Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kislovak


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
237 válasz a témához

#81 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 3. - 20:23

Mint, ha azt mondta volna BoKa, hogy Viking fjord és valami hidegvérû, vagy sodrott mix.Egyébként érdekes, sosem hallottam eme keresztezõdésrõl. Rosi által betett képeken némelyik sokkal fjordosabb mint mondjuk egy másik. Pl. a díjlovas képen lévõ ló sokkal filigránabb, mint bármelyik, amelyiknek jellemzõen fjordosabban sávos a sörénye és farka.Az is érdekes, hogy ugye Haramiában is van 25%-nyi arab vér. És az ugyanez a párosítású testvéreivel mégsem teljesen egyformák. Egyik filigránabb, a másik sötétebb színû (ezek általában masszívabb testfelépítésûek, vagy csak másképp tartják õket)Pedig az arab bennük szürke. Sosem értettem, hogyan lehetnek kávésabb színûek páran.

#82 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 4. - 9:56

Ideértem ám :)Nem tudom Vikingben mi van még a fjordon kívül, csak én tippeltem, hogy vmi hidegvérû, de azt is csak azért, mert jóval erõsebb testfelépítésû, mint mondjuk Haramia. Bár nála meg az arab miatt lehet vékonyabb a testfelépítése. Tatáron megnézegettem közelebbrõl naccságát ;)Meg Vikingnél még a szine miatt gondolom, hogy van más is benne, mert sötétebb. A bácsi, akitõl vettem, nagyon ragaszkodott ahhoz, hogy ezek tiszta fjordok, csak hát ugye se sütése, se, papírja, mert az meg a még elõzõ tulajánál van, vmi német dokinál, akinél csikóként volt. Ja, akitõl vettem Vikinget, volt egy másik is, aki állítóag apáról és anyáról is testvére volt, csak 1 évvel fiatalabb kiadásban. Õ az.. Meg õ. Hát... Na én túl sok hasonlóságot nem látok, nemhogy egy vérvonal lenne... Szóval nem tudom mi van még benne, de számomra igazából lényegtelen is, max érdekesség. A lényeg hogy igen jól sikerült kis állat.De mostmár legalább tudom. Viking henson fajtájú :D

#83 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 4. - 10:14

Nem is látszik testvérének, ha csak a másikat látnám, azt mondanám, hogy valami welsh keverék.Én a tiédre igazán akkor lszek kiváncsi, ha lefogyasztottátok.Talán akkor alakilag jobban kijön mibõl is lehet a fjordon kívûl, az jól látszik. Valamelyik lovasújságban hírdettek egy fjord-tinker csikót, egy másik újságban pedig fjord-lipicai csikót. Mindkettõ kávésszínû volt, olyan, mint Viking. Úgy látszik a fjord zsemlefakó színe ezt hozza ki, más fajtákkal való keresztezõdésbõl.Más: Szóval nézegetted és nem jöttél oda, pedig ültem párszor rajta. Szégyeld össze-vissza magad! :( :nem: :confused:

#84 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 4. - 10:36

Mikor lázas volt, fogyott sokat. ( http://kep.tar.hu/bo...5496/13463702#2 )Azóta mintha megint hízott volna, pedig gyakorlatilag minden nap megy (igaz, nem sokat, óvatosan, de megy) és kaját is csak vacsorára kap 1 kicsi fandli irish mash-t. (Meg szálasat, az igaz, meg reggel korpát.)Jaja, mintha sötétedést hozna ki, de akkor http://www.homlok.hu...king_640_13.htm benne nem sok fjord lehet, mert sokkal világosabb fakó volt, mint Viking, és egyáltalán nem hozza a fjordos jeleket. Bár mondjuk ha jól emlékszem a sörénye Haramia anyjának se volt a jellegzetes két színû sörény.Odamentem :) A sárorban voltál, beszélgettél asszem épp Rosival, vagy Varázslóval, köszöntem, de aztán pár perc ácsorgás után eloldalogtam :)

#85 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 4. - 11:03

Odamentem :)  A sárorban voltál, beszélgettél asszem épp Rosival, vagy Varázslóval, köszöntem, de aztán pár perc ácsorgás után eloldalogtam :)

Hozzászólás megtekintése

Hoppá!Akkor nagyon el lehettem foglalva, vagy kábulva. Sajnálom!Meg kellett volna lökdösnöd, hogy: -Hé! itt vagyok! :D Haramia anyja 50%-ban fjord, 50%-ban arab.A sörénye jóval dúsabb mint az arabé, és vannak benne fekete részek.A képtáramban van róluk kép. Ott van olyan is, amelyik a sötétebb színû tesó.(csak sz*r a kép, mert kinyomtatott fotóról lett fotózva)Jó ló lesz az a Viking, egy kicsit még fogy, aztán hajrá! :yeah:

#86 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 4. - 14:56

Vikinget már most tanítgatom az emberek löködésére (na az jól megy neki :D ) majd õ ha meglökdös, azt biztos észre fogod venni :D :kocc: Remélem akkor már õ is ott tud lenni.Tényleg kár, hogy ilyen rossz minõségûek a képek Flóráról. HA jól rémlik, láttam róla máshol is képet, de egyszerûen nem jut eszembe, hogy hol. Azt tudom, hogy akkor, amikor lovat keresgéltem vételi szándékkal (valszeg tehát valamelyik hirdetésben).Henson lovak tényleg igen erõsen hasonlítanak Vikingre, némelyik megdöbbentõen. De lehet, hogy csak azért, mert mind a kettõ kiindulási alapja a fjord, csak sötétebb fakók, hozva a fjordok két színû dús sörényét, de nem visszavágva. A fajta hivatalos oldala: http://www.henson.fr/(Itt van egy link egy flash-es oldalra, és ott van egy csomó kép. )http://www.picardiew...p?idarticle=495http://www.hhwtravel.co.uk/france.phphttp://www.equinfo.o...enson/album.htmhttp://www.noscotes....gefr/henson.php

Edited by BoKa, 2005 július 4. - 17:48.


#87 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 4. - 18:28

A honlapomon ( http://graph.fw.hu ) vannak a tavalyelõtti szattai látogatásunk fotói, azok közt lehet, hogy akad Flóráról is ;)Az a henson fajta, mint fajta, kicsit meredek nekem - ENNYIRE heterogén valamit (úgy értem, küllemileg is meg hasznosításban is meg még - a fjord oldaltól eltekintve - származásukban is elég vegyes csapatnak tûnnek) hogy' lehet fajtaként elismertetni? :confused:

#88 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 4. - 18:42

Francia mentalitás... :gm: (Ezt csak azért, mert tõlük meg folyton a "magyar mentalitást" hallgathattam ;) ) Francia lapokban láttam fotókat, a sokadik generációs henson-állományok már kifejezetten homogén összbenyomást keltenek. Mondjuk az érdekes, hogy ilyen alapon ugyanezt el lehet játszani pl. haflingi mixekkel, vagy bármi más, karakteres fajtával, és akkor 20 év alatt kitenyésztettem egy fajtát? :confused: Ráadásul Franciaországnak elég sok saját pónifajtája van, amik állítólag tökéletesen megfelelnek abban a szerepkörben, amiben a hensont (is) istenítik, szóval még azt sem lehet mondani, hogy hiánypótló szerepe van. Magyarországon hasonló kezdeményezés volt a "tengelici kisló" elõállítása hiánypótló gyermeklóként, de kicsit túlbonyolizálták - fjord, arab és muraközi kutyulása, így a második generációra kaptak egy nagyon nyugis kislovat, ami négyéves korára olyan dongás lett, hogy a gyerekek csak spárgázni tudtak rajta. :dev: :guny: De rövid ideig volt egy "saját kisló-fajtánk. :yeah:

#89 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 4. - 18:57

Rosi, hogy te miket tudsz :) Én mindenesetre köszönöm, hogy megtaláltad milyen fajtájú Viking :D ;)

#90 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 4. - 19:03

Az elsõ henson kis hazánkban! :yeah: :tagaddlegyorsanaztahidegvérûfelmenõt: :D

#91 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 4. - 19:19

Ami csak a fejemben fordult meg, hogy az lehet még benne, és bizonyíték nincs rá? Áhh, azt nem lesz nehéz :DAz a gyanúm, hogy minden fjord ivadék ami nem tiszta fjord, erõsen hasonlít a hensonra... :gm: Merthogy azok is "csak" fjord ivadékok szerintem, nem pedig egy külön fajta. Tehát lehet, hogy a franciák már elismerték, de én még nem :D :D Nem is tudják, mit vesztettek vele :D

#92 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 6. - 20:50

Ellaposodott a topik!Írjatok valamit és mutassátok meg kis méretû lovaitokat.

#93 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.589 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 7. - 10:37

Ellaposodott a topik!Írjatok valamit és mutassátok meg kis méretû lovaitokat.

Hozzászólás megtekintése

Robi:Posted Image

#94 micha

micha

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 23. - 22:15

Hello Lóbarátok!Végigolvastam ezt az oldalt...Ha szép és fajtatiszta fjordokat akartok látni, kattintsatok a www.fjord.hu oldalra

#95 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 22. - 23:57

Laposodunk még mindig. Robi ez a te lovad, ha igen kik a szülei??

#96 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.589 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 2. - 12:52

A szüleit és a származását nem ismerem. 0-ra lett az õsszel sütve.Én szoktam ülni rajta.

#97 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 9. - 20:24

Nem látom tisztán, a fajtája, neme, hány éves? :P

#98 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.589 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 10. - 10:16

Nem látom tisztán, a fajtája, neme, hány éves? :P

Hozzászólás megtekintése

Welsh B paripa, 98-as születésû.

#99 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 10. - 22:20

Te lovad és mire akarnád használni, ill. mostanában mire haszálod??? :kir:

#100 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.589 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 11. - 10:08

Te lovad és mire akarnád használni, ill. mostanában mire haszálod??? :kir:

Hozzászólás megtekintése

Gyerekek lovagoltatása, inkább lóhoz szoktatása. Ez a hét végi dolga. Hét közben pedig járatás címen én szoktam ülni rajta.

#101 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 11. - 20:08

És te merrefelé lovazol?

#102 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 19. - 18:22

Senkinek sincs kislova???? :confused: :confused: :rolleyes:

#103 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.589 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 20. - 11:11

Senkinek sincs kislova???? :confused:  :confused:  :rolleyes:

Hozzászólás megtekintése

De van!Ismerkedés 1Ismerkedés 2

#104 Hókusz

Hókusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 102 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 20. - 12:08

egy pár kép:http://img.tar.hu/mo.../19035208.jpg#3http://img.tar.hu/mo.../19035210.jpg#3http://img.tar.hu/mo.../19035211.jpg#3http://img.tar.hu/mo.../19035146.jpg#3

#105 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 20. - 12:42

De van!Ismerkedés 1Ismerkedés 2

Hozzászólás megtekintése

Robi!Hol készült ez a kép?

#106 iBIza

iBIza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.273 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 20. - 13:04

A Medve-farm (Veresegyház) mellett lovagoltat az emberke a kis lovával. Estére Gáborék tanyáján szokott idõzni a paci. Amikor meg nincs vendég, aki lovagolna a hátán, akkor a gazdáját viszi terepre. Már találkoztam velük a Fót-Veresegyház közti ligetekben, megy a kis ló, mint a golyó. :D

#107 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 20. - 13:19

Na köszönöm a képeket egy kis életet vigyünk ebbe a tpoicba, mert mostanság nagyon kihalt lett. Én még sajna nem tudok képeket felrakni, de majd hamarosan....Hókusz ez a te lovad???

#108 Hókusz

Hókusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 102 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 20. - 13:31

Igen saját paci immár 8 éve. :)

#109 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 21. - 20:17

Írsz róla részletesebben is, köszi! :dev:

#110 süsümester

süsümester

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 94 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 7. - 19:35

na itt vaok. Nekem is van egy kislovam, méghozzá hucul. Szép okos és fekete naon szeretem. Azt ne mondhatnám hogy gyors de még szokja a lovaglást remélem ég gyorsul, de okos az bizti

#111 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 7. - 21:15

Hun tartod, még egy kis infót írhatnál?

#112 süsümester

süsümester

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 94 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 8. - 18:37

Otthon van nálunk a szentendrei szigeten. Feket kanca és most lesz 5 éves.Én lovagoltam be és most is én lovagolom, szertném mindenre megtanítani amire csak lehet ("még írni is "). Naon szeretem és okos is csak egy kicsit lusta, nemigen akar gyorsabban menni erre kéne most leginkább tanítani, persze csak reális sebességig nem akarok 200-al repeszteni.

#113 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 8. - 18:56

A szigeten hol vagy?

#114 süsümester

süsümester

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 94 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 9. - 19:21

Otthon.HI-hi-hi. Ez a legjobb hely. Te is itt vagy? Tán nem neked van még fjordod (mármint félig vagy mi): Lehet ismerlek.Már ha lehetek kicsit pofátlan. Amúgy egy új helyen vagyunk nekünk is vannak fjordjaink ott vaunk.

#115 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 15. - 14:48

Szó volt arról, milyen fejszerkezete lesz egy "nem tiszta" huculnak. Ez a kép frissen készült ANGYIRÓL, most küldték :).

#116 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 15. - 18:29

Naggyon jól néz ki!!Hol tart(otok) a kiképzésben?

#117 süsümester

süsümester

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 94 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 16. - 20:04

azt nem tod esetleg ha hucul kancát és arab csõdört összehozunk mi lesz, huculos lesz-e, ill nem -e baj az anyának.Lehet job a hucul apa

#118 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 18. - 14:52

Én a helyedben nem arabbal, hanem hucullal hozznám össze a lovadat. Most nyáron, vagy mikor akarnád fedeztetni?

#119 süsümester

süsümester

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 94 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 25. - 20:31

még nem majd,még ráér sztem, túl fiatal

#120 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 25. - 21:30

Én olyan párosítást ismerek, hogy hucul apa, arab anya. Csepin Péter Szellõje az. Tudtommal szívós, valamivel kecsesebb, mint egy hucul. Szerintem jó párosítás, ha nem akarsz "hucul tenyésztõ" lenni. :)