Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Itt a szezon azaz jönnek a szúnyogok, kullancsok..


  • Please log in to reply
791 válasz a témához

#201 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 19. - 8:17

a bayofly elég goromba méreg, ha jól tudom és nem keverem valami mással, talán még várakozási idõ is van rá(mint a neocidolra).Ja nagyon szívesen.A fülvédõre és a kantár, nyereg, izzasztóra való tömény olaj csepegtetése jó ötlet!Próbáljátok ki a citronellát töményen, annak van ám szaga!De az én orromnak nem kellemetlen az sem.

Edited by agrobe, 2006 július 19. - 8:19.


#202 Guest_Gyöngyi_*

Guest_Gyöngyi_*
  • Guests

Közzétéve 2006 július 19. - 15:55

Tattinis cucc a rozmaringos lósampon, csodát nem kell várni tõle, de rövid ideig ez is hatásos.Esetleg az Agrobe féle csodakeverékhez lehetne használni a rozmaringot is.

#203 thaliana

thaliana

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 28 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 19. - 17:35

Akkor nem biztos, hogy jól emlékszem a gerincre öntõs szer nevére. :confused: Holnap megnézem, de Fly a vége, az biztos. És tutira nem mérgezõ, mert gyógynövényes. :nem: Nincs élelmezési várakozási ideje, csak az van ráírva, hogy halaknak mérgezõ lehet, ezért tilos vízbe juttatni. És én egybõl utána lovagoltam, semmiféle húsig-maró dolog nem volt, még csak a szõrét sem szívta ki, mint az ecet. Csak próbálnának meg nekem ilyen húsig-maró cuccot eladni!!! Ha a lovaimnak bármi baja lenne, azért ölni tudnék! :gm: Szóval bizton állíthatom, a szer nem mérgezõ (ezt egyébként úgy tudom, kötelesek lennének ráírni a dobozára). Lehet, hogy az illetõnek, akinek "felmarta" a lovát, esetleg rosszul illeszkedõ nyerge van? Vagy az is lehet, hogy nem ugyanaz a szer. Nem tudom. Csak azt tudom, hogy vagy a Neostomosan, vagy ez a szer (aminek a nevét holnapra kiderítem) napokig hatásos. Agrobe keveréke nekem csak a lovaglás idejéig (kb 2 óra) hat, de ez is nagy segítség. A böglyök utálják, különösen a citronella szagát. Úgyhogy köszi mégegyszer! :)

#204 thaliana

thaliana

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 28 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 19. - 17:46

Hûha! Enyhén szólva nagyon rossz a memóriám!!! :rolleyes: A szer nevében még csak nincs is fly! :( A neve (ez mostmár 100 %, mert itt van a kezemben a számla) Insect Stop...Ezer bocsánat mindenkitõl, akit félrevezettem. Remélem még senki nem vette meg ezt az ezek szerint mérgezõ Bayoflyt! :confused:

#205 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 20. - 9:55

És ehhez hol jutottál hozzá?

#206 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 20. - 10:58

DE lehet, hogy én is rosszul emlékszem, ezért mindenki nézze meg a dobozt, lehet, hogy ez is jó...Most, hogy megnéztem-tejelõ tehenekre is ajánlják.Ezért biztos nincs várakozási idõ-de akkor én mi a fenével keverem?(mert tudom, hogy valamelyi kszer dobozát olvastam és meglepõdtem...)Lehet, hogy a tactic volt... :confused:

Edited by agrobe, 2006 július 20. - 11:02.


#207 thaliana

thaliana

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 28 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 21. - 19:15

És ehhez hol jutottál hozzá?

Hozzászólás megtekintése

Szegeden vettem az állatpatikában.

#208 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 21. - 21:29

Ma lespricceltem a lovat teafû- és eukaliptuszolajjal, bár keveset fújtam rá, mert elõször használtam és nem tudom, hogy reagál rá. Viszont amíg lovagoltam rajta nyugton volt. Holnap jobban befújom.

#209 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 27. - 12:55

A kukacokrúl.Ebben a melegben a különféle legyek igen jól érzik magukat, fõleg nálunk, ahol a közelben van egy birkás is. Ellentében velük, Vikingem a meleget nem annyira élvezi, ezért hát megtalálja a módját annak, hogy hûsöljön: rendszeresen beleáll az itatónak kitett kádba. Talán ettõl (és nyilván a hajlamtól is), de így a nyírja könnyebben pálik ->rohad. Ez örömhír a közelben tébláboló szúró legyeknek, gyorsan rá is vetõdtek a témára, és beköpték 4 hete. Amit akkor azonnal nyilván nem vettem észre, ellenben jól lefürdettem, ami után közvetlenül jött a jó kis égszakadás (tehát jól felázott a patája). Másnap újabb égszakadás: újabb patapuhulás, aztán 2 napig nem voltam otthon. Így 4 hete hétfõn azt vettem észre, hogy vidáman kacsintgatnak rám kifelé a kis kukacok Viking nyírjából: õk még nem látták sorsukat. Meg még én se. Annyi sok kezdõ bakit követtem el, hogy elhúzódott ez az egész macera 1 hónapig, ha elõbb tudom ezeket, sokkal kevesebbel megúsztuk volna. Tanulságos, talán nektek is. Tehát mikor megláttam az albérlõket, a jódhoz fordultam segítségért. elsõ hiba. Az ott neki egy nyílt, élõ seb volt, és mint ilyen, az alkoholos jód veszettül csípte neki. Majdnem kiugrott a bõrébõl. És ebbõl kapott 4 adagot. Ezzel frankón elértem, hogy másnap mikor kiment (nem hozzá, és én nem voltam ott :rolleyes:) a doki, és az egyik lány a loviból megpróbálta neki megmutatni, ne adja fel a lábát, sõt, kikérje magának. Onnantól (jód) kezdve féltette a lábát, ami meg eléggé érdekessé tette a kezelését... De javasolt a doki egy kezelési folyamatot, amit én már nem pontosan kaptam meg. Szó volt betadinról, és hiperolról. Fontos: a kettõ üti egymást, együtt ne alkalmazzátok. A betadin különben sem öli meg a kukacokat, bár jól fertõtlenít. Viszont nem is szárít (vagy legalábbis nem eléggé). Ha nincs más a közeletekben amikor észreveszitek a gondot, inkább azt, mint semmit, de nem az az igazi. Hanem a hiperol. Jó töményen. Tõlem ez volt a második hiba, amit elkövettem. Úgy próbáltam, hogy vödörbe bele 2 liter vizet, és abba 20 tablettát belezuttyintottam, mondván, hogy az majd jól kiáztatja neki. Ja. Hát nem. Pár napig folytattam ezt, majd áttértem a betadinozásra. Nagy hülyeség volt mind a kettõ. Úgy a legcélszerûbb, hogy feloldotok egy kicsi üvegben 1 deci vízben 10-11 tablettát (ne 20 db-osat vegyetek, hanem 100-asat, az kb. 1500 ft, a 20-as 500, és úgyis elfogy a 100 db ), felszívjátok 20ml-es fecsibe, és ha még nincs elvadítva állat, azt akár a földön álló patájába is bele tudjátok nyomni hátulról. Akkor jó, ha habzik mikor kijön, mint állat :) Ez elvileg nem fáj neki, viszont viszket, cefetül. Sokadik hibám vlahol ott volt, hogy ezt sokáig figyelmen kívül hagytam, és lévén neki elsõ lábáról van szó, jól meg is tudta vakargatni a fogával. Véresre. Ne hagyjátok: legegyszerûbb védekezi mód rá a pataharang. Ha más nem, úgy mint kötözés. Persze nyilván az a legjobb, de én azt nem vállaltam be, esélytelennek láttam minden nap kötözgetni tudni neki, úgy, hogy jó volt, ha 5 másodpercekre a kezemben hagyta a lábát. (a macera elõtt simán hagyta). Tehát elsõ pillanattól kezdve legalább pataharang. Persze ez tart, ameddig tart, mert Viking is ki tudta találni, hogy úgy ugyan nem tudja vakarni, ha rajta van, és õ áll, na de ha lefekszik, akkor már frankón hozzáfér :mad: Úgyhogy õ gyönyörûen véresre vakarta. Nálunk ez okozta a másik fõ problémát, mert állítom, hogy ez jobban fájt neki, mint maga a kukac. Viszont ha már itt tartotok, ne szarozzatok, hívjatok dokit, szüksége lesz állatnak megelõzõ antibiotikumokra, és tetanusz szérumra. (Szerencsére ezt a hibát én nem követtem el :) ) Szóval 10 százalékos hiperol a nyírjába, minden nap. De ez nem elég. Merthogy mikor már ezt csináltam, akkor kezdtem igazán KõmívesKELemennek érezni magam: amit egyik nap kiírtottam, másnapra (vagy harmadnapra, mikor már azt hittem okés a dolog) újra beköpték/kikeltek. Tehát az elsõ pillanattól kezdve újraköpés védekezés!! Ezzel baromi sokat meg lehet spórolni. Használhattok rá aluminium sprayt, és/vagy kubatol sprayt, és/vagy federol sebolajat, vagy mást amit a doki felír/javasol. Ezek azt hiszem nem vénykötelesek.(?) Én ezek elõtt pár napig használtam még aureomicin violet sprayt,(ezt nem biztos, hogy jól írom), de attól simán volt kukac utánpótlás, viszont legalább a saját maga által rágott sebére az jó volt. És ez az öt cucc együtt végre megakadályozta, hogy újra beköpjék, mármint a legyek, és így kb. 4-5 nap alatt kilábaltunk belõle :D A spray-kkel amúgy az a baj, hogy hajtógázosok. És mint ilyenek, általában félnek a hangjától a lovak, tehát .. hm.... Izgi volt, na :D Viszont sokat tanultam belõle, és nem csak a kukacokról.

Edited by BoKa, 2006 július 27. - 12:59.


#210 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 27. - 13:31

Tyûh, nem volt egyszerû dolgotok!

#211 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 27. - 13:43

Egyszerûbb lett volna, ha az elején rögtön azzal kezdem, amivel a végén befejeztem :) Mert akkor nem kezdte volna el félteni a lábát úgy, ahogy féltette. Amúgy mindig abból láttam, hogy most épp mennyit javult a lába, hogy mennyire adja :)Mindenesetre köszönöm mindenkinek, aki segített, és dr.Bárdossy Eszternek, a lelkiismeretes doktornéninek is :yeah:

#212 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 27. - 14:28

Jó Isten!Boka bokát gyógyít.Ki tudja, melyiknek van nagyobb szüksége orvosra... :dev: Banya, nem lett vón egyszerûbb varázslás helyett rögtön orvos hívni?

#213 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 27. - 14:41

Te Csömörgyönyör, 2 dolgot kéne megtanulnod: lóanatómiát (a nyírnak nem sok köze van a bokához ugyanis:dev:) és olvasni. Merthogy ott van: a második nap már volt ott doki. Csak megnézni nem tudta, mert majdnem lecsapta :huh: Aztán az az 1-2 hét olyan hamar elszaladt, fõleg úgy, hogy közben idõnként úgy nézett ki, hogy na mostmár tuti, hogy észre sem vettem, és utána már rendszeresen jött(ek). Ezek a nyüvek többnyre nem ennyire nehezen gyógyulnak különben. Viknél is, mikor elindult a gyógyulás, utána pikpak rendbejött.

#214 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 27. - 14:44

Tudom, de így szellemesebbnek hangzott.De a banyát nem reklamáltad, tehát az ült. Helyes. :dev:

#215 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 27. - 14:53

Azt észre sem veszem, biztos vmi varázslónak szólt, nem nekem :nem: Én ugyanis nem varázsoltam, a kuruzslás közelebb áll az igazsághoz :D

#216 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 27. - 20:17

Ha valaki elég bátor, és talál egy normális gyógyszertárat; hidrogénperoxidot lehet kapni oldat (jó tömény oldat, óvatosan vele, mert mar!!) képében is; azt sokkal praktikusabban lehet hígítgatni mint a tablettákat.(legalábbis nekem az a tapasztalatom, hogy a hyperol tabletta régi, hajszálvékony formájában is rettenetesen oldódott; amióta meg ez az új, féltégla formájú kiszerelése van neki, azóta vért izzad az ember mire feloldja)További undok megjegyzés: a hyperol és a betadin elég jól mûködnek együtt; sebkezelés esetén; és akkor, ha elõször a peroxiddal kihaboztatja az ember a trutyit a sebbõl, és az esetlegesen bentmaradó túlélõ kórokozóknak zuttyintja a nyakába a betadint, hogy az már tartósan (a másnapi kezelésig pl) ottmaradva fertõtlenítsen. Fordított sorrendben, ill. a betadinnal nyû ellen próbálkozva nyilván nem mûködik a dolog; de ez nem jelenti hogy ütné egymást a két cucc.Egyébként gratulálok az (ezek szerint) végsõ gyõzelemhez :kocc:

#217 Tequila

Tequila

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 180 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 3. - 8:54

http://www.agronaplo...ikk&cikkID=2285http://www.agronaplo...ikk&cikkID=2050http://www.fogyipati...u/almaecet.htmlAzt hiszem a napokban kipróbálom magamon. Mivel elég sok nehéz fizikai munkát kell majd végeznem szabadban, állatok között, lesz alkalmam megvizsgálni a hatást.Mindenesetre a nyulaimnak használ, alig van elhullás, a székletük tényleg szárazabb, jobban híznak.

Hozzászólás megtekintése

És milyen almaecetet használtok?Én próbáltam szerezni bio almaecetet, de az elég drága. 1 liter 700ft.Jó a sima bolti almaecet is?

#218 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 9. - 9:07

Még egy jótékony hatás a vajákos-fújós-teafaolajos szer kapcsán. :)Hullikám nyakán, szügyén, úgy általában lapockavonalig az elején már nyár eleje óta egy csomó apró dudor van. Gondoltam én bagócslégytõl allergiáig mindenre. Nem vakarja õket, csak amolyan esztétikai bibi.Egy ideje belappadtak, lassanként eltûntek, gondoltam, mégiscsak allergia, és most épp nem birizgálja semmi.Mivel az utóbbi egy-két hétben a hûvösebb idõ miatt nem támadnak intenzíven és brutálisan a böglyök és a szúnyogok, nem volt szükség a fújkálásra.A puklik újra elõtûntek.Vasárnap a napsütésre elõbújt a sok vérszipoly, tehát újra lespricceltem az elejét, meg a nehezen elérhetõ pontokat.Hétfõre visszalappadt az összes.Szóval nem tudom, mitõl vannak a puklik, de hogy ez a szer lenyugtatja a bõrt annyira, hogy "tünetmentes" legyen, az biztos. :D

#219 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 10. - 14:43

A teafaolaj hatása. Merthogy õ bõrápoló is és gyulladáscsökkentõ.viszont elfogyott az eukaliptusz olajom és szemmel láthatóan anélkül kevésbé hatékony!Már kipróbáltam mindent mindenféle arányban. :D De a tuti szerben ami biztos hogy kell:teafaolajeukaliptuszcitronella és a borsmentaa többi kettõ, amit próbáltam:kakukkfû, levendula nem hatott különösebben plusszként.DE most vettem szegfûszegolajat, mert a szúnyogok ellen ezt tartotta egy kísérlet a legeredményesebbnek.Úgyhogy most ez is megy bele. Majd megírom, mit tapasztaltam.

Edited by agrobe, 2006 augusztus 10. - 14:44.


#220 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 10. - 15:19

:D Én is ezt használom, de a szúnyogos-kiegészítõs beszámolót várom! :)

#221 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 10. - 21:13

Nemrég kidobott a Leovet egy illóolajos szert, nem tõled lopták Agrobe? :dev: :P Most a gerincre öntõs szert akarom kipróbálni, beszéltem is az állatorvosommal, nincs e káros mellékhatása a pickstopnak.Elég õszinte fazon, ha kehéje volna a szernek õ mondta volna, épp ezért meg is lepõdtem amikor azt mondta hogy ritka egy jó szer, szarvasmarhákra és lovakra használatos, de a repellens (rovarûzõ) hatása hamarabb megszûnik mint 4 hét, mert a lovak állandóan pucolódnak és megizzadnak :D , de ha szûnik a hatás akkor újra lehet kenni, mert gyakorlatilag távozik a szervezetbõl.Kiváncsi vagyok.A szegedi állatpatikából rendeltem tegnap! ma már megjött az értesítõ!!!!Az ára 6800 ft+ szállítási költs. de fél literes kiszerelés, amibõl elvileg 4 hétre (lovagolt lovaknál mondjuk a fele) elegendõ 15 ml ......Mi öten dobtuk rá össze a pénzt, így nem is olyan sok kb 1500ft per fõ és jut mindenkinek 100ml, azaz ha két hetente lekenem vele a lovam ( 6 alkalom jut) akkoris elegendõ ez a mennyiség 12 hétre! (két és fél hónap illetõleg 3 hónap a hatóidõ) ergo kihúzzuk a nyarat vele.( Míg pl. az említett tutti hatásos leovetes lötyi 2700 ft és kb 2hétre elég ha spórolok vele de használom minden lovaglásnál)Megírom milyen tapasztalataim lesznek vele, bár nehéz dolga lesz a szernek mert az én lovam nagyon érzékeny a bogarakra......Az állatorvos annyit mondott még hogy esetenként elõfordulhat mellékhatásként viszketés a felhordási felületen, de elmúlik és nem nagyon jellemzõ.

Edited by chyki, 2006 augusztus 10. - 21:14.


#222 Muki

Muki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.078 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 10. - 21:46

nalunk sokkan a butoxot hasznaljak,annak ellenere hogy a prospektusban nem emlitik hogy lora is jo lenne.Es nem is jo. Legalabbis en kiprobaltam,es hat nem hasznalt semmit.Szerencsere most esos az ido,igy most egy kisse ritkul a legyallomany.Ami hasznalt ugy ahogy az az almaecet volt, bar a mai legyek ugy nez ki barmire kepesek egy kiss verert.Ami meg biztos az a fust, amit en a nyaron gyakran hasznaltam,a lovak valosaggal a tuz korre gyulnek es ugy legelnek. Csak hat az allando tuzrakas eleg idoigenyes.

#223 Guest_Kameleon_*

Guest_Kameleon_*
  • Guests

Közzétéve 2006 augusztus 10. - 21:51

nalunk sokkan a butoxot hasznaljak,annak ellenere hogy a prospektusban nem emlitik hogy lora is jo lenne.Es nem is jo. Legalabbis en kiprobaltam,es hat nem hasznalt semmit.Szerencsere most esos az ido,igy most egy kisse ritkul a legyallomany.Ami hasznalt ugy ahogy az az almaecet volt, bar a mai legyek ugy nez ki barmire kepesek egy kiss verert.Ami meg biztos az a fust, amit en a nyaron gyakran hasznaltam,a lovak valosaggal a tuz korre gyulnek es ugy legelnek. Csak hat az allando tuzrakas eleg idoigenyes.

Hozzászólás megtekintése

Föleg ha a lovak rászoknak a dohányzásra:)Különben a füst, az meg a tüdejüknek nem jó! :D

#224 Muki

Muki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.078 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 11. - 7:12

nyilt helyen nem hinnem hogy annyira karos lenne a fust a lovaknak,azonkivul szabadon leven barmikor elmehetnenek ha nem tetszene nekik.Azert mindegyiknek van annyi esze hogy farral all a fust fele.A kancam hihetelenul elvezi,sokszor ki se latszik a fustbol.Persze a fustot nem hasznalt gumiabroncs,ures flakonok meggyujtasa altal nyerjuk,hanem egy kis felszaraz szenabol.Persze istalobban egyaltalan nem ajanlot a modszer... ,de gondolom erre mindenki rajot magatol is.Nalam az istalloban ,hala az ottfeszkelo ket fecskeparnak,alig van legy.

#225 Guest_Kameleon_*

Guest_Kameleon_*
  • Guests

Közzétéve 2006 augusztus 11. - 7:26

nyilt helyen nem hinnem hogy annyira karos lenne a fust a lovaknak,azonkivul szabadon leven barmikor elmehetnenek ha nem tetszene nekik.Azert mindegyiknek van annyi esze hogy farral all a fust fele.A kancam hihetelenul elvezi,sokszor ki se latszik a fustbol.Persze a fustot nem hasznalt gumiabroncs,ures flakonok meggyujtasa altal nyerjuk,hanem egy kis felszaraz szenabol.Persze istalobban egyaltalan nem ajanlot a modszer... ,de gondolom erre mindenki rajot magatol is.Nalam az istalloban ,hala az ottfeszkelo ket fecskeparnak,alig van legy.

Hozzászólás megtekintése

Gondoltam ám ;) de azért inkább légymentes környezetet kivánnék mint füstölt lovat :yeah: :P

#226 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 19. - 20:11

Ne haragudjatok, most nincs energiám visszaolvasni, lehet hogy volt már róla szó... A lovam semmilyen sprayt nem bír, de a legyek marhára idegesítik. Arra gondoltam veszek neki egy necctakarót, de vajon az rajta marad az istállóban?! Vagy azt csak felügyelet mellett érdemes használni?

#227 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 21. - 14:51

Igaz a szezonnak vége, de szerintem jövõre gyûjtök egy ilyenre:szúnyogvadász.com

#228 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 22. - 18:52

Igaz a szezonnak vége, de szerintem jövõre gyûjtök egy ilyenre:szúnyogvadász.com

Szép ára van... :(

#229 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 12. - 17:22

Szép ára van... :(

Nem is a készülék kerül sokba, hanem a 21 naponkénti csere. 3300 Ft plusz 4000 a gázpalack. Nagyobb istállónál persze megérheti. Légycsapdát már csináltam, az is van ott a honlapon, igazából egy tölcsér és egy nejlonzacskó kell hozzá. Bele pedig egy üveg sör, fél deci ecet, és 2 evõkanál cukor szépen feloldva. Ez odavonzza a legyeket, darazsakat, bemásznak a tölcséren keresztül, de kijönni nem tudnak. A szúnyogcsapdát is meg lehetne oldani hasonlóan, csak más anyag kéne bele. CO2 tartályt is lehet kapni, nem értem miért gázpalackkal csinálják. Majd nyáron nekiállok kísérletezni vele. Az octenol a kérdés, hogy az mi lehet, majd utánajárok. A másik az UV fénnyel mûködõ szúnyogcsapda, az elektromos ráccsal, az mondjuk minden éjjelilepkét is odavonz. Más kérdés: kullancsok ellen tudtok valami (mód)szert, amivel lehetne kezelni a legelõt? És mondjuk nem fordulnak fel a lovak, ha megeszik, illetve nem kell hetekig várni, hogy ráengedjük õket.

#230 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 12. - 17:47

Légycsapdát már csináltam, az is van ott a honlapon, ...

Hol, Cav? Egy linket lehetne kérni?

#231 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 12. - 18:35

Más kérdés: kullancsok ellen tudtok valami (mód)szert, amivel lehetne kezelni a legelõt? És mondjuk nem fordulnak fel a lovak, ha megeszik, illetve nem kell hetekig várni, hogy ráengedjük õket.

Ez engem is nagyon érdekelne.Kerítjük a legelõt, és vödörszám söpröm magamról a kullancsokat.Az enyhe tél hátrányaként rengeteg van belõlük.Fogalmam sincs, mit tehetnék, hogy némiképp csökkenjen a létszám.

#232 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 12. - 19:12

Bocsi a féléves átfutási idõért, de csak most láttam, végülis lassan megint esedékes:)))A pacink tavaly nyáron lyme-os volt és állítólag ezzel összefüggésben hihetetlen módon lepték a legyek, ráadásul azok a ronda vérszívó fajták. Mi is kipróbátuk a necctakarót és alapvetõen meglepõen jól mûködött, ahol a takaró védte, ott nem érték el a legyek. A mi pacink karámban van, amíg a lyme miatt gyenge volt és gyakorlatilag csak álldogált egész nap, a takaró elég jól bírta, bár az is igaz, hogy a hasa alatt is összekötöttük egy bálamadzaggal. Amikor viszont a jószág kezdett jól lenni és rendszeresen hempergett a karámban, a takaró egyrészt állandóan elcsúszott, másrészt szanaszét szakadt, úgyhogy inkább leszedtük róla. Üdv:juice

Ne haragudjatok, most nincs energiám visszaolvasni, lehet hogy volt már róla szó... A lovam semmilyen sprayt nem bír, de a legyek marhára idegesítik. Arra gondoltam veszek neki egy necctakarót, de vajon az rajta marad az istállóban?! Vagy azt csak felügyelet mellett érdemes használni?



#233 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 12. - 19:24

Hol, Cav? Egy linket lehetne kérni?

Ehol ni És itt van kb. az amit csinálni szoktam: Posted ImageItt meg egy komplett leírás. Aki nem tudna angolul: a vödörre azért kell a lyuk, mert a legyek a fény felé szeretnek repülni. Az alsó tölcséres rész alá kell tenni a csalétket, amire rászáll a légy, és amikor felszáll akkor a tölcséren keresztül a vödörbe jut. Csalinak meg azt írja, hogy lehet kapni légycsalétket, azzal kezdi, és némi kutyakakival meg rothadó zöldséggel egészíti ki. Lényeg, hogy büdös legyen, és ne száradjon ki. A hús is jó, csak emberektõl elég messze legyen. Meg lehet szerelni alulra lábakat, és akkor minden nap friss kaki fölé helyezni a vödröt. :-D

#234 Guest_Mona84_*

Guest_Mona84_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 13. - 12:32

Sziasztok!Nagyjából végigértem ezen a témán. Én a szunyogok ellen kérnék valamilyen tanácsot, de olyat amivel a környezetbõl lehet kiirtani õket. Mert tudni kell, hogy egyszem pejkónk van (többen tudnak már róla), háznál, udvaron van és igy azért a böglyöktõl, kullancsoktól annyira nem tartok, igaz, mivel szeptemberben hoztuk tavaly, ez lesz az elsõ nyarunk, de szunyogokkal már tegnap este tele volt az istálója. Van egy tavunk is tehát ott kikelhettek meg ilyenek. Valami permetszerre gondoltam (amivel még szárnyrakapás elõtt is elkaphatjuk õket) az udvaron, helyén, tókörül végigmehetnénk, de nem tudom létezik-e ilyen, ami se a lóra, se a halakra, kutyára, emberre, növényekre nem veszélyes, vagy merre érdeklõdjek?!

#235 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 13. - 12:57

A citronellát utálják, ha végigolvastad a topikot, akkor olvashattad, hogy sima vízbe kell csepegtetni citronellaolajat és azzal lefújni.De használhatod a többi olaj mellé is, fõleg a teafa mellé, mert az a már meglévõ csípéseket is nyugtatja.

#236 Bundasb1

Bundasb1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 350 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 13. - 13:20

Ha a tó már elég meleg érdemes beletenni egy maroknyi guppy-t. Igénytelenek, szaporák, és imádják a szúnyoglárvát.

#237 Guest_Mona84_*

Guest_Mona84_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 14. - 12:58

A citronellát utálják, ha végigolvastad a topikot, akkor olvashattad, hogy sima vízbe kell csepegtetni citronellaolajat és azzal lefújni.De használhatod a többi olaj mellé is, fõleg a teafa mellé, mert az a már meglévõ csípéseket is nyugtatja.

Köszi, olvastam a keveréked az aromax oldalról ki is gyûjtöttem a rendeléshez, (menta=borsosmenta?, mert csak azt találtam)!

Ha a tó már elég meleg érdemes beletenni egy maroknyi guppy-t. Igénytelenek, szaporák, és imádják a szúnyoglárvát.

Köszi! Szép halacska, megérdeklõdöm hol juthatok hozzá! Mondjuk, pontyok, meg aranyhalak laknak benn.

#238 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 14. - 13:20

az aranyhal is megeszi.a guppit is.borsosmenta, igen.

#239 Guest_messi_*

Guest_messi_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 21. - 23:25

Sziasztok,Ha jól olvastam az eddigieket, akkor a mindenféle Fliegeschutz-ok mennek felejtõbe. (Pont most nézegetem egy bolt honlapján az ilyen lötyiket.)Olvastam Agrobe receptjét, jól hangzik, holnap megveszem a hozzávalókat, aztán kutyulunk, ha eljön az idõ.Persze fura ezt +2 fokban írni, de 7végén enyhül az idõ aztán bedõl a kanyarba a nyár is... :) :yeah:

#240 Guest_messi_*

Guest_messi_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 22. - 18:38

Vásár'tam ma. A citronellával voltam én is bajban, de találtam indiai citromfüvet (cymbopogon citratus, nem tudom mi lehet a különbség a c. nardushoz képest), melyre rá van írva, hogy "távol tartja a csípõs rovarokat ... jól keverhetõ szegfûszeg-, cédrus-, citrusolajaokkal". Úgy véltem ez is jó lesz. :)"Natural" márkanevû, 10 ml-es, 100%-os tisztaságú olaj, a DM-ben vettem mind.