Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Oldenburgi


  • Please log in to reply
126 válasz a témához

#1 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 16. - 21:03

Sziasztok!Nem volt önálló topicja az oldenburgiaknak! Pedig ezt a fajtát is biztos sokan szeretik (pl.:én Posted Image ), szóval minden kedves oldenburgi-barátot kérek, hogy meséljen történeteket, vagy tegyen fel képeket, vagy írjon érdekességeket a fajtáról.

#2 MaciLaci

MaciLaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 70 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 17. - 16:47

HelLÓ!A fajta engem is érdekel, de semmit nem tudok róla. Hol lehetne infót gyûjteni?

#3 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 17. - 21:16

Nekem az egyik kedvenc fajtám!De már rég láátam õket én is..Viszon amiket láttam dolgozni azok gyönyörûek voltak!

#4 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 18. - 16:19

Helló!Macilaci: a Mihók-Pataki-Ernst-Ernst Ló és szamár elég részletesen ír a fajtáról, máshonnan infót én nem nagyon tudok.Nekem történetesen van egy oldenburgi kancám, hihetetlenül intelligens, érzékeny, finom, szeretnivaló kis apróság, egy igazi jelenség, nem lehet figyelmen kívül hagyni, akármit is csinál. Nagyon szeretem. Csak sajna nem tudok képet feltenni róla :(

#5 Hókusz

Hókusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 102 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 18. - 16:24

Egy linket találtam:[url="http://"http://www.oldenburger-pferde.com/"]http://www.oldenburger-pferde.com/[/url]

#6 MaciLaci

MaciLaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 70 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 18. - 16:51

Köszi Hókusz erre én is rátaláltam csak sajna nem sokat értettem a szövegbõl.Lótuszvirág! Hol szerezhetõ be a fent említet irodalom?Én a kancámhoz kerestem mént, amikor képbe jött a fajta, ezért szeretnék róla többet megtudni.

#7 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 18. - 17:05

Macilaci! Én lovasboltban vettem, szerintem lovasboltokon kívül lehet még venni olyan könyvesboltokban ahol komolyabb lovas könyvek vannak, vagy ahol ,,Mezõgazdás" könyveket lehet venni. (Mezõgazda Kiadó)Milyen mént találtál? És milyen a kanca (már ha kiváncsiskodhatok) ?

#8 MaciLaci

MaciLaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 70 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 19. - 11:35

A mén neve: Linkel. A Magyar Sportlótenyésztõ Egyesület honlapján találtam. A kanca "magyar félvér", de az utódait magyar sportlóként szeretném süttetni.

#9 Vikkancs

Vikkancs

    Csikó

  • Fórumtag
  • 22 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 17. - 18:44

Na, mi az, leállt a téma?

#10 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 29. - 13:37

Én is szeretem az Oldenburgit. Gondolom nehéz lenne rólam kitalálni. :rolleyes:

#11 Rusty2002

Rusty2002

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 350 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 29. - 13:54

Én is szeretem, bár az én nevembõl ez nem derül ki... :rolleyes: :D Izgi beszélgetés... :D

#12 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 29. - 13:59

Ja...Gondolom Te a díjlovaglást szereted.

#13 Rusty2002

Rusty2002

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 350 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 29. - 14:03

Ja, ja. Honnan gondolod ezt kedves Oldi?

#14 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 29. - 14:07

A nevedbõl! :D Rusty nem egy csodálatos díjló? Vagy rosszul tudom? :confused:

#15 Rusty2002

Rusty2002

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 350 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 29. - 14:43

De jól tudod! Igazából a fórumos név a kutyám neve és szül. dátuma, de Õ valóban Rustyról, a CSODÁLATOS díjlóról kapta a nevét. :D

#16 Csinszya

Csinszya

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 11 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 20. - 16:54

Az oldenburgi a legeröteljesebb a német sportlovak között. Eredetét a 17.-dik századig vezethetjük vissza, erõs fríz befolyással. Ezt a fajtát eredetileg fogtlónak tenyésztették ki. Az évszázadok során spanyol vérrel keverték, amit késõbb a telivér, a cleveland bay és a hannoveri követett.Amikor a 20.dik században csökkent a kereslet a málháslovak iránt, még több telivér került a fajtába,aminek eredménye egy minden célra alkalmas hátasló lett. Az oldenburgi erõs csontozattal rendelkezõ, rövid lábú ló, izmos háttal és mély mellkassal. Szine a tarkán kívül bármely lehet, magassága 165-175 cm. kiválóan alkalmas díjugratásra és fogathajtásra. Nagyon merész természetû, korán érõ fajta. :D

#17 Guest_bett-i_*

Guest_bett-i_*
  • Guests

Közzétéve 2006 május 1. - 7:31

Szia!!Én is nagyon szeretem ezt a fajtát. :)Betty

#18 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 2. - 23:33

Haverom Oldenburgi lovakat szokott behozni Magyarországra Németországból, csak az áruk kissé magas, de alap, hogy B3-at tud menni a ló, ha lesz egy kis pénzem, úgy 1 millió körül, akkor veszek egy ilyen lovat... (ha lesz annyim mostanában). Ha valakinek több infó kell, az küldjön magánt, vagy megadom haverom számát.

#19 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 10. - 14:15

akkor biztos járatos, hogy melyik mén jó és melyik nem...Mi a véleménye(d) a Sandro Boy utódokról, miket tapasztalt kint?

#20 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 14. - 15:48

Valakitõl hallottam, hogy gerinchibásak, és ettül össze-vissza mennek. :D :D

#21 Guest_vezer_*

Guest_vezer_*
  • Guests

Közzétéve 2006 november 22. - 21:59

Valakitõl hallottam, hogy gerinchibásak, és ettül össze-vissza mennek. :D :D

nállunk van egy Oldenburgi kanca de ugrani max 1m de nagyon szépen megy díjlovaglásba és perszenagy és szép

#22 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 29. - 13:47

nállunk van egy Oldenburgi kanca de ugrani max 1m de nagyon szépen megy díjlovaglásba és perszenagy és szép

Na, ez ám a jó hír!! :D

#23 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 4. - 19:58

Sziasztok!Paquirri-rõl tud vki vmit? (apja Pik Bube)A leendõ lovam apja. Én annyit tudok, hogy osztrák és kimondottan díjló vonal. De a csikó, akit eredetileg díjlónak szántak még csak alapszinten van belovagolva. Mivel tõlem teljesen távol áll a díjlovaglás, inkább ugratni szeretek, érdekelne, hogy hogy ugrik a ló. Még ki se lett próbálva. Igazából én mindenes hobbilónak szeretném (elsõ saját pacc :rolleyes: ), de azért 1 m-en elmennék vele néha...Vélemény? :confused: Elõre is köszi

Edited by greyhound, 2006 december 4. - 19:59.


#24 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 5. - 11:06

Sziasztok!Paquirri-rõl tud vki vmit? (apja Pik Bube)A leendõ lovam apja. Én annyit tudok, hogy osztrák és kimondottan díjló vonal. De a csikó, akit eredetileg díjlónak szántak még csak alapszinten van belovagolva. Mivel tõlem teljesen távol áll a díjlovaglás, inkább ugratni szeretek, érdekelne, hogy hogy ugrik a ló. Még ki se lett próbálva. Igazából én mindenes hobbilónak szeretném (elsõ saját pacc :rolleyes: ), de azért 1 m-en elmennék vele néha...Vélemény? :confused: Elõre is köszi

Azért valamennyire a díjlovak is tudnak ugrani, nézd csak meg pl. a hannoveri körung videóit! (a hannoveri topicban ott az elérhetõség). Ott külön vannak értékelve a díj- és az ugrólovak, de mindkettõrõl láthatsz szabadonugrós klippeket. Azért mielõtt megveszed, nem árt megugratni szabadon...

#25 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 5. - 11:15

Franke, ne ferdítsd el ,amit mondtam, mert valaki komolyan veszi!Tény, hogy állatorvos ismerõsöm látott nem is egy utódot tõle, akiknél ez volt a probléma.

#26 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 5. - 11:43

Azért valamennyire a díjlovak is tudnak ugrani, nézd csak meg pl. a hannoveri körung videóit! (a hannoveri topicban ott az elérhetõség). Ott külön vannak értékelve a díj- és az ugrólovak, de mindkettõrõl láthatsz szabadonugrós klippeket. Azért mielõtt megveszed, nem árt megugratni szabadon...

Nagyon bízom benne. Nem kell, hogy ugróbajnok legyen, csak azé nah.. :D Természetesen ki lesz próbálva, de egyellõre még csak az alapokkal küzdünk, és sajnos jelen pill-ban nincs lehetõség kipróbálni a rugóit :dev: , mivel nem lovardában lovagolom. De ha sikerül a gazdiját befûzni, átvisszük a lovardába 1 hétre vendégségbe és akkor meglátjuk mit tud a kis csõdi. :) Amúgy alapvetõen n annak vagyok a híve, hogy nem feltétlenül meghatározó a származás. Ismerek noname lovakat, akik leugorják a többmillás holsteiniket, stb. És az egyik történetesen félig sodri.. ;) Köszi. :ang:

Edited by greyhound, 2006 december 5. - 11:43.


#27 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 5. - 12:18

kivételek mindíg vannak, az arányok viszont összességében egyértelmûek, nyilván azért nem félsodri, ismeretlen származású lovat keres, aki ugratni akar.És nem véletlenül válnak külön az ugró-vonalak a díjlovaglásra alkalmasokétól. Jobb helyeken. :)

#28 zulejka

zulejka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.066 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 21. - 15:01

nemrég ültem egy oldenburgi herélten. A neve Mistral volt, 16 éves lovacska. Ennek ellenére nagyon menõs, de kényelmes, korrekt, és ésésésés... csak jót tudok mondani. Ha minden old. ilyen, akkor idevoksolok.Egyébként nekem a német lovak nagyon bejönnek. okosak szépek és...drágák... :hupp:

#29 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 28. - 12:53

Ezt lehet nézegetni....http://www.horse-gat...ngen/2006/oldb/

#30 Guest_bett-i_*

Guest_bett-i_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 27. - 17:31

Sziasztok! Én is nagyon szeretem az Oldenburgikat! :) Teszek fel pár szépséges Oldenburgit:Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

#31 hadesz

hadesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 89 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 30. - 23:30

Sziasztok! Kósza hírként hallottam, h az Oldenburgi (és Hannoveri) tenyészkörzetbõl évente 1szer ( vmikor õsszel) járnak Magyarországra csikókat bélyegezni és szükség esetén kancát is bírálnak. Ti errõl mit tudtok? Köszi

#32 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 7. - 9:32

engem is érdekelne...

#33 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 7. - 16:53

Sziasztok!
Kósza hírként hallottam, h az Oldenburgi (és Hannoveri) tenyészkörzetbõl évente 1szer ( vmikor õsszel) járnak Magyarországra csikókat bélyegezni és szükség esetén kancát is bírálnak. Ti errõl mit tudtok? Köszi



irjatok mailt a Tenyészszövetségeknek és kérdezzétek meg...még mindig ez az egyik legegyszerübb módja! :D

#34 pegasus

pegasus

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 4. - 23:17

Sziasztok! Az elmúlt héten voltam az oldenburgi szövetségnél Vechtában, azt mondták idén v legkésõbb jövõre tervezik egy leányvállalat létrehozását, melyben bárki lehet tag, és a lovát oldenburgira sütik (természetesen az elõírt kritériumok megfelelése esetén).

#35 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 16. - 23:19

sziasztok, a leendõ csikóm oldenburgira lesz sütve, bár még csak 22 napos pocaklakó.nekem az intézi, akinél fedeztettem. m

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#36 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 23. - 16:44

jelentem, április 2-án megszületett:)

Posted Image

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#37 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 25. - 13:40

Gratulálok!! :kocc: Gyönyörû :yeah:

#38 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 25. - 13:51

jelentem, április 2-án megszületett:)

Posted Image


Csõdör, v. kanca?
Egészséges következõ 3 évet kívánok. :kocc:

#39 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 27. - 9:47

mén csikasz a lelkem:) köccönöm, imádom...bár ritkán látom:(....ééés böszmenagy:)...mekkora lesz:(?

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#40 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 24. - 11:35

Hahó! Lenne egy kérdésem :D , eladtam az oldenburgi pact, az új gazdi fedeztette, tavasszal születik a manó, amit majd szeretne oldenburgira süttetni. De sajnos az útlevele valahol elkeveredett. A combon sütéshez kell az útlevele a mamának, vagy elég ha megvan a német szárm.llapja? Ha kell az útlevél, azt hogyan tudom pótolni, hogy megy ez? :confused: