Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

LÓBARÁTOK ORSZÁGOS TALÁLKOZÓJA 2005.Június 23-26 Tatárszentgyörgy.


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
990 válasz a témához

#921 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 7. - 13:55

Tényleg nem is tudom, érdemes-e itt bármit is írni.Milyen irány az, ha valaki olyan(ok) fikáz(nak), akinek egy megalapozott - irodalomban fellelhetõ - hozzászólása nincs - érthetõ okból? Elképzelésük legalább is homályos ezzel az egésszel kapcsolatban? Fikázzon már olyan, aki utána le is írja a tutit! Vagy legalább megpróbálja!Pl azt máig nem tudom, mi bajt okoz egy fél kiló zab! Kérdeztem, senki nem írt rá semmit! Se azt, hogy széna, se azt, hogy szalma és miért! NEm. De az okoskodás, mûértetlenség megy. Abban itt sok a nagymester!Aki pedig elvileg tudna szakmai infot hozzátenni, vagy nem teszi, vagy félmosollyal a tuti nyilvánvaló ismeretében mégsem ír.Nyilván mindenkinek szíve joga mit, mikor, hogy csinál a lovával. Végül is akár le is vághatja. Köze senkinek nincs hozzá.De hogy dolgoknak utánanézni ciki, vagy káros, utóljára az általános iskolában a bukott gyerkõcöktõl hallottam, akik negyedjére járták a hatodikat.Mellesleg az orvosin létezik az un. medikus-betegség, ami azt jelenti, hogy mindenki aggódva szemléli az épp tanult szimptómákat saját magán. Majd próbál mindent megelõzni, mert a barna folt már bõrrák, a fejfájás az agytumor jele, a gyomorégés pedig az ulkusz miatt van, nem a tegnapi 5 liter bortól.Mindazonáltal sok dolgot megtanítanak ebben az iskolában és azt gondolom, senki nem menne a vakbélgyulladásával a botcsinálta sarki tudorhoz, hogy "vágd fel apám, hadd szóljon!", sokkal inkább a rengeteg felesleges dolgot tudó dokihoz zörögne.Persze ez csak egy példa, az is nehezen elvárható, hogy a párhuzam világos legyen mindenkinek, különösképp mivel bizonyos ismeretek megszerzéséhez, elraktározásához egy fontos lépcsõfok pl a helyesírás maga is - és hát...De egy amerikai erre azt mondaná: remek a kiindulási alap, tendencia emelkedõ, a fejlõdési lehetõségek adottak...

#922 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2005 július 7. - 13:58

Már nincs rég vége a fikázásnak, meg a marék zab sztorinak?Te is fáradt vagy?

#923 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 7. - 14:03

Mongol, belinkelnéd nekem a választ? Mert az én gépem nem mutatja...Vagy az idegen, esetleg a müzli, mint megszokás a válasz?Mert komolyan nem értem.

#924 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 7. - 14:05

Na ez az fiúk, hajrá hajrá. :guny: Csak mint a nagyok :guny:Mindenki kritizálja csak a másikat, hogy ki mit miért hogyan mikor kivel mettõl és meddig. Rátok ismerek.Fogadjunk, lovasok vagytok :gm: :guny:Nem baj, egy kis zizzenet kell, csak félõ, hogy a kisbicskák megint nem maradnak a helyükön, és onnantól jön a broáf.

#925 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2005 július 7. - 14:08

Tõlem vársz választ?Egyszer leülünk, elsörözünk, elmondom, mi a véleményem, elképzelésem a lótartásról, de itt azért nem tudok senkivel vitába szállni, mert nem voltam ott, leginkább abban láttam a lényeget, hogy aki a széltõl is óvja a jószágot, az ne vigye tömegbe, meg ne csodálkozzan, ha a sok lovas közül elõbb-utóbb odacsap az õ lova elé is valamit.Ez így van, csak nem tudom, mit kell ezen vitatkozni?

#926 Milking

Milking

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 92 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 7. - 14:14

OSH!!Szerintem nem a 0,5 kg zab a probléma hanem a gesztus. Ha barátnõdet meg hívják vacsorázni nem hiszem hogy lenne valami baja, de neked sem tetszene. :hupp: De pont neked mondom ezt, sorrend nem véletlen -lovat, kocsit és nõt kölcsön nem adunk, kivétel barátnak, mert a baráttól semmit nem sajnálunk. :dev:

#927 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 7. - 14:51

Egyébként örülök, hogy sikerült sokatokat élõben látnom Tatáron, és sajnálom, hogy nem mindenkit. :) Jövõre javítok az arányon.Jó volt hallgatni a Midnight Boogie-t (esetleges elírásért elnézést), kevés olyan zenekart láttam eddig, akik ilyen könnyedséggel teremtettek hangulatot. Persze ilyen hálás közönséggel biztosan könnyített a pálya. :) Jól esett belekukkantani a sokféle programba, remélem, legközelebb még ízesebb, színesebb lesz a választék. (Hol lehet máris szervezkedni..? :) )Mert ez a topik elvileg errõl szól. (Én is elkalandíroztam, de jogos volt a finom orronkoppintás: aki nem volt ott, lassan csak a vitákat látja, ezért meg miért jönne legközelebb..?)Szóval itt lehet vitatkozni / durcorogni,itt meg kajákról, itatásról, lóélettanról eszmecserélni.Csak a címeket néztem, ha a tartalom nem megfelelõ, keresgéljetek tovább.Nnna, kinek milyen volt idén Tatárkodni? :) ;)

#928 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 7. - 14:52

OSH!!lovat, kocsit és nõt kölcsön nem adunk, kivétel barátnak, mert a baráttól semmit nem sajnálunk. :dev:

Hozzászólás megtekintése

Persze a lónál sokkal alaposabb a mérlegelésünk. :dev:

#929 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 7. - 14:56

Igen, a lónál alaposabb a mérlegelésetek, de a nõkénél nem :dev: :D

#930 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 7. - 15:30

Mongol, bárkitõl. Mert annyit mondani, hogy baromság, meg káros, meg rossz, könnyû. De egészen addig értelmetlen fikázás, amíg nincs mögötte indok.Pl, ha valaki azt mondja, hülye vagyok, mert letakarom a lovamat, meghallgatom a véleményét - ha van, mert ez így önmagában nem az. Az sem egy indok, hogy "mert a fél évig abban rohadó ló vakarja magáról lefele". Ami adott példánál indok, az a hõmérséklet - "te hülye, 2 fok fölött ne takard, ezt tapasztaltam, olvastam, tanultam, mondta azxy, stb" - szõr, idõjárás, takarmányozás, szoktatás, mittoménmégmi, vagy ezek mindösszesen. Tehát ha ilyen oldalról van megindokolva a más vélemény, máris "más vélemény", amibõl tanulhat sok ember. De addig szimpla fikázás. Az indokot, érveket hiányolom. Mert valami ilyenért lenne ez a fórum. No meg unalomûzõnek...Milk, ha a sarkon hagyom a csajom 6 órára és felé sem nézek, szerintem más a leányzó fekvése és nemhogy örülök, ha megkajáltatják, de ... ;)JA és én egy köcsög vagyok, mert nem adok kölcsön semmit se! :nem: :P

Edited by Old Shatterhand, 2005 július 7. - 15:32.


#931 Milking

Milking

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 92 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 7. - 15:57

Mérlegelésnek nincs helye, hintalónál és guminõnél. :kir: OSH!Itt nem köcsög senki, mindenkinek meg vannak a saját elvei.A kérdés a milyen „sarkon” :dev: Meg valamit tudhatsz, ha 6 órát egy helyben meg áll és vár rád! Titkot kérem!! :yeah:

#932 Milking

Milking

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 92 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 7. - 16:12

Boka! Hidd el mérlegelünk, csak az nem a fejben történik. :dev: :kocc:

#933 Kabos

Kabos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 314 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 8. - 8:23

A témához kapcsolódván, a silverádoi majálison történt,hogy reggel elmentünk a buffalósokért és együtt jöttünk vissza ,a lóvaim lazán mentek erõs tempóbanban egy hatvanast.Megérkezés után a lóvakakat kikötöttük,elmentünk üdvözölni a többieket,eközben két bronkos lány megitatta a Sellyt,mondván olyan szomjasnak látszott.Nagyon ideges lettem(de,nem vertem meg õket)gyorsan felültettem a Mikit Sellyre és Õ újra jól meghajtotta.Hála istennek nem lett semmi baja!Tanulság nagytömeg esetén soha ne hagyd lovaidat õrizetlenûl,mert a jó szándék is okozhat bajt!

#934 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 8. - 8:48

Tehát, mint pártatlan (nincs sem elhanyagolt, sem jólráodafigyelt lovam), azt hiszem, a két tábor továbbra sem hajlandó egy malomban evezni :)Mert az elõsegélynyújtás és a felelõtlenség/kontárkodás közti határvonal (vagy inkább sáv) két oldaláról folyik a vita, nem? És talán senki sem vitatja, hogy mindkettõ fogalomnak külön-külön értelme van.

#935 Csövi

Csövi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 138 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 8. - 8:51

Illetve, kedves Kabos, egy másik megoldás: bár ez jóval idõigényesebb, lóbarát és ésszerû megoldás- ergo (=tehát) nálad szóra sem érdemes- úgy is meg lehet érkezni a lóval, hogy közvetlenül utána meg is tudd itatni. Tudod, lép-üget-visszaszárad-ihat. De lehet, hogy utána még egyszer meg kellett volna hajtani, de úgy istenigazából, hogy lehetõleg estig ne tudja senki megitatni!

#936 Kabos

Kabos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 314 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 8. - 9:03

Csövi(kém)!A dolog mindig úgy történik,hogy a végén csak ügetünk lépük.Bár én ténleg hülye vagyok(ismersz),de Sancho-tól úgy tanultam,hogy félóra száradás,visszahülés.

#937 Csövi

Csövi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 138 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 8. - 9:11

"Ténleg." Akkor rendben, mindenki csinálja úgy, ahogy tanulta. Nekem végül is mindegy....

Edited by Csövi, 2005 július 8. - 9:16.


#938 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 8. - 9:16

Csövi, tudod! Örök mondás: Mindenki úgy b.ssza el a lovát, ahogy akarja..........

#939 Csövi

Csövi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 138 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 8. - 9:21

Ja!És örök kérdés: Vajon mitõl ilyen sovány ez a ló...?

#940 Kabos

Kabos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 314 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 8. - 9:24

Az enyémek tökéletessek! :)

#941 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 8. - 9:28

Bár én azért írtam feljebb, hogy nem itt fejtem ki a lótakargatás, vagy nem takargatás kérdését, mert ez a topic nem az a topic tényleg, de ha már a más lovának itatás-nemitatásról kell táborba tartozni akkor nyilatkozom én is.Ha valahol, legyen az bárhol, felakadt lovat látok, azonnal beavatkozom, ha kell levágnék mindent a lóról, hogy kiszabadítsam. Ezt elvárnám más lóért aggódó embertõl a saját lovaimnál is.A hátam megett lakik egy roma. Elment otthonról egy pár éve egyszer és ott hagyta a lovát egy kisebb fához kötve. a felesége jajveszéklését meghallottam véletlenül, mert a ló felakasztotta magát nagyon precízen, de úgy, hogy még egy kitört ág az orrába is felsiklott. Egy nagy vértócsába vergõdött és készült elpusztulni, ahogy ezt ilyenkor a ló szokta. Két nyisszantás volt csak és megúszta a dolgot, de csak azért, mert véletlenül meghallottam. Azóta nagy a respektem románál. :DEltörném a kezét annak viszont, aki kérdezetlenül, idegenként a lovamat itatná!

#942 Csövi

Csövi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 138 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 8. - 9:38

RC!Szerintem ez így teljesen korrekt. Idegentõl én még azt sem tûröm el, hogy egy ujjal is hozzáérjen a lovamhoz! Viszont azt a hibát sem követem el, hogy nem "rendben" hagyom ott a lovat valahol.

#943 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 8. - 10:10

Minden relatív...lehet, más attól sikítozik, ami számodra rendben lévõnek tûnik.Kezd parttalanná válni a vita.

#944 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 8. - 10:14

Idegentõl én még azt sem tûröm el, hogy egy ujjal is hozzáérjen a lovamhoz!

Hozzászólás megtekintése

Mi bajod Idegennel? Azért nem hiszem, hogy annyira rosszat csinálna :D De errõl kérdezzük meg Sacot :DAmúgy nem biztos, hogy ez a ki itathat-etethet kit annyira off, szerintem tanulság lehet ezekbõl a következõ sok ismeretlenlovas találkozókra.

#945 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 8. - 10:26

No, nagyon köszönöm a sok értékes szakmai érvet mind a takarás, mind pedig a zab kérdésében.Sokan fognak ezekbõl sokat profitálni! :guny: Azért én írnék pár dolgot a takarással kapcsolatban, hátha lesz aki elgondolkozik rajta - esetleg vitába áll normális érvek mellett.Tehát ott folytatnám, ahol abbahagytam - ami RC szerint nem úgy van, de hogy hogy, azt még nem mondta el - szóval ahol én olvastam, ott azt írták, hogy ha hideg a füle a párának, érdemes takaróhoz nyúlni. Nyilván ezeknek vannak különbözõ fajtái - anyag, vastagság, ebbe itt nem mennék bele - tehát a megfelelõhöz.Az oka egy ilyen helyzetben a következõ:Adva van a túra. Ez nyilván fokozott igénybevétel a lónak. Különösen a hobbilovas lovának, aki ugye nem lovagolja napi rendszerességgel - ezért szabadidõ-lovas - tehát még az sem biztos, hogy megfelelõ kondiban van a ló. Ebbe sem mennék bele - edzésterv, fokozatos és megfelelõ terhelés, mert végképp nem ide tartozik. Tehát fokozott az igénybevétel. Namost ha egy ló fázik, "fûtenie" kell, ami fokozott energiafelhasználást jelent. HA jobban kezd fázni, már nemcsak fût, de elkezd remegni, ami élettanilag levezethetõen szintén az izmok melegen tartását szolgálja, nyilván további energiafelhasználás révén.Továbbá, a kemény talaj, szokatlan környezet, ricsaj további adalék ahhoz, hogy ne tudja magát kipihenni, ami még további plussz energiafelhasználás.Ne foglalkozzunk azzal - mert köze sincs a takargatáshoz - hogy milyen a hatása, mivel jár a meleg miatti izzadás napközben, az "önitatós" lovak ivási szokásait is hagyjuk, az elektrolitháztartást pláne, stb.A fentiek viszont mind a "fogyás" nevû jelenség felé mutatnak. Ami sokaknak természetes, hogy a ló "ledob" egy ötvenest. Amiben nagyon sok baj valóban nincs, hisz hazaérve vissza lehet rá dobni, csak ha elkerülhetõ... Tavaly nagyon sokat fogyott Mentol, akkor a vízvesztés lehetett a fõ ok, nem véletélenül cipeltem egy hordót a hátamon, elekktrolitot, korpát, stb. Nem is tud egyszerre inni, csak ha már nagyon szomjas, akkor pedig már bizonyos szempontból késõ.A másik, még mindig takarás és független az energiafelhasználástól.Van tehát az áthült ló, merev izmokkal, háttal. Van a gazdi, aki reggel aztán felnyergeli, mert ülne rá, hisz azért jött. Nem teljesen mindegy, hogy egy melegen tartott izomzatú állatra terhelünk rá, vagy egy áthültre. (Aki képes "fogni", hogy a lova "feladja" a hátát, vagy behúzza, úgyis tudja, mirõl beszélek) Persze lehet erre írni, hogy megfelelõ bemelegítés, de tekintve Tatáron és általában a túrákon látható szokásokat, ez nem mindig tud -vagy akar - megvalósulni (fõleg, hogy a westernes nem üget, pláne nem egy negyed órát).Namost az én esetem meg az, hogy van egy 11 éves lovam, akire ráterhelek alsó hangon 130 kilót. És nagyon nem mindegy, hogy hogyan és mire. Mert szeretném még lovagolni egy tizest legalább. A hátfájást pedig "összeszedi" egy másodperc alatt, abból kihúzni pedig lehet, nem is sikerül soha. No meg a lábból is négy van, pót, vagy mûláb meg nincs hozzá.Hasonló téma lehetne tehát, hogy miért használok ínvédõt, pataharangot, ami nem pont westernes, de ez sem ide tartozik.

#946 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 8. - 10:32

Már miért ne ügetne egy westernes?!?! Atyám....! :huh: :eek:

#947 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 8. - 10:46

Almácska!Nem kell atyáért kiálltani! :D OSH nem magáról beszélt és egyébként a magukat westernlovasnak tartók 80 százaléka hiszi ezt, sõt azt is hiszi, hogy a westerenes nem lovagol könnyített ügetést. Hiszi ezt, mert fingja sincs a lovaglásról, nincsenek anatómiai ismeretei a lókörben és csak magát kiáltotta ki w. lovasnak, mert felrakott néhány weckós cuccot a lovára, illetve magára. Hozzám is sokan kerülnek ide azért, mert nem voltak képesek megtanulni normálisan ügetni és azt hitették el velük, hogy nem is kell a w. lovaglásban. ;) Jó ha mindenki tudja persze, hogyaki egy erõsebb vágta után nem ügeti le a vágta hosszának legalább a nyolcad részét, az nem nevezheti magát szerintem semmilyen lovasnak, csak lovon utazónak.

#948 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 8. - 10:55

Hasonló téma lehetne tehát, hogy miért használok ínvédõt, pataharangot, ami nem pont westernes, de ez sem ide tartozik.

Hozzászólás megtekintése

Isten mentsen! :D Csak a trail versenyen nem lehet ilyeneket használni, egyébként a western lovasok igencsak védik ilyen tekintetben a ló lábát. Reiningben egybefüggõ invédõk vannak a pártavédõvel, pataharanggal pl. Télen szinte mindig teszek fel én is ínvédõket, nem a terhelés végett hanem a felületi sérülések, hóteteji jéglemez és egyebek okán. Nem szólva arról, ha ismeretlen terepre megyek akkor is kell a sok gyökér, drót, szemét és egyéb nyalánkságok ellen, elkerülendõ a felületi sérüléseket. Mert lehet egy ló kidönthetetlen inú, acél izületekkel, sziklakeménységû patákkal, de a bûre, egyebe olyn védtelen, mint az összes többié.

#949 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 8. - 10:56

...Jó ha mindenki tudja persze, hogyaki egy erõsebb vágta után nem ügeti le a vágta hosszának legalább a nyolcad részét, az nem nevezheti magát szerintem semmilyen lovasnak, csak lovon utazónak.

Hozzászólás megtekintése

Na ez a másik. Végképp nem divat vágta után ügetni. Pedig ezzel - az ügetés elhagyásával - teljesen hazavágjuk hosszú távon a ló tüdejét.Millitaryban van "tüdõsítõ" edzés, miszerint vágta-lépés-vágta.., de ez megfelelõ edzéster mellett, mindössze 3 percig és úgy, hogy a légzés még épp, hogy ne álljon vissza. De hogy pontosan mikor, hogy és mennyire azt nem tudom, mert ilyen szinten engem nem foglalkoztat a téma.Alma, zríkálásból írtam, amit kiemeltél. Mert sokan hiszik ezt. Nyilván - hála Istennek - sok a kivétel ez alól. :)

#950 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 8. - 11:00

Péter, a slidinghoz jó kis mulatság lenne, ha nem tennék fel a csúszócuccokat! :D Bár én elsõsorban a szabadidõs lovazásra gondolok, nem a versenyre, azok szabályzatát végképp nem ismerem, sose olvastam.Pl sokan nem tesznek fel ínvédõt futószárazáshoz. Pedig a ló bele is léphet az inába.Velem fordult már elõ olyan is, hogy beakadtunk valami kúszónövénybe, a lába köré csavarodott, és bizony az is tud okosságokat okozni! A beakadt lábú ló pedig nem biztos, hogy finom körültekintéssel emeli ki megszorultságában a lábát!

#951 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 8. - 11:12

Hogy a topik témájánál is maradjunk, kicsit késve, de most találtam, háha valaki nem olvasta:(kérve a szerzõ utólagos engedelmét)

Üdv Mindenkinek!Erika vagyok Halásziból.Sajnos hónapok óta próbálok regisztrálni, de eddig még nem jött össze. Kikölcsönöztem ezt a regisztrált nevet mert szeretném tatári élményeinket másokkal is megosztani.Na szóval:Elõször is szeretném Amigónak és Nagy csapatának megköszönni, hogy meghívtak erre a felejthetetlen 4 napra. Anettal (made in Halászi) folyamatosan próbálunk beilleszkedni a csapatba. Angol nyeregbõl már átültünk westernbe (mi lenni pampa lovasok=utazunk), néha nagyduzzogva a páleszt,sört,bort,lamrusscot is elfogadjuk, bár min nem vagyunk olyanok....  de ígérjük csalódást nem fogunk okozni.Szerda este felültünk a Óvár-Bp. Máv járatára és sajnos Anett által behûtött sörök úgy megfagytak, hogy csak a Kartali helyi járaton tudtuk megpukkantani(4 órával késõbb). Keletiig teljesen ki is száradtunk, így az egyik náldogálénál megnéztük a kínálatot és betankoltunk az aszódi gyorsra. Mivel már 22.30 volt és Amígóéknál javában folyt a pinceparty, így senki sem sírt azon szomorú hír hallatán, hogy nem kell értünk jönni az állomásra, hanem  helyi kartali járattal döcögünk tovább.Megérkezésünket meg kellett ünnepelnünk pár pálinkával, aminek másnap meg is volt a hatása: bakancsos hangyák csak nem akartak kimászni a fejembõl.A további két nap eseményeit részletesen olvashattátok Andersen bácsi meséiben, így azt most nem ismételném meg. Csak ennyit: Marha jó volt! A csapat, a túra, az útvonal, a szállás, a poénok és minden.Amirõl viszont szeretnék írni az a Cart verseny vagy cowboy verseny már azt sem tudom miben indultunk.Ahogy délután láttam milyen lovak vesznek részt a versenyeken egy pillanatig elgondolkodtam, hogy talán még sem kellene indulnunk, de legyõztük gyávaságunkat és Halászi Töketlenek néven beneveztünk. Anett-Bütyi,Amatõr-Foltos, Miki-Csillag, Én-Bobita.Az egészhez hozzá kell tennem, hogy az én lovam nem egy igazán western lónak nevezhetõ pára, ha valaki esetleg nem vette volna észre. Falusi ló létére marhát még életében nem látott, de kecskét annál többet!! Szerencsémre Milking barátunk magára vállalta az a dicsõ feladatot, hogy kölcsönös kommunikáció alakuljon ki ló és marha között. Eredmény: alattam már nem futott el elõlük!! Hálása köszönöm, bár lehet abban a pillanatban õ nem élvezte anyyira, mármint Milking.Elsõ versenyszám: marhaterelés. Berongyoltunk a pályára, miért is ne bele a csorda közepébe, had fussanak szanaszét. Néhány jótanácsot fél füllel hallottunk és valami olysmi ütötte meg a fülemet, hogy :Gyerekek ne menjetek közéjük! Ki a franc tudta ezt? Annak örültem a legjobban hogy ott voltam a tömegben és tök menõnek éreztem magam, pedig nem! Eredmény nem lett más mint a csorda pont az ellenkezõ irányba kezdett el szaladni, mint ahogyan azt mi matematikailag kiszámoltuk. Javasolták adjuk fel, ez már veszett fejsze nyele. Feladni, Soha! Becserkésztük a kis dögöket és visszatereltün õket a helyükre, sõt nem csak 1 ment be a karámba, hanem sok!!!! Na ezt adjátok össze! Ahhoz képest hogy életünkben elõször suttogtuk meg a marhákat nem is volt olyan rossz.Kapunyitásnál és aranymosásnál próbáltunk mindenkit megvesztegetni, de nem hagyták magukat, lelõni meg kár lett volna értük. A sérültes feladatnál, amikor is keresztbe kellett feküdni a lovon és valaki másnak meg vezetnie, azt hittem majd meghalok a röhögéstõl. Én voltam a sérült és keresztbe meg valahogy kicsinek tûnt a nyereg és a lovam meg elkezdett ügetni. Halálos volt, én nyerítettem a többiek meg röhögéstõl majdnem leestek.Tûzgyújtás/kávéfõzés: Énekelve érkeztünk a helyre, amivel a már gondolom halálra unott srácok egy kicsit felvidultak. 14szer végignézni, hogy a botcsinálta cowboyok füstjeleket eregetnek a levegõbe. Anett megmondta Amatõrnek, hogy ha 2 perc alatt nem csinál tüzet, akkor életlen késsel este leborotváljuk a szakállát. 1 percen bellül olyan lángcsóvák csaptak fel, hogy alíg bírtuk az indiántáncot a tûz körül. Kávénk meg olyan jól sikerült, hogy mindneki 2x ivott belõle sõt még az útra is vittünk magunkkal.További feladatokat is problémamentesen megoldottuk. Az utat nem gyerekfülnek való nótákkal végignyerítettük és ha a versenyen helyezést nem is értünk el, de hogy a leghülyébb csapat voltunk az biztos.Postakocsi kirablását hosszas haditanácskozás elõzte meg. Álcáztuk magunkat némi sárfoszlányokkal a talajról (remélhetõleg nem tehénlepény volt), nehogy felismerjenek bennünket. Amatõr és Miki teljes erõbedobással vágtázva elkapta a két kocsis lovat (Miki át akart ugrani a hátára, de lebeszéltük róla), Anett fegyvernek látszó tárgyat fogott a hajtóra (fejsze fordítva) én meg majdnem beestem a kocsiba úgy próbáltam elvenni a zászlót. Fenomenális volt!!!!Összegezve borzasztó jól éreztük magunkat. Kívánom minden lovasnak, hogy hasonló új élményekben legyen része. Versenyekben és játékokban a részvétel a fontos és nem más! Ezeket az élményeket soha senki nem tudja elvenni tõlünk.Röviden ennyi, UFF mindenkinekErikaUI: Amatõr, Miki, Anatt:  Schneider Fáni csak azt mondta..............

Hozzászólás megtekintése



#952 Csövi

Csövi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 138 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 8. - 12:34

Maugly! Attól biztosan nem. ;) A tanügetésrõl: Otthon, munkában lehet, hogy hasznos, de ha korhûek akarunk maradni, akkor télleg cinkes westernnyeregben könnyûügetni...

#953 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 8. - 13:03

Persze én sem arra gondoltam, hogy a fõ utcán, feláll-leül, feláll leül módon kell közlekedni, de furcsa volna, ha egy belovaglás alatt lévõ fiatal lovon, a 85 kg+áfa súlyom, meg a húsz kilónyi cuccal a seggem alatt nem könnyitenék ki. :D

#954 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 8. - 13:06

Csövi!Erõsits meg azért abbn, hogy te is láttál már sok olyan western lovast , aki azért jár állandóan vágtában, mert nem tud rendesen sem ügetni, sem leülni a lovon. :)

#955 Arizona

Arizona

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 125 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 8. - 13:42

A témához kapcsolódván, a silverádoi majálison történt,hogy reggel elmentünk a buffalósokért és együtt jöttünk vissza ,a lóvaim lazán mentek erõs tempóbanban egy hatvanast.Megérkezés után a lóvakakat kikötöttük,elmentünk üdvözölni a többieket,eközben két bronkos lány megitatta a Sellyt,mondván olyan szomjasnak látszott.Nagyon ideges lettem(de,nem vertem meg õket)gyorsan felültettem a Mikit Sellyre és Õ újra jól meghajtotta.Hála istennek nem lett semmi baja!Tanulság nagytömeg esetén soha ne hagyd lovaidat õrizetlenûl,mert a jó szándék is okozhat bajt!

Hozzászólás megtekintése

Az a két "bronkos" lány mi voltunk, és úgy rémlik, a lovak nem két perce voltak akkor már az állásban. Sorban itattuk azokat, akikrõl tudtuk, h már ideje, Selly pedig elég vehemensen jelezte, hogy õ is kér. Sztném megjegyezni, hogy nem "csak úgy" sajnálatból itattuk meg, elõtte ellenõriztük, hogy megszáradt-e már, és még így sem adtunk sokat. Mindenesetre teljesen igazad van, és megígérhetem, hogy legközelebb nem fog elõfordulni véletlenül sem.

#956 Arizona

Arizona

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 125 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 8. - 13:51

Nézd, smink nem volt, tehát a teljes generál sántít. Amúgy meg nekem tökmindegy, hogy tejes, vagy generál más csajánál, tehát a csöppnyi szemrehányás jogos. Vagy nem? :D

Hozzászólás megtekintése

Lovas túrán ez már teljes generálnak számít, és egy cseppnyi szemrehányás sem jogos, mert simán lehetett fejenkét 10-15 percet számolni minden "versenyzõre". Így a mi össz. 20 percünk teljesen okés. /Merthogy nem volt 30, az ziher./Na mindegy, felejtõ, már így is túllihegtük a témát. De ha jövõre is csak két zuhanyzó lesz, abból is kell hónunk alá csapható, mobil változatot szerezni. :)

#957 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 8. - 16:25

Na itt vagyok megint, egy kis korházi pihenõ akadályozott, hogy válaszoljak.OSH! Nekem nem volt szándékomban beszólni a takaróért, csak a folyamatos fikázás miatt írtam, hogy nekem az sem tetszett. Ez az uriember, ahogy viselkedett, nekem se nagyon tetszett, de hallottam, hogy a ló már 9 éve van nála. Szerintem a ló kiválóan nézett ki, és nem azzal törödtem, hogy most egy kicsit elengedte magát, hanem, hogy az a ló biztos mindent megkap tõle, a szeretetet is beleértve.A verseny sem tesz jót egy lónak sem, de ha kap a versenyek közben idõt regenerálódni akkor semmi probléma. Ide értem azt is, amikor a lónak egy kicsit többet kell ácsorognia, neaggyisten étlen szomjan. Mi is dolgozunk néha néha azért, hogy enni kapjunk.Én csak azt kérem, bizd rá a gazdira mikor mit ad a lovának, ha annyira elhanyagolja, hogy közbe kell lépni, akkor azt testületileg kell, és nem úgy, hogy odacsempészek neki egy fél marék zabot.

#958 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 8. - 20:32

Pende!Jól látod. Az az úriember John Wayne névre hallgat. "Dél -Pest réme" :D Mindemellett jó barátom és az egyetlen ember akit részegen nem utálok. Pedig, de be tud rúgni. Csillagot viszont imádja, remekül gondoskodik róla és a ló is õt érdekes módon. Soxor olyan részegen viszi haza, hogy azt elképzelni nem tudod. Arab félvér, mindenhol elmegy egy kézzel, a házánál tartja. Egyébként nem egy durva ember, részegen sem, amúgy meg jó fazon. Kajdácsinak is jó haverja, ,mindig ott van tatáron, a vonzáskörzetébõl vagy 15 -20 emberrel. :D

#959 amigo

amigo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 986 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 8. - 23:02

Igen, a lónál alaposabb a mérlegelésetek, de a nõkénél nem :dev: :D

Hozzászólás megtekintése

Ezt be kell irni az aranyköpések könyvébe!!Irta MISS FARA MUCI4

#960 amigo

amigo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 986 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 8. - 23:14

Hogy a topik témájánál is maradjunk, kicsit késve, de most találtam, háha valaki nem olvasta:(kérve a szerzõ utólagos engedelmét)

Üdv Mindenkinek!Erika vagyok Halásziból.Sajnos hónapok óta próbálok regisztrálni, de eddig még nem jött össze. Kikölcsönöztem ezt a regisztrált nevet mert szeretném tatári élményeinket másokkal is megosztani.Na szóval:Elõször is szeretném Amigónak és Nagy csapatának megköszönni, hogy meghívtak erre a felejthetetlen 4 napra. Anettal (made in Halászi) folyamatosan próbálunk beilleszkedni a csapatba. Angol nyeregbõl már átültünk westernbe (mi lenni pampa lovasok=utazunk), néha nagyduzzogva a páleszt,sört,bort,lamrusscot is elfogadjuk, bár min nem vagyunk olyanok....  de ígérjük csalódást nem fogunk okozni.Szerda este felültünk a Óvár-Bp. Máv járatára és sajnos Anett által behûtött sörök úgy megfagytak, hogy csak a Kartali helyi járaton tudtuk megpukkantani(4 órával késõbb). Keletiig teljesen ki is száradtunk, így az egyik náldogálénál megnéztük a kínálatot és betankoltunk az aszódi gyorsra. Mivel már 22.30 volt és Amígóéknál javában folyt a pinceparty, így senki sem sírt azon szomorú hír hallatán, hogy nem kell értünk jönni az állomásra, hanem  helyi kartali járattal döcögünk tovább.Megérkezésünket meg kellett ünnepelnünk pár pálinkával, aminek másnap meg is volt a hatása: bakancsos hangyák csak nem akartak kimászni a fejembõl.A további két nap eseményeit részletesen olvashattátok Andersen bácsi meséiben, így azt most nem ismételném meg. Csak ennyit: Marha jó volt! A csapat, a túra, az útvonal, a szállás, a poénok és minden.Amirõl viszont szeretnék írni az a Cart verseny vagy cowboy verseny már azt sem tudom miben indultunk.Ahogy délután láttam milyen lovak vesznek részt a versenyeken egy pillanatig elgondolkodtam, hogy talán még sem kellene indulnunk, de legyõztük gyávaságunkat és Halászi Töketlenek néven beneveztünk. Anett-Bütyi,Amatõr-Foltos, Miki-Csillag, Én-Bobita.Az egészhez hozzá kell tennem, hogy az én lovam nem egy igazán western lónak nevezhetõ pára, ha valaki esetleg nem vette volna észre. Falusi ló létére marhát még életében nem látott, de kecskét annál többet!! Szerencsémre Milking barátunk magára vállalta az a dicsõ feladatot, hogy kölcsönös kommunikáció alakuljon ki ló és marha között. Eredmény: alattam már nem futott el elõlük!! Hálása köszönöm, bár lehet abban a pillanatban õ nem élvezte anyyira, mármint Milking.Elsõ versenyszám: marhaterelés. Berongyoltunk a pályára, miért is ne bele a csorda közepébe, had fussanak szanaszét. Néhány jótanácsot fél füllel hallottunk és valami olysmi ütötte meg a fülemet, hogy :Gyerekek ne menjetek közéjük! Ki a franc tudta ezt? Annak örültem a legjobban hogy ott voltam a tömegben és tök menõnek éreztem magam, pedig nem! Eredmény nem lett más mint a csorda pont az ellenkezõ irányba kezdett el szaladni, mint ahogyan azt mi matematikailag kiszámoltuk. Javasolták adjuk fel, ez már veszett fejsze nyele. Feladni, Soha! Becserkésztük a kis dögöket és visszatereltün õket a helyükre, sõt nem csak 1 ment be a karámba, hanem sok!!!! Na ezt adjátok össze! Ahhoz képest hogy életünkben elõször suttogtuk meg a marhákat nem is volt olyan rossz.Kapunyitásnál és aranymosásnál próbáltunk mindenkit megvesztegetni, de nem hagyták magukat, lelõni meg kár lett volna értük. A sérültes feladatnál, amikor is keresztbe kellett feküdni a lovon és valaki másnak meg vezetnie, azt hittem majd meghalok a röhögéstõl. Én voltam a sérült és keresztbe meg valahogy kicsinek tûnt a nyereg és a lovam meg elkezdett ügetni. Halálos volt, én nyerítettem a többiek meg röhögéstõl majdnem leestek.Tûzgyújtás/kávéfõzés: Énekelve érkeztünk a helyre, amivel a már gondolom halálra unott srácok egy kicsit felvidultak. 14szer végignézni, hogy a botcsinálta cowboyok füstjeleket eregetnek a levegõbe. Anett megmondta Amatõrnek, hogy ha 2 perc alatt nem csinál tüzet, akkor életlen késsel este leborotváljuk a szakállát. 1 percen bellül olyan lángcsóvák csaptak fel, hogy alíg bírtuk az indiántáncot a tûz körül. Kávénk meg olyan jól sikerült, hogy mindneki 2x ivott belõle sõt még az útra is vittünk magunkkal.További feladatokat is problémamentesen megoldottuk. Az utat nem gyerekfülnek való nótákkal végignyerítettük és ha a versenyen helyezést nem is értünk el, de hogy a leghülyébb csapat voltunk az biztos.Postakocsi kirablását hosszas haditanácskozás elõzte meg. Álcáztuk magunkat némi sárfoszlányokkal a talajról (remélhetõleg nem tehénlepény volt), nehogy felismerjenek bennünket. Amatõr és Miki teljes erõbedobással vágtázva elkapta a két kocsis lovat (Miki át akart ugrani a hátára, de lebeszéltük róla), Anett fegyvernek látszó tárgyat fogott a hajtóra (fejsze fordítva) én meg majdnem beestem a kocsiba úgy próbáltam elvenni a zászlót. Fenomenális volt!!!!Összegezve borzasztó jól éreztük magunkat. Kívánom minden lovasnak, hogy hasonló új élményekben legyen része. Versenyekben és játékokban a részvétel a fontos és nem más! Ezeket az élményeket soha senki nem tudja elvenni tõlünk.Röviden ennyi, UFF mindenkinekErikaUI: Amatõr, Miki, Anatt:  Schneider Fáni csak azt mondta..............

Hozzászólás megtekintése

Hozzászólás megtekintése

A sztorit bár már harmadszor olvastam ,de még most is sikeredett könnyesre nevetnem magam,persze könnyû nekem ,mert ismerem a story teamet. :yeah: :yeah: :yeah: