Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Magyar félvér


  • Please log in to reply
623 válasz a témához

#81 Joda

Joda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 24. - 10:43

Unicorn! A lóútlevélben van FAJTA rubrika, legfeljebb nincs kitöltve!Az egy teljesen más kérdés, hogy 1 csikót mikor sütnek nyh-en (illetve kap fajtajelet), ez bmelyik fajtateny. szervezet teny. szabályában van +fogalmazva és ha a csikó +felel a szabályoknak (származás, õsök teljesítménye, küllem, befizetett tagdíj, bef. kancadíj, stb.) úgy fajtajelet bélyegeznek rá, amennyiben valamiben is eltér úgy nyakon lesz bélyegezve.Õz!IGAZAD van! De ha jól emlékszem bocsánatot kértem (ELÕRE). Soha nem mondtam, hogy tévedhetetlen vagyok, de az életben úgy mûködik ahogy írtam tehát TÖKMINDEGY, hogy ki mit tanult, olvasott 2005-ben ez a bevett szokás. Az volt a kérdés, hogy ez MOST hogyan mûködik, HÁT ÍGY!

#82 Langibaba

Langibaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 797 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 24. - 11:00

Sziasztok!Elég nagy vita keveredett ki, ahogy látom, mióta nem jártam erre. Az, hogy Jodával hasonlítgattok, az lehet, hogy azért van, mert hasonló képpen tudjuk. Akkor legalább, már nem egyedül vagyok egyesek szerint hülye. :) Vannak azért érdekes dolgok!!!!!!!!Ez a lipicai+nóniusz=kladrubi!!!! Mi van?! Elképzelhetõ, hogy elfogadják, de ez a csikó maga soha nem lesz kladrubi, csak egy lip. félvér! De a lip. félvér sem fajta. Abban az esetben, ha vki elküldi a Lipicai Félvér Lótenyésztõ Egyesület címét úgy visszavonom eme állításomat. Származási lapon NINCS fajta!!!!! Kivétel az egyesületi, de errõl már volt szó.A lóútlevelet ne keverjük bele, mert az csak egy plusz része, hogy szárm. lapot tartalmaz, az eredeti funkciója az, hogy tulajdonjogot igazoljon, illetve járványvédelmi és állategészségügyi feladatokat lásson el. (Ha vki ebbe is beleköt visszaadom a diplomámat, ugyanis ebbbõl a témakörbõl írtam és a tartalma az "okosoknak" - egyetemi docensek stb. - megfelelõ volt)

Edited by Langibaba, 2005 november 24. - 11:02.


#83 Langibaba

Langibaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 797 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 24. - 11:19

Ja még valami!Bodó professzor nevét ne vegye senki ok nélkül a "billentyûzetére" (nem ehez a témához tartozik az õ, egy életen át tartó munkássága). Ha az Õ munkásságának eredménye 100 %-os lehetne, akkor nem lenne ma Mo-n SODROTT LÓ!!!!!!!

Edited by Langibaba, 2005 november 24. - 11:19.


#84 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 24. - 11:29

miért ennyire "ciki" a sodrott ló? a svájciak ebbõl is tudtak fajtát kovácsolni, nézd csak meg a freibergi lovakat. ott az alap hidegvérû és rátettek melegvérû lovakat.az ilyen lekezelések miatt lesz olyan a helyzet minden téren itthon, amilyen. nézzük le, mert nem fajtatiszta, mert nem melegvérû. hogy ETTÕL még lehet céltudatos tenyésztés eredménye, arra tojik mindenki. árja hozzáállás.

#85 Langibaba

Langibaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 797 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 24. - 11:38

Nem azt mondtam, hogy ciki a sodrott ló. engem személy szerint nem érdekel kinek melyik fajta, vagy fajtába nem sorolható, esetleg nullás ló a kedvence. A lónak nincs a farkára kötve a származása. Igaz, hogy lehet kedes és aranyos, de tenyésztésre alkalmatlan a Mo-i tenyésztési szabályzatok szerint. Én Bodó profnál arra utaltam, hogy nem hiszem, hogy az egész életében végzett kutatómunka (õshonos, génrezerv fajok és fajták) arra ment volna ki, hogy sodrottakat "gyártsunk, mert nem tartom valószínûnek a tudatos sodrott elõállítást itthon. Másik az, hogy ezek a sodrottak jelen piaci helyzetünket igenis rontják. Ha hiszed, ha nem csak azért vannak itt a keleti régióban, mert több pénzt kapnak érte a vágóban. EZ TÉNY!!!!!! Ez tenyészcél? A vágólónak valóban a selejtnek kellene, hogy legyen, ami nyhs csikónál, mélyhûtött 300.000 Ft-os spermánál is elõfordulhat.

#86 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 24. - 11:54

a magyarországi tenyésztési szabályzat...valószínûleg svájc csinálja rosszul, náluk lehetett hátashasznosításban használni olyan lovakat, amiket nehéz kocsik elé is lehet kötni. összekötötték a kellemest a hasznossal és jó kis munkalovakat kaptak. nekik nem derogál.esetleg lehetne a hozzáálláson változtatni, nem pedig a régi dolgokat szajkózni.ausztriában nem átallanak ugró- és díjlovagló versenyeket is rendezni a régen délnémet hidegvérûként is ismert noriker fajtájú lovaknak. annak idején, amikor létrehozták a tengelici kislovat, abba fjordot is tettek, ami köztudottan a hidegvérû(bb) típusba tartozik. tehát volt érdeklõdés kisebb méretû, tömegesebb, erõsebb lovak iránt, épp csak valahogy elsikkadt a dolog.hogy tenyésztésre alkalmas-e egy sodrott, azt talán ne te döntsd el. ezzel az erõvel csak a te kedvenc fajtáidat kellene tenyészteni, vagy esetleg csak a magyar fajtákat, mert a többi nem felel meg a magyarországi tenyésztési szabályzatnak.

#87 hubertus

hubertus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.809 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 24. - 12:06

OffLangibaba!Mielõtt teljesen hajba kapnátok, az alábbira hadd hívjam fel a figyelmed:"a lip félvér x sodrott,akkor aszt irják a papirra,hogy lipicai nehézsodrott.ijet nem láttál? pedig ja!sõtt a nóniusz x lip azt elfogagyák a kladrubiba is.bezony ám!"Ez 100% made in +Feri hozzászólás volt. :yeah: :D Nem kell komolyan venni. Kicsit ismerd meg a fórumtársaid, nézz körül más topicokban is. Nem bánatni akarlak, csak segíteni, mert hagyod magad (bocs) hülyének nézni.On

Edited by hubertus, 2005 november 24. - 12:08.


#88 Joda

Joda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 24. - 12:41

Unicorn!Felhívom a figyelmedet arra, hogy az alap kérdés a MAGYAR FÉLVÉR besorolása volt! De hagyjuk!Igaza van Langibabának ugyanis Õ arra gondolt, szerintem, hogy nincs Mo-on olyan FAJTATENYÉSZTÕ EGYESÜLET (legyen az õshonos MAGYAR vagy akár ANGOL, NÉMET, ARAB, stb., lényeg, hogy Mo-on jegyezve legyen), amelyik éves párosítási terveiben elfogadna egy SODROTT (ismeretlen szárm-ú vagy max 1/2 szárm-ú) lovat akár anyai akár apai oldalon. EZ TÉNY, TÉNY, TÉNY!!!!!!! Nem Langibaba, nem Én és nem más magánszemély dönti el, hanem az erre a célra felhatalmazott (egy egyesületen belüli) tenyésztésvezetõk.Az egy másik kérdés, hogy ez (mármint tenyészcél) a MAGYAR lovak szempontjából elõny vagy hátrány a külföldi tenyésztési politikával gyártott lovakhoz képest.A két témát ne keverd össze!!!!!!!Köszönöm

#89 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 24. - 12:46

nem összekevertem, hanem így alakult a beszélgetés fonala.nem állítottam, hogy bármelyik fajtatenyésztõ egyesület elfogadna sodrott lovat a lovai közé, így akkor te se írj olyat, ami nem igaz.értem, hogy kiabálsz akkor is, ha csak egy felkiáltójelet írsz, nincs probléma a felfogóképességemmel sem, így egyszer is elég leírni azt is, hogy ha valami tény, még ha az ellenkezõjét senki sem állította.

#90 Langibaba

Langibaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 797 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 24. - 14:43

Na ,nem kell veszekedni a sodrott témában. Vannak és kész! Uni!Nem csak a melegvérû fajtákról van szó. Nekem semmi bajom egyikkel se. Nem csak az én kedvenc fajtáimat kell tenyészteni! Ha az ember a lovat szereti, az nem biztos - az én esetemben legalábbis így van - hogy a fajtát szereti, hanem az egyedet. Szerintem ezzela vitát le is zárhatjuk. A tenyésztés és a csikóztatás "fogalmát" pedig külön lehet venni. A tenyészanyagon azt értettem, hogy van egy bizonyos tenyészcél amiért az anyára azt a bizonyos apaállatot teszik. Erre utaltam.Lehet, hogy jövõre nálam is lesz hidegvérû mén, és ha annyira az én fajtám mellett voksoltam volna le, már most se lenne az én fed. állomásomon nóniusz. Szóval a sodrott van volt és egy jó darabig lesz is még a magyar köztudatba, mindegy hogy melyik tájegységen hogy nevezik.

#91 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 24. - 17:27

Esettanulmány:Adott egy csikó, akinek az anyja eredeti bogyoszlói származású hidegvérû kanca volt, csakhogy valamilyen hanyagság folytán nem sütötték le egyáltalán. A csikó apja tenyésztési engedéllyel rendelkezõ magyar hidegvérû fedezõmén.A csikó anyja meghalt, mikor acsikó egy hónapos volt. Ha életben marad a ló, akkor vérvizsgálattal tisztázni lehetett volna, hogy magyar hiodegvérû kanca és ezáltal valószinûleg acsikó kaphatott volna nyereghelyre sütést.De mivel a kanca elpusztult, ezért a csikó anyja hivatalosan ismeretlen. Ezért a teny. felügyelõ nyakon bélyegezte a csikót. (Nem nullás sütést kapott, mivel az apja ismert.)Erre most rákérdeztem, hogy akkor a csikó papírjaiba milyen fajtát fognak írni. A tulajdonos ezt nekem nem tudta megmondani, ezért felhívta az illetékes tenyésztési felügyelõt, aki azt mondta, hogy nagy valószínûséggel ettõl még magyar hidegvérûként lesz nyilvántartva a csikó. Pedig én fogadni mertem volna, hogy simán odarittyentik a papírra, hogy magyar félvér. Namost erre varrjatok gombot.

#92 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 24. - 19:16

Most, hogy így egyben olvastam el sok-sok hozzászólást, nekem gyanúsan egyforma Langibaba és Joda stílusa. Csak nem egy újabb reinkarnációnak lehetünk tanúi? :eek:

#93 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 24. - 19:18

Off: Nekem az a gyanús, hogy Langibaba képtárban Joda az egyik csikó neve. De ezt majd az illetékes moderátorok kivizsgálják. Off vége

#94 Szilaj

Szilaj

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.212 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 24. - 19:40

Kössz a sok jóó infot, sokat okosodtam....Azé jó kis vitát kezdtem :D

#95 Joda

Joda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 24. - 22:04

Kedves Zsubaba és Méz!Van 1 szomorú hírem számotokra, bocs, kettõ!1. A MIKULÁS nem létezik!2. Reinkarnációnak ehhez a fórumhoz semmi köze legalábbis részemrõl! Nagyon "jó" megfigyelõ képességeitek vannak :guny: .Annyiban van TALÁN igazatok, hogy a Langibaba képein szereplõ JODA nevû (akkor még 2 hónapos) csikónak van hozzám is köze - mostmár (ma 7 és 1/2 hónapos) - ugyanis már 2 hónapja az ENYÉM! Ebbõl következik, hogy IGEN személyesen is ISMEREM Langibabát, illetve az összes lovát, sõt anno egy egyetemre is jártunk, de nem 1 szakra és nem 1 évfolyamra. Amúgy 1 évvel fiatalabb és sokkal NÕIESEBB, mint én mivel én FÉRFIBÓL vagyok.Még valami: a csikónak csak a beceneve a JODA, a törzskönyvi neve: SZÖRPIKE (ilyet csak 1 NÕ találhat ki). FONTOS: a szárm.lapon van ILYEN rubrika és ált-ban ki is van töltve.

#96 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 24. - 22:35

Nem értem, mit vered itt magad. Elég durva ez a CSUPANAGYBETÛS NAGYON AGRESSZÍV ÉS ERÕSZAKOS vagyok stílus. Vegyél már vissza.

#97 Langibaba

Langibaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 797 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 24. - 22:43

Nem kellene gyanúsítgatni hogy én Joda vagyok. Szerintem egyáltalán nem hasonlít a stílusunk, max a véleményünk egyes dolgokban, de szerintem ez már volt így máskor is, hogy 2 ember vmit ugyanúgy tudott, vagy gondolt. Már nagyon régen elkanyarodtunk a témától, csak a marakodás megy. Ja és Zsubaba szerintem ezt most Te kezdted.

#98 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 24. - 22:45

Lehet, hogy én kezdtem, de nem ilyen stílusban. Olvass csak vissza. És milyen furcsa megint, hogy Joda jött és írt, és hirtelen megjelentél most te is... vagy nem, nem furcsa. Véletlen egybeesés.

#99 Langibaba

Langibaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 797 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 24. - 22:51

Most arra gondolsz, hogy emiatt a vita miatt én létrehoztam egy másik néven egy "személyt" csak azért, hogy valaki igazat adjon nekem?! Akkor olvasd el még egyszer az egész vitát és meglátod, hogy van még más is, aki ezen a véleményen van, csak másképpen fogalmaz. Az meg hogy hasonló a véleményünk nem azt jelenti, hogy egyek is vagyunk. Én nem adok a Joda szájába szavakat! Mindenki azt írja ide, amit gondol. Szerintem ez a feltételezés gyerekes!

#100 Ladysam

Ladysam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 300 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 3. - 19:17

sziasztok!nekem is magyar félvérem van:)

#101 Detty

Detty

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 105 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 30. - 15:50

És nekem is :D :guny:

#102 Detty

Detty

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 105 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 30. - 16:00

Õ az :)http://img.tar.hu/ki.../17377545.jpg#3

#103 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 8. - 14:51

Én csak lovagolok már lassan 1 éve egy Magyar félvért. A neve Cent. Amugy az õ származását mindíg is meg akartam kérdezni, de mindíg elfelejtem! De ha meglesz majd leírom! :)Õ az: :ang: http://www.kep.tar.h.../50241413?o=0#2

Edited by Merénylõ, 2006 március 16. - 15:46.


#104 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 8. - 16:56

Számomra is egy magyar félvér leányzót tartogatott a sors, igyekszem jó párossá válni vele. :)

#105 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 8. - 17:04

Nekem egy jóképû, pasas jutott! :gm: Õ egy 11 éves herélt... :D Amikor elkezdtem lovagolni, akkor nagyon lusta volt és életkedvnélküli!De mióta lovagolom, és amikor csak tehetem vele vagyok, azóta meghízott és nagyon sokat fejlõdött!

Edited by Merénylõ, 2006 március 8. - 17:04.


#106 Nordwind

Nordwind

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 103 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 13. - 14:41

nekem is van eg magyar félvér kancám! :) apja: orosháza hadfi-365 (furioso)anja: yokum Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

#107 vanilla

vanilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 119 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 19. - 11:56

:confused:

Edited by vanilla, 2006 március 27. - 19:06.


#108 Nordwind

Nordwind

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 103 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 20. - 7:27

nagyon szép ló :P ki az anya és az apja??

#109 bartorsi

bartorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 276 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 20. - 11:40

Õ az én új szerzeményem. Magyar félvér.Stella 1Stella 2 Stella 3

#110 Nordwind

Nordwind

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 103 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 20. - 16:21

bartorsi ö is nagyon szép, van benne ügetö?? a feje szerint!!?!!

#111 Honey

Honey

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.324 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 20. - 16:35

nekem is van eg magyar félvér kancám!  :)  apja: orosháza hadfi-365 (furioso)anja: yokum

Az én lovam is Orosháza Hadfi 365 leszármazottja, pontosabban az unokája. :) fejeszabadonlegel

#112 Nordwind

Nordwind

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 103 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 20. - 16:45

hüüü de szép!! hasolit is szerintem a lovamra!!

#113 Honey

Honey

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.324 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 20. - 16:48

Köszönöm. :ang: Hasonlít? Én pont azt néztem, h sztem nem lehetne megmondani róluk, h van közös rokonuk. Talán annyiban, h mindkettejük szügye olyan erõteljes, de pl. alkatra sztem nem hasonlítanak.

#114 Nordwind

Nordwind

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 103 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 20. - 16:53

de testileg is ;) majd holnap megkeresem azt a képet ahol nagyon hasolitanak üdv

#115 bartorsi

bartorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 276 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 20. - 17:05

Igen ügetõ x Justboy

#116 Nordwind

Nordwind

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 103 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 21. - 8:25

:guny: milyen jó vagyok :guny: :kir: :yeah: :kir:

#117 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 21. - 8:56

Vanilla, hogy hívják az új lovadat? (ismerõsnek tûnik)

#118 Nordwind

Nordwind

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 103 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 21. - 13:22

nekem is valahogy?? hol veted??üdv

#119 vrony

vrony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.293 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 21. - 13:25

Nordwind!Ürítsd a postaládád, mert nem tudom elküldeni az üzit neked.

#120 Nordwind

Nordwind

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 103 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 22. - 16:35

itt vannak a képek ;)1234