Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Vírus(!)


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
23 válasz a témához

#1 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 14. - 8:14

Mit tudtok arról a vírusról, ami pár hete az országban terjed a lovardákban? Bp-n karantén is volt állítólag pár lovardában, és múlt héten sikeresen belázasodtak a lovak itt is, Pákozdon. Az egyik lónak részlegesen lebénult a hátulja, egy kancának meg elment a csikója 9 hónaposan, azt mondják, hogy herpeszvírus lehet, ezek alapján. Aggódom Mirage csikója miatt is, bár Mirage nem lázasodott be, talán csak hõemelkedése lehetett, tehát talán sikeresen és gyorsan leküzdötte a vírust. De vajon a csikó is örökölte a védettséget? Azt mondták, hogy jó eséllyel megszületik rendesen, mivel már hamarosan itt az ideje egyébként is, de elképzelhetõ, hogy nem fogja túlélni az elsõ pár napját... :( Mondjatok valami bíztatót! De ne úgy mint a viccben, a doki a néninek, akinek rákja van, cukorbeteg, és csontritkulásos: "Hajrá Juliska néni"... Cav

#2 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 14. - 9:53

Nem tudok biztatót mondani. Nálunk egy Walter tenyésztésû kancának pusztult el a csikója egy éve a herpeszvírus miatt. De az ellen van oltás, nem?

#3 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 14. - 10:00

Az oltásokat (Resequin, abban benne van a herpesz elleni is) rendesen kapta a kanca mindig, ezért is úszta meg gond nélkül, meg azért jó kondícióban is van, vitaminokat is adtam neki már tavaly óta, nagyon reménykedem benne, hogy a csikó is megússza gond nélkül.

#4 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 14. - 10:14

Drukkolok nektek! Amúgy egy nagyon édes kiscsikóval álmodtam, aki full egészséges volt, vegyük ezt jó jelnek! Posted Image

#5 Sekhnemet

Sekhnemet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 92 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 14. - 19:12

Cavalier!Ha tényleg herpesz vírusról volt szó, akkor szerintem ne aggódj, mert pár éve nálunk is volt egy ilyen herpesz vírus fertõzés és a lovak nem voltak beoltva ellene. A 9 vemhes kancából 5 elvetélt, a többi négy csikónak semmi baja nem volt, pedig nem valószínû, hogy a többi kanca nem kapta el!Bátorság!!!

#6

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 14. - 21:10

Nem lesz semmi baj! Én tudom és kész. Fõleg, h mindent megkapott(tak), amit kellett.

#7 safranek

safranek

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 238 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 15. - 17:44

idézet:
Eredeti szerzõ: Cavalier: Mit tudtok arról .... Most már mindent!! Hurrá! Mondjatok valami bíztatót! Milyen a kukis csikó látványa? Posted Image "Hajrá Juliska néni"... Helyett! HAJRÁ Cav !Cav [/QUOTE]Ha még nem lenne világos, egészséges csõdõrcsikó, most kb 12-14 órás.

#8 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 18. - 3:00

Plííz nézzetek utána, hogy a környéketeken voltak-e az utóbbi hónapokban ilyen esetek, konkrétan lovak közötti herpesz járványra gondolok! Kíváncsi vagyok, hogy máshol mi van, vagy volt az utóbbi idõben.

#9 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 18. - 8:38

Itt nálunk ma megkérdezem, úgyis egymás szájában 3 lótartó is van..(Dunabogdány)

#10 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 19. - 0:19

Nyah, megérdeklõdtem...de már elõre tudtam, hisz itt mostanában 2 csikó született és semmi bajuk.Szóval errefelé Szentendre, Sz-sziget és északabbra nincs, nem volt herpeszvírus mostanában.De idáig is eljutott eme szomorú dolognak a híre, tudnak róla.

#11 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 19. - 1:05

Köszi! Ezek szerint máshol van, vagy a pákozdi eset híre jutott el oda?

#12 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 19. - 8:17

Máshol is van az országban, nem csak Pákozdon.Nálunk viszont két kis pónicsikó (új beszerzés) behozott egy jó kis influenzát. Eddig "csak" 4 ló beteg, már kapják a gyógyszereket, de az egyik náthás, orrfolyós ló, pont az én lovam melletti boxban lakik, és ugye felül tudnak érintkezni. Remélem Haramia nem lesz taknyos. Nappal különkarámban vannak, messze a többiektõl.(Nemrég mondtam, hogy ez nem lesz jó, ha 2 ló ennyire különvan a többitõl, de most nem bánom)

#13 Devil_girl

Devil_girl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.068 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 19. - 9:06

Két éve lehetett a Honvédban Herpesz vírus, de akkor nem csak a csikók kapták el. A lovak nem bírtak felkellni, stb.Megérdeklõdtem, és nálunk se volt semmi hasonló a környéke. (XVII. ker)Cav, drukkolunk! ;)

#14 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 19. - 9:11

idézet:
Eredeti szerzõ: Devil_girl: Cav, drukkolunk! ;) [/QUOTE]Dev!Ha más topicot is olvasnál (Csikó neme), akkor tudnád, hogy sajnos késõ.... :(

#15 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 19. - 9:17

Lehet, hogy a vírus leküzdéséhez drukkol Dev. :rolleyes: Egyik évben 2 vetélésünk volt rövid idõn belül, akkor megvizsgálták, hátha herpesz vírus, de szerencsére nem az volt.

#16 Devil_girl

Devil_girl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.068 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 19. - 9:31

Kösz Csuti, de a balfaszságomat nem elhet ilyen egyszerûen kimagyarázni..

#17 sármi

sármi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 567 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 19. - 9:32

Én is a Szentendrei-szigetrõl irok, eddig még nincs megbetegedés,de mostanában fognak elleni, de hálá isten, minket a legutobbi nagy influenza is elkerült

#18 Boróka

Boróka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 158 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 19. - 10:14

Sziasztok! A mi környékünkön nem tudok ilyen megbetegedésekrõl. Remélem nem is lesz! (Miskolc)

#19 Agika

Agika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 53 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 29. - 19:59

Sziasztok!Kedden került be a kórházba -Üllõre- a lovam. Ma hívott a bértartóm hogy ha most vasárnap vagy hétfõn visszamehetünk akkor karantén lesz neki 1 vagy több hétig, nehogy megfertõzze a többi lovat és állítólag 2 hete volt Üllõn ez a járvány. 3-4 napig magas láz aztán jön a takony. Amelyik ló végig fertõzte a kórházat, állítólag nem is volt beteg, értem ezalatt hogy tünetmentes volt.Mit tudtok errõl a vírusról? Eddig nem tudtam meg semmit. Mennyi a lappangási ideje, stb.?? A resequin plus nem ad ellene védettséget? Mert a mi lovaink oltva vannak vele, akkor meg minek a karantén??? Hogyha a többi ló nem védett, akkor meg akármikor megfertõzheti a többieket nem? Egyébként "elkülönített" boxban -nincs mellette másik box- van a lovam, hogyha az 1 légtér is számít akkor meg a karanténnak sincs értelme. Pl. ezt az Üllõi klinikán -hogy járvány van/volt- mért nem közölték -csak tájékoztatás képp-??? :confused: :eek:

#20 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 29. - 20:14

Szia Ágika!Csömörön már végigment egy istállón ez a magas lázas-taknyos kór és bejött hozzánk is. :( A dokink azt mondta nincs ellene mit tenni, nem is kaptak gyógyszert. Állítólag a Tatiból indult. Azt mondta, ha valamelyik nagyon lázas hívjuk.De aztán megúsztuk, 4-5 nap alatt el is tûnt a kórság, de ezalatt 9 ló lett érintve.Egyébként érdekes, magas láz nálunk nem volt, de a lovak levertek voltak és nem ettek, ritkán ittak, de mind az itató felett állt. Mintha a torkuk fájt volna úgy néztek ki.Szerencsére átvonult és már nyoma sincs!

#21 Devil_girl

Devil_girl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.068 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 29. - 20:34

Az ügetõn is felütötte fejét ez a járvány, ismerõsömék azt figyelték meg, ohgy inkább a fiatalabb lovak betegszenek meg. Persze vannak kivételek.

#22 sármi

sármi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 567 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 29. - 20:54

A mi lovuk most lábadozik belõle. Szerencsére nagyon hamar észrevettük és a láza nem is met 38.5 fõlé, és minden oltása meg van. Sok ismsrõsöm lova kisebb nagyobb inf. tünetekkel van.Magas lázzal is járhat, föleg csikoknál. [ Május 29, 2004, 20:56: Az üzenetet átszerkesztette: sármi ]

#23 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 29. - 22:10

Nálunk (Csömörön) még mindig van. Tegnapi állapotot tudok. Pár ló már mintha kilábalna belõle, egy csomó meg teljesen taknyos. Amelyik nem lázas, és amúgy ránézésre sincs rosszul, könnyû munkát kaphat. Két lovat kondozok ott, az egyik talán megússza egy kis orrfolyással, nem is köhög, viszont a csikója már több mint egy hete szenved vele. Orrfolyás, köhécselés néha. Van egy olyan érzésem, hogy mi még egy ideig nem szabadulunk ettõl :(

#24 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 29. - 22:25

Húha! :eek: Nem is tudtam, hogy ennyire bejárta Csömört ez a nyavaja! Akkor mi még egész jól megúsztuk! :rolleyes: