Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Ki tudja mi ez?


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
140 válasz a témához

#81 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 4. - 19:54

Gyomor 36 és Lép-hasnyálmirigy 6. Ismered õket,mert már megmutattam.
ja és lehet moxázni is...Szaninak szombaton megmutatom.


Köszönöm!
És azt hol masszírozzam, aki kinthagyja ázni? :gm:

#82 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 4. - 20:41

Köszi a tipped, de ma volt kint a doki:
Bisolvon por, napi 2szer (mehetek ki mindig én, h be is legyen adva), meg antibiotikum 5napon át (én fogom bebökni).
Mi is egy olyan kis nyavalyából indultunk, mint milagnék, de Atlasz többször megázott már azóta ebben a kellemes meleg idõben... (sajnos nem tudok a karám szélén ülni, a lovarda meg sz*rik erre). Szóval nagyonboldog vagyok :(

Szerintem a Bisolvon messze nincs olyan jó mint a Secreta Pro, tapasztalat. :)
Az enyémeket én még ebben az idõben is fürdetem és slagozom,még a csikókat is, még sincs semmi bajuk, éppen 2 napja fürdettem az egyik 1 éves kancacsikómat, igaz addig futószárazom õket amíg meg nem száradnak. De õk egészségesek, egy beteg lónak valóban nem tesz jót ha még meg is ázik, nincs ott másik lovarda? Vagy nem lehet kérni a tulajt hogy ilyenkor vigye be a Tiedet?

#83 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 4. - 21:04

Szerintem a Bisolvon messze nincs olyan jó mint a Secreta Pro, tapasztalat. :)
Az enyémeket én még ebben az idõben is fürdetem és slagozom,még a csikókat is, még sincs semmi bajuk, éppen 2 napja fürdettem az egyik 1 éves kancacsikómat, igaz addig futószárazom õket amíg meg nem száradnak. De õk egészségesek, egy beteg lónak valóban nem tesz jót ha még meg is ázik, nincs ott másik lovarda? Vagy nem lehet kérni a tulajt hogy ilyenkor vigye be a Tiedet?


A lódoki adta a Bisolvont, remélem, hogy ez is beválik és helyrejön.
Most fogunk költözni, csak kérdéses lett a betegsége miatt, hogy mikor.
(a bevitelét hiába kérném, sokszor kint sincs senki).
Bízom benne, hogy pár napig nem fog esni az esõ és helyrejön, nem fázik rá ismét.

Edited by Annie90, 2010 október 4. - 21:05.


#84 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 4. - 21:51

A lódoki adta a Bisolvont, remélem, hogy ez is beválik és helyrejön.
Most fogunk költözni, csak kérdéses lett a betegsége miatt, hogy mikor.
(a bevitelét hiába kérném, sokszor kint sincs senki).
Bízom benne, hogy pár napig nem fog esni az esõ és helyrejön, nem fázik rá ismét.

Majd írj pár nap múlva hogy jobban van e? Gyógyulást Nektek!

#85 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 8. - 20:18

Ma kapta az utolsó szurit a seggébe. Sokkal jobban van, már nem köhög, alig folyik az orra, úgyhogy javulgat szépen :) (És ma át is költöztünk az új helyre)

#86 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 8. - 20:51

Örülök neki. Reméljük itt jobban törõdnek vele. Azért ha már mindent megkapott amit az orvos adott vehetnél neki Secreta Pro-t. Ez nem gyógyszer hanem gyógynövényekbõl van összerakva. Nagyon jó.

#87 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 8. - 22:47

Ma kapta az utolsó szurit a seggébe.

És még te is megúsztad egy darabban :D :kv:

#88 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 9. - 11:50

És még te is megúsztad egy darabban :D :kv:


Nem sokon múlt :D
Remélem soha többé nem kell injekciókúrát végigcsinálnom vele, mert napról napra nyûgösebb lett miatta :(

#89 Zsófi2

Zsófi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 367 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 10. - 13:28

(a bevitelét hiába kérném, sokszor kint sincs senki).



klassz hely lehetett, hogy kint sincs senki egy lovardában!még ha csak a saját lovam lenne, akkor sem hagyhatnám egyedül õt/õket!
jó, hogy már nem ott van a paccod!

üdv:
zs.

#90 frutty

frutty

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 26 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 10. - 18:16

Sziasztok. Tudnátok nekem segíteni? A lovam faroktöve fölött egy ökölnyi nagyságú folt keletkezett. Ha hozzányúltam a lovam sunyított, húzta a farát és rugott. Kijött egy orvos egy másik lovat megvizsgálni és közben mondtam nézze meg az én lovamat is. Aztmondta, hogy ekcéma. MSM krémmel kenem meg 1x neogranormonnal kentem és mostmár annyira nem ézékeny de ha megérintem akkor érdes, olyan mintha korpás lenne de nem az. Olyan pikkelyes. Pár napja pedig a csánkján találtam egy ugyan ilyen érdes tapintású ovális alakú foltot de erre nem érzékeny. Ez is ekcéma vagy ez valami más? Az egyik lány azt mondta, hogy az õ lovának a csánkján is szokott lenni de õ levakarja így lejön a szõr is meg a bõr is aztán elmulik majd megint kiújul hónapokkal késõbb. Az én lovamnál soha nem volt ilyen csak most keletkezett.

#91 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 11. - 8:57

Néhány hónapja kaptam Mézszín Sörénytõl kristálygombát, azóta csak a jótékony hatásairól tudok beszámolni. A fiam évek óta kínlódott az ekcémával a kezén, külsõleg naponta bedörzsölve rövid idõ alatt elmúlt neki. Szerintem próbáld ki a lovon is , nem tudom merre laksz én Szombathely mellett, szívesen küldök neked postaköltségért, de ha Pest közelben, szerintem Mézszín is szívesen ad, ott érte tudsz menni. Mert egyébként az ekcéma nehezen gyógyítható , inkább csak kezelhetõ.

http://www.freeweb.h...stalygomba.html

Edited by Backnight, 2010 október 11. - 8:58.


#92 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 11. - 12:37

(...) MSM krémmel kenem meg 1x neogranormonnal kentem és most már annyira nem érzékeny de ha megérintem akkor érdes, olyan mintha korpás lenne de nem az. (...)


Mi az az MSM krém?

#93 Pallasz

Pallasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 11. - 20:50

Sziasztok. Tudnátok nekem segíteni? A lovam faroktöve fölött egy ökölnyi nagyságú folt keletkezett. Ha hozzányúltam a lovam sunyított, húzta a farát és rugott. Kijött egy orvos egy másik lovat megvizsgálni és közben mondtam nézze meg az én lovamat is. Aztmondta, hogy ekcéma. MSM krémmel kenem meg 1x neogranormonnal kentem és mostmár annyira nem ézékeny de ha megérintem akkor érdes, olyan mintha korpás lenne de nem az. Olyan pikkelyes. Pár napja pedig a csánkján találtam egy ugyan ilyen érdes tapintású ovális alakú foltot de erre nem érzékeny. Ez is ekcéma vagy ez valami más? Az egyik lány azt mondta, hogy az õ lovának a csánkján is szokott lenni de õ levakarja így lejön a szõr is meg a bõr is aztán elmulik majd megint kiújul hónapokkal késõbb. Az én lovamnál soha nem volt ilyen csak most keletkezett.



Szia!

Ilyen az én lovamon is volt nyáron, pont ott faroktõ fölött, ahol írod. Neki is száraz volt, egy idõ után pikkelyes, ha vakarásztam, hámlott. Elõször azt gondoltam, hempergett és felsértette, de ezt késõbb elvetetettem, mert nem szokott átfordulva hemperegni. Lényeg, hogy nekem szépen száradt, kenegettem néha Bepanthennel, de szerintem nem attól, hanem inkább magától múlt el. Egy idõ után kezdett újra nõni a szõr, mostanra meg már nem is látszik, csak közelrõl.

#94 remitenda

remitenda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 188 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 12. - 11:31

Szia!

Ilyen az én lovamon is volt nyáron, pont ott faroktõ fölött, ahol írod. Neki is száraz volt, egy idõ után pikkelyes, ha vakarásztam, hámlott. Elõször azt gondoltam, hempergett és felsértette, de ezt késõbb elvetetettem, mert nem szokott átfordulva hemperegni. Lényeg, hogy nekem szépen száradt, kenegettem néha Bepanthennel, de szerintem nem attól, hanem inkább magától múlt el. Egy idõ után kezdett újra nõni a szõr, mostanra meg már nem is látszik, csak közelrõl.



Az én lovamon is volt, a faroktõnél ilyesmi ekcéma szerû pikkelyesen hámló bõrszárazság. Én Neostomosan oldattal mostam pár napig, és nyomtalanúl elmúlt. Mondjuk, az én lovamnak nem volt érzékeny az a terület.

#95 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 12. - 16:49

msm krém:
http://www.equimins....nt01returnid=19

#96 frutty

frutty

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 26 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 12. - 18:56

Az én lovamon is volt, a faroktõnél ilyesmi ekcéma szerû pikkelyesen hámló bõrszárazság. Én Neostomosan oldattal mostam pár napig, és nyomtalanúl elmúlt. Mondjuk, az én lovamnak nem volt érzékeny az a terület.


Mostmár az én lovamnál sem érzékeny de ugyanugy pikkelyes meg azon a részen ahol van kevesebb a szõr. Csak nemtudom, hogy ami a csánkján van ugyanilyen pikkelyes folt ovális alakban az mi lehet. Le lehet kaparni és akkor olyan mintha korpáslenne de durva tapintású akkor is. Vagy csak simán egy seb. nemtudom. Eddig még egyiken sem láttam változást csak annyit, hogy mostmár hozzányulhatok afara fölötti részhez és nem rug. (mondjuk eddig is engedte nekem hogy matassak ott csak a dokit akarta felrugni)

#97 Pallasz

Pallasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 12. - 19:23

Mostmár az én lovamnál sem érzékeny de ugyanugy pikkelyes meg azon a részen ahol van kevesebb a szõr. Csak nemtudom, hogy ami a csánkján van ugyanilyen pikkelyes folt ovális alakban az mi lehet. Le lehet kaparni és akkor olyan mintha korpáslenne de durva tapintású akkor is. Vagy csak simán egy seb. nemtudom. Eddig még egyiken sem láttam változást csak annyit, hogy mostmár hozzányulhatok afara fölötti részhez és nem rug. (mondjuk eddig is engedte nekem hogy matassak ott csak a dokit akarta felrugni)



Nekem csak a krémezést nem szerette, de azt semmilyen formában és sehol, ha más kisebb sebeket kentem be neki. Viszont a terület nem volt érzékeny, ha kaparásztam azt is békésen tûrte.

#98 Hadnagy

Hadnagy

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 4. - 22:37

Sziasztok! Remélem valaki tud nekem segíteni, két problémám van a lovacskámmal, de nem tudom összefüggnek-e. Kb, másfél hónapja, begyulladt a bal szebe, csukva volt, könnyezett, kis fehér hályog volt rajta. Doki jött, szuri, csepp, kenõcs 3 nap múlva semmi baja nem volt. Õ azt mondta belsõ szemgyulladás (havivakság). Majd két napja újra, ugyanaz a szem ugyanaz a tünet, szintén jött, szúrt stb, viszont mondta lehet leptospirózis is amit patkány terjeszt (van nálunk bõven), és ha télleg az arra antibiotikum kúra kell, viszont ezt csak vérvizsgálat alapján lehet megmondani hogy fertõzött-e, ami nem 2 ft, nem sajnálom bármit kiadok lovamért, csak felesleges köröket nem akarok futni. A leptospirózisnak van valamilyen bármilyen más tünete? Láz, levertség, stb.... ami utalhat arra, hogy ez tényleg az, és érdemes vérvizsgálatot csinálni, mert ha csak a szeme gyulladt akkor ez csak egy lehetõség a sok közül. Ha valakinek van bármilyen tapasztalata ezzel kapcsolatban, vagy más szembetegséggel volt-e már baja kérlek írja meg. Emellett, mostanában olyan mintha nagyon fáradt lenne, de ez 2 hete kezdõdött. Alapjába véve egy ficánkolós, néha nagyon menõs ló, de most, mint aki minden nap 4 órát menne, nem lázas, eszik, iszik, trágyázik stb... minden normális. És ez nem az elsõ eset nála, tavaly ugyanekkor, ugyanilyen volt, akkor kivizsgáltattam, vérvétel meg minden és semmi baja nem volt, kapott Selenavit E-t, és 2-3 hét alatt el is múlt, újult erõvel dobálta magát. Most mindenki azt mondta, ne aggódjak ugyanolyan mint tavaly, valószínüleg a szõrváltástól, és az idõjárás változás, stb. De nem lehet összefüggésben?? Valaki tipp? Egy utolsó kérdésem lenne, ezt a ½szokása½ régóta van, de nem tudom, hogy egészségügyi vagy csak szivat. Lemegyünk pályára, trágyázik az elején egyet, majd elkezdünk ügetni, pár kör után megáll mint aki trágyázni akarna, de semmi. Ezt eljátszuk 3-4-5x és utána trágyázik is. Kólikával mûtött lóról van szó, lehet hogy tényleg nehezen trágyázik vagy csak érzi hogy így ki tud bújni a munka alól mert Én ráhagytam. (terepen persze nem csinálja). Lenmagot, olajat rendszeresen kap. Válszokat elõre is köszönöm!

#99 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 5. - 21:55

A ló leptospirózisa Aránylag ritkán fordul elõ. Többnyire egyéb, fertõzõ bántalmakkal tévesztik össze. Kóroktan. A lovak leggyakrabban a 1. pomonával és a L. grippothyphosával fertõzõdnek. Tünetek. Fiatal lovakban láz, levertség, étvágytalanság, sárgaság, esetleg vér¬festékvizelés, az agyburok gyulladása miatt ideges tünetek alakulnak ki. Jellegzetes, lep¬tospirózisra utaló elváltozás lovakon az ún. havivakság (idült esetekben), amely belsõszemgyulladás következménye. Védekezés. A lovak leptospirózisa eredményesen gyógyítható antibiotikumokkal.

#100 Hadnagy

Hadnagy

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 6. - 21:14

A ló leptospirózisa

Aránylag ritkán fordul elõ. Többnyire egyéb, fertõzõ bántalmakkal tévesztik össze.
Kóroktan. A lovak leggyakrabban a 1. pomonával és a L. grippothyphosával fertõzõdnek.
Tünetek. Fiatal lovakban láz, levertség, étvágytalanság, sárgaság, esetleg vér¬festékvizelés, az agyburok gyulladása miatt ideges tünetek alakulnak ki. Jellegzetes, lep¬tospirózisra utaló elváltozás lovakon az ún. havivakság (idült esetekben), amely belsõszemgyulladás következménye.
Védekezés. A lovak leptospirózisa eredményesen gyógyítható antibiotikumokkal.


Akkor azt ajánlod inkább vizsgáltassuk ki a vérét err?
Mert nálunk ½csak½ 2x jött ki eddig a belsõ szemgyulladás, 1,5 hónapos elcsúszással, és a kedvtelenség is úgy tûnik eltûnt, az elmúlt 3 napban ismét régi erõvel, megy, sõõt, és mi nt írtam tavaly is volt 2 ilyen agyonvert hete.

#101 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 6. - 22:26

Akkor azt ajánlod inkább vizsgáltassuk ki a vérét err?
Mert nálunk ½csak½ 2x jött ki eddig a belsõ szemgyulladás, 1,5 hónapos elcsúszással, és a kedvtelenség is úgy tûnik eltûnt, az elmúlt 3 napban ismét régi erõvel, megy, sõõt, és mi nt írtam tavaly is volt 2 ilyen agyonvert hete.

Hát jó lenne tudni mi okozza ezeket a tüneteket? Ráadásul azt mondod visszatérõ dologról van szó. :(

#102 Hadnagy

Hadnagy

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 7. - 10:33

Hát jó lenne tudni mi okozza ezeket a tüneteket? Ráadásul azt mondod visszatérõ dologról van szó. :(


ööö melyik tüneteket? a szeme vagy a fáradtság? A szemére nem mondanám biztosra hogy visszatérõ ez volt a második alkalom, de a 3. alkalommal megy a vére a laborba. A fáradság tavaly ilyenkor jött ki rajta ugyanígy, akkor ki lett vizsgálva mindenre, semmi baja nem volt, kapott egy vitaminkúrát, és két hét múlva semmi baja nem volt. Most ismét ezt adtam neki, és megint 2 hét után semmi baja. Lehet szõrváltástól ennyire fáradt???

#103 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 7. - 11:17

ööö melyik tüneteket? a szeme vagy a fáradtság? A szemére nem mondanám biztosra hogy visszatérõ ez volt a második alkalom, de a 3. alkalommal megy a vére a laborba. A fáradság tavaly ilyenkor jött ki rajta ugyanígy, akkor ki lett vizsgálva mindenre, semmi baja nem volt, kapott egy vitaminkúrát, és két hét múlva semmi baja nem volt. Most ismét ezt adtam neki, és megint 2 hét után semmi baja. Lehet szõrváltástól ennyire fáradt???

Nem hiszem. 40 éve vannak lovaim, még nem voltak fáradtak tõle. Pedig 15-25 lovam volt mindig. Viszont a vitamin és ásványi anyag pótlás ill. kiegészítés az fontos. Figyeld a lovadat. A szemprobléma az az én egyik lovamnál is volt, nálunk nincs patkány(volt egy fél évig, de ki irtottuk õket, és a szemprobléma az korábban keletkezett) szóval kezelés hatására elmúlt. Csak szemcseppeket kapott. A fáradtság amit figyelni kell. Ha csak vitamin és ásványi anyag hiányról van szó akkor azon könnyen lehet segíteni. Én ezért szeretem a tápot. De most az enyémek is zabot, kukoricát és takarmánykiegészítõket kapnak. :) De állítólag nagyon felmennek januárra az árak, akkor megint csak tápot kapnak majd.

#104 Hadnagy

Hadnagy

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 7. - 14:55

Nem hiszem. 40 éve vannak lovaim, még nem voltak fáradtak tõle. Pedig 15-25 lovam volt mindig. Viszont a vitamin és ásványi anyag pótlás ill. kiegészítés az fontos. Figyeld a lovadat. A szemprobléma az az én egyik lovamnál is volt, nálunk nincs patkány(volt egy fél évig, de ki irtottuk õket, és a szemprobléma az korábban keletkezett) szóval kezelés hatására elmúlt. Csak szemcseppeket kapott. A fáradtság amit figyelni kell. Ha csak vitamin és ásványi anyag hiányról van szó akkor azon könnyen lehet segíteni. Én ezért szeretem a tápot. De most az enyémek is zabot, kukoricát és takarmánykiegészítõket kapnak. :) De állítólag nagyon felmennek januárra az árak, akkor megint csak tápot kapnak majd.

Köszönöm a segítséget. Õ is tápot, zabot, korpát kap, meg tõlem Selenavit E-t meg kólikára hajlamos lovaknak mûzlit. A vitamint kb 1 hete adom, és újra visszajött e kedve. Szemére pupillatágító csepp, meg antibiotikumos kenõcsöt kap, meg a dokitól kapott szurit bele :S. Már ez is elmúlt.
Mégegyszer köszönöm a hozzászólásaidat. :D

#105 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 7. - 15:10

Köszönöm a segítséget. Õ is tápot, zabot, korpát kap, meg tõlem Selenavit E-t meg kólikára hajlamos lovaknak mûzlit. A vitamint kb 1 hete adom, és újra visszajött e kedve. Szemére pupillatágító csepp, meg antibiotikumos kenõcsöt kap, meg a dokitól kapott szurit bele :S. Már ez is elmúlt.
Mégegyszer köszönöm a hozzászólásaidat. :D

Ugye mozgatod minden nap? Csak azért kérdezem mert nekem is volt kólikával mûtött lovam, a fed ménünk Mágus. Utána õ is korpával, meg az elején olajjal kapta a zabot, késõbb csak a korpa maradt a zabbal.Míg nálunk volt nem volt vele probléma, minden nap ha nem is lovagoltuk, futószáraztuk. Most jutott eszembe hogy ilyet hogy megáll és próbálkozik, Õ is csinált. De csak akkor ha valamilyen oknál fogva egy nap kimaradt a mozgatásból. Aztán eladtuk, egy ideig ott volt(évekig) Hódmezõvásárhelyen az Aranyági ménesben, ott sem volt gond vele , aztán átvitték máshova és ott 2 hónap alatt bekólikázott és elpusztult a ló. A szívem szakadt meg érte annyira sajnáltam. Még évekkel késõbb is megismert amikor meglátogattam.

#106 Hadnagy

Hadnagy

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 8. - 14:03

Ugye mozgatod minden nap? Csak azért kérdezem mert nekem is volt kólikával mûtött lovam, a fed ménünk Mágus. Utána õ is korpával, meg az elején olajjal kapta a zabot, késõbb csak a korpa maradt a zabbal.Míg nálunk volt nem volt vele probléma, minden nap ha nem is lovagoltuk, futószáraztuk. Most jutott eszembe hogy ilyet hogy megáll és próbálkozik, Õ is csinált. De csak akkor ha valamilyen oknál fogva egy nap kimaradt a mozgatásból. Aztán eladtuk, egy ideig ott volt(évekig) Hódmezõvásárhelyen az Aranyági ménesben, ott sem volt gond vele , aztán átvitték máshova és ott 2 hónap alatt bekólikázott és elpusztult a ló. A szívem szakadt meg érte annyira sajnáltam. Még évekkel késõbb is megismert amikor meglátogattam.

Õ heti 7 napból 6-ot mozog, heti 1 nap pihenõje van, de ha véletlenül rossz idõ van és azon az egy napon nem mennek karámba akkor ki szoktam menni lefutószárazni, vagy kiengedni szabadon kicsit a fedelesbe.
Sajnálom Mágust, nekem csak olyan ló volt amelyiket lovagoltam sokáig majd nagyon sokszor gazdát cserélt, egy ideig követni tudtam, most már csak reménykedem hogy még él és jól van..:(

#107 Mogyoró

Mogyoró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 66 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 11. - 20:18

Folyik a csikó nyála, de nem sima nyál, hanem olyan nyálka inkább ami tapados, de szintelen, áttetszõ, széna darabkák vannak benne, a nyelvével addig terelgeti a szájában, amíg végül sikerûl kilöknie. Egyébként eszik-iszik, mint eddig. A póni is ezt csinálta kb 2 nappal ezelõtt, de õnála már évek óta elõ szokott fordulni ez. Nála arra tippeltünk, hogy kevés vizet ivott. De a csikó még nem mutatta ezt, bár sztem most olyan kicsiket isznak csak egy-egy alkalommal. Az esti itatásnál a 3 ló nem iszik meg 2 vödör vizet sem. Lehet, hogy a szénában van valami mérgezõ, vagy a lehullott falevelek teszik, amit minden nap átböngésznek és szemezgetnek belõle? Ha valaki tud tapasztalatból vmit, írja meg, erõsen aggódom...!

#108 Zsofisz17

Zsofisz17

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 853 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 19. - 15:24

Sziasztok!
A lovamnak megduzzadt a hasa alján egy kis rész, mind a két oldalon, szimmetrikusan.
Kép1 , 2 , 3.
Nem lehet túl érzékeny neki, erõsebb nyomkodásra sunnyog, de amúgy sem szereti, ha macerálom azon a tájékon. Simításra, kefélésre fel sem emeli a fejét.
Nincs, és nem is volt csikója, nem történt semmi változás a kajában (szénát, és nagyon kevés zabot és korpát kap), keveset van mozgatva, de egész nap karámban van.

Esetleg tud valaki mondani valamit, hogy mitõl lehet, esetleg megalapozatlan az aggodalmam?

(Ha nem múlik el, akkor hétfõn jön az állatorvos).

Elõre is köszönöm, ha valaki tud segíteni.

#109 firtato

firtato

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 678 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 28. - 14:02

Folyik a csikó nyála, de nem sima nyál, hanem olyan nyálka inkább ami tapados, de szintelen, áttetszõ, széna darabkák vannak benne, a nyelvével addig terelgeti a szájában, amíg végül sikerûl kilöknie. Egyébként eszik-iszik, mint eddig.
A póni is ezt csinálta kb 2 nappal ezelõtt, de õnála már évek óta elõ szokott fordulni ez.
Nála arra tippeltünk, hogy kevés vizet ivott. De a csikó még nem mutatta ezt, bár sztem most olyan kicsiket isznak csak egy-egy alkalommal. Az esti itatásnál a 3 ló nem iszik meg 2 vödör vizet sem.
Lehet, hogy a szénában van valami mérgezõ, vagy a lehullott falevelek teszik, amit minden nap átböngésznek és szemezgetnek belõle?

Ha valaki tud tapasztalatból vmit, írja meg, erõsen aggódom...!



Nem lehet a fogváltástól???

#110 szmöre

szmöre

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 122 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 10. - 12:15

Sziasztok,

mi lehet ez?
3 éves szürke mén, egész testén látható nedvezõ pörsenés szerû, váladékozó, néha nem váladékozó valami...3 állatorvos 3 különbözõ véleménnyel. Valszeg örökletes, mert anyja egy pej kanca, két hátsó lába magasan kesely, és nyáron kiújuló csüdsömörszerû tünetekkel. De mégsem az, mert nem csak a csüd hátsó részén, hanem a bokán körben, ill. felfelé terjedõen ki-kiújul. A fián is nyáron kezdõdtek a tünetek, több helyen szõrhiányos, néhol már új szõr látható, de a maron, lábakon végig nedvezõ sebek. Kezelték kívül-belül (csüdsömör kenõccsel, szteroiddal) de nem javul.

#111 szmöre

szmöre

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 122 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 10. - 21:46

már jók a képek:) Délelõtt valami gond lehetett...

#112 Széphajnal

Széphajnal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.862 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 10. - 21:57

már jók a képek:)
Délelõtt valami gond lehetett...


Nekem azt írja ki,hogy konvertálás alatt :confused:
Próbáld meg a kék Lukács krémet,ártani nem fogsz vele az biztos.

#113 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 14. - 22:08

Amivel nem ártasz és nagyon jó is, a grapefruit mag kivonat. Ha baktérium, gomba esetleg vírus akkor használ. Olvass utána, kiváló fertõtlenítõ. Simán töményen egy gézlapra, azzal átdörzsölni. Esetleg immunrendszer erõsítés nem ártana.

#114 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 21. - 20:33

Nem igazán tudtam jobb helyet ennek a kérdésnek, így ide írom. :) Van egy lipicai félvér amit lovagolok. Ilyen heti 2x 3x, de ha van idõm többször is. Most volt belovagolva novemberben, egy 6 éves herélt. Télen sokat volt lovagolva, többször mint heti 2-3. Reggel este zab+kukorica, széna+egy kis lucerna. Napközben is állandóan szálazgat, karámban van egész nap. Még sem hízik... Fogával biztosan nincs gond, most volt féreghajtva, oltva. Nem tudjuk miért nem hízik?! Valami ötlet erre? Nagyon növelni nem akarjuk az adagját, mert akkor kirepül az energiától a karámból. :gm: Már így is... De amennyit kap, és amilyen keveset mozog (olyan rendes munkára gondolok...) amellett igencsak híznia kellene.

Edited by Merénylõ, 2011 április 21. - 20:34.


#115 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 21. - 20:49

Hmm, mi van akkor ha õ egy sovány ló? Mármint típusra, emberben is van ilyen ;)

#116 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 21. - 21:30

Hát ezt nem tudom, elég magas ló. 174 ha jól tudom a marmagassága. Erõs csontozatú, de mikor nem volt lovagolva azért seggesebb, nyakasabb volt. Lehet most szálkásodik? :dev: De azért én jobban kedvelem ha husisabb egy ló. Na hátha kialakul majd a nyáron... Adhatok vmit neki ezeken kívül? Korpa vagy ilyesmi? Tápot nem nagyon akarunk, így is menne menne állandóan. :D Bár a karámban egyedül nem sokat mozog.

#117 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.321 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 21. - 22:04

- Megpróbálnám: kevesebb zab-több kukorica, sok /réti/széna; árpa/áztatva/- lustul és hízik.

#118 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 21. - 22:08

Köszönöm, akkor szépen lassan így kipróbáljuk! :)

#119 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 22. - 16:06

Ma az összehasonlítás miatt csináltam róla képet, meg megnéztem egy régebbi 1-2 hónappal ezelõtt képet.

Korábbi (Körülbelül 1, másfél hónappal ezelõtti kép lehet.)

Mostani1, 2

A kukoricát csõben kapja, most 2 helyett kap reggel este zab mellé majd 4-et. A széna pedig egész napos volt eddig is.

#120 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 22. - 20:04

Én nem értek hozzá, de nekem abszolút nem tûnik soványnak... izom elférne még rajta, de azt csak munkával tudsz rápakolni.