Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Noriker


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
59 válasz a témához

#1 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 24. - 21:02

A noriker vagy nóri ló (délnémet hidegvérû) egy, az osztrák és az olasz Alpok környékérõl származó hidegvérû. Az eredetét a rómaiakig vissza tudjuk vezetni, akik kialakítottak egy tenyészetet ezekbõl a lovakból Noricum (mai Salzburg és Kärnten tartomány) területén (innen a nevük). A reneszánsz idõkben a fajtát nápolyi és andalúz lovakkal javították. Napjainkban a fajta Olaszország északi tartományaiban, Ausztriában és Németországban elterjedt. Hegyi ló, ellenálló a betegségekkel szemben, robosztus, erõs és hosszúéletû. A németországbeli Bavierában egy finomabb verzióját tenyésztik.Felhasználása: fõleg mezõgazdasági munkák, kocsiban és hátaslóként.Marmagasság: 160 cm körülSzínek: pej, fekete, sárga (gyakran mosott sörénnyel), párductarka, egérszürke, mórfejû (egérszürke fekete fejjel), foltos, ritkán szürke.Manapság olyan 9000 egyedrõl tudunk, ebbõl 2700 tenyészkanca.5 fõbb vonal van a fajta kialakításában:- Vulkan: egy 1887-es születésû pej mén alapította, mindig kicsit kosfejû, de jól kezelhetõ csikókat nemzve. A nóri mének kb. 50%-a ebbõl a vonalból vezethetõ le.- Nero: egy 1933-ban született sárga mén után alakult ki, aki csikóiban mindig nagyobb mozgást örökített. Ezt a vonalat megismerni arról, hogy egyedei sárgák, mosott sörénnyel.- Diamant: egy 1903-as születésû mén után alakult ki a vonal. A vonal egyedeinek nagyon biztos mozgása van.- Schaunitz: egy 1888-ban született mén volt, nagyon készségesen dolgozó, de nagyobb testû noriker-vonalat adott és napjainkban szokták telivérekkel keresztezni.- Elmar: Elmar 1896-ban született és az utódai párductarkák. Néha kosfejûek is elõfordulnak ebben a vonalban és még felfedezhetõ bennük az andalúz hatás.Elnevezésük:A méneknek a második nevében fel kell tünteni, melyik vonalból származnak. Ha a mén neve elõtt áll egy szám, akkor az állami fedezõmén. A római szám a lovak neve után azt mutatja, hányadik vonalban áll az állat a vonalalapítótól.A kancák általában fantázianevet kapnak.A kevés egyedre tekintettel a Schönbrunni Állatkert tenyésztési programot végez a nóri lovak fenntartása érdekében. Nagyobb tenyészet található még Salzburg közelében.

Edited by Unicorn, 2008 február 4. - 14:10.


#2 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 23. - 17:05

kivettem a linkeket, mert már nem az van ott, ami miatt betettem ide.

Edited by Unicorn, 2008 február 4. - 14:09.


#3 Amira

Amira

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 383 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 14. - 18:25

Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Imagegondoltam hozzáteszek valamit

#4 Muraközi

Muraközi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 19. - 19:24

Május 04-én határt lépett Szikra, egy 10 éves nóri kanca. Õ az elsõ, még két kanca és egy csõdör követi nemsokára.Ez a kép már Õrbottyánban készült.Posted Image

Edited by Muraközi, 2008 március 3. - 19:55.


#5 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 22. - 15:22

És íme itt van az az egyetlen példány, akit én itthon ismerek és elsõ látásra szerelem volt: Mammut! :cool: A kép Apple-t dícséri

#6 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 23. - 17:38

halk zárójelben teszem hozzá, hogy õ nem tisztavérû noriker.lombik, a csikóm szilvinél látogatható :) benne is majdnem annyi százalék van, mint párducban, mert apáról is kapott noriker vért.

#7 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 24. - 8:13

Kicsit ellentmondásos információim vannak szegény Mammutról minden tekintetben. Hétvégén találkoztam az állítólagos gazdájával, aki szerint tiszta papíros. De volt, aki azt állította nem is az övé..... magánban megy a többi, ha érdekel! :rolleyes:Lehet, hogy nem is egy és ugyanazon lóról beszélünk! :D :rolleyes:

Edited by Lombardo, 2006 május 24. - 8:18.


#8 Muraközi

Muraközi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 3. - 8:31

Kicsit ellentmondásos információim vannak szegény Mammutról minden tekintetben. Hétvégén találkoztam az állítólagos gazdájával, aki szerint tiszta papíros. De volt, aki azt állította nem is az övé..... magánban megy a többi, ha érdekel! :rolleyes:Lehet, hogy nem is egy és ugyanazon lóról beszélünk! :D  :rolleyes:

Hozzászólás megtekintése

Nem tudom pontosan, de a lófelügyelõket megkérdeztem és Herczog Emilnél, ha jól emléxem a nevére, vannak Mo-on tisztavérû nóri lovak. Már próbáltam Vele beszélni telefonon, de csak vonalas számom van és nem bírtam elkapni....Ami a tiszta-papíros lovakat illeti, a szlovákok a származási lapon és a lóútlevélben is, fajtánál a "noriker" megjelölést alkalmazzák. A magyarok a honosításkor már nem jelölik a fajtát, ez is érdekes... Arról nem is beszélve, hogy Szlovákiában "hülyére" sütötték a lovat. Jobb nyh, bal nyak, bal comb.

#9 kisbéri

kisbéri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 501 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 4. - 6:29

Sziasztok !Én is tudok tiszta nóriról. A Sóskúton lévõ Gál Péter tanyáján évek óta tart a hidegvérûek tenyésztése, amit a tulaj éppen mostanában épít le. A tenyésztés alapja egy 13 éves nóri csõdõr, de van itt jópár magyar hidegvérû fajta is(kancák)Itt a tanya linkje:http://www.berboss.h...ar/index.hu.htm

#10 Guest_Róbert_*

Guest_Róbert_*
  • Guests

Közzétéve 2006 június 4. - 10:58

pej nóricombon sütött nóri

#11 Muraközi

Muraközi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 12. - 15:02

Sziasztok !Én is tudok tiszta nóriról. A Sóskúton lévõ Gál Péter tanyáján évek óta tart a hidegvérûek tenyésztése, amit a tulaj éppen mostanában épít le. A tenyésztés alapja egy 13 éves nóri csõdõr...

Ez a ló valóban egy tisztavérû nóri mén! Egy a Vulkán törzsbõl.

#12 Guest_Wolfy_*

Guest_Wolfy_*
  • Guests

Közzétéve 2007 február 1. - 15:01

Üdv !Már régótá álmodoztunk egy hidegvérû lóról..és végre valahára találtunk egyet!Történetesen egy 7 éves noriker csõdört:)albínó alapon fekete pöttyökkel:)gyönyörû,okos,értelmes.

#13 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 1. - 18:13

na mesélj, honnan szerezted? tiszta? van fedengedélye? melyik törzsekbõl származik? hol található?mondjuk nem albínó az alap, talán csak fehér, de ez nüansznyi dolog.

#14 Guest_Wolfy_*

Guest_Wolfy_*
  • Guests

Közzétéve 2007 február 3. - 21:22

Tiszta.Mindene megegyezik a fajtaleírás,nézegettem képeket más norikerek és dettó olyan.Sajnos nincs besütve és papírjai sincsenek.Ausztriából hozták,mint noriker fedezõmén.100%h noriker.Nahh majd ha lesz idõm,akkor teszek fel képeket a drágáról:)

#15 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 5. - 10:45

ha ausztriából hozták, mint fedmén, akkor vissza tudod keresni az osztrák szövetségnél a papírjait és akkor a bal vállán a noriker sütés rajta kellene legyen. az, hogy megegyezik a külleme a standardbeli leírással, az egy dolog. sántít a dolog.

#16 Muraközi

Muraközi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 5. - 13:19

Tiszta.Mindene megegyezik a fajtaleírás,nézegettem képeket más norikerek és dettó olyan.Sajnos nincs besütve és papírjai sincsenek.Ausztriából hozták,mint noriker fedezõmén.100%h noriker.Nahh majd ha lesz idõm,akkor teszek fel képeket a drágáról:)

Nem szeretnélek megbántani, de Ausztriából papír nélküli nóri fedezõmént nem lehet behozni. Pontosabban ott nincs papír nélküli fedezõmén. Az ilyen fajtájú lovak inkább "hülyére" vannak sütve. Pölö az én nóri kancám jobb nyereghelyen és bal combon, valamint bal nyakon. A hasán nem néztük meg...:-)Szlovákiából ollan papírokkal hoztam, hogy megirigyelhetné egy rendes irattár. Erre mondják, hogy pontos-tiszta, rendezett papírok.Azért ha a szlovákok ennyire adnak erre, vajon mennyit adhatnak a sógorok...

#17 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 5. - 13:32

nagyon adnak, láttam kint pár norit. egy sem volt sütetlen. van ismerõsöm, aki hidegvérûtenyésztõ (shire, de régebben norikerei voltak), õ biztos tud segíteni.

#18 Muraközi

Muraközi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 12. - 16:01

Szikra bundában az idei legnagyobb hóban. Ez a Bakonyban 3 cm volt...Posted Image

Edited by Muraközi, 2007 február 20. - 9:16.


#19 Ritus

Ritus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 79 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 26. - 21:13

sziasztok! Nem tud véletlenül vki egy noriker kancát vagy heréltet ami eladó itt az országba?

#20 Muraközi

Muraközi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 27. - 11:34

sziasztok! Nem tud véletlenül vki egy noriker kancát vagy heréltet ami eladó itt az országba?

Szia!
Mo-on nem, de ma már még csak nem is távolság Szlovákiában megvenni nóri kancát, vagy heréltet.

#21 sibu

sibu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 788 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 27. - 14:34

helló! honnan lehet tudni h egy lonak van e köze a norikerekhez (bocsi ha hülyeséget kérdeznék...) csak mert a páromnak van egy pöttyöse.. biztos egyketten ismeritek, de a származásárol nemtudunk semmit... appaloosa-hoz képes tul nagy a feje és vastag strapabiro a lába és dúús a sörénye ami hullámos is, gyanitjuk h van benne sodrott. de emelett appaloosa tulajdonságok is megtalálhatok benne..pöttyös csikos a patája, .....stb sibu

#22 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 29. - 18:16

a pöttyösség és a csíkos pata (fõleg az utóbbi) nem kizárólag appaloosa tulajdonság. ha nincs sütése, akkor max a tenyésztõ tud róla adatokat adni neked, más senki. mindenesetre mutathatnál egy képet. a noriker amúgy nem kizárólag pöttyös, olyannyira nem, hogy mindössze 10 (!) százalékuk párductarka.

#23 Haflingerudvar

Haflingerudvar

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 242 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 4. - 14:04

Szia Unikorn!
Békülésem jeléül itt egy kép a tavalyi "BERHIDAI GAZDAFOGATHAJTÓ VETÉLKEDÕ"-rõl. A nóri kanca fogatunk látható, kumet szerszámban. A verseny kiírás szerint, csak speniter kocsival lehetett indulni. Én hajtok a segédhajtó az Osztrák tulaj. A mi fogatunkban voltak a legidõsebb lovak(14 és 16 év), de ennek ellenére nem mi voltunk az utólsók. Bár az idõeredményünk a leglassabb volt, de nem volt verõhibánk. Ez a végelszámolásban meghozta az eredményét. Mi nem az elsõ díjért indultunk, inkább csak a "reklám" miatt.



Posted Image
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


Nagyon jó buli volt! Majd ide írok a Nóri csikókkal kapcsolatban!
Szia.
A kép nem a legjobb minõség, pedig amirõl beszkenneltük az profi! ??

#24 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 4. - 14:08

részemrõl nem is veszekedtem... hiába profi a kép, a scanneren és a beállításokon nagyon sok múlik, sokszor nem lesz megközelítõleg sem olyan az eredmény, mint az, amirõl scannelnek. a pöttyös ménetek mennyi idõs? származása? fedez? a csikók normáll nyaki sütést kaphatnak? hidegvérû (nyeregtájon sütött) kancára téve kaphat a csikó nyeregtáji bélyegzést?

#25 Haflingerudvar

Haflingerudvar

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 242 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 4. - 14:34

Geburtsdatum: 23.04.2004 Geburtsort: A-5661 Rauris Zücter: 4161 Fritz Rettensteine Brände: P4 374 Vater: Freund Elmar XIII liz. Mutter: Ruf-Krimhild A mai napig nincs honosítva, csak az osztrák útlevele van. Nem hiszem, hogy ménvizsgát fog tenni, ezért nem is fedeztetünk vele. Szerintem nem is igazán I oszt. a lábszerkezete, sõt szerintem egy kicsi alacsony is. De a tulajnak megtetszett, ezért hát megvette. Itt a telepen, csak "dekoráció", hogy ilyen is van. Amúgy jó fej már ültünk rajta néhányszor. Vezetõ ló után szépen megy.

#26 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 4. - 15:07

aham, a méretétõl is tartottam, meg attól is, hogy nincs honosítva. amúgy nem vagyunk még aktív ménkeresésben, csak úgy érdeklõdöm, mi van a közelünkben. a gánti ménekhez nem nyúlhatok, túl közeli rokonok.

#27 Haflingerudvar

Haflingerudvar

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 242 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 4. - 17:13

25% saját vért elbír a ló. Ez azt jelenti, hogy a mén fedezheti a kanca unokáját, különösebb kockázat nélkül.

#28 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 4. - 17:24

tekintettel arra, hogy a kancám nem tisztavérû, ezért a papír szempontjából mindegy a dolog, de nullásat nem akarok semmiképp és csak tiszta nórit, hogy növeljem a következõ utódban a vérhányadot, mert tetszik a fajta. a korrekt küllem és jellem fontosabb, mint a mén közelsége. nem láttam még a gántiakat, csak a 2 félvért, admirálist és generálist, akik teljes testvérek. röpke (az anyjuk) származását még nem sikerült kiderítenem, az érdekelne. amúgy a csikóm is rokontenyésztett norbertre (robert vulkan XIII és rest elmar XI K) apai 2. és anyai 3. vonalban, errefelé biztosan nem mozognék. aztán majd kiderül, mi lesz. gondolkodtam azon is, hogy hagyom õt a fenébe és majd ha arra kerül a sor, akkor behozok egy tisztavérût kintrõl, kinti papírokkal és az a legegyszerûbb. épp csak nem az õ csikója lenne :)

#29 Haflingerudvar

Haflingerudvar

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 242 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 6. - 19:41

Mit szeretnétek tudni a Nóri ménekrõl? Kérdezzetek! Szívesen válaszolok.

#30 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 6. - 20:27

meg ne haragudj, de ezt honnan veszed? a knabstrupiba nem kerülhet hidegvérû ló...

#31 Haflingerudvar

Haflingerudvar

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 242 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 7. - 6:34

gondolkodtam azon is, hogy hagyom õt a fenébe és majd ha arra kerül a sor, akkor behozok egy tisztavérût kintrõl, kinti papírokkal és az a legegyszerûbb. épp csak nem az õ csikója lenne :) Lehet, ha utána számolsz, még olcsóbb is.

Edited by Haflingerudvar, 2008 február 7. - 6:43.


#32 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 7. - 21:42

teljesen normális lóforma, de póni verziókban is tenyésztik, már ha azt az ész nélküli keresztezést lehet tenyészetnek nevezni. melyik hidegvérû fajtába került be a knabstrupi tudatosan? egy melegvérût melyik hidegben fogadnak el? hafiudvar (hogy hívjalak?), tegnap olyat láttam, kész voltam. erdei famunkát délnémet hidegvérûekkel meg voltam egy belga hv. tenyészetben is. szép volt. alig lett pár száz fotó :D az olcsóság nem számít annyira, inkább jó lovacska legyen. mindenesetre nem idén lesz.

#33 Haflingerudvar

Haflingerudvar

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 242 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 7. - 22:07

A fõnököm Stefánnak, a önkormányzatnál Istvánnak, a haverok Pistinek hívnak. Legyek neked is Pisti, ha nincs ellenedre. Ha az anyagi dolog nem annyira számít, én mindenképp az import mellet döntenék a helyedben. A hazai Nóri állomány sajnos még nagyon gyenge.

#34 Haflingerudvar

Haflingerudvar

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 242 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 7. - 22:23

Néhány napja kezembe került egy Osztrák Nóris újság. Ebben olvastam egy cikket a színek, és a vérvonalak eloszlásáról. Vérvonalak szerinti eloszlás: Diamant 22% Elmar 4% Schaunitz 22% Nero 16% Vulcan 36% Szín szerinti eloszlás Rappe 31% Fuchs 29% Braun 15% Tiger 19% Morenkopf 6% A cikk szerint ezek 2003-as felmérés adatai. Kár :( , hogy nem részleteseben foglalkozik az egyes vonalak szín alakulásaival. Szivesen tanulmányoznám azt is. Most, hogy másodszor is menéztem a cikket, észrevettem, hogy ezek az adatok, csak SALZBURG tartományra vonatkoznak! Bocsi, ha valaki azt gondolta, hogy országos (ausztriai) adatok.

Edited by Haflingerudvar, 2008 február 16. - 7:06.


#35 Haflingerudvar

Haflingerudvar

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 242 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 16. - 7:02

Ti tenyésztettek is norikert vagy csak tartjátok õket? Mi lesz a csõdõr sorsa , vagy tényleg csak dísz? Milyen árban vannak ezek a lovak idehaza, külföldön? Tudom sok a kérdés, de kiváncsi vagyok ;) . Üdv: Csikasz Szia! Ha viccesen szeretnék válaszolni, csak trágyát gyártatunk velük! :D Ha komolyan, akkor természetesen van célja az itt létüknek. A két anyakancát fedeztetjük, a kanca csikót is szeretnénk majd, de a méneket csak tartjuk, mert sajna nem egy elsõ osztályú egyedek. Szerintem nem kapnának fed engedélyt a lábszerkezeti hibák miatt. Ezek a hibák a munkát nem befolyásolják, de tenyésztésnél öröklõdhetnek. Ugyan volt itt a Markos Laci bácsi a hidegvérû egyesülettõl, és azt mondta, hogy vigyük fel õket Nagycenkre ménvizsgát tenni, de szerintem ez felesleges idõ és pénz pocsékolás, mert én látom a hibákat, és valószínû, hogy ott is észre vennék. Nekik majd hátas és fogatos munkájuk lesz, ha majd megnyitjuk a panziót és nagy valószínûséggel egy kis beavatkozáson is át fognak esni. A hátsó lábuk közti bõrzacskóból a töltények lesznek kiszedve. ;) Ha pedig minden áron szeretne a tulaj egy fedezõ mént, akkor érdemes olyat kintrõ behozni, amelyik 100%-os. Az árakat már leírtam a hafis topicban, de megismétlem: A két anyakanca 1,8 milla volt, õk kint is egy fogatban dolgoztak. A Tiger 875 euró volt 10 hónaposan. A Morenkopf 1100 euró volt 14 hónaposan. A két idõsebb mén és a kanca csikó itt született. Nagyon változó az ár kint is, de azt elmondhatom, 3-5 ezer euró között lehet jó Nórit találni. De természetesen vannak 10 ezerért sõt még az felett is. Remélem nem zavar, hogy a kérdésedre itt is válaszoltam, de hátha mást is érdekel. Szia: Pisti

Edited by Haflingerudvar, 2008 február 16. - 7:08.


#36 Haflingerudvar

Haflingerudvar

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 242 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 16. - 8:20

Sziasztok!
Õ Adler a telepünkön található idõsebb mén. Õ ugyan itt született, de a mamája hasában jött az országba.
http://kep.ivpicture.hu/3352.jpg
http://kep.ivpicture.hu/3351.jpg

Edited by Haflingerudvar, 2008 április 16. - 8:24.


#37 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 8. - 21:37

Impozáns jószág. :cool: Mennyi idõs?

#38 Haflingerudvar

Haflingerudvar

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 242 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 22. - 11:41

Szia! Bocs, hogy csak most válaszolok, de mostanság sok a meló. Õ 4375 Adler. A papája, 2098 Albert Vulkán XV. 2000 06 01-én született Mo-n. Az anyja hasába lett importálva valamikor 2000 márciusában. Mén létére nagyon jól kezelhetõ és jól lovagolható.

#39 Haflingerudvar

Haflingerudvar

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 242 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 25. - 20:07

http://kep.ivpicture...92.jpg]Honlapom[/url]
Ha minden jól sikerül, ez a fogat vasárnap már Mihályfán eszegeti a szénát! Szorítsatok!!!

#40 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 25. - 21:15

Gyönyörû tiger színûek. Azért lábhibák ide vagy oda, ezt az Adler-t nem dobnám vissza, ha hozzámvágnátok.. :D 3500 Euróért láttam egy nagyon szép egérfakót, igazán formás 3 évest. Csak mire az ember áthozza, kb. 1 millió, ha nem több. Ezek a pöttyösek is tenyésztésbe lesznek véve? Vagy csak mutatóba? :)