Jump to content


Photo

Shagya arab


  • Please log in to reply
1281 replies to this topic

#81 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5,766 posts

Posted 2005 February 21. - 14:29

SAjnos ez nem az a Babilon... Az õ mamája Sharon.A lovam neve Beysha és 4 éves. képeket róla A Miskolc környéke topikban.

#82 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,993 posts

Posted 2005 February 21. - 14:36

agrobe:No nem baj,köszi szépen:)A.

#83 shagan

shagan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 220 posts

Posted 2005 February 21. - 15:32

agrobe: :rolleyes: örülök az információnak, de szeretnék ennél többet is megtudni errõl a ménrõl és a magyarországi csikóiról. Az én lovam is 96-os születésû herélt. Ha valaki tud segíteni, hogy régebben Akasztón ismerte-e ezt a lovat (3 éves koráig volt ott).Tkv.neve: Sharon (mi neveztük el Alinak - mégiscsak fiúsabb név...), örülnék az infonak. Nagyon jól belovagolva, jól nevelten érkezett,mén létére bárki felülhetett akkor még rá. (most már kicsit tapasztaltabb és önfejûbb lett, de én így is imádom).Egyébként a városunkban van egy jó kis arab-megszállott fickó, gyönyörû lovai vannak, shagya és telivérek. csak úgy gyûjti õket, mert szépek..!

#84 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,211 posts

Posted 2005 February 21. - 20:15

Csikasz!Gratula a csikóhoz én annak idelyén jobban leizzadtam mint a kanca pedig mire bementem az istállóba minden el volt rendezve. Kanca evett csikó tisztára nyalva csak éppen nem ngedte szopni az anyja a fiát. Szóval érdekelnének a részletek...Üdv RM.

#85 loxodonta

loxodonta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 244 posts

Posted 2005 February 21. - 20:22

Andika1! Én kétszer voltam Répáspusztán táborban, és az én két nagy szerelmem Gondolat és Álmodozó volt. Mindketten pej kancák. Róluk nem tudsz, hogy megvannak-e még? [ Február 21, 2005, 19:23: Az üzenetet átszerkesztette: loxodonta ]

#86 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,993 posts

Posted 2005 February 21. - 21:53

loxodonta:Gondolatra emlékszem,pej kanca valóban.Weskoba lovagoltuk anno.Azt tudom,hogy eladták,azthiszem valami olasz csávó v külföldi vette meg-jó helyre.De pontosan nem emlékszem,mert volt olyan verzió is,hogy itthon van ,csak kamu a külföld..Álmodozóra sajnos nem emlékszem.Mikor voltál táborban ott?

#87 loxodonta

loxodonta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 244 posts

Posted 2005 February 21. - 22:26

Ha jól emlékszem, '99 és 2000 nyarán voltam (+ - 1 év) Csak abban nem vagyok biztos, hogy akkor Gondolat volt-e 3 éves. Egyikük biztos annyi volt, emlékszem is, milyen büszke voltam magamra, hogy osztályba mentem egy csikón. :D Remélem tényleg jó helyre került, nagyon jó fej kis paci. Nekem nagyon bejött Répáspuszta, tetszettek a lovak körülményei, és a felszereltség is (értem ez alatt a külön ugró- és díjlovas pályát, meg úgy általában a dolgokat...) Egy nagy gond van vele, hogy kb 300 kilóméter választ el tõle...

#88 Cirmos

Cirmos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 188 posts

Posted 2005 February 23. - 6:09

Van itt valaki a forumon aki babolnan dolgozik a shagya- arab menesnel? A shagya- arab kancacsaladjai erdekelnenek.. Van-e a elerheto adatbazis, s letoltheto csaladfa e kancacsaladokrol.. S meg egy Tud e valaki valami forrast ajanlani utannanezni a 30 Maria XX 1842 kancarol.. Annyit tudok, hogy ez a kanca egy kancacsaladot alapitott babolnan.Minden javalslatot megkoszonok elore is..

#89 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7,081 posts

Posted 2005 February 23. - 6:48

30 Maria xx 1842-ben született pej angol telivér kanca, apja Iereed, anyja Daughter of-5 (szép nevek, de az Arab Méneskönyv Bábolna-1972 ezt írja), tenyésztõje Mr. Eddison. A 60-as évekig van meg a kancacsaládja, ha gondolod, beszkennelem és elküldöm.

#90 Cirmos

Cirmos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 188 posts

Posted 2005 February 23. - 15:27

Hat ha lekuldened nekem azt en nagyon megkoszommenm. Minden informacio hasznos errol a kancarol. Kulonosen az foglalkoztat, hogy mit keresett ez a kanca a shagya fajtaban. van-e jellegzetessege ennek a csaladnak? (kullemre). A meenek is nagyon erdekelnenek akik ebbol a csaladbol szarmaznak..Megeyszer ha elkudened nekem ezt a csaladfat azt nagyon megkoszonom..

#91 shagan

shagan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 220 posts

Posted 2005 February 25. - 11:51

FEC! Látom nagyon ott vagy a témában, hát akkor légyszi most segíts!Ismerted-e Shagant(Shagya-5 néven fedezett bábolnán), vagy tudsz-e róla valamit. Esetleg képet tudsz-e feltenni róla. A lovam Posted Image apja, és nemrég láttam egy ugyanilyen korú apai féltestvérét, aki kiköpött hasonmása. Szeretném látni esetleg fényképen, hogy a papa milyen volt.Németországból hozták,és oda is vitték vissza.Köszi [ Február 25, 2005, 10:52: Az üzenetet átszerkesztette: shagan ]

#92 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,993 posts

Posted 2005 February 25. - 20:43

loxodonta:Pedig akkor én is voltam,bár azthiszem 99-ben voltam elõször és akkor csak 1 szer.A körülményeket jobb,hogy nem ismered behatóbban,elég szomorú a helyzet...Fõleg most,hogy elmentek onnan Lassóék.Én már rég nem lovagolok ott,de sokat voltam Répáson,nagyon is sokat.És most aggódom az arabok miatt,mert lementem és nem találtam a fél lóállományt..Megkérdeztem mi van,de azt mondták h a lovak a legelõn vannak.De ott nem voltak..Valami nem stimmel..Remélem minden ok..Fec:Biztos tud segiteni ilyen családfában-Õ Bábolnán van.

#93 loxodonta

loxodonta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 244 posts

Posted 2005 February 25. - 20:54

Andi: Tényleg nem ismerem/tem behatóan a körülményeket... Ami nekem tetszett, az az istálló (mármint a futó elsõsorban), meg a hatalmas legelõ, meg a pálya. Meg hogy a lovak eszméletlen jó fejek voltak (legalábbis azok, akikkel találkoztam). Nem ismerem a belsõ problémákat, de azt én is nagyon remélem, hogy a lovak rendben vannak! Ez a "kint vannak a legelõn" dolog tényleg nem túl bizalomgerjesztõ. Jó, hogy nagy a legelõ, de azért elbújni nem tudnak rajta...És Lassóék mikor mentek el? (Én náluk lovagoltam mind2 alkalommal)

#94 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,993 posts

Posted 2005 February 25. - 23:00

loxodonta:Véglegesen idén.De már elõtte sem volt az igazi.A legelõ tényleg szuper,mert hattalmas és jó a levegõ.De sajnos nincs pénz és most,hogy Baranyai(ménes vezetõ) is elment,már ha minden igaz a 2 ig ember tulajdona lett Répás..És õ nem tudom milyen..Az biztos volt,hogy náluk lovagoltál,mert ott csak õk voltak..A lovak tényleg iszonyat jófejek,csak sajnos a lábaik nem az igaziak..különbözõ okoknál fogva-ebbe nem mennék bele..Utánna fogok járni,hogy hol vannak a lovaink.Én ismerem Répást oda vissza,de sehol nem voltak az általam ismert lovak.És a mura állomány is megnegyedelõdött(tudom hogy húsért tenyésztik,de akkor is-ennél többen szoktak lenni).Andi

#95 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4,848 posts

Posted 2005 March 3. - 10:19

Honey, Shagan!Megtaláltam egy régi hozzászólásomat:"Ropi Szülõk: Jussuf A1-42 - Haita (mirza)Bélyegzés: nyeregtájon, bo.: A 146 jo.: 00Fajtája: arab félvér?Haita (Mirza) Szülõk: 1806 Gazal IX-6 - 779 Toponár Merush HírnökBélyegzés: nyeregtájon, bo.: 95 jo.: TR 95Fajtája: shagya arab?Akkor ezeknél helytálló a fajta megnevezése?A TR az a toponári tenyészet egyedi bélyegzése? "Erre Mongol azt válaszolta, hogy igen.És az is rémlik, mintha mondta volna valaki, hogy ezentúl shagyának csak és kizárólag a Bábolnai tenyésztésû shagyákat fogadják el. Igaz ez? Fec?

#96 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,191 posts

Posted 2005 March 3. - 11:00

andika1!Én például ismerek 1 helyet, ahol a lovakat Répásról vannak. 5 kanca és egy herélt. Elõzõ télen érkeztek.

#97 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3,878 posts

Posted 2005 March 3. - 14:02

Ez így nem lehet igaz. Talán származásút mondtak...A bábolnán kitenyésztett arab fajta Shagya-Arab néven 1978-ban lett elismerve a WAHO által. Ezt a fõleg nyugat-európai Shagya-Arab tenyésztõk érték el, Bábolnáról származó lovak tenyésztéséval. Magyarországon 1980-ban jegyezték be önálló fajtaként.Sok - bábolnai tenyésztésû, és Bábolnán sütött, vagy bábolnai származású de máshol tenyésztett és - kifogástalanul dokumentált - shagya van pl. nyugateurópában, Kanadában, USA-ban de Brazíliában is. Megfelelõen tenyésztett utódaik miért ne lennének Shagya-Arabok - "magyarosan" shagyak?Sõt! Ha valamelyik törzsbõl (Gazlan-Gazal, O'Bajan, Kemir, Jussuf, Shagya, Siglavy-Bagdady...) valamiért hiány keletkezik Bábolnán, vagy kiemelkedõ egyed tûnik fel máshol, Bábolna visszavásárol (Pamino, Párizs) vagy bérel.1990 körül jelentõs viszzavásárlások voltak pl a háború után külföldre került, vagy a hatvanas-hetvenes években eladottak leszármazottaiból. A bábolnai ménes a saját törzsi sötõvasait használja -shagyanal- bal nyereghelyen, másik oldalon a B és a születési év utolsó száma. "Tisztaarabnál" a két oldal felcserélt.Tény, hogy a fajtánál a bábolnai származásnak rangja van, hivatkozási alap, ezért érdemes már a vásárláskor, netán tenyésztéskor figyelni erre (is).

#98 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4,848 posts

Posted 2005 March 3. - 14:18

Köszönöm. Posted Image

#99 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3,878 posts

Posted 2005 March 3. - 14:23

Shagan. Sajnos még nem volt alkalmam utánnakeresni. Rémlik, olvastam már valahol a nevet, de ugye keveredhet az emlék a fórumos névvel is... Megpróbálok nem elfeledkezni a dologról!

#100 shagan

shagan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 220 posts

Posted 2005 March 3. - 14:25

Fec, kösz. Az biztos hogy ott tudnak róla, mert faxon kaptam tõlük egy könyvlap másolatot, amin szerepelt, de én szeretnék képeket is eletleg.

#101 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5,766 posts

Posted 2005 March 3. - 14:26

FEc!Farag II-7 kancáról, Ibn-Galal II-4 (Szaddam) ménrõl tudsz valami infót szerezni?

#102 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3,878 posts

Posted 2005 March 4. - 0:37

Shagan. Van a ménvizsgára készülõk között (tehát akár törzsmén is lehet késõbb) egy Shagya V-2 nevû, négy-öt éves forma, akinek az apja értelemszerûen Shagya V. a bábolnai törzskönyvben. Tehát lovadnak féltestvére lehet. Róla tudok majd képet készíteni, küldeni.Agrobe, ami késik, az nem marad el..

#103 shagan

shagan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 220 posts

Posted 2005 March 4. - 8:44

Fec, nagyon örülnék, elõre is köszönöm a segítséget.Õ magáról a ménrõl nincs néhány kép, vagy info?Jut eszembe, az anyja Gazal Hintás (anyai mamája Toponár Farag Hisztis), és a sütése simán A. A szárm. lapján shagya arab. Akkor most pontosan milyen fajta. Õsei közt vann Ibn Galal, O'Bajan stb., ezek ugye shagyak?Jó lenne tudnom, mert Csuti régi lova is ugyanilyen sütésû, és nem vagyunk benne biztosak hogy mi is lehet.Köszi a segítséget,

#104 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5,766 posts

Posted 2005 March 4. - 9:37

Én is köszi és várok...

#105 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,056 posts

Posted 2005 March 14. - 20:40

Egy ilyen arabos csõdõrt és is szeretnék látni, mert lehethogy beszeretnénk majd fedeztetni, az egyik arab lovunkat. Ráér még!

#106 Aziza

Aziza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 30 posts

Posted 2005 July 29. - 11:23

Sziasztok!Néhány fotó vagy info kéne az alábbi lovakról. Remélem tud valaki segíteni.- Koheilan Kenitra- Gazal XIX Paris- Shagya V Nagycsere

#107 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2,647 posts

Posted 2005 July 29. - 11:32

Aziza!Nézd meg a www.pelsonius.hu-n, talán ott találsz valamit.

#108 Aziza

Aziza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 30 posts

Posted 2005 July 29. - 13:25

Köszi!Szép az oldal. Átböngészem.Azt nem tudjátok, hogy Répáspusztának van-e honlapja?

#109 Aziza

Aziza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 30 posts

Posted 2005 July 29. - 13:32

Andika1,Leírnád, hogy mire gondoltál a Répási lovak lábával kapcsolatban?Konkrétan melyik lovakat keresed? Hátha tudunk segíteni. Ismerek 1-2 helyet, ahova kerültek répási lovak. Emiatt érdekel a lábukkal kapcsolatos véleményed is. Meg persze mindenkié.

#110 vrony

vrony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,293 posts

Posted 2005 July 29. - 13:33

Sziasztok!Néhány fotó vagy info kéne az alábbi lovakról. Remélem tud valaki segíteni.- Koheilan Kenitra- Gazal XIX Paris- Shagya V Nagycsere

View Post

Koheilan KenitraPosted ImageJelenleg Baracson, a Reál-Száll Bt. lovardájában fedez, csak mesterséges úton.

#111 Aziza

Aziza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 30 posts

Posted 2005 July 29. - 13:38

Köszi!Nagyon szép pacc! Van tõle 2 kancánknak csikója, azért voltam rá kiváncsi, hogy mégis milyen az apu!

#112 vrony

vrony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,293 posts

Posted 2005 July 29. - 13:47

Van képed róluk? Engem meg az érdekelne, hogy milyenek apu csikói.

#113 Aziza

Aziza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 30 posts

Posted 2005 July 29. - 14:20

Kenitra csikó

#114 Aziza

Aziza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 30 posts

Posted 2005 July 29. - 15:00

Majd keresek jobb képet, ezeken nem igazán látszik a picúr.

#115 kemir

kemir

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 50 posts

Posted 2005 July 31. - 10:06

Szia Aziza! A Grácia nevû lovatok nagyon tetszik. Milyen származású?Nagycsere Shagya V. a Lovasélet júliusi számának címlapján ágaskodik éppen!

#116 Bogár

Bogár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2,400 posts

Posted 2005 July 31. - 10:53

Sziasztok!Engem érdekelne minden ezekrõl a ménekrõl (kép, vagy valamilyen infó):1933 O'Bajan XV-1 O'Bajan XVIII

#117 Aziza

Aziza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 30 posts

Posted 2005 July 31. - 10:55

Kemír :) Grácia.Kemír V. az apja. Neki Paris csikója lesz tavasszal, azért is vagyok kíváncsi rá. Az újság megvan amin a Nagycsere van. Már csak a Parist keresem.

#118 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4,023 posts

Posted 2005 July 31. - 14:42

Sziasztok!A segítségeteket szerteném kérni.Íme ReményÕ egy 14 éves magyar félvér és talán shagya arab keverék kanca.Azért kérném segítségeteket mert ti talán jobban értetek hozzá és megtudjátok nekem mondani h van e benne arab v nincs.Amióta lovagolom-lassan egyéve-azóta nemtudom eldönteni h van e benne v nincs :)Elõre is köszi a segítséget.Hasu

#119 Aziza

Aziza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 30 posts

Posted 2005 July 31. - 14:58

Szia.Én nem tudom megmondani errõl a képrõl. Egész alakos nincsen, vagy olyan amelyiken mozgás közben van?

#120 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4,023 posts

Posted 2005 July 31. - 15:06

Itt van még róla kettõ kép:Remény áll,Remcsi fej.Majd még rakok fel róla min talán elõnyösebb testhelyzetben van :)Egyébként annyira nem kaciós a mozgása mint az araboknak,tehát nem úgy emeli a lábait stb.De szerintem van benne,mert tényleg nagyon olyan :)Azért is kérdeztelek meg benneteket,hátah ti többet tudtok mondani ;)

Edited by Hasufel, 2005 July 31. - 15:07.