Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Milyen fajtát válasszak...


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
150 válasz a témához

#41 Playng

Playng

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 74 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 12. - 14:33

Kapomány!Én is osztom az elöttem szóló Aniko véleményét.Természetesen én is hobbilovas vagyok. Posted Image Nekem már van lovam, több mint egy éve boldog tulajdonosa vagyok egy Angol telivérnek.Most biztos néztek nagyokat, hogy egy telivért, ráadásul Angolt hobbilónak (stb), de megjegyzem, én tökéletesen elégedett vagyok vele. Igaz, most volt egy viharvert hónapunk, de a "rakonsátlanságai" még belefértek a "telivér"-be. Néha tényleg elég nehéz vele, de odafigyelés, bátorság (!), és türelem mellett a Teilvér is tökéletes hobbiló.Mikor a Lénát vettük, nálunk sem számított hogy milyen fajta, az volt a lényeg: legyen okos, szép, könnyed mozgású, élénk, nyugodt (!), és kanca Posted Image Igy találtam rá a Lénámra, és ez a módszer már bevállt a barátnõmnél is, aki ugyan sokkal nehezebb úton, de rátalált álmai "Hercegére" (ez volt a neve a pacinak) aki ugyan a gazdája mellett okos volt, gyönyörû és herélt (igaz az volt a gazdája nélkül is Posted Image )de mikor nem volt ott a gazdi egy ördög vált belõle. Õt viszaadták a gazdájának, és hosszas keresés után rátalált Báróra, akivel most is nagyon jól megvannak.Úgyhogy szerintem ne fajta szerint keress, mert az nem lesz túl szerencsés! Így is kevés eladó jó ló van az országban, és ha fajta szerint selejtezel, nem marad semmi!De sok sikert, és légy boldog a paciddal! Posted Image :D Posted Image Playng

#42 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 12. - 16:31

Nálunk a Davos is angol telivér, de nem látszik rajta... inkább arabos a feje... jellemre meg csodálatos, természetesen néha vannak rosszabb napjai, akkor háttal áll a box ajtajának és nehéz bemenni hozzá, mert azonnal kirúg a boxból, de máskor odajön és körbeszagol és odadugja az orrát, hogy "hé te vakargass már meg!", és kitünõ az ugróteljesítménye ahhoz képest, hogy viszonylag alacsony...de én szeretem! Posted Image

#43 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 12. - 18:29

Én is ismertem néhány angol telivért. De mind nagyon normálisak voltak, nagyon jó ugróképességgel. És ha rossz napjuk volt is normálisak voltak.

#44 Kapomány

Kapomány

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 12. - 19:26

Mitne mondjak én is szívesen elfogadnék egy Angol telivért lovamnak. Amúgy szerintem mért lenne gond ,hogy hobbilónak használod. Néha nem is baj hogyha rakoncátlan egy ló hiszen akkor tudod jól ellenõrizni hogy jól ülsz -e a nyeregben. Én imádom az olyan lovakat akik mozognak ,,alattam".Nemtudom ti ,hogy vagytok ezzel?

#45 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 12. - 19:44

Hát, én jobb szeretem a menõs, de megbízható lovat. Az enyém ilyen volt (de csak az egyik). Én egy városka belvárosában lakom, de kertes házban. Na, innen kell terepre is mennem. Elég nem jól jönne ki, ha egyszer terepen nem tudnám kiülni a bakolását, és szépen hazavágtatna nyereggel a hátán az egész városon.

#46 Kapomány

Kapomány

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 12. - 19:53

Hát az nem lenne valami szerencsés!Én egyedül ki se mennék terepre, málam az egy min.két személyes dolog. Mi tegnap voltunk kint terepen öten,három tök ,,gyagya" ló ( Frenki velem,Ex és a Kisasszony) Mondjuk a Kisasszonyal még nem is volt semmi baj ,de az Ex az egy kész rodeót csinált szegény kislánnyal, persze mi csináltunk mindent az Ex után. Szegény lány leesett( én megúsztam). A kiváltó oka a rodeónak egy építkezés volt ahol égett a tûz, pont az út szélén. Én részemrõl nem szívesen mennék ki egyedül. Bár a ló nyugottságától ez nagyban függ.Persze ez az én véleményem!

#47 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 12. - 20:20

Én meg 9 évig csak terepre jártam a sajátommal. Lovardában persze nem, mert ott díjlovaglás, meg ugratás volt. De az enyémmel szinte csak terep. Esetleg néha kicsit itthon a kertben ugratás, de 99%-ban terep. Van azért olyan pacc, amivel lehet terepre menni egyedül. De tapasztalataim szerint ezek nem az iskolalovak.

#48 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 13. - 15:54

Az én kis huje paccommal meg csak(!) egyedül jártunk terepre. Olyankor sokkal normálisabban viselkedik. Ugyanis ha elõtte megy ló, akkor versenyezni akar. Ráadásul nincs nagy mozgása (mármint nem lép túl hosszúakat akkor sem, ha jól átlépi a patanyomát, de viszont jól lehet lebegtetni, mikor jól dolgozik, csak épp nem terepen), és hogy õ lehessen a gyorsabb, ilyenkor mindig elaprózza a lépéseit és még kényelmetlen is nagyon. Ha pedig ilyen terepeket csinálok, az nem tesz jót az addigi rengeteg munkánknak, amit az idomítás során belefektettem. Arról nem beszélve, hogy rohanni akar, mint az õrült, nehéz felvenni és nem az a baj, hogy nem tudom felvenni, hanem hogy muszáj kicsit erõsebben fogni a kelleténél, de az szintén nem használ a támaszkodásának...Persze ezt mind csak azért csinálja, mert kicsit idegbeteg. De azért már sokkal normálisabb terepen is. Posted Image

#49 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 13. - 19:02

Piaffe! Gondolom, ez nem nyugtat meg, de az enyém is ilyen. Viszont ha terepen õ megy elöl, akkor normális. Posted Image

#50 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 13. - 23:07

Ikácska, úgy látom hasonló cipöben járunk. Nekem is háznál vannak a lovaim, igy velük csak terepezek! Nálunk fordult már elö hogy a ló/lovak hazavágtattak, keresztül a falun ... egyszer télen én estem le és nem tudtam még idejében elkapni a szárat, az a mocsok pedig otthagyott és hazament.Kb. 2 hónapja pedig az unokatesóim estek le mind a ketten és a lovak egyedül mentek haza ...Nekünk 2 lovunk van, akik persze nagyon-nagyon összeszoktak: így ha eggyel megyek ki akkor állandóan hazamenne a társához, ám ha kettövel akkor meg mindig csak a másikat figyeli és követi minden mozdulatát ... van ilyen.Üdv

#51 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 16. - 11:07

OFF ONTe Kapomány! Föladtad nekem a leckét amúgy istenmáriásan. Abban a hitben ringattam magam, hogy majd alkalmasint kiderítem a neved jelentését, mi sem kell hozzá, mint fölütni a spenótlexikont (Magyar értelmezõ kéziszótár, Akadémiai Kiadó, Budapest, 1985). Fölütöttem, de sehol semmi. Ahol lenned kellett volna, ott áll a:kápolna fn 1. <Kat.:> alkalmilag haszn. Kisebb templom, ill. templomnak v. más épületnek oltárral ellátott külön helyisége. 2. Táj Nárcisz. [vszó:lat] ~virág fn táj Nárcisz, illetve a:kapor fn Sárgászöld ernyõs virágzatú, szagos kerti fûszernövény (Anethum graveolens). {Ennek fûszerként haszn. (szárított) szára, levele vagy magja. [szláv] ~mártás fn A kapor levelébõl készült m. ~szakállú mn biz <Szitkozódásban az isten jelzõjeként> Hogy az a ~…}Megnéztem ám a Magyar szinonimaszótárt is, ott sem leltelek. Volt ott káplán segédlelkész; <t.é.> pap; volt ezenkívül káplár hiv is tizedes; kapós kelendõ, keresett, szakny kurrens; <t.é.> közkedvelt. De Kapomány nem volt. Utolsóként, mintegy szalmaszálba kapaszkodva hívtam segítségül Póra Ferenc A magyar rokon értelmû szók és szólások kézikönyve címû mûvét (Készült az Úrnak 1907. esztendejében és tartalmaz harmincezer szinonim szót és szólást nyolcszáz logikai sorrendben), de ott sem találtam meg neved jelentését. Alázattal kérdem: mi a harmatos tangóharmónikasípot takar a neved? Mondd meg, kérlek! Vagy játsszuk inkább azt, hogy aki hamarabb ki- vagy megtalálja a jelentését a Fórum elismerésében részesül?OFF OFF

#52 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 16. - 12:31

idézet:
Eredeti szerzõ: Porfelhõ:Vagy játsszuk inkább azt, hogy aki hamarabb ki- vagy megtalálja a jelentését a Fórum elismerésében részesül?OFF OFF[/QUOTE]Szerintem ez egy ló neve. De hogy neki honnan jött azt nem tom. De már én is gondolkodtam rajta. Posted Image Kapomány?

#53 Silver

Silver

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 29 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 16. - 16:55

Ez a kérdés már bennem is motoszkál egy ideje! Posted Image Ha tippelnem kéne, én is a lónévre tenném le voksom, más elfogadható ötletet nem tudván kitalálni! De azért nagyon, nagyon szeretném megtudni, hogy mi is a valóság! :D Nos? Kapomány, ne hagyj minket kétségek közt!

#54 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 16. - 17:57

Ömbörök! Az, hogy Kapomány egy ló neve, még körömfeketényi infót sem ad arra vonatkozólag, hogy mi a kapomány szó jelentése. Mit föd? Mit takar? Mit tesz? Ez a kulcsfontosságú kérdés.A hangzásából ítélve, valamiféle ruhanemû, vagy hasonló ciha díszítõeleme lehet, mint a sujtás, de ha mérget kéne vennem rá, inkább föladnám.

#55 Bazs

Bazs

    Vérnyúl

  • Fórumtag
  • 673 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 16. - 18:13

Amire Te gondolsz, az a paszomány..

#56 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 16. - 18:35

Pörfölhõ, igazad van, de én arra lennék kíváncsi, mi adta az 5letet. tongue.gif [ 16 Június 2002, 18:37: Az üzenetet átszerkesztette: Zsuzska ]

#57 Kapomány

Kapomány

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 16. - 18:39

Igen ,eltaláltátok EZ EGY LÓ NEVE. Méghozzá egy csodálatos lóé. Öszinténszólva nekem fogalmam sincs ,mit jelent ez a szó. Majd énis utánakérdezek(keresek)! Látjátok ez egy tényleg jó kérdés!

#58 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 16. - 18:49

idézet:
Eredeti szerzõ: Kapomány:Látjátok ez egy tényleg jó kérdés![/QUOTE]De ugye nem nyitasz neki külön topicot? :D Bazs, beletaláltál, tényleg a paszományra gondoltam. A kapomány pl. egy fegyver is lehet, akár. Akár... Ki tudja?

#59 Kapomány

Kapomány

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 16. - 19:04

Nyugi megkímélek mindenkit tõle!De NEM állt számdékomban. ;)

#60 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 16. - 19:09

Ezabeszéd!!! Posted Image

#61 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 16. - 22:37

A sok fejletlen nyelvérzékû!adni -> adománykapni -> kapományTehát a Kapomány olyan ló, aminek nem illik a fogát nézni - világos, nem?! tongue.gif

#62 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 16. - 23:04

Muahahahaha! :D x12 Én meg túrom itten a lexikonokat. Sõt :D x24

#63 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 17. - 11:33

És :D x36! (Porfelhõt nevetem ki éppen.)

#64 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 17. - 19:01

Kapomány!Ez a bizonyos ló mén, vagy herélt? Ugye, nem kanca, mert arra szerintem nem illik.De visszatérve a címre, tudod már, hogy milyen fajtát szeretnél?Sac!Nálam ugyanez a helyzet. Nekem is két lovam van, anyja, meg a csikója. De a csikó is már 5 éves. Amikor kb. 1 éves volt a kicsi, épp nálunk dolgozott néhány emberke. Nyitva hagytak minden kaput, a paccok meg szépen kivágtattak. Körbe az egész városon az anya a csikójával (ez volt a csikó elsõ "terepe"). Csaptak vágtában úgy egy húsz perces kört, aztán ahogy mentek, úgy haza is jöttek. Csoda, hogy nem lett baleset. Na meg a nagy lovam vagy 8-9 éve (akkor olyan 12 lehettem) szépen ledobott, és hazavágtatott. Szerencsére ez volt az egyetlen eset, és ez is csak ijedtségbõl adódott. Soha többet nem emelte alattam bakolásra a lábát. És most ez a lovam haldoklik...

#65 Kapomány

Kapomány

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 17. - 19:06

Kapi ,herélt! Most kinéztem egy holland lovat nagyon kis ,, csinos" ló. Szerintetek jó a holland ló (fajtailag) ? Ha nem hollandot akkor szerintem a magyar sportlónál maradok.

#66 Silver

Silver

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 29 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 18. - 0:00

Idéznék a Határozó Kézikönyvek, Lovak c. kötetébõl:"Holland melegvérû Jellemzõ tulajdonságok:A holland melegvérû bizonyítottan kiváló ugró és díjló. Híres jó lábszerkezetérõl és jó pataalakulásáról. Noha gyorsnak nem mondható, a fajta atletikus és igen kimagasló gimnasztikai képességekkel rendelkezik. A tenyésztõk nagy hangsúlyt fektetnek a mozgás tökéletességére és a nyugodt vérmérsékletre."Szerintem jól hangzik. Posted Image Mindamellett azt is tudjuk ugyebár, hogy minden fajtában akadnak kiváló felépítésû és tulajdonságú egyedek, és úgymond kevésbé kiválóak! Jól nézd majd meg a választottadat! Posted Image Silver

#67 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 18. - 13:20

Hali!Én ismerek néhány holland lovat!! (És elismerésem feléjük. ;) )No most a legtöbb, amit láttam, inkább fogatbavalóak voltak. Egy ismerõsöm hozta be õket Hollandiából, mind fiatal (3-4-5 évesek) heréltek voltak. Azért mondom, hogy azok inkább fogatlovak voltak, mert nagy kaptárfejük volt és akkora mozgásuk, amit még sokan közületek nem is láttak még, abban biztos vagyok. Mert láttam már sok eszméletlen mozgású lovat, de ezeknél rendesen leesett az állam. Szóval azt kiülni... persze ki lehet, de nem az igaziak voltak hátaslónak. Meg kicsit inkább felfelé jártak, ezért díjlónak nem voltak igazán jók.Nos õket eladta az ismerõsöm az összeset, aztán hozott be még néhányat. Azoknak már nem volt akkora kaptárfejük. Szintén szupi lovak.Azonban van egy becses ló, amit szintén onnan hozott.. a lányának. A pacc most 1-2 hónapja indult elõször díjloviban a lánnyal, de mindent megnyertek. (Persze egyelõre még csak alapfokban.)Az elsõ versenyükrõl lehet, hogy belinkelek majd néhány képet a hétvégén.

#68 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 18. - 13:26

Azt elfelejtettem írni, hogy amit Silver idézett, ezekre a lovakra, amiket láttam, tökéletesen illett. Ja, meg nem mind1iknek van kaptárfeje, 1általán, de ezek fogatba lettek véve (a lány lovának kivételével), úgyhogy nem számított, csak a mozgás...

#69 Bai

Bai

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 56 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 20. - 13:09

Szasztok!Hogy ez a topic se Off-olódjon szét teljesen, bejelentem, hogy KISBÉRI Posted Image mindenek felett! Hadd emlékeztessek mindenkit arra, hogy a kisbéri kitenyésztésének mi volt a célja: katonaló. Angol telivérekkel próbálkoztak, de mivel azok túl idegesek és hosszú távon nem annyira teherbíróak, elkezdték õket "mindenféle" nyugodtabb - akár hidegvérû - fajtával keresztezni, hogy a gyorsaság, intelligencia megmaradjon, a nyugodtság, teherbíróság pedig megjelenjen a fajtánál. Elég jól sikerült nekik. A kisbériek pontosan azért, mert vérvonalukban nagyon sok fajta van jelen, minden sportágban nagyon jó teljesítményre képesek attól függõen, hogy az adott egyednél mik a domináns gének. Szerintem õk ideális military lovak, ott pedig mind díjlóként, mint ugrólóként, mind pedig bátor, "mindent bevállaló" tereplóként helyt kell állniuk.Gondolom, nem meglepetés, hogy az én szívem csücske e fajta egyede, nevezetesen egy Ozora-Árvácska ivadék tongue.gif , akit ha minden jól megy, úgy másfél év múlva magaménak mondhatok.Szóval, ÉLJENEK A KISBÉRIEK! Posted Image

#70 yannay

yannay

    Új vendég

  • Kizárt tag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 27. - 21:36

ez jól sikerült Posted Image

#71 Kapomány

Kapomány

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 27. - 21:43

Jól van! Gratula :D !Most olvasgasd a témákat, és ha van kérdésed a témával kapcsolatban vagy valami akkor ugyanígy csináld.

#72 Kapomány

Kapomány

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 27. - 21:47

A legfontosabb ,hogy ne nyitogasd észnélkül a topicokat, mindennek járj utána. Ezt tapasztalatból mondom!!!!!!! Posted Image

#73 Kapomány

Kapomány

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 27. - 21:50

Te mért születtél 98-ba?

#74 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 28. - 9:54

Mi a baj a 98-as születéssel? :D

#75 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 28. - 22:28

1898?

#76 Playng

Playng

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 74 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 30. - 17:56

Szerintem nem fair, hogy ilyen lekezelõen bántok az Angol telivérekkel.. Szerintem igen is jó lovak. Az lehet, hogy idegesek, de ezek közül is vannak kivételek. És az idegességet is lehet kezelni. És ha legalább egy lovat kimentessz a galoppról, foglalkozol vele, kitûnõ ló lehet belõle. A kisbériekrõl csak annyit, hogy (saját tapasztalat alapján) sokkal erõszakosabbak mint egy telivér, hamarabb elfáradnak, és a telivér ügetése és vágtája sokkal kénylemesebb mint egy kisbérié. De a ló az ló, nem? Igy kell õket szeretni, ahogy vannak.

#77 Kapomány

Kapomány

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 30. - 18:30

Szerintem szupi az Angol telivér! Posted Image Én nem tudok róla rosszat mondani.

#78 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 30. - 21:19

Én sem írtam rosszat róluk, ha elolvastad a hozzászólásomat. De a galoppról lejövõ lovakat, hát ... Nem is tudom. Idegrendszer, lábproblémák, miegyéb... :(

#79 Kapomány

Kapomány

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 30. - 21:36

Ebbe lehet ,hogy van valami igazság.

#80 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 30. - 22:30

Mánemazé, de az [url="http://"http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000171"]Atv topikban[/url] nem tudom hány olyan példát írtunk már atv-re, akik a galoppon futottak, mégsincs semmi baj a lábukkal, idegrendszerükkel... Szerintem a bérlovardákban ritkább az olyan telivér, amelyik nem futott galoppon, mint amelyik futott.