Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Allergia és egy új kezelési módszer


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
252 válasz a témához

#41 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 16. - 23:08

De ne vegyél rá mérget, mivel nem az enyém a ló, ezt csak Chilly tudja megmondani.

#42 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 17. - 8:32

Az elsõ vetéléséhez nem volt köze a zihálásnak, akkor még egészséges volt. Ott simán csak az út volt hosszú és stresszes valsózínûleg. Egy termékenyítés idén nyáron nem sikerült, nem termékenyült, másodszorra igen, de nem maradt meg a csikó, pár hónap múlva eltûnt. Ez már a zihálásnak tudható be.

#43 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 17. - 8:59

Egészségesen vettétek? Vagy átb.... (bocs) titeket? és gyógyszerrel teletömötten érkezett... egy jó kis szteroid kúra csodákra képes :rolleyes: igaz, hogy elmegy a csikó, de a mami tünetmentes - egy darabig.

#44 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 17. - 9:23

A HKO ( Hagyományos Kínai Orvoslás) szerint az elsõ vetélés okozta energiazavar a Vese funkciókörben okozhatta azt,hogy a Qi( energia) áramlás zavart szenvedett. Így a külvilágból a levegõvel bekerülõ Qi nem tudott a Tüdõ funkciókörbõl a Vese irányába haladni,mert a Vese FK nem volt elég erõs ahhoz,hogy felvegye a Qi-t. A Tüdõ FK-ban felhalmozódott Qi-nek meg valamerre mennie kellett. Logikusan csak "visszafelé" tudott menni azaz köhögéssel a külvilágra.( mivel ez az áramlás ellentétes a normális iránnyal ezt a kínaiak rebellis Qi-nek nevezik) A sok köhögés legyengítette a Tüdõ funkciókört amihez a bõr( csüdsömör,ekcéma v. valami nehezen gyógyuló bõrbetegsége nincs véletlenül a lónak?) és az immunrendszer tartozik és ezért alakult ki az allergia. A második vetélés sem sokat segített a fennálló energia zavar kiegyenlítõdésén. Ez a kialakult helyzet a HKO szerint. Csak érdekességnek írtam le... Akupresszurával lehetne a kõvetkezõ pontokat kezelni: Tüdõ 7-a Rádius mediális oldalán az alsó harmadban(praktikusan az elülsõ szarugesztenye felett egy picivel a fej irányába.Van is ott egy "lyuk") Tüdõ 9-A lábtõ mediális oldalán középen Vese 6- 2-3 ujjnyira mediálisan a dorsalis középvonaltól a Corpus talin(praktikusan a csánk belsõ elülsõ oldalán). Ja és még valami: a Tüdõ 7-est jobb oldalon míg a Vese 6-ost bal oldalon masszírozd ebben a sorrendben, mert így egy nagyon fontos páratlan vezetéket( Befogadó) nyitsz meg.Naponta 2-3 alkalommal 3-7 percig. Ezek a pontok tisztán csak a tüneteket enyhítik,ha enyhítik,de ártani biztos nem ártanak és addig amíg az allergia készítmény megérkezik addig csinálsz valamit és nem csak "tehetetlenül" nézed a lovadat!

#45 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 17. - 10:35

Nagyon köszönöm a segítséget. Pár akadályba ütközik a kivitelezés: én Budapesten dolgozom, csak hétvégente látom sajnos Mistyt egyelõre. És így is nem hiszem, hogy bevállalnám az akupunktúrát (elég pontosan kell ott dolgozni, gondolom nem mindegy, egy centivel arrébb nyomkodom-e), nem értek hozzá sajnos. Nincs semmilyen bõrbetegsége, teljesen egészséges amúgy. Hosszú, egészséges sörény és farok, szép szõr, egészséges, szabályos, kemény paták. Misty 2007 szeptember elején érkezett és az elsõ köhintések majdnem 8 hónappal késõbb jelentkeztek. Nem tudok olyan szteroidról, amely ilyen sokáig tünetmentessé tenne egy lovat. 1-2 hónap oké, de ez majdnem 1 év. Nem volt kehbarázda sem rajta (azért az látszódott volna), volt állatorvosi vizsgálat is (ami a szteroidot nem mutatja ki, ez tény). Persze azért lehet, hogy van ilyen szteroid. Ha így lenne, a lényegen akkor sem változtat. Megpróbáljuk meggyógyítani, nem megy a süllyesztõbe emiatt. :)

#46 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 17. - 10:59

Ha így lenne, a lényegen akkor sem változtat. Megpróbáljuk meggyógyítani, nem megy a süllyesztõbe emiatt. :)

Persze :ang: nem is erre gondoltam :)
Hanem arra, hogy ha be lehetne bizonyítani, hogy betegen érkezett akkor vissza lehetne szerezni némi pénzt esetleg :rolleyes: - gondolom nem két fillér a kezelése ;) És ez ún. szavatossági hibának számít. De a 8 hónap tényleg sok.

#47 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 17. - 11:03

Az akupunktúrás pont kb egy 100ft-os nagyságú egy lovon.Kutyán és emberen tûhegynyi pontossággal kell dolgozni,de a lónál ezen pontok esetében "annyira" nem kell precíznek lenni.Nem véletlenül ezeket a pontokat írtam és nem véletlenül javasoltam az akupresszúrát! ;) Ezeket könnyû megtalálni,de ha egy kicsit figyeled a lovad és megnézed,hogy melyik testrészét rágja akkor könnyen rátalálhatsz azokra az akupunktúrás pontokra amik segíthetnek.( kvázi a ló magának csinálja az akupresszúrát.) A HKO szerint egy betegség kiváltó oka(gyökere) akár 6-12 hónappal elõbb történt esemény is lehet és a szervezet megpróbálja az energia zavart kiegyenlíteni. Ameddig bírja...akkor egy kicsit tünetmentes...

#48 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 17. - 18:23

Holnap reggel megyünk az oldatért, megérkezett. :) Megpróbálom az akupresszúrát is, otthon leszek majdnem 3 hétig úgyis péntektõl. Ha megáll. 3 hete térdig ér a sár, alig tudnak mozdulni és álló helyzetben képesek percekig bakolni, annyira tele vannak. :) Lehet nem fog neki örülni, hogy gyömöszölöm a lábát. Az is lehet, hogy mûhold leszek innentõl. :)

#49 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 18. - 8:31

:D :D :D majd add meg hogy mikor tûnsz fel Mo. felett...

#50 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 18. - 11:04

Közvetlen a szerszámos láda mögött fogok haladni. :D Elmentünk a cuccért. 3db kis fiola van benne, egy zöld, egy sárga és egy piros kupakos. A pontos adagolást most fogom letölteni az oldalukról. Ha esetleg valakit érdekel hogyan néznek ki az üvegek, szívesen készítek fényképet róluk.

#51 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 18. - 11:06

érdekel :)

#52 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 27. - 18:37

Elkezdtük a kezelést, holnap kapja Misty a negyedik adagját. Nem boldog tõle, de hát ez van. :) Igazság szerint megszokta már a sok szurkálást, valamint Doki hozott egy tonna fecskendõt és inzulinos tût, ami a lehetõ legvékonyabb, így nem okoz fájdalmat (azt leszámítva, hogy ha balf@szkodok...)

Az elsõ változást állítólag 1-2 hónap múlva lehet érzékelni. Holnap megmérem a légzésszámát.
Láza nincs, néha köhint (ehhez társul olykor olyan mértéktelenül hangos fingás, hogy a többi ló rendre összerezzen egy pillanatra mindig. Apa azt mondta ha így folytatja kidobja a seprût és Mistyvel fog körbejárni a tanyán, mikor söprögetni kell.:D Szegényem. Örökké viccet csinálunk a nyomorából.), kicsit sípol kifelé a levegõ, de alig mozdul az oldala. Feltûnõen jó a kedve és imád rohangálni.

Az adagolási útmutató

A három fiola

(ps.: a kupak színében tévedtem. :D Sárga helyett kék.)

#53 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 30. - 18:17

Misty állapota annyiban javult, hogy megszûnt a levegõ kifújásakor állandóan hallható sípolás, illetve a légzésszáma is olyan 25-28 körül van percenként (ez nyáron közel 70 volt). Mozgatásakor persze jobban fújtat és szaporábban veszi a levegõt, mint az egészséges lovak,de lényegesen hamarabb visszaáll a légzése, mint idáig. Mindezek betudhatók a mínusz 8 foknak természetesen. Szúróan hideg van, minden fagyott. Két napja rálelt némi lucerna levél- maradékra az egyik szénázóban, azt behabzsolta délelõtt (már csak akkor vettem észre, hogy valamit ügyködik ott bent, mikor a többi ló is nekiállt eszegetni mellette), majd délután a fulladás kerülgette újra. Elkezdett zihálni, járt az oldala,minden baja volt. Mióta teljesen elvettük tõle a lucernát és a zabot, már azóta változott az állapota pozitív irányba. Ma kapta az ötödik injekciót, ma már 0.8ml-t. December 22-én kezdtük el a kezelését 0.1ml-rel.

#54 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 30. - 18:56

Chilly, egy kicsit off kérdés: Most is vizezve kapja a szénát? Mert nálunk ez a vizezés annyira bevált, hogy gyakorlatilag teljesen tünetmentes.De most, hogy fagyok vannak, a széna pillanatok alatt megfagy :( Nem csinálok e vajon a köhögésnél is nagyobb bajt a fagyott széna etetésével ? :(

#55 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 30. - 19:01

Mi nem vizezzük neki mióta ilyen brutál hideg van (kb. 4-5 napja). Nem eszi meg, ha rá van fagyva a víz. Kirázzuk neki alaposan, hogy a lehetõ legtöbb por szálljon ki belõle. És ennyit tudunk tenni, ha kicsit enged, újra nekiállunk majd vizezni. :(

#56 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 30. - 19:18

Értem, köszi. ;) A nagyfiú megeszi nálunk,én inkább attól félek, hogy az állandó fagyott széna a gyomrának nem tesz túl jót. :( Amúgy nagyon drukkolok, remélem jövõre ilyenkor már egy teljesen gyógyul Mistyrõl fogsz mesélni :) Ha véletlen visszatér mégis nálunk is az allergia, jövõ õsszel mi is belevágunk.

Edited by lilith, 2008 december 30. - 19:18.


#57 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 30. - 19:22

Erre én is kíváncsi lennék amúgy, remélem benéz majd ide egy állatorvos is és segít megválaszolni a kérdést.

#58 doktorferi

doktorferi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 31. - 12:28

Erre én is kíváncsi lennék amúgy, remélem benéz majd ide egy állatorvos is és segít megválaszolni a kérdést.


Benéztem, :)
Nos nem akarok nagyon bagatelizálni,, de higgyétek el van ma Magyarországon olyan ló, aki a fagyott szénát is szívesen megenné, nade gondoljunk csak az amerikai prérire, ahol a hó alól kaparják ki a kaját...mindettõl függetlenül, ha jéghideg kerül a gyomorba, akkor az összehúzza a gyomorfalat, de mire a falat lekerül oda, nem lesz jéghiideg, hisz a szájában, miközben rágja felolvad. Ha nem eszi meg annak 2 oka lehet, hideg és ezért finnyás a ló:), vagy fájdalmat okoz neki a hideg, pl beteg foga van.

BÚÉK

#59 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 31. - 19:36

Köszönjük. :) És mi a helyzet a hideg vízzel? Mármint a "jó hideggel"?

#60 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 31. - 20:16

Köszönjük. :) És mi a helyzet a hideg vízzel? Mármint a "jó hideggel"?



Az okozhat kólikát...vannak olyanok,akik szénát tesznek a hideg( fagyos) vizra és ezzel próbálják elérni,hogy ne hirtelen igyanak a lovak. Jómagam ezt a módszert sohasem próbáltam. Ellenben mindig figyeltem arra,hogy az ilyen hideg vízbõl mindig egyszerre csak keveset igyanak...azaz télen a fürdõkádat,mint itatót hanyagolta és vödröztem...nagggggyon utáltam! :)

#61 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 31. - 21:32

Áhh,nálunk is ez van. :kv: De a két fiú ma tojt a vödrös jobb vízre, inkább a fagyosat szürcsölgették.

#62 Ttimcsi

Ttimcsi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 22 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 1. - 19:56

Nekem is van egy lovam ezzel a tünettel vagyis most éppen semilyen tünete nincs. De neki is voltak olyan idõszakai amikor majd meg fulladt a köhögéstõl és hatalmasokat fingott. Nekem ami bevált a schüssler só volt. 3 fajtát adtam neki. Naponta többször is. De reggel, délben, este mindig kapott. Mindegyikbõl 2 db-ot. A ló már a második nap mikor beléptem mellé, kereste a kezemben. A karámban is örökké utánnam somfordált, hátha van nálam. Ez a schüsssler só helyreállítja a biokémiai folyamatokat a szervezetben és elindítja az öngyógyító mechanizmusokat. Most a ló nem kap semmit sem. De nálunk még a Biszolvon por is bevált. (Bocsi, nem tudom, hogy kell leírni, de ha kell a dobozáról lelesem:-)) Két lovam is kapott a schüssler sóból, mindkettõ nagyon jól van. Néha ahogy írtad is párás levegõnél, stb. van amikor köhintenek, de évente max 2* csinálom végig vele a schüssler terápiát. Maga a készítmény nem drága, sõõõt.... 200 db-os kiszerelés is csak ezer egypárszáz forint. És ami talán a legfontosabb a ló szabadsága és hogy rengeteg szeretet kapjon!

#63 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 3. - 14:30

Utána olvastam ennek a sónak. Van egy csomó fajtája,nem? Nem mindegy melyiket adod és hogyan. Nálad ki adta meg a fajtát és a mennyiséget? Állatorvos? Õ is kapott Bisolvont, egy teljes nagy dobozzal felevett (azzal a marha naggyal, igen) egész nyáron. Nem tudom segített-e, megmondom õszintén, mert köhögött ugyanúgy. De valószínûleg szinten tartotta és nem romlott az állapota tovább. Ma néztem Misty légzését, újra sípol kicsit és 30/perc. De jól érzi magát úgy általánosságban.

#64 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 3. - 16:14

A schüssler só egy fajta homeopátiás szer, alkat alapján dönti el az áo. hogy melyik kell az állatnak. Homeopatiával foglalkozó áo. kell hozzá :) Szerintem nem szabad, hogy akár a fagyott, jeges víztől is bármi baja legyen a lovaknak, persze ha nem edzés után kapják ;)

Edited by lisawica, 2009 január 3. - 16:14.


#65 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 3. - 17:14

sajnos a szénámat csak kint tudom tárolni. minusz 15 fok is van éjjel. reggel nagyon hideg lehet a széna, mi lenne, ha felmelegiteném? már ugyhogy esetleg az istállóba betárolni az elõzõ etetési adagot, hogy ne legyen nagyon hideg. jól teszem? nem tudom....

#66 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 3. - 19:37

Ha érdemben nem tudsz hozzászólni, kár a humorodat csillogtatni. :)

A kint tárolt széna csak abban az esetben egyezik az általunk emlegetettel (vagyis mikor locsoljuk és egy centi jég keletkezik rajta...), ha megázik. Ez pedig -15 fokban ritkán fordul elõ emlékeim szerint. ;)

De köszönjük, hogy benéztél ide is, hálásak vagyunk érte. :)

Üdv,

A Boldog Tudatlanok


Jut eszembe, ma volt nálunk egy kedves állatorvos hölgy, nem gyógyítási célokkal hanem csak úgy :), és mesélte, hogy pont kezel egy kutyát hiposzenzitizáló oldattal. Azt mondja, hogy a kezelés kb. felénél vannak, de eddig nem változott a kutya állapota.

Edited by Chilly, 2009 január 3. - 19:42.


#67 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 3. - 19:47


Jut eszembe, ma volt nálunk egy kedves állatorvos hölgy, nem gyógyítási célokkal hanem csak úgy :), és mesélte, hogy pont kezel egy kutyát hiposzenzitizáló oldattal. Azt mondja, hogy a kezelés kb. felénél vannak, de eddig nem változott a kutya állapota.




na amikor az ember ilyet hall, akkor jut eszébe a szlogen,h FÕ A POZITÍV HOZZÁÁLLÁS!

#68 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 3. - 20:44

a hipos oldatot azt tudom miaz, mikor felmosok pl. de mi a 'hiposzenzitizáló oldat'? most komolyan kérdezem. visszatérve picit a hideg, jeges vizre, még soha nem tapasztaltam problémát vele, akárhogy isszák a lovak normális( nem felhevült) állapotban. a szénát érdemes közvetlenül adagonként/etetés elõtt belocsolni, akkor nem jegesedik. persze figyelni kell a vizmennyiségre.

#69 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 3. - 21:09

a hipos oldatot azt tudom miaz, mikor felmosok pl. de mi a 'hiposzenzitizáló oldat'? most komolyan kérdezem.

visszatérve picit a hideg, jeges vizre, még soha nem tapasztaltam problémát vele, akárhogy isszák a lovak normális( nem felhevült) állapotban. a szénát érdemes közvetlenül adagonként/etetés elõtt belocsolni, akkor nem jegesedik. persze figyelni kell a vizmennyiségre.

És ez smafu?

"majd meg fulladt a köhögéstõl és hatalmasokat fingott"

(Nekem például gyerekkorom szivarozó, 130 kilós házmester nénije jutott eszembe.) :D :D

Bocsi Chilly!

#70 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 3. - 21:24

És ez smafu?

"majd meg fulladt a köhögéstõl és hatalmasokat fingott"

(

ezt akárki is irta meg kell védenem! (szegény párája jobb, ha nem védem :D )

általában, a kehes lovaknál vagy az erõs köhögõ 'rohamot' kapott lovaknak a jellemzõje. tényleg ugy van. köhög, közben nagyokat pukizik. ez tény.

az erõs köhögés heves bélmozgást idéz elõ.

embereknél a köhögés nem kiváltó ok :D

#71 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 3. - 23:55

a hipos oldatot azt tudom miaz, mikor felmosok pl. de mi a 'hiposzenzitizáló oldat'? most komolyan kérdezem.
...

Az allergia az az immunrendszer fokozott érzékenysége adott allergénre. Másszóval hiperszenzitív reakció.
Az olyan gyógyszer ami ezt a fokozott érzékenységet - hiperszenzitívizmust - ellensúlyozza, csökkenti, az a hiposzenzitizáló, vagy deszenzibilizáló szer.
Valójában a szó az angolból átvett rusnyaság, de nem nagyon van eredeti magyar megfelelõje, ezért használják így.

#72 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 31. - 13:05

Jó régen nem írtam. Kapja az oltásokat folyamatosan, két oltás között az idõ most már kitolódott 6 napra. A második üveget kezdtük el. A légzése normális, néha sípol, néha abszolút nem látszik Mistyn semmi erõlködés. Köhögni elvétve szokott. Igazság szerint, amit megfigyeltünk, hogy vannak napok, amikor nagyon rosszul van, köhög sokat, sípolós a kilégzés, és vannak napok, amikor abszolút semmi köhögés és a levegõt is egészen jól veszi. Nem látok különösebb változást az oltást követõ napokban egyelõre.

#73 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 3. - 18:03

Az,hogy nincs változás az mit jelent? eredményes nálatok a módszer vagy sem?

#74 DED

DED

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 624 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 4. - 8:05

Az,hogy nincs változás az mit jelent? eredményes nálatok a módszer vagy sem?


Ez csak október-tõl fog igazán kiderülni, mivel szeptemberig tart a kúra, odáig kell változó idõszakokban adni az injekciót. S utána lehet figyelni, hogy mi változott. Az orvostársadalom szerint az elsõ 4-5 hónap amúgy sem hoz látványos változást, utána figyelhetõ meg esetleg némi javulás.
Igazából a kérdésedre a 2010 .év fog választ adni. De mi bízunk a dologban rendületlenül. :)
Egy változást észrevettünk: enni azt tud rendesen, s hízik mint egy malac. Elõtte sem volt rossz étvágyú ló, de most...

#75 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 4. - 8:40


Egy változást észrevettünk: enni azt tud rendesen, s hízik mint egy malac. Elõtte sem volt rossz étvágyú ló, de most...


:D

#76 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 8. - 12:10

Idáig nem voltam benne biztos,de most már határozottan észrevehetõ, hogy mindig jobban lesz az oltás másnapján. Tegnaptól áttértünk az eddigi 7 napról 10 napos adagolásra (tehát most egy ideig 10 naponta kap újabb adagot). Tegnap elég vacakul volt, sokat köhécselt, nehezebben is vette a levegõt. Délután kapta az adagot, és ma reggelre határozottan jobban volt. Ugye egyre többet kap minden alkalommal (a tegnap 0,8 ml volt), és egyre ritkábban, vagyis folyamatosan ki kellene tolódnia a jobban-van idõszaknak, és a következõ oltás elõtt szabadna csak rosszabbra fordulnia az állapotának. Idáig úgy tûnik ez be is jön. A tavaszi nagy virágzás lesz egy fordulópont, várjuk is meg nem is. Mindenesetre emellett a kúra mellett szteroid kezelés is folytatható,a kettõ nem üti egymást, és ha szükség lesz rá, kapni is fog. Egyelõre nem kell.

#77 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 14. - 18:23

Idáig nem voltam benne biztos,de most már határozottan észrevehetõ, hogy mindig jobban lesz az oltás másnapján. Tegnaptól áttértünk az eddigi 7 napról 10 napos adagolásra (tehát most egy ideig 10 naponta kap újabb adagot). Tegnap elég vacakul volt, sokat köhécselt, nehezebben is vette a levegõt. Délután kapta az adagot, és ma reggelre határozottan jobban volt. Ugye egyre többet kap minden alkalommal (a tegnap 0,8 ml volt), és egyre ritkábban, vagyis folyamatosan ki kellene tolódnia a jobban-van idõszaknak, és a következõ oltás elõtt szabadna csak rosszabbra fordulnia az állapotának. Idáig úgy tûnik ez be is jön. A tavaszi nagy virágzás lesz egy fordulópont, várjuk is meg nem is.
Mindenesetre emellett a kúra mellett szteroid kezelés is folytatható,a kettõ nem üti egymást, és ha szükség lesz rá, kapni is fog. Egyelõre nem kell.


Hat itt van ez a topic.. ahhaan...
Chilly , Hogy van most Misty ?? Mik a kilatasok a javulasat illetoen??
Jo kis tortura ez szegeny lovadnak.. meg hat nektek is.. :(

#78 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 14. - 19:32

Most éppen nagyon sz@rul. :( Szerintem holnap kap is egy injekciót, nagyon nehezen veszi a levegõt.

#79 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 15. - 20:14

Most éppen nagyon sz@rul. :( Szerintem holnap kap is egy injekciót, nagyon nehezen veszi a levegõt.



Edina itt vagy meg ??? Na hogy van ma Misty? adtatok neki injekciot?????

#80 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 15. - 20:24

Ahányszor befenyítem ezzel,hogy másnap kihívom Dokit,reggelre jobban lesz... Ma is jobban volt,de ettõl függetlenül holnap kap egyet. Nagyon nehezen akar kijönni a levegõ szegénynek. :(