Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Hány kilóig lehet pónin lovagolni???


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
12 válasz a témához

#1 sarolta

sarolta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 593 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 4. - 22:43

Sziasztok!Egy ismerõsöm kérdése motivált e topic létrehozására.Neki egy nagyobb növésû (136cm marmagasságú) pónija van,aki elég jól birja a terhelést.Csak felötlött a probléma,hogy hány kilóig nem ártunk ezzel a póninak?Mert ugye vannak akik azt mondják,hogy sokkal szivósabbak,és más a terhelés igy...De az is igaz,hogy megterheli a gerincüket,és a lábukat is ha jobban belegondolunk... :confused: NOS?Mi a véleményetek? (az ismerõsöm kb.45-50kg)Jó lenne,ha valaki olyan is hozzászólna,akinek esetleg van valami kapcsolata az állatorvoslással,illetve,aki tényleg ért hozzá valami okból kifolyólag.Persze több szem többet lát alapon jó volna,ha sokan véleményt nyilvánitanátok!Elõre is köszi Mindenkinek! [ 04 November 2002, 21:48: Az üzenetet átszerkesztette: sarolta ]

#2 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 4. - 22:52

Sarolta!Nem vagyok ugyan állatorvos, de szerintem a barátnõd pont belefér.A lányom pónija 128 marmagas, és én 60 kg vagyok, és biza volt, hogy egyszer kétszer felkellett ülnöm helyre tennem a lelkivilágát. Igaz, hogy ügetni meg vágtázni nem mertem vele, mert éreztem hogy nehéz vagyok neki, de a lépésben elég jólt elbírt.Mivel a Te általad leírt póni magasabb és az illetõ aki ráülne könnyebb, így azt mondom, hogy éppen még belefér.

#3 Pallasz

Pallasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 4. - 23:08

Szerintem ez attól függ hogy milyen alkatú a póni megt h mennyire volt hozzászokva az ilyesmihez.de szerintem megszokja Posted Image

#4 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 4. - 23:25

Én is lovagoltam sokat egy Welsh pónin, a gazdája azt mondta, az 50 kilómmal pont jó vagyok még. Ha itt is igaz, hogy a ló súlya hétszerese legyen a lovasáénak, akkor tényleg...

#5 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 4. - 23:33

Csak a tapasztalataimat tudom mondani (szeretem a pónikat Posted Image )Egy shetlandi 3 évvel ezelõtt 4 órás terepen szaladt velem végig. Olyan szinten, hogy nem lehetett kivenni az elõttünk lévõ ló fenekébõl. És abban a pillanatban nem a tudás hiányzott, nagyon mehetnékje volt. akkor már 43-45 kg voltam. Terep után még futószáron is ment egy nagyon lötyögõset. Utána is bírt volna még egy terepet menni (mondjuk az is hozzátartozott, hogy õt akkor edzették egy kicsit, hogy bírjon egy többehtes túrás tábort).Tavaszig pedig egy kb 130 cm-s pacin lovagoltam rendszeresen, 50 kg-val. Egyáltalán nem voltam neki nehéz. Nálam nehezebb emberekkel tudott úgy rongyolni fél órán keresztül, hogy nem hittem a fülemnek, ha mondták.Ezek csak tapasztalatok. Függ hogy milyen fajta, vagy milyen keverék (erõs, gyenge, hosszú vagy rövid lábú/törzsû, meg ilyenek).

#6 Blue

Blue

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 485 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 4. - 23:53

attól függ milyen fajta a póni! a magassága nem mond semmit.....

#7 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 5. - 14:25

Blue fjord pónija lazán elvágtázgat velem, nem érzem, hogy megterhelõ lennék neki, bár a súlyom hatvan-egynéhány kiló körül mozog. Pontosan nem tudom, mert egy ideje inkább nem szembesülök már a mérleggel. Posted Image A lényeg valóban nem elsõsorban a póni magaságán, hanem a tömegén illetve a kettõ arányán van- szerintem. Egy fjord, vagy egy haflingi pedig elbír egy kevéssé madárcsontú felnõttet is. A barátnõd súlya egy kifejlett pónihoz nem tûnik soknak, ha meggondolod ennyi egy 12-14 év körüli gyerek súlya is lehet.

#8 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 5. - 15:05

Én meg nem akarok mutogatni, hogy kitõl tudom, hogy a lovas súlyát mennyire befolyásolja a lovastudása. Tehát kezdõ lovas 50 kilója több, mint egy haladó lovas 50+x kilója (és tuti így is van :D )

#9 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2002 november 5. - 15:29

Gondolj csak bele, az izlandiak (ki hinné), izlandikon lovaznak.Ott nem kis darab emberek laknak.

#10 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 5. - 17:13

Vagy nézd meg a mongolokat! :D Azok milyen kis pónin vágtázgatnak!

#11 sarolta

sarolta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 593 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 5. - 18:57

Sziasztok!Köszönöm,hogy eddig is segitettetek!A oóni nem éppen fajtiszta... :rolleyes: Olyasmi,mint egy kis növésû Welsh póni.Nem is az a kérdés,hogy kibirja-e néha,egyszer,egyszer,hanem,hogy nem árt-e neki?De már igy is sokat megtudtam,úgyhogy le is irom gyorsan a barátnõmnek az eredményeket.Köszi,köszi!!!

#12 Haflingi

Haflingi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 717 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 5. - 19:29

Sarolta!Így, hogy nem látjuk a lovast meg a lovat, leginkább azt tudnám mondani, hogy ítéljétek meg egyéb jelek alapjánPl.:Nézzétek meg idõnként, hogy fáj-e a ló háta?SZûrõdnek-e a lábai, vagy látható-e annak jele, hogy meg lennének terhelve?Lovaglásnál beejti-e a hátát mereven és flcsapja feszesen a fejét, vagy el tud lazulni?Ezek pl. már többet elmondanak, mint a ló magassága és a lovas súlya...

#13 sarolta

sarolta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 593 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 5. - 19:34

Kedves Haflingi!Köszönöm,sokat segitettél,de szerencsére nincsenek ilyen tünetei Picinek.Ami jó jel,mert már három hónapja szinte minden nap lovagolva van!De nagyon köszi,mert igy legalább már tudom,mihez tartsuk magunkat!