Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Shire


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
149 válasz a témához

#41 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 17. - 19:34

Mimi, a nálunk lévõ shire kanca még mindig a legelõn éli napjait. Amit viszont nem olyan nagyon egyszerû meglátogatni, lévén egy õrzött terület, ahová idegenek nem mehetnek be... egyelõre nem tudok semmi biztosat mondani.

#42 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 18. - 11:48

Nézte ma reggel valaki a Találkozásokat? Bodrogi Gyula és Voith Ági voltak benne, amint meglátogatják vidéken élõ fiukat, aki lovakat tart, többek közt egy shiret! Posted Image

#43 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 18. - 11:52

Zsuzska, együtt hozták be Matók Istvánnal a lovakat. :)

#44 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 18. - 13:06

Köszi Anikó!No majd egyszer,nem sürgõs.Amúgy lehet,hogy a két ló nálunk volt karanténban?Kb,2-3 éve hoztak kettõ kanca csikót,ott voltak pár hétig.Nagyon aranyosak voltak,2 évesen nagyobbak voltak jócskán a többi lónál.

#45 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 18. - 13:37

Mimi, lehetséges! Posted Image Hol van az a "nálatok"?Igen, két kanca, az egyik Bodrogi Ádámé, másik Matók Istváné lett. Posted Image

#46 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 18. - 14:03

Anikó!Vasztély, Méhes Tanya Posted Image Arra emlékszem,az egyiknek szélesebb volt a hókája de,mindkettõ nagyon aranyos,kedves ló volt.

#47 ördögdora

ördögdora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 808 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 1. - 18:26

szia Anikó! nem írtad, de elmúlt az õsz, a tél, és nem tudjuk, bejött-e a shire kanca a legelõrõl! ! ! én is megnézném a lovat, sõt ha még tényleg nem fedeztették be, akkor ki is lehet próbálni? milyen terepen? hogy viselkedik? tényleg nem olyan mint egy hidegvérû? tényleg van dinamizmusa???? ültél már rajta? nagyon akciós a járása mint a lipnek, vagy elõre is dolgozik? arra gondoltam, ha jobb idõ lesz, felszárad a talaj, kimennénk megnézni!!!!

#48 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 3. - 21:40

Dóra, és mindenki, aki érdeklõdik a shire iránt: Saca-ló egyelõre még a legelõn éli víg napjait. :)Van egy barátnõje, kb. vele egy idõs MF kanca.Én nem ültem rajta, de Gumilovas kipróbálta. ;) Terepen békés, mint egy nagy elefánt. Nem tudom, mik a tulaj szándékai vele, behozza-e, lehet-e rajta lovagolni... majd kifaggatom alkalomadtán.

#49 ördögdora

ördögdora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 808 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 5. - 11:28

ok. szerintem mást is fog majd érdekelni. köszi addigis!!!!!

#50 barnabee

barnabee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 516 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 7. - 10:43

Az egész országban csak 3 ilyen lo van,ez biztos v ti nemtudtok töbröl.

#51 Júliánus

Júliánus

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 29. - 19:12

Sziasztok!A nevem Krizsány Júlia. Az én nagypapám Krizsány Mátyás is hozott be az országba egy shire-t még régebben,de nem bírta a klímát és elpusztult. jó lenne mégegyszer egy ilyen természeti csodát látni.....Talán egyszer! :) :yeah:

Edited by Júliánus, 2005 július 29. - 19:13.


#52 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 30. - 9:01

Szia!Neki volt a shire csõdöre?Ez a klíma nem bírás érdekes!Azt mondják, az izlandi sem bírja a magyar klímát!Viszont az én fjordom és másoké (ami északi, Norvég fajta) egész jól bírja itthon.Igaz, a nagy melegben azért mosdatom rendesen.

#53 Júliánus

Júliánus

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 30. - 18:51

Szia!Igen, születtek is utódai,de azok inkább olyanok,mint a mini shire-ek. a zoknijuk nem olyan szép földigérõ. A klímának azért volt szerepe az állat elpusztulásában,mert az itteni takarmány sokkal porosabb mint az angliai,mivel más a csapadékmennyiség aránya. Amúgy más lófajtáknál,mint a hafflingiknél is bizonyított,h a magyarországi páratartalom,csapadékmennyiség nem megfelelõ és különbözõ tudõproblémákhoz is vezethet. Bár úgy hallottam,h hafflingi tartók körében elterjedt az istállón belül a forróvizes vödrökkel a páratartalom növelése.

#54 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 1. - 10:44

Szóval akkor szegény csõdörnél, csak annyi kellett volna, hogy vizezve kapja a szénát.Kólikában pusztult el?(csak azért kérdezem, mert úgy hallomásból tudom, hogy elpusztult, aztán valaki azt mondta, hogy még mindig él...)

#55 vrony

vrony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.293 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 1. - 10:48

Júliánus!Csak nem Perkátán volt az a Shire?

#56 Júliánus

Júliánus

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 1. - 12:02

Szia vrony! De igen. Láttad talán élõben is? Krizsány Mátyás hozta be az országba.

#57 Júliánus

Júliánus

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 1. - 12:09

IlustaPontosan nem tudom,mert nagyapám annyit mondott,hogy szántottak a ló elkezdett szédelegni, gyorsan leszerszámozták,de nem lehette már rajta segíteni. Nem beszéltem még olyan sokat az öreggel,hogy pontos képet kapjak a halála okáról. Egyértelmû kólikát meg nem említett.

#58 vrony

vrony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.293 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 1. - 12:13

Szia vrony! De igen. Láttad talán élõben is? Krizsány Mátyás hozta be az országba.

Hozzászólás megtekintése

sajnos nem láttam, de annak idején volt a Fókuszban is. Szívesen megnéztem volna. Imádom ezt a fajtát, hihetetlen állatok és gyönyörûek.

#59 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 1. - 17:38

Sziasztok!A nevem Krizsány Júlia. Az én nagypapám Krizsány Mátyás is hozott be az országba egy shire-t még régebben....

Hozzászólás megtekintése

Nekem úgy tûnik, hogy több shire csõdör is "megfordult" már az országban. Kardos András Szankon tartott Bigije remélhetõleg még mindig jól van... :eek: Nem lakik arrafelé valaki Gumilovason és Sandokánékon kívül, aki meglátogatná, lefotózná, stb.? ;)

#60 Kocka

Kocka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 310 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 17. - 8:42

Õz, megvan a fedengedélyes shire mén!!   Posted Image És  [url="http://"http://www.pointernet.pds.hu/ujsagok/nlmfo/nlm200010/nlm2000105.html"]itt van róla egy cikk.[/url]   Posted Image

Hozzászólás megtekintése

Ez a cikk nekem kicsit fura volt, ugyanis van benne egy ilyen rész:"Nem, a ló tényleg 1420 kiló…Egy normál nagyságú ló nagyjából 500 kilós…… igen, és mivel még csak májusban múlt hat éves, még körülbelül kétszáz kilóval biztosan nõni fog a tömege. Ezen felül azonban minden egyes kiló már tényleg ajándék."Nos ez nekem rekord gyanús, mert akárhogy kerestem, nem találtam 3360 fontnál nehezebb lovat a neten, az meg 1524 kg, szóval, ha tényleg "hízott" még, akkor ha valaki látja, szóljon a gazdájának, hogy esetleg lehet világrekorder is a lova.SziasztokKocka

#61 Dia01

Dia01

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.319 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 20. - 17:01

Nagy élmény lehet Shire-on lovagolni!kár,hogy még sosem próbáltam..Nem is tudom,van -e nálunk lehetõség...

#62 Dia01

Dia01

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.319 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 22. - 14:41

találtam!!! :yeah: egy BIOfarmon..Csak kár,hogy messze van..itt megnézhetitek Lent!

#63 Roxymami

Roxymami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 48 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 30. - 9:24

Sziasztok!Ha szeretnétek tudok felrakni képeket Shire pacikról, mert voltam Angliában és a szomszédunkban volt 3 Shire paci. Ha érdekelnek a képek írjatok ide és felrakom.

#64 Dia01

Dia01

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.319 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 4. - 18:44

Tedd fel!!!tedd fel!!! Köszi!!! :D

#65 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 12. - 14:12

Devil!Domonkos Sándor kötélgyártó5520 Szeghalom, Dózsa Gy. u. 26/1T.: 06-66-371-083 06-20-479-7787

#66 Barbara

Barbara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 9. - 21:12

Sziasztok!A mai naptól van szerencsém Sacival dolgozni!Egy tündér! :ang:

#67 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 1. - 19:16

Hát bizony, Saci elköltözött Törökbálintról.Barbara, mesélnél róla? Milyen helye van?

#68 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 2. - 19:39

Sacit ugyan nem ismerem de engem is érdekelne mi van vele és hogy hol lehet gyönyörködni benne :confused:

#69 Pierrot

Pierrot

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 563 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 27. - 17:34

Sziasztok... a hétvégén volt szerncsém kipróbálni Sacit..álom az a ló! A gazdája Sûrû Krisztián a hajógyári szigeten bemutatózott vele...és mivel mi dámalovasok és õ Sacival,egy csapatba tartozunk így volt olyan kedves h megengedte h kivigyem egy kicsit...óriási élméány volt...áááhhhh :kv:

#70 Guest_wolff_*

Guest_wolff_*
  • Guests

Közzétéve 2006 szeptember 20. - 14:57

Minden Shire rajongó figyelmébe!Saciról vannak híreim! Napersze fotóim is! :kir: Az új tulajdonosnál nagyon jó helyen van, nagyszerûen bánik vele és bemutatóznak is. Saci+sheatland póni nem akármi!Ha minden igaz akkor Saci lesz az elsõ bejegyzett kanca idehaza!Tudomásom szerint éppen a fedeztetése történik.

#71 Andi81

Andi81

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 134 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 28. - 7:17

Hol vannak a fotók?

#72 auermonika

auermonika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 115 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 19. - 16:58

Sziasztok!Találtam egy számomra elég durva képet egy shire lóról. Posted ImageGyönyörûek ezek a lovak, de ez durva szerintem, szerintem. :hu:

#73 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 20. - 13:17

ja. durván photoshoppolt :gm:

#74 auermonika

auermonika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 115 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 20. - 13:23

ja. durván photoshoppolt :gm:

Kifejtenéd? Én csak találtam egy képet és feltettem.....Beírtam a gugliba és kiadta...

#75 hubertus

hubertus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.809 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 20. - 13:27

Monika, a kép egy fénykép- progi segítségével lett ilyen, amilyen. Nem élethû visszaadása a látottaknak. ;)

#76 auermonika

auermonika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 115 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 20. - 13:31

Ezt gondoltam, csak azt hittem azt hiszed én buhertam a képet. Szóval télleg durva a kép, és csak érdekességbõl raktam fel.

#77 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 20. - 14:10

egyrészt én írtam az elsõ hozzászólást, csak hubertus egészített ki. na csak mert kicsit úgy fest, összekevertél minket.aztán. eszembe nem jutott, hogy te csináltad. az viszont igen, hogy elhitted, hogy ez egy élõ shire, mert azt írtad, ez már durva. egy utómunkázott kép miért durva? az lenne az, ha így nézne ki egy shire.

#78 auermonika

auermonika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 115 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 20. - 14:36

Szia Unicorn! Nem kevertelek össze titeket csak rosszul fogalmaztam. BocsiSzerintem igenis durva ez a kép, nem hittem hogy egy igazi shire ilyen ,de az hihetetlen ahogy ezen a képen átformálták. egy igazi lónak nincsenek ilyen lábai, ezt még én is tudom :D

#79 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 30. - 22:20

shire kettes

#80 zulejka

zulejka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.066 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 5. - 10:07

Múlt héten Hollandiában voltam. Meglátogattuk Amszterdamban a Heineken múzeumt, ahol 6-8 shire állt boxokban. Sajna nem lehetett lemenni hozzájuk, csak üvegfalon keresztül nézegethettük, de ez volt életem legközelibb pillanata egy shirehoz (kivéve, ha a fieracavallin is voltak :D )