Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

karórágó ló


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
177 válasz a témához

#41 milagn422

milagn422

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 410 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 20. - 17:29

Elõre is köszi

#42 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 21. - 9:52

P2000 Lovasboltos Katinál kapható nyakszorító: Posted Image2048 Ftwww.p2000lovas.hu

#43 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 21. - 11:50

Szokták mûteni is, átvágják azt az izmot, amivel csinálja. Nem is hiányzik neki utána.

Edited by Pendemonium, 2005 augusztus 21. - 11:50.


#44 milagn422

milagn422

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 410 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 21. - 17:30

Ebbe nem mennének bele szuleim, mert tul drága lenne, de az a spray az jo lesz

#45 Sacha Breier

Sacha Breier

    Csikó

  • Fórumtag
  • 200 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 21. - 18:08

Te Old Satterhend, képzeld lovagoltam egy helyen, ahol csikókorában rágta a karót a ló, de semmilyen segédeszköz nélkül leszokott róla.Ez persze nem igaz minden lónál, én ezt nem is mondtam!!!!!!!!!!!!!!!!

#46 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 21. - 18:14

újabb drágalóajóló-felhasználóval bõvült a csapatunk :gm: :dev: :guny: :yeah:

#47 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 21. - 19:10

Milagn422!Viszont az a spray, amit magánban írtam, sem egy csodaszer, én spec. kétlem, hogy egy lovat leszoktat a karórágásról, mert ez tényleg ritka, sõt, talán lehetetlen... Legalábbis én így tudom. Írtam, az enyém közelében sem járt a karórágásnak, csak az új helyén eleinte elõfordult, hogy rágcsálgatta az ajtót, így lefújtam és le is szokott róla. Mindenesetre nagyon örülnék ha segítene rajtatok, de azért nehogy "hiú ábrándokat kergess"! :(

#48 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 21. - 19:18

esetleg javíthat a dolgon egy áramos karám, ahol nincs mibe belekapaszkodnia a lónak.

#49 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 21. - 19:41

Te Old Satterhend, képzeld lovagoltam egy helyen, ahol csikókorában rágta a karót a ló, de semmilyen segédeszköz nélkül leszokott róla.Ez persze nem igaz minden lónál, én ezt nem is mondtam!!!!!!!!!!!!!!!!

Hozzászólás megtekintése

Nem kötözködésképpen, de a karót rágcsáló ló nem egyenlõ a "karórágó" lóval. Az én csikóm is rágcsál, de nem karórágó. (És egy felkiáltójelbõl is értünk, nem csak 16-ból.)

#50 Cowboy

Cowboy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 125 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 7. - 19:20

Sziasztok!Ott ahol én lovagolok van 3 "karórágó" ló, de semmit nem teszünk az ellen, hogy ne rágják és nincs semmi bajuk ami ettõl származhatna(kólika)!

Edited by Cowboy, 2005 szeptember 7. - 19:21.


#51 Equus

Equus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 26. - 19:01

Milagn422,ahogy írtad versenyzel a lovaddal,tehát már nem csikóról van szó.Mióta karórágó?Mert,ha már évben számolható,szerintem bármit teszel úgysem szokik le róla.Mint már ezt más is írta,ez egyszerûen egy rossz szokás,amire általában unalomból szokik rá egy ló.Egyik ismerõsömnek van egy lova,aki karórágó és egy egyszerû börszíj van a nyakára szorítva(ettõl azért tud enni-inni)és a mozdulatot így is szokta csinálni(azaz a felsõ fogsorát nekitámasztja valaminek és "büffent"-ezt nem annyira tudom jobb kifejezéssel illetni,viszont mint tudjuk a ló nem tud böfögni),de nem bír levegõt nyelni.Viszont amint leveszik róla a szíjat rögtön nekiáll nagy lendülettel a karórágásnak.A nyakszíjnak egyébként van egy olyan hátulütõje is,hogy nyáron a melegben hiába veszi le az ember akár naponta is 1-2 órára lovagláshoz ebben az idõszakban befülled alá a ló és ki is sebesedhet(ezt több lónál láttam már).Egyébként úgy tudom Dallos Gyula híres lova is karórágó volt,szóval igazi elit rossz szokásról beszélünk :guny:

Edited by Equus, 2005 október 26. - 7:33.


#52 milagn422

milagn422

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 410 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 29. - 11:53

Szia!Hát nem tom nem régota az enyém csak, szoval mondjuk egy fél éve biztos sztem. Még a régi helyén szokhatott rá. Egyébként nem zavar már, mert ha rárakok torokszoritot is csinalná (vagy ahogy te irtad még jobban) De o azért nem csinalja olyan sokat. Szoval mondjuk csinalja egy pár percig, aztán egy csomo ideig meg semmi. És sokat van karámba, ott meg nem szokta. szoval nem teszek rá szoritot. Ha majd lesz baja, veszek neki, de azt mondja a lovarda tul-ja, hogy nem nyeli le igazábol a levegot. :)De én igy is ugyanugy szeretem, a teljesitményébe meg nem látszik. :)

#53 milagn422

milagn422

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 410 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 10. - 18:51

Na, ma vettem egy torokszoritot, de csak mert idegesitett hogy csinálja... de nem láttam értelmét, mivel ugye eddig nem nyelte a levegot... most ráraktam ezt a szoritot és ugyanugy csinálta a mozdulatot, ugyanugy kiadta a bofogo hangot. Akkor meg mi értelme? Azt hittem ha ez rajta van, akkor abszolut nem csinálja... :confused:

#54 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 9:36

Van mûtéti megoldás is Üllõn....

#55 zulejka

zulejka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.066 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 12. - 11:23

Sziasztok!Nekem egy 3 éves karórágó lovam van. ÉN sajnos nem tudtam, amikor megvettem, de mostmár nemis érdekel, összenõttünk. Szerettem volna elkerülni a nyakörvet, és elõször karórágó krémet vettem, és azzal kentem mindent körbe. Tulajdonképpen nem ér semmit, mivel a nyelve nem ér a krémbe. A felsõ fogsorát illeszti a felületre és úgy akasztja ki a nyelõcsövét(ez így nem pontos, de a lényeget gondolom értitek ;) Ezután vettem neki nyakörvek, de a karám homokos és a homokfürdõk alatt bekerült kosz kikezdte a kanyát. Már arraq is gondoltam, hogy szájkosarat rakok rá, mert reménytelen volt a helyzet. Ez alatt a két hónap alatt 30 kilót fogyott, mert a levegõvel teli gyomra miatt nem evett, csak szemezgetett. Vettünk villanypásztort, és egy nyílt területet válaszottunk le neki, ahol tudott legelni, de nem érintkezhetett semmilyen kemény dologgal. Egyszer beraktunk hozzá egy választási csikót, hogy ne legyen magányos, de egy nappal késõbb furcsa foltok jelentek meg a csikó gerincén. Kiderült, hogy a ló, megtalálta az egyetlen kemény pontot és nem karó haem gerincrágó lett. A csikót természetesen elvettük tõle. Azóta egyedül van napközben a villanypásztorban és este a boxban nyakörv van rajta. A súlyát visszaszedte és jelenleg tünetmentes:)

#56 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 26. - 23:36

Sajna nekünk is van karórágó lovunk, de nem tudsz vele mit csinálni, rá kell tenned a szíjat, de párszor mikor legelõre kirakod, akkor vedd le róla, mert egy idõ után kikopik a szõre a szíj nyomán. Egyébként meg nem lehet róla leszoktattni. Bár mivel lehet próbálkozni, de ne sokáig tegyétek mert hamar elfogy a foga a lónak!!!!!!! :hupp: :hupp: mi is csak hitegettük magunkban a dolgot, és akkor 1 éve észre vettük hogy a foga elkopott, ha késõn veszitek észre, amikorra már nem "túl sok" van a fogából akkor sajna elpusztul. Mert nem tud enni. :huh: :hupp:

#57 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 26. - 23:40

Deni, teljesen igazad van, már a József Attila is megmondotta volt, hogy minden baj abból ered, hogy: "Karóval jöttél, nem virággal." Ezért az én lovaim kizárólag virágos mezõn sétálgatnak, s nem is feleselnek a másvilággal.

#58 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 27. - 16:47

Üllõn meg tudják mûteni a karórágó lovakat. Soha többé nem fogja csinálni...Ez tuti.

#59 milagn422

milagn422

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 410 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 27. - 19:55

Agrobe, nem tudnál adni egy e-mail cimet? Mert én nem találtam ezzel kapcs. semmit a korház oldalán. Mondjuk ha kb-re meg tudnád mondani mennyibe kerul az jo lenneKöszi

#60 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 27. - 22:16

Agrobe, nem tudnál adni egy e-mail cimet? Mert én nem találtam ezzel kapcs. semmit a korház oldalán. Mondjuk ha kb-re meg tudnád mondani mennyibe kerul az jo lenneKöszi

Hozzászólás megtekintése

A Te lovad még mindig csinálja? :(

#61 milagn422

milagn422

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 410 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 27. - 22:23

igen, de sztem kevesebbet mint régen, de lehet csak én nem látom amikor csinálja. Most a lonyalokat szerlgetjuk neki, remélem beválik. Csak fel kéne már rakni. :)

#62 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 27. - 22:28

igen, de sztem kevesebbet mint régen, de lehet csak én nem látom amikor csinálja. Most a lonyalokat szerlgetjuk neki, remélem beválik. Csak fel kéne már rakni. :)

Hozzászólás megtekintése

Remélem be fog válni! :ang:

#63 Luigi

Luigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 29. - 6:52

Vettem a fáradtságot, és végigolvastam a topict, csak egy kérdésem van: Ez a topic a karórágásról, vagy a levegõnyelésrõl szól, illetve a kettõ mennyire különválasztható?

#64 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 2. - 11:04

Sziasztok!Ugyan nem "karórágás",hanem fa rágácsálás, de...Mitól lehet az hogy a lovam mostanában rákapott arra hogy a karámban rágcsálja a karámfát. Nem levegõtnyel, hanem szórakozásból rágcsálja. Unalomból teszi, vagy valami vitamin, ásványianyag hiány miatt?Én az unalomra gondolok, mert most télen fele annyit se megy szegényke a remek idõjárás miatt mint szokott.Vélemények? Ha rendesen elkezdünk megint dolgozni akkor leszokik errõl? Már ha tényleg unalomról van szó.

#65 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 3. - 10:50

Szerintem unalom de az én lovam is szokta amikor karámozom de õ inkább izgatottság miatt. Mivel csak hetente-kéthetente jár ki szabadon, olyankor nagyon fel van spannolva és amikor megáll, néz a távolba és közben rágcsálj a a karámfát. Én meg jól rászólok. :) Nem sokat érek vele. :)Elsõ példaItt már úgy csinál mintha mi se történt volnaDe mégis lebukott:)

#66 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 3. - 11:15

Ismerõs a dolog... :) Remélem tényleg csak az unalom teszi és amúgy normális viselkedés lovaknál hogy a fát megrágcsálják kissé.

#67 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 23:33

Sziasztok!Mitól lehet az hogy a lovam mostanában rákapott arra  hogy a karámban rágcsálja a karámfát.

Hozzászólás megtekintése

Széna?Mert az elsõ ok, hogy még éhes, s csak aztán a többi. Mert a karós ló evés közben is akasztgat, viszont a ló, ha éhesnek érzi magát akkor rág, rág.

#68 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 1:59

Szerintem ha ad libitum van elõttük a széna, akkor sem esznek többet, mint amennyire szükségük van. (Fõleg, ha kicsi koruktól így kapják.) Jóllaknak, abbahagyják, pihennek, jönnek-mennek.Aztán kis idõ múlva visszasétálnak, megint szálazgatnak. Soha nem volt egyik lovam sem szénahasú. És soha nem "zabáltak", mert tudták, mindig elõttük van. De unalmukban nem a karámfát rágicsálták. (Mondjuk próbálnák meg... nálunk csak vill.pásztor zsinórt nyalogathatnának... :eek: :D )Errõl jut eszembe: ha már nagyon notórius karórágó lóról van szó, esetleg félti valaki a fogát, stb., meg lehetne próbálni a karámfát vill.pásztor-zsinórra kicserélni. Vagy az elé a karámrúd elé kifeszíteni, amit elõszeretettel rágogat. Csak egyszer fog próbálkozni.

#69 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 2:00

[Bocsika... így hajnalok éjszakáján véletlenül kétszer nyomtam.]

Edited by Ágimam, 2006 január 6. - 2:01.


#70 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 7:51

Üllõn meg tudják mûteni a karórágó lovakat. Soha többé nem fogja csinálni...Ez tuti.

Hozzászólás megtekintése

Én ismerek egy lovat,amit megmûtöttek,jó,lehet,hogy nem Üllõn,de gondolom ugyanazt hajtották végre rajta,és azóta is ugyanúgy karórágó,mintha mi sem történt volna.Sõt,a társai hátára harap rá a villanypásztoros karámban,ha meg nincs társ,akkor egy földön heverõ kõre.Hallottam egy sztorit egy ismerõsömtõl,ahol egy lónak még tárgyra sem volt szüksége e célból,simán "ráharapott" a levegõre. :confused: A lovak kreativitása határtalan. :(

#71 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 8:48

Realcowboy,Lehet kevés szénát kap a lovam? Tényleg lehet hogy éhes és azért rágja a karámfát? Ha ez lehet akkor utána járok a lovardába a széna dolognak. Ágimam, Éppen tegnap vettem észre hogy tiszta vér a lovam pofája! Ugyanis ahogy rágja a fát gondolom néha elbénázza és az inyét a fogai körül szanaszét sértette a fa!Akartam hívni állatorvost de lebeszéltek róla a többiek. Megnéztük, nincs sehol szálka benne és hát nem ömlik a vér belõle, de látszik az a néhány seb ahol felsértette az inyét.Még mindig tanácstalan vagyok hogy esetleg kell-e ezt valahogy kezelni?

#72 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 9:43

Realcowboy,Lehet kevés szénát kap a lovam? Tényleg lehet hogy éhes és azért rágja a karámfát? Ha ez lehet akkor utána járok a lovardába a széna dolognak.

Hozzászólás megtekintése

Ahhoz elég a lóra nézned, különösebben nem kell utánajárni. :)

#73 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 11:39

Realcowboy,Hát a ló még nincs lefogyva (bár kap a zabon kivül müzlit, meg répát, meg kukoricát), de lehet hogy egyszerûen kevés a szálas mennyiség neki és ezért rágcsálja a fát? Az lehet hogy nem éhség miatt hanem mert a szervezete igényli a több szálas takarmányt? Vagy ez hülyeség?Úgy hallottam hogy lecsökkentették az eddigi szálas mennyiségét a lovardában. Ez pletyka egyenlõre, ezért írtam hogy ha ilyen dolog kiválthat farágcsálást akkor utánajárok az ügynek, mert lehet nem csak pletyka....

#74 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 14:28

Pluto, ha sima "földes" karámban áll a ló több órán keresztül, és nincs elõtte szálas; akkor is elkezdhet unalmában rágcsálni mindenféle foga ügyébe kerülõ dolgot ha máskülönben ki van tömve szénával.Ahol felsértette az ínyét, az - ha nem szaggatta szét annyira, hogy varrni kelljen - nem szorul ellátásra; elég, ha rendszeresen /ha lehet, naponta/ ellenõrzöd, hogyan gyógyul és nincs-e elfertõzõdve.

#75 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 14:47

Õz, Köszi a választ.Sima földes karámban vannak, de eddig ezt nem csinálta, ezért gondoltam, hogy lehet valami változás van az életében.Még egyszer köszi

#76 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 14:52

Magad írtad, hogy kevesebbet dolgozik most az idõ miatt, mint máskülönben. Gondolom, a karámban is jó kis dagonya van, és ott is inkább csak ácsorog, ahelyett hogy mászkálna. Ácsorgás közben meg tök jól lehet rágcsálni a karámfát.

#77 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 14:57

Tegyetek be neki a karámba vmi játékot :D pl.labdát, vagy egy használt hordót, egy-két kaviccsal megtöltve, hogy legyen mivel foglalatoskodnia és ne unatkozzon :DHa rászokik (a karórágásra) akkor azt késõbb is csinálni fogja, most kéne "elcsípni" ;)

Edited by lisawica, 2006 január 6. - 14:58.


#78 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 15:01

Pluto, ha sima "földes" karámban áll a ló több órán keresztül, és nincs elõtte szálas; akkor is elkezdhet unalmában rágcsálni mindenféle foga ügyébe kerülõ dolgot ha máskülönben ki van tömve szénával.

Hozzászólás megtekintése

Õz, mit jelent a "sima földes" karám? És hogy érted, hogy " csinálja, ha nincs elõtte szálas", vagy "akkor is, ha ki van tömve szénával?" :confused:

Magad írtad, hogy kevesebbet dolgozik most az idõ miatt, mint máskülönben. Gondolom, a karámban is jó kis dagonya van, és ott is inkább csak ácsorog, ahelyett hogy mászkálna. Ácsorgás közben meg tök jól lehet rágcsálni a karámfát.

Hozzászólás megtekintése

De ugye te sem gondolod komolyan, hogy most ezekben a napokban (amikor szinte kivétel nélkül mindenhol dagonya van) minden ló (aki most kevesebbet dolgozik) most elkezd karót rágni? :huh:

#79 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 15:09

A "karórágás" és a dolgok szétrágása nem ugyanaz."Sima földes karám" alatt a fû, fa, bokor, virág nélküli karámot értem. (mert az én szókincsemben a "legelõ" és a "karám" között a vegetáción kívül a méret is eltér; sz'al füves/bokros karám nem egyenlõ a legelõvel.)A széna-dolognak nekifutok újra: a lényegi kérdés az, hogy a tartózkodási helyén van-e amivel lefoglalja magát (széna, szalma, zabszalma...), vagy nincs. Szélsõséges éheztetési esetektõl eltekintve a ló nem azért eszi a karámfát, a lócitromot, a fakérget stb mert éhes; hanem azért, mert csak ezzel tudja elfoglalni magát. Ha reggel-(délben-)este bent a bokszban normálisan kap kaját; DE két étkezés közt kint csoffad egy olyan helyen ahol semmi sincs amivel leköthetné magát, meg fogja találni annak a módját hogy kikerülje az unalmat.

Edited by Õz, 2006 január 6. - 15:11.


#80 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 17:50

Most már teljesen világos. :kv: