Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Sodrott


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
344 válasz a témához

#81 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 27. - 7:19

Elõbb utóbb neked is lesz skatya, kitartás! :yeah:

#82 batista40

batista40

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 34 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 23. - 19:18

Sziasztok! SZerintem ezt a témát újra fel kellene eleveníteni mivel a hidegvérû és melegvérû lovak keresztezésével nagyon jó munka lovakat kaphatunk.Némelyikük akár a versenysportban is megállja a helyét gondolok itt a fogathajtásra.A rönkhúzó versenyekre szerintem még õket is el lehet vinni hisezn hatalmas erõkifejtésre képesek mint a hidegvérû fajták.De lenne egy kérdésem és egy véleményem. Véleményem szerint ha még tovább kereszteznénk a sodrott lovakat hidegvérûekkel akkor akár még a világ legerõsebb lovait is kitenyészthetnénk csak hát erre nem sok tenyésztõ gondol. De persze kíváncsi lennék a ti véleményetekre. Annyit azért közölnék hogy nincs lovam(de lótenyésztõ leszek),14 éves vagyok,de amit csak lehetett eddig minden elméletet elolvastam a lovakról.;) :) Az 1 tonna fölötti lovak sem lennének ritkák szerintem ebbõl a keresztezésbõl.Igaz a méncsikókat ki kellene herélni (legalábbis legális esetben) mivel ezekkel ha fedeznék a kancákat: -egyrészt törvényellenes lenne és a herélteket jobban lehet használni mivel nekik nincsenek ivari ciklusaik(igaz néha nehezebb velük mint bármely ménnel) -másrészt pedig a zugménekkel nincs értelme fedezni mivel ottvannak a tökéletes MHV,BHV vagy más hidegvérû fajtákhoz tartozó mének! Elég hosszú voltam ezért bocs de hát most ez mind csak jött belõlem :rolleyes: :D Akkor véleményeket várom akár privátban akár itt a fórumon. Üdv.:Dani

Edited by batista40, 2010 február 23. - 19:21.


#83 rongyo

rongyo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 830 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 18. - 14:53

Tegye fel a kezét akinek sodrott lova van és imádja.

#84 PIPACS

PIPACS

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 401 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 19. - 7:41

Tegye fel a kezét akinek sodrott lova van és imádja.

Én igen,rajta lovagolok :yeah:

#85 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 19. - 7:44

Nekem is van, de nem imádom :gm: Bumfordi feje, szõrös lába, hatalmas tányér patái vannak. Túl közvetlen és minden érdekli. Fõleg ami csörög, törik, leszakad. Úúúúúúútálatos egy jószág :gm:

#86 PIPACS

PIPACS

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 401 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 19. - 7:48

Az enyém csak könnyû sodrott,finom fejjel és nagyon jó természettel,bújhatsz fülébe-farkába,gyerekek lovagolhatják és borzasztóan kényelmes lovaglású a kezdõk is rajta tanulnak :D

#87 rongyo

rongyo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 830 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 19. - 7:52

És nem megy nagyon a mozgás rovására a tömeg? Én még sosem ültem sodrott lovon, de szándékszom venni egyet és kicsit megrémültem, hogy talán túlontúl lustácska vagy ilyesmi. Nyugtassatok meg hogy náluk is létezik felszabadult vágta.

#88 PIPACS

PIPACS

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 401 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 19. - 7:59

Attól függ,hogy van tartva az enyémrõl is azt gondolják,hogy lassú,de amikor beindul vágtába az arbfélvérrel simán tartja az iramott õ pont hogy menõs nála a tanügetés tanításnál nincs gond,hogy ne menne ügetésbe,de a lovasára nagyon tud vigyázni,igaz egéssz nap kint van a 18H-legelõn a háj ami volt rajta amikor megvettük már izzomá alakult. :yeah:

Edited by PIPACS, 2010 május 19. - 8:00.


#89 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 19. - 8:03

És nem megy nagyon a mozgás rovására a tömeg? Én még sosem ültem sodrott lovon, de szándékszom venni egyet és kicsit megrémültem, hogy talán túlontúl lustácska vagy ilyesmi. Nyugtassatok meg hogy náluk is létezik felszabadult vágta.


:D :D :D
Neked meg kellene ismerened az én sodrimat. És a felszabadult vágtáját. Végül is, ha nem csorogna a könny az ember szemébõl a sebesség miatt, még lehet hogy látna is valamit.....

A sodrottak nagyon sok félék. Egészen hidegvérûnek kinézõ lótól az egészen kis törékeny, melegvérû küllemig, minden elõfordul. Még akkor is, ha csak az 50-50% -ban meleg és hideg vérûeket vesszük is.
Aki itt vágtázik (az elsõ), na õ egy sodortt. Fele hidegvér, fele lipicai. És szerintem elég felszabadult :D

#90 rongyo

rongyo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 830 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 19. - 8:33

Na jó, ilyen aspektusból kicsit baromság volt a kérdésem :D de akkor megnyugodtam. Hülye nõk :)

#91 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 19. - 8:36

:)

#92 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 19. - 8:40

Én is jelentkezem! Bár az én fõhülye lovam csak félig van sodorva, az anyukája volt igazi sodri. Az még ér? :D

#93 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 19. - 8:43

Na, jóóóóóó. Játszunk Veled. De azért ajd néha gyanakodva pillantunk rád. Jó lesz így? És Tombolát nem vihetnéd haza? Akkor teljes jogú lennél. Én eg olyan kíváncsi vagyok, mi lesz abból a kis lükébõl. Majd segítek betanítani. Nálatok eg elkél a fiatalítás

Edited by Panni, 2010 május 19. - 8:44.


#94 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 19. - 8:49

Majd csináltatok én saját sodrott csikót, nem kell nekem a másé. :gm: Van hozzá szép kis kancám, meg szerzek neki jóképû võlegényt. De amíg még az Öreg bírja (nem sokat jósolok neki, pár hónapot), addig nem lesz új ló. Utána majd gondolkozhatunk.

#95 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 19. - 8:51

Majd csináltatok én saját sodrott csikót, nem kell nekem a másé. :gm: Van hozzá szép kis kancám, meg szerzek neki jóképû võlegényt. De amíg még az Öreg bírja (nem sokat jósolok neki, pár hónapot), addig nem lesz új ló. Utána majd gondolkozhatunk.


És nem a Csongor lenne párja?

#96 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 19. - 8:56

Nem tudom még. Lehet. De az is lehet, hogy elviszem Botondhoz Devecser mellé, hátha nekünk is lesz ezüsthajú csikónk. Meg még addig ki tudja, Laci milyen csõdört szerez be, ha mondjuk az Éber idejönne... :cool:

#97 rongyo

rongyo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 830 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 19. - 9:02

Szerintem Botond. Szõke haj rulez.

#98 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 19. - 9:09

Szerintem Botond. Szõke haj rulez.


Boti nem szõke csikókat gyárt, hanem ezüsthajúakat. Nézd, ilyeneket:
Posted Image

Õ maga meg ajjajjaj...

#99 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 19. - 9:15

Na igen, de gondolom az anyukája egy ilyen ezüst hajúnak mosott sörényû. Pej lótól ár érdekesebb az ilyen. Ha csak nem volt szülõ mosott sörényû... máskülönben szegény Boti hiába erõlködik :) Megnézem azt az Ébert. Emlékszem, ho mikor írtad õt egyser, akkor is egnéztem és tényleg nagyon szép, formás....

Edited by Panni, 2010 május 19. - 9:34.


#100 rongyo

rongyo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 830 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 19. - 9:23

Én Botit kerestem meg azon nyomban, engem meggyõzött :) Javítok, ezüst rulez.

#101 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 19. - 9:29

Na igen, de gondolom az anyukája egy ilyen ezüst halyúnak mosott sörényû. Pej lótól ár érdekesebb az ilyen. Ha csak nem volt szülõ mosott sörényû... máskülönben szegény Boti hiába erõlködik :)

Megnézem azt az Ébert. Emlékszem, ho mikor írtad õt egyser, akkor is egnéztem és tényleg nagyon szép, formás....


Jáj, ez fájt.
Amúgy kérdeztem az öröklõs topicban, és ez nem mosottság, hanem ezüst (Silver) gén. Pejben nem tudom, hogy jelenik meg, lehet hogy csak a sárgával párosul. De Boti elég jól örökíti, sok csikójában látszik. :)

Éber szép, és jól is tartja magát, pedig nem fiatal. ott volt Kaposváron tavaly, talán idén is elhozzák

#102 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 19. - 9:38

Jáj, ez fájt.
Amúgy kérdeztem az öröklõs topicban, és ez nem mosottság, hanem ezüst (Silver) gén. Pejben nem tudom, hogy jelenik meg, lehet hogy csak a sárgával párosul. De Boti elég jól örökíti, sok csikójában látszik. :)

Éber szép, és jól is tartja magát, pedig nem fiatal. ott volt Kaposváron tavaly, talán idén is elhozzák


Igen, de a fekete sörénynek pedig a fekete színt engedõ génje fedeti el feketével, legyen alatta akár mosott, akár ezüst.

Bocs a hajúért, nemtom mi ütött belém. Má' javítottam. A többi betû kihagyást és cserét nem, mert azok tetszenek :gm:

#103 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 19. - 9:46

Na látod, ennyire már nem mentem bele a sörényszín öröklõdésébe. :) Akkor meg keresek Karmennek egy párductarka nórikert. Naaa? Milyen menõ lovunk lenne.

#104 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 19. - 9:54

Na látod, ennyire már nem mentem bele a sörényszín öröklõdésébe. :)
Akkor meg keresek Karmennek egy párductarka nórikert. Naaa? Milyen menõ lovunk lenne.


Jó. Ha Römikének is lenne egy tarka kis tankja, akkor már szervezhetnénk TTT -t. (Tarka Tank Találkozó :gm: )

Én meg arra lennék kíváncsi, hogy a tûzöttség, deresség hogy öröklõdik. Mert a Bodza és a Csongi is tûzöttek. A Csongi határozottabban. Ha két ilyen összeadódik, nem lesz abból deres? :gm: Persze gondolom nem adódik össze. Vagy?

#105 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 19. - 11:12

Kérdezd meg a profikat, Réka-d-t és Chillyt az öröklõs topicban, ez engem is érdekel. Amúgy nekem fel sem tûnt, hogy a Csongi tûzött. Herold, az kifejezetten az volt, neki már a választási korú csikóinál is meglátszik, hogy örökíti(-tette).

#106 rongyo

rongyo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 830 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 19. - 11:17

(Elolvastam végre mit jelent a tûzöttség... ezt nevezik fejlõdõképességnek és tudásvágynak :D )

#107 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 19. - 11:24

:ang: Éppen készülök ki egyik ismerõsöm lováhz. Õ is sodrott. Itt van nem messze és mostanában rászoktunk, hogy ebéd szünetben kaja helyett megyünk foglalkozni vele. Remélem, majd sikerül belovagolni is. Mint egy rendes sodri, jó türelme és méla érdeklõdése van. :) Bár szegénynek inden oka meglenne az "öri hari"-ra, mert nagyon hozzáértõk foglalkoztak vel, eleve pipával meg hasrugdosással körmölték ketten. De ár haladunk, egyedül körmölöm, még eg sem kell kötni. Csak teszek rá kötõféket, a madzagot eg le a földre, mert kölönben lassan elsétál, hátha észre sem veszem :D Most futószáron próbálgatjuk, épp annál a résznél tartunk, mikor rájön, hogy nem csak addig kell ezt a körbe-körbét csinálni, amíg kedve van hozzá, hanem tovább is. de remélem ezen is átlendülünk lassan. Egyébként a néhai fekete állami hidegvérû, Negró nevû mén, és egy magyar félvér kanca lánya.

#108 rongyo

rongyo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 830 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 19. - 11:34

Képet kérünk. Ill. csak én:)

Edited by rongyo, 2010 május 19. - 11:39.


#109 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 19. - 14:08

Képet kérünk.

Ill. csak én:)



Jó, csinálunk, ez nem is rossz ötlet, mert még nincs is kép rólunk.
Voltunk ám kint!!! Nagyon tündéri volt, most készültem, vittem a gazdit segítségül. Õ fogta futószárat, én eg egy kötéllel a kezmben terelgettem körbe a kisasszonyt. Nagyon ügyes volt, az elsõ hisztik után szépen elindult, és ma nemm is volt több gond vele. Patácskákat is adott, tündérke. Pedig egy héten csak 2-3 alkalommal foglalkozunk vele. És még ennyi is nem csak a szinten tartáshoz elég, hanem haladgatunk is szépen. Ez például az egyik dolog, amit nagyon-nagyon szeretek a sodrikban.

Szóval kép. Már szólok is, hogy holnap el-ne felejtsünk csinálni

#110 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 19. - 15:08

Képet kérünk.
Ill. csak én:)


Na jó, én is megnézem, üsse kavics. ;)

#111 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 19. - 17:05

Amúgy kérdeztem az öröklõs topicban, és ez nem mosottság, hanem ezüst (Silver) gén. Pejben nem tudom, hogy jelenik meg, lehet hogy csak a sárgával párosul. De Boti elég jól örökíti, sok csikójában látszik. :)

Azugyanaz. ;)
Vagyis leggyakrabban a silver gén hatására lesz mosott a sörény, ami a hidegvérûeknél, sodriknál gyakori.
Minden színben létezhet.
Pejnél lehet ilyen is, de akár ilyen is.

#112 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 19. - 19:13

Jaaaaa. Akkor félreértettem. :( Mindegy, pejben is izgin néz ki, azon az elsõ képen levõ lovacska tetszik. És mondjuk feketében nem alakulhat így? Milyen durva lenne már, fekete ló, ezüst sörénnyel!

#113 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 19. - 19:51

Tegye fel a kezét akinek sodrott lova van és imádja.


Lovagoltam annó egy sodrott kancán, Gizin. Überló volt. Legalábbis terepen, nagyon tudott menni. Imádtam. A csikójából is jó kis hátas vált.

#114 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 19. - 19:58

Az én Szamócám is sodrott, 75% haflingi 25% hidegvérû, és imádom. :yeah: Olyan mint Süsü a sárkány. Kicsit butácska, de végtelenül jóindulatú. És imádja a lepkéket. :D

#115 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 19. - 22:01

Jaaaaa. Akkor félreértettem. :( Mindegy, pejben is izgin néz ki, azon az elsõ képen levõ lovacska tetszik. És mondjuk feketében nem alakulhat így? Milyen durva lenne már, fekete ló, ezüst sörénnyel!

Silver black :)

#116 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 20. - 7:26

Jaaaaa. Akkor félreértettem. :( Mindegy, pejben is izgin néz ki, azon az elsõ képen levõ lovacska tetszik. És mondjuk feketében nem alakulhat így? Milyen durva lenne már, fekete ló, ezüst sörénnyel!


Én azt azért nehezen tudom elképzelni, hogy sodrottsághoz, hidegvérûséghez valamennyire is kötõdjön a sörény színe. Azt már inkább, hogy az ilyen típusú lovaknál kedvelték ezt a színt, és ezért lett belõlük több. Pejnél viszont már tényleg jóva ritkább ez, és a szakirodalom szerint elõfordulhat feketénél is. Én ég olyat nem is láttam :)
Az viszont érdekes, hogy a Botondnál hogy csinálhatott ezüstös sörényt ez a hígító gén, ha egyszer az egy sárga ló? Mert hát az olyan egyszerû lenne, ha fekete sörénybõl ezüstöset, sárgából meg szõkét csinálna... :rolleyes:

#117 réka_d

réka_d

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.338 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 20. - 7:44

Úgy, hogy ez a sörény és farokszínt befolyásoló gén, amit az angolok silver-nek neveznek, függetlenül öröklõdik a ló színétõl, vagyis mindegy, hogy milyen színû a ló, ettõl fügetlenül lehet ilyen színû a sörénye. Ez olyan, mint az embereknél mondjuk nincs összefüggés aközött, hogy milyen színû a szemed és aközött, hogy jobb-vagy balkezes vagy-e. Más helyen van a két gén így nem befolyásolják egymás jelenlétét. Az, hogy ilyen kevés a mosott sörényû pej illetve fekete abból adódik, hogy ezek a +/- különlegesebb színek, (mint a mosottsörényûséget okozó S (silver) gén mosottságot okozó alléljának(génváltozatának) jelenléte, vagy akár a valódi! deres jelenléte) a félvér fajtákban nem vagy elenyészõ %-ban fordulnak elõ(ezek az génváltozatok), elsõsorban a hidegvérûeknél és a wesztern lovaknál fordulnak elõ, és ezen lovak részaránya viszonylag alacsony a teljes magyarországi lópopulációban. (más különlegesebb génváltozatok, mint a valódifakóságot okozó D-dun gén valódifakóságot okozó allélje, illetve a foltosság- más fajtákban, pl európai pónifajtákban is elõfordul, szintén az egész populációban kisebb arányt képviselve)

#118 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 20. - 7:55

Úgy, hogy ez a sörény és farokszínt befolyásoló gén, amit az angolok silver-nek neveznek, függetlenül öröklõdik a ló színétõl, vagyis mindegy, hogy milyen színû a ló, ettõl fügetlenül lehet ilyen színû a sörénye.
Ez olyan, mint az embereknél mondjuk nincs összefüggés aközött, hogy milyen színû a szemed és aközött, hogy jobb-vagy balkezes vagy-e.
Más helyen van a két gén így nem befolyásolják egymás jelenlétét.

Az, hogy ilyen kevés a mosott sörényû pej illetve fekete abból adódik, hogy ezek a +/- különlegesebb színek, (mint a mosottsörényûséget okozó S (silver) gén mosottságot okozó alléljának(génváltozatának) jelenléte, vagy akár a valódi! deres jelenléte) a félvér fajtákban nem vagy elenyészõ %-ban fordulnak elõ(ezek az génváltozatok), elsõsorban a hidegvérûeknél és a wesztern lovaknál fordulnak elõ, és ezen lovak részaránya viszonylag alacsony a teljes magyarországi lópopulációban.

(más különlegesebb génváltozatok, mint a valódifakóságot okozó D-dun gén valódifakóságot okozó allélje, illetve a foltosság- más fajtákban, pl európai pónifajtákban is elõfordul, szintén az egész populációban kisebb arányt képviselve)


Persze, maga a mosottság az nem függ a színtõl. De határozottan van különbség a mosott sörények árnyalatában. Van ez a szõke, meg amilyen a Botond sörénye, olyan ezüstös. Én erre írtam, hogy azt gondoltam volna, hogy a fekete sörényt leht ilyen árnyalatúra fakítani, a sárga sörényt meg arany színüre. De a képek, meg a Botond alapján még ez sem igaz.

De ha már így ide keveredtél, bele a csõbe. :gm: Szigorúan csak a sodrottaknál ( :rolleyes: hogy ne legyen off). Nem tudod véletlenül, hogy tûzöttséggel mi a helyzet? Az ugye fokozódhat a derességig. De mondjuk két enyhén tûzött szülõtõl lehet deres utód, vagy ez nem adódhat össze? Nem tudom, hoy érthetõ-e ez a kérdés......
Szóval, hogy mintegy mennyiségi tulajdonságként öröklõdik a fehér szörszálak aránya, és össze is adódhat ez, vgay nem.
Csak érdekesség képpen, mert láttam egy ilyen tûzött hv mént, és eszebe jutott, de erre nem találtam utalást.

#119 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 20. - 8:15

Szerintem elõfordulhat amirõl írsz, de ezt biztos egy csomó dolog befolyásolja...

Megnéztem Boti meg a csikója fényképét, és az a sanda gyanúm támadt, hogy õk valójában pejek. Sárgából tényleg nem szokott ilyen sörény lenni, csak feketébõl. Úgy látom, még fekete szálak is vannak benne...? Ez alapján nekem nagyon úgy tûnik.

A silver, és egyéb gén hatására is elõfordulhat, hogy a pej lónak kifakul a lába. Ha ezzel együtt a sörénye is kifakul, akkor elsõ ránézésre nehéz megmondani, hogy mi volt az alapszíne. Lehet, hogy ebben az esetben is ez történt?

Edited by Gisari, 2010 május 20. - 8:19.


#120 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 20. - 8:26

Szerintem elõfordulhat amirõl írsz, de ezt biztos egy csomó dolog befolyásolja...

Megnéztem Boti meg a csikója fényképét, és az a sanda gyanúm támadt, hogy õk valójában pejek. Sárgából tényleg nem szokott ilyen sörény lenni, csak feketébõl. Úgy látom, még fekete szálak is vannak benne...? Ez alapján nekem nagyon úgy tûnik.

A silver, és egyéb gén hatására is elõfordulhat, hogy a pej lónak kifakul a lába. Ha ezzel együtt a sörénye is kifakul, akkor elsõ ránézésre nehéz megmondani, hogy mi volt az alapszíne. Lehet, hogy ebben az esetben is ez történt?


NA, akkor most eg kellene nézni a csikóit! :D Mert ha mondjuk lett sárga vagy fekete kancától pej csikója, akkor naaaagyon gyanúúúúús! :D De azért gondolom a gazdája már ledöbbent volna ezen, és híre ment volna, hogy p*cse van a menyasszonynak. Vagy így is van, csak én nem tudok róla... :)