Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Bács-Kiskun megye


  • Please log in to reply
521 válasz a témához

#121 Sacha Breier

Sacha Breier

    Csikó

  • Fórumtag
  • 200 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 24. - 20:07

Sziasztok, egy kicsit kihalt a topic, de hátha idetalál valaki, ha valaki a Fülöp-tanyán lovagol, az írja meg légyszi, sziasztok

#122 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 25. - 10:27

Én nem ott lovagolok,de ide tartozom :DHeténybne van ez a hely ugye?Én voltam egyszer -tavaly-egy loviba nemtudom mi volt a neve de azt mondták h csak akkor mehetek oda lovagolni ha elmúltam 16 éves.Na mondom köszi,szidtam ott a népet,de hát ez hülyeség.Remélem nem arról a helyrõl van szó Sacha! :)

#123 Guest_Ken Tacky_*

Guest_Ken Tacky_*
  • Guests

Közzétéve 2005 augusztus 26. - 17:16

töröltem

Edited by Ken Tacky, 2005 augusztus 27. - 12:25.


#124 Sacha Breier

Sacha Breier

    Csikó

  • Fórumtag
  • 200 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 27. - 9:20

Hasufel nem egy helyrõl beszélünk, mert én is a Fülöpön tanulok, még se vagyok 16 éves!Lehet, hogy az Aranylóban voltál, ott volt ez régen szabály, de asszem az már kezd kihalni.Ken Tacky, Magyar Zsuzsával meg egyszer találkoztam, így én nem ismeremazt a "társat".

#125 horse005

horse005

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 27. - 11:54

Válasz Ken Tucky törlésére:A Szalai Zolit én is ismerem, láttam lovagolni is. Bugacon egy versenyen még a bírók is röhögtek, annyira gázos volt.... :( Lehet, h jobban meg kéne nézned, kitõl akarsz tanulni. Lehet h jófej, de a lovagláshoz az egy kicsit kevés.

Edited by horse005, 2005 augusztus 27. - 13:04.


#126 Varázsló

Varázsló

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 27. - 14:09

Válasz Ken Tucky törlésére:A Szalai Zolit én is ismerem, láttam lovagolni is. Bugacon egy versenyen még a bírók is röhögtek, annyira gázos volt....  :( Lehet, h jobban meg kéne nézned, kitõl akarsz tanulni. Lehet h jófej, de a lovagláshoz az egy kicsit kevés.

Hozzászólás megtekintése

Én is láttam díjlovaglásban versenyezni Zolit, Üllõn és Kaposvárott, kb 4 évvel ezelõtt. A bírók egyáltalán nem röhögtek. Sõt, egészen jó pontszámokat kapott. Azóta visszafejlõdött volna? Vagy nem díjlovaglásban indult?

#127 horse005

horse005

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 27. - 14:47

Az, h ki h lovagol, magánügy.De mikor oktatni kezd pénzért, az már hatással van egy csomó más ember lovaglására is. Innentõl kezdve már nem magánügy.Azt megítélni, h ki h lovagol, szubjektív. Szalai Zoltánnak én nem adnék oktatói papírt, sztem nincs is neki. Elég baj az, ahogyan õ loavgol, nem kell ezt még terjeszteni is. :( :huh:

#128 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 27. - 21:08

Van egy szabály itt a fórumon. Aki nem fórumos, vagyis nem tudja itt megvédeni magát; azt nem támadjuk. Pláne nem teljes nevén nevezve, pláne nem így, minden a tényeket mellõzve.Horse005, nem tudom, ki vagy; de ha fikázásra akarod használni a fórumot, rossz helyen kopogtatsz.:mad:

#129 horse005

horse005

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 28. - 9:24

Nem tudtam, hogy ez egy nagy pozitív topic.Az oktatók topickban én találtam névre szóló negatív kritikát. Azt hittem, arról szól ez az egész, hogy edzõkrõl le lehet ( kell) írni minden benyomást. Jót-rosszat egyaránt. A véleményemet továbbra is fenntartom. :yeah:

#130 Varázsló

Varázsló

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 29. - 11:51

Horse005, Te díjlovas vagy? Merre lovazol? Versenyzel is? Oktatsz esetleg?

Edited by Varázsló, 2005 augusztus 29. - 11:52.


#131 Sacha Breier

Sacha Breier

    Csikó

  • Fórumtag
  • 200 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 30. - 10:35

Tényleg, 3 hozzászólással, (bár nem bántásból, csak úgy kíváncsiságból)?? :confused:

#132 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 30. - 11:07

Sacha!Tudom ezt már kitárgyaltuk ;)( de utálom ha valaki nem tölti ki az adatlapját :mad: -bocsi de már kikívánkozott belõlem)

#133 Guest_Ken Tacky_*

Guest_Ken Tacky_*
  • Guests

Közzétéve 2005 augusztus 30. - 11:11

Ezt én már nem is akartam firtatni-nyílt fórumon, persze magunk közt megtettük-milyen érdekes, hogy épp az ominózus beszólás napján regisztrált, adatlapja üres, máshova semmit nem írt, csak ide ezt a 3 beszólást, ami köszönjük szépen, nagyon építõ jellegû volt. Oktatókról valóban lehet itt kritikát, illetve dícséretet mondani. Két aprócska részlet azonban elkerülte a figyelmed. Itt a fórumon mi többségében ismerjük egymást, láttuk egymást lovagolni (persze nem mindenki mindenkit, hisz rengetegen vagyunk) de fogalmazzunk úgy, tudjuk egymást hova tenni. Ha itt oktatókról kritikát írunk, akkor felvállaljuk magunkat, a tudásunkat, és a kritikát normálisan megfogalmazzuk, hogy miért gondoljuk azt az adott illetõrõl amit. Ezt ne hasoníltsd össze azzal, hogy berobbansz egy újonnan regisztálrt nickkel, egy szót nem árulsz el magadról, viszont mást meg nyíltan cikizel. Ez hitelesnek csöppet sem hiteles, inkább csak olyan kicsinyes íze van. Talán van vele valami konkrét bajod, és ezt ilyen formában akarod levezetni. fene se tudja, hisz semmit, de semmit nem tudunk rólad. Különben megfogadtam, hogy nem írok ide többet, ehhez képest, mégsem sikerült ezt betartani, ha már Sacha felhozta ezt a témát.Az, hogy értelme nincs, az biztos.

#134 bözse

bözse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 31. - 20:41

Sziasztok!Közel 1 éve járok a Fülöpékhez lovagolni!Szerintem nagyon jó hely és nagyon jók az oktatók! Díjlovaglást tanulok az oktatóm szerintem kiváló!Én ajánlani tudom mindenkinek õket!

#135 Sacha Breier

Sacha Breier

    Csikó

  • Fórumtag
  • 200 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 31. - 21:28

Üdv bözse, és Horse005 Te miért nem válaszolsz? :guny: :rolleyes:

#136 Varázsló

Varázsló

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 31. - 21:47

Szia Bözse! Nem jártam még a Fülöp tanyán, de Noémivel már találkoztam, láttam oktatni is, nagyon kedves, szimpatikus.Egerbe készülsz költözni?

#137 bözse

bözse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 1. - 18:10

Szia Bözse! Nem jártam még a Fülöp tanyán, de Noémivel már találkoztam, láttam oktatni is, nagyon kedves, szimpatikus.Egerbe készülsz költözni?

Hozzászólás megtekintése

Szia Varázsló!Igen! Október közepén költözöm Egerbe!Ha egyszer ráérsz nézd meg a Fülöp tanyát megéri!Nem fontos lovagolni menni de maga a látvány ahogy a lovak tartva vannak és szeretik a helyüket az már megéri!

#138 Sacha Breier

Sacha Breier

    Csikó

  • Fórumtag
  • 200 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 1. - 19:50

Igen Varázsló, ezt én is igazolhatom, fantasztikus az a hely!

#139 Varázsló

Varázsló

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 6. - 23:28

Lehet, hogy félreértettetek, én nem keresek lovardát, a lovunk, Dalnok a saját istállónkban és karámunkban lakik, magunk gondozzuk már több, mint 4 éve. Most egyedül van, de korábban társa is volt, a fekete csõdör csikó. Most sincs egészen egyedül, legtöbbször vele van legjobb barátja Cicó, a macska. :) Oktatót sem keresek, lányom sok-sok éven keresztül díjlovaglást tanult, az utóbbi 2 évben pedig western lovaglásban képezi magát. Nem kívánok nála jobb edzõt magamnak, :) persze keveset van itthon, ezért régi lovastársai is segítenek nekem, hogy hobbi szinten el tudjam lovagolni a félig-meddig nyugdíjjazott kedvencemet. :)Ettõl függetlenül természetesen bármikor szívesen megnézem a Fülöp-tanyát.

#140 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 14. - 13:25

Varázsló!Ti merre fele laktok,Kecskeméten belül?Dalnok nagyon szép!Már régóta nézegetem a képeket!Milyen fajta?A csikója is nagyon nagyon szép.Õ már nincs meg?

Edited by Hasufel, 2005 szeptember 14. - 13:26.


#141 Varázsló

Varázsló

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 14. - 22:56

Kadafalván, a falu szélén, növények mögé bújt kis fehér házikóban lakunk. :) Dalnok magyar félvér, herélt, így hát Árész nem az õ csikója (õ is magyar félvér). Pedig, ha Dalnok csõdör lenne, az édesapám biztosan vele fedeztette volna be Árész mamáját, mert annyira finom lelkû, érzékeny, kedves ló és tényleg szép is. Árészt belovaglás után eladtuk, nagyon jó helyen van. Mivel a lányom a westernnel jegyezte el magát, egy kedves quarter kancát vettünk helyette. Az Õ belovaglása is, szép finoman, elkezdõdött. Árész inkább díjló alkat, reiningre nem alkalmas, ezért történt a váltás, de õt is nagyon szerettük. :) Dalnokot azért nem adtuk el, mert már 14 éves és féltünk, hogy rossz helyre kerülne, vagy hamar kiselejteznék. Így megkezdte nálunk tétlen nyugdíjas éveit. Néha futószáraztam, hogy mozogjon is, elbabrálunk vele reggelenként és esténként a férjemmel (délben apósom vagy az édesapám eteti), tehát jól indul és jól fejezõdik be a nap. A lányom régóta noszogatott, hogy tanuljak meg lovagolni, de idõhiányra hivatkozva sokáig halogattam a dolgot. Féltem attól, hogy az a nagyon bizalmas kapcsolat, amit kiépítettem már Dalnokkal, tönkremehet attól, hogy tudatlanságom miatt rosszul lovagolom. De szerencsére nem így történt, azóta még bújósabb lett. :)Úgy látszik, mégsem sértõdött meg azon, hogy újra dolgoznia kell egy kicsit. Úgy gondolom, ennyi mozgás éppen kell neki. Te, Hasufel, merre laksz?

#142 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 15. - 13:45

Ja értem azthittem Dalnok kanca :o Lám a tudatlanság...Akkor is szép,és Árész is meg az új lovatok is!Az a nyak..imádom azt a fajtát minden vágyam egy olyan ló,de egyenlõre ez még csak álom marad :)Akkor nem vagytok olyan messze tõlem,é Kecskeméten belül, a Széchenyivárosban lakok :)További sikereket neked a lovagláshoz ;)

#143 Varázsló

Varázsló

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 15. - 21:08

Köszönöm Hasufel, sok sikert neked is. :) Látom, te is éppen egy szürkét szeretgetsz a fotódon, saját, vagy Csinos-lakó? Gyula bácsinak sikerül összehozni a western-oktatkást?

#144 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 16. - 11:07

Köszi szépen :)Remény sajnos nem saját,de én lovagolom és eléggé jó kapcsolat van köztünk aminek nagyon örülök.Nem Csinos Farmi,hanem Kocséri ismerõsömé :)Úgy tûnik igen azt mondta szól majd ha mehetek,Te nem jönnél el?

#145 Varázsló

Varázsló

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 16. - 19:03

Köszi szépen :)Remény sajnos nem saját,de én lovagolom és eléggé jó kapcsolat van köztünk aminek nagyon örülök.Nem Csinos Farmi,hanem Kocséri ismerõsömé :)Úgy tûnik igen azt mondta szól majd ha mehetek,Te nem jönnél el?

Hozzászólás megtekintése

Az itthoni tanulgatásra is alig jut idõ, nem hiszem, hogy beleférne egy ottani oktatás is, de szívesen megnézlek egyszer, majd összehozzuk. Én pedig megmutatom neked Dalnokot, élõben, ha lesz kedved (és idõd) hozzá. :)

#146 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 17. - 11:27

Szuper!Örülnék neki nagyon!Köszi szépen! :)

#147 Keszi

Keszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 258 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 17. - 15:00

ki ne hagyjatok :P

#148 Varázsló

Varázsló

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 17. - 15:03

Ok, akkor hétvégére tesszük. Jövõ szombat megfelel? :)

#149 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 18. - 7:51

Inkább a következõ,mert valszínû Reménynél leszek.Aminek már nagyon örülök,de a következõ az jó lenne,ha neked is :)Azért remélem nem haragszol meg,de már muszáj elmennem hozzá!Keszi!Téged?!Soha! :D

Edited by Hasufel, 2005 szeptember 18. - 7:51.


#150 Varázsló

Varázsló

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 18. - 9:37

Akkor megcélozzuk a két hét múlva szombatot, vagyis október 1-et. :)

#151 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 18. - 10:48

Köszi!Nagyon jó lenne!Majd apuékkal megbeszélem elvitetem magamat hozzátok,csak majd agy egy címet ;) :)

#152 Varázsló

Varázsló

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 18. - 12:13

Keszi már jól tudja, hova kell jönni, szerintem gyertek együtt, jó a buszközlekedés is, de majd a többit magánban. És úgy öltözz, hogy lóra is tudj ülni. :) Persze, ha nem zavar, hogy csak angol nyereg van most nálunk. :)

#153 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 18. - 13:01

Jólvan ment a magán másik fele ;)Ugyanmár miért zavarna!Dehogy zavar!Köszi szépen! :)

#154 lucas

lucas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 37 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 20. - 13:41

Sziasztok!Ismeri valaki Zsebi Sándort? Baján volt lovasiskolája a Szent Margit utcában de megszünt.Valaki tud valamit róla?Esetleg valahol máshol lovazik?Ha valaki tud valamit írjon!

#155 Celtica

Celtica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 27. - 21:03

sziasztok!szeretném megkérdezni h van-e köztetek bajai(v mellet élö),akinek van western nyerge?:)mert ott szeretnék kiprobálni egy lovat(hajóson) és szegedröl nehezen tudok átcipelni egy nyerget.azért lenne fontos mert westernbe szeretném kiprobálni,meg már 4éve nem ültem angol nyeregbe.ha van vki aki segitene,az légyszi irjon magánt.a részleteket ott elmondanám csak itt nem akarok off lenni :) köszi

Edited by Celtica, 2007 március 22. - 10:32.


#156 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 12. - 13:46

Nem jártam még a Fülöp tanyán, de Noémivel már találkoztam, láttam oktatni is, nagyon kedves, szimpatikus.

Hozzászólás megtekintése

Szerintem meg jártál, csak nagyon régen, kb. 8 éve. Vagy nem ott próbáltam ki egy lovat, ami régebben Zsuzsánál volt?

#157 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 12. - 15:02

Piaffe, nahát! Errefelé nem szoktam járni, és csak most olvasom a nagy hírt, hogy új lovad van! :D Nagyon-nagyon tetszik! Hol lakik? Otthon, vagy még a Rainbow-Walley Ranchen?

#158 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 12. - 21:18

Na, közben kiderült, hogy még sem Varázsló, sem én nem jártunk a Fülöp tanyán. :DAdrienn!Pedig immáron 5 és fél hónapja vagyok nagyon-nagyon büszke tulaj!A lakóhelyét pedig nem sikerült eltalálnod, ideiglenesen Szegezdinél van. :)

#159 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 14. - 16:45

Gratulálok hozzá! Tényleg tetszik. Egyszer, ha épp Silveradon járunk midketten, nem ugrunk át Szegezdihez megnézni? Akár lóval is ;)

#160 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 15. - 0:07

Folytassuk magánüziben.