Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Csikó születik


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
299 válasz a témához

#41 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 26. - 13:13

Igen, én tudom, hogy van ilyen törvény, mert gazdasági ismeretekbõl kellett volna tanulni Posted Image De elõlegként vagy foglalóként fizette a 20%-ot?Ha elõlegként, akkor vissza kell adni a pénzt.Ha foglalóként és a vásárló áll el a vásárlástól, akkor nem kapja vissza a foglalóját.Ha az eladó áll el, akkor duplán kell visszafizetni az összeget. De elvileg még "használhatja"... :rolleyes:

#42 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 27. - 0:19

idézet:
Eredeti szerzõ: Zsubaba: De elõlegként vagy foglalóként fizette a 20%-ot?Ha elõlegként, akkor vissza kell adni a pénzt.Ha foglalóként és a vásárló áll el a vásárlástól, akkor nem kapja vissza a foglalóját.Ha az eladó áll el, akkor duplán kell visszafizetni az összeget. [/QUOTE]Úgy tudom elõlegként fizette a 20 %-ot.

#43 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 27. - 13:59

Ha elõlegként, akkor a gazdi visszaadja a 20%-ot és az emberke nem szólhat semmit, mert az adás-vételi szerzõdést és a jogokat nem szegte meg...

#44 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 3. - 18:38

Talán nem teljesen tartozik ide a téma. Talán inkább az apróhirdetésekbe kellene tennem, de inkább ez a topic marad, mert semmi konkrétumot nem tudok.Szóval a lovam mesterségesen lett termékenyítve. Az állatorvos meg utána mesélt egy mén kiscsikóról. A csikó most 5-6 hónapos. Az anyja egy sodrott kanca, az apja pedig Mexikó (Meránó I-38)nehéz kategóriájú ugróló. Származásában megtalálható a Meránó, Korhely, Krõzus vonal. A Lovas Élet régebbi számaiban le van fényképezve az apja, akit érdekel. Valószínûleg a tulaj tudatlanságából ered, hogy a sodrott kancáját ilyen lóval fedeztette, mert szerintem a kancájával csak mezõgazdasági munkát végeztetett, és a csikó is erre kellett volna. Én a csikót nem láttam, de az állatorvos el van ájulva tõle. A dokiról csak annyit, hogy egy ménes állatorvosa, lótulajdonos, és a tenyészszemlén állandóan résztvesz lovaival, már nyert is. Cikkeket ír hónapról hónapra az egyik lovas újságban. Mellesleg azt hiszem, távlovagláson is eredményesen szerepelt már. Na mindegy, ért a lovakhoz. Azt mondta, hogy a csikó gyönyörû, és hatalmas, szürke. Meg hogy szinte garantáltan profi ugróló lesz, kiváló sporteredményekkel, ha megéri a csikó. Ugyanis a tulaj kitalálta, hogy neki mén nem kell, õ bizony vágóra akarja leadni, mert ha kanca lett volna, megtartotta volna, de így nem kell. És ez eltökélt szándéka. Most a doki is próbálja ismerõsei körében a csikót hirdetgetni, mert õ is sajnálná, ha ilyen sorsra jutna. A doki szerint 80.000 Ft-ért eladná a tulaj. Kérdezem én, érdekelne esetleg valakit ez a csikó? Valószínûleg Hajdú-Bihar megyében van.

#45 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 7. - 8:35

Ma hajnalban, vagyis éjjel 1 órakor megszületett Hajnal csikója. Az elvárásoknak megfelelõen koromfekete, homlokán egy nagyon apró, épp csak látható csillag. Kanca lett és remélem olyan szép deres lesz, mint az anyukája. A Tanya-rádió jelentése szerint mindketten jól vannak, fél óra múlva már állt a kicsi, szopik és úgy néz ki, mint egy balettos - mármint olyan törékeny, nõies. Neve még nincs, de .... most telefonáltam egyet: Betti, ez lett a neve. Délután rohanok megnézni. Posted Image

#46 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 8. - 9:51

Na hát nem tudtam elmenni, mert sürgõs lovagolnivalóm akadt. De majd ma!

#47 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 8. - 10:55

Kedden hajnali 2-kor, problémamentesen megszületett az idei utolsó csikónk! Kanca, amit már nagyon vártam, mert a 3 utolsó évben csõdört ellett Mirza. A csikó színe egyenlõre pej. Szokás szerint mütyûr, akkora mint egy dog. Mirza ugyanis egy kisebb termetû shagya, bár ez még nem indokolná a pici csikókat, hiszen akkora [url="http://"http://kep.tar.hu/veressjudit/images/pic2983287.jpg"]pocakja[/url] szokott lenni! Az apuka Gidrán XI-11 [url="http://"http://kep.tar.hu/veressjudit/midsize/pic2212756.jpg"]Misi[/url] , aki egy tüdéri, de izgága mén, olyan mintha 8 évesen még mindig csikó lenne! Kiváncsi vagyok melyik szülõjére fog ütni! Olyan kis kecses, arabos lesz, mint anyai testvére [url="http://"http://kep.tar.hu/veressjudit/images/pic2983285.jpg"]Ropi[/url] vagy erõsebb csontozatú, masszív, mint apai testvére (ugyancsak shagya anyából) [url="http://"http://kep.tar.hu/veressjudit/midsize/pic2212759.jpg"]Murphy[/url] !?!Egyenlõre inkább arabosnak látszik. 1,5 naposan anyukáját lehagyva vágtázott körbe-körbe a pályán! Majd lefotózom!

#48 tomsawyer

tomsawyer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.115 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 9. - 21:37

Csuti!"Szokás szerint mütyûr" Az nem lehet :confused: .Õ ugyanis itt van nálam :D .

#49 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 11. - 10:25

A csikó gyönyörû. Aránytalan. Idétlen. Bájos. Egyenlõre lehetetlen a közelébe férkõzni, anyja tigrisként védi csikóját. De ha sikerül hozzáérni a csikó fenekéhez, rúg mint a gép. Már kint is vannak a kiskarámban, szemmel láthatóan jól érzik magukat, a csikó is és a mama is remekül van. Géza is a csikógyáros kategóriába tartozik, sokszor össze is veszek vele, hogy a kancák állandóan be vannak fedezve, még szinte ki se esett belõle az elõzõ csikó. Kényszerhelyzet - mondja, és én ráhagyom. Csak arra az egyre kértem, hogy legalább jól nézze meg a csõdört, ne mindenféle hulladékkal fedeztessen. Szerencsére most a kreáció jól sikerült, a vártnak megfelelõen deres lesz a koromfekete kicsi. Posted Image

#50 Lóbarát

Lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.143 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 11. - 12:06

Nálunk is szépen cseperednek a kis drágaságok, bár az egyik gyönyörûség az a csodálatos...Elõszõr sárgából feketébe ment át.Örültünk, mert nagyon szép volt, de most már májsárga.Remélem kideresedik. Posted Image A Hercegnõm kicsinyének, Rigónak világos foltjai is egyre sötétednek...Ezek a ravasz kis szarosok (már elnézést) hogy váltják a színüket. :D

#51 eni

eni

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 17. - 11:29

Sziasztok!Ha már csikókrol van szó gondoltam feltehetem kérdésem : Mikor lehet 1 csikót legkorábban elkezdeni belovagolni (csak nagyon az alapokra koncentrálva)? És milyen következményei lehetnek a túl korán belovaglásnak?És még egy kérdés:Ha galopp pályán van a 2éves nyeretlenek versenye,hány évesen lovagolják be a telivér csikót?Elõre is köszönöm!!! Posted Image

#52 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 17. - 11:45

Szia, Eni! Ez a topik fõleg a vemhességrõl, ellésrõl, ilyesmirõl szól; csikónevelés témában inkább ezekben nézz körül:FutószárNeveljük együtt a csikómat!Csikók idomítása

#53 Amidamaru

Amidamaru

    Csikó

  • Fórumtag
  • 21 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 15. - 20:12

Hali! Volna egy kérdésem: Ha a lovamnak 11 évesen még nem volt csikója, ugye nem késõ még az? Féltem õt, mi lesz, ha...?

#54 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 16. - 12:35

Van valakinek tapasztalata `ikerelléssel` kapcsolatban?Az 5 éves kancám most elõször vemhes és sokak szerint 2 csikó van benne.Ennek persze örülni is lehetne,csak az a gond,hogy én még soha nem láttam ikercsikókat és aki már találkozott ilyesmivel,azt mondja,hogy általában nem is maradnak meg,mert túl gyengék.Egyébként állítólag(sajnos én nem értek hozzá,mert nincs ilyen téren tapasztalatom)nagyon nagy a hasa.Most van a 7.hónapban,de tapasztaltabbak szerint olyan,mintha 1 hónap múlva ellene.Egyébként egy arab félvérrõl van szó,kistestû,talán egy sportpónihoz tudnám hasonlítani.Szerintem az alkatából is következhet,hogy olyan nagynak tûnik a hasa,hisz nem egy szikár termetû ló Posted Image Persze a legjobb az lenne ha ultrahangoztatnám,de sajnos a környékünkön erre nem nagyon van lehetõség,a legközelebbi állatorvos(aki lovakra specializálódott)7000Ft-ért szokott eljönni,ami az ultrahanggal együtt már 10000-15000 Ft-ba kerülne.Legalábbis amennyire én tudom(volt már régebben szükség egy ultrahangra,akkor 5000Ftot fizettem érte).Tudom,ilyeneken nem szabad spórolni,meg is csináltatnám,csak sajnos az orvos 1 ló miatt nem szokott eljönni,többen szoktuk hívni,de most másnak nincs szüksége rá,és amúgy is féltem a lovat.Régen,mikor ultrahangozni kellett,ez a doki azt mondta,hogy õ nem szívesen nyúl bele,mert nem vállalja a felelõsséget ha esetleg szétszakad.Ezért kellett akkor 1 másik dokit hívni,aki meg nem is tétovázott,megultrahangozta és kész.(Õt már nem tudom hívni,mert volt 1 kis gond vele,kiderültek róla dolgok és sietve távozott a környékrõl mielõtt még az itteni lovasgazdák meglincselték volna:))Szóval ez a dolog elég bonyolult,bocs,ha értelmetlenül fogalmaztam,de ha valaki tud válaszolni a kérdéseimre,vagy tanácsot adni annak nagyon örülnék!Köszi!

#55 Balko

Balko

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 17. - 6:20

HElló ShábaAz ikerellésrõl szóval ha az esetek nagy többségében ha ikervemhes a kanca és két csikónak ad életet nem biztos hogy mindegyik túléli. De a termékenyítés ha mesterségesen történt akkor az UH vizsgálat során kiderült volna hogy egy vagy esetleg kettõ petesejt termékenyült meg. De bizakodj ha ikervemhes és két csikónak ad életet hogy mind a két csikó túlélje a születés utáni pár napot. Azis kérdés hogy a kancát milyen ménnel lett fedeztetve hogy abból kifolyolag nem-e nagy a csikó. De az ilyen esetekben ha nagy a csikó (vagy ha ikervemhes) akkor célszeû lenne megnézetni egy állatorvossal mivel még nem ellet és mert ha nagy a csikó akkor elõfordulhat hogy nem megfelelõen helyezkedik be a szülõutban vagy az hogy a a csontos szülõuton átfér-e. Nem azért írtam ilyeneket hogy elvegyem a kedved de ilyen esetben fel kell készülni minden elképzelhetõre.Balko [ Január 17, 2005, 07:43: Az üzenetet átszerkesztette: Balko ]

#56 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 17. - 9:31

Persze,ha ikercsikók születnének az állatorvos elmondaná,hogy mi az amit tehetek,és ezt meg is tenném.Én is féltem,hogy nagy lesz a csikó és éppen ezért nem fedeztettem be az elsõ,nekem tetszõ ménnel.Sokat megnéztünk(persze a környéken nem volt túl sok lehetõség),végül 1palominóval lett befedeztetve.Nem volt sokkal nagyobb mint õ,talán inkább hosszabb.Igazad van,kellett volna 1 UH,de már leírtam,hogy erre miért nem volt lehetõségem.De megijesztettél,ha sikerül,megcsináltatom az Uh-t,vagy megnézetem,vhogy csak sikerül elérnem,hogy eljöjjön az orvos.Válaszodat köszönöm!

#57 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 17. - 9:43

Szia Shába!Én sem vagyok állatorvos, de igazából most már talán késõ is az ultrahang, mert mi van, ha most kiderül, hogy ketten vannak? Az egyik csikó "elroncsolása" inkább jóval korábban lett volna lehetséges.Én már nagyon sok elképesztõen nagy hasú kancát láttam, a kistestûek között. Fõleg, mikor keresztben fekszik a csikó...Szerintem is, mivel elõször ellik, hasa is nagy, inkább számíts arra, hogy ellésnél kell majd segíteni (állatorvos!), de legtöbbször még erre sincs szükség...

#58 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 17. - 9:58

Hát igen,ebbõl a szempontból mostmár felesleges az ultrahang,de talán arra még jó lenne,hogy megmondja az orvos,hogy mire figyeljek és talán így jobban fel tudnánk készülni az ellésre.Sajnos én még ellést sem láttam,azt sem tudom hogy kell segíteni,de szerencsére van néhány tapasztaltabb ismerõsöm,õk nyilván segítenének.Sajnos azt az állatorvost nem tudom majd hívni,aki lovakra specializálódott,de gondolom az itteni doki is ért valamennyire ilyenekhez...Csak õ még olyan szinten van,hogy ha este 9kor 1 ló rosszul van,pl.kólikázik,nem jön el,mert már késõ este van...De majd valahogy csak sikerül megbeszélnem vele.Azt hiszem a másik dokit meg felhívom vmelyik nap,elmondom gondom,bajom és majd õ megmondja mit tudunk tenni,lejön-e,megnézi-e stb...

#59 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 17. - 17:59

Csikasz!Köszi a tanácsokat,megfogadom.Egyébként Hajdú-Bihar megyében lakom.Megköszönném ha utánanéznél van e jó állatorvos!Erre én is gondoltam,hogy nem emelem az abrakadagot,csak majd ha megszületik a csikó,mikor már tejet is termelnie kell.Remélem a csikód születése jól fog zajlani és mindenféle elõítélet nélkül :rolleyes: biztos szép csikó lesz,ha arab telivér az anya. Posted Image

#60 BnB

BnB

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 125 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 23. - 20:35

Szerintem mindenképen mûteni kell, vagy legalább álatorvosnak meg kell néznie. Mi vettünk egyszer egy mén csikót, melynek hasfali sérve volt, nem is vártunk vele sokáig meg kellett mûteni. Különben nagyon alattomos egy jószág, a barátunknak, aki fogathajtó most kellett egy hete korházba vinni az egyik lipp mén fogatos lovát, mert láthatatlan heresérve volt, és kitárodott, és azt mondták az állat klinikán, hogy nem igazán érdemes megmûteni. úgyhogy lemondott róla, és most nem tudjuk mi van a lóval. Peddig nagyon jó ló volt, az idén regionális B ment volna, és reménység volt.egy cikka cavalloból: http://kep.tar.hu/bnb/50065263#2ajánlom figyelmedbe :)

Edited by BnB, 2005 május 23. - 20:37.


#61 Common Law

Common Law

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 45 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 24. - 13:19

Köszi Bnb!A cikk nekem is megvan, a mûtétre gondoltam én is, de nem tudom, hogy mikor lenne a legjobb, mert ahogy nõ, hízika csikó nõ vele együtt a sérv is. De arra gondoltam, hogy túl korán sem szabad, most 3 hónapos. Állatorvossal is beszéltünk már, a mi állatorvosunk nem jellemzõ, hogy operáljon ezért gondoltam olyan valakire aki jobban benne van.

#62 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 25. - 7:05

Szia Law!Az én kancámnak is köldök sérve volt, születésekor. Olyan 3-4 hónapos korában mûtötték, helyben. Egyáltalán nem volt nagy dolog. Szerintem ne várj vele. Egyrészt ha még ki sincs záródva, még könnyen a helyére teszik. Meg hát amíg kisebb a ló, minden ilyesmi könnyebb.

#63 Common Law

Common Law

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 45 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 26. - 14:05

Köszi Panni!Már beszéltünk két állatorvossal is, az egyik azt mondta, hogy két hét pihi kell a csikónak, az újság ennél jóval többet ír, nálatok hogy volt?Meddig tartott a mûtét és hogy történt az altatás?Nekem eddig kutyámat mûtötték és nagyon nehezen ébredt abból a szempontból, hogy sokáig volt "kótyagos". Nálatok hogy viselte a csikó?

#64 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 31. - 5:52

Maga a sérv nem volt nagyon komoly, kb egy fél diónyi lehetett, ha jól emlékszem, bár akkor még a ló is picuri volt. Olyan hat - nyolc öltés lehetett aztán a hasában. A kótyagozás utána mondjuk tényleg csúnya volt, mikor próbált felállni, de boxban, jó mély alomban azért túléli pár horzsolással. Az anyja a szomszéd boxban volt.A pihenésen meg nem tudom, egy ilyen kis csikónál mit kell érteni. Hiszen csak megy az anyjával legelni, vagy rövid, nyugodt terepre nem? Hajtani még egyébként sem lehet, úgyhogy ezt nem hiszem, hogy észre veszed. Panni már két nappal késõbb ment legelni, de jól be volt kenve a sebe a legyek miatt. A varrat szedést is aztán nekem kellett csinálni, mert a doki nem tudott jönni, és a csikót már zavarta a dolog. Az egyik varratot meg sehogy sem tudtam kiszedni, benne maradt. De még ebbõl sem lett semmi gond, gondolom aztán kilökõdött.Szóval nem kell ám betojni!!! :D De most tényleg a doki mit mondott, hogy kell egy kiscsikónak pihenni? Mert ha anya nélkül bent hagyod, az minden lesz csak pihenés nem... Vagy csaka terep?

#65 Common Law

Common Law

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 45 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 31. - 13:39

Hát nálunk a Parázs most 4 hónapos és teniszlabda nagyságú a sérv, a doki azt mondta, hogy két hét boxnyugalom kell persze az anyjával.Mondjuk most úgy vannak, hogy mindennap reggeltõl estig legelõ és a Parázs nemcsak sétál, mert összesen hatan vannak és mindig van valaki akivel lehet egyet futni vagy ilyesmi. Általában reggelre a sérv, amikor egész éjszaka nyugodtan vana boxban visszahúzódik és az egész napi járkálástól, meg fickándozástól szemmel láthatólag kicsúszik jobban.

#66 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 1. - 8:19

Akkor ez tényleg komolyabb, mint a Pannié volt. Azért tényleg próbálj inkább minél hamarabb túl lenni rajta, ne várj ha csak nem nagyon muszály....Nagyon szorítok, feltétlenül írd majd meg, hogy hogy sikerült a dolog!!!

#67 Common Law

Common Law

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 45 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 2. - 14:45

Szia Panni!Jövõ héten lesz a mûtét. Már várom, hogy túl legyünk rajta, amúgy Parázsnak nincs baja, legalábbis jó a kedve, eszik, mondjuk néha lefekszik aludni, dehát még azért kicsi. A másik aggasztó dolog viszont a hasmenés, de a doki nem tudott rá mondani semmit, majd megfigyeljük, hogy a mûtét után is ilyen lesz, vagy nem.Mindenképp megírom, hogy mi volt és hogy viselte. Eddig a dokit, szurit, hõmérõzést teljesen nyugodtan bírta, remélem az altatás sem lesz neki olyan rossz.

#68 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 2. - 20:56

Mûteni kell, hamarabb gyúgyul. Állóhelyzetben búdulatban helyi érzéstelenítéssel csinálta egy állatorvos Fejér megyében azon a tanyán ahol anno bértartásban olt a lovam. 2-3 nap alatt nyoma sem volt a mûtétnek.P.Ha info kell megírom idfe a doki számát.

#69 Common Law

Common Law

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 45 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 3. - 9:23

Szia Petya!Köszi a segítséget, már lefixáltuk a dokit, idõpontot, már cvsak túl kell rajta esni :huh:

#70 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 7. - 14:40

Na, Law!Csikó pociján dudor?

#71 Common Law

Common Law

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 45 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 9. - 13:25

ÁÁÁ szia PAnni!MA lett volna a mûtét, jött volna a doki, és szabad ég alatt csinálta volna, ha nem lenne gyönyörû novemberi idõnk, ma eddig tízszer fordította ki az ernyõmet a szél, ez nem NYÁR.Úgy beszéltük meg, hogy hétfõn, vagy kedden csinálja, állítólag jobbra fordul az idõ. Amúgy érdekes, volt a csikónak hasmenése, ezt mondtama dokinak is, és mondta, hogy adjak neki kefírt, és érdekes módon jobb lett a helyzet. Mondjuk Parázs nem volt oda a fehér cuccért és köpködött, de rám való tekintettel le is nyelt belõle.HA már megvan a mûtét mindenképp beszámolok!!!Addig is jó idõt kívánok mindenkinek :cool:

#72 Common Law

Common Law

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 45 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 17. - 13:57

HelLÓ Panni!Végre túl vagyunk Parázs köldöksérv mûtétjén, a hasfal 1,5 cm-re volt nyitva és a doktor szerint nem volt vészes, mondjuk az altatás nem ment olyan simán. 5-en voltunk, fogtuk a kis csibészt, de néha meglepõ élénkséget mutatott. Doki szerint lipicaiak tudnak kemények lenni altatásnál, PArázs azért úgy tünik nem neheztel, de ma reggel nem szerette, hogy betadinnal mostam a sebét. Most egy hétig teljes boxnyugalom, aztán séta...Na röviden ennyi, szia.

#73 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 17. - 14:04

Szia Law!Nagyon örülök, hogy minden simán ment. Már kezdtem aggódni, hogy nem írsz....Akkor most mehet a pátyolgatás, tutujgatás... :)

#74 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 19. - 12:58

Sziasztok!Nekem egy olyan kérdésem lenne,hogy unkotaesómék lova msot ellett volna májusban,ami sikertelen volt,ugyanis ahogy húzták ki a csikot, a ló valahoyg elszabadult és elvágtázott.Majd mikor megfogták,és kihúzták a csikot az addigra már nem élt.Na már most,Csillag 2 évvel ezelõtt iker csikokat hozott a világra,de elpusztultak a csikok-nem voltak otthon uncsitesómék,azt mondták nekik van még hátra egy nap.Azóta Csillag elõször fogant meg.Eddig enm sikerült neki.Nemtudjátok,h ez miért van?Pszihés zavar?Esteleg szervi problémák?

Edited by Hasufel, 2005 június 19. - 12:58.


#75 Common Law

Common Law

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 45 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 20. - 9:14

Szia Panni!Igen most megy a gyerekre vigyázás a hétvégét boxban töltötték az anyjával, ma már ehetett zabot is. Betadionos oldattal mosogattama sebet, de most, hogy húzódik neki fáj és most nem én vagyok a kedvence, de a gyógyszerét minden alkalommal egyedül be tudom tolnia szájába, persze utána mindig kap cukrot is, hogy ne érezze magát olyan rosszul. Szombat este kapott még egy szurit, hát ezt is inkább kihagyta volna, de azért sikerült a dokinak bökni. A seb elég jól néz ki, tiszta, nem nedvezik, Parázs pedig lázmentes. Remélem hamar eltelik ez a hét és mehet vissza legelni a többiekkel.Most ennyi a beszámoló, remélem elfelejti az egészet és több ilyen mûtétesdit nem kell csinálni.Szia

#76 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 20. - 10:39

Szia Law!Az ilyen kis korában elszenvedett mûtétet a Panni is tökéletesen elfelejtette (bezzeg amit két évesen, Üllõn csináltak vele egy mérgezés miatt... :eek: Pedig az szinte csak a vizsgálat volt) Panninak is adtak be picike korána valamilyen szurit a mûtét után. Mikor elkezdte a doki, még négy lábon állt a lelkem, mire befejezte, meg már az oldalán feküdt :) De késõbb sem volt ennél nagyobb baj a szurikból :gm:

#77 Common Law

Common Law

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 45 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 24. - 13:03

Szia PAnni!Remélem, nem olyan jó az emlékezet Parázsnak, hogy tisztában legyena késõbbiekben is azzal, hogy mi mitettünk vele. Bizalmatlannak tûnik, a boxban a gyógyszer beadásakor nyugis, meg enged csinálni maga körül mindent. Viszont egy két napja rájött, hogy ránk rúg, ilyen születése óta nem volt. MA reggel brutális volt amit mûvelt az egy hét boxnyugalom után,a mit a doki elõírt mondta hogy próbáljuk meg sétáltatni. KÉt lábon nyomult addig nem nyugodott volna, maíg el nem kaszál, felénk rúgott és a szemében is látszott, hogy valami nem stimmel. Lehet, hogy sok volt neki az egész hercehurca. Én próbálok vele békés és nyugodt lenni, de nem semmi amit csinál.Most fél napokra tesszük ki az elején a karámba, az öcsikéjével elég jól el vannak, remélem ha kitombolja magát akkor visszatér minden a régi kerékvágásba. Olyan büszke voltam rá, hogy okos és fiatal 4 hónapos létére ügyesen áll, ki lehet kötni, meg minden, de most tiszta zizi.Nem tudom meddig tart ez a poszttarumatikus állapot, meg azt sem tudom igazán, hogy mi a legjobb reakció ilyenkor a részünkrõl, nem akarom elvadítani, meg elkényesztetni sem, meg nem akarom, hogy ugrálni kelljen elõle, ha olyan kedve van.Szia Panni! :confused:

#78 Bogár

Bogár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.400 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 29. - 8:33

Sziasztok!06.11-én megszületett lovam csikója. Nincs vele semmi különösebb baj, egészséges, élénk, aranyos meg minden :). De lenne egy kérdésem. Pár napja elkezdte enni a homokot. Normális ez?

#79 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 29. - 15:21

Szia Law!Az én lovam se volt sámli, rengeteg ilyesmi probléma volt vele, amit leírsz. Mi nem pihentettük ilyen sokat a boxban, de mondom, talán az õ sebe kisebb is volt. Viszont õ is sokat ágaskodottt, állandóan elhúzni igyekezett. Egyáltalán nem volt az a bújós kiscsikó. Talán nem rúgott, legalábbis durva esetekre nem emlékszem, de hát õ kanca... :) De sok volt vele a baj, és késõbb is sokszor kitalált különbözõ hisztiket. Nagyon sok türelem kellett hozzá, meg talán az hogy sokszor nem is akartam mindenáron befolyásolni az ilyen kitalált hóbortjait, és a legtöbb magától elmúlt. Tényleg nagyon kezelhetõ, nyugodt ló lett. Lehet, hogy jobb is volt, hogy akkoriban még lovasként dolgoztam, így nem is volt idõm veszõdni vele. Az tényleg csak veszõdés lett volna. Aztán olyan 2.5-3 éves kora körül "benõtt a feje lágya", meg már nekem is több idõm lett. Egy hisztije, meg erõs akarata, és jó nagy temperamentuma megmaradt, de ettõl olyan lipicais.. :D :D Szerintem de is igyekezz csak a legszükségesebbre törekedni, nincs értelme az állandó balhénak. Persze ha belekeveredsz, ne hagyd magad, az nem igen sülhet el jól. De azért inkább veszõgyön vele az anyja, amíg lehet. :rolleyes:

#80 Bogár

Bogár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.400 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 29. - 18:24

Sziasztok!06.11-én megszületett lovam csikója. Nincs vele semmi különösebb baj, egészséges, élénk, aranyos meg minden :). De lenne egy kérdésem. Pár napja elkezdte enni a homokot. Normális ez?

Hozzászólás megtekintése

Csak áthozom ide, hogy a másik oldal végén nehogy feledésbee merüljön...