts

Posted 2007 March 28. - 22:31

Artin, itt http://lovasijasz.kayzee.sk/ijak.asp meg tudd nézni az összes íját. Az enyém Magyar II-es (szép világosszürke :)), apuéké Magyar I-es.

#183 smoft

smoft

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,811 posts

Posted 2007 March 29. - 14:40

Rochelle, gratulálok hozzá, nagyon szép. :)

#184 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2,886 posts

Posted 2007 March 29. - 17:40

Valóban szép darab! Nekem is tessen! ;) Különösen kellemes látványt ad eajzott állapotban, sosem láttam még ilyen formát íjnál. Pedig logikus. :)Más: Nem tud valaki Pesten egy helyet, ahol lehet kapni még 9-es fenyõ testet? Az Oktogonon azt mondták nekem, hogy már nem nagyon gyártják és a 8.8-as van helyette. Mondjuk majdnem ugyan az, valahogy mégis örülnék, ha lenne egy bolt, ahol van elfekvõben.

#185 rochelle

rochelle

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 413 posts

Posted 2007 March 29. - 19:19

Köszönöm :)

#186 smoft

smoft

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,811 posts

Posted 2007 March 29. - 19:26

9-es? :eek: Még nem is láttam ilyet... Ha gondolod, megkérdezem az Íjász Centerben (Ajtósi), jövõ héten úgyis megyek vásárolni.

#187 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2,886 posts

Posted 2007 March 29. - 19:43

Miért? Ti milyennel lõttök?A vékony 8-asokat nem szeretem, túl gyengének minõsülnek olykor, csak 30 fontig szeretem használni õket. Annó egy ismerõsöm használt 10-es dongát is, de az nagyon nem nyerte el a tetszésem. Én évek óta csak 9-eseket használok, eddig testet is simán tudtam hozzá venni, és kész vesszõkbõl is volt kínálat bõven (bár készt utoljára valamikor 6 éve vettem...)Köszi szépen, nagyon jó lenne, ha lenne. :)

#188 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Posted 2007 March 29. - 19:50

Miért? Ti milyennel lõttök?A vékony 8-asokat nem szeretem, túl gyengének minõsülnek olykor, csak 30 fontig szeretem használni õket. Annó egy ismerõsöm használt 10-es dongát is, de az nagyon nem nyerte el a tetszésem. Én évek óta csak 9-eseket használok, eddig testet is simán tudtam hozzá venni, és kész vesszõkbõl is volt kínálat bõven (bár készt utoljára valamikor 6 éve vettem...)

Artin, ugyan nem profi megoldás, de mi régebben sima 9-es fatiplibõl gyártottunk vesszõt. Csak jól meg kell válogatni, hogy szálirányban legyen és egyenes.Gyõrben Szabó Laci volt íjásztársam gyárt vesszõket, esetleg a számát átküldöm, biztos megmondja, honnan szerzi az alapanyagot. Meg Keszthelyen, akinek persze nem jut eszembe a neve, õ is csinál(t) 9-es vesszõket, legalábbis még pár éve nála vettem... A Kerecsen boltban kérdezted?Amúgy a 10-es valóban böszme egy kicsit, de a találati arány nagyobb vele. :D :D És aláírom, hogy a 8-as meg igencsak törékeny, nekem is most 8-as vesszõim vannak a grózeremhez, állítólag jobban passzol az íjhoz, könnyebb, de tény, hogy óvatosan kell célozni vele. :kir:

#189 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2,886 posts

Posted 2007 March 29. - 20:31

Köszi szépen, de szerintem emiatt nem fogok senkit zargatni, meg kis tételben úgysem tudom onnan beszerezni, ahonnan õk. Rajtuk keresztül meg bonyolult és semmivel sem olcsóbb. :( Ha nincs sehol hát az sem baj, a 8.8 se sokkal kisebb, csak ugyebár a megszokás. :) Nemrég amúgy vettem még én is 9-est, ez számomra új volt ma, hogy nincs. Magam nem szeretném elkészíteni, nem éri meg.Kerecsen? Az hol van? A Tüzesben néztem. Oda szoktam járni, mert közel van és elég jó a választéka.

#190 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Posted 2007 March 30. - 7:39

Kerecsen? Az hol van? A Tüzesben néztem. Oda szoktam járni, mert közel van és elég jó a választéka.

A Jászai Mari térnél, egészen pontosana Visegrádi utcában, itt. Két csaj szokott lenni, nagyon kedvesek. Egy hátránya a Kerecsennek, hogy ha vesszõt rendelsz náluk, folyamatosan piszkálni kell õket, mert hajlamosak késni a határidõkkel. :D

#191 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2,886 posts

Posted 2007 March 30. - 8:29

Ehh, megnézegettem a honlapjukat... Miért nem tudtam én eddig errõl??? :D Semmivel sincs meszebb, mint a másik, sõt légvonalban közelebb is van. Azt hiszem elnézek oda ma, vagy hétfõn és bevásárolok. :D Az árlista harmadáig jutottam csak, de már százezreket "költöttem". :D Van egy választékuk...

#192 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Posted 2007 March 30. - 11:02

Ehh, megnézegettem a honlapjukat... Miért nem tudtam én eddig errõl??? :D Semmivel sincs meszebb, mint a másik, sõt légvonalban közelebb is van. Azt hiszem elnézek oda ma, vagy hétfõn és bevásárolok. :D Az árlista harmadáig jutottam csak, de már százezreket "költöttem". :D Van egy választékuk...

Látod, látod. Amúgy a plebs :) általában a Tüzes íjászt ismeri, én is az új egyesületemen keresztül tudtam meg múlt nyáron, hogy léteznek Kerecsenék...Könyvesbolt-effektus? :D Én ott tudok/tudnék vagyonokat költeni.

#193 Milky Way

Milky Way

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1,419 posts

Posted 2007 April 2. - 13:28

Április 7.-én(szombaton) lesz Sopronba íjász verseny .Verseny jellege : EAA 3D 2x14* cél.Ha valakit érdekel akkor több infót tudok küldeni.

Edited by Milky Way, 2007 April 2. - 13:29.


#194 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Posted 2007 April 2. - 13:34

Április 7.-én(szombaton) lesz Sopronba íjász verseny .Verseny jellege : EAA 3D 2x14* cél.Ha valakit érdekel akkor több infót tudok küldeni.

Köszi, Milky, de ha visszaolvasnál, látnád, hogy errõl a versenyrõl cseréljük az eszmét már hetek óta. :kir:

#195 Milky Way

Milky Way

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1,419 posts

Posted 2007 April 2. - 13:41

Köszi, Milky, de ha visszaolvasnál, látnád, hogy errõl a versenyrõl cseréljük az eszmét már hetek óta. :kir:

hupsz :D akkor elnézést!!! ,csak most olvastam én az üzeneteimet,amit az igom küldött :D :D ,tényleg bocsi

#196 rochelle

rochelle

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 413 posts

Posted 2007 April 2. - 16:53

Szombaton voltam a Kerecsenben. Vagyis lettem volna, de csak látszólag voltak nyitva... Az ajtó nyitva volt, de mint bent a kérdésemre meglehetõsen zavartan nézõ pasastól megtudtam, csak gázcsõcsere miatt. Szóval csalódtam Budapestben, eddig azt hittem, legalább annyi elõnye van, hogy a boltok szombat délelõtt nyitva tartanak :P (Aznap ilyen napon volt - egy másik bolt, amit meg akartam nézni, szintén csak látszólag volt nyitva - ott szerepjáték-klubot tartottak hobbibolt helyett.) Azt mondta az edzõm, hogy ügyes vagyok :yeah: Persze lehet, hogy csak félt, elvégre egy íj volt a kezemben :P

#197 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2,886 posts

Posted 2007 April 2. - 18:11

Ez a nyitvatartás nekem sem jött jól, mert pénteken pont lekéstem a boltot (gondoltam benézek a Kerecsenbe, de akkora dugó volt, hogy esélyem nem volt hazaérni 6-ig), de én megnéztem elõtte neten, így nem mentem potyára. Kénytelen vagyok így holnap reggel elugrani, mert délután kellenének a cuccok, hogy tollazhassak. :D

#198 smoft

smoft

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,811 posts

Posted 2007 April 2. - 20:15

Én is holnap boltozok, csak én a Centerbe megyek. :) Megint a nagy dilemma: milyen színûek legyenek a tollak? :kir: (viccelek)

#199 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2,886 posts

Posted 2007 April 6. - 19:34

Hát, boltozni azóta se jutott idõm, egyszerûen sosincs idõm nyitvatartási idõben... :( Node sebaj, holnap megyek versenyre, végûl Budakalászra. :yeah: Ha esetleg még megy oda valaki, és fellel, ne legyen rest felképelni. :D

#200 Guest_feribácsi_*

Guest_feribácsi_*
  • Guests

Posted 2007 April 6. - 20:31

....végûl ....Te is Füst Milán epigon vagy, mint én? :ang: :confused: :kocc: