Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Vakul, sántul a lovam! S.O.S.


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
374 válasz a témához

#361 vgigi

vgigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.746 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 3. - 11:39

Akit érdekel Flancos, kattanjon a nevemre, mert már vannak képeim! Az öcsém megcsinálta nekem...csak kicsit nagyok még, de azért látszik az itt oly sokat emlegetett paci.

#362 Devil_girl

Devil_girl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.068 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 3. - 18:25

Posted Image Bár még csak a harmadikig jutottam el, mert nagyon nagyok :( Veletek álmodtam, mingyá küldöm magánban mit ;)

#363 vgigi

vgigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.746 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 4. - 14:44

Nem jött a magán, pedig nagyon érdekel!

#364

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 8. - 23:34

Csak most kukkoltam be ide, kúl, képek Flanciról! :D Bár nekem már megvolt élõben is ;) Höhöhö...

#365 vgigi

vgigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.746 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 16. - 15:48

Szerintetek el merjek vele menni a tatárszentgyörgyi találkozóra és túrára?

#366 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 16. - 16:40

Lábon szerintem ne, sok lenne neki.

#367

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 16. - 19:32

Nem láttam még élõben Flancit (azaz láttam, de csak a karámban), nem tudom, pontosan, milyen állapotban vannak a lábai (tudom, mi volt vele, de nem vagyok doki)... Én arra alapoztam, amit Rc felvázolt elõttem, és az nem tûnik vészesnek - bár hosszúnak hosszú, az tény.

#368 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 16. - 19:46

Az a gáz, hogy így hogy mindkét eleje idegmetszve van, nem érzi a lábvégeit. Nem kíméli magát, nem veszi észre õ sem meg a lovas sem amikor egy kicsit kezd sok lenni a megerõltetés, hogy visszább lehetne fogni a tempót vagy akármi. Nem láttam röntgenjét neki konkrétan; de abból amit írtál róla, úgy veszem ki hogy patahenger-szindrómás, amiatt idegmetszették, és láttam képet idegmetszett lóról akinek elfûrészelte az elfajult nyírcsontja az ujjhajlítóinát mert túlerõltették. Én nem reszkíroznám. Ha biztosabbat akarsz tudni, kérdezd meg a dokikat, hogy 2napos túrába, X kilométerre szerintük elviheted-e.(Kondival, ha hetente négyszer-ötször /legalább/ megy egy-másfél-két órát, és azt jól bírja; elvileg ezt is bírnia kell. Ez olyasmi amit te is el tudsz dönteni. A lábai azok amik cikisebbek.)

#369

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 16. - 19:53

Jaj, ilyeneket ne is írj Õz, mert anatómiai részébõl ugyan nem vagyok profi, de azért vágom, mi hol van - és vizuális típus vagyok...Az igaz gigi, hogy aki megmondhatja, az a doki... Este lehet, hogy felhívlak, ez most csak eszembe jutott Posted Image

#370 marcilo

marcilo

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 17. - 12:25

sábának üzenem!Valószínû,hogy a lovad lábán a sérülés nem új keletû, valószínûnek tartom, hogy egy régebbi sérülés nem lett megfelelõen kikezelve.Mindenek elõtt olyan állatorvost válassz akiben bízni is tudsz,mert egyébként a kétségeid felõrölmek téged is és a lovadat is. A ló nem próbababa. A kezelések általában nem próbálkozások,hanem folyamatok.Akinek nincs türelme és bizalma a lova iránt ne tartson lovat!nehéz tanácsot adni lábsérülésre látatlanba,az elõzményeket ismerete nélkül. Szerintem a sok "Jószándékú tanács" csak ronthat a helyzeteden, Figyeld a lovadat, ismerd meg a reakcióit és megtanulod õt kezelni is.Had küldjek mindenkinek egy idézetet Ronald Duncan-tól:"A ló önteltség nélküli nemes jellem, irigység nélküli barátság, hiúság nélküli szépség, szolgálatra kész,mégsem szolga !"

#371 vgigi

vgigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.746 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 17. - 15:54

Köszi Õz! Az a gáz, hogy Üllõn mûtötték, nyilván fogalmuk sincs már róla, kivéve Zitát, aki a szemét mûtötte közben. Bár lehet, hogy beugrik nekik, mert kicsit sokfélét operáltak rajta egyszerre. Posted Image Csak nem sikerül megtudnom senkitõl azt az x km-t, vagyis hogy x mivel egyelõ/nap és hogy ezt milyen tempóban szándékozzuk megtenni és hogy hány órát megyünk 1 nap kb. Sajnos így egyelõre nem tudok mit kérdezni a dokitól...Itt is kérem! Valaki adja meg a válaszokat! Posted Image

#372 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 17. - 16:20

Vgigi!Ehhez tudnunk kellene hogy honnan indulnál a lovaddal pontosan, szeretnél-e csatlakozni valamelyik csapathoz és ha igen melyikhez, hisz El Bronco öt naposra tervezte a túrát tehát kevesebbet mennek egyszerre, stb.De lószállítóval is érkezhetsz a helyszínre és akkor csak ott lovagolsz.Ha még magad sem döntötted el hogyan akarsz túrázni pontosan, ki tudná megmondani neked a paramétereket? :eek: :confused: A helydben én max leszállítanám a paccot Tatárra és ott lovaznék egyet, de méginkább otthon hagynám pihenni és lemennék autóval bulizni! ;) [ Május 17, 2004, 16:23: Az üzenetet átszerkesztette: Lombardo ]

#373 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 17. - 18:39

vgigi!Szerintem érdeklõdj nyugodtan Üllõn!A nagybáttyám lova 10 éves ugró ló.1éve mütötték a lábát csontkinövés volt rajta.Odavitték a lovat,és láss csodát,az orvos emlékezett rá,hogy õ ezt a lovat már mütötte csikó korában.(Valami születési gége probléma miatt)Tehát érdeklõdj!!!

#374

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 17. - 21:34

idézet:
Eredeti szerzõ: Csikasz: Dé- azért ezt tényleg dokinak- hozzáértõ dokinak- kell megmondani! Kár lenne tönkretenni a kedvencet egy túra miatt Posted Image [/QUOTE]Tudtommal én sem mondtam mást fentebb... Posted Image Ma megkérdeztem Vgigi, akit mondtam, és õ is azt mondta, hogy ehhez azért ismerni kellene a pontos kórképet (miért kellett ideget metszeni stb), hogy egyáltalán vélemányt lehessen mondani, de azért maga a mûtét megléte is jelent valamit a dolog súlyosságáról... Mindenképpen doki véleménye kéne, szerintem is tudhatnak róla azért Üllõn, vagy ha mást kérdezel meg akkor is pontosan fel kell világosítani a sztoriról - bár a dokik azért erre maguktól is rákérdeznek általában Posted Image Mindenképpen nézesd meg, az a biztos.

#375 vgigi

vgigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.746 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 28. - 18:53

Itt vannak képek a [url="http://"http://kep.tar.hu/vgigi2"]Flancosról[/url] [ Július 28, 2004, 18:55: Az üzenetet átszerkesztette: vgigi ]