Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Magyar lovak vérmérséklete


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
48 válasz a témához

#41 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 12. - 15:49

Igen,nagyon nyugodt lovak.Manapság általában kifejezetten húslónak tenyésztik õket,pedig a sok kisgazdaságban lehetne helyük,szükség lenne a munkájukra.

#42 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 13. - 11:48

Igen,de egyre több ember van aki elkezd érdeklõdni a lovak iránt,a a sport iránt.Egyre többen használnk lovat mezõgazdasági munkára-persze itt nem a nagy vállaltokra gondolok.Szóval van még reményük,jõvõjük :)

#43 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 13. - 13:37

hasu, szerintem aki a sport iránt érdeklõdik, az nem használja a lovat mezõgazdasági munkára és õszintén szólva egyre inkább rosszabbodó tendenciát látok.ugyanakkor én csak csendben kussolgatok, mert végre hidegvérûm van :) akinek egyre érdekesebb a színe. úgy fest, a feketébõl szürke-foltos lesz...

#44 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 13. - 14:16

Uni!Gondoltam nem hidegvérûekkel fognak versenyezni :)Csak még az utóbbi idõben,sokan érdeklõdtek,soakn mentek lovas táborab stb.Persze könnyen lehet h én vagyok lemaradva :DBiztos szép ló :),nincs képed róla?

#45 szöszke2001

szöszke2001

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 13. - 13:26

Sziasztok!Nekem már elég sok tapasztalatom volt a magyar lófajtákkal.Nekem a KISBÉRI a kedvenc lófajtám.Véleményem szerint, lovagolhatóságban,viselkedésben és sportban nyújtott teljesítményben is a legjobb.Hobbilónak is kifejezetten alkalmas nyugottsága,természete miatt.A gidránokról is hasonló a véleményem.Bár kicsit talán temperamentusosabbak,de megfelelõ foglalkozás mellett bármire alkalmasak.Tapasztalataim alapján minden munkát odaadóan és szívesen csinálnak.Nem véletlen a militaryban elért sikereik száma.A furosokról annyit,igazából 1et ismerek személyesen.Õ volt a kedvenc lovam 5évig versenyeztem vele díjugratásban.Nagyon pörgõs,de jól kezelhetõ lovacska.Lovastudásom nagy részét neki köszönhetem.Szóval a Furi(k)ról is jó véleményem van.Tisztavérû Shagyan még nem ültem,csak 1Shagya*Arab telivéren,ami szintén egy kiváló, igaz pörgõs,de nem idegbeteg, rendkívüli képességû ló.Imád versenyezni(díjugratás),mindent megtesz a gyõzelem érdekében.Nah a nóniuszt azért hagytam a végére mer ez az a fajta,ami sem külsõleg sem pedig a belsõ tulajdonságai miatt nem tetszik.Én egyönfejû és makacs lónak tartom.Hozzáteszem vannak kivételek!De én még nem találkoztam hasonlóval. Pálma

#46 KisbérisDíjlovas

KisbérisDíjlovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.507 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 24. - 0:36

Azért kihagytál még párat :D

Edited by KisbérisDíjlovas, 2009 július 24. - 0:38.


#47 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 29. - 13:14

Szöszke2001! Azért lovagolj még pár évet magyar lovakon, aztán úgy 30-40 év múlva szeretném a véleményedet hallani!

#48 szöszke2001

szöszke2001

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 18. - 20:57

Szöszke2001!
Azért lovagolj még pár évet magyar lovakon, aztán úgy 30-40 év múlva szeretném a véleményedet hallani!


IGYEKEZNI FOGOK!

#49 KisbérisDíjlovas

KisbérisDíjlovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.507 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 10. - 19:05

Reméljük :)