Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Dóra-major avagy élet az üllõi homokon


  • Please log in to reply
512 válasz a témához

#401 Coachman

Coachman

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 198 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 31. - 12:59

...nekem meg határozottan Mindszent érzésem volt. :D

Ha ezt Soma olvasná... :)

#402 SOMA

SOMA

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 84 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 31. - 19:40

Ha ezt Soma olvasná... :)

Nekem ez így okt 31.-én nem egésszen tiszta!!!!

#403 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 2. - 13:12

Úgy érted, hogy nincs még szilveszter? Tegnap is kint áztattuk magunkat Évával, de délután elállt az esõ, szerencsére. Nem ültem lovon, csak felhurcoltuk Dusit, Lindát, Ozzyt, Álmot, leápoltuk, megetettük õket, kicsit kivételeztünk velük. Megpróbáltam Dusi féléves, Dömétõl származó csikóját kézzel betolni a kifutóba, mert kiszökött az anyja után. Nem számolhatok be komolyabb sikerrõl, de legalább nem rúgott fel, csak állt, négy lábát megvetve, és fülelt hátra, hogy most mi lesz? Egy kézzel a faránál próbáltam tolni, másikkal meg a nyakát próbáltam elérni, hátha, de nevetséges volt az egész próbálkozás. Tanulság: egy féléves hidegvérû csikót, ha õ nem akarja, nem tudok arrébb tolni. Kergetés se használt, mert nem egy szívbajos típus, hiába ugráltam, tapsoltam, hadonásztam, kiabáltam mögötte, csöppet sem tudtam ráijeszteni. Hát, ennyit ezekrõl a dömperekrõl.

#404 SOMA

SOMA

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 84 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 18:40

Évi!légyszi, nézzél be a Csm-i régióba!Zap! Ez év végén is lesz szilveszter,a jeges esõ meg magasabb szinten rendeltetik el.Viszont annak ellenére hogy akkor nem kértük még is túl éltük hál' Istennek + az unimuknak.Az esõ máskor is esett már.Emlékeztek-e rá? Azt is túl éltük bár a fentebb emlitett nedû akkor már jócskán elapadt az zöld üveges forrásából :)

#405 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 19:42

Hmmm... arra gondolsz, amikor jégcsapok lógtak a kobakomról? :DLesz még olyan :)

Edited by Eva, 2006 november 8. - 19:47.


#406 SOMA

SOMA

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 84 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 9. - 6:43

Hmmm... arra gondolsz, amikor jégcsapok lógtak a kobakomról? :DLesz még olyan :)

Igen arra én szeretném hogy legyen, mert jó ha csak elõre ill az útra lehet figyelnem. :yeah: :kocc: De visszük Henit is meg Saffot hogy ne unatkozzunk.A paciknak elkezdem tanítani már most a jégtáncotpuszi.

#407 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 9. - 9:20

Menjünk egyszer egy olyan túrát, mint mikor Szarvasra mentünk, emlékeztek, akkor lehetett a füvön aludni olyan jó idõ volt, csak úgy kóboroljunk a pusztában! Nézzétek, mit találtam a neten! Nem tudom, hogy ki készítette, de nagyon jól tette. Elég sokáig tölti, de megéri kivárni. Jó sok, itt a topikban legendás hõs szerepel benne, mint pl. Dömpi, Dulcsi, Dusi, Linda, stb., a hidegvérûek, a csikós kancák ménese, meg a ménesen kívüli lovak. Lovastábor

#408 Bius

Bius

    Csikó

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 13. - 8:01

HALI MINDENKI!Pénteken buli a Tisztiklubban(Stefánia palota)Gyertek el ha van kedvetek!!!!!!!! :kir:

Edited by Bius, 2006 november 13. - 8:03.


#409 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 27. - 8:59

Bár a topik látogatói többségében már tudják, de itt is közhírré teszem: Üllõ, Dóra-majorból tegnap elköltözött Ozzy, hogy nyugíjjas éveit békés legelészéssel töltse a Zakuszka tanyán :DKöszönet mindazoknak akik segítettek, hogy ez megvalósulhasson!

#410 SOMA

SOMA

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 84 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 28. - 5:45

Mi pedig hamarosan átmegyünk meglátogatni s "kezet fogni" vele.Remélem szereti a répát v a cukrot.Heni!Elsõ reagálásommal ellentétben lehet h igazatok van,no meg így is bízom abban ha meg látogatjátok azért hozzánk is beugrotok.Meg most már lehet jobb ha így marad. Ettõl fügetlenül ha másként döntesz számíthatsz ránk heló MJ

#411 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 28. - 9:27

:) Köszi, hogy megérted. Mikor eldõlt, hogy vihetjük Andihoz Ozzyt, elsõ dolgom volt megnézni a térképen, hogy milyen messze van a Zakuszka tanya tõletek. Azaz milyen közel. :) Persze, hogy beugrunk. Most már nincs kifogás, hogyha amúgy is "kell" menni Ozzyt látogatni, akkor már onnan csak egy ugrás a Ludasi gyöp. Szereti a répát, almát, mindent.

#412 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 4. - 10:28

Megint én írok.Felszabadult egy-két órám most, hogy Ozzy már nincs nálunk, úgyhogy van idõ a többiekre is. Voltunk egészségügyi séta-ügetõs terepen szõrén a (most csak névleg) dagikkal, akiktõl elválasztották a csikóikat és hízlaláson vannak fent az istállóban, de hogy néha mozogjanak is, felülünk rájuk. Kezdenek gömbölyödni, Dusinak visszatérõben a régi harci kedve, teper ügetésben, Lindus még mindig nagyon lelassult, de lesz ez még jobb is. Dömpilla nekem jutott, nyereggel, hátha kirúg néhányat, vagy valami, de semmi ilyesmit nem tett, szépen, okosan ment az élen, mint egy igazi terepvezetõ ló. Aztán kimentünk rendes terepre is, én Genny-vel, aki alatt már nincs csikó, így megduplázódott az energiaszintje, eddig sem volt enervált, de most... :eek: Számomra küzdelmesre sikerült kicsit a dolog, segédszár ide vagy oda, valahogy azért sikerült megmaradnunk leghátul, nem elõztük be az egész mezõnyt, de azért erre még gyúrnom kell. Nagyjából ennyi, az élet tovább zajlik.

#413 GabiPeti

GabiPeti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 286 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 19. - 12:47

Kedves lovardatulajdonosok, lovasok!!!JELENLEG EGY LOVARDAKALAUZ ELKÉSZÍTÉSÉN DOLGOZOK, MELYBE SZERETNÉM ÖSSZEGYÛJTENI MAGARORSZÁG ÖSSZES LOVARDÁJÁT, LOVASPANZIÓJÁT, ÉS AZ EGYÉB LOVAS KOMPLEXUMOKAT. eHHEZ KÉRNÉM A SEGÍTSÉGETEKET, HOGY LOVARDÁTOKRÓL, KEDVENC LOVAS HELYETEKRÕL BEMUTATÓKAT KÜLDJETEK NEKEM.RÉSZLETES LEÍRÁST A http://www.nyihaha.tuti.hu/ oldalon találhattok!Üdv: Gábor Péter!!!

#414 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 8. - 12:38

Három hét után végre újra voltam kint. Szombaton edzés volt Hegyessel, A Bajnokkal. :D Jó volt, aranyos volt, nem kellett hajtani, úgyhogy a nullás kondimmal is tûrhetõen elboldogultunk egymással. Utána levezetésképpen elmentem egy röpke sétálós-ügetõs terepre Lindussal, aki már nem sovány végre, és lelkesen tör elõre ügetésben. Jó volt újra együtt. Hiányzott már az ilyen terepen idõtöltés, hogy csak ücsörgök a lovon, meg nézelõdök ki a fejembõl. Linda el sem fáradt, de olyan csigalassan lép, hogy ránksötétedett volna, ha hosszabb útra megyünk. Másnap megszaporodtunk, és jött Éva is, hogy végetvessen a hosszú hónapok óta tartó lovaglásmentes idõszaknak. Majdcsak beszámol róla. Felhoztuk az összes megmozgatandó hidegvérûnket, börleszkbe illõ jelenetet produkáltunk a begyûjtésüknél, ki-be járkáltam a lovakkal a mély trágyában. Csak óvatosan, nehogy seggreüljek. :D Kimentem megint Lindával terepre szõrén, de most társasággal. Megy minden a megszokott kerékvágásban.

#415 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 8. - 19:42

Bizony bizony, lovon ültem :DDömpillán, ha már annyira tünemény, hogy hagyta a fényesre suvickolást szeretgetést olyan sokáig :D

#416 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 9. - 11:54

Dömpilla még két év munkásélet után is azt hiszi, hogy azért megyünk érte, hogy szeretgetni vigyük (ami nagyrészt igaz is), aztán mindig csúnya arcot vág, ha futószáron noszogatni próbáljuk, hogy menjen. Konkrétan felhúzza az orrát, és fel van háborodva. Szerencsére rajta ülve már nem látjuk a sértõdött képét, így röhögés nélkül bírunk rajta ülni. Linda is rettentõ "értelmes" arcot bír vágni mikor megyek érte, és általában õ is meg van gyõzõdve arról, hogy minden õérte történik, cukifalatok. Már Dulcsi sem villogtatja a szemeit az üstöke alól mikor megyünk érte, kimondottan értékelik, hogy egy héten egyszer felráncigáljuk õket a "kemény munkára". :D

#417 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 15. - 17:05

Sziasztok!Csak most találtam erre a topicra nem olvastam ugyan végig de amit elolvastam azt nagyon jól esett....Én most költöztem Üllõre nem olyan rég. Nagyonszeretem a hidegvérû lovakat olyan édesek..Mindig is szerettem volna kipróbálni õket, nem tudom nálatok van e erre lehetõség? :confused: És ha van akkor hogy mûködik?Vlaszototkat elõre is köszi és csak így tovább a lovakkal.....

#418 SOMA

SOMA

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 84 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 15. - 19:29

Hát Zap így van (lesz) ezután jönnek a fiatalok és csak jönnek a fiatalok mi meg csak .......szóval egyre nehezebb ott....... lenni. pussz

#419 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 15. - 21:17

Egész hétvégén lovaztunk :DSzombaton is mi zártuk az istállót, meg vasárnap is (ez már nagyon ismerõs, valahogy sosem tudunk idõben lelépni...).Dömpillát "nyúztam" szombaton és vasárnap is. Elsõ nap karámban "gyakoroltuk" a három íves kígyóvonalat, vasárnap pedig terepen voltunk.Dömpilla jelenleg az abszolút "kedvenc" (meg Csini, meg Dulcsi, meg Dusi stb...), így õ a kijelölt harci hátas, feltételezve, hogy viziló testalkatával nem egy ugra-bugra állat. A biztonság kedvéért ugyan futószárazással kezdtünk mindkét nap, mert fickándozni õ is szeret, de csak fegyelmezetten rótta a köröket, így "terepképesnek" nyilváníttatott.Persze, hogy õ volt az egyedüli, aki nem tudott egyenesen menni, rendkívül vonzó volt számára a sarjadó vetés, gondolta megdézsmálja, nem számít, hogy addig a többiek odébb állnak. Majd egy kanyarban (amiben semmi nem akadályozta a kilátásban) megijedt valamitõl. Talán egy vadkacsa hangjától, talán attól, hogy eltûntek elõle a többiek (oldalra ugy nem lát :dev:), ezért lépésbõl ugrott be vágtába (amit ugye, ha kérne tõle az ember, még véletlenül sem tenne meg) és legalább 3 vágtaugrásig tartott a riadalom. Szóval agyon dícsért haci (vizi)paci hátas kicsit rontott a renoméján :DAzért egy tünemény, nyomult rendesen a répára-almára, nem lehet nem szeretni :ang:Jasmin20:Amikor idõd engedi, látogass ki a majorba, hétvégén mi általában kint vagyunk, hétköznap is mindig van valaki, kérdezd aki az utatba akad!(a tangazdaság istállóját keresd a bejárattól egyenesen tovább)

#420 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 16. - 9:39

SOMA! Az csak jó, ha gyarapodunk, nekünk már sok fejenként két lóra ülni, szóval dömpike jut mindenkinek, állandóan van valami tennivaló körülöttük, gondoskodnak a szórakoztatásunkról. :D Dulcsival olyan szuper terepet mentünk szombaton, hogy megint megállapítottam, nagyon jól sikerült ló ez. Eltekintve az igen furcsa lábhasználatától. Pörgött az elején nagyon, mert egy hete nem mozgott, szidtam is, hogy mégiscsak egy hidegvérûhöz méltóan kellene viselkednie, de aztán az elsõ vágtaszakasz közepén már jelezte, hogy ez nem az, amire õ eleinte gondolt, szóval lassítsunk. :D Elmentünk szomszédolni egy nagyon klassz tanyára. Már sötétben indultunk vissza, a kedves házigazda próbált rábeszélni minket, hogy legalább egy fényvisszaverõ csíkot hadd adjon, még egy szürke lovunk sem volt, egyedül Csinos hókája világított a sötétben. Nem találkoztunk se vadásszal, se semmivel, csak az ösvényekre belógó gallyakkal. :D Aztán vasárnap Dulcsi anyjára is felültem kicsit sétálni, ügetni, hááát Dusi még mindig túl tud járni az eszünkön, vagy legalábbis megpróbálja. :D

#421 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 19. - 15:16

Jasmin20:Amikor idõd engedi, látogass ki a majorba, hétvégén mi általában kint vagyunk, hétköznap is mindig van valaki, kérdezd aki az utatba akad!(a tangazdaság istállóját keresd a bejárattól egyenesen tovább)

Köszi akkor majd vamikor kinézek. Talán jövõhét végén...további jó pacizást

#422 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 19. - 15:19

OK, Jasmine. Várunk majd!

#423 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 21. - 18:19

OK, Jasmine. Várunk majd!

köszinem kell oda szóljak valakinek ha megyek?(csak hogy tudjatok róla?) vagy csak váratlanul beállíthatok?

#424 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 21. - 21:22

Nyugodtan állíts be, ha látsz egy dömper-szerû feketeséget egy szõkével nõvel, gyere oda, én leszek :D Dél körül nyerõ vagy. A többit úgyis csak szmélyesen tudjátok megbeszélni az illetékessel.Tudni fogjuk, hogy te vagy, plána, ha Jasmine20-ként mutatkozol be!Voltunk ma is, majd ha lesz idõm mesélek.

#425 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 22. - 9:58

Nyugodtan állíts be, ha látsz egy dömper-szerû feketeséget egy szõkével nõvel, gyere oda, én leszek :D Dél körül nyerõ vagy. A többit úgyis csak szmélyesen tudjátok megbeszélni az illetékessel.Tudni fogjuk, hogy te vagy, plána, ha Jasmine20-ként mutatkozol be!Voltunk ma is, majd ha lesz idõm mesélek.

köszikeha minden jól megy akkor vasárnap ki tok menni ha az idõ engedi és nem szakad ránk az ég

#426 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 23. - 14:24

Jasmine! Dóra-majorban soha nem esik az esõ! :D Azaz csak nagyon ritkán. Hétvégén megint mentünk egy jó terepet, büszke voltam Dulcsira, mert õ volt a legangyalibb, legbátrabb. A többi ló sem renitenskedett, nem olyan családból származnak õk, de mégiscsak Dulcsi volt a legfegyelmezettebb. Két quados megvárta míg elmegyünk mellettük, mikor az utolsó lovas elhaladt mellettük, akkor gázt adtak, attól egy kicsit megijedtek a lovak, természetesen Dulcsi attól sem. :D Dzsó kipróbálhatta az új pónit, aki egy kicsit fostos volt még, de ez volt talán a második terepe Üllõn, majd belerázódik.

#427 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 25. - 8:59

Jasmine! Dóra-majorban soha nem esik az esõ! :D Azaz csak nagyon ritkán.

Akkor jó :) Vasárnap akkor dél felé kiszambázom hozzátok(csak még azt nem tom hogy) nem tudtok tanácsot adni h az állomástól hogy jutok ki hozzátok(kocsi nélkül-ugyanis nem feltétlen szeretném apumat ugrasztani)?Már alig várom h megismerjelek Titeket és a Dömpereket.

#428 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 25. - 9:15

Jasmine! Van egy rossz hírem. Dóra-major csak autóval megközelíthetõ. Messze van a vasúttól, és tömegközlekedés nincs. Úgy néz ki, hogy inkább szombaton leszünk kint, legalábbis az, ami biztos. Vasárnap eléggé kétesélyes a dolog. Gyere inkább szombaton!

#429 SOMA

SOMA

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 84 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 25. - 23:08

Éva!Küldtem választ reménykedem meg is kaptad.

#430 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 26. - 20:13

Válaszoltam is :DMajdnem elfelejtettem beszámolni a múlt vasárnapi eseményekrõl.Persze semmi érdekes nem történt, csak úgy elvoltunk.Zap-Livi-Adri-Kata-Gergely-Verocs elvonultak terepre, mi meg "kettesben" maradtunk Dömpillával.Azt a megrázkódtatást!Mivel eltûntek mellõle ménestársai, olyan sivalkodást rendezett, mint egy kis pisis. Végig vinnyogta azt a cirka két órát amíg a többiek visszatértek. Vágyakozva nézegetett a távolba, amerre eltûntek és teljes testébõl (ami ugye tekintélyes méretû) mindent beleadva hívta vissza barátait. Mint minden "munkát", most is futószárazással kezdtünk, amibe jócskán belevetette magát, kezdtem is aggódni, hogy nem fogja bírni, annyira megindult a szokásos vinnyogással tarkított fejecske lenn, seggecske fenn mutatványának. Persze sokáig nem bírta, viszont egyre inkább hajlik a vezényszavak "megértésére" (inkább elfogadására). A szokásosnál egy picit többet próbáltuk az ügetés-lépés-ügetés-vágta átmeneteket, elég szépen megy már. "Lesétálás" gyanánt kapott egy pokrócot és "felpattantam" a hátára (ha kicsit vehemensebben pattanok akkor pattogtam volna még egy darabig, olyan háta van mint egy rugós matrac), majd besétáltunk a karámba és gyakoroltuk az átváltást, egyszerû és háromíves kígyóvonalat, kiskört (ami nála inkább nagykör) és szépen fejlõdik ám! Sikerült már kör alakú köröket lovagolni! Annak ellenére, hogy egy-két percnél tovább nem sikerült elfeledtetni vele, társai távollétét. Amikor egyébejutott, renkívül panaszosan, teljes testével beleremegve hívta õket rendületlenül (olyan volt mint a kutya aki nem bírja abbahagyni a vonyítást). Mikor végre mellette álltak a többiek, elhallgatott. Brrrr... kicsit idegörlõ volt :eyeek:De azért egy tünemény :ang:

#431 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 27. - 16:06

sziasztoksajna nem tudtam ma lemenni mert már programom volt de nem voltam net közelbe és nem tudtam nektek megírni. bocsiDe nem menekültök tõlem majd vamikor lerobbanok hozzátok....további jó lovazást

#432 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 29. - 8:57

Kint voltunk vasárnap is, tudtál volna jönni, de nem jutottunk már géphez, hogy megírjuk. Majd legközelebb!

#433 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 31. - 13:25

Kint voltunk vasárnap is, tudtál volna jönni, de nem jutottunk már géphez, hogy megírjuk. Majd legközelebb!

kár :( pedig otthon unatkoztam egész vasárnap....kicsit off nem ide tartozik de nem tudnátok elmondani hogy az a figyelmeztetés dolog mért van a nevem alatt? bocs az offért de nem értem...most egy darabig nem fogok tudni kimenni mert az elkövetkezõ 3 hetem totál tele van de majd utána nem szabadultok meg tõlem... :dev:

#434 Bolyai Honvéd Lovasklub

Bolyai Honvéd Lovasklub

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 22 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 31. - 22:59

Sziasztok! Szomorú aktualitása van a mostani levelemnek, nehéz szívvel írom ezeket a sorokat. Elmúlt szombaton a Dóra majorban Hargitai Józsi klubvezetõnk rosszul lett, mentõt kellett hívni hozzá. Iszonyatos fájdalmai voltak a lábában, kínlódva feküdt a földön. A mentõ elvitte a Városmajor utcai szív és érklinikára, ahol megállapították, hogy az aortája hosszában végigrepedt a szívétõl kezdve egészen a combjáig! Ezen kívül az egyik szívbillentyûje is leszakadt!Hat órás mûtétet hajtottak rajta végre, amelynek végén a keringést sikerült visszaállítani, és a veséjét-amelyik leállt- ismét elindították.Bár stabilizálták az állapotát, a helyzet mégis kritikus maradt. Hétfõn délelõtt felébresztették az altatásból, és úgy tûnt, hogy sikeres volt a mûtét, rendbe fog jönni. Aztán vissza kellett altatni õt. Tegnap egy CT-t csináltak, amely megállapította, hogy ismét leállt az egyik vese, és a másik mûködése is akadozik. Újra operációra volt szükség, amit tegnap du. 3-kor el is kezdtek. A mûtét végére úgy nézett ki, hogy az egyik veséjét sikerül megmenteni. Már be akarták fejezni a mûtétet, amikor leállt a szíve. Ismét felnyitották, és belsõ szívmasszázst is alkalmazva küzdöttek az életéért két órán keresztül. Azonban hiába volt minden, tegnap este Józsit elvesztettük...Beszéltünk az orvosával, hátha válaszokat kapunk a miértekre. De igazából nem tudták megmondani mi okozta egyrészt az aorta repedést, másrészt a szívmegállást. Józsi 56 éves volt, és állapota nem indokolta, hogy ilyen történjen vele. Szóval értetlenül állunk az eset elõtt. Barátunk, klubvezetõnk, huszárbajtársunk hagyott itt bennünket.A temetés idõpontjáról majd értesítünk mindenkit. Õrizzétek meg õt jó emlékezetetekben! Baráti üdvözlettel: Kékesi Gyuri

#435 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 1. - 9:47

Szia Gyuri!Itt is részvétemet fejezem ki felétek, Józsi barátai, hozzátartozói felé. Nagyon bíztunk benne, hogy a sikeres mûtét után minden rendben lesz vele. Megdöbbentõ volt az a hirtelen rosszullét, nem gondoltunk szombaton délután arra, hogy tragédiává fajulhat, és ez megtörténhet egy életerõs emberrel. Nem tudok mit írni. :( Heni

#436 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 1. - 14:53

Én is õszinte részvétemet nyílvánítom. :(

#437 Bolyai Honvéd Lovasklub

Bolyai Honvéd Lovasklub

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 22 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 15. - 22:15

Sziasztok!Józsi barátunk temetésének az idõpontja már megvan. Február 23-án, pénteken a pesterzsébeti temetõben 13.30-kor, katonai tiszteletadás mellett kerül rá sor. Ha úgy érzitek, és idõtök is engedi, gyertek el, hogy közösen vegyünk végsõ búcsút tõle.Üdv!Gyuri

#438 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 19. - 9:45

Szeretnénk mindenképpen ott lenni.Kis beszámoló a tegnapi garázdálkodásunkról. Dömperkék szülési szabadságot kaptak, bár még sétálgathatnának, eddig is azt csinálták, de már idõ sem maradt rájuk. Kipróbáltam Kadét fõcsikót, aki egy kicsit bambula, de rendes ló, a mozgása még egy kicsit koordinálatlan, így én is lobogtam rajta, és ezt is elnézte nekem. Legnagyobb rendetlenkedése az volt, hogy egyszer megnézte a karámon kívüli rudakat. Jó fej volt! Látszik rajta, hogy sokat foglalkoznak vele, simán lehet a hátán ülve orrot fújni, meg bármit csinálni.

#439 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 12. - 13:30

Elegem lett a városból, az emberekbõl, meg egyébként is, ezért kiköltöztem múlt héten Üllõre, hogy majd csak lovazok, lovazok és lovazok. Ehhez képest hétfõn lóra sem ültem, ha emlékeim nem csalnak, lézengtem céltalanul, lovakat karámoztam talán, és azon törtem a fejem, hogy mi a jó eget fogok itt egymagamban mûvelni egy hétig?! Ezzel el is ment az idõ. :D Ja, meg felhoztam a ménesbõl Bunkót, (nem ez a neve, csak én hívom így, hogy õ hogy nevez engem gondolatban, azt csak sejtem), hogy majd jól ráülök. De miután hárman tudtuk csak felcsatolni rá a kikötõszárat futószárazáshoz, meg egyéb baljós elõjelek miatt úgy döntöttem, hogy ma csak futószárazni fogom. Mert matricahenire csak másnap reggel találnának rá. :rolleyes: Valahogy sikerült visszalobognom a vezetõszár végén a ménesig, senkinek nem kívánok ilyen öt percet.

#440 Verocs

Verocs

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 132 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 12. - 16:26

Ehhez képest hétfõn lóra sem ültem Ja, meg felhoztam a ménesbõl Bunkót, (nem ez a neve, csak én hívom így, hogy õ hogy nevez engem gondolatban, azt csak sejtem), hogy majd jól ráülök. De miután hárman tudtuk csak felcsatolni rá a kikötõszárat futószárazáshoz, meg egyéb baljós elõjelek miatt úgy döntöttem, hogy ma csak futószárazni fogom. Mert matricahenire csak másnap reggel találnának rá. :rolleyes: Valahogy sikerült visszalobognom a vezetõszár végén a ménesig, senkinek nem kívánok ilyen öt percet.

Örülök, hogy csupa pozitív dolgot írtál :) És, hogy még a kellemes lakótársadat meg sem említed..ejnye-bejnye.. :dev: