Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Ki tudja mi ez?


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
140 válasz a témához

#41 nuttella

nuttella

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 719 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 10. - 19:59

Nem.

Kíváncsi vagyok, látott-e valaki hasonlót: a lovam egy pár hónapja, talán nyár eleje óta felvette azt a furi szokást, hogy pihenéskor, evéskor sokszor úgy áll, hogy az elsõ lábai elõre, a hátsók pedig hátrafelé térnek ki a függõlegestõl, mint egy hintaló. Sokat gondolkoztam, hogy ez mitõl lehet, korábban nem állt így.

Teljesen egészséges, a mozgásában, viselkedésében semmi változás nincs. A patája szabályos, nem érzékeny. A lábait egyformán terheli.
Ha pl. az elsõ lábait kímélné, akkor a hátsókat maga alá húzná, és fordítva, de nem ez a helyzet. Ha a gerincét akarná tehermentesíteni, akkor is inkább maga alá lépne szerintem.

Nyilván valamiért kényelmes neki ez a helyzet, ezt még akkor tudnám elképzelni, ha az elsõ patái túl laposak, a hátsók pedig túl meredekek lennének, és ezzel próbálná kompenzálni, de nem így van.

Ötletek? :confused:

Vékonybél probléma is állhat a háttérben. Többek között.
Figyelni kell.

#42 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 10. - 20:17

Nem.
Vékonybél probléma is állhat a háttérben. Többek között.
Figyelni kell.




Ezt komolyan mondod?Az én lovam mindig ha süt a nap így napozik már 10-dik éve,de teljesen egészséges fényes a szõre és ki van almásodva,és minden normális vele.És mit kell kell figyelni még ha vékonybél gondja van?És még mi lehet a gond?

#43 Léda

Léda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 10. - 20:21

Mivel nagy valószínûséggel elkaptam a HiNi vírust, és közben persze lovagoltam ezerrel, utánanéztem, hogy elkaphatják-e a lovaink ezt a kórt. Debra C. Sellon,Maureen T. Long: Equine infectious diseases címû szakkönyv szerint a lovakat jobbára a H3N8 és a H7N7 típusú influenza vírusok fertõzik, a szerzõ szerint kivéve azon ritka eseteket, amikor gazdáról átterjedve H1N1,H2N2,H3N2 vírusokat izoláltak influenzás lovak orrváladékából. :-( Tehát kicsi az esélye, de már hallott ilyenrõl a történelem. Remélem az enyémek ellenállóak lesznek. :-)

Edited by Léda, 2009 október 10. - 20:24.


#44 suttogók

suttogók

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 297 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 10. - 20:43

:eek: Reméljük nem.

#45 Léda

Léda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 10. - 20:45

:eek: Reméljük nem.


Ugye azt reméled, hogy nem kaphatják el. És nem azt hogy az enyémek nem lesznek ellenállóak.

Edited by Léda, 2009 október 10. - 20:47.


#46 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 28. - 18:29

21 éves öreg heréltem fura tünetet produkált: rövid idõ alatt megnagyobbodtak a zacsijai. Természetesen hívunk hozzá állatorvost, de: a lovardában az egyik hasonló korú herélt ugyanezen tünetére a doki azt mondta, hogy ez keringési problémából fakadó ödéma és tök jó, hogy ilyen látható helyen jött ki, aztán adott rá két injekciót meg javasolt egy szívultrahangot. Nekem ez fura, hallott már valaki ilyesmirõl?

#47 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 30. - 14:31

Sziasztok! Remélem jár erre valaki, aki látott már ilyet. Most jöttünk vissza a lovammal tereprõl. Sokat vágtáztunk, ki is fáradt, dõlt róla a víz, de még visszafelé is jó kedvû volt. Amikor beértünk, és vakarásztam, láttam, hogy a torkán kb egy tenyérnyi részen lett egy duzzanat. Körbetapintható, kb a torka közepén van. Sérülést, kullancsot, egyebet nem látok. Mi lehet ez?Megütötte?Megrántotta? Esetleg beszedte a hideg levegõt. és torokgyulladás? Egyébként nem rossz kedvû, legelészik, a jutalom répát gond nélkül gyûrte le. Ötlet, valaki? ui: természetesen hívtam az állatorvost, de azt mondta, hogy nem lehet komoly. Ha két nap múlva se múlik el, vagy dagad, vagy valami változik, akkor megnézi. Engem azért csak érdekelne...

"Qei me amat, amat et canem meum."


#48 Omen

Omen

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 136 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 21. - 18:56

Sziasztok! Lenne egy kérdésem. Ma vettük észre,hogy a Barátnõm lovának az orrából sûrû zöld váladék folyik. Tulajdonképpen takony. Egy kicsit megijedtünk mivel nem fehér vagy átlátszó hanem zöld ami a tudomásom szerint valamilyen gyulladásra utal(remélem nem mondok nagy hülyeséget), de a paci egyébként jó kedélyû boldog nyereg alatt is szépen dolgozik nem bágyadt az étvágya jó. Szerintetek van valami komolyabb probléma vele megfázás vagy valami gyulladás vagy csak egyszerûen a hidegtõl folyik az orra. Elõre is nagyon szépen köszönöm a segítségeteket Üdv: Omen

#49 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 21. - 18:59

Orvosnak mutasd meg, és ne dolgozzatok vele!

#50 milagn422

milagn422

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 410 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 23. - 15:15

21 éves öreg heréltem fura tünetet produkált: rövid idõ alatt megnagyobbodtak a zacsijai. Természetesen hívunk hozzá állatorvost, de: a lovardában az egyik hasonló korú herélt ugyanezen tünetére a doki azt mondta, hogy ez keringési problémából fakadó ödéma és tök jó, hogy ilyen látható helyen jött ki, aztán adott rá két injekciót meg javasolt egy szívultrahangot. Nekem ez fura, hallott már valaki ilyesmirõl?


Állatnál igaz nem tudom, de embernél pangásos szívelégtelenség része lehet a herék ödémásodása. Igaz általában végtagi és hasi ödéma is társul mellé. Mindenesetre szerintem nem hülyeség amit mondott a doki és a szívultrahang is hasznos esetleg egy ekg is kimutatná szerintem.

#51 suttogók

suttogók

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 297 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 23. - 20:18

Ugye azt reméled, hogy nem kaphatják el. És nem azt hogy az enyémek nem lesznek ellenállóak.



Remélem ellenállók lesznek és nem kapják el lovaink a fertözést.

Bocs a félreértéses válasz miatt.

#52 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 4. - 20:29

Sziasztok! Ki tudja fertõzõ-e a lovakra a H1N1 influenza vírus?

Nem.

#53 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 4. - 21:10

Én úgy tudom, lovakban, macskákban már kimutatták.

#54 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 28. - 11:37

Sziasztok! Mitõl lehet véres a pisi? (nem barna, hanem inkább pirosas izé van benne.) Láz nincs, két éves csikóról van szó, úgyhogy megerõltetõ munka nem volt, takarmány nem változott. A viselkedése normális, élénk. Kancacsikó, de nem látok rajta sárlásra utaló jeleket, ha esetleg ettõl lehetne. A doki elméletileg holnap tud kijönni.

#55 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 28. - 12:30

szerintem simán sárlik

#56 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 28. - 12:40

Köszi, én is remélem... De nem látszik rajta, meg a herélten sem, hogy érdeklõdne. Egy pár hete bepróbálkozott nála egyszer-kétszer, de most semmi ilyesmi.

#57 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 28. - 12:45

szerintem ne aggódj, ha egyébként semmi egyéb tünet(lemerevedés, láz, étvágytalanság) nincs. Néha az én kancáim is szoktak ilyet csinálni sárláskor. Van, hogy nem is látom rajtuk, csak a vizelet színe lesz más. Sárláson kívűl szerintem lehet esetleg olyan takarmány is, ami színezheti a vizeletet. Ezt magamon a céklánál figyeltem meg :D (lónál nem tudom, hogy mi színezhet....)

Edited by agrobe, 2010 június 28. - 12:50.


#58 Omen

Omen

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 136 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 17. - 19:20

Sziasztok! Egy olyan ügyben szeretnék segítséget kérni, hogy a lovam, azon a helyen ahol pucolni szoktuk lovaglás elõtt rágja a fa gerendát amíg ki van kötve oda, de csak ott a karámban nem rágja a fát. Miután kirágott egy darabot utána megeszi. De csak ezen a helyen csinálja ezt a karámban nem, levegõt nem nyel hozzá, csak szimplán eszi a fát ezen az egy helyen. Természetesen ha ott állok mellete nem hagyom neki, de amint visszamegyek pl a nyeregért azonnal újra kezdi. Szerintetek mi lehet a probléma?? Elõre is köszönöm a segítséget. Üdv: Omen

#59 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 17. - 19:38

Semmi, szeretnek rágcsálni, fõleg unalmukban, pótcselekvésképp. Meszeld le a fát, vagy kend le fáradtolajjal, többet nem rágcsálja.

#60 kedves

kedves

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.169 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 18. - 13:45

Sziasztok!

Egy olyan ügyben szeretnék segítséget kérni, hogy a lovam, azon a helyen ahol pucolni szoktuk lovaglás elõtt rágja a fa gerendát amíg ki van kötve oda, de csak ott a karámban nem rágja a fát. Miután kirágott egy darabot utána megeszi. De csak ezen a helyen csinálja ezt a karámban nem, levegõt nem nyel hozzá, csak szimplán eszi a fát ezen az egy helyen. Természetesen ha ott állok mellete nem hagyom neki, de amint visszamegyek pl a nyeregért azonnal újra kezdi.

Szerintetek mi lehet a probléma??

Elõre is köszönöm a segítséget.
Üdv: Omen



Szerintem sincs különösebb oka. Figyelemelterelés a részérõl, leköti magát, mert tudja mi fog következni. Nyergelsz, aztán munka, vagy fordított esetben munka vége, pihenés. Õ már menne, de nyilvánvalóan nem tud, tehát pót cselekszik, egyébként ha ott vagy tényleg ne hagyd rá.

#61 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 18. - 14:51

Az én lovam nem a gerendát, hanem a közelben lévõ nyárfa kérgét hántotta le, rágta le jó darabon. Most, hogy az már nincs, nem csinálja. :gm: Kérdeztem állatdokit lehet-e baja a fakéreg zabálásától, röhögve azt mondta, hogy adassak neki több kaját. :dev: :D

#62 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 18. - 20:36

Én akárhová kötöm ki a lovat, mindig elkezd vmit rágni. Vagy karámfa, vagy a kikötõ (fém). De õ is amolyan unatkozós típus, semmi baja nincs, csak szórakoztatja magát. Ha meg nem tud mit rágni, vagy már ráunt akkor nyalogat :D

#63 Omen

Omen

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 136 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 20. - 14:05

Sziasztok! Nagyon szépen köszönöm a válaszokat mindenkinek :D most már megnyugodtam akkor, hogy semmi baja a pacinak :D Köszönöm még egyszer. Üdv: Omen

#64 milagn422

milagn422

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 410 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 22. - 19:37

Sziasztok! Jobb helyet most nem találtam a problémámnak. A lovam körülbelül egy hete kicsit bágyadt, de étvágya van. Pár napja lázas volt. Munkába köhintett párat, ezek után megnézte a doki, tüdeje tiszta volt, kicsit lázas volt, nyaki nyirokcsomói megnagyobbodottak. Kapott penicillint. Azóta jobban van, kedve jobb, ma ügetgetett, amennyit kedve volt, nem köhögött. De még nem tökéletes, az azért látszik rajta. A nyirokcsomói, talán kisebbedtek. Szerintetek mi lehet ez? Ha nem bakteriális fertõzés, hanem vírusos, van valamilyen therápia, vagy a pihentetés, legelõ a megfelelõ? Köptetõt nem javasolt a doki. Van valakinek hasonló tünetekkel lova? Köszönöm a segítséget (pénteken újra jön a doki, remélem addigra még sokat javul)

#65 milagn422

milagn422

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 410 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 23. - 18:08

Bár nem válaszolt senki, de szerencsére egyre jobban van :) Ma doki is látleletezte.

#66 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 23. - 19:46

Sziasztok!

Jobb helyet most nem találtam a problémámnak. A lovam körülbelül egy hete kicsit bágyadt, de étvágya van. Pár napja lázas volt. Munkába köhintett párat, ezek után megnézte a doki, tüdeje tiszta volt, kicsit lázas volt, nyaki nyirokcsomói megnagyobbodottak. Kapott penicillint. Azóta jobban van, kedve jobb, ma ügetgetett, amennyit kedve volt, nem köhögött. De még nem tökéletes, az azért látszik rajta. A nyirokcsomói, talán kisebbedtek. Szerintetek mi lehet ez? Ha nem bakteriális fertõzés, hanem vírusos, van valamilyen therápia, vagy a pihentetés, legelõ a megfelelõ? Köptetõt nem javasolt a doki. Van valakinek hasonló tünetekkel lova?

Köszönöm a segítséget (pénteken újra jön a doki, remélem addigra még sokat javul)


Tegnap volt nálunk is a doki, ugyanezekkel a tünetekkel.
Vagyis csak annyi, hogy Atlasz nem volt bágyadt, de köhögött és az orra is folyt, nyaki nyirokcsomók szintén duzzadtabbak, viszont láza nem volt. Õ is penicilint kapott, holnap jön ismét a doki.A doki szerint felsõlégúti-fertõzés, mivel idõben elcsíptük, még nem ment rá a tüdejére.
Kevesebbet köhögött ma és az orrfolyása is látványosan javult.

Jobbulást nektek is!

#67 milagn422

milagn422

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 410 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 23. - 19:58

Igen, nekünk is szerencsére felsõ légúti nyavalya. Köszönjük. Nektek is jobbulást!

#68 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.321 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 24. - 9:50

- Nyár végén, õsz elején nem ritka ez a fajta megbetegedés, szinte mint enyhe "járvány" jelentkezik. Ha odafigyelnek rá, nem szokott nagy bajt okozni.

#69 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 24. - 18:03

Igen, nekünk is szerencsére felsõ légúti nyavalya. Köszönjük. Nektek is jobbulást!


Nálatok mi a helyzet?

Atlasz ma is kapott penicilint, vasárnap is fog. Még mindig nem kell köptetõ meg semmi. Köhögése, orrfolyása javult, de még nem jó :(

#70 milagn422

milagn422

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 410 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 24. - 20:45

Mi csütörtökön kaptuk az utolsó lóadag penicillint, szerencsére. A doki szerint már jobban van és mostmár dolgozhat szépen lassan. Nem gondolja, hogy gond lenne már vele. Jobbulást!

#71 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 25. - 19:23

Nos, Atlasz ma már szárazon köhögött, sajnos elég sokat. Ez jó jel, hogy nem jön semmi trutyi fel, vagy inkább aggasztó a szárazköhögés?

#72 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 26. - 7:38

szerintem a száraz sose jó. Inhalálást nem javasoltak?

Azt mi úgy csináltuk, hogy egy zsákba, szatyorba tettünk vagy zabot, de jobb a korpa, ami van. Azt leöntöttük forró vízzel, vagy kamilla/hársfavirágteával még jobb, és arra csepegtettünk 2-3 csepp eukaliptusz és menta olajat.
Ne érrjen hozzá a ló, mert forró! Ezt tettük a ló orra alá, hogy abból kelljen lélegeznie. Ha kihűlt meg is eheti.

És nagyon jók voltak nekünk a különféle gyógynövényes oldatok is.

mondjuk nektek valami ilyesmi jó lehet:
http://www.equimins....nt01returnid=19

vagy ez:

http://www.equimins....nt01returnid=19

vagy az equistro secreta pro-ja

vagy a respargil oldat, de azt nem tudom ki gyártja

Edited by agrobe, 2010 szeptember 26. - 7:42.


#73 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 26. - 7:52

Szerintem az equistro. Mármint a respdrilt :)

#74 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 26. - 8:58

Köszönöm a tippeket! Eddig trutyisan köhögött, így nem javasolt a doki inhalálást. Ma este jön ki, meglátjuk mit mond.

#75 milagn422

milagn422

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 410 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 26. - 13:28

Remélem jobban lesz nem sokára. Az enyémnek a nyirokcsomója is normális méretû, úgyhogy szerencsére gyógyultnak tekinthetõ. Remélem ti is mihamarabb meggyógyultok!

#76 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 26. - 20:30

Remélem jobban lesz nem sokára. Az enyémnek a nyirokcsomója is normális méretû, úgyhogy szerencsére gyógyultnak tekinthetõ. Remélem ti is mihamarabb meggyógyultok!


Köszönöm!
Most volt kint a doki (így este 9kor :D ).Nyirokcsomója teljesen rendben.Kapott penicilint, kedden egyeztetünk, ha nem javul akkor vagy köptetõ/nyákoldó vagy másfajta antibiotikum. Úgyhogy nagyon ajánlom neki, hogy gyógyuljon meg!

#77 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 3. - 16:38

Sajnos hozzánk holnap jön doki, mert nem javul eléggé. Még köhécsel és folyik az orra. :(

#78 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 3. - 18:56

Sajnos hozzánk holnap jön doki, mert nem javul eléggé.
Még köhécsel és folyik az orra. :(

Vegyél neki az EQISTRO-tól Secreta Pro-t

#79 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 4. - 17:45

Köszi a tipped, de ma volt kint a doki: Bisolvon por, napi 2szer (mehetek ki mindig én, h be is legyen adva), meg antibiotikum 5napon át (én fogom bebökni). Mi is egy olyan kis nyavalyából indultunk, mint milagnék, de Atlasz többször megázott már azóta ebben a kellemes meleg idõben... (sajnos nem tudok a karám szélén ülni, a lovarda meg sz*rik erre). Szóval nagyonboldog vagyok :(

#80 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 4. - 19:36

Gyomor 36 és Lép-hasnyálmirigy 6. Ismered õket,mert már megmutattam. ja és lehet moxázni is...Szaninak szombaton megmutatom.

Edited by LANDGRAF, 2010 október 4. - 19:40.