Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

TEREMBURA beteg!


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
300 válasz a témához

#201 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 20. - 4:36

idézet:
Eredeti szerzõ: terembura: OrsiCavnak elküldtem a családfát, hogy tegye fel. Gondolom hamarosan olvashatod.A "béranyaságot" meg, ha aktuálisnak látod, beszéljük meg. [/QUOTE]Itt ni: [url="http://"http://cav.freeweb.hu/terembura.gif"]http://cav.freeweb.hu/terembura.gif[/url] Posted Image Cav

#202 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 20. - 20:00

A már egészséges Terembura tegnapi öröme!Valahol már leírtam, hogy van egy kedvenc helye Teremburának. Ez egy erdei felhagyott út. Hogy ebben a nem használt, bedölt ágakkal nehezített útban mi a jó, az számomra teljesen rejtély. De valamiért ide mindíg szívesen jött. Tegnap - 6 hónappal az utolsó ittjártunk után - délután erre irányítottam a lovakat. Teremburában a helytõl kb. 3 km-re tudasodott, hogy hova tartunk. Ekkor neki indult, sebes vágtában, majd a murvás erdei úton ügetésben közelítettük meg a nevezetes helyet. Befordulva a kedves helyre megállt. Majd lassan száraz faleveleket, ágacskákat rágicsált. Dörgölõdzködött a fák oldalához, füvet szálazgatott, fakérget hántott és mindezen közben halálosan nyugodt volt. És itt mindíg ezt csinálja! Semmiben sem más - legalább is nekem - ez a hely, mint bármelyik másik hasonló. De neki ez valamiért kitüntetetten kedves. Élvezet volt idejönni. teljesen laza száron száguldott, direkt nem irányítottam. Kíváncsi voltam az emlékezetére. Egy helyen túl szaladtunk egy keresztezõdést, azonnal tudta, lasított, megfordult, és vissza a helyes irányba, aztán hadszóljon. Most nem számított a kidobott szemét, az elrohanó õz. Vitte a "tudat", hogy odamegyünk, a kedvenc helyre. Mikor õsszel itt jártunk, még nem tudtuk, hogy beteg lesz, most pedig újra egészséges. Nagyon jó, szinte megható volt idejövetelünk, és az a nyugalom, ami ezen a helyen eluralja a teljes lényét.

#203 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 20. - 20:11

Tök jó lehetett Terembura! Örülök, hogy meggyógyult a lovad! Posted Image Biztos nagyon megható volt ez az esemény, és elhiszem, hogy mind2õtöket elragadott a boldogság! Legyen még sok ilyen boldog percetek! Posted Image

#204 Kutyus

Kutyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 357 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 14. - 10:14

Talán leginkább ide illene az amit el szeretnék panaszolni. A múlt hét elején terep után a szokásos munka utáni pucolgatás közben megjutalmaztam a lovamat, Sólyomot egy isteni dinnyedarabkával és valami rácsöppent a kezemr. Az a valami vércsepp volt. Kerestem honnan jött és majd le ültem a földre mikor megláttam, hogy a livam bal orrábol ereb. nem volt vészes, csak éppan hogy csordogált. egybõl rohantam a lovarda minden irányába, hogy a nálam rutinosabb lótartoknak és az ottani lóápolónak megmutassam. Meg is nézték és megnyugtattak, hogy van ilyen, hogy egy lónak elpattan egy hajszálér az orrában munka után és az gyorsan el is áll, az Õ lovának is szokott ilyen lenni kb évente egyszer. Ezt többen is megerõsítetté(az ottani vén rókák). Mire végeztem a pucolással el is állt. Megnyugodtam.Tegnap kimentem a lovamhoz még át sem öltöztem, máris rohantam hozzá, hogy a fincsi csemegét odaadjam Neki, amivel aznapra készültem. éppen elvenné a kezembõl és látom, hogy ugyanabbol az orrából ugyanolyan nyugis tempóban csordogál a vér. Azonnal berontottam hozzá és körbenéztem, hogy találok-e valami nyomot, ahova esetleg beverhette v. hogy ha esetleg régemm óta vérezne. De nem nem volt semmi nyom. Rohantam ismét a lóápolóhoz, hogy most mi van, õ azt tanácsolta, hogy kérjem ki az állatorvos véleményét. Fel is hívtam egybõl, ám de mire sikerült elérni, addigra elállt a vérzés. A doki mendennek ellenére 20 percen belül kint is volt, megnézte de semmit nem talált csak némi alvadt vérnyomot, de azt is csak mikronnyi mennyiségben.Mondta, hogy alapos megfigyelés alá kell vennünk és , ha máskor a legkissebb jelét látjuk a dolognak, akkor kivizsgálja belsõleg is. Mondta, hogy sok mindentõl lehet: magas vérnyomás, stressz, tulhajszoltság, megterhelt idegrendszer, szervi elváltozás. Na ebbõl és Az utolsó elötti 4-et kis lehetne zárni, mert nálam a nyugdíjját tölti, minden másnap dolgozik kb 3/4-1 órát, azt is leginkább terepen és annak is a nagyrésze ügetés és séta, mert leginkább kezdõket viszek ki. Hacsaknem még mindig kihatással lenne rá az ügetõs multja.Miután elment az állatorvos és a lelkünkre kötöte, hogy figyeljük, ha valami van akkor azonnal jön, mivel ott lakik Zsámbékon, akkor beesett az egyik istállómester és mikor elmeséltem, hogy mi történt, akkor mondta, hogy azt figyelték meg hogy a ló feje állandóan tala van léggyel, a normálisnál kicsit jobban, "szinte világít tõle", körbekérdztem mit is jelenthet, és azt mondták, hogy a fejfájós lovakra jellemzõ ez. Én meg azt vettem észre, hogy a lovam szintae mindig álmos, de addig ennek nem tulajdonítottam jelentõséget.Mivel még nem találkoztam ilyennel, csak az állatorvosra tudok támaszkodni. Arra kérnélek benneteket, hogy ha van valami tanácsotok v. hasonló tapasztalatotok v. hallottatok még ilyesmirõl, kérlek osszátok meg velem, mert negyon meg vagyok ilyedve, a lovam a mindenem, az életem és nem szertném ha szemvedni kellene fölöslegesen. :(

#205 Bubus

Bubus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 330 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 22. - 11:28

Szia Kutyus!Mi újság a paciddal? Kiderült már valami?

#206 Orsi

Orsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 859 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 23. - 13:35

Szia Terembura!Remélem emlékszel még a béranyaságra, amit írtál nekem. Ki is néztem egy mént Teremburának.A neve: Krekk. (teljes telivér, de ugratásban Somlai Tamás versenyzett vele) Hallottál már róla?Persze akkor lesz aktuális, ha jövő tavasszal ezt megengedhetem magamnak.De addig úgyis írok magánüzit.Orsi

#207 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 10. - 18:44

Szia Orsi!Persze, hogy emlékszem. Az ajánlatom most is érvényes. Egyébként Terembura látszólag (nagyon remélem, hogy nem csak látszólag) jól van. Napi 20-40 km terep az adagja.

#208 Kutyus

Kutyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 357 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 11. - 9:01

Az én pacim is látszólag jól van, azóta folyamatos megfigyelés alatt van, de azóta nem láttak nála semmi hasonlót, SZERENCSÉRE! Az állatorvos is vakarja a fejét, hogy hogy is volt ez, föleg, hogy a két eset igen közel volt egymáshoz. Mindenesetre akkor nagyon megiedtem, és azóta sem vagyok teljesen nyudodt, DE fõ hogy jól van a drágám.Terembura!Nagyon nagy örömmel olvasom, hogy a pacid él és virul. További még több egészséget nektek és sok-sok jó terepeket! meg egy örzö védö Posted Image -t

#209 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 13. - 9:00

Kutyus!Ha biztosra akarsz menni, nézess bele endoszkóppal. A legjobb Dr. Kurucz János, tel: 30/9415-380. Kimegy helyszinre és az õ diagnózisában meg lehet bízni.

#210 Kutyus

Kutyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 357 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 13. - 9:06

Köszi! Ezt már én is fontolgattam, mert a mi dokink azt mondta, hogy akkor néz csak bele, ha még egyszer vérzik. Nos azóta nem vettünk ilyet észre, de ez nem azt jelenti, hogy nem fordult elõ.

#211 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 13. - 10:04

A lovardában dolgozunk egy Csongor nevû, 12 éves félvérrel. Nem régiben egy edzésen rémülten vettem észre, hogy a ló ugyanilyen tüneteket produkál. Az igaz, hogy nem csikó már, de egész munkás életében az ide járó hobbilovasokat szolgálta ki. Nem versenyzett, naponta 3 óránál többet nem dolgozik. Persze szirénázva rohantam körbe a lovardában, összetrombitáltam, akit csak tudtam. Azonnal Terembura esete ugrott be. Rinyáltam, hogy mi van, mondjon valaki valamit.A válasz nekem is hasonló volt: elõfordult már párszor, hát nem fiatal a ló, satöbbi, satöbbi.Egyszer sem mulasztom el megnézni Csongor orrát, van-e valami újabb produkció, de nem vettem észre semmit.Reménykedem benne, hogy csak egy hajszálér pattant el, talán kicsit jobban kihajtottuk a lovat, vagy nem tudom.Az istállómesternek mindenesetre mondtam, hogy azért nézzen rá gyakran, nehogy aztán túl késõ legyen lépni.

#212 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 10. - 18:40

Sajnos elõ kellett halásznom ezt a régi topikot, mert megint aktuális lett. Terembura fejében kiújjult a haematóma. Tegnap reggel láttam, hogy megint vérzik az orra. Óránként jártam ki hozzá, de egyre erõsebben vérzett. Ma, vasárnap pedig döntöttem, mert ez a rohadék nem viccel. Szóval be a lószállítóba és irány az üllõi klinika. Ismerõsként fogadtak, és azonnal megendozkópozták. Most mind a két oldalon van vérömlenye, de csak az egyik vérzik. Holnap fogják ismét megnézni és lehet, hogy a formalinos kezelést is elvégzik.Nem elég, hogy õ volt az elsõ ilyen beteg az országban, még ki is újjult! Nincs szerencséje szegénynek. Remélem, hogy sikerül most is elülni ezt a képletet és talán egy életre elfelejthetjük Üllõt.Ha lesz új infóm, megosztom Veletek.

#213 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 10. - 19:21

Jaj szegény! :( Remélem hamar rendbeteszik ott a Klinikán! :ang:

#214 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 10. - 19:37

Végigolvastam a topikot. Nem irigyellek azért, amin átmentetek a lovaddal. Ha jól számolok, akkor most kb. 13 éves. Csodállak a kitartásodért, és nagyon drukkolok, hogy most egyszerûbb legyen a dolog, mint négy éve.Mit is tudnék mást , mint :ang: :ang: :ang: :ang: -at küldeni, hogy õrizzenek benneteket!

#215 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 10. - 19:46

Drukkolunk!

#216 Almelita

Almelita

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.361 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 10. - 21:51

Kitartás! Jobbulást Neki! :ang:

#217 Guest_boomsly_*

Guest_boomsly_*
  • Guests

Közzétéve 2006 december 11. - 7:20

Szorítunk érte! :)

#218 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 11. - 8:57

Hajrá!

#219 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 12. - 21:31

Köszönöm Terembura nevében is a jókívánságaitokat! Igazánk ráfér minden jó szándék. Csütörtökön lesz a nap, amikor eldõl a további sorsa. Ez kezdõdik egy altatásban elvégzett CT vizsgálattal. Ennek a célja, hogy megállapítsák, hogy csak a légútba türemkedett be a heamatóma, vagy esetleg a koponya más üregeibe is van már belõle. Amennyiben csak a légjáratban van, akkor ebbe kap formalinos befecskendezést. Ezt, mivel így is elég nagy, tehát több idõ és több befecskendezés is követi. Viszont, ha máshol is van, akkor még ebben az altatásban felnyitják a koponyáját, és sebészetileg próbálják eltávolítani ami nem oda való. Ennek a beavatkozásnak azonban az a veszélye, hogy nem tudják elállítani a vérzést, és a mûtõ asztalon elvérzik.Ne tudjátok meg milyen érzés ez. Ha agyerekemet mûtenék se lennék idegesebb. Itthon a lánya egyedül van, még soha nem volt külön az anyjától. Akár hányszor kimegyek hozzá, ott áll a karám sarkában és figyel. Ott a ház sarkánál tünt el az anyja, és tudom, látom rajta, hogy várja, hogy visszajöjjön. És hiszem, hogy még e héten viszont láthatják egymást. Egyszerûen nem történhet másként. Az élet sok területén áll rosszul a szénám, de nem lehet az élet olyan kegyetlen, hogy elvegye tõlünk Õt. Mindannyiunknak szükségünk van rá. Kérlek benneteket, hogy csütörtökön gondoljatok egy picit Rá, hogy meggyógyulhasson, és még sok zabot ropogtathasson el a zaboscsészébõl a lányával. Nekem így kerek az életem, a szeretõ feleségemmel együtt. Hinni akarok abban, hogy sikerülni fog, mert muszály, hogy sikerüljön. Õ nekem, nekünk, nem egy ló, hanem a LÓ, aki családtag a többi állatunkkal és gyerekeinkkel együtt. Annyi mindent tanultam meg általa a lovakról, amit se mint agrrmérnök, se mint lótenyésztõ szakmérnök, se mint komoly lovasszakkönyv olvasó sose tanulhattam volna meg, ha Õ nincs. Elpusztult az elsõ csikója 4 napos korában. Neki viszont még sok feladata van ezen a világon, hogy az egy számomra élhetõ világ legyen. Nem vagyok vallásos, de csütörtökön biztos, hogy imádkozni fogok a felépülése érdekében. Fogjátok meg képletesen a kezemet, hogy több erõt kapjak és adhassak Teremburának. Szeretem a lovamat, mint ha a gyerekem lenne. Annyi szép közös élmény köt össze minket, de még több vár ránk a következõ hosszú-hosszú években. Hiszek benne, hogy így lesz, mert így kell lennie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#220 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 12. - 21:40

Gondolni fogok rátok és odaküldöm az összes mentális energiámat!

#221 Varázsló

Varázsló

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 12. - 22:08

Nagyon nagyon szorítok Teremburának :ang: és teremburának :ang: .

#222 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 12. - 22:37

Én is szorítok! :ang:

#223 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2006 december 13. - 9:13

Kitartást! Ha már ennyit küzdött ez a drága Ló az életéért, akkor fel is kell épülnie! Szorítok, Terembura! :ang:

#224 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 13. - 9:28

Gyerünk öreglány, ne hagyd cserben azokat, akik szeretnek!!!!

#225 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 13. - 11:18

Nagyon izgulok, sok-sok-sok szerencsét, és hajrá!

#226 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 13. - 14:42

Veletek - leszünk. :yeah:

#227 chestnut

chestnut

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.357 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 13. - 14:48

Kiartás! A somogyiak is szurkolnak Nektek!

#228 Encõkeanyuja

Encõkeanyuja

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 246 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 13. - 15:37

ÕrangyalÕ is vigyázni fog rá :ang:

Edited by Encõkeanyuja, 2006 december 13. - 15:46.


#229 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 13. - 15:42

Holnap veletek leszek én is! Kitartás! :ang:

#230 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 13. - 16:04

Ma voltam Üllõn látogatóban. Teljesen nyugodt, aranyos. Csak már nehezített a légzése, ami hallható. Ezen kívül minden a régi. Jó ízûen evett. Tehát errõl az oldalról minden OK. Beszéltem a dokival (dr. Kutasi Orsolya). Reggel 7-kor kezdenek Teremburával foglalkozni, ami elõször az altatást jelenti, majd jön a mindent eldöntõ CT. Na ekkor le ne lljon a szívverésem! Természetesen végig ott leszek a klinikán, és reggel elmondom Neki, hogy milyen sok ismeretlen jóérzésû ember szorít a felépüléséért. (Nekem már most majd kiugrik a szívem, enni se tudok stb. Magyarán be vagyok szarva, mit szépítsem!) :ang: :ang: :ang:

#231 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 13. - 17:49

Tudom milyen érzés, nem fogsz aludni az éjjel sem... :( Remélem holnap minden rendben lesz! :ang: :ang: :ang:

#232 kjudy

kjudy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 437 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 13. - 18:10

Szeretnék én is kitartást, és sok sikert kívánni! :ang:

#233 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 13. - 19:50

:ang: :ang: :ang:

#234 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 13. - 19:51

Ne aggódjatok, minden rendben lesz! :yeah:

#235 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 13. - 21:23

Elmondhatatlanul szurkolok, és holnap sokat fogok gondolni rátok. Hiszen kitõl várjunk segítséget mi lovasok, ha nem egymástól :ang: :ang: :ang:Nagyon nagyon nagyon szurkolok.

#236 Almelita

Almelita

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.361 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 13. - 21:55

Egy telivér nagyon sokat kibír, és nem fogja cserbenhagyni a Gazdáját! :ang: Szorítok Nektek!

#237 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 14. - 8:08

Beszéltem a dokival (dr. Kutasi Orsolya).

Õ a garancia. Maderont is Orsi kezelte. :ang: Na - gyerünk. :)

#238 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 14. - 8:13

VELED VAGYUNK!!!!!

#239 Sherry

Sherry

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 28 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 14. - 8:14

Csak most olvastam végig ezt a topikot... Remélem Terembura újra leküzdi ezt a csúnya betegséget. Szorítok értetek! :ang:

#240 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 14. - 9:07

Na, mi van? Minden oké? :confused: