Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Maderon Baráti Kör


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
6031 válasz a témához

#41 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 20:37

Igen az idõpont már maradjon szerintem is.Kb 70 emilt kéne megismételnem.Volt már, aki visszajelzett, hogy jön, segít stb., ezért marad.Ha majd lesz jövõre rendezvény, akkor majd újra lehet szervezni.

#42 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 20:40

A gesztenyesütõt ki tudja elhozni, aki meg is tartja utána.

#43 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 20:42

A megmaradó cuccokat a végén pl. tombolanyereményként is fel lehetne használni, annyival több lóvé jön be és kevesebb elpakolandó biszbasz marad. Egy százas nem vág földhöz senkit, és hátha meglepõdik, hogy mit kap. :D (Pl. ki tudja, lehet, hogy a használt zsepijeim egyszer õrületesen sok pénzt fognak érni. Bár valszeg már az elsõ percben elkapkodnák õket. Micsoda relikviák... :o Nem is érdemli meg a világ, hogy piacra dobjam õket. :kv: )

#44 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 20:46

Rosi ez jó ötlet!Mármint nem a zsepik... :D a tombola.

#45 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 20:51

A megmaradó cuccokat a végén pl. tombolanyereményként is fel lehetne használni, annyival több lóvé jön be és kevesebb elpakolandó biszbasz marad. Egy százas nem vág földhöz senkit, és hátha meglepõdik, hogy mit kap. :D (Pl. ki tudja, lehet, hogy a használt zsepijeim egyszer õrületesen sok pénzt fognak érni. Bár valszeg már az elsõ percben elkapkodnák õket. Micsoda relikviák... :o Nem is érdemli meg a világ, hogy piacra dobjam õket. :kv: )

Hozzászólás megtekintése

Namármostan Rozikám a kérdés az, hogy ezek a zsepik újjjjjak-e, vagy használtak. Mertha, használtak, az igenmás. :D Ezt nem hagyhattam ki. :D

#46 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 22:53

Én szszerint PONT így gondoltam :yeah:

Hozzászólás megtekintése

Én is:

- Mi lesz azokkal, akik a kiárusított dolgok árának csak egy részét akarják adományként adni? (Nem rólam van szó!)

Hozzászólás megtekintése

Ezért jó az ilyesmit tisztázni. Egyébként ezt talán épp agrobe vetette fel valamivel elõbb, valahogy így, hogy "mert ha valaki nem akarja az egész összeget felajánlani, csak egy részét"...Ja, és mi lenne, ha az ilyen "mucsajpusztai asszony" :D nem cihölködne a messzeségbe, hanem amit én ajánlanék fel, az itt a fórumon lenne meghirdetve, olyasféleképpen, ahogy Rosi írta? (Mondjuk egy "Adományos-licitálós-bolhapiacos topicban?)

Edited by Ágimam, 2005 november 11. - 23:02.


#47 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 9:16

Agrobe néha kicsit nem ügyes.Hirtelen felindulásból butaságokat ír.Fõleg ha a fõnöke holmi munkával is zaklatja, nem tud úgy figyelni.Fõleg ha szomorú, akkor meg pláne nem higgadt.Ezért butaságokat tud néha írni, amit nem gondol át jól.A mucsajpusztai asszony csak jöjjön el, mert szeretném megismerni.Nem a holmijait hanem õt magát.Hamár az Avarszagúra nem hívtak meg... :gm:

Edited by agrobe, 2005 november 12. - 9:18.


#48 dumdum

dumdum

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.267 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 9:49

*****

Edited by dumdum, 2006 szeptember 16. - 13:21.


#49 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 9:59

Agrobe néha kicsit nem ügyes.Hirtelen felindulásból butaságokat ír.Fõleg ha a fõnöke holmi munkával is zaklatja, nem tud úgy figyelni.Fõleg ha szomorú, akkor meg pláne nem higgadt.Ezért butaságokat tud néha írni, amit nem gondol át jól.A mucsajpusztai asszony csak jöjjön el, mert szeretném megismerni.Nem a holmijait hanem õt magát.Hamár az Avarszagúra nem hívtak meg... :gm:

Hozzászólás megtekintése

Bocsika: az avarszagúra a meghívó így szólt: "Miden kedves fórumos társamat szeretettel......" :D Ez nem személyes meghívással történt, hanem aki kíváncsi volt rám ( :dev: ) az eegyütt! És - mivel dec. 3.-án mindenképpen megyünk az elõadásra, - sajnos nem valószínû, hogy egy hét múlva újra be tudnánk iktatni egy ilyen hosszú utat... De majd meglátjuk. (Én is szeretnék találkozni veled, veletek!)

#50 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 10:05

itt a fórumon lenne meghirdetve, olyasféleképpen,  ahogy Rosi írta?  (Mondjuk egy "Adományos-licitálós-bolhapiacos topicban?)

Hozzászólás megtekintése

Na mi van, még a végén feltaláljátok azt, amit még az elején mondtam? :rolleyes: :) :cool:

Hozzászólás megtekintése

Ez nekem, ill. a messzeségben élõ, "vidéki eccerûségeknek" ( :D ) azért is lenne jobb, mert nem kéne cipelni a holmit, nem kéne pl. Donqit terhelnem azzal, hogy egy hétig babusgassa-õrizgesse a felajánlott dolgokat, stb.Még valami: az árakról: Értem én, hogy hivatalosan 1,- Ft., nemhivatalosan meg akármennyi, csak elkeljen... De azért nem lenne jobb, (ha már nem az én zsebembe megy, hanem az alapítványéba (vagymiaszöszbe), akkor ne herdáljuk el (szaré-hugyé=kopirájt Rosi), amit pénzzé lehet tenni?Tudom, fontos, - és az a lényeg - hogy ne maradjon meg semmi, keljen el minden az utolsó fagylaltoskanálig, de nem mindegy, hogy 100 db. akármibõl van 10ezer Forint, vagy 50 db-ból 20ezer... Nem?

#51 vinka

vinka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 220 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 10:44

Még valami: az árakról:  Értem én, hogy hivatalosan 1,- Ft., nemhivatalosan meg akármennyi, csak elkeljen... De azért nem lenne jobb, (ha már nem az én zsebembe megy, hanem az alapítványéba (vagymiaszöszbe), akkor ne herdáljuk el (szaré-hugyé=kopirájt Rosi), amit pénzzé lehet tenni?Tudom, fontos, - és az a lényeg - hogy ne maradjon meg semmi, keljen el minden az utolsó fagylaltoskanálig, de nem mindegy, hogy 100 db. akármibõl van 10ezer Forint, vagy 50 db-ból 20ezer... Nem?

Hozzászólás megtekintése

Egyetértek. Az én értelmezésem szerint az a célja ennek a bolhapiacnak, hogy (minél több) pénzt szerezzünk az alapítványnak(egyesületnek, vagy ami lesz :D ). Ezért szerintem minden árunak meg kéne állapítani egy olyan árat, amiért még megveszik, de azért nem irreálisan alacsony. A licit szerintem is nagyon jó ötlet :yeah:

#52 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 12:04

CSak orvosi igazolást fogadok el, ah valaki nem jön el! :dev: Ágimam, akkor rám azért nem vonatkozott a meghívás mert én nem vagyok "kedves" fórumtárs.Az elherdálásról:Persze a lényeg a sok pénz. De nyilván lesznek keresettebb áruk )pl. anatómás könyv)Arra okés a licit.Aztán meg lesznek a bajuszkötõk.Amik megmaradnak.Ezért azokat fogom, fogjuk és betesszük egy dobozba. Lefényképezzük és virtuális licitre bocsátjuk.dumdum: le kell hogy ülepedjen bennünk az okosság, mint a guano.DE egy idõvel ha oda-vissza mindnet megrágunk még a végén értelmes dolgot szülünk meg közösen.

Edited by agrobe, 2005 november 12. - 12:05.


#53 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 12:11

Név nélkül írom: Mindenkire vonatkozik!!!!A topicocnak nem csak a végét kéne elolvasni, hanem az elejét is.Engem senki nem hívott az Avarszagúra személyesen, de én felvettem a Kapcsolatot az Ágimammal és ezek után elmentem és nagyon jól éreztem magam.Szívesen lennék, olyan világvégén élõ, nemistudom ki minta a Mamáék.Ha lenne egy licitálós topic a pacin, azok akik nem olvasnak itt, de a lovardájukba ki van plakátolva a meghívó, nem tudja ezt a licitálási lehetõséget. Ennek ellenére lehetne egy lista, hogy milyen cucc került a felajánlások listájára. Melyik holmira hány órakkor lehetne licitálni? Persze, az a cél, hogy minél több zseton kerüljön a számlára. Ezért írtam, hogy a felajánló, határozza meg a dolog árát. Ha több jelentkezõ adódik, akkor lehetne licitálni. Tudom, hogy lesz itt még sok ésszerû, megfontolásra méltó javaslat, de ez viszi elõre a szervezõk gondolatait. Elõbb - utóbb úgyis meg kell szerkeszteni a bazár szabályzatát, forgató könyvét. Ezt csak egyszer kell összehozni, utána csak alkalmazni. Mindenkinek a hozzászólására, véleményére szükség van, de tájékozatlanságból ne okozzunk egymásnak fölösleges feladatot. Valaki felvet egy dolgot amit aggájosnak vél, de már régen kiveséztük a témát. Nem válaszol az illetõnek senki, ezért megsértõdik. Az ilyen helyzeteket egy kis olvasással el lehet kerülni.

Edited by don quihote, 2005 november 12. - 12:14.


#54 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 12:13

Vinka a bolhapiac multicélú:Nem csak a "sok pénz " megszerzése a cél, hanem kapcsolatok, barátok megszerzése és jószándékú emberek összeterelése.Akik nem csak jószándékúak, hanem még a lovakat is szeretik.Az ár megállapítására lesz ott kereskedõ vénájú ember is, illetve talán közösen meg tudjuk határozni reményeim szerint.

#55 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 12:24

Megvan a könyv.A szekrény alatt volt....Jó állapotban van, de a baorítóját nem találom. Újságpapírba van bekötve, mert kölcsönadtam a barátnõmnek.A borítót levettük, de hogy hol van....Találtam benne lovaskifejezéseket tartalmazó paksamétát le van benne fordítva minden németre.Azt is elviszem egy möszijõ doszié-ban, hátha valakinek kell.

#56 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 12:27

Az árak megállapításában én nem szeretnék részt venni. Nekem nincs kalmár vénám :D Ez legyen a felajánló dolga, mint írtam, szerintem.

#57 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 12:36

Akkor legyen az ár kölcsönösen és barátian kialakított.Egyezség kérdése.Megmondja a tulaj mit gondolt. Amúgy is õ tudja, mennyiért vette, mennyit használta.Aztán ha sokank tûnik, vagy kevésnek, akkor megpróbálunk közösen kitalálni valamit.Aztán lesz a népszerû dolgokra a licit.akinek ez nem jó ott erõszakot alkalmazunk.Demokratikusan.Nos pl. a könyvemre sokan lennének vevõk, lécci írjátok meg, hogy ki kíván licitálni rá!És akkor megvárunk mindenkit, hogy igazságos legyen.

#58 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 12:48

A licitálás kapcsán még egyszer megemlíteném - mint szerintem megvitatásra érdemes lehetõséget - az erre a célra szakosodott oldalakat (pl. Magyarország esetében: a http://www.vatera.hu), melyeknek nagy elõnye, hogy a játékszabályok alaposan le vannak fektetve, így ilyen tekintetben nem kell feltalálni a spanyolviaszt. Emellett lehet virtuális "boltot" is létrehozni, így nem keverednek a termékek más eladók áruival. Hátránya, hogy jelentõs részben kikerül az ügylet a paciponthu égisze alól...

#59 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 13:03

Szerintem vagyunk olyan értelmessek és talpraesettek, hogy magunk is valahogy rendbe tesszük a dolgokat. Minden hátrány nélkül is.

#60 vinka

vinka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 220 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 13:08

Akkor legyen az ár kölcsönösen és barátian kialakított.Egyezség kérdése.Megmondja a tulaj mit gondolt. Amúgy is õ tudja, mennyiért vette, mennyit használta.Aztán ha sokank tûnik, vagy kevésnek, akkor megpróbálunk közösen kitalálni valamit.

Hozzászólás megtekintése

Oké :kocc: Igen, tudom, hogy nem csak a pénzrõl szól a bolhapiac, új vagyok itt, szeretnék ismerkedni. :félénkkislányszmájli:Sajnos csak olyan dolgokat találtam a nyergesben, amik igencsak javításra szorulnak. :( Van egy csomó szép A3-as lovas képem (külföldi naptárokból lett kivágva), kiviszem, hátha megtetszik valakinek (sok sárga hókás kanca van rajtuk, úgy tudom õk népszerûek itt :kir: )Vásárolni biztosan fogok! Sokat :D

#61 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 13:47

És - mivel dec. 3.-án mindenképpen megyünk az elõadásra, - sajnos nem valószínû, hogy egy hét múlva újra be tudnánk iktatni egy ilyen hosszú utat... De majd meglátjuk. (Én is szeretnék találkozni veled, veletek!)

Hozzászólás megtekintése

De jólenne, ha akkor is fel tudnátok jönni :ang: Itt aludhatnátok nálunk :D - este jól elbeszélgetnénk, reggel együtt mennénk a bóhapiacra :)Donqui!Patrac esetleg lesz? Akkor beugranék a boltba is ;)

#62 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 15:40

Ha dobsz egy plakátot mailben, a Honvédban kiteszem. Úgyis sok lesz ott a fölöslegessé váló holmi... :(

#63 kjudy

kjudy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 437 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 16:28

Az internetes licit nagyon tetszik, utánanézek h találok-e vmi felajánlhatót, és majd szólok, ha ez sikerül, mert sajna szegedi vagyok és nem tudok elmenni, de ebben szívesen részt vennék :)

#64 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 17:10

Gyertek, gyertek.Személyesen lenne a legjobb, de ha valaki csak virtuálisan tud résztvenni, az is több, mint a semmi.Plakátot küldök hétfõn.Mindenkinek, akinek kell.vinka, gyere, te "új-kis félénk"!Hozhatsz nem lovasdolgot is..(pl. Donnak almáspitét)Vagy könyvet, növényt, bögrét, bármit...De persze, ha nem hozol semmit, akkor is gyere, várunk!

Edited by agrobe, 2005 november 12. - 17:11.


#65 Honey

Honey

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.324 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 17:18

agrobe!Plakátot küldjél légyszi nekem is, kiteszem a fóti loviban. Címem: nyanyusom@freemail.hu.

#66 vinka

vinka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 220 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 18:13

vinka, gyere, te "új-kis félénk"!Hozhatsz nem lovasdolgot is..(pl. Donnak almáspitét)Vagy könyvet, növényt, bögrét, bármit...De persze, ha nem hozol semmit, akkor is gyere, várunk!

Hozzászólás megtekintése

Mindenképpen ott leszek! Almáspitét Donnak? Az a bérletidíj? :kir:

#67 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 18:33

Nem, az nincs...Az a kedvence.Honey, jó az emilcímed. :D Hétfõn mennek a plakátok.

#68 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 21:07

És - mivel dec. 3.-án mindenképpen megyünk az elõadásra, - sajnos nem valószínû, hogy egy hét múlva újra be tudnánk iktatni egy ilyen hosszú utat... De majd meglátjuk. (Én is szeretnék találkozni veled, veletek!)

Hozzászólás megtekintése

De jólenne, ha akkor is fel tudnátok jönni :ang: Itt aludhatnátok nálunk :D - este jól elbeszélgetnénk, reggel együtt mennénk a bóhapiacra :)Donqui!Patrac esetleg lesz? Akkor beugranék a boltba is ;)

Hozzászólás megtekintése

Hali!Mivel a bolhapiac a bót elött lesz, nem kéne nagyot ugranod. :D Megrendeltem és rögtön szólok, ha meggyütt.

#69 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 21:08

Köszönöm :)

#70 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 13. - 7:19

Találtam egy egy használható kantárt is, azt is viszem...Ja és elszakadt a vakaróm bõrpántja.Vennék egy ugyanolyan vakarót: mûanyag( nem gumi) és bõr a pántja.Ha valakinek van ilyen, hozza.

Edited by agrobe, 2005 november 13. - 7:22.


#71 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 14. - 8:22

Hétvégén nagy felfedezést tettem:Borzasztó hiányosságot szenved a konyhánk. Van ezerféle (általam befõzött) lekvár és savanyú, de nincs igazi sûrû, fekete szilvalekvárom!!!Ezért vevõ lennék igazi autentikus, fekete szilvalekvárra!!

#72 vrony

vrony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.293 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 14. - 8:53

Kiraktuk a plakátokat a Móri lovardában, meg Sukorón is. Nem dec. 10.-én lesz a western záró buli?

#73 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 14. - 8:55

Köszi vrony.De akkor. Sõt Tatabányán is akkor.De sajnos nem lehet adott odõpont mindenkinek jó.DE!Valamit majd csak kitalálunk, már ment egy levélváltás a székesfehérváriakkal.Hátha kitalálunk valamit...

#74 roni

roni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.579 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 14. - 9:35

Kiraktam a plakátot az egyik esztergomi loviba, a visegrádiba és Piliscséven a "sajátunkba". :) Basaharcon zárva volt a kapu, de még megyek majd arra, kísérletezek.

#75 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 14. - 9:52

Köszi.Tattiban járt valaki?

#76 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 14. - 10:14

Most már 99 %, hogy mindenképpen megyek 10.-én. És ez azt is jelenti egyben, hogy viszem a bazárt 3.-án, hogy Donqinak legyen addig vele jó sok gondja :D !Lisánk szervezte ezt meg nekem, akinek hálás köszönet itt is! Posted ImageÍgy aztán vásárolni is tudok majd. Engem a "Lóbetegségek" c. könyv érdekelne, egy TV-tuner kártya, házi csipke-lekvár, klf. lovas témájú könyvek (szépirod. is) valamint "Fürkész könyvek" sorozatból a "Mérgezõ növények".(Ezek ici-pici könyvecskék.)

#77 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 14. - 10:18

DE jó, akkor végre megismerhetem "mindem fórumos Mamáját" !!!!Nekem úgysincs igazi anyukám, és a pótanyukám is meghalt tavaly. :( Örökbefogadsz Mami???

#78 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 14. - 10:32

DE jó, akkor végre megismerhetem "mindem fórumos Mamáját" !!!!Nekem úgysincs igazi anyukám, és a pótanyukám is meghalt tavaly. :( Örökbefogadsz Mami???

Hozzászólás megtekintése

Nem fogsz csalódni a Mamába. :)

#79 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 14. - 10:37

DE jó, akkor végre megismerhetem "mindem fórumos Mamáját" !!!!Nekem úgysincs igazi anyukám, és a pótanyukám is meghalt tavaly. :( Örökbefogadsz Mami???

Hozzászólás megtekintése

Annyi fogadott gyerekem van énnekem má', mér' ne férné' be te is :D ! De valamelyikõtök mosmá' közelebb költözhetne... :rolleyes: :) :ang:

#80 Luigi

Luigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 14. - 10:47

Szóval tudom hogy értelmi képességeim korlátoltak, végig is olvastam a topicot (bár lehet túl sok infó 10 mp. alatt), de most akkor nem tudom, hogy bolhapiac, árverés vagy mi lesz?