Ugrás a tartalmakhoz


Zabla nélkül


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
353 válasz a témához

#321 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 27. - 21:58

Jól láttam, hogy 5 év telt el a két videó közt...nem semmi kitartás kell hozzá, belül örülök... a többit amit akartam, nem írhatom le, mer így helyes!

#322 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 27. - 22:19

10 éves ex versenyló. 1999-ben kezdõdõ head shaking-gel. 2000 tavaszán kapta az elsõ, júniusban a második kezelést.90 percre rá teljesen abbahagyta és még 2005-ben is tünetmentes. Mit lehet erre mondani?!

#323 canesta

canesta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 122 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 27. - 22:39

Saby-nak:

Mielött hozzám került az irt istállóban állt, és mivel mindenhol csak ágaskodott, fejet rázott és egy lépést nem volt hajlandó menni az utolsó 3-4 hónapját azzal töltötte itt h napi 1x 1 óra jártatógép. :nem: Aztán hazavitték h selejt, mi meg láttuk árverésen h eladó, elmentünk megvettük, nem kis kockázattal, de hatalmas származás. Mikor elhoztuk az új helyén, egy hobby farmon kapott szállást. Itt elöször is kiraktuk karámba, tt elég jó a fû is. Azonban a néhány nap mulva elég erõteljes fejrázás, idegesség, fel alá járkálás lett, hiába volt 2 oldalán padik lovakkal. Összeraktuk egy idõsebb kancával (õ most 2 éves) ami kicsit megnyugtatta idegileg. Ha estére be kellett jönnie akkor jó nagy adag szénát kapott szénahálóban, valamiért az is lefoglalta és nem gondolkodott. Kapott egy méteres labdát is a boxba, a takaróját is a falra raktuk. Igen kemény boxjáró volt a ló. Mint irtam takaró semmi, van annak szõre növessze meg, használja az energiáit normális dolgokra. Napi szinten van vele min 1-2 óra naturális módon foglalkozva. Az elején megpróált ágaskodni, állt velünk szemben rázta a fejét, aztán jött a prüszkölés, szokásos, de ezen az úton haladva (natural horsemanship) egyre lejjebb adta magát. Kantárt azért nem is akarok rá rakni még, mert érzem ha néha nem jól kérek valamit már jön fel a fejével és kezd idegeskedni, gondolkodni. Hajlitássokkal nagyon sokat javult az állapota. Most ha ülök rajta és valamit elkezd ilyen szinten, akkor rögtön jobbra- balra meghajlitom, vagy kiterelem. Bal oldalán sajnos még sokat kell dolgozni, de haladunk. Nagyon sokat megyünk terepre, más és uj helyekre. PAdikjában is csatlakoztatva lett, ha megyek, megsimogatom már jön velem. De nagyon nem akarta ezt sem az elején, mi az h hagyja ott a füvet helyettem? :D

10 éves ex versenyló. 1999-ben kezdõdõ head shaking-gel. 2000 tavaszán kapta az elsõ, júniusban a második kezelést.90 percre rá teljesen abbahagyta és még 2005-ben is tünetmentes. Mit lehet erre mondani?!


Akkor ha te 90 perc alatt megoldottad, elnézést kérek. Nálam augusztus 23ától van a kanca, nem tudom h mikor melyik nap hagyta abba, de nem 90 perc volt.... viszont azóta se jött elõ :)

A video-t internetkapacitás miatt nem tudom megnézni, azonban felettébb kedves a hangnem amiben belinkelted. Örülök h ilyen mesterek vannak a világon! :D Félre ne érts, nem az eredményeiddel van bajom, mert azt nem tudom h ki vagy mi vagy, de te is lehetnél egy kicsit jobban tisztelettel a másik felé, mert te se tudod h én ki vagy mi vagyok!

Edited by canesta, 2011 november 27. - 22:53.


#324 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 28. - 8:08

Aha, ezt a 90 percet nem akarta az agyam elhinni...hát nem tudom. Mondanám, hogy hozom a lovat és kerül emibe kerül...de nem tudom, mert a lovat eladták, bár asszem örökre bánni fogjuk, hogy nem maradhatott velünk. Van ilyen, van hogy valami bármennyire is szeretnéd nem lehet a tiéd... Landgraf - viszont van egy másik problémám , hívlak.

#325 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 28. - 8:27

Minden embert tisztelek. A "Tanulj!"- egyes szám második személy felszólító mód.(a magyar nyelvtan szabályai szerint) Ebben semmi tiszteletlenség nincs. Te gondolod azt,hogy a "hangnem" amit használok "tiszteletlen". Eddigi tapasztalataid és interakcióid alapján gondolod,hogy én mit gondolok...azok nem az én tapasztalataim. A video nem arról szól,hogy én hogyan oldottam meg a problémát,hanem megmutatja,hogy van megoldás. Azért linkeltem be,mert kérdezted, hogy milyen módszerrel lehet ezt orvosolni...ezzel lehet, de ez sem 100%-os. Mertem ezt kijelenteni több mint 30 ilyen és ehhez hasonló problémával küszködõ ló kezelése után. Ahogy a tüneteket leírtad, szerintem a lovad nem headshakinges ( mert abból igazából nincs annyi,mint amennyire rámondják) ,hanem fejét rázó, stresszes valami ellen tiltakozó ló volt és még néhány egyéb sztereotip viselkedéssel megspékelve. A tartási körülmények változása- hobby istálló- megszüntette az egyik stressz faktort( versenyistálló-nagyüzemi tartás). A szakszerûbb bánásmód szintén segítette azt,hogy a ló lenyugodjon és a folyamatos frusztráció eltûnjön az életébõl. A megoldás, ebben az esetben,nem kizárólag a natural módszer vagy egyéb okosság volt,hanem egyszerûen a stressz kizárása a ló életébõl. Gratulálok hozzá!

#326 Spanishereit

Spanishereit

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 259 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 28. - 7:21

Zabla nélküli díjlovi

:kir:

#327 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 28. - 14:17

Zabla nélkül tuggya ugyanazt, amit mások zablával...nem a tarkó a legmagasabb pont, nem az orr van legelébb...most akkor ez számít, vagy mi számít? :eek:

#328 rongyo

rongyo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 830 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 28. - 16:48

üssetek agyon, de nem látom mi szolgáltatja a karám talaját...

#329 Spanishereit

Spanishereit

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 259 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 29. - 13:25

szerintem valami textil/+ gumi adalékos cucc :rolleyes: Ami a tarkót, zablát stb-t illeti, szerintem a lényeg az, hogy ha a ló mûködik, vagy jobban mûködik valami miatt zabla nélkül, akkor miért ne? És hogy hol a tarkója, meg az orra? Az a jó, ha éppen ott, ahol a lónak legjobb, nem ott ahol a nyagkönyvek szerint sokan gondolnák, hogy lenni kéne :D Az hogy egy ló mit tud, szerencsére nem a zablától függ és ezt egyre többen felismerik, de zabla nélküli kantárral is lehet úgy lovagolni, hogy az kellemetlen legyen a lónak :dev:

#330 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 29. - 21:07

Na! mán két dogmaellenes, fölvilágosult szabadkõmûves-gondolkodót is regisztrálhatunk a pacisták táborán belül...pozitív feri és spanishereit :D :yeah:

#331 Spanishereit

Spanishereit

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 259 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 1. - 8:29

vagyunk még többen is, csak szerintem sokan, soxor nem akarnak, tudnak, szeretnének hozzászólni :rolleyes: :D

#332 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 1. - 11:34

amíg sokan magas lóról beszélnek s azt hiszik, õk szarták a spanyolviaszt - miközben azt sem tudják, a hozzászóló félnek van-e egyáltalán köze, érdekeltsége a kérdéshez - addig nem is, csak idegeskedés a vége... s amíg a szabálykönyv s a tradíció felparancsolja M-tõl a nagykantárt a sarkantyúval, a másik oldal legfeljebb a saját gyönyörûségére játszadozhat :dev:

#333 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 1. - 14:07

amíg sokan magas lóról beszélnek s azt hiszik, õk szarták a spanyolviaszt - miközben azt sem tudják, a hozzászóló félnek van-e egyáltalán köze, érdekeltsége a kérdéshez - addig nem is, csak idegeskedés a vége...

s amíg a szabálykönyv s a tradíció felparancsolja M-tõl a nagykantárt a sarkantyúval, a másik oldal legfeljebb a saját gyönyörûségére játszadozhat
:dev:


Gyáva nyúlnak nincs hazája!

Néma gyereknek anyja se érti a szavát!

...és még rengeteg tanulságos szólást, közhelyet idézhetnék...addig nincs változás, míg nincs cselekvés

(pölö lyó még: kutya ugat, karaván halad, pénz beszél, kutya ugat sötöbö)

#334 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 1. - 16:14

A.C., sokszor tánc,- és illemtanórát is tarthatnál a magyar nyelv szófordulatainak ismertetése mellett, csupán erre próbáltam célozni :dev: Ne szólj szám, nem fáj fejem :ang: ... Ja, hogy a témánál maradjak, idomítás inkább, mint díjlovaglás :D , de idomítás - a szó legszebb értelmében :ang:

#335 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 1. - 22:41

szabad, vagy nem szabad???? (az idomítás) ;)

#336 Atti

Atti

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 17 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 1. - 23:20

Zabla nélkül tuggya ugyanazt, amit mások zablával...nem a tarkó a legmagasabb pont, nem az orr van legelébb...most akkor ez számít, vagy mi számít? :eek:



Rég nem kommunikált A.C !

Nem gondoltam volna, hogy hozzászólásoddal ilyen tökéletesen egyet tudok érteni :hu:




És lám megtörtént! :yeah:




Atti

#337 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 2. - 14:00

Rendszeresen, napi szinten kommunikálok. Véletlenszerûen van olyan is, hogy valaki egyetért velem.

#338 Atti

Atti

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 17 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 2. - 14:42

Rendszeresen, napi szinten kommunikálok.

Véletlenszerûen van olyan is, hogy valaki egyetért velem.




A negatívum önön magamra vonatkozott. :)

Atti

#339 Piskóta

Piskóta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 196 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 12. - 18:52

Na, csak hogy legyen mivel szórakoztatni a népet, néhány exkluzív fotó a bébiszarvasról :D
Most szombaton lett nyolc éves, volt nagy szülinapi zsúr ^^

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

#340 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 4. - 9:59

Eladó indián hackamore

#341 Kispaci

Kispaci

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.078 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 8. - 17:39

Ide is beteszem hátha érdekel valakit: van egy eladó bosalom, 8000 Ft, csak kipróbálva volt :)

#342 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 13. - 21:06

elfeslett a jó öreg sidepull fonata,kikandikál a belseje,meglepõdtem,milyen brutál,csavart drót van az orr-részben...

#343 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 14. - 12:30

elfeslett a jó öreg sidepull fonata,kikandikál a belseje,meglepõdtem,milyen brutál,csavart drót van az orr-részben...


az nem számít!zabla ne legyen! EZ a lényeg!!! :yeah: :D

#344 Hosszúhomlok

Hosszúhomlok

    A multimédium

  • Támogató
  • 1.895 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 29. - 23:34

Régen járt ez a topic a lista felsõ részén. Talán elfér egy kis bíztatás:



Csak néhány lányka csinál esztrád mûsort egy arénában. Zabla és nyereg nélkül. :) :hu:

#345 pacifan96

pacifan96

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 856 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 30. - 10:59

Sziasztok :)

Hozok egy nem olyan régi képet :) Sikerült eljutnunk végre idáig :yeah:

Vágta

#346 Kispaci

Kispaci

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.078 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 30. - 11:44

Szép kép, a megállás is ment? :) :D

#347 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 30. - 11:45

Csak ne keverjük a cirkuszt és az esztrádmûsort a lovaglással mert baj lehet belõle.....

#348 Hosszúhomlok

Hosszúhomlok

    A multimédium

  • Támogató
  • 1.895 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 30. - 12:28

Legalább megnézted? :confused:

#349 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 30. - 19:51

Az elejét igen, nem kötött le igazán. Cirkusz. Vagy tévedek? :)

#350 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 30. - 20:12

Sziasztok :)

Hozok egy nem olyan régi képet :) Sikerült eljutnunk végre idáig :yeah:

Vágta

Nagyon ügyesek vagytok!

#351 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 19. - 11:34

Tegnap véletlenül volt fotósom, úgyhogy hoztam ide pár képet a zablaundoros lovamról indián hackamore-ral. :)
1., 2., 3., 4.
Egy ideje kísérletezgetek vele, úgy tûnik, megvan a végleges megoldás, már csak valami kulturált formába kellene önteni, mert a mostani eléggé sufnituning, de mûködik.
Sokan csinálnak ilyet maguknak, szóval ha valakit érdekelnek a tapasztalataim, a készítés közben a három legfontosabb dolog:
- a pofaszíjhoz úgy legyen rögzítve, hogy ne tudjon a ló orrán lejjebb csúszni, elõre billenni.
- úgy legyen méretezve, hogy a karikák amennyire lehet, megközelítsék a zablakarika helyét, hogy megfelelõen hasson oldalirányba.
- terepre, élénkebb, ijedõsebb lovaknak az orr-rész legyen minél szélesebb, esetleg bélelt, nehogy megnyomja az orrát.
Szerintem. ;)

#352 réka_d

réka_d

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.338 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 19. - 21:41

Éééédes :D

#353 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 20. - 9:27

De még mennyire! :D Bár gondoltam már, átkeresztelem Villámra, vagy Tornádóra, az sokkal menõbb. (Off: most hallottam egy börtönõrkutyáról /roti/ akit poénból elkezdtek Fifikének hívni, és azóta csak arra hallgat, nem sikerült átnevezni... :kir: )

#354 réka_d

réka_d

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.338 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 21. - 12:39

:D