Ugrás a tartalmakhoz


Kurultáj


  • Please log in to reply
395 válasz a témához

#281 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 17. - 17:10

Az a baj a letiltással, hogy mások válaszaiban, ha beidéznek, csak látom, mit írsz. De ha már te azon az állásponton vagy, hogy nem az számít, mit mondanak, akkor én is. Nem az számít, mit mondasz, hanem az, hogy te mondod.

#282 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 17. - 19:38

persze hogy nem érdekel hogy mit mondanak ,mert tudod az igazságot is 10 féle kép mondani hát még ami nem igaz jajjaj Az hogy nem érdekel a véleményem az nem különöseben izgat , hidd el ettöl én még jolalszom , s az igazságtol nem tántorit el :) ui:elég keveset irok ,nem hiszem hogy folyton belém botlasz

#283 Nogajijasz

Nogajijasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 374 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 20. - 23:18

Packa! Mit jelent a Hun tudat?Az,hogy Árpádéknál fennmaradt az Atillával való rokoni kapcsolat.Az elnevezések szkíta,hun,avar,magyar,szabír,onogur,ugor,géta,varhun,xiungnu,szaka,székely,szarmata,szogd,kun,jász,heftalita,türk,tatár,csagatáj,stb sorolhatnám még az elnevezéseket,de tudom úgy sem érdekel.A hun tudat a lovasijászat barátom és az ehhez tartozó harcmodor a fegyvereivel és a szokásaival együtt. Mi az Íreknél a kelta tudat?Mi a skandinávoknál a viking tudat?Mi a délolaszoknál az Etruszk tudat?Mi a görögöknél Phrig tudat?Soroljam még?szerintem felesleges.Olaszország is számtalan népbõl tevõdött össze,ott még sincs ezzel gond,csak nálunk.A kunoknál van kunkapitány választás és a jászoknál is.Nekik ez a jász és a kun tudatuk.Ettõl még magyar állampolgárok,akiknek õsei a Béla király által betelepített rokonnépek voltak. Remélem elég volt a válaszom,neked kozmopolitának is megfelel... :gm: :ang: üdv!

#284 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 20. - 23:35

Így, hogy megismertem a hun tudatot, az ismeretségi körömben egyrõl sem tudok. Viszont olyanról annál többrõl, aki az õsmagyarságát hangoztatja, miközben a templomban olyan istenséget imád, amely nevében tûzzel-vassal írtották õseink vallását, kultúráját. Ez olyan hasadásos állapot.

#285 motkany12

motkany12

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 14 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 21. - 7:03

ja! erõsen hasadásos! és egyáltalán: meddig kell/lehet visszamenni tudati síkon? meg kell állnunk a hun tudatnál? vagy lehet egy kicsit messzebb-mélyebbre tudatozni? mondjuk barlangimedvevadász kulturánkba? mennyire lehet hun az a jelenkori magyar, akinek a családkutatás többszáz évre visszamenõleg sváb, tót, rác, francia, olasz (tényleg, abbõl melyik nép is?) vonalak keveredését mutatja? izgalmas kérdések ezek! Mindazonáltal én nem óhajtom támadni, kritizálni azt, akinek a hun tudat megélése segít a lelki egyensúlyának megszilárdításában. Váljék egészségére. Inkább ez, mint az európai tudat.

#286 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 21. - 7:05

miközben a templomban olyan istenséget imád, amely nevében tûzzel-vassal írtották õseink vallását, kultúráját. Ez olyan hasadásos állapot.


Ilyet én is ismerek, meg is kérdeztem tõle, hogy ezt így hogy, és azt mondta, hogy nincsen ezzel semmi baj, merthogy a magyarok már régen keresztények voltak szentistvánkor, õ csupán intézményesítette a vallást.
Tulajdonképpen számomra nem elképzelhetetlen a dolog, hiszen a népvándorlás során sok nyelvet, kultúrát beolvasztottunk, miért ne lehettek volna keresztények is köztük...

#287 motkany12

motkany12

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 14 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 21. - 7:52

Azért ne feldkezzünk meg Badinyi Jós kollegáról sem, aki publikálta a sajnálatosan múltba-feledésbe (rosszindulatúbban: elhallgatásba, szándékos történelemhamisításszámbamenõ) tényeket: Jézus is magyar volt! ...Adiabene Mária.... ;) Más! Az idõ nem áll meg! Lehetséges szelektíven is válogatni. Van olyan, hogy elkelkticizmus. Egy kis nyilász-kacagányos szittya motívum, mellétársítva a jámbor katolicizmust, plusz picinyke swingerklub (ízlés szerint), aztán némi pop-rock-break-rapp....

#288 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 21. - 8:02

Ugyan má, Jézus zsidó volt, és õket utájjuk mérmer bankárok, és õk okozték a váságot. ;-)
Dejazér amikor a csúnya bajuszos bácsi üldözte õket, mégiscsak a mi lovastengerészünk védte meg õket... vagy mifene. Teljes elmeelborulás. Hiába figyelmeztetett a költõ:

És mond: Honfi, mit ér epedõ kebel e romok ormán?
Régi kor árnya felé visszamerengni mit ér?
Messze jövendõvel komolyan vess öszve jelenkort;
Hass, alkoss, gyarapíts: s a haza fényre derûl!


181 esztendõ kevés volt ahhoz, hogy mindenki felfogja, mit akart õ ezzel mondani. ;-)

#289 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 21. - 8:10

http://www.facebook....166015303468365

Õk is ott voltak a kurultájon, és itt a falunapokon is Balatonban. A leányzó balatoni. :)

#290 motkany12

motkany12

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 14 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 21. - 8:13

Ha a zsidó geneaologiát követjük, és hiszünk Badinyi Jósnak, akkor nem, hanem párthus herceg, azaz magyar :D

Edited by motkany12, 2012 augusztus 21. - 8:14.


#291 Nogajijasz

Nogajijasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 374 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 21. - 23:09

Ilyet én is ismerek, meg is kérdeztem tőle, hogy ezt így hogy, és azt mondta, hogy nincsen ezzel semmi baj, merthogy a magyarok már régen keresztények voltak szentistvánkor, ő csupán intézményesítette a vallást.
Tulajdonképpen számomra nem elképzelhetetlen a dolog, hiszen a népvándorlás során sok nyelvet, kultúrát beolvasztottunk, miért ne lehettek volna keresztények is köztük...



Koca! A lényegre tapintottál itt! :yeah:

Robi! Erősen hasadásosak a dél amerikai indiánok is,akiket tán még jobban üldöztek a keresztény spanyolok,mint minket,István*,és olyan bigott keresztények,hogy még legvadabb székely is csak pislogna.;) *(nak parancsoló Vatikán,Gizella)
Ismeretségi körödből nincs lovasijász vélhetőleg.A hun tudat ennyi.Ha elkezdesz karatézni,vagy valamilyen japán harcművészetet gyakorolni,japán filozófiát,tudatot,szellemet mutatják meg a mesterek neked,és legyél bármilyen nemzetiségű,amikor a tatamin harcolsz,japán vagy.A baranta és a lovasijászat gyakorlásánál hogy jól csináld és ne bazári majom módjára,hunná kell válnod.Az hogy a magyarság ezzel Árpádék lovasijászata okán kultúrális rokonságot vállal,csak egy többlet.Érdekes,bármilyen genetikával rendelkező de magyarul beszélő és itt élő ember kezébe mikor ijjat adtam érdekes módon jobban ráérzett mint egy olasz vagy egy svéd.(ahol még ijásztattam :D)

Motkány! lényegében a kommented végét ezzel megválaszoltam.Egyébként a "tiszta magyar" mint fogalom értelmezhetetlen.Ettől mindig a falra mászom,meg a fajozástól!Embereknél nincsenek fajok,mert akkor nem tudnék gyereket tolni egy mongol,néger vagy tudom is én milyen nőnek!!!Biológiából bukott hülyék!(Nem Te)Embereknél rasszok azaz fajták vannak,csak itt 3.ennyi!Ezt jobb ha a szélsőjobbosok is tudják,de inkább az ebből gyúnyt űző balosoknak ajánlom a figyelmébe!Értsük meg,hogy a népvándorlások korában,főleg ázsiában nem létezett "tiszta" homogén nép,csak a kínaiak és az indiaiak.Az ember heterogén faj,nem szereti a belterjességet.Ázsiai őseink már csak ezért se lehettek rondák,zömmel,ahogy azt a kedves szlávok leírják. :rolleyes:
Nem kell az őskorig elmenni,bár ha a finnugor népeket nézzük akkor valahova oda vezet az út... ;) Ez egyszerűen arról szól,hogy egy legyőzött népnek ne legyen identitása,ezért fontos a gyökér és eredet kérdése és nem azért mert 2012-ben ettől jobb lesz a helyzet.Ezt értse már meg mindenki végre...

üdv!

Edited by Nogajijasz, 2012 augusztus 21. - 23:19.


#292 forkissima

forkissima

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 21. - 23:48

Azért ez komoly,hogy leidiótázol egy külföldön,és itthon is elismert antropológust...Itt már bármit mondok hasztalan,mert ha az ő eredményeit lenézed,hát akkor nincs mit tennem.

Az antropológus mai embereken végzett kutatásokat, de ezekből nem lehet őstörténeti következtetéseket levonni további kutatások, archeogenetikai mintavétel nélkül. Ezért nem lehet őt komolyan venni amikor őstörténetről beszél és csak a saját tudományos renoméját rombolja.

A forkissima által elfogadott történelemtanári szövetség sok igazságot ír.Van egy másik történelemtanári szövetség is,csak azt nem ismeritek el.Ezeknek a keleti népeknek a fennmaradt mondái,történetei és modern kutatásai semmit se jelentenek!?Értsétek már meg,hogy az Istváni katolizáció hatása oda nem ért el,mármint az ázsiai türk népekhez.
2007-ben kazahsztánban találtak egy magyar törzset,náluk történt a genetikai vizsgálat.Innen jött a törzsi gyűlés gondolata,a többi türk néppel is.(és finnugorral)

Milyen másik történelemtanári szövetség, és hogy tudnánk elismerni valamit, ha nem is tudjuk, hogy miről van szó? Az őstörténet komplex tudományos kutatási módszert igényel, és ehhez nem elégséges a fennmaradt mondákat kutatni. Nem tudom érted-e miről is szól a tudományos kutatás, az nem egyenlő laikusok által kiagyalt összeesküvés elméletekkel. Attól, hogy a mostani magyar és madjar emberek között bizonyított valamennyi genetikai rokonság, az még nem mond semmit az őstörténeti rokonságról, ahhoz ugyanis a két népcsoport közötti őstörténeti rokonságot kell bizonyítani, ami egyelőre nem történt meg.

Packa számtalan bizonyíték van arra,hogy a nyelvünk finnugor eredetű,de a genetika és a harcászati,öltözködési és kultúrális téren mégis a hun-türk népekkel mutat egyezést.Árpád idején az avar maradéknak,székelyeknek,kálizoknak érdekes módon nem voltunk kultúrálisan "idegen" nép,nem tartottak bennünket szláv,germán vagy más népnek.IV.Béla is érdekes módon kunokat és jászokat telepített a tatárok után.Türk néppel való harc után két türk népet hív be az országba?Nem furcsa ez Forkissima?Hát nem.Mert annyira hasonló volt a kultúrájuk,a nagyállattartásuk stb,hogy nem volt kérdéses a betelepítésük,még úgy sem,hogy a vallásból adódó későbbi problémák nyilvánvalóak voltak.
Egyre több ázsiai kutatás fogja igazolni a magyarság hun-türk kultúrális eredetét nekem elhihetitek.
Egyébként meg ide inkább fotók kellenének.

A hunokkal nincs rokonság, már régen nem éltek itt, amikor a magyarok megjelentek a 9. században. Kötöny kun fejedelemnek olyan türk tudata volt, hogy a mongolok elől két évvel a tatárjárás előtt Magyarországra telepítette a népét. Lehetséges, hogy ő tudott valamit a türk tudatról, amit te nem? :gm:





Komolyan az érdekel,hogy ilyen embereknek mint packa és forkissima miért fontos ilyen görcsösen ellenezni,bármiféle azonosságot ezekkel a népekkel?? ...nem kell a görcsölés!


Nézd, ha te attól vagy boldog, hogy íjászkodsz és hun meg türk tudattal élsz, az oké. Az áltudomány terjesztése viszont nem oké, a "magyarellenes" (veled egyet nem értő) népcsoportokról való hadoválás sem oké. Azt állítani, hogy egy magyarul beszélő ember jobban nyilaz, mint aki nem tud magyarul pedig szimplán ostobaság.


Mindazonáltal én nem óhajtom támadni, kritizálni azt, akinek a hun tudat megélése segít a lelki egyensúlyának megszilárdításában. Váljék egészségére. Inkább ez, mint az európai tudat.


Ez az európai tudat szerintem is káros, de mivel Európa közepén vagyunk jelenleg, lehet itt lenne az ideje új szállásterület után nézni, talán a madjarok földjén, ott békén hagyna bennünket Európa. Egyébként szia feribácsi, egy új nick hetente?

Edited by forkissima, 2012 augusztus 21. - 23:51.

'Everything that is done for us, without us, is not ours.'


#293 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 22. - 8:38

Értsük meg,hogy a népvándorlások korában,fõleg ázsiában nem létezett "tiszta" homogén nép,csak a kínaiak és az indiaiak.

Õk se.

#294 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 22. - 9:04

mivel Európa közepén vagyunk


Földrajzilag talán igen, társadalmilag tõlünk keletre kezdõdik az orosz birodalom, tõlünk délre meg a Balkán. Gyakorlatilag a mi országunk a határmesgye, csak rajtunk múlik, hogy merre, kihez húzunk, vasas nímöthöz, a kinek annyi mindent köszönhettünk az elmúlt ezer évben, vagy az uráli testvéreinkhez, ahol jó lovas ember a góré:

Posted Image

#295 Nogajijasz

Nogajijasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 374 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 22. - 10:59

Figyelj Forki! Én intelligens embernek tartalak,de amikor egy olyan egyszerű dolgot,nem értesz meg mint amit az ELSŐ íjásztatásról beszéltem,akkor hogy érthetnéd meg amit másról mondok.Talán bennem van a hiba.Tudom az én tapasztalataim nem számítanak,mert nem vagyok MTA-tag. :ang: Ha azt mondtam volna,hogy rosszabbul íjászik más nemzet tagja,akkor hülyét csinálnék magamból,ugyanis a Kassai iskola több külföldi országban működik,eredményes lovasijászokat nevelve.Az első ijászatról beszéltem,amikor valaki először fog a kezébe íjat.Épp erről beszéltem,hogy magam is furcsának tartom,hogy a vegyes népünk tagjai,mégis elsőre jobb technikával lőnek,mint máshol ahol íjásztattam.Az,hogy a hunok nem éltek itt,mikor Árpádék bejöttek,nagy tévedés,mert azt az MTA is elismeri,hogy éltek itt avarok akik a Varhunok leszármazottai,nem beszélve a székelyekről...Ezt a két "maradvány népet" olvasztotta magába a visszatérő magyarság. Kötöny a mongolokénál sokkal kisebb hadereje miatt választotta Magyarországot,nem különben az MTA-s kollégáid szerint Béla meghívására jött be,és szövetséget ajánlott,földért cserébe.Kár ebbe belemagyarázni,hogy a kunok nem voltak türkök,csak mert egy nagyobb türk nép elől menekültek!! :D Az oszmán törökök mit gondolsz hány kisebb türk népet aláztak le??Akkor most pl.a Nogajok nem türk nép,vagy a Karakaplakok,csak azért mert a törökökkel összekötötték a bajuszt?? Mondom,a fennmaradt 1000év történelmét a legújabb tankönyvek (néhány) gyalázatosan fogalmazva tálalják.Akkor mit várjak,hogy tálalnák azt a korszakot amiről "papíron" és hangsúlyozottan papíron semmit se tud... :gm: Augusztus 20.-án néztem a balaton parti reggeli műsort.Volt benne,egy történész,ha kell a neve visszanézem neten,de lényegtelen.Riporternő kérdezi,hogy a kor erurópája mennyire volt befogadó a magyarokkal szemben.Válasz:Gyakorlatilag teljesen befogadó volt,örültek,hogy idejöttünk és partnerként kezeltek bennünket!Még 1000év után se fogadnak el,a lengyelek a finnek és a balti országok kivételével... 907 pozsonyi csata.Pápa által összehívott szövetség a magyarok és minden keleti törzs kiírtására IV.Keleti frank király felhívásával: decretum Ungros eliminados esse/a magyarok kiirtassanak. Árpád ezt az actiont sikeresen leverte,utána 130-140 évig csend volt. István ha nem vált vallást és nem házasodik be a Géza által felkért Bajorországi Gizella családjába,akkor folyamatos támadásoktól kellett volna tartania.Ennyit a ma a politika által megrendelt "elfogadott európa" dumáról.A történészek mai tanításai hemzsegnek az ilyen szövegektől...Anyám,aki a szovjet érában tanulta a történelmet,állítása szerint jobb volt mint a mai.Még a kommunista tanítás se volt ennyire lekezelő bármelyik magyar történelmi alakkal az elmúlt 1000évből mint a maiak.Inkább nem tanították,mert a fikázásnál még az is jobb! üdv!

Edited by Nogajijasz, 2012 augusztus 22. - 11:08.


#296 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 22. - 11:19

Erõsen hasadásosak a dél amerikai indiánok is,akiket tán még jobban üldöztek a keresztény spanyolok,mint minket,István*,és olyan bigott keresztények,hogy még legvadabb székely is csak pislogna.;) *(nak parancsoló Vatikán,Gizella)

Ez addig nem tudathasadásos állapot, míg nem a bigott kereszténység mellett buzdítanak az õsi életmód, kultúra és vallás ápolására.

Ismeretségi körödbõl nincs lovasijász vélhetõleg.A hun tudat ennyi.

Ha egy nemzetet (hun, türk, magyar...) csak annyi tart össze, hogy a lóról nyilaznak, akkor már értem, miért öljük, marjuk egymást nemzeten belül is és miért nem férünk be igazán Európába.

#297 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 22. - 11:34

István ha nem vált vallást és nem házasodik be a Géza által felkért Bajorországi Gizella családjába,akkor folyamatos támadásoktól kellett volna tartania.Ennyit a ma a politika által megrendelt "elfogadott európa" dumáról.

Ebbõl azt a következtetést tudom levonni, hogy a vallásváltás és a Gizella házasság volt a "békés" ittlétünk záloga, mivel a lovasijász tudat kevés lett volna a biztos itteni megélhetésünkhöz. Ez volt az akkori globalizáció és politika. Ez a fennmaradásunkat tekintve sikeres volt, viszont komolyan nyesegette a gyökereinket.
István már akkor láthatta, ha valamennyire nem alkalmazkodunk a környezetünkhöz, kétséges a fennmaradásunk.

#298 Nogajijasz

Nogajijasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 374 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 22. - 20:42

Szia Robi! Nézd ez egy komplexebb probléma,én a saját véleményemet mondtam el a hun tudatról,és a lovasijász népek kultúrájához fűzödő kötödésemről.Ebbe itt sokan nehezebben tudnak belekötni.Mármint a sima harcművészetbe. De épp erről beszélek,hogy a mai történészeknek a megosztás a céljuk.Vagy a médiának.Mit látunk ma a tv2-n például??Nem hiszem el,hogy csak baleset,gyilkosság,tornádó,vagy egyén katasztrófa történik egy nap akár egy ilyen kicsi országban is!?Ezért nem érti forki hogy miről beszélek...Én a TV2 tényekben azt utálom,hogy felcserélt mondatszerkezetekkel,félmondatokkal az esetek 80%-ában tragédiáról szól ami igaz,de a nemzet ettől savanyodott és ellenséges lesz,még ha csak tudat alatt is jelenik meg.A legújabb történelem könyvek se szólnak másról.Az amerikaiak még a zsíros tehetségtelen gyerekeiknek is azt sugallják,hogy "you can do it".Ezért sikeres az az ország sok hibájával együtt is. üdv!

Edited by Nogajijasz, 2012 augusztus 22. - 20:45.


#299 forkissima

forkissima

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 24. - 9:21

Én intelligens embernek tartalak,de amikor egy olyan egyszerû dolgot,nem értesz meg mint amit az ELSÕ íjásztatásról beszéltem,akkor hogy érthetnéd meg amit másról mondok.

Mondom,a fennmaradt 1000év történelmét a legújabb tankönyvek (néhány) gyalázatosan fogalmazva tálalják.Akkor mit várjak,hogy tálalnák azt a korszakot amirõl "papíron" és hangsúlyozottan papíron semmit se tud... :gm:


Állításod szerint a magyarul beszélõ emberek elsõre jobban nyilaznak, mint akik nem tudnak magyarul. Ez a saját tapasztalatod, ebbõl semmilyen következtetést nem lehet levonni, de te mégis valami hun tudatot emlegetsz kapcsolatként. Nem csodálom, hogy nem tudsz mit kezdeni a történészek kutatásaival, mert nem érted, hogy mibõl is áll egy tudományos kutatás. Ami elég szomorú, mert állítólag egyetemre is jártál.

Még mindig nem tudom, hogy kik a tagjai ennek az alternatív történelemtanár egyletnek és hogy hívják õket, talán arra válaszolj.

A történészek, néprajzosok, nyelvészek, antropológusok stb. tudományos kutatásokat végeznek, és ha bebizonyosodik, hogy amit eddig gondoltak, az nem volt helyes, akkor korrigálják. Ennek semmi köze a megosztáshoz, azt pont áltudományos baromságokat irkáló emberek mûvelik, akiket nem zavar, hogy a tudomány már régen cáfolta a nézeteiket, csak hajtogatják õket tovább. Az tényleg elgondolkodtató, hogy alig találni tudományos ismeretterjesztéssel foglalkozó könyvet a könyvesboltban, csak áltudományos fantazmagóriákat.

De épp errõl beszélek,hogy a mai történészeknek a megosztás a céljuk.Vagy a médiának.Mit látunk ma a tv2-n például??Nem hiszem el,hogy csak baleset,gyilkosság,tornádó,vagy egyén katasztrófa történik egy nap akár egy ilyen kicsi országban is!?Ezért nem érti forki hogy mirõl beszélek...Én a TV2 tényekben azt utálom,hogy felcserélt mondatszerkezetekkel,félmondatokkal az esetek 80%-ában tragédiáról szól ami igaz,de a nemzet ettõl savanyodott és ellenséges lesz,még ha csak tudat alatt is jelenik meg.A legújabb történelem könyvek se szólnak másról.Az amerikaiak még a zsíros tehetségtelen gyerekeiknek is azt sugallják,hogy "you can do it".Ezért sikeres az az ország sok hibájával együtt is.


Nézd, el kellene fogadnod, hogy nem mindenki akar hun-türk tudatúvá válni, és ettõl még normális ember. Nem nézek tv2-t, de tökéletesen értem, hogy te is azok közé tartozol, akik a médiában ellenséget, az amerikaiakban tehetségtelent látnak (akiket persze irigyelnek a sikereikért), már ha kövérek persze, mert ez ezek szerint korrelál. :rolleyes:

'Everything that is done for us, without us, is not ours.'


#300 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 24. - 9:30



Még mindig nem tudom, hogy kik a tagjai ennek az alternatív történelemtanár egyletnek és hogy hívják õket, talán arra válaszolj.


Nekem van tippem hol kell keresni õket.

#301 Csõrike

Csõrike

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 24. - 10:23

Érdeklõdéssel olvasom a topikot... De: Végignézve a Kurultájon készült képeket, mi magyarok "europid" kinézetüek vagyunk, míg az állítólagos rokonok "mongoloidok". Nem kellene kicsit a genetikával is foglalkozni?

Edited by Csõrike, 2012 augusztus 24. - 10:24.


#302 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.308 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 24. - 11:24

- Látszik, Csõrike, hogy te mindig megúszod azt a gonosz macskát, hogy ilyeneket mersz ide írni. :eek: :ang:

#303 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 24. - 11:41

Érdeklõdéssel olvasom a topikot...
De: Végignézve a Kurultájon készült képeket, mi magyarok "europid" kinézetüek vagyunk, míg az állítólagos rokonok "mongoloidok". Nem kellene kicsit a genetikával is foglalkozni?

Azzal foglalkoztak már eleget. Egy mondat egy MTA elõadásból: a statisztikai analízis alapján a honfoglaló populációban ázsiai genetikai hatás mutatható ki.
Az már más, hogy a mai magyaré és a honfoglaló magyar között a kapocs (szinte csak) a magyarságtudat. De ez nem baj, mert a keveredéstõl vagyunk szépek.

#304 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.308 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 24. - 11:46

- Csak hogy védjem a zászlót: Bíró (is, és énszerintem is helyesen) nyelvi, genetikai ÉS kultúrköri rokonságot emleget.

#305 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 24. - 11:50

Érdeklõdéssel olvasom a topikot...
De: Végignézve a Kurultájon készült képeket, mi magyarok "europid" kinézetüek vagyunk, míg az állítólagos rokonok "mongoloidok". Nem kellene kicsit a genetikával is foglalkozni?

Nem elég neked, hogy genetikailag jól lovas íjászkodunk?

#306 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 24. - 11:56

Érdeklõdéssel olvasom a topikot...
De: Végignézve a Kurultájon készült képeket, mi magyarok "europid" kinézetüek vagyunk, míg az állítólagos rokonok "mongoloidok". Nem kellene kicsit a genetikával is foglalkozni?

Ha lenne biztos õsmagyar genetikai térkép, az konrét adatokat tartalmazna, míg a tudati térkép mosással átrajzolható.

#307 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.308 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 24. - 12:02

- És ki volt "biztos õsmagyar"?

#308 Csõrike

Csõrike

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 24. - 12:06

- Látszik, Csõrike, hogy te mindig megúszod azt a gonosz macskát, hogy ilyeneket mersz ide írni. :eek: :ang:

Merek!
Mert foglalkozom történelemmel.
Merte érdekel a kultúránk.
Mert imádom a lovakat. ( vannak is)
S mert a genetika igenis meghatározó.
(Igen, van saját Szilveszterem, s jókat heccelõdünk. Imádom Õt)

#309 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 24. - 12:08

- És ki volt "biztos õsmagyar"?

Akinek bepecsételtek az útlevelébe a Vereckei határállomáson?

#310 Csõrike

Csõrike

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 24. - 12:28

Merek!
Mert foglalkozom történelemmel.
Merte érdekel a kultúránk.
Mert imádom a lovakat. ( vannak is)
S mert a genetika igenis meghatározó.
(Igen, van saját Szilveszterem, s jókat heccelõdünk. Imádom Õt)

És igen, imádom a lovakat, tisztelem elõdeinket. Törökországban tapasztaltam, hogy a török rokonnak tekint, hisz szerintük "minden magyarban van egy kicsi török" s szeretnek bennünket.
A Teremtés könyvébõl (Ter 5:32) ismert, hogy Noénak három fia született: Sém, Hám, Jáfet. Õk népesítették be a földet. Visszamenjünk akár eddig is? Nem elég a saját tudatunk, hogy hova tartozónak is tartjuk magunkat?
( az én családomban tudtommal vannak svábok, ukrinok, lengyelek, magyarok, s mi az, amirõl nem is tudok)
Az ELMÉNK a fontos :-) ( A tudomány, az tudomány, de nem mindig meghatározó az egyénre nézve. Vitatkozom bárkivel, magánban :) )

#311 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 24. - 12:47

"minden magyarban van egy kicsi török" s szeretnek bennünket.
, hogy Noénak három fia született: Sém, Hám, Jáfet. Õk népesítették be a földet.

Amilyen átjáróház volt körülöttünk, mind a három vérvonal megtalálható itt.

#312 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 24. - 13:25

Törökországban tapasztaltam, hogy a török rokonnak tekint, hisz szerintük "minden magyarban van egy kicsi török" s szeretnek bennünket.

Pláne ha nõk és szõkék. Isztambulban - ha tehetik - az ukránokat is szeretik ilyenformán "rokonítani". :)

#313 Csõrike

Csõrike

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 24. - 15:15

Amilyen átjáróház volt körülöttünk, mind a három vérvonal megtalálható itt.


Akkor mirõl is beszélünk?
(Ja a "Honfoglalás" c. filmben ragyogtak Franco Nero kék szemei Árpád szerepében :mad: )

#314 Nogajijasz

Nogajijasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 374 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 26. - 18:04

Akinek bepecsételtek az útlevelébe a Vereckei határállomáson?



Innen látszik,hogy pusztán szórakozás nektek ez az egész,nem is értem,hogy a mulatozáson kívül mit foglalkoztok vele.Sokkal konkrétabb lovakkal kapcsolatos témában is késhegyre menõ viták vannak,pedig ezek én úgy gondolom nem vesznek a történelem ködébe... :gm:
Ezért kár bármit is bizonygatni...Ki az õsmagyar? Hülye kérdés...Ki akkor az õs finnugor?? :eek: Itt látszik ezeknek a témáknak a nevetségessé tételére vonatkozó szándék...
Linkelgetni bármit is felesleges...

üdv!

#315 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 26. - 18:52

Innen látszik,hogy pusztán szórakozás nektek ez az egész,nem is értem,hogy a mulatozáson kívül mit foglalkoztok vele.Sokkal konkrétabb lovakkal kapcsolatos témában is késhegyre menõ viták vannak,pedig ezek én úgy gondolom nem vesznek a történelem ködébe... :gm:
Ezért kár bármit is bizonygatni...Ki az õsmagyar? Hülye kérdés...Ki akkor az õs finnugor?? :eek: Itt látszik ezeknek a témáknak a nevetségessé tételére vonatkozó szándék...
Linkelgetni bármit is felesleges...

üdv!

Valahogy rá kell mutatni, hogy pótcselekvés, ha már a cselekvõ nem veszi észre. :)
Elgondolkodtál már azon, hogy annak a bizonyos politikai tömörülésnek miért olyan fontos bizonygatni, hogy ki mindenkivel vagyunk rokonok, miért olyan fontos a hun tudat sulykolása? Ha nem, kérlek tedd meg, hátha leesik valami.

#316 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 26. - 18:56

Valahogy rá kell mutatni, hogy pótcselekvés, ha már a cselekvõ nem veszi észre. :)
Elgondolkodtál már azon, hogy annak a bizonyos politikai tömörülésnek miért olyan fontos bizonygatni, hogy ki mindenkivel vagyunk rokonok, miért olyan fontos a hun tudat sulykolása? Ha nem, kérlek tedd meg, hátha leesik valami.

azért mert hunok vagyunk :) ez bizonyitott tény s pár éven belül csak ezt fogják tanitani az iskolákban is s eltünik ez a 150 éves rémálom

Edited by egyember, 2012 augusztus 26. - 18:56.


#317 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 26. - 19:30

azért mert hunok vagyunk :) ez bizonyitott tény s pár éven belül csak ezt fogják tanitani az iskolákban is s eltünik ez a 150 éves rémálom

És miért lenne az jobb nekünk ha úgy lenne? Gondolom valami célotok csak van ha már ennyit feccöltök ebbe a projektbe.

#318 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 26. - 19:41

És miért lenne az jobb nekünk ha úgy lenne? Gondolom valami célotok csak van ha már ennyit feccöltök ebbe a projektbe.

haszon ? szerintem semmi nem változik e miatt, csak az igazságot fogják tanulni utodaink

#319 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 26. - 20:19

haszon ? szerintem semmi nem változik e miatt, csak az igazságot fogják tanulni utodaink

De valamiért mégis nagyon fontos nektek, hogy a ti álláspontotok legyen az igazság. Jobbak, vagy többek lesztek ettõl? Könnyebb boldogulást vártok a jövõben, vagy mi a cél ezzel az új "igazsággal"?

#320 Nogajijasz

Nogajijasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 374 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 26. - 22:46

Mi a célunk?Egyszerûen annyi,mint a többi normális népnek,hogy tudja és ismeri a gyökereit,ezért nehezebb lesz beolvasztani.Komolyan azt gondolod,hogy a szélsõjobb a hun tudatot fel tudja használni valami degenerált faj elmélethez!?Kérdezem én,hogyan??Ezek ilyen belemagyarázások.A hunok zömmel mongoloid típusúak voltak,a nyugati hunok voltak europidok.Nem értem,hogy ebbõl mit tudnak felhasználni a jobbosok,vagy bárki??Egy kevert néppel ugyanis hamvába halt bármilyen felsõbbrendûséget hangsúlyozó szöveg,mert az magából csinál hülyét...Az elért fizikai teljesítmények amiket produkáltak õk és a lovaik,az talán adhat okot némi magasztalásra,de annak az embertípushoz köze nincs,csak az állandó edzésnek... üdv!